Zo wordt de gehele branche veroordeeld MET EEN ADVERTENTIE IN DE KRANT BEREIKT 0 MEER MENSEN. Wanneer drink je teveel? 030-331335 Maatschappij voor Tandheelkunde: Vakantie in Italië Gelpke domineert op LSG-toernooi Contact afgezant YS met Jordanië Boete voor jörn Borg LEZERS SCHRIJVEN Gebruiken SLEUTELTJES TE KOOP: KOM NU PROFITEREN VAN ALLE KOOPJES bij Kooreman op de Waard in Leiden. SIRE WOENSDAG 4 JULI 1979 UTRECHT (ANP) - De Ne derlandse Maatschappij voor Tandheelkunde heeft laten weten het te betreu ren dat het ministerie van financiën nog voordat het onderzoek naar belasting fraude in de tandheelkun dige wereld is afgerond al mededelingen heeft ge daan. "Zo wordt de gehele branche bij kans veroordeeld, terwijl het in genen dele duidelijk is wie zich schuldig moet voelen", aldus de Maatschappij. Daarbij tekent zij aan dat de voorlichtingsdienst van het ministerie van financiën tegenover de Maatschappij zegt officieel van niets te weten. De Maatschappij stelt verder het vanzelfsprekend te vinden dat "elke geconstateerde belasting fraude bij een tandarts of fabri- VOETBAL - In Spanje is het toer nooi begonnen om het wereld kampioenschap voetbal voor scholieren. De Nederlandse ploeg speelde op de eerste dag in Alcazar de San Juan gelijk tegen Italië: 0-0. De andere wedstrijd in die poule eindigde in een 1-0 overwinning van Tunesië op de Verenigde Staten. LEIDEN - Het laatste snelschaak- toernooi van LSG werd gedomi neerd door Peter Gelpke. De Haagse Philidor-speler kwam tot een riante score van 14 uit 15, waarmee hij naaste belager Leon Konings en Leendert Pols drie minuten voorbleef. Konings werd op weerstandspunten tweede. Opvalllend was verder de vijfde plaats van de jeugdige Roel Piket. kant volgens de gebruikelijke Nederlandse normen wordt be recht". Volgens secretaris J.E. van der Woude van de Nederlandse orga nisatie van tandprotetici worden vooral bij zogenaamde "dental depots" vaak poliskortingen ge geven aan grote afnemers. Dental depots zijn leveranciers van tandheelkundige benodigdhe den. Deze korting gebeurt bij voorbeeld in natura in de vorm van goud of tanden. "Er wordt bijvoorbeeld acht gram goud ge leverd, van deze acht gram ver dwijnt er zes in de kies van de patiënt en de andere twee gram blijven ergens hangen", aldus Van der Woude. Navraag bij enkele dental depots in Nederland leverde op dat zij bijna allen de rechtsaccountant op be zoek hebben gehad. Bij Dental Union b.v. in Utrecht zijn volgens de financieel directeur van het bedrijf een aantal "kleine onef- fenheidjes" door de accountants geconstateerd maar het ging vol gens hem niet om tonnen. Vol gens de financieel directeur komt het wel eens voor dat wanneer een tandarts zijn aankopen bij het bedrijf doet, hij een stoeltje van Dental Union krijgt, dat hij an ders gekocht zou hebben. i CAIRO (UPI) - De spciale afgezant van president Carter, Robert Strauss, zal contact opnemen met Jordanië en Saoedi-Arabië over de onderhandelingen over Pale stijnse autonomie. De woord voerder van Egypte bij de onder handelingen, Ezzat Abdel Latif, heeft dit gisteren meegedeeld. Robert Straus zal morgen in Alexandrië voor het eerst de Amerikaanse delegatie die aan de onderhandelingen deelneemt, leiden. Tijdens de besprekingen in Alexandrië zal het werkdocu ment worden besproken, dat Egypte bij de eerdere onderhan delingen op 25 juni in Herzlija heeft voorgelegd. In dit docu ment zijn de uitgangspunten en de verschillende stadia ver woord, die volgens Egypte moe ten leiden tot een algehele auto nomie voor de Palestjjnen op de westelijke Jordaanoever en in de Gaza, zo deelde Latif mee. De on derhandelingen, aldus Latif, ver keren nog in een beginstadium en men zal zich er vooralsnog toe beperken de verschillende standpunten uiteen te zetten. De vastbeslotenheid van Israël om nederzettingen te vestigen in de bezette gebiedsdelen is een nega tieve factor in de autonomie-be- sprekingen, zo verklaarde Robert Strauss gisteren. Amerikaanse functionarissen hebben herhaal delijk kritiek geleverd op het ves tigen van nederzettingen. PORTO ERCOLE - Voor hun vakantiehuis "De gelukkige Oli fant" poseren van links naar rechts prins Willem Alexander, prins Claus, prins Johan Friso, prinses Beatrix en prins Constantijn voor de aanwezige fotografen. Het koninklijk gezin is in het Italiaanse plaatsje Porto Ercole met vakantie. Vrouw. De anglicaanse synode (Londen) bespreekt deze week de Ook banenbeurs voor Leiden LEIDEN - De eerste stappen om in Leiden te komen tot een zoge naamde "banenbeurs' zijn reeds gezet. Dat antwoorden B en W op schriftelijke vragen van het CDA-raadslid mevrouw Van Dee. Aanvankelijk was het de bedoeling om een dergelijke beurs reeds vorig jaar te houden in de Groenoordhallen, maar een organisatiebureau zag er naar aanleiding van de reacties van het bedrijfsleven van af. B en W wijzen op het succes van de banenbeurs in Utrecht, die het organiseren van een dergelijke beurs in Leiden heeft vergemak kelijkt. Zo wordt op het ogenblik een plan uitgewerkt bij het Ge westelijk Arbeidsbureau en heeft het georganiseerde bedrijfsleven nu wel interesse getoond. LEIDEN/ZOETERWOUDE - Op het bedrijfsterrein van de firma Hogenes aan de Industrieweg in Zoeterwoude werd gisteren de eerste paal geslagen voor een vrachtautowasserij. Het is de eer ste automatische wasserij voor vrachtwagens tot een lengte van 25 meter in de Leidse regio. Een vrachtauto kan daar in tien tot vijftien minuten gewassen wor den. In oktober zal het nieuwe bedrijfsgedeelte van Hogenes in gebruik genomen worden. Bj GOTHENBURG (ANP) - De tennisassociatie van Gothen burg heeft de Zweedse speler Björn Borg een boete opge legd van 46.511 dollar (onge veer 95.000 gulden). Borg was in maart niet verschenen voor een demonstratiepartij in Go thenburg tegen de Ameri kaan John McEnroe. De drie voudige Wimbledonkam- pioen had het destijds aflaten weten nadat een groep, ge naamd "De rode brigade van Denemarken" hem met de dood had bedreigd. Jarenlang hebben de bewoners van de wijk Meerburg er terecht bij de gemeente op aangedrongen een veilige oversteek te maken op de Hoge Rijndijk voor met name de schoolkinderen uit die wijk die de scholen in Leiderdorp bezoe ken. In afwachting van mogelijke definitieve oplossingen is er een voorziening getroffen d.m.v. ver keerslichten, door voetgangers en fietsen te bedienen zoals op veel plaatsen in Leiden gebrui kelijk is. Als dagelijks gebruiker valt het mij echter iedere keer weer op, hoe veel ouders én kinderen van deze mogelijkheid geen gebruik ma ken en door het rode voetgan gers- en rijwiellicht rijden. Alhoewel de gemeente de taak heeft veilige verkeerssituaties te scheppen, blijft het de verant woordelijkheid van de burgers hiervan gebruik te maken en ont slaat het ouders niet van de plicht kinderen hierop te wijzen, door goed voorbeeld en verkeersop- voeding. Door het zich niet aan deze regels houden is de situatie op de Hoge Rijndijk alleen nog maar gevaar lijker geworden aangezien vóór het plaatsen van de verkeerslich ten zowel ouders als politie toe zicht hielden bij het veilig over steken en ook dagelijks voorbij rijdende automobilisten attent waren op de gevaarlijke situatie. Misschien is het mogelijk voor het buurtcomité in het kader van de komende vakantiebezigheden voor de jeugd ook hieraan aan dacht te besteden door ouders én kinderen er op te wijzen de ge troffen voorzieningen ook te ge bruiken. Ellen N. van Dee, CDA-raadslid, lid van de verkeerscommissie. 't Veerhuis 144, Leiden vraag of vrouwen die door angli caanse kerken in het buitenland tot priester zijn gewijd in Enge land dezelfde rechten kunnen krijgen als hun buitenlandse mannelijke collega's. In Nieuw- Zeeland bijvoorbeeld moge: vrouwen vienngen leiden, wat in Engeland nog illegaal is. Naar Zuid-Afrika. Prof. dr. H. Berkhof, hoogleraar in Leiden en voorzitter van de Raad van Ker ken in Nederland, zal een van de sprekers zijn op een congres van de "Zuidafrikaanse vergadering van christelijke leiders" (Sacla) dat van 8 tot 15 juli in Pretoria wordt gehouden. Er worden daar meer dan 5000 mensen verwacht. Ook de secretaris-generaal van de Zuidafrikaanse Raad van Kerken, Desmond Tutu, en bis schop Festo Kivengere van Oe ganda zullen de conferentie toe spreken. In totaal zullen zeventig Zuidafrikaanse en twintig bui tenlandse christenen die een vooraanstaande rol in hun kerk spelen aanwezig zijn. De Sacla staat onder hevige kritiek van de "Christelijke Bond van Zuid-Afrika", die meer behou dend is. Deze heeft een pamflet verspreid waarin de Sacla ervan wordt beschuldigd, sterk beïn vloed te zijn door de ideeën van de Wereldraad van Kerken en de Zuidafrikaanse Raad van Ker- Beroepingswerk. Hervormde Kerk: aangenomen naar Wou denberg kandidaat P. van der Kraan Zeist, naar Den Bommel kandidaat A. Vos Gorinchem, naar Oud-Beyerland (deelge meente) W. Radstake Rotterdam- Kralingen; bedankt voor Alphen aan den Rijn-Oudshoorn-Rid- derveld (nieuwe predikants- plaats)* C. J. Hollemans Oegst- geest (laatstelijk zendingspredi kant), voor Nykerkerveen J. Olie Linschoten, voor Vriezenveen J. den Hoed SIiedrecht. Gereformeerde kerken: beroepen te Damwoude (Fr) A. Hoogkamer Wagenborgen (Gr); aangenomen naar Zoetermeer R. Klijnsma Groningen, naar Den Haag - Es- camp J. W. van der Linden Schoonrewoerd; bedankt voor Enschede A. J. van Nijen, leraar godsdienst te Sneek. Geref. Ker ken Vrijgemaakt: beroepen te Vollenhove J. M. Goedhart Zwolle. Christelijke Gerefor meerde Kerken: bedankt voor Groningen W. J. Quist Den Haag - Rijswijk. O Honderd jaar. Het tijdschrift van de Jehova's Getuigen, "De Wachttoren", bestaat honderd jaar. Het blad wordt in een oplage van ruim 9 miljoen exemplaren in 82 talen over de hele wereld ver spreid. In een "straatveldtocht" zal deze maand aandacht aan het jubileum worden besteed. Deze maand houden de Jehova's "Le- vende-Hoop-vergaderingen" in Leiden, Enschede, Eindhoven en Amsterdam. Er worden 35.000 mensgn verwacht. Nederland telt op het ogenblik officieel 27.000 Getuigen. DOEN WONDEREN Bel 071-123256 Rijnsburg Collegiantenstraat 16 Riant vrijstaand herenhuis met garage en ruime fraaie tuin. Grote woonk. met open haard en mo derne open keuken. 1e et.: 3 slaapk., luxe badk. Geheel gestoft. Oplev. okt. a.s. Vrije vest. Rijnsburg Petr. van Saxenstraat 117 Eéngezinstussenwoning met voor- en achtertuin, ruime woonk., keuken, 3 slaapk., douchecel, ruime zolderk. Gunstig gelegen aan Oegstg. kanaal. Op lev. dec. a.s. Inl. Adm. ktr. N. Driebergen De Ruijterstraat 2, Rijnsburg Tel. 01718-21120, b.g.g. 20028. Gemeente Warmond Bestemmingsplan "Warmonderhek" De burgemeester van War mond maakt ingevolge artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 24 april 1979, nr. B 21407, goed keuring hebben verleend aan het bestemmingsplan 'Warmonderhek". Genoemd bestemmingsplan omvat globaal het zuidelijk ge deelte van het gebied, be grensd door de Oranje Na- ssaulaan, de Haarlemmertrek vaart en de Warmonder Leede. Het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmings plan liggen met ingang van 5 juli 1979 gedurende één maand voor een ieder ter inza ge op de afdeling algemene zaken van de gemeentese cretarie, aan het adres De Weiden 39. Aangezien tegen het bestem mingsplan geen bezwaren zijn ingediend bij Gedeputeerde Staten en de goedkeuring in haar geheel heeft plaatsgehad, is, afgezien van het beroeps- recht van de inspecteur van de ruimtelijke ordening, niemand gerechtigd tot het instellen van beroep bij de Kroon. Warmond, 4 juli 1979 De burgemeester voornoemd, W. F. de Vfeeze. Gemeente Warmond Burgemeester en Wethouders van Warmond maken ingevol ge artikel 3 van de Ontgrondin genverordening Zuid-Holland bekend, dat met ingang van 5 juli 1979 gedurende 30 dagen - dus tot en met 3 augustus 1979 - ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het verzoek van hun college om vergunning voor het ver smallen van het voorland langs het eiland Koudenhoorn aan de zijde van 't Joppe. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schrifte lijk bezwaren tegen de inwilli ging van de vergunningsaan vrage indienen bij Gedepu teerde Staten van Zuid-Hol land, Koningskade 12596 AA 'S-Gravenhage. Warmond, 4 juli 1979 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, wnd. P. Maat. de burgemeester, W. F. de Vreeze. iedereen leest de krant altijd en overal. jNü aantrekkelijke aanbiedingen op alle afdelingen. Zoals dit 'prachtige 2- en 3-zits bankstel. Om tot in lengte van jaren plezier van te hebben. Volledig gegarandeerd en T.N.O. goedgekeurd. De extra lage prijs maakt dit bankstel dubbel aantrekkelijk. MAKKELIJK BEREIK BAAR. Via de Willem de Zwij gerlaan (waaraan de Groenoordhallen gele gen zijn), vervolgens via de Sumatrastraat naar industrieterrein "De Waard". INDUSTRIETERREIN "DE WAARD". WILLEM BARENTSZSTRAAT 21 LEIDEN TEL. 071-122547 't Is een vraag die veel mensen bezig houdt. Wanthet feit is dat steeds meer mannen en vrouwen in Nederland steeds meer drinken. En eigenlijk van zichzelf vinden dat ze misschien wei wat teveel drinken Met alcohol is het makkelek teveel maar moeilijk terug. Ais u een houvast wilt: voor de gemiddelde mens zijn 4 glazen drank per dag het maximum. Dat wel onder normale omstandigheden. Dus zeker niet bjj medicijngebruik, autorijden of binnen een korte tjjd. Zelfs een glas sherry of pils (10 gram pure alcohol) heeft ongeveer 1 'A uur nodig om door het lichaam weggewerkt te wordenl Aarzel niet om bjj alcoholproblemen eens met uw huisarts te praten. Of vraag door middel van de coupon de brochure "Drank. Makkelijk teveel. Moeilijk terug. "aan. Vindt u dat u mete'en advies kunt gebruiken, bel dan met de Stichting Korrelatle ^Naam:N Postcode:. Plaats: Invullen, uitknippen en in een gesloten envelop I met f0,80 postzegel opsturen naar Stichting D Korrelatie,Maliebaan 113, 3581 CJ Utrecht I De brochure wordt u I ln een blanco wikkel toegestuurd. Riblicane aangeboden door du blad in samenwerking melde SnchiingIdeele

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11