King (35) na nederlaag Austin: kom terug IA Forescate dit jaar bijzonder sterk bezet G0EDK00P#GEZELUG CIJFERS VAN WIMBLEDON LEZERS SCHRIJVEN Hoe zit het CPN-leraar (7) FIM schorst Roberts en Ferrari DINSDAG 3 JULI 1979 SPORT DAMES: Enkelspel: kwartfinales: Evonne Cawley-Goolagong (Aus) - Virginia Wade (GBr) 6-4 6-0, Martina Navra- til ova (St.l)-Dianne Fromholtz (Aus) 2-6 6-3 6-0, Chris Lloyd (Vstj-Wen- dy Turnbull (Aus) 6-3 6-4, Tracy Austin (Vst)-Billie Jean King (Vst) 6-4 6-7 6-2. Dubbelspel: Derde Ronde Mima Jausovec-Virginia Ruzici (Joe- RoeKJoanne Durie-Debbie Jevans (GBr) 6-2 6-1, liana Kloss-Betty Ann Stuart (ZAf-VSt)- Wendy Gilchnst- Brenda Perry (Aus-NZl) 7-6 6-2. Betty Stove-Wendy Turnbull (Ned- Aus) - Lea Antonopolis-Dianne Evers (VSt-Aus) 6-2 6-2, Billie Jean King-Martina Navratilova(VSt-St.l) - Diane Desford-Barbara Hallquist (VSt) 6-3 6-4, Diana Fromholtz-Ma- rise Kruger (Aus-ZAO - Kay McDa niel-Nancy Yeargin (VSt) 6-0 6-1. HEREN: Dubbelspel: Tweede Ronde Peter Fleming-John McEnroe (VSt) - Ray Moore-Roscoe Tanner (ZAf-VSt) 7-5 7-6 6-3, Dibley-Drewett (Aus) - Saviano-Scanlon (VSt) 6-2 7-6 6-7 6-2, Case-Masters (Aus) - Mitton- Schneider (ZAf) 6-7 4-6 7-5 7-5 6-6, Gonzalez-Kriek (VSt-ZAf) - Tim en Ton Gullikson (VSt) 6-3 7-6 4-6 6-4, Kronk-Letcher (Aus) - Lutz-Smith (Vst) 6-1 3-6 7-6 7-6, Carmicheal- Teacher (Aus-VSt) - Cox-D. Lloyd (GBr) 7-6 6-3 3-6 6-3. Derde ronde Carmichael-Teacher (Aus-VSt) walk over tegen Sandy en Gene Mayer (VSt), Fleming-McEn roe (VSt) - Van Winitsky-Ycaza (VSt-Ecu)6-3 6-2 6-4, Sadn-Wilkin- son (VSt) - Davidson-Newcombe (Aus) 7-6 7-5 6-3, Kronk-Letcher (Aus) - Drysdale-Taylor (ZAf-GBr) Hewitt-McMillan (ZAf) - Gonzalez- Knek (VSt-ZAf) 7-0 6-2 4-6 3-6 6-3, Alexander-Dent (Aus) - Tony en John Lloyd (Gbr) 6-4 6-7 6-2 6-4. beck-Stratton (Vst) - Lewis-Burton (GBr) 7-6 4-6 6-3, Smith-Chaloner (GBr-NZl) - Collins-Gregory (Aus) 7-5 7-5, D. Lloyd-Charles (GBr) - Rodnguez-Rodrigues (Chi-Fra) 6-4 6-l,Tiriac-Ruzici (Roe) - Appleton- Whytcross (Gbr-Aus) 7-5 6-4, Da- miani-UiToz (Uru-Chit - Farrell- Hobbs (Gbr) 6-3 7-6, Fancutt-Mar- sikova (Aus-Tsj) - Koch-Giscafre (Bra-Arg) 4-6 6-3 6-3, Warwick-Na- gelsen (Aus-VSt) - Russel-Mornson (Jam-VSt) 3-6 6-4 9-7, Newcombe- Cawlev (Aus) - Yuill-Cuypers (ZAO 6-2 6-2. Tweede ronde Stolle-Potter (Aus- VSt)- Pa sa rell-Russell (VSt) 7-5 7-5. Toen ik hier twee jaar geleden voor het eerst kwam, was ik echt onder de indruk van Wimbledon, maar nu niet meer. Ik ben hier dit jaar dan ook gekomen om te winnen. Dus ook van Billie Jean King. Zes jaar geleden heb ik haar gezien tegen Polly Riggs. Ik hoopte toen dat King zou winnen. Ze sprak me toen wel aan. Nu is dat alle maal heel anders. Ik zal me echt niet door laten intimideren. Niet door haar, niet door Wimbledon door niemand" LONDEN (GPD) - De 16-jarige Amerikaanse Tracy Austin heeft met een sterke eindsprint weten te voorkomen dat de halve finale van de dames op Wimbledon een voorstel ling voor volwassenen is geworden, zoals in 1978. De 35- jarige Billie Jean King, die met Karen Hantze als 18-jarige al haar eerste titel in Londen in de wacht sleepte, op een moment dat aan de geboorte van Tracy Austin nog niet eens werd gedacht, nam in de beslissende derde set met 2-0 de leiding, maar hield het daarna onbewust voor ge zien. Op die manier kon haar 19 jaar jongere landgenote een van de belangrijkste overwinningen (6-4, 6-7, 6-2) in haar carrière behalen. Als 3-jarige kreeg Tracy Austin al het eerste racket in haar handen geduwd, als jeugdspeelster ver loor ze in geen enkele leeftijds groep en in 1977 verscheen ze als 14-jarige al op Wimbledon. Daar heeft ze, na vorig jaar nog door Navratilova in de achtste finales te zijn uitgeschakeld, nu zichzelf overtroffen. Na haar verlies vorig jaar raadde haar trainer Rob Lansdorp (geboren in Indonesië, als 11-jarige verhuisd naar Hil versum en in 1960 overgestoken naar de Verenigde Staten) haar aan om na het toernooi in Flus hing Meadow de school de school te laten. Als amateur waren er voor haar in en rond Los Angeles immers geen tegenstanders van niveau voorradig om mee te oe fenen. Advies Tracy Austin heeft dat advies snel opgevolgd en het geld dat in haar opleiding is gestoken, inmiddels ruimschoots terugverdiend. Sinds zij in oktober vorig jaar van het tennissen inderdaad haar be roep heeft gemaakt, heeft zal al zo'n slordige 700.000 gulden bin nengehaald. En dat terwijl ze in feite nog maar nauwelijks met het delven van het goud is be gonnen. Kinderarbeid adelt en zal dat in dit geval nog wel een tijd blijven doen. Austin denkt namelijk alleen maar aan het meppen tegen een bal. Ze houdt bijv. niet van dansen en heeft ook bet bal, dat zaterdagavond werd gegeven, genegeerd. Ook voor nervositeit is geen plaats TENNIS - De Amerikaan Gene Mayer vervangt op het Wimble- don-gala dat zondag bij Leimoni- das wordt gehouden, de gebles seerde Tony Roche. BRIDGE - Dooreen zege op België staat Nederland bij het Europees kampioenschap bridge in Lau sanne na drie ronden op de derde plaats. Frankrijk is eerste, Italië tweede. ZWEMMEN - De Amerikaanse we reldrecordhouder op de 100 en 200 meter rugslag, John Naber, zal niet deelnemen aan de Olym pische Spelen van Moskou. Na ber stopt. SCHAKEN - De schaakclub Boe- restnik uit Moskou heeft zich gis teren geplaatst voor de finale van het toernooi om de Europa Cup. De Russen wonnen met 7,5-4,5 van Solingen, de Duitse kam pioen. Dat zei ze dan voor ze tegen King moest aantreden. Tijdens de par ty behoorde een nederlaag voor haar meerdere malen tot de mo gelijkheden, maar geen moment liet Austin blijken daardoor van haar stuk te zullen raken, ook al is haar technische bagage nog niet helemaal volledig. Zo stelt haar opslag nog weinig voor. Op dat punt dacht King ook mogelijk heden te hebben. Zij sprintte herhaaldelijk naar het net, om daar echter tot de conclusie te komen dat Austin wel is uitgerust met een uitstekende dubbelhan- dige backhand en een wat be scheidener, zij het wel degelijk gevaarlijke, forehand. Van beide kanten kon zij King daardoor in de eerste set passeren, zoals zy wilde: 6-4. In de tweede set nam King wat meer voorzichtigheid in acht. Bij een zeer zwakke start van beide kanten kon King op die manier geleidelijk aan wat meer vat op haar tegenstandster krijgen. Zo zeer zelfs, dat zij niet alleen in een verlenging de setwinst wist op te eisen (6-7), maar vervolgens in de beslissende reeks ook nog eens een voorsprong van 2-0 kon ne men. Met de winst in zicht was de vrij slechte wedstrijd voor King ech ter tegelijkertijd afgelopen. Aus tin maakte van het restant van de twee kamp een solo, die zij met 6-2 winnend afsloot. Door zes games op rij binnen te halen, had Austin haar vermaarde tegen standster geen hardere klap kun nen toedienen. "Lichamelijk ben ik niet moe. Ik zou best nog twee sets kunnen spelen, maar men taal ben ik zo goed als kapot", al dus King, die op 22 december van het vorig jaar aan haar linkervoet werd geopereerd. Lange tijd zag het er daardoor naar uit dat zij Wilbledon zou laten schieten. Op het laatste moment ADVERTENTIE Zaterdag 7 juli strand Noordwijk aan Zee Aanvang 11.00 uur Diverse spellen voor jong en oud ie estafettespel sneltekenwedstrijd Appie Happie kwis Vele prijzen!!!! LEIDSCH DAGBLAD 'n aktieve krant! meldde zy zich eenter toch aan. Vorig jaar had ze weliswaar ge roepen dat ze nooit meer op Wimbledon zou terugkomen ("Ik wil nu een gezin gaan stichten. Ik ben niet zoals Evonne Cawley, die eerst een kind krijgt en dan weer gaan tennissen"), maar aan gezien zij er nog altijd naar streeft om te worden geboekt als de vrouw met de meeste titels op Wilbledon, is zij op dat besluit te ruggekomen. Thans moet zij het record nog delen met Elisabeth Ryan, die evenals King 19 kam pioenschappen heeft behaald. De afgelopen jaren is King nog een keer dicht bij de 20e titel geweest Dat was in 1976, toen zij met Bet ty Stöve in de finale van het da mesdubbelspel tegen Evert en Navratilova geen kans zag om een voorsprong van 3-0 in de be slissende set vast te houden King: "Ik heb nog twee troeven: in het damesdubbelspel met Na vratilova en in het gemengd dub belspel. Maar of ik nu slaag of niet, ik kom terug" Tracy Austin zal in de halve finale moeten aantreden tegen Martina Navratilova, de huidige kam pioene. Zij versloeg Dianne Fromholtz in drie sets: 2-6, 6-3 en 6-0. De andere halve finale gaat tussen Chris Evert en Yvonne Cawley. Evert had geen moeite met Wendy Turnbull (6-3, 6-4) en de Australische maakte heel snel korte metten met ex-kampioene Virginia Wade: 6-4, 6-0. ADVERTENTIE In de krant van 30-6-'79, pag. 9, staan twee verslagen: ëën over de wenselijkheid om Salt-2 te aan vaarden, het andere over het af scheid van generaal Haig. In het verslag over Salt-2 staat dat de bondgenoten geconstateerd hebben, dat het verdrag (nl. Salt- 2) de Amerikaanse afschrik kingsstrategie volledig in stand houdt. Dit betekent dus, dat de Westerse superioriteit wat kracht betreft ten opzichte van de Rus sen voldoende veiligheidsgaran ties biedt. Immers, afschrikken vanuit een ondergeschikte posi tie of een minder krachtige posi tie lykt geen effect te hebben. Generaal Haig echter beweert, dat de VS hun strategisch over wicht hebben verloren. Dit houdt in, dat de afschrikkingsstrategie NIET efficient meer is. Wie heeft er nu gelijk? Wordt er in het NA- TO-hoofdkwartier zó slecht ge coördineerd, dat men eigenlijk niet weet, wat er aan de hand is? Of wordt er maar gesproken-, naar gelang het uitkomt? Of zijn er an dere oorzaken voor deze tegen spraak? Het lijkt mij, dat de be lastingbetaler in het Westen, die toch zijn steentje bijdraagt met zijn geld voor een goed functio nerend leger en de militair, die geacht wordt voor de Christel ijke beschaving en het vrije Westen desnoods zijn leven te geven, er recht op heeft te weten, in welke situatie hij zich nu precies be vindt en wat nu eigenlijk de kwa liteit is van de beoordelaars van deze situatie op het allerhoogste F. L. G. Stenten Frederik Hendnklaan 3 Leiderdorp In de krant van vrijdag schrijft de heer Bleeker uit Sassenheim, dat de ondertekenaars van de adver tentie tegen het ontslag van een leraar die lid is van de CPN, niet zo zouden reageren als het om een aanhanger van Glimmerveen of een voorstander van apartheid zou zijn. Mijns inziens zouden deze onder tekenaars juist bezwaar aanteke nen tegen een leraar die aanhan ger van Glimmerveen zou zyn en die wel als leraar werd gehand haafd. Met aanhangers van Glimmerveen en racisten heeft dhr. Bleeker blijkbaar minder moeite dan met een CPN-er. Dit zal waarschynlyk komen door dat dhr .Bleeker onderwijs heeft genoten op een bijzondere school, want zoals hij zelf terecht schrijft „De bijzondere school heeft daarnaast iets specifieks en dat is niet alleen het religieuze karakter maar evenzeer een be paalde visie op mens en maat schappij" P. C. Bunschoten Hogewoerd 11, Leiden. VOORSCHOTEN - Het toernooi van Forescate, dat deze week begint, is bijzonder sterk bezet. Be halve de finalisten van het toernooi om de districtsti- tels, Henny Koemans en Bram Madera, zijn in Voorschoten van de partij Arnold van der Capellen, Peter Pauwels, Alfred Gelevert (de verrassende winnaar van Sassenheim) en de verrassende halve finalist van de districts kampioenschappen, Herman van der Capellen. Deze is overigehs niet eens geplaatst. Als no 1 t/m 4 zijn als kanshebbers voor de titel in Voorschoten ge kwalificeerd Henny Koemans, Frans Engelenburg, Arnold van der Capellen en Bram Madera. Verloopt dus de strijd geheel vol gens de verwachtingen van de plaatsingsdeskundigen dan krijgt Arnold van der Capellen in de halve finale te maken met Frans Engelenburg en wordt de andere halve finale een reprise van de finale op Unicum, name lijk Henny Koemans tegen Bram Madera. Maar het is de vraag of de deskun digen het ditmaal bij het rechte eind hebben. De concurrentie is zo sterk dat zoiets een verrassing van formaat zou mogen worden genoemd. Behalve de momenteel sterk tennissende Herman van der Capellen zijn in Voorschoten niet geplaatst Ruud Thijsse (de eerste klasse bij de Metselaars), Erik de Groot, Har Meijer, Bart van der Feen, Ronald Blommen- daal, Ruud Treffers, Marinus Brooshooft, Rob van üverbeeke. Jan Willem Bruin en de gerouti neerde Coen Dekker. Een deel nemerslijst welke wat de B-klas- se betreft niet zou misstaan op de Open Leidse Kampioenschap pen. Ook bij de dames is er sprake van een sterk veld. Zelfs zo dat Milou Bron, finaliste van de districts kampioenschappen geen plaat sing waardig is gekeurd, hetgeen natuurlijk niet wil zeggen dat zij niet in staat zou zijn om tenmin ste tot de halve finales door te dringen. Geplaatst zijn Yvette van der Ruit, Jolanda van der Harst, Joke van Mastrigt-Bos en Marjolein Visser. Behalve Milou Bron werden niet geplaatst Mau reen Meijer, Liselotte van der Bijl, Tine Langeveld, Yvonne van der Storm, Agnes Engelenburg. Jammer is het dat de winnaar van de C-districtstitel. Mark Nye, door een verergerde rugblessure (op de districts moest hij al on derhands gaan serveren) van deelname moest afzien. Dat is ook het geval met de no. 5 ge plaatste Wouter Kuyk. Toch blijft de lijst interessant genoeg met Hans Tonjann (no 2), Freek van der Capellen (no 3) en Jan Pieter Hop (no 4). Kanshebbers en zeker spelers die voor verrassingen moeten kunnen zorgdragen zijn Ed Hedeman, Edwin Bosch en Hans Olivier. Bescheidener is de deelname van de dames in C. Hier wordt de lijst aangevoerd door Truus Tonjann en Bertie Koemans. Al met al lijkt het of de spelers en speelsters in B en de spelers in C zich hebben voorgenomen in het toernooien- circuit 1979 nu eens op de grote Leidse toernooien zich niet aan krachtmeting te onttrekken. FRANK BONTE ieste&Sili LEIDEN - Aan het Christelijk Lyceum Dr. W. A. Visser 't Hooft. Kagerstraat 1, slaagden: V. W. O: M. van Alderwerelt van Rosenburgh, J. van Dalen, T. Fry- link, M. Jansen, A. Leget, E. Kralt, H. Pol. E. van de Ruit, J. Schoneveld, J Siwpersad. HAVO: M. Brons, P. Dral, M Kasteleyn. N. Kuivenhoven. H. Merbis, R. J. Min- nee, C. Rogaar, K. Roodheuvel, W. Rooy, I. Sewnath, W. Tijsterman, B. van Wic- kevoort-Crommelin, A. Zandbergen. MAVO D Douwes, H. Komen. L Schef- fer, B. Spaan. HAVO J. Bras, K. Z. de Bruyn, J. van Gorkum, M. E. de Groot, A. Y. Guérin, L. Heijligers. J. W. Logtenberg, S. T. C. du Pne. A. G. A. Roesingh van Iterson. M. Sjardin, D. Stokkel, H. C. G. Teeuw, H. C. Vreeken. R. Witteman. K. van der Spek. ATHENEUM: J. R. Bakker. J. W. de Bruin, R. H. F. Dabroek. H. W. van Eg- mond, D. P. de Jong, J. H. B. Koopmans, L. P. Riethoven, R. M. Schilthuizen, H. Wester. Geslaagden Pieter Groencollege in Katwijk. Havo: S. Bouwmeester, P Dubbelaar, G. van Duyn, T. v.d. Plas, I. Tavenier en J van Dijk. Atheneum: H. van Beelen, C. v.d. Bent, L. v.d. Graaff, R. v.d. Hoeven. J. H. Par- levliet, J. Ruwaard en G. Wolkers. ADVERTENTIE BRUSSEL - De coureurs Kenny Roberts en Virginio Ferrari zijn door de FIM (Internationale mo- torbond) voorlopig geschorst. Samen met de andere fabrieks- rijders weigerde het tweetal te starten voor de Grand Prix van België d.ie afgelopen zondag op Francorchamps gehouden werd. De coureurs vonden het wegdek van het vernieuwde circuit te ge vaarlijk. Het is nog niet bekend hoe lang Roberts en Ferrari geschorst zijn. De FIM beraadt zich nog over te nemen stappen tegen andere coureurs, onder wie de Neder landse troef Wil Hartog. Binnen tien dagen zal de FIM een uit spraak over hen doen. SIMON Donkersteeg 11Haarlemmerstraat 274, Kooilaan 45.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11