4i.il 't« "f, „i\w wu ik de 1 our rijden9 zom der rust Leidse agenda „Caatje" (vlaggeschip van Warmond) verkocht BURGERLIJKE STAND Nieuwkoper „met de paardebeneu" zit 91 uur op de fiets m T ~m m ~m -w nn STAD EN RAND WOENSDAG 11 JULI 19' Deze brievenbus in Leiderdorp, aan het pand Hoofdstraat 209 wordt weinig gebruikt, omdat de post alleen tijdens het rondbrengen van de post wordt gelicht. Is de postbode eenmaal voorbij, dan ligt de post een etmaal in de bus. De dichtsbijzijnde bus (zelfs twee bussen) zijn een halve kilometer van de Doesbrug verwijderd. LEIDERDORP - In de ge meente Leiderdorp kan het voorkomen, dat een "op de postgedane brief een et maal lang in de brieven bus blijft liggen. Wie ver zekerd wil zijn van een snellere bestelling, is ver plicht nog eens een halve kilometer verder te lopen. En daar staan dan ineens twee (wél vaker per dag gelichte) brievenbusssen vlak bij elkaar.... Deze situatie doet zich voor in de buurt van de Hoofdstraat in Lei derdorp. Aan het pand Hoofd straat 209 hangt een brievenbus, die hooguit één maal per dag door de PTT wordt geledigd: namelijk als er een postbode langs komt op zijn besteltocht langs de huizen. De bus is de dichtst bijzijnde voor de bewoners van de Achthovenweg en een deel van het Doeskwartier. Willen deze Leiderdorpers hun post met toch wat meer vaart zien behandeld, dan zullen ze naar het winkelcentrum aan de Frederik Hendriklaan moeten, of naar de brievenbus aan de Hoofdstraat 86. Dat is een halve kilometer ver der, terwijl die bussen onderling WARMOND - Het vlaggeschip van Warmond, de "Caatje van War mond", is niet meer Het Syndi caat Warmondse Regenboog is opgeheven en de fraaie zeilboot is inmiddels verkocht. Daarmee is een eind gekomen aan de periode waarin telkens wisselende War mondse bemanningen aan boord van "de Caatje" Warmonds eer probeerden hoog te houden. Dat gebeurde met name tijdens de Kaagwedstrijden die aanstaande zaterdag weer verzeild zullen worden. Hoogtepunt van de Kaagwedstrijden is altijd de competitie tussen Holland en Friesland. In 1968 nam "de Caatje van War mond" voor het eerst deel aan de zeilwedstrijden op de Kaag. De eigenaar van "de Caatje" wat het Syndicaat Warmondse Regen boog, dat in het voorjaar van 1968 door tien particulieren was opge richt. De aanleiding daarvoor was de verminderde belangstelling voor het zeilen in de Regen boogklasse. De initiatiefnemers vreesden dat de sinds 1917 be staande regenboogklasse op den duur geheel zou verdwijnen. Door het aanschaffen en in de vaart houden van een Regenboog wil de het syndicaat een bijdrage le veren aan het instandhouden van deze imposante wedstrijdklasse. Jongere, bij voorkeur Warmondse, zeilers zouden de gelegenheid krijgen om één of een paar jaren met een regenboog aan de wed strijden deel te nemen. Begin 1968 werd de „regenboog 58" door het syndicaat aangekocht. Dit schip was in 1931 gebouwd op de jachtwerf van De Vries Lentsch in Amsterdam. Na een grote opknapbeurt en de aan schaf van nieuwe tuigage kwam de Caatje van Warmond in de vaart. De Caatje deed in de loop van de jaren mee aan wedstrijden in Noord- en Zuid-Holland en Friesland. In totaal 5 bemannin gen wisselden elkaar af. De laat ste bemanning van de Caatje be stond uit de Warmonders Cees van Grieken, Willem Houweling en Jos Willemse. Tot opheffing van het Syndicaat Warmondse Regenboog werd be sloten omdat de regenboogklasse de laatste jaren tot grote bloei is gekomen. Er werden meer dan twintig nieuwe schepen ge bouwd en veel oude schepen werden weer wedstrijdklaar ge maakt. Het syndicaat is van me ning dat daardoor het voortbe staan van de Regenboogklasse voldoende gewaarborgd is. Woesikwil eigen gebouw WASSENAAR - De Wassenaarse padvindersgröep "Van Woesik" wil een stuk grond huren in de nog te bouwen wijk "Ter Weer". Daar wil de groep een eigen club gebouw neerzetten. Het college van burgemeester en wethouders van Wassenaar zal de gemeenteraad in de vergadering van volgende week maandag voorstellen in te stemmen met het bouwrijp maken van het ter rein dat in de wijk "Ter Weer" voor de stichting "Van Woesik" is opgenomen. Een gedeelte van het totale gebied is verder gere serveerd voor watersportvereni ging "Wassenaar". Voor het bouwrijpmaken van het stuk grond dat de bestemming recreatie heeft is 535.000 gulden nodig. Ook over het toekennen van dit bedrag moet de raad ko mende maandag een beslissing nemen. De Van Weesikgroep heeft sedert 1974 een tijdelijk on derkomen aan de Van Duiven voordelaan. Voorheen waren zij gehuisvest in de oude tramremi se, totdat deze ontruimd moest worden voor de nieuwbouw voor het Adelbertcollege. De totale gemeentelijke plannen van Ter Weer zijn nog niet onher roepelijk goedgekeurd. Tegen de bestemming van het deel dat voor recreatie is bestemd zijn echter geen bezwaren ingediend. Het bouwrijpmaken van de grond maakt onderdeel uit van het aanleggen van een jachthaven die in dit gebied gepland is. B en W willen het bouwrijpmaken voor beide projecten gelijktijdig laten plaatsvinden, zo "mogelijk over enkele maanden". Wat de jachthaven betreft zijn de besprekingen met de water sportvereniging "Wassenaar" ver gevorderd. Binnenkort zal de gemeenteraad een voorstel krij gen of de grond voor de jachtha ven in eigendom of in erfpacht aan de watersportclub gegeven moet worden. Van de 535.000 gulden zal 102.000 gulden ten laste komen van de padvindersgröep en 408.000 gul den voor de watersportvereni ging. Bij verkoop van de grond zou de Van Woesikgroep deze 102.000 gulden moeten betalen. De vereniging is daartoe echter niet in staat. Daarom wil de ge meente een langlopende huur overeenkomst met de groep aan gaan. LEIDEN - Geboren; Bianca Carola, d.v. C.H. van der Wijngaard en W.E.M. van der Huizen; Vasco Willem, z.v. A.D. Oliveira Martins en G.M.U.P. Seghers; Marlous, d.v. J.H. van der Starre en M.R. Stigter; Charlotte Maria, d.v. P.P.M.M. Wittgen en M.A. Wier- sema; Bob, z.v. A.P.J.M. Noor- dermeer en E.T.M. Bleijswijk; Michel, z.v. D. Molleman en L.M. Mijjer; Sabine, d.v. J. den Duik en M.A. Poot; Gerlof Adriaan z.v. L.J. van der Weiden en P.A.M. Geerlings; Wilhelmus Adrianus Adam, z.v. J.A. Wolvers en S.C. van Rijn; Nicolaas Theodorus Johannes, z.v. J.J. Herruer en J.M.W. Wijfje; Barbara Christina Helena, d.v. A.T. van der Zon en H.J. Blok; Chantal, d.v. P.T. van Werkhoven en C.E. van Tienho ven; Lia, d.v. J. Molenaar en M. Maas; Deborah Maria, d,v. J.C.M. van Gijlswijk en L.A. van der Niet. Overleden; W.C.H. Lems,(70); J. van Frank,(57); S. van den Berg, (7); A. Douw, (51); C.M. Koot, (64), gehuwd geweest met H.C. de Groot; L. Dijkhuizen, (71), echtgenote van P. Hoek; J.A. Vermeulen, (56); B. Kreuk, (70); W. Vavier, (60); A.Korte (83), ge huwd geweest met F.Kroon; C. 't Hoen, (66). Ondertrouwd; F.F.A. Bekken en M.J. Ligtvoet; B.H.J. Bemelmans en J. Tervooren; M. J. Blangé en R.F.J. Ovinge; W.E.H. Cramer en G.F. Knijnenburg; J.C. Leyte en L.H. Zuiderweg; A. Rhijnsburger en J.G.M. Tersteeg; R.H. Welcker en M.A. Post; H. Wijland en P.O. Spek. Gehuwd: D. Moraal en T.K.P. Vierkant; M.P. van Eeden en G.J. Freeke; J.J. van Loef en E.M. van Es; M.D. Boogaard en A. Jansen; R.C. De Graaf en E. Moerkens; J. van Kampen en C.M. Gulde- mond; R.R. van Donge en E.M. Zwart; C.M. Oosterveer en H.A. van der Toorn Vrijthoff; H. Ou- werkerk en V.J. Zwerts; B.A.M. de Groot en A.M. van Delft; E.A. Valentijn en J. Jasperse. maar óüu meter van elkaar aj lig gen. De vraag rijst, of de brieven bussen niet wat beter iverdeeld kunnen worden opgesteld in deze hoek van Leiderdorp. Volgens de chef-expeditie van het postkantoor in Leiden, de heer Weerts,is plaatsing van brieven bussen van veel factoren afhan kelijk. "Eigenlijk zijn er geen vas te normen, wel richtlijnen, waar we vanuit gaan. Eén van die richtlijnen is bijvoorbeelddat de brievenbussen minstens 500 me ter van elkaar verwijderd moeten zijn. Maar hiervan kan worden afgeweken. Een ander belangrijk gegeven is, of de brievenbus zon der al te veel omrijden door de chauffeur die de bussen licht, be reikbaar is". "Teveel omrijden betekent immers een langere route, dus meer tijd, zodat dan bijvoorbeeld een nachttrein niet meer gehaald kan worden. Ook is belangrijk of er in een bus voldoende post zal wor den gedeponeerd. Vandaar dat we niet zonder meer de brieven bus aan de Hoofdstraat 209 kun nen vervangen door een bus die een paar keer per dag gelicht wordt". Een ander alternatief zou kunnen zijn het verplaatsen van de brievenbus Hoofdstraat 86 naar de splitsing met de Maurits- singel.De heer Weerts zegde toe de zaak eens te gaan bekijken. Vluchtelingen spoedig naar Leiderdorp? LEIDERDORP - De commissie "Politiek Café in Leiderdorp heeft een brief geschreven aan de gemeenteraad met de vraag om aan tenminste tien vluchtelin gengezinnen uit Zuidoost-Azié op zeer korte termijn onderdak te bieden in Leiderdorp. Daarbij denkt de commissie (waarin leden van CDA, PvdA, D'66 en de PPR zitting hebben) onder meer aan de leegstaande gastarbeiderswoningen. De poli tieke partijen melden in hun brief aan de raad dat Leiderdorp een gemeente is die als tamelijk wel varend beschouwd kan worden, "hetgeen een goede reden kan zijn iets van die welvaart te delen met anderen". Op landelijk niveau wordt op het ogenblik gesproken over de op vang van 3000 vluchtelingen uit Zuidoost-Azië. NIEUWKOOP - "Wat ik nou nog wil is de Tour de France rijden. Niet in drie weken, maar in vijftien dagen. Zonder rust. Gewoon elke dag zoveel moge lijk kilometers maken. Ik bewaar de route van deze tour de France, omdat deze nogal zwaar is. Ik voel me op het ogenblik zo ontaard sterk, dat ik hem nou volgend jaar gelijk maar wil rijden". Uitdaging Nieuwkoper Jan Bunnik (33) heeft nog maar koud 91 uur non-stop fietsen achter de rug, of hy is in gedachten al weer bezig aan een nieuwe uitdaging. Voor zover bekend is de Nieuwkoopse melkboer de eerste Nederlander die Nederland non-stop in vier dagen en nachten rondreed. Van dinsdagmorgen half ne gen tot zaterdagmorgen vier uur zat hij 91 uur lang vrijwel onafgebroken op de fiets. Fietste alles bijeen 1449 kilo meters weg langs Neêrlands dreven. Pakte en passant ook nog een stukje Duitsland mee en fietste vanaf het Limburg se Vaals over de Belgische kasseien naar Brussel en Antwerpen om via de Zeeuw se eilanden zaterdagochtend in alle vroegte in zijn woon plaats terug te keren. Melkwijk Daar wachtte hem na enkele uren al weer zijn melkwijk, waarmee hij tot twaalf uur 's nachts doende was. Er viel ook heel wat in te halen, nu hij er vier dagen tussenuit was geweest. Zondag zat hij opnieuw op de fiets. Om samen met collega Leo Visser op de tandem de ronde van Nieuwkoop op zijn naam te schrijven. Het duo slaagde daar tot verbazing van Jan Bunnik nog in ook. "Ik zei nog, ik weet 't niet. Ik heb er niet zoveel zin in. We zien wel. Maar we hebben het nog gehaald ook Jan Bunnik schat dat hij de vo rige week alles bij elkaar nog geen tien uur nachtrust heeft gehad. "Nu kryg ik de terug slag. Vannacht heb ik gewoon heel weinig geslapen. Ik denk dat je lichaam eraan gaat wennen". „Paardebenen" Als het om sport gaat, gaat "Jan Bunnik met de paardebenen" geen zee te hoog. Zijn wieler vrienden van de Alphense tourclub Avanti zagen geen brood in zyn plan om Neder land in één ruk door rond te fietsen. "Onmogelijk", hiel den ze Jan Bunnik voor. Vechtjas Jan Bunnik trok zich van die bedenkingen niets aan. Een half jaar lang liep hij al rond met het plan en nu moest het er maar eens van komen vond hij. Aan conditie geen gebrek. Twee maanden geleden nog deed hij Parijs Roubaix "op drie appels". Zijn pak brood gaf hij aan de Alphense bu schauffeur, die de Avanti- mannen naar Frankrijk had gebracht, en die geen boter hammen bij zich had. 'Je zult me wel niet geloven, want niemand gelooft het', zegt Jan Bunnik al op voorhand. Eén ding is zeken op de route Pa- rijs-Roubaix leer je wel fiet sen vindt de Nieuwkoopse renner. Met kaas Melkboer Jan Bunnik liet zijn melkwyk vorige week vier dagen voor wat-ie was. Dins dagmorgen, klokslag half ne gen stapte hij op zijn fiets. Met achter zich aan, comfortabel in een personenauto, Jan Hoogendoorn, die de Nieuw koper regelmatig van voedsel en kleding moest voorzien. Speciale voorzorgsmaatregelen of een speciaal dieet houdt Jan Bunnik er niet op na. "Ik heb al die dagen niks anders dan brood gegeten". Jan Bunnik rekent uit dat hij da gelijks een dikke twintig bo terhammen met kaas soldaat heeft gemaakt, aangevuld met wat fruit. "Ik eet thuis nooit anders dan brood met kaas en ham, dus ik dacht, daar staat m'n lichaam naar, dat eet ik dan ook maar Via Noordwijk ging het die eer ste dag langs de kust naar Den Helder waarna de oversteek naar Groningen werd ge maakt. De Groningse wad- denkust passeerde Jan Bun nik in het pikkedonker. "Een verschrikkelijk slecht stuk. Kaal, veel wind en koud". In Denekamp waar de Nieuw koper de tweede nacht arri veerde sliep hij een uurtje op het hotelbed van Jan Hoo gendoorn. Om daarna on vermoeibaar via Duitsland af te haken naar het zuiden. Bij Venlo fietste hij Nederland weer binnen. Inzinkingen In het Limburgse Vaals kreeg de Nieuwkoopse melkboer een inzinking. Daar wilde Jan Bunnik alleen nog maar zo snel mogelijk naar huis. Vier uurtjes slapen hielpen hem over zijn depressie heen en eenmaal in Maastricht be sloot hij toch België in te dui ken. Over de kasseien naar Brussel en Antwerpen. "Ik wist wat het was, want ik had twee maanden geleden Pa- rijs-Roubaix gereden, 't Is daar inderdaad heel ver schrikkelijk. Iemand die dat nooit gefietst heeft, heeft daar gewoon geen weet van". In het Belgische Diest moest Jan Bunnik - rode ogen van vermoeidheid en een flinke baard - zijn tweede inzinking overwinnen, '"t Was 's mid dags een uur of twee, drie, ik beklom daar een berg en toen dacht ik; ik wil naar huis. Toen kreeg ik echt tranen in mijn ogen". Jan Bunnik zou nog dik twaalf uur eenzaam en alleen moe ten fietsen alvorens hij om vier uur 's nachts in zijn woonplaats arriveerde. Tot overmaat van ramp sloeg hij, vlak voor de finish, in Alphen aan den Rijn ook nog over de kop. Toch is zijn ronde door Nederland vrij voorspoedig verlopen. Zonder een centje zadelpijn, hoe onbegrijpelijk dat ook mag klinken en slechts vier lekke banden in België. De spieren hield hij soepel met een warmte-op- Jan Bunnik uit Nieuwkoop (in het dagelijks leven melkboer) is tegen woordig "half gek" van fietsen. Vorige week reed hij in één ruk door Nederland. Een monsterrit van 1449 kilometer. wekkende zalf. "Nou ja", geeft Jan Bunnik toe, "in Vaals bleven m'n knieën wel zó (buigt zijn knie in fiets- stand) staan van sty vigheid". Halve gek Jan Bunnik fietst pas drie jaar. Maar zoals met elke sport die hij heeft beoefend, doet hij dat met een fanatisme dat maar weinigen kunnen even aren. "Je bent eigenlijk wel een halve gek op zo'n fiets. Dat zeggen ze allemaal, maar dat kan me niet schelen". Jan Bunnik komt, naar hij zelf zegt, uit een sterke familie. "Vroeger wilde ik altijd ju- doër worden. Omdat ik 's avonds zo laat thuiskwam, heeft mijn vader me daar van af gehaald. Toen ben ik gaan hardlopen en schaatsen". Wat die laatste sport betreft, vier jaar geleden reed Bunnik in Noordwegen de elfsteden tocht. Toen de Nieuwkoper zich en kele jaren geleden flink ver tilde, kreeg hij van zijn huis arts het advies het hardlopen er maar aan te geven. Jan Bunnik ruilde het hardlopen in voor het toerfietsen. "Als ik nu achttien zou zijn, zou ik de beuk in het fietsen zetten. Ik ben helemaal gek van Joop Zoetemelk. Geweldig die gele truiIk heb juist een stukje uit de krant geknipt over een tweedaagse reis naar Parijs. Zo'n intocht lijkt me gewel dig zegt Jan Bunnik verlangend, de wat bedenke lijke blikken van zijn vrouw negerend. Zij bekent het wel eens moeilijk te hebben met het fanatisme waarmee Jan zijn sport bedrijft. "Maar", klinkt het berustend: "Je moet het beestje maar nemen zoals het is". Wereldrecord "Ik kan het niet laten", weet Jan Bunnik van zichzelf. "Eigen lijk zou ik nog wel eens een wereldrecord willen rijden. Zoiets als het wereldrecord paalzitten. Als er een wereld record 100 uur fietsen be stond zou ik dat willen verbe teren. Zou ik 120 uur willen fietsenIn die ronde door Nederland, daar heb ik mezelf in uit kunnen leven". CHRISTA VAN HEES Woensdag Nieuwe Rijn 20 A, vrouwencafé, 21 uu De Pomp, Warmond, kunstmarkt, gi hele dag. Park Groot Leerust, nationale tou^ trekwedstrijd, 19 uur. Donderdag Troef, Noordeinde 2 a, voorlichting c begeleiding dienstweigeraars, vq 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 20 A, werkgroep homofili open café avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidsewé 33, Voorschoten, tel. 01717-3301 spreekuur voor invaliden, 19-20 uur Architektenwinkel, Hooglandse Kerl gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uui Architektenwinkel, Pieterskerkhof li vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werkl> zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uu tel. 130983. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73 1 Femke, ontmoetingscentrum voj vrouwen, 9.30-12.30 uur; open soci| teit, 19-21 uur. Plein voor meerpunt, Warmond, kliedq feest voor kinderen, 10 uur. Park Groot Leerust, jeugdcircus Atlet 19.30 uur. APOTHEKEN De avond-nacht-en zondagsdienst dei apotheken in de regio Leiden, wordj waargenomen van 6 tot 13 juli door: Apo theek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, Leiden, tel. 071-120502; Apotheek Beker, L\jtweg 4, Oegstgeest, tel 071-155482. Indien het na 11 uur avonds niet meer mogelijk is met hei openbaar vervoer naar de apotheek tfi komen, kan men uitsluitend vooi spoedgevallen van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - G& zondheidscentrum Leiderdorp, tel, 071-410131, spreekuur ma t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. T. Miedema, Kagerplein 307, Sassenheim, tel. 02522-10542. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoo» 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Van 9 juli tot 11 aug bereikbaar ma. t/m vr. van 19.30-8 uui van vrijdagavond tot maandagmorgei doorlopend bereikbaar. Vertrouweliik. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 uur. Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Lei den e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpver lening aan gewond geraakte of anders zins in nood verkerende dieren in dt gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegst geest, Warmond en Zoeterwoude. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden Rembrandtstraat 17-21, aanvragen vooi hulp voor bejaarden en langdurig zieker en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Help even Help even. Leiderdorp, ook voor hulp geven, tel 410903/895587/410357/892597. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Dienstencentrum Rutgershuis Papengracht 26, Spreekuren ma. en vr. 14-15,20-21 uur, wo. 9-10, do. 19-20 uur Tel. 126802. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeijer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1,2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel.: 071-144941 toestel 219. Privé: Dink Binnendijk, K. Galgewa ter 2, 2312 BR Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33a, 2316 VS Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-133202. Oegstgeest Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peters 071-769935. Warmond: Ronald Stevens, 071-890847. Wassenaar Piet Zonneveld, 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Janssen, 01715-1021. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 J aarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2