Trijfel Britse acteur Michael Wilding (66) overleden PRINS FILIBERKE Balletgala jubilerend danspaar VIAANDAG 9 JULI 1979 ILI lft- VARIA Nu prinses Christina, na een eerdere miskraam, met goed gevolg het leven heeft ge schonken aan een gezonde, tweede zoon, is de tijd rijp voor het citeren uit een ,JZx- tract uyt 't Memorie- en Reso lutie-Boek 's Hoves van Gel derland", dat ik een halfjaar geleden bij een antiquariaat kocht, in de stellige verwach ting dat het bij een zo vrucht bare koninklijke familie vast wel eens te pas zou komen. Het gaat om drie velletjes ge schept papier te Arnhem ge drukt bij de Wed. van Hen drik van Goor, ordin: Druk ster van den Ed: Hove van Gelderland, 1770. De mede deling is gedateerd: Veneris den 29. Juny 1770. Ik citeer let terlijk: Jngekomen en geleesen een Messive van Haar Hoog Mog. de Heeren Staaten Generaal der Vereenigde Nederlanden, geschreeven in 's Hage den 27. deeser,en geadresseert aan de Heeren Staaten deeses Fur- stendoms en Graafschaps ofte Haar Ed. mog. Raaden, hou dende notificatie, dat Syn Hoogheid den Heere Prince van Orange en Nassau ten selven dage ter Vergaderinge van Haar Hoog Mog. gecom- pareert zynde, aan Hoogstde- selve had.de voorgedraag en, dat niet hadde kunnen afzyn soo spoedig 't Hem mogelyk was geweest sulks met seeker- heid te doen, aan Haar Hoog Mog. kennis te geeven, dat 't eyndélyk den Almogende be haagd hadde Syne Gebeden te vervullen, en de Princesse Sy ne teeder-geliefde Gemalinne in een gezeegende Staat te doen komen, met ver soek van Haar Hoog Mog., dat ordre mogte werden gestelt, dat ten voors. eynde Gebeden mogten worden gedaan door de Be- dienaaren des Goddelyken Woords in de publicque Ker ken deeser Landen. Waar op gedelibereert zynde, is goedgevonden en verstaan. Dat voortaan door de Bedie- naaren des Goddelyken Woords in de publicque Ker Door \iro Scheepmaker ken deeser Provintie, daar onder meede begreepen de Waische, daar die zyn, zal worden gebeeden, dat Hoog- gedagte Haar Koninglyke Hoogheid in dien gezeegende Staat gelukkig mag voort gaan, door Gods Voorzienig heid genadiglyk voor alle on- heylen en facheuse toevallen bewaart blyven en op syn tyd voorspoedig verlossen van een welgeschaape Vrugt, gave God van een Mannelyke Spimyt, die ter syner tyd even gelyk Syn Hoogheids roem- rugtige Voorsaaten gl. ged. syn geweest, en Syn Hoogheid soo door desselfs waaksaam- heid en zorg voor 't Welzyn van 't Vaderland, als desselfs minsaamheid thans nog is, moge worden een dierbaar Voorwerp van 's Heemels Gunst en de Liefde van de Na tie, onder 't genot van alle soodane Zeegeningen als tot welzyn van 't Land, tot roem en luyster van Syn Hoogheids Doorlugtig Huys, en tot by- sonder genoegen van Syn Hoogheid en Haare Ko ninglyke Hoogheid meest bevorderlyk kunnen zyn. Sullende 't gunt voors. met toe- sendinge van Copye deeser Resolutie aan de respectieve Officieren en Magistraten worden aangeschreeven, ten eynde yder in syn District 't noodige daar toe kome te ver zorgen. (Onderstond) Accor deert met 't voors. Memorie- en Resolutie-Boek. (Was getee- kent) F: W: van den STEEN". Complimenten Met andere woorden: zodra hij zekerheid had dat het God eindelijk behaagd had zijn gebeden te vervullen en zijn teder-geliefde gemalin de prinses in verwachting te doen geraken, was de prins van Oranje-Nassau naar de Staten-Generaal gesneld om het heugelijke nieuws mede te delen en te vragen of er geen order gegeven kon worden dat in alle kerken door alle diena ren van Gods woord voor een goede afloop moest worden gebeden. Na enig beraad heeft het pro vinciaal bestuur goedgevon den dat aan de dienaren van Gods woord, waaronder ook die van de Waalse kerk, wordt aanbevolen te bidden dat de zwangerschap van de prinses niet wordt verbroken, en dat zij bewaard zal bijven voor alle onheil en noodlottige toe vallen, zodat zij op de juiste tijd een welgeschapen vrucht zal mogen baren, als het even kan een jongetje. En dan nog even de complimenten aan papa en zijn voorgan gers. Dochter God gave overigens geen Man nelyke Spruyt, want uit de stamboom van het Huis van Oranje-Nassau lees ik af, dat er een dochter, Louise, gebo ren werd, die in 1819 zou overlijden. De bezorgde aan staande vader was Willem V, in 1770 tweeëntwintig jaar oud, en al erfstandhouder vanaf 1751. Op 4 oktober 1767 was hij getrouwd met Wilhel- mina van Pruisen, het kind had dus drie jaar op zich la ten wachten. Wilhelmina was in 1770 negentien jaar. Zeven tien jaar later (zij had toen gelukkig ook al twee zonen gebaard: Willem 1 in 1772, en Frederik in 1774maakte zij Goejanverwellesluis wereld beroemd op de Nederlandse lagere scholen, door zich daar te laten aanhouden. CHICHESTER (Reuter) - De Britse filmacteur Michael Wilding, die .vroeger ge trouwd is geweest met Eliza beth Taylor, is gisteren op 66- jarige leeftijd in zijn villa bij Chichester in Engeland aan de gevolgen van een val overleden. Volgens de plaatselijke politie was Wilding na zijn val over gebracht naar een ziekenhuis in Chichester, waar hij korte tijd later stierf. Michael Wilding, die vier keer getrouwd was en wiens laat ste vrouw, de actrice Marga ret Leighton - gescheiden echtgenote van de intussen ook overleden acteur Lau rence Harvey - drie jaar gele den stierf aan multiple sclero se, heeft voor de film naam gemaakt met o.m. "Spring in Park Lane", "Maytime in Mayfair", "Waterloo", "The courtneys of Curzon Street" en "Trent's last case". In 1952 trouwde Wilding met Elizabeth Taylor, een huwe lijk dat vijf jaar later werd ontbonden. De overleden acteur debuteer de op het Londense toneel in 1935 in het West End. De rol van de wereldwijze Britse heer, die niet altijd het door hem begeerde meisje krijgt was hem op het lijf geschre- Uit het huwelijk van Wilding en Liz Taylor werden twee zoons geboren, Michael jr. en Christopher. Toen zij in 1957 scheidden, zei Liz Taylor: "Ik heb nog steeds veel sympa thie en respect voor hem, het De Britse (film)acteur Michael Wilding tijdens zijn huwelijk met Eliza beth Taylor. is een vriendschappelijke tiel en te zeer man van de we- echtscheiding". Een vriend van Wilding schreef het mislukken van diens hu welijk met Elizabeth Taylor toe aan het feit dat hij "te sub- relcj" was. Wil dings, eerste vrouw was actrice Kay Young, met 1 hij m 1937 trouwde en van1 hij in 1945 scheidde. AMSTERDAM (ANP) - Twintig jaar danscarrière van Alexandra Radius en Han Ebbelaar wordt 13 september in de Stadsschouw burg in Amsterdam gevierd met een galavoorstelling met o.a. gastsolisten uit Frankrijk, Enge land, Denemarken en Canada. Merle Park en Wayne Eaglin uit Londen dansen een pas de deux uit 'Die Fledermaus', Karin Kain en Frank Augustyn uit Toronto brengen een fragment uit 'Slee ping Beauty'. Elisabetta Terra- bust en Peter Schaufuss uit Lon den en Kopenhagen dansen de pas de deux uit 'Don Quichote'. Archieffoto van Alexandra Radius en Han Ebbelaar Wilfride Piolet en Jean Quizerix uit Parijs zijn geëngageerd voor de pas de deux uit 'Sonatine'. De jubilerende solisten voeren het ballet uit dat Rudi van Dantzig voor deze gelegenheid creëert. Zij dansen voorts in één van de drie werken die het Nationale Ballet die avond uitvoert. Het programma vermeldt voorts een ballet van Nils Christe van het Nederlands Danstheater voor Arelette van Boven, Gerard Le- maitre en Nils Christe. Dichter Moretti (94) overleden ROME - De Italiaanse dichter en schrijver Marino Moretti is op 94-jange leeftijd overleden. Moretti. van wiens hand talrijke ro mans en gedichten zijn verschenen, was één van de 'Crepuscola- ri', ofwel 'Schemerdichters'. Deze stroming, die in het begin van deze eeuw ontstond, gaf de dichtkunst in Italië een sceptische en melancholieke inslag. De vertegenwoordigers van deze richting werden 'schemerdichters' genoemd omdat zij na de verheerlij kende poëzie van hun voorgangers stuurloos geraakt en in een "schemertoestand" schenen te zijn. Panigi< ëësi KkÉINItJHglC?, ke-eax mast WÉ1- gVÉN,... MET tfg <?IÊA1ÊM. riÉ je HËÖT CAAg HÖËËN ze maak\ HÉÉf- VOOKZKHTK? ee tlHE AHP£gè Z'-IN ZE ZO KAPOT,. DE VJAARttEIC?: Z5 <*NT PB flECE (AjAAf£HEiP S"0 CÊAJT Alters DAM DE IAJAAIZHBID 1 (^UPDEAJ ■iru. FRED BASSET Deze zogenaamde komedie mag n. dan erg aanslaan bij het publiek in de studio De avonturen van Jommeke paar van die balkjes losmakenen zodra hij daar op traptdada,/Ui joe-Sef LHihihi t/erdorie, de schurk Hij wil Filiberke in de afgrond ia ten donderen l Qelukkigdat Jommeke me op de uitkijk stuurde l Ik heb die kerel op heterdaad betrapt'. t/!ug,Filiberke waarschuwen'.^ SNEEUW-EIEREN MET AARD- BEIEN Los 100 gram suiker op in 1 dl kokend water. Reinig 250 gram kleine aard beitjes en verwijdei de kroontjes. Leg zt in het suikerstroopje en laat ze boven laag vuur hierin heel even pocheren. Ze mogen niet al te gaar en week worden. Laat het geheel af koelen. Klop 2 e ten stijf met mespunt zout voeg daarbij gelei delijk 1 volle eetle pel suiker theelepel vanille suiker en 3 theele pels citroensap. Breng een wijde pan eiwitschuim. In geveer 2 zijn ze gaar. Laat het water niet hevig bor relen en pocheer niet te veel tegelijk. Keer ze na 1 minuut. Laat ze uitlekken en af koelen. Giet in een wijde schaal een flesje vanillevla en leg hierop de Schep de aardbeien er op en giet het sui kerstroopje er- Leidse bioscopen CAMERA: "De 1 da 7.00 en 9.15 uur, 12 jr. Kindermatinee: "De schat in het zilve meer", do. tm. woe. 2.30, zo. 2.00 uur Naehtvoorstelling: "M. A.S.H.", vr. en zj 11.30 uur, 16 jr. LIDO 2: 'The Deerhunter", da. 8.00 uur, 16 Jr Kindermatinee: "Mart\jn en de magiër da 2 30, zo. ook 4.45 uur, LIDO3: "Animal House", da. 7.00en 9.15 uur, al. Kindermatinee: 'Tom en Jerry", da. 2.30 uur, zo. ook 4.45 uur. STUDIO: "Waterschapsheuvel", da. 7.00 en 9.15 uur, al. Kindermatinee: "50 Jaar Mickey Mou se", da. 2.30 uur, zo. ook 4.45 uur. TRIANON: "Hallelujah voor een paar vuisten", da. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zo. ook 4.30 uur, 12 jr. REX: "Sexhuis Rosemary", da. 2.30,7.00 en 9.15 uur, zo. ook 4.45 uur, 16 jr. Nachtvoorstelling: "Sexamen", vr. en za. 11.30 uur, 16 jr. Bioscopen Alphen EURO 1: "Hallelujah vooreen paar vuis ten", da. 1.30, 6.30 en 9.00 uur, zo. ook 4.00 uur, 12 jr. Nachtvoorstelling: "De nieuwe Centu rions", za. 12.15 uur, 16 jr. EURO 2: "SOS Concorde", da. 1.45, 6.45 en 9.15 uur, zo. ook 4.15 uur, za. ook 12.15 uur. 16 jr EURO 3: "Haastige spoed is zelden goed", da. 2.00, 7.00 en 9.30 uur. zo. ook 4.30 uur, al. Nachtvoorstelling: 'Taxi Driver za. 12.15 uur, 16 jr. EURO 4: "Sexworld da. 2.00, 7.15 en 9.45 uur. zo. 4.30, 7.15 en 9.45 uur. za. en woe. alléén 7.15 en 9 45 uur. 16 jr Kindermatinee: "Peter Pan", za zo. en woe. 2.00 uur. Bioscoop Voorschoten GREENWAY: "Straight Time", do. 8.00 uur, vr. en za. 9.30, zo. 6.30 en 9 00 uur, 16 jr. ""Superman za. 4.00en 7.00 uur, zo. 4 00 uur. ma., di. en woe. 8 00 uur. Kindermatinee: "Peter en de draak El Ongevallendienst ziekenhuizen Leiden Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 uur tot woensdag 13.00 uur. (Diacones- senhuiS en van vrijdag 13.00 uur tot za terdag 13.00 uur Elisabeth-ziekenhuis) Bezoekuren ziekenhuizen Avondbezoekuur 18.30-19.30 uur. Kraamafdeling: vaders extra van 18.00-18.30 uur. Kinderafdeling dage lijks van 14.00-19.00 uur. (Niet meer dan 2 bezoekers per patiënt- Kinderafdeling: dag. C.C.H. (hartbewaking), dag. 14.15-14.45 en 19.00-19.30 uur. Academisch Ziekenhuis Voor alle patiënten (behalve kinderen zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 14.15-15.00 uur 18.30-19.30 uur Voor de prematurenafdeling gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ou den} Maandag tlm vrijdag zoek wordt toegestaan kan de hoofdver pleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Bezoektijden Kinderkliniek: Dagelijks: 15 00-15.45 uur 18 30-19.00 uur. Bezoektijden kinderafdeling: Elke dag: 14.15-15.00 uur 18.30-19.00 uur Alphen aan den Rijn Rijnoord: le en 2e klas 11-11.30; 13.30-14.15 en 18.30-19.30 uur 3e klas 13.30-14.15 en 18.30-19.30 uur Kraamaf deling 13.30-14.45 alleen voor echtgeno- Geluidshinder Schiphol Klachten over geluidshinder van vlieg verkeer van en naar Schiphol kunnen dag en nacht worden gemeld bij het in formatiecentrum Geluidshinder Schip hol (020-175000 ((0udc:lieutus. 9 juli 1979 Honderd jaar geleden stond in de krant: - Het geven van een kus aan ie mand, die daarop niet gesteld is, heeft reeds dikwijls aanlei ding gegeven tot gerechtelijke vervolging en veroordeling. Doch dan was het altijd een mannelijk persoon, die de "mis daad" had gepleegd. Thans zal echter te Berlijn een rechter moeten uitmaken of een man beleedigd wordt, als een meisje hem tegen zijn zin kust. Een ren tenier aldaar is dit namelijk in een theetuin overkomen, waar een der bedienende meisjes hem waarschijnlijk uit de grap of om een weddenschap te winnen onverwachts een kus op de wangen drukte. Ofschoon men van alle zijden de zaak als een onschuldige scherts beschouw de, heeft de eerzame rentenier, door de jaloerschheid zijner vrouw aan wie hij het voorval vertelde, zich genoodzaakt ge zien een aanklacht tegen de kusgrage jongedame in te die- - Onze vroegere landgenoote. de zangeres mej. Heilbron, is voor het aanstaande seizoen aan de Parijsche Opera geëngageerd tegen een honorarium van 80.000 franken. Vijftig jaar geleden: - Onder buitengewoon groole belangstelling heeft Zaterdag middag te Henley, in Engeland, de eindstrijd plaats gehad om de Diamond Sculls en wel tus- schen de skiffeurs LM. F. Gun- ther (Nederland) en Wright (Canada). Met een meter voor sprong werd de Nederlander Aanvankelijk wist Gunther een kleinen voorsprong te verkrijgen: na anderhalve mijl een halve lengte licht, maar naarmate de finish naderde bleek steeds meer, dat Gunther zijn voorsprong niet meer kon vergrooten. Wright won zelfs steeds meer terrein en toen Gun ther door de finish gingwas hij nog juist een meter voor. Zijn zeer fraaie tijd bedroeg 8 minu ten en 42 seconden. Hij werd door talrijke Hollanders op de schouders weggedragen Wright was volkomen uitgeput en moest naar het botenhuis worden ge dragen. De eerste race om de wereldvermaarde Diamond Sculls werd reeds in 1844 ge roeid. Gunther was niet de eer ste winnaar, in 1892 won JJK. Ooms van Neptunus te Amster dam en in 1921 werd ir. FEy- ken van Laga, Delft, winnaar van he: vermaarde Skiffnum mer.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15