Mesker nadert doel De hoogste NMB spaarrente. Bram Madera snel klaar Yilas: "Toch win ik Wimbledon een keer HAAGSE WIL BH DE EERSTE ZESTIG NMB EERHERSTEL VOOR WATERPOLOZEVENTAL LZ '86 plaatst zich voor volgende ronde VRIJDAG 29 JUNI 1979 SPORT PAGINA 15 Sv* I -• ;1"v -i «f. v 1 Wilkinson schakelt favoriet uit 99 LONDEN - Op Wimbledon is gisteren nog weer eens nadrukkelijk aagetoond dat op de wereld ranglijst van de spelersvakbond ATP (aan de hand waarvan de plaatsingslijsten worden sa mengesteld) bepaald geen rekening wordt ge houden met toernooien op gras. Als gevolg daar van staan na vier dagen dan ook al zeven van de zestien geplaatste spelers bij de heren buiten spel. Jongens als Higueras, Barazzutti, Fibak, Orantes en Vilas voelen zich nog altijd als een vreemde eend in deze ook gisteren weer overvolle bijt. In de afgelopen vij f jaar is Vilas op Wimbledon nooit verder gekomen dan de kwartfinale. Vorig jaar werd hij in de derde ronde opzij gezet door Okker, die ook dit jaar in deze fase van de strijd zijn tegenstander leek te worden. Tim Wilkinson heeft een dergelijke reprise echter voorkomen. De pas 19-jarige Amerikaan uit het kleine Shelby in North Carolina won met 5-7,6-2,6-1,7-6 en mag nu zijn kunsten vertonen tegen Okker. Vilas, die in januari in Melbourne voor een door braak op gras dacht te hebben gezorgd, door in een overigens verre van imponerend veld de open Australische titel te veroveren, had het veel te moeilijk tegen de nummer 41 uit de Verenigde Staten. Vilas, zesde geplaatst, leek zich te her stellen in de vierde set toen hij met 5-2 de leiding nam, maar juist op dat moment bleek Wilkinson ijzersterk. Hij mocht dan vaak op de grond liggen, toen het erop aan kwam stond hij pal. Wilkinson kwam langszij en won in de verlenging opvallend gemakkelijk met 7-3. Vilas, die zijn operatie aan zijn amandelen en een poliep in april in Buenos Aires (hij heeft daardoor 21 dagen niet kunnen trainen) niet als excuus wenste te gebruiken, merkte na afloop dat hij toch weer te weinig op gras heeft geoefend. „Anderen hebben maar een week nodig om eraan te wen nen, voor mij is twee weken nog lang niet genoeg. Toch zal ik Wimbledon een keer v Minder opvallend was gisteren de uitschakeling van de als dertiende geplaatste Orantes, die met 6-7, 6-3, 6-7, 6-3, 1-6 van de Fransman Moretton verloor. Jim Connors, die achter Borg en McEn roe als derde staat genoteerd, tobde twee sets met de 37-jarige en al regelmatig in toernooien voor 35-jarigen en ouder meespelende Marty Riessen: 6-7, 6-3, 7-6, 6-0. Björn Borg maakte van zijn rustdag gebruik om zich uitgebreid te laten behandelen aan een bles sure in het linker dijbeen, die hij vermoedelijk heeft opgelopen tydens zijn partij op de ope ningsdag tegen Gorman. Borg heeft pijnstillende injecties gekregen. Bovendien is een ultra-so- nisch machientje op het dij been bevestigd. Coach Bergelin: „Normaal gesproken zou hij drie dagen moeten rusten, maar daar heb je in een toernooi als Wimbledon geen tijd voor'. LONDEN - Marcella Mesker begint het doel, dat zij zich dit jaar had gesteld, een plaats bij de eerste zestig van de wereld, al aardig in zicht te krijgen. Na haar drie overwin ningen in het kwalificatietoernooi in Roehampton, een „bye" in de openingsronde van Wimbledon en een zege in de tweede ronde op de Italiaanse nummer twee, Danielle Porzio, is zij aardig op weg om op te rukken naar de voorste gelederen in het grote peloton van naamlozen. Aangezien haar volgende tegen standster Dianne Fromholtz heet, de nummer vijf van de we reld, lijkt de lift voorlopig echter weer tot stilstand te komen. Mes ker moet namelijk in het klasse ment, dat voor het laatst op 11 ju ni is opgemaakt, vooralsnog ge noegen nemen met de 154ste po sitie. Het is een onderdeel van de wereld, die de Australische en de 20-jari- ge Haagse van elkaar doet schei den. Terwijl Mesker onderdak heeft gevonden in een hotelletje in de wijk Wimbledon voor 20 gulden per nacht („daar zit het ontbijt nog bij, dus dat is toch een redelijke prijs"), betaalt From holtz voor een suite in het hartje van Londen zo'n 170 gulden. Het verschil komt ook tot uiting bij het verkleden. Mesker moet de kleedkamer delen met zo n 50 andere meisjes, terwijl From holtz als lid van de elite-groep die kleedgelegenheid heeft voor slechts enkele personen. LONDEN - Tom Okker en Wojtek Fibak zijn in het dubbelspel op Wimbledon in de eerste ronde verrassend uitgeschakeld. Het als tweede geplaatste duo ver loor met 6-2, 4-6, 6-3, 3-6, 4-6 van de Engelse broers Tony en John Lloyd. Mesker begon in januari dit jaar aan haar „ontdekkingsreis" door tennisland, nadat ze vorig jaar te horen kreeg dat zij niet langer van de diensten van de bond gebruik kon maken. Onder het motto je kunt ze hun leven lang niet aan de hand blyven houden" werd ze na haar opleiding (fasenplan) in het diepe gegooid en moest ze maar zien hoe ze zich boven water kon houden. De Haagse weigerde echter om kopje-onder te gaan, zoals zo velen van haar voorgan gers trok ze met drie collega's, Mariêtte Pakker. Jeske van Er ven en Mickey Albers voor twee en een halve maand naar de Ver enigde Staten om onder meer in het trainingskamp van Harry Hopman in Florida de nodige ad viezen op te halen. „Ik heb het daar echt niet gemak kelijk gehad, maar heb er wel profijt van getrokken. Door mijn prestaties in de Verenigde Staten en daarna in het Rivièra-circuit heb ik de Nederlandse bond er in ieder geval toe weten te brengen om mijn verblijf hier in Londen te betalen". Ze i bivakkeren. Aanstaande maan dag staat voor haar namelijk de eerste partij gepland van een toernooi in Italië, waarna ze ver der zal toeren door West-Duits- land en Zwitserland om daarna terug te keren naar Nederland voor de nationale kampioen schappen. „Ik hoop dat ik in Ita lië volgende week niet op tijd zal komen, maar nogmaals, dat zou te mooi zijn", aldus Mesker, die tydens het nationale kampioen schap vorig jaar nog in de ope ningsronde werd uitgeschakeld door Inge Korsten, maar vervol gens tydens de overdekte kam pioenschappen in Goirle revan che nam en doordrong tot de fi nale. Dat alles dan zonder coach. Ook in Engeland heeft zij tot nu toe alles op eigen initiatief moeten regelen, sinds ze begin juni in Manchester is gearriveerd. Daar en in Liverpool heeft ze leren wennen aan het gras van Wimbledon. „Het zou inderdaad wel gemakkelijk zijn om er een coach bij te hebben, zoals vrijwel al die top-meisjes die hebben, maar waar moet ik het geld van daan halen? Misschien komt dat er over een paar jaar nog eens van. Voorlopig moet ik alles zelf regelen, zoals de afgelopen da gen. Omdat inde eerste ronde vrij was en pas donderdag in actie moest komen, heb ik toch moe ten trainen". „Dat heb ik dan gedaan met Elly Vessies en Mariêtte Pakker, maar vraag niet hoe. Als je bijvoor beeld op Queens, waar ik heb geoefend, een baantje wil krijgen, moetje wel geduld en geluk heb ben. Eén keer heeft het me zo meegezeten dat ik maar liefst een uur heb kunnen trainen. Ideaal is het allemaal niet. Je kan beter maar een wedstrijd hebben. Nu heb ik maar wat rondgehangen en me verveeld, waardoor ik met de dag nerveuzer werd. Je gaat er immers van uit dat je je als nieuwkomer hier op Wimbledon moet waarmaken, al is het alleen maar tegenover de bond". Dat Mesker in die opzet is geslaagd dankte zij niet alleen aan haar ei gen spel, waarin het volleren een belangrijke plaats inneemt, maar wel degelijk ook aan de 27-jarige Porzio, die regelmatig moeite had om haar zelfbeheersing te bewa ren. Eenmaal slingerde zij zelfs haar racket achterover tegen de schouder van een vrouwelijke lijnrechter. Bovendien werd Mesker tegemoet gekomen door twee onjuiste beslissingen en ze ven dubbele fouten van Porzio. Op haar beurt ging Mesker vyf keer in de fout, zonder dat het haar opbrak. Zij won dan ook met 7-6 (na een verlenging, waarin zij met 7-3 had gewonnen) en 7-5, nadat zij een voorsprong van 4-0 volledig had prijsgegeven. ADVERTENTIE UW EIGEN DAGBLAD 00K IN DE VAKANTIE? Dat kan. doch uitsluitend met deze bon Graag 3 weken voor u vertrekt opzenden naar: Alphens Dagblad, Julianastraat 19. Alphen aan den Rijn Leidsch Dagblad, Witte Singel 1Leiden Plakt u dan wel een postzegel? (55 cent) Huls sdrss S.v.p. In blofcJettsrs Invullen! In Isósr vakjs s.v.p. ssn letter Vekent leedree: NIET INVULLEN Opzending is gratis in Nederland en Belgie Overige landen 1 90 per dag De praktijk heeft geleerd dat ondanks al onze goede ..JT3, zorgen de bezorging te wensen kan overlaten. M Wij kunnen daarom helaas geen verantwoording men voor het niet tijdig arriveren van kranten op uw f\,j vakantieadres. Av Damesenkelspel: Tweede ronde: Mimi Wikstedt (Zwe) - Ann Smith (VS) 6-4 7-6, Silvia Hanika (Wdl) - Leah Antonopolis (VS) 7-5, 7-6, Hana Strachonova (Tsj) - Pamela Tee- guarden (VS) 2-6 6-4 7-5. Betty Ann Stuart (VS)- liana Kloss (Zaf)7-5 3-6 6-4, Marcella Mesker (Ned) - Daruele Porzio (Ita) 7-6 7-5, Kay McDanicl (VS) - Maria Pinterova (Tsj) - 7-6 6-2, Cynthia Doer- ner (Aus) - Belinda Thompson (GB) 5-7 6^3 6-0, Diane Jevans (GB) - Iris Riedel (Wdl) 6-1 3-6 6-1. Kathy Jordan (VS) - Bettina Bunge (Wdl) 6-1 6-4. Mary Ca- rillo (VS) - Betsy Nagelsen (VS) 6-0 6-2, Dianne Fromholtz (VS) - Mary Blac kwood (Can) 6-2 6-3, Kathy Teacher (VS) - Ann Moulton (VS) 6-1 7-5, Rosemarie Casals (VS) - Francoise Durr (Fra) 7-5 6-2, Tracy Austin (VS)-Brigitte Cuypers (ZAf) 4-6 6-1 6-2, Dianne Desfor (VS) - Mima Jausovec (Jsl) 7-5 6-4, Virginia Ruzici(Roe) - Sandra Collins (VS) 6-3 6-4. Herenenkelspel: Tweede ronde: Gilles Moretton (Fra) - Manuel Orantes (Spa) 7-6 3-6 7-6 3-6 6-1 Jimmy Connors - Marty Riessen (VS) 6-7 6-3 7-6 6-0, Tim Wilkinson (VS) - Guillermo Vilas (Arg) 5-7 6-2 6-1 7-6, Roscoe Tanner (VS) - Peter McNamara (VS) 6-17-6 6-4, Victor Pecci (Par) - Phü Dent (Aus) 6-4 7-6 6-3, Cliff Letcher (Aus) - Patrice Dominguez (Fra) 6-1 3-6 6-3 6-4, Stan Smith (VS) - Jose Damiani (Uru) 6-3 6-2 7-6, Ross Case (Aus) - Pas cal Portes (Fra) 6-2 6-1 7-5, Pat Dupre (VS) - Carlos Kirmayr (Bra) 4-6 7-6 6-3 6-4, Tim Gullikson (VS) - Tomas Smid (Tsj) 7-5 6-7 6-2 6-4, Adriano Panatta (Ita) - Jonathan Smith (GB) 2-6 6-2 6-7 7-5 6-3. Bill Scanlon (VS) - Francisco Gonzalez (VS) 7-6 6-4 6-4. Damesdubbelspel: Eerste ronde: Sands-Whitemore (VS) - Duval-Meyer (VS) 6-4 5-7 6-2, Harford- Hobbs (Z Af-GB) - Jordon-Moulton (VS) 6-3 6-2, Durie-Jevans (GB) - Porzio- Thibault (Ita-Pra) 7-6 7-6, Stevens-Tee- guarden (ZAf-VS) - Charles-Coles (GB) 6-4 6-3, McDaniel-Yeargin (VS)-Grego- ry-Pinterova (Aus-Tsj) 6-3 6-2, Sato- Shytcross (Jap-Aus) - Bostrom-Redon- do (VS) 5-7 6-3 6-6. Herendubbelspel: Eerste Ronde: Carmichael-Teaeher (Aus-VS) - Ashe-Stockton (VS) walk over, Gottfried-Ramirez (VS-Mex) - Gil- tinan-Kachel (Aus) 6-2 6-3 64, S. Mayer-G. Mayer (VS) - Crawford-Ismail (VS-Rho) 6-4 6-3 4-6 6-4, A Amritraj-V. Amritraj (Ind) - Lendl-Slozil (Tsj) 6-3 6-4 6-1, Amaya-Mottram (VS-GB) - Bradman-Jarrett(GB)7-66-3 6-3,Sadri- Wilkison (VS) - Fagel-Yuill (VS-ZAf) 6-2 6-2 6-4, T. Lloyd-J. Lloyd (GB) - Fi- bak-Okker (Pol-Ned) 2-66-4 3-66-3 6-4, Dominguez Moretton (Fra) - A. Fillol J. Fillol (Chi) 6-4 6-7 6-3 6-3, Wimtsky Yca- za (Vst Ecu) - Pecci Taroczy (Par Hon) 2-6 6-3 6-2 6-2. MERCID (ANP) - Het vijflan- denwaterpolotoernooi voor da mes dat vandaag in Mereid (Cali- fornië) begon is door de FINA of ficieel als wereldkampioenschap aangewezen. Voor de Nederland se afvaardiging, die in de Ver enigde Staten is, betekent dit een geweldig succes, omdat met na me Nederland er sterk op had aangedrongen om de wereldtitel te gaan spelen. Steensma kan geen tempo maken LEIDEN - Bart van der Feen kon gisteravond in het clubhuis van 'Unicum' nog breeduit lachen. En dat terwijl hij kort tevoren via drie verspeelde matchpunten in zijn partij tegen Anne Jan van der Meer uit Voorhout in een beslis sende derde set was beland. Die derde set zal vandaag worden af gewerkt. Van der Feen zal het in die slotfase niet gemakkelijk krijgen. Dat mag wel worden afgeleid uit de reeds gespeelde sets. Zijn on wrikbaarheid, goed lopen en soms uitschuifbaar lijkende ar men brachten hem echter toch in een winnende positie, 6-4, 6-6 en 6-4 in de tiebreak. Bij 7-6 in de tiebreak kreeg hij nog een kans om de partij af te ronden, maar ook die mogelijkheid wist de Leiderdorper niet te benutten. Anne Jan van der Meer forceerde via een 9-7 tiebreak winst een derde set. Bram Madera was met Thijs Steensma snel klaar, 6-2, 6-1. Niet dat Steensma slecht speelde, gisteren won hij tenslot te overtuigend van Bart van der Velde van Artesia, 6-1, 6-1, maar tegen Madera moet men tempo maken en volhouden. Steensma was daartoe niet in staat, wat ver lies impliceerde. Bart van der Velde is niet in vorm. Was hij tegen Steensma al kans loos, in C ging hij gisteren ook af. Marcel Gerritse van de OLTC verloor wel de eerste set, 4-6, maar was in de volgende soepel langs Van Bulch, 6-1, 6-3, en de wijze waarop hij tot dusver over eind is gebleven moet voor de ge plaatste spelers in het HEC een waarschuwing zijn. HILVERSUM - Door 6-6 te spelen tegen de reserves van HZC/De Robben hebben de waterpoloërs van LZ'86 zich geplaatst voor de volgende bekerronde. De kwalificatie verliep gisteravond zeker niet gemakkelijk. Het reserve-team van HZC/De Robben was namelijk versterkt met de eerste zeventalspelers Blankenstein, Aantjes en Ketelaar. Toch heeft de Leidse formatie de gehele wedstrijd het heft in handen gehad. Alleen in de laatste periode met nog anderhalve minuut te spelen kwam een veilig lijkende voorsprong van 4-6 in gevaar. Johan Aantjes en Gerard Kete laar brachten de Hilversummers toen langszij (6-6). Aangezien bij een gelijkspel de uitspelende club zich voor de volgende ronde plaatst was dit voor De Robben nog niet voldoende. Angstige taferelen speelden zich voor het doel van LZ-keeper Erik Vos af. Hij hield zijn doel echter schoon. Zodat de eindstand 6-6 bleef. Topscorers: Ruud Muusse (3), Fried Elzenga en Jan de Graaf (2). Het reserve-team van De Zijl/LGB heeft zich niet voor de volgende ronde kunnen plaatsen. De reserves van AZC bleken veel sterker. Wel konden de Leidenaars door Kees Pont nog een 0-1 voorsprong nemen, maar hierna overheerste AZC. Het werd tenslotte 9-2 voor de Alphenaars (kampioen van Nederland bij de reserve teams). Het tweede Leidse doelpunt werd gescoord door Jan Willem Hoogervorst. Kuipers, die in de eerste ronde ver raste met een zege op Ed Hede- man had gisteren een kwaaie aan van Alderwereldt, 5-7, 6-1, 6-2. Jan Pieter Hop trof een volko men van slag zijnde Peter van Pa ridon, 6-2, 6-0. Een verrassing was in het HDB de snelle elimina tie van het Forescate duo Madera/ Herman van der Capellen door de Roomburg - combinatie Broos- hooft/Visbeen: 2-6, 3-6. Vader Ton en zoon Frans Grimber gen leken in het HDC in moei lijkheden te komen tegen het Rijnsburg-duo Bekkering/Kuyt, maar na enkele onplezierige inci denten, wisten zij het gevaar toch tijdig te bezweren, 4-6, 6-4, 6-0. Jan van der Geest boekte zijn tweede gemakkelijke zege in het HDC met Eytel Homan. Thuis/«Goemans werden in twee sets aan de kant gezet, 6-4, §-2. FRANK BONTE RUIME ZEGE HOCKEYTEAM MOSKOU (ANP) - De angst van coach Wim van Heumen bleek ongegrond. Dinsdag nog had hij de vrees geuit dat het voor de Ne derlandse herenhockeyploeg in de laatste wedstrijd voor het vierlandentoernooi in Moskou tegen gastheer Sowjet-Unie wel eens heel moeilijk zou kunnen worden. Van Heumen hoefde zich nergens ongerust om te ma ken. Het werd in de Spartakhal op kunstgras 6-0 voor Nederland na een ruststand van 2-0. Daar door won Nederland met zes punten uit drie wedstrijden dit toernooi, waaraan verder Oost- Duitsland en Polen deelnamen. Invitatie Kortsjnoi AMSTERDAM (ANP) - Het organi satiecomité van het Hoogoven schaaktoernooi heeft Victor Kortsjnoi als deelnemer uitgeno digd. Met die invitatie heeft de toernooileiding zichzelf buiten spel gezet, waar het gaat om een eventuele deelname van Kortsj- noi's vijand Anatoly Karpov. Die laatste heeft immers verklaard, dat hij nimmer zijn medewerking zal geven aan toernooien, waar Kortsjnoi acte de présence geeft of heeft gegeven. Overigens heeft de voormalige Rus nog niet ge reageerd op de uitnodiging. Vasteleimijn Spaarrekening vaste looptijd,vaste rente. Op een spaarrekening mi 6 jaar krijgt u het hoogsli Ukunt nü profiteren van de hoge spaarrente bij de NMB.Van die hoge rente kunt u 6 jaar lang verze kerd zijn. Met een Vaste Termijn Spaar rekening van de NMB weet u tevo ren precies waar u aan toe bent. Naar keuze 6, 5. 4, 3 of 2 jaar. Bij de langste looptijd hoort de hoogste rente. En let u eens op het percentage: nü is het voor u bijzon der gunstig om zo'n rekening te openen. Minimale storting f1000,- Tegoeden niet tussen tijds opi'raagbaar. De NMB denkt met u mee. BOGLIASCO (ANP) - Het Neder landse waterpoloteam is gisteren in het zeslandcntoernooi in Bogliasco op de vierde plaats geëindigd. Het behaalde door twee overwinningen op de laatste dag, 5-3 tegen Australië en 9-8 te gen Spanje, vijf punten uit even- zovele wedstrijden. Een gelijk aantal als Hongarije, dat echter door een beter doelsaldo op de derde plaats beslag legde. Win naar werd wereldkampioen Ita.ië, dat slechts één punt ver speelde door remise overeen te komen met Roemenië, dat twee de werd. Het Nederlandse team heeft in dit toernooi de weg naar eerherstel na de dertiende plaats op het we reldkampioenschap in West- Berlijn voorzichtig ingelsagen. Australië werd in de ochtenduren in de tweede en derde periode weggespeeld door een soepel draaiend Nederland, dat met ac curaat en creatief aanvalsspel de stand op 4-1 bracht. Toch kwam de ploeg in het laatste kwart nog in moeilijkheden. Austral re- bracht de marge terug tot één treffer voordat de negentienjari ge AZC-speler Eric Noordegraaf, met doelman Misdorp de uitblin kers van Nederland in dit toer nooi, definitief het vonnis vol trok. Tien uur later gebeurde tegen Spanje hetzelfde. Nederland overrompelde de. Spanjaarden, de sterkste tegenstander in okto ber op HVAR, in de eerste perio de en liep met fantasievol en temporijk aanvalsspel uit naar 4-1. In de tweede en derde perio de werd het verschil op gedegen wijze gehandhaafd. Toch konden de Oranjespelers in de laatste vijf minuten de weelde weer niet dragen. Weer volgde de on verklaarbare terugval waardoor Spanje binnen een mum van tijd de stand in evenwicht bracht: 7-7. Op dat moment bewees Jan Evert Veer zijn waarde. Hoogst persoonlijk leidde de Haagse aanvoerder met twee doelpun ten, waarvan de laatste beslis send was, zijn ineengestorte ploeg naar de zege.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15