Oosterbosch nadert de kop Roeicoach Klerks naar Moskou %OSSI VERTREKT MAAR PERUGIA jLammers plaatst Izich in Engeland Borg aan kop van GP-lijst Jansen verspert Wiersma weg naar titel Districtskampioene moet afhaken Goede prestatie schoonspringster ERDAG 14 JULI 1979 LEIDEN - Jan Klerks is door de Koninklijke Nederlandsche Roeibond uitgenodigd om als coach van junior skiffeur Ro nald Florijn van Die Leythe op te treden, tijdens de ko mende wereldkampioen schappen roeien voor junio ren in augustus in Moskou. Daarnaast zal hij samen met Geert-Jan Beckering van de Voorschotense vereniging Rijnland de vier met stuur man begeleiden. Jan Klerks, 30 jaar en van be roep fysiotherapeut, is zelf al 17 jaar lid van Die Leythe. Na een aantal jaren zelf aktief ge roeid te hebben is hij gaan coachen. Eigenlijk tot nu toe met hetzelfde resultaat als zijn eigen prestaties: net de top missen. Maar nu heeft hij die top dan toch bereikt. Hij is- momenteel zelfs coach van twee ploegen. In de roeisport een vrij ongebruikelijke combinatie. Volgens Klerks kan dat best "Een skiffeur als Ronald zal geen echte problemen opleveren. Bij zo'n eenling is er nu eenmaal geen sprake van ploegdisci- pline. Met de vier met stuur man worden afspraken ge maakt; dan weet iedereen waar hij zich aan te houden heeft. Bovendien heb ik met Geert-Jan een prima ver standhouding. Als hij tijdens de training de ploeg begeleidt dan laat ik hem zijn gang gaan. Anders zou dat voor de roeiers teveel onrust geven. Bovendien denk ik dat ik voornamelijk met Ronald te maken krijg. Hij is eerst door Rob van der Veldt gecoacht maar die heeft geen tijd om in augustus naar Moskou te gaan. Nu moet zowel Ronald aan mij als ik aan Ronald wennen. Dat zal geen grote problemen opleveren, hoewel Ronald uitgesproken ideeën heeft waar we op moeten in spelen. Wat betreft de trai ningsschema's maken we veel gebruik van de pro gramma's die we krijgen van bondstrainer Iwan Vanier. Hoewel wij niet verplicht zijn die te hanteren maken we er dankbaar gebruik van. Ook in het trainingskamp waar we in de eerste week van augustus naar toe gaan (In de omgeving van Helsinki red.) zullen wij eruit halen wat erin zit om het prestatievermogen zo hoog mogelijk op te voeren. Na het trainingskamp gaan wij door naar Moskou. Daar ko men wij pas zeer kort voor de aanvang van de wedstrijden aan. Ook moeten we na afloop van de races zo snel mogelijk het land weer uit. We krijgen geen inreisvisa die een langer verblijf aldaar toestaan." Zijn eigen inbreng als coach ziet de bescheiden Klerks vrij klein. Klerks: "De roeiers moeten het zelf doen. Als coach van een roeiploeg ben je maar zeer beperkt in de mogelijkheden om de ploeg te begeleiden. Tijdens de race bijvoorbeeld mag je niet coa chen. Dit in tegenstelling tot bijvoorbeeld basketbal. Ik ben ook fysiotherapeut van een zeer gerenommeerd Leidse basketbalploeg. Daar heeft de coach veel meer in vloed op het verloop van de strijd. Bij het roeien geeft de coach al leen technische aanwijzingen die de roeier nodig heeft en kan hij proberen de ploeg op timaal voor te bereiden maar verder niet. Wat Jan Klerks erg belangrijk vindt is dat hij uit zijn eigen ervaring als raceroeier kan putten. Klerks: "Ik kan erg goed aanvoelen wat de spor ter doormaakt. Vooral wat be treft de dode punten die elke sportman tegenkomt." Behalve op coachgebied is Jan Klerks ook nog aktief be stuurslid van Die Leythe, momenteel in de functie van Commissaris voor het Mate riaal. Wat hem erg is opge vallen is de positieve wijze waarop er door het bestuur op het raceroeien wordt gerea geerd. Klerks: "De coaches worden gestimuleerd om te doen wat zij voor hun ploegen het beste achten. Het hele roeien staat daardoor op een hoog niveau. Met als resultaat nu deze uitzendingen." In de eerste van juli is door de Roeibond een trainingsweek op de Bosbaan georgani seerd. Daarvoor werden de beste junior-roeiers uitgeno digd. Na zeer objektieve se lecties, waarbij veelvuldig te gen elkaar geroeid werd, werd duidelijk wat de snelste combinaties zouden zijn. Die werden bij elkaar in de boot gezet en na enige trainingen om aan elkaar te wennen werden er races gevaren. Hierbij werd enkel de snel heid van de ploegen beoor deeld. De snelste ploegen werden daarna door het be stuur van de Roeibond af gevaardigd naar Moskou. De onderstaande roeiers komen van de Leidse vereniging Die Leythe. Ronald Florijn gaat in de skif. Hij was het hele jaar duidelijk de snelste. Vooral na het verbeteren van het "onaantastbare" record van Wegener Sleeswijk met 5 se conden was er zekerheid van uitzending in de skif. Hetgeen zijn grote wens was dit jaar. De vier met stuurman is sa mengesteld na selektie. De ploeg bestaat uit de volgende roeiers: Douwe Atsma/Hein Wiersinga van Die Leythe en Albert Waayer/Rob Waayer (geen broers) van Rijnland, gestuurd door Marcel Berk hout. Volgend seizoen moeten Atsma en Florijn wegens het over schrijden van de leeftijdsli miet van achttien jaar in de seniorenklasse starten. De overige roeiers mogen ook volgend jaar nog als junior va ren. Dan kunnen zij een dankbaar gebruik maken van de ervaring die zij dit jaar op internationaal gebied op- Jan Klerks coacht tijdens de komende wereldkampioenschappen voor doen. junioren twee ploegen. T.w.: de skiffeur Ronald Florijn van Die Leythe en HARALD PUNT de vier met stuurman van Rijnland. JlILAAN - Paolo Rossi, de "Golden boy" van het Italiaanse J voetbal zal volgend seizoen uitkomen voor de eerste divi- sieclub Perugia. Rossi die momenteel nog de kleuren I draagt van Vicenze is overgegaan voor een bedrag van een-en-een-kwart miljoen gulden. J |'e 22-jarige aanvaller ziet twee Iman met hem overgaan naar Vi cenze, namelijk Occiatore en Ro- I deghieri die op uitleenbasis zul- len vertrekken. Perugia eindigde I vorig jaar op de tweede plaats in de Italiaanse competitie achter I kampioen AC Milaan. Op advies van de nieuwe trainer IJan van Daal (ex-Ajax) heeft de Dordtse eerste-divisievereniging I DS'79 de 18-jarige UEFA-inter- I national Donald de Vries van Ajax gecontracteerd. DS'79, dat De Vries als linkerspits wil gaan inzetten, zag de poging om Ton Marijt op uitleenbasis naar ae Krommendijk te halen, misluk ken, omdat Sparta de voorstop per persé van de hand wil doen. Joop Molendijk, de spits die vorig jaar van Veendam naar FC Vlaar- dingen verhuisde, krijgt bij de club van Theo Laseroms geen contract meer aangeboden. Mo lendijk heeft zich aangemeld bij de Goudse eersteklasser Olym- pia. De 31-jarige Stef Walbeek heeft een punt gezet achter zijn status als voetbalprof. De middenvelder van Go Ahead Eagles komt het komende seizoen uit voor ama teurlandskampioen Rhoda uit Raalte. De ex-Spartaan, die na zijn periode bij het Westduitse Hertha BSC mede door diverse blessures geen plaats verwierf in de basis van de formatie uit Deventer, kon door salarisvermindering niet tot een akkoord komen met Go Ahead Eagles over een nieuwe verbintenis. De gemeente Groningen heeft de jaarrekening van de betaalde voetbalvereniging FC Groningen voor het seizoen 1977-1978 goed gekeurd. Dat betekent dat de club f284.795,- subsidie zal ont vangen. Volgens wethouder Barmentloo heeft de FC Groningen momen teel rond de 1.4 miljoen schuld. Dat betekent dat de liquiditeits positie van de vereniging volgens de wethouder bepaald niet ge zond is. Het gemeentebestuur van Gronin gen wil met het bestuur van de DS'79: geïnteresseerd in Ton Ma- rijt club spoedig om de tafel gaan zit ten om de financiële positie eens nader te gaan bekijken. In het seizoen 77-78 heeft FC Gro ningen een nadelig saldo geboekt van zo'n f460.000,-. Wethouder Barmentloo verwacht dat het verlies in het afgelopen seizoen minder zal zijn. FC Groningen heeft nog een schuld aan de ge meente Groningen van f 80.000,-. WADDINXVEEN - Gerrie van Gerwen heeft een her nieuwde aanval op zijn leiderspositie in de wielerzes- daagse voor profs door Midden Holland uitstekend door staan. In Waddinxveen won weliswaar de reeds kansloze Wim de Ruiter de vierde etappe, maar waren het de pres taties van alle kopstukken die de zege van de als individu gestartte Brabander overvleugelden. SILVERSTONE - Jan Lammers heeft zich maar op het nippertje gekwalificeerd voor de vandaag te verrijden Grote prijs van En geland. Op het zeer snelle circuit van Silverstone zette de Zand- voortenaar pas vijf minuten voor het aflopen van de officiële trai ning een tijd, die snel genoeg was voor een 21ste startplaats. Maar daarvoor had Shadow-baas Don Nichols wel een „wisseltruc" no dig, die maar hoogst zelden in de formule I-wereld wordt ver toond. AMSTERDAM - Het toernooi om het open damkampioenschap van Nederland belooft een span nende slotronde te krijgen. In de voorlaatste zitting zag Wiersma zich de weg versperd door Hans Jansen, die de oud-wereldkam pioen op remise hield. Weliswaar had Wiersma het beste van het spel maar de nationale kampioen liet zich niet overbluffen en for ceerde bekwaam remise. Tsje- golev liet de geboden kans om nog naast Wiersma te komen niet liggen en speelde zijn voormalige landgenoot Weltman volkomen van het bord. In de vandaag te spelen laatste ronde zullen de beide oud-wereldkampioenen onderling moeten uitmaken wie de open Nederlandse titel gaat winnen en tevens de eerste prijs van 5000 gulden. Indien deze strijd remise wordt zijn er nog meer kanshebbers voor de eerste plaats. Op een punt achterstand volgt een groep van vijf spelers: Jansen, Bastiaannet (goede winst op Scholma), Korenevski (winst op Drost), Van Harten (te sterk voor de Fransman Issalene) en Van der Wal (hij versloeg de Is raeli Galderin). De stand aan de kop na zes ronden is: 1. Wiersma en Tsjegolev 10 punten, 3. Bastiaannet, Van Har ten, Jansen, Korenevski en Van der Wal 9, 8. Clerc, Stokkel en Weltman 8. Lammers zette zijn kwalificerende tijd (1.16.66) namelijk niet in zijn eigen wagen, maar in die van teamgenoot en concurrent Elio de Angelis. Lammers blies gis terochtend zijn wagen tijdens de onofficiële training op, en Sha dow bleek niet in staat die te ver vangen in de paar uur die de onof ficiële training scheidde van de officiële. Zodat Lammers zich in zijn reserve-auto moest kwalifi ceren, die daarvoor eenvoudig niet snel genoeg was. De wagen van De Angelis was ech ter rap genoeg. Tot grote woede van Lammers en zijn sponsor had Nichols namelijk de in de afgelo pen maanden ontwikkelde nieu we achterwielophanging op de auto van De Angelis laten monte ren. Dat scheelde zo'n twee se conden per ronde, waardoor De Angelis gisteren met de Good- year-kwalificatiebanden (de be loning voor de snelste rijder van de traagste zes) een tijd maakte van 1.14.87, wat hem een start plaats op de zesde rij opleverde naast de Ferrari van Scheckter en voor mannen als Villeneuve, Pi- roni, Jarrier, Tambay en Ickx. Toen die tijd stond werd het num mer van De Angelis (18) bliksem snel afgeplakt en verscheen Lammers No. 17 op de flank van de Shadow. Lammers' stoel werd overgezet en zo mocht hij nog zo'n zeven rondjes draaien. In die wildvreemde auto kwalificeerde de Zandvoortenaar zich overi gens met gemak". Resteert de woede bij Lammers - de laatste maanden was hij steeds iets sneller dan De Angelis - die de Italiaan van zijn sponsorgeld (De Angelis kan geen sponsor vinden) goede sier zag maken. Hij zelf mag vandaag in zijn eigen wagen weer als laatste eindigen: het ding gaat gewoon niet hard genoeg in de bochten. Team-baas Nichols heeft zijn plan getrok ken: met geld van Lammers sponsor De Angelis in de kijker laten rijden, opdat een kapitaal krachtige Italiaanse sponsor vol gend jaar voor het broodnodige, grote geld zorgt. Ten koste van Lammers en zijn sponsor, dat wel. Allan Jones start vandaag met zijn Williams vanaf pole-position met Renault-rijder Jean-Pierre Ja- bouille naast zich. De in Spanje twee maanden terug geïntrodu ceerde Williams doet het op Sil verstone voortreffelijk, want good old Clay Reggazzoni zette met die wagen de vierde starttijd, vlak achter Nelson Piquet, die in zijn Brabham vandaag als derde weg rijdt. Brian Henton snelste tijd op Zandvoort ZANDVOORT - De Brit Brian Henton heeft gisteren op het cir cuit van Zandvoort de snelste tijd gemaakt tijdens de eerste trai ningssessie voor de negende race in de strijd om het Europees kampioenschap vooi' formule II- wagens, die a.s. zondag wordt ge houden. Henton maakte een tijd van 1 minuut 21,65 seconden. Huub Rothengatter, een van de drie Nederlanders die deelneemt aan de Grote Prijs van Zand voort, reed zich met een Chevron naar de achtste positie in 1.23,21. Brian Henton neemt in het klasse ment om het Europees kam pioenschap met 22 punten de tweede plaats in achter de Zwit ser Marc Surer (24). Surer kon tij dens de eerste trainingen geen indruk maken. De resultaten van de eerste trainin gen zijn: 1. Brian Henton (GBR) Toleman Rait 1 min. 21,65 sec., 2. Eje Elgh (Zwe) March 792 1.22,10,3. Arthur Colombo (Ita) March 782 1.22,32, 8. Huub Rothengatter (Ned) Che vron b48 1.23,21, 12. Boy Hayje (Ned) March 782 1.24,35, 14. Arie Luyendijk (Ned) Chevron b48 1.25,08. De slotsom van al zijn berekenin gen leerde Gerrie van Gerwen dat alleen Peter Post-kopman Bert Oosterbosch zijn oranje trui dich ter genaderd is. Oosterbosch maakte van zijn achterstand van zeven punten een groot deel goed door drie winstpunten in de knelpuntspurts (Van Gerwen stelde daar twee tegenover) en een uiteindelijke derde plaats te behalen in het oranje leiderstri cot won Van Gerwen de sprint van het peloton waarmee hij ze vende werd. Rivaliteit Het was voor Van Gerwen allemaal een kwestie van rekenen. "Je moet het een beetje bekijken. Ik profiteer van de rivaliteit tussen de twee grote ploegen. Daar schuif ik mooi tussen door. In m'n eentje kan ik niet tegen een ploeg opboksten. De sprint is in mijn voordeel. Daarmee kan ik juist genoeg punten pakken". Het blijft vooralsnog zeer sterk de vraag tot in hoeverre de leider in het algemeen klassement zijn be rekeningen waar kan maken. Bert Oosterbosch toonde dat aan. Niet alleen sprak hij dat zijn ploeg de wedstrijd alleen nog maar hoefde te controleren om zijn eindzege te bewerkstellin gen, in de praktijk had hij kunnen bewijzen dat theorieën van Ger rie van Gerwen niet altijd feilloos zijn. Met aartsrivaal Hans Langerijs (de winnaar van vorig jaar die al vroeg in deze zesdaagse naar een ondergeschikte positie werd verwezen) luidde hy de beslis sende ontsnapping in De ploegmakkers Piet van Katwijk (Oosterbosch) en Wim de Ruiter (Langerijs) haakten later aan. Gelukking voor Van Gerwen won De Ruiter en kon hij consta teren dat Van Katwijk zijn maat Oosterbosch met een banddikte voorbleef. Had Oosterbosch wél aangezet voor de allerlaatste de marrage, dan waren al Van Ger- wens berekeningen waardeloos geweest. Marge De voorsprong van twee punten die Gerrie van Gerwen aan de om loop in Waddinxveen overhield lijken dan ook maar nauwelijks voldoende voor de eindoverwin ning. In eerste instantie beroept de leider zich op de stand van za ken na twee etappes. Ook toen bedroeg de marge twee punten, een dag later waren het er vijf. "Ze hebben me nog niet klein. Ze moeten mij eerst nog maar eens kloppen", daagt hij Oosterbosch en zijn mannen uit. In die con treien schuilt naast Oosterbosch nog Aad van den Hoek die zich in Waddinxveen opnieuw erg sterk toonde. Blijft over Fons van Kat wijk, die onopvallend veel pun ten uit het vuur sleepte. Uitslagen vierde etappe: l)Wim de Ruiter, 2) Piet van Katwijk, 3) Bert Oosterbosch. 4) Hans Lan gerijs. 5) Livm Klaasen, 6) Nidi den Hertog, 7) Gerrie van Ger wen, 8) Fons van Katwijk, 9) Jo- han van der Meer, 10) Jan Aling. Algemeen klassement na vier etappes: 1Gerrie van Gerwen 48 pnt., 2) Bert Oosterobsch 46, 3) Fons van Katwijk 40, 4) Aad van den Hoek 38), 5) Jan Hordijk 34,6) Piet van Katwijk 33,7)Theo Smit 32, 8) Adne van Houwelingen 27, 9) Hans Langerijs 22,10/11Johan van der Meer en Martin Havik 21 GERARD HAVERKAMP Tom Okker uitgeschakeld GSTAAD (ANP) - Tom Okker is in de kwartfinales van het Zwitser se open tennis kampioenschap in Gstaad gisteren uitgeschakeld door de Australiër Peter McNa- mara. Okker verloor in drie sets. 6-7, 7-5 en 6-3. McNamara ont moet in de halve finales de Ar gentijn José-Luis Clerc, die eveneens in drie sets won van de Fransman Patrick Proisy: 6-7 6-2 6-0. LISSE - In Lisse zijn de rollen van de Duitsers Ruppert en Stapel- broek in het HEB uitgespeeld. Ruppert was al aan de kant gezet door de Voorhouter Anne Jan van der Meer en gisteren moest ook Stapelbrock afhaken tegen de Indiër Viyak. In de eerste set kon Stapelbrock nog illusies koesteren. Met zijn op aanval afgestemde spel zette hij Viyak onder druk en deze heeft duidelijk een lange inloop periode nodig om op toeren te ra ken. Met 6-3 leek Stapelbrock een stevige eerste stap op weg naar de halve finale te hebben ge zet. Maar tot een tweede stap kwam hij niet. Viyak vond de touch op zijn slagen en Stapel brock verdween toen eigenlijk definitief van het toneel, 6-2, 6-1 voor Viyak. Veel meer spanning bracht het tref fen tussen Collee en Blommen- daal. Collee won met 7-6,3-6,7-5. Totaal score dus 17-17! Die totaal score geeft het krachtsverschil precies aan. Met was meer veine had Blommendaal de winst ge pakt en daar had niemand iets van kunnen zeggen. De Bruin bleef in twee wedstrijden overeind. Eerst klopte hij Koos van der Hoorn, 6-4,6-2 en vervol gens liet hij, ingespeeld, Luipink helemaal kansloos, 6-1, 6-0. Har Meijer verweerde zich gisteren zoals men dat van hem gewend is. Soms scheldend, op zichzelf wel te verstaan, soms hoofdschud dend, maar meteen weer zichzelf oppeppend, en voortdurend hard werkend. Dat harde werken werd in deze partij niet beloond, al scheelde het maar weinig. Anne Jan van der Meer scoorde hetzij met de fraaie, vaste schuine backhand, hetzij met de op die backhand aansluitende sterke volley meer punten dan Meijer met zijn forehand, 6-3, 7-5 voor de Voorhouter, die in de halve fi nale de Indiër Viyak tegenover zich vindt. Bij de dames kwam Annemieke Cats in de halve finale door een opgeven van de no. 1 geplaatste Ineke Kallenberg, die de eerste set verloor tegen Annemieke Cats, 4-6. De kersverse districts kampioene kreeg namelijk zo veel last van haar gekneusde en kel dat zij verder tennissen niet aandurfde. „Ik heb het gepro beerd" aldus Ineke Kallenberg „maar het ging gewoon niet meer". De andere halve finalisten zijn Petra Wessels (6-1, 6-4 tegen Annet van Eederen), Maureen Meyer (6-2,2-6,9-7 na 5-1tegen Rosemarie Verdegaal en Elly Reeuwijk (6-3, 6-1 tegen Rietje van Dalen). De grootste kansheb ster voor het kampioenschap, nu Ineke Kalleberg van het toneel is verdwenen, lijkt Maureen Meijer! Bij de heren moet men rekening gaan houden dat Herman van der Capellen toernooiwinnaar wordt. Wat slagentechniek betreft be hoeft hij voor niemand uit de weg te gaan. Zijn zwakke punt is al leen: concentratie! In Ter Aar plaatsten de no. 1 geplaatste Noord, zich voor de halve finale. Voor Ruud van Noord, die tot gis teren en in het HEC en in het HED de slotacte leek te kunnen halen, viel het doek! Nadat hij in C door Romberg was uitgescha keld, zette de in D goed spelende Willemse hem nog nadrukkelij ker opzij, 6-0, 6-2. Willemse be- De andere halve finale gaat tussen reikte met deze zege de halve fi- de Egyptische veteraan Ismael El gedrongen tot de halve finales. Hiirlimann, die de vorige twee sa- telliettoernooien in Tilburg en Assen op zijn naam bracht, ver sloeg de Israë.icr Glickstein in drie sets: 6-1 6-7 6-1. nale in het HED Ook Tony van der Bosch kwam gis teren zover door Krantsen met 6-4, 6-2 te kloppen. In Zoeter- woude kan Eelen Winkel zich al gaan voorbereiden op de finale- Shafei, die de 20-jarige Pascal Portes uit Frankrijk met 6-3 6-7 en 6-3 versloeg, en de Westduit ser Ulli Pinner, die de Zwitser Hein Günthardt met 7-5 6-7 6-3 uit het toernooi speelde. strijd. Wie zij daar tegenover zich Na Wimbledon heel t Björn Borg -„i i i een voorsprong van 3Q0 punten op Jimmy Connors op de Grand- Prix ranglijst van de internatio nale tennisfederatie. De top- twaalfop die lijst, van wie de bes te acht zullen mogen uitkomen in het kampioenentoernooi te New York zijn: 1. Borg (Zwe) 1607 punten., 2. Connors (VS) 1307 pnt., 3. Tanner (VS) 1207 pnt4 McEnroe (VS) 972 pnt., 5. Geru- laitis (VS) 967 pnt., 6. Ashe (Vs) 641 pnt., 7. Vilas (Arg) 602 pnt.. 8. Gene Mayer (VS) 578 pnt., 9. Hi- gueras (Spa) 568 pnt., 10 Gott fried (VS) 534 pnt., 11. Solomon (VS) 524 pnt., 12. Pecci (Par) 514 pnt. zal vinden is nog niet bekend. Ellen Winkel kwam zover door eerst Van Kampen met 6-3, 6-7, 6-4 ternauwernood te bedwingen en vervolgens mevr. Plag in twee sets terug te wijzen, 6-0, 7-5. Bij de heren stapte Waldo Jansen van de Leidsche Hout de halve finale binnen via een 2-6,6-2, 6-1 zege op de Ridder. Daar zal hij de strijd moeten aanbinden met Plag, die Van Velzen met 6-1, 6-1 opzij zette. Een finaleplaats moet er voor de jonge Leidsche Hout speler wel inzitten. In het HDD had het koppel van Wijland De Graaf geen moeite met de combi natie Manupatty/Van Mingelen, 6-2, 6-1. Van Dijk/Lelieveld wa- De Zwitser Max Hurlimann is ren met Fredenks/Dekker ook gisteren tijdens het internatio- snel klaar, 6-1, 6-1. nale tennistoernooi in Scheve- FRANK BONTE ningen op de Mets-banen door- BOLZANO (ANP) - Bij internatio- nale schoonspringwedstrijden in Bolzano heeft de dertienjarige Caroline Linthuis gisteren ver-* rassend de derde plaats behaald op de drie-metcrplank. Zij ver sloeg hierbij springsters uit on der meer Canada, de Verenigde Staten, de Sowjet-Unio en Oost Duitsland, landen die de wereld top uitmaken. Van de drie Nederlandse deel neemsters kwalificeerden Lidy Spruyt en Caroline Linthuis zich voor de finale, waarin 22 deel neemsters uitkwamen. Lidy Spruyt werd uiteindelijk veer tiende. Van de Nederlandse he ren kwalificeerde niemand zich voor de finale De uitslag bij d«- (lames is: 1. Kate McCormick (VS) 396.82 punten., 2 Karin Güthlte (DDR) 377 17 Caroline Linthuis (Ned) 356,46.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13