(mm\ mededelingen gemeentebestuur leiden 9 tm 13 juli'79 Kleuren T.V. voor uw boot om mee te nemen ILIGTVOETI GANGETJE leiden 998.- 4-1198.- aankomend technisch administratief medewerker ali-round c.v.-monteur OPEN HUIS Vergoeding bij verhuizing aan gehandicapten. Waarom zou u zich nog langer behelpen als 't Zelfs als het toestel verplaatst is. om kleur buiten de deur gaat? Met de Door zijn lichte gewicht en verzonken Nordmende Spectra Color portable 3601 of 4201 handgrepen is de portable gemakkelijk t« hebt u in boot of caravan een uitstekende kleuren dragen. T.V. En voor nog minder geld ook, als u van deze voorjaarsaanbieding, gebruik maakt. De Precision Inline Beeldbuis zorgt ervoor da het beeld altijd messcherp blijft. 12/24 volts aansluiting, incl. inbouwkosterr 168r U bent onafhankelijk van het lichtnct. Via een aparte voorziening, legen geringe meerprijs, kunt u de Spectra Color Portables aansluiten op uw 12 24 volt accu. Afmetingen 34 cm hoog, 50 ci diep. Cev/icht 14.6 kg. Ook le buis, type 4201. erzonken handgrepen, o |jLEIDENJTEL;J)71J4094lJ Installatiebureau Hanab bv, deel uitmakend van de divisie Leldingwerken van Koninklijke Volker Stevin nv, is werk zaam op het gebied van centrale verwarmingsinstallaties, luchtbehandellngsinstailaties en stoomleidingen. In verband met uitbreiding van onze werkzaamheden zoeken wij een Hij zal worden opgeleid om werkzaamheden te verrichten als: - werkvoorbereiding - calculatie Verder zal hij te maken krijgen met alle voorkomende werk zaamheden binnen het installatiebureau, zoals: - contacten met opdrachtgevers en leveranciers - archievering Voor een jonge ambitieuze L.T.S.'er is dit een unieke gelegen heid om zich middels een breed pakket van werkzaamheden te ontplooien. Tevens is er plaats voor een Hij zal geheel zelfstandig alle voorkomende werkzaamheden op het gebied van installaties zowel aanleg als onderhoud, moeten uitvoeren. Sollicitaties gaarne richten aan de afdeling Personeel Orga nisatie van ons bedrijf Hanab bv. Boonrak 45, 2235 ZG Val kenburg (Z.-H.). Tel. 01718-7 19 41. Koninklijke Volker Stevin Bij beschikking van de Arron dissementsrechtbank te "s- Gravenhage dd. 18 juni 1979 is wegens een geestelijke stoor nis onder curatele gesteld Al- bertus de Groot, geboren op 21 september 1903 te Noordwij- kertiout. wonende te Noordwij- kerhout, verpleegd wordende te Sassenheim in Huize St. Bemardus, Hoofdstraat 82. met benoeming van N. de Groot sr. wonende te Noord- wijkerhout, Kerkstraat 117 tot curator en N. de Groot jr., wo nende te Rotterdam, Robert Baelderstraat 106, tot toeziend curator Mr. Karen E. H. Braakman, advocaat en procureur, Hoge Rijndijk 28, Leiden. BEKENDMAKING Bij beschikking van de Arron- dissements-Rechtbank te 's- Gravenhage van 18-6-1979 is Bertha van Oostveen, wonen de te Noordwijk, onder curatele gesteld met benoeming van mevrouw C M. Müller, wonen de te Zwitserland. La Tour de Peilz, Vaud, 213 Route de St. Maurice, tot curatrice en van Mr. L. F. Kleyn, wonende te s- Gravenhage, Waldeck Pyr- montkade 918, tot toeziend curator. Mr. W. Th. Doyer Advocaat Keizersgracht 384 Amsterdam zaterdag 7 juli 1979 van 14.00 tot 16.00 uur Zeestraat 23 - Noordwijk In het centrum van Noordwijk-Binnen. op steenworp afstand van winkels en scholen hebben wij TE KOOP een in 1962 gereed gekomen HALFVRIJSTAANDE WONING met zijingang naar een achter de woning gelegen schuur en zonnige (op het zuiden) diepe achtertuin 20 mtr.). Naast het feit dat de woning keurig netjes is bewoond bestaat de mogelijkheid (vergunning aanwezig) de woonkamer c.q. keuken met 8 meter verder uit te bou wen. Indeling: parterre, hal. garderobe, ruime doorzon woon kamer met open keuken, douchekamer, toilet 1e et.: 3 slaapkamers, waarvan één met wastafel, over loop en bevloerde zolderberging in de nok van het pand. De VRAAGPRIJS van deze met c.v. (gas) voorziene HALFVRIJSTAANDE WONING bedraagt ƒ207.000,- k.k. Oplevering in overleg. leder serieus bod zal door de verkoper in overweging worden genomen. assurantie kombinatie holland I 's-Gravendamseweg 2 Noordwijkerhout I Telefoon (02523) 4341 Commissie vergaderingen Commissie voor de beroepschriften. Maandag 9 juli a.s. in de raadzaal van het stad huis. Agenda: 9.45 uur: Uitspraak inzake de beroepschriften van - de heer W. Verberg (aanschrijving woningverbe tering - A. Abed (aanschrijving woningverbetering) - J. Stadhouder (weigering bouwvergunning) 10.00 uur Openbare hoorzitting inzake de door het automo bielbedrijf L.A.G., de firma D. Spoor en Zn., als mede 79 anderen ingediende bezwaarschriften te gen het door de raad d.d. 7 mei j.l. genomen voor- bereidingsbesluit voor de Raadsherenbuurt. Projectgroep "Mare dorp" Donderdag 19 juli a.s. om 15.00 uur in het stads- bouwhuis, Langegracht 72, kamer 240 op de 2e verdieping. De projectgroep Mare Dorp is een overleggroep die zich bezig houdt met de uitwerking en uitvoering van stadsvernieuwingsplannen voor de oude stadswijk "Mare Dorp". Deze projectgroep bestaat uit vertegenwoordigers van de gemeente en uit vertegenwoordigers uit de buurt. Donderdag 19 juli a.s. vergadert de werkgroep dus weer. Agenda: Stand van zaken bouwplan De Overdekte. Bouwplan Mirakelsteeg Bestemmingsplan Mare Dorp. Riolerings- en bestratingswerkzaamheden in Mare Dorp. Bovenstaande vergaderingen zijn allen openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Hinderwet Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat het volgende verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend: Slagerij Borsjes, alhier. Uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven installaties ten behoe ve van de verwerking van vlees en vleeswaren annex verkoopinrichting in het perceel Haarlemmerstraat 209, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie H, nr. 3464. ledereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier weken na dagtekening van de openbare kennisge ving, te weten: 6 juli 1979 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel per soonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoor zitting, die zal worden gehouden op: 24 juli 1979, te 14.30 uur in kamer 104 van het Stads- bouwhuis, Langegracht 72. Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter in zage op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, afde ling V.O.W., kamer 104 (1e verdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heb ben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Lei den of een aangrenzende gemeente, waar de aan vraag om vergunning is openbaar gemaakt. Diversen Verbeteringsplannen Groenoord, Maredijk en Transvaal te koop De veelbesproken verbeteringsplannen voor de wij ken Groenoord, Maredijk en Transvaal zijn nu te ver krijgen aan de informatiebalie in de hal van het Stad huis. De prijs van elk verbeteringsplan bedraagt f 2,50. Milieupad Leiden Ter gelegenheid van wereldmilieudag is voor de 6de- klassers van het lager onderwijs een boekje gemaakt met een milieu-wandeling door de Leidse binnenstad. Van dit boekje met de titel: "Een groen pad door d'oude stad" is nog een beperkt aantal exemplaren beschikbaar. Voor f 1,— is dit te verkrijgen - zolang de voorraad strekt - bij de informatiebalie in de hal van het Stadhuis. Energienota te koop Burgemeester en Wethouders hebben een beleidsno ta Energie uitgebracht. In deze nota zijn gedachten ontwikkeld om in Leiden tot een doelmatig en doel treffend energie-beleid te komen. Voor f 1,— is deze nota te verkrijgen bij de informa tiebalie in de hal van het stadhuis. Tentoonstelling "15 jaar gemeentevoorlichting" Het Buro Voorlichting bestond vorige week 15 jaar. Met een kleine tentoonstelling wordt een overzicht gegeven van de ontwikkeling van de diverse gemeen telijke activiteiten op voorlichtingsgebied. U vindt de ze tentoonstelling in het Informatiecentrum links van de hal van het Stadhuis. Noordeinde aanstaande maandagmorgen enkele uren afgesloten. Het Noordeinde zal op maandag 9 juli aanstaande 's morgens tussen 5.30 uur en 12.00 uur zijn af gesloten voor alle doorgaand gemotoriseerd ver keer. De afsluiting is nodig i.v.m. het plaatsen van een rioolput in het Noordeinde ter hoogte van de Weddesteeg. Aanbevolen omleidingsroute's zullen aan weerszijden van de afsluiting (bij het Kort Rapenburg en de Witte Singel) duidelijk worden aangegeven. Het gedeelte van de route van buslijnen 13, 14 en 40 van en naar het station zal tijdens de afsluiting via de Morsweg lopen. Daarmee zijn de haltes van deze lijnen in het gedeelte tussen Noordeinde en station tijdelijk buiten ge bruik. Op 19 februari j.l. besloot de gemeenteraad de ver ordening "geldelijke steun aan bejaarden bij verhui zing en geldelijke steun aan bewoners bij woning verbetering en krotopruiming" aan te passen. Deze wijziging houdt in, dat ook degenen, die de leeftijd van 65 jaar nog niet hebben bereikt, maar als gevolg van hun lichamelijke gesteld heid niet meer kunnen werken en op dokters advies moeten verhuizen naar een kleinere of duurdere woning een soort gelijke premie te ge ven, als die aan bejaarden van 65 jaar en ouder gegeven wordt. Dat bedrag is f 3.000,— gulden. Financiële steun bij aanpassing en nood zakelijke voorzieningen aan woningen voor gehandicapten. Eenzelfde regeling geldt voor gehandicapten, die ver huizen naar een voor hen aan te passen woning. Of een woning, die in verband met de handicap van de verhuurder of inwonend gezinslid moet worden aan gepast, door middel van ingrijpende technische voor zieningen. De regeling geldt ook voor de gehandicapte huurder, wiens woning inmiddels al ingrijpend is veranderd of hij of zij verhuisd is naar een betere aangepaste woning, omdat de regeling met te rugwerkende kracht werkt. Hoeveel subsidie krijgt u bij een dergelijke woning verbetering? Het eventueel uit te keren bedrag is f 6.000,— (maxi maal). Het rijk vergoedt de goedgekeurde voorzienin gen ineens voor 100%, mits de kosten meer bedra gen dan f 250, maar niet hoger dan f 6.000, Zijn de kosten echter hoger, dan kunt u een lening sluiten bij een bank-instelling, zo'n lening moet dan wel een looptijd hebben van 20 jaar. Ook kan een beroep worden gedaan op de gemeente lijke garantie. Belangrijk om te weten. In elk geval geldt, dat de verhuizing of aanpassing moet gebeurd zijn of moet gebeuren op medische in dicatie. De gemeenschappelijke Medische Dienst is hiermee belast, zo ook met de uitvoe ring van de regelingen. Hoe en waar is de regeling aan te vragen? Het ministerie geeft speciale "MELDINGSFORMU LIEREN" daarvoor uit, die u bij de volgende hierna te noemen instanties af kan halen. In de eerste plaats bij de G.M.D. die in het gebouw van het (G.A.K.) Gemeenschappelijk administratie-kantoor. Stations plein 212 is ondergebracht. De Gemeenschappelijke Medische Dienst, is zoals eerder vermeld, belast met de uitvoering, U moet dus ook daar het formulier inleveren. Bovendien kunt u daar de nodige informa ties krijgen en vertelt men u daar, hoe het één en an der verder verloopt. Voorts is aan de informatie-balie in de hal van het stadhuis zo'n zelfde formulier met toelichting gratis af te halen. Bezwaarschrift procedure hoe gaat dat? Mocht u na de aanvraag met bepaalde zaken niet eens zijn of u hebt een afwijzende beschikking ge kregen, dan kunt u een bezwaarschrift krachtens de wet A.R.O.B. (administratieve rechtspraak over heidsbeschikkingen) indienen. Deze procedure is overigens gelijk aan de tot dusver re gevolgde procedure bij de behandeling van be zwaarschriften. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen, na de dag van verzending van de afwijzende be schikking verzonden worden aan het College van Burgemeester en Wethouders van deze ge meente. U moet dan wel uitvoerig uiteenzetten waarom u het niet eens bent met de afwijzing. Het betreffende be zwaarschrift wordt dan om advies voorgelegd aan de Huisvestingscommissie, waarbij de belanghebbende in de gelegenheid wordt gesteld om te worden ge hoord. Spreekuren Instituut Burger raadslieden tijdelijk gesloten Door bijzondere omstandigheden is het Instituut Bur gerraadslieden, die gevestigd is in de Koornbrugsteeg nmr. 7 in de periode van 9 tot en met 20 juli geslo ten. Het Buro voor Rechtshulp, de Leidse Rechtswinkel en de Sociale Raadsvrouw houden wel spreekuren. In de agenda van de Leidse kranten kunt u lezen waar en hoe laat de spreekuren van deze hulpverle ners zijn. Huisvuil-ophaaldienst In verband met vakantie van het reinigingspersoneel zal in de periode van 9 juli tot en met 17 augustus bui ten de singels het huisvuil slechts éénmaal per week worden opgehaald. Binnen de singels: normaal De gehele zomer zal in het gebied binnen de singels het huisvuil volgens het normale schema tweemaal per week worden opgehaald. Hiervoor is gekozen omdat éénmaal ophalen in de binnenstad in het alge meen meer problemen blijkt op te leveren dan daar buiten. Buiten de singels: éénmaal per week Het gebied buiten de singels is verdeeld in vijf secto ren, met elk een eigen ophaaldag. Op gekleurde kaar tjes die inmiddels huis-aan-huis zijn bezorgd is de op haaldag van Uw straat duidelijk vermeld. Wilt U de zakken óp de ophaaldag van Uw straat tijdig buiten zetten? Vanaf maandag 20 augustus zal alles weer normaal zijn, dan wordt ook buiten de singels het gewone - tweemaal per week - schema weer hervat.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 24