Borg kleineert Jimmy Connors 'Garantie tot19921 Van de Capellen-broers in rouw Toet naar RBB: „Ik heb genoeg van prof status" TANNER FINALIST CIJFERS VAN WIMBLEDON Lotto en tourtoto VRIJDAG 6 JULI 1979 SPORT PAGINA 15 RIJNSBURG - Een mislukt profavontuur in België vormde voor Martin Toet de aanleiding om zijn toekomst verlangens bij te sturen. Waar hij vorig jaar zijn overgang van FC Den Haag naar KV Kortrijk nog als een eerste aanzet zag tot een lucratieve voetbaltoekomst, koestert hij nu, na een verblijf van twaalf maanden in het land van Lambiek, slechts een alle soverheersende hang naar maatschappelijke zekerheid. De voormalige UEFA-inter- national hoopt de lijnen voor een redelijk betaalde functie in de burgermaatschappij uit te kunnen zetten in Rijns- burg, "want", verduidelijkt hij, "ik heb daar veel familie wonen, vind het een gezellig dorp en denk daar met mijn atheneum-diploma best aan de slag te kunnen komen". Die gewijzigde visie op de toe komst leidde ertoe, dat de vroegere inwoner van Sche- veningen zijn banden met het betaalde voetbal abrupt ver brak. De 23-jarige voetballer meldde zich onlangs aan als lid bij Rijnsburgse Boys en wacht nu met spanning op het jawoord van bondszijde. "Mijn verzoek tot overschrij ving is momenteel in behan deling bij de KNVB", weet Toet. "Ik verwacht dat ik spoedig toestemming krijg om bij RBB te kunnen voet ballen, nu ik zojuist van de gemeente Rijnsburg heb ge hoord dat ik als inwoner ben ingeschreven. Het bewijs van inschrijving gaat dan ook zo spoedig mogelijk naar Zeist". Martin Toet verwacht niet dat KV Kortrijk ("officieel sta ik daar nog een jaar onder con tract") de KNVB een negatief advies met betrekking tot zijn, hoe dan ook, opmerke lijke "transfer" zal verstrek ken. "Ik heb halverwege het seizoen al aangekondigd dat ik wegwilde", herinnert hij zich. "En dat verlangen is, naarmate het seizoen vorder de, steeds groter geworden. Vandaar dan ook dat ik om ontbinding van mijn tweeja rig contract heb gevraagd". Belangstelling Hij, die afgelopen winter nog in de belangstelling stond bij MW ("ik heb daar een proef- training meegemaakt, maar daarna niets meer van die club gehoord"), meent dat Kortrijk zijn verzoek tot ver breking van de verbintenis wel zal móéten honoreren, "nu de club uit de eerste na tionale is gedegradeerd". Dat stapje omlaag impliceert, dat KV Kortrijk zijn structuur zal moeten wijzigen, of zoals Toet het uitdrukt: "In de eer ste nationale spelen alleen full-profs, terwijl in de twee de afdeling alleen semi-profs uit mogen komen". Juist door die wetenschap ver onderstelt hij sterk te staan, waar het gaat om zijn over- schrijvingsverzoek, "want ze hebben mij als füll-prof ge contracteerd en ik heb geen trek om in België semi-prof te worden. En daarom vind ik dat Kortrijk mijn wens zal moeten billijken". Zonder enige vorm van verbit- Martin Toet tering heeft Martin Toet zijn betaalde carrière afgesloten, zegt slechts spijt te hebben dat hij ooit aan een Belgisch avontuur is begonnen. De plausibele verklaring voor die laconieke houding stoelt vooral op de minder prettige ervaringen, die hij bij KV Kortrijk opdeed. "Je hoort van Nederlandse voetballers dan wel vaak, dat zij de sfeer in België daar zo gemoedelijk vinden", legt hij uit, "maar dat "biertanken" van die Bel gen sprak mij niet zo aan. Ik ben van mening dat als je iets wil bereiken er discipline moet heersen, iets wat in Kortrijk totaal ontbrak. Het bestuur maakte de opstelling, terwijl er in één jaar tijd drie trainers de laan werden uitge stuurd". Hoofdschuddend: "Als je om vier uur moest trainen, dan kwamen de trai ners om kwart voor vijf'.. Weerzin De weerzin van de speler ("ze hadden mij als verdedigende middenvelder aangetrok ken") tegen zijn nieuwe werkgever zwol aan, naarma te bij hem het besef groeide dat de kans op een basisplaats werd. "Ik heb in de competitie een wedstrijd of tien meegedaan, omdat de selectie vijf buiten landers, onder wie oud- Feyenoorder Attila Ladinsky, telde. En dat, terwijl er maar drie mochten worden opge steld. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat Webers, een Duitse spits, en de Joegosla vische doelman Horvath ver kocht zouden worden. Maar die Horvath brak vervolgens zijn been, waarna het allemaal niet doorging. Toen bleek dat de vervanger van Horvath zijn taak niet aankon, hebben ze die Joegoslaaf, op het mo ment dat hij hersteld was, snel teruggehaald. Ik viel daardoor uit de boot". Toet raakte door 'dat gebrek aan competitie' buiten het ge zichtsveld van andere clubs, al heeft Edmonton Drillers, de Canadese club van Hans Kraay, nog enige, zij het schuchtere, pogingen in het werk gesteld om Toet tot een gang naar het werelddeel van de onbegrensde mogelijkhe den te verleiden. De ex-speler van FC Den Haag ("daar bo den zij mij vorig jaar een sterk verlaagd contract aan, nadat ik drie maanden door een en kelblessure was uitgescha keld") liet Kraay en zijn tra wanten echter een blauwtje lopen, "eenvoudig, omdat ik niet zo'n avonturier ben en bovendien genoeg had van het betaalde voetbal". Door die plotselinge afschuw tegen zijn aanvankelijke ide aal ("ik was er door geobse deerd") verlegde hij zijn am bities naar het maatschappe lijke gebeuren. Daarom ook huldigt Toet nu het principe "liever bij een amateurclub met een goed betaalde werk kring dan semi-prof met een baantje voor halve dagen". "De eventuele roddels over betaling neem ik dan maar op de koop toe. Want roddelen mag in een democratisch land, dus ook over betaling. Ik word in ieder geval ge sterkt door de wetenschap dat ik beter weet".. GERARD VAN PUITEN DAMES: Dubbelspel: Halve finales: Bettv Stove- Wendy Turnbull (Ned-Aus)-Virginia Ru- zici-Mima Jausovec (Roe-Joel 6-1 7-5; Billy Jean King-Martina Navratilova fVst-VstKFrancoise Dürr-Virginia Wade (Fra-Gbr) 6-2 6-4. HEREN Enkelspel: Halve finales: Björn Borg (ZweUimmy Connors (Vst) 6-2 6-3 6-2; Roscoe Tanner (Vsi)-Pat Dupre (Vst) 6-3 VOETBAL - De 32-jarige Ierse spits, Sammy Morgan, speelt het komende seizoen voor FC Gro ningen. De Sparta-speler tekende een contract voor één iaar. VOORSCHOTEN - Voor de ge broeders Van de Capellen was het gisteren op tennispark Fores- cate een zwarte dag. Geen van drieën zag kans door te dringen tot de kwart-finale. De uitschakeling van Freek hoeft geen verbazing te wekken, want de jongste van de Van deCapelles had zijn sporen in B ruimschoots verdiend. Na de verdiende maar eervolle 6-4, 6-3 nederlaag tegen Peter Pauwels kan hij zich nu weer op het herenenkel C gaan concentreren. Het verlies van Arnold kwam veel harder aan. De koploper in het Match tennis circuit moest in Bub van de Zee zijn meerdere er kennen. De lange Roomburger dicteerde het spel en met wat minder foutjes had de 7-5, 6-3 overwinning nog wat ruimer uit kunnen vallen. Ook Herman van de Capellen werd met een nederlaag geconfron teerd en wel tegen Frans Enge lenburg. Met maar liefst 6-0, 6-3 trok de OTC-speler aan het lang ste eind, daarmee zijn plaatsing rechtvaardigend. De Wimbledonregel dat de over winnaar van een geplaatste in de volgende ronde verliest lijkt ook op Forescate op te gaan. Jon Vis been, die eerder Alfred Gelevert verrassend had uitgeschakeld, vond in Bart van de Feen een on overkomelijke hindernis (7-5, 6-2). Wim van Dilst, die voor Artesia vierde klasse competitie heeft gespeeld, kwam snelheid te kort tegen Ruud Thijssen (0-6,4-0). De overige geplaatste spelers deden wat er van hen verwacht werd. Koemans speelde te scherp voor Meyer (6-4, 6-3), Madera won met twee maal 6-3 van Ben de Bruin en Van Overbeeke sloeg te hard voor Blommendaal (6-3, 6-1). De Haagse dames Ivette de Ruit en Marjolein Visser hadden teveel tenniskwaliteiten voor Jacqueli ne van Wijk en Tine Langeveld. Jacqueline verloor met 6-0, 6-4. terwijl Tine twee games meer in de wacht sleepte (4-6, 2-6). Karin Braakman begint steeds sterker te tennissen. Gisteren moest de eerste team speelster van Forescate, Yvonne van de Storm, dat ervaren. Met 6-2, 6-4 werd zij aan de kant gezet door de Munnikspeelster. Liselotte van de Bijl leverde een goede presta tie door Maureen Meyer met 6-4, 6-2 af te troeven. Zowel in het damesenkel als in het herenenkel C kwam voor een ge plaatste speler een voortijdig einde. Bij de dames verloor Truus Tonjann, nummer éën geplaatst, van Janneke Dekker van de OTC (6-4,4-6,4-6). Bij de heren was het Jan van de Geest uit Voorhout, die voor een verrassing zorg droeg. Met 7-6, 6-4 bleef hij voor op Jan Pieter Hop, die vorige week nog finalist was op de dis trictskampioenschappen. VOETBAL - De 26-jarige Roe meense voetbalinternational Au- rel Radulescu is gisteren na een ernstig ongeluk - hij geraakte onder een trein - in het zieken huis van Hannover gestorven. LONDEN - Betty Stöve heeft gisteren op het zeer warme Wimbledon de finale weten te bereiken in het damesdubbelspel. Met Wendy Turnbull won de Nederlandse in de halve finale met 6-17-5 van de Joegoslavisch- Roemeense combinatie Jausovec-Ruzici.Stöveen Turnbull moeten het in de eindstrijd opnemen tegen King en Navratilova, die met 6-2,6-4 afre kenden met Dürr en Wade. In het gemengd-dubbelspel is Stöve met de Zuidafrikaan Frew MacMillan gevorderd tot de halve finale. Het duo, dat de titel vorig jaar veroverde, won in 35 minuten van de Engelsen David Lloyd en Lesley Charles en moet nu aantreden tegen het Australisch-Amerikaanse paar Warwick- Nagelsen. GYMNASTIEK - De Nederlandse damesploeg heeft bij de wereld kampioenschappen moderne gymnastiek te Londen nog een redelijke kans de finale te berei ken, waarvoor zich acht landen plaatsen. De Nederlandse meis jes nemen momenteel de negen de plaats in. LONDEN - De Amerikaan Roscoe Tanner is voor het eerst in zijn carrière doorgedrongen tot de eindstrijd van Wimbledon. De 27-jarige Amerikaan, die al tweemaal de halve finale had be reikt bewerkstelligde dit door zijn zege op Pat Dupré (6-3, 7-6, 6-3). Tanner denkt dat hij wel een kans maakt om Borg te verslaan. "Na tuurlijk speelt Borg ongelooflijk goed. Alles is in dit toernooi al op hem uitgeprobeerd, maar niets heeft tot nu toe geholpen. Toch zie ik mogelijkheden voor mij zelf. Als dat niet zo zou zijn, zou ik het eerste het beste vliegtuig naar huis nemen." WIELRENNEN - De Zwitser Ro bert Dill Bundi heeft gisteravond in Zürich het wereldrecord 4 ki lometer voor wieleramateurs op overdekte banen scherper ge steld. De coureur kwam tot 4 min. 43,89 sec. LONDEN (GPD) - Record- en prijsbreker Björn Borg heeft gisteren op Wimbledon nog eens nadrukkelijk aange toond dat hij tot een aparte klasse moet worden gerekend: de soloklasse. De grootmeester in het tennis degradeerde Jim Connors tot een "begaafde prutser", die geen mo ment mocht denken aan een revanche voor de nederlaag vorig jaar in de finale. De Amerikaan kwam ternauwer- jBBS§9BB|p^ nood aan hetzelfde aantal games toe (6-2, 6-3, 6-2) als in 1978 en stond zelfs nog drie minuten kor- ter op de baan. In een uur en 46 minuten veroverde Connors maar één game meer dan Tom iSraSRB Okker tevoren in de kwartfinale. Aggg Borg "de zwijger" leek Connors aqÉBHjB "de hijger" dan ook ontgroeid. Op de zwarte markt werd de halve Yl finale tussen Borg en Connors zo ongeveer verkocht als een "eind strijd". De prijzen werden op die ^8^ - manier opgeschroefd tot 150 i| pond per kaartje. Voor de echte finale op zaterdag is vooralsnog fÈM- weinig belangstelling. De vooruitgespeelde "eindstrijd" heeft echter maar zelden doen denken aan een duel. Alleen in het begin van de derde set kon Connors even van zijn aanwezig heid blijk geven en ging er via een doorbraak op de service van Borg (de enige) wat dreiging van hem uit. Voor het overige viel de Ame rikaan alleen op door zijn ge kreun. Het enige onderdeel waarop Borg nogal eens in gebreke bleef, was zijn eerste service. Zelf mocht hij dan na afloop opmerken dat hij "eindelijk voor het eerst veel eer- ste-services had ingeslagen", maar in werkelijkheid bedroeg dat percentage slechts 54, tegen Connors 66 procent. Tijdens de partij dacht Connors daaruit aanvankelijk te kunnen afleiden dat hij zich regelmatig naar het net mocht begeven. Die tactiek is hem echter flink opge broken. Borg kwam tot 17 pas- seerslagen, zowel van de back hand als de forehand, en drong Connors daardoor geleidelijk aan terug. In die mate zelfs, dat Borg voor zijn doen tamelijk vaak aan het net was te vinden: 17 keer. En maar tweemaal leverden derge lijke uitstapjes hem geen punt op. In die gevallen dat hij niet zijn tweede opslag behoefde aan te spreken, serveerde hij bovendien hard, hetgeen goed was voor 11 aces. Door zo te werk te gaan, hield hij Connors royaal op af stand. Afgezien van de doorbraak aan het begin van de derde set, raakte Björn Borg: superieur.. Borg slechts bij hoge uitzonde ring in de problemen. En als dat al gebeurde, bracht hij zijn spel eenvoudig op een nog wat hoger niveau. In het verleden kon Con nors zijn rivaal blijven volgen, gistermiddag waren de toppen die Borg beklom echter te hoog voor de Amerikaan. Borg: "Ik had niet verwacht zo goed te spelen tegen Connors. Het gaat dit jaar ongeveer even lekker als vorig jaar. Ik voel me dan ook veel zelfverzekerder dan zo drie, vier jaar geleden, toen Connors me nog regelmatig klop te. Nu weet ik hoe ik hem moet aanpakken. Ik kan hem wat meer achterin houden en onder druk zetten. Dat is me, dacht ik, aardig gelukt". DEN HAAG - Lotto 26 van jl. zon dag heeft drie winnaars van de eerste prijs opgeleverd. De drie gelukkigen ontvangen ieder een bruto bedrag van 179.402,30. LOTTO 26: le prijs: 3)..^.^.-,^ elk bruto 179.402,30 ontvangen; 2e prijs: 13 winnaars, die elk bru to 11.828,70 ontvangen; 3e prijs: 231 winnaars, die elk 998,50 ontvangen; 4e prijs: 10907 win naars, die elk 28,10 ontvangen; 5e prijs: 21906 winnaars, die elk 14,00 ontvangen. TOTO 25-26-26a: De 4e en 5e prijs klassen van de tour-toto's 25-26-26a worden conform het reglement niet uitbetaald omdat de prijs per gewonnen kolom be neden de 2,50 blijft. De prijsbe- dragen van die prijsklassen zijn in gelijke delen opgedeeld onder de le - 2e - 3e prijsklassen van de desbetreffende tour-toto's. TOUR-TOTO 25 (29 juni): le prijs: 33 winnaars, die elk 878,20 ont vangen; 2e prijs: 78 winnaars, die elk f 156,40 ontvangen; 3e prijs: 1600 winnaars, die elk ƒ12,30 ontvangen. TOUR-TOTO 26 (30 juni): le prijs: 30 winnaars, die elk 810,90 ont vangen; 2e prijs: 110 winnaars, die elk 93,10 ontvangen; 3e prijs: 2425 winnaars, die elk 6,80 ontvangen. TOUR-TOTO 26a (2 juli): le prijs: 7 winnaars, die elk 2.674,30 ont vangen; 2e prijs: 40 winnaars, die elk 197,00 ontvangen; 3e prijs: 467 winnaars, die elk 27,40 ont vangen. ADVERTENTIE Omdat wij alles in eigen hand houden, vanaf het met zorg selekteren van het hout, het drogen, het met liefde bouwen van het meubel, tot en met de aflevering bij u thuis, durven wij die lange garantie te geven van 12 jaar op het hout en de konstruktie. 12 jaar garantie Massief Europees eiken geloogd volgens oud recept ongekende service ook na jaren voorzien van eigen brandmerk Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891-4670.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15