^een grote sloop Én oudere wijken i B3GSBS33 Bouw van 50 appartementen op 'De Waard' Invalide (38) met spandoek bij GAB kjfaad blij met omgaanvan B en W :^F onw;a Don McLean serveert Minerva uitstekende muzikale schotel Universiteit verontrust over situatie Indonesië (JSDAG 26 JUNI 1979 matiea' JL eg, We| )-12 uui 15.30 j m kerkch e duivé LEIDEN - Het is een goede zaak dat sloop op grote schaal in de wijken Groenoord, Maredijk en de Transvaalbuurt uitblijft. Dat vindt een overgroot deel van de Leidse gemeenteraad. sociëtjVan Duijn (WD) lange zit >lkshu smeertr» ijftien noties en sndaa Leida Wijzigingen 10601 d?®wfelDEN - Dertien raadsleden ïelükre^^en gisteravond in ongeveer 3otherwee uur tijd tenminstens vijftien ,d vo^oties en amendementen inge- 12244diend op de verbeteringsplannen voor Groenoord, Transvaal en ApfMaredijk. De behandeling van de (plannen kon niet afgerond wor den. en er volgt woensdagavond (20.00 uur) dan ook een extra "raadsvergadering. uisveoor het raadslid Van Duijn (WD) V0U(3zal het woensdag wel een lange i B^zit worden. De liberaal zat gister- 1.00-Javond in de raadsvergadering al [uren te turen op een autokaart 7» «van zijn vermoedelijke vakantie bestemming, de Scandinavische landen. De gemeenteraad vindt het in meerderheid juist dat burge meesterenwethouders "om" zijn gegaan bij de opstelling van de verbeteringsplannen voor deze wijken. Waar B en W eerst "licht en lucht" wilden scheppen door het hanteren van de slopersha mer, daar wil men nu onder druk van de bewoners van de wijken weer nieuwbouw plegen. Maar al te netjes is het bij de aan kondiging van de sloop niet ge gaan, vindt het PvdA-raadslid Hes. In de raadsvergadering van gisteravond hekelde zij het feit dat B en W sloop-aankondigin- gen hebben verstuurd aan 55 ge zinnen in Transvaal. "Deze be woners voelen zich in hun leefsi tuatie bedreigd, terwyl de ge meenteraad nog helemaal geen beslissingen heeft genomen" al dus mevrouw Hes. Wantrouwen (tussen bewoners en ambtenaren) heerste volgens de socialiste vaak op de inspraak avonden die het college in de wij ken organiseerde. Andermaal nam wethouder Waal (PvdA) het voor zijn ambtenaren op. Hy sprak van "aantygingen" van zijn partijgenote Hes, en noemde haar uitlatingen "volstrekt ontoelaat baar" Bezwaar tegen de gevolgde in spraak-procedure heeft ook het raadslid Passchier (PSP). Er had volgens haar meer tijd voor moe ten worden uitgetrokken Fietsroute Ligt het aan D'66 dan krijgen Mare dijk en Groenoord geen onder linge fietsroute (met een brug over de Haarlemmertrekvaart). Dit omdat daar in de wijken veel bezwaren tegen zijn. Een groot deel van de gemeenteraad gaat echter mee met het argument van wethouder Waal dat zo'n fietsrou te ook voor andere wijken van belang is. Beijen (PPR) noemde met name de verbinding die Noord via de fiets route met het station kan krijgen. Het CDA wil de aanleg van de fietsroute tenminste vyf jaar uit stellen. Clubhuis 't Mierennest (Transvaal) mag niet worden gedwongen om de kleuterschool aan de Morsweg ("De Eerste Stap") te betrekken, vindt een meerderheid van de gemeenteraad. Het clubhuis heeft plannen om op de huidige plaats (ook aan de Morsweg) in grijpend te verbouwen. Verhui zen naar "De Eerste Stap" kan voor de gemeente goedkoper zijn, maar dat willen de bezoekers van het clubhuis niet. Groenvoorzieningen zijn in Mare dijk op het moment veel te weinig te vinden. Raadslid Beyen wil daarom (zeer tegen de zin van wethouder Waal) dat de gemeen teraad uitspreekt dat bij de ont wikkeling van het Schuttersveld ruimte gereserveerd moet wor den voor groenvoorzieningen voor de Maredykbuurt. Waal wil deze zaken gescheiden houden. De wethouder herhaalde dat het college niet meer de bedoeling heeft om het Maredykhofje te slopen. Don McLean tijdens de lustrum-viering van de Leidse studentenvereniging Minerva in het Van der Werf-park. De 34-jarige Amerikaanse ballade-zanger toonde aan nog altijd op een duizelingwekkende hoogte te verkeren. zf'MIJ 6ir - rNS STRA' Verfoeid In uw krant van dinsdag 19 juni schrijft u dat de nieuwbouw van het Hoogheemraadschap in de Breestraat door velen bewonderd en door velen verfoeid wordt. Kent U echt iemand die deze nieuwbouw in de historische Breestraat bewondert? Dat moet dan wel een heel merkwaardig mens zijn. Ik had niet gedacht dat het mogelyk zou zijn een gebouw neer te zetten dat nog lelyker is dan de sociëteit Minerva, maar het Hoogheemraadschap heeft er kans toe gezien. H. Amptmeijer Oude Singel 78 Leiden. ■rplei)^ jEIDEN - De gemeente wil aan de lAdmiraal Banckertweg, op het 4048) industrieterrein De Waard (Zee- MO.Oheldenbuurt), 50 wooneenheden 'bouwen voor één- en tweeper- I soonshuishoudens. )e opzet van dit bouwplan is om 50 appartementen te verwezenlij- ®n v ken in het kader van de zoge- UUT naamde Van Dam-regeling. Deze regeling, die tot stand is gekomen onder de voormalige staatssecre taris Van Dam, is bedoeld om de Bin bouw van grote aantallen kleine -18.oé wooneenheden voor alleen- 16, mj staanden en -tweepersoonshuis- ia, di houdens te bevorderen, uuriet ontwerp voor het bouwplan te! wordt gemaakt door het Rotter- damse architectenbureau Tol, Noordhoek en de Ruijter. De voorbereidingen voor het plan worden verricht in samenwer king met de Leidse Stuurgroep Huisvesting Alleenstaanden en Tweepersoonshuishoudens. Om de bouw van woningen in De Waard mogelijk te maken is het noodzakelijk dat het bestem mingsplan voor dit industrieter rein wordt gewijzigd. De leden van de raadscommissie voor de volkshuisvesting hebben zich in principe akkoord verklaard met die wijziging. Het college van B en W is overigens niet van plan om naast het in voorbereiding zijnde bouwplan de bouw van andere woongebouwen voor één- en tweepersoonshuishoudens, in De Waard, te bevorderen. LEIDEN - De 38-jarige invalide M. Toret heeft gisteren met een spandoek voor het Leidse Ar beidsbureau gezeten om te pro testeren tegen zijn ontslag bij de goud en zilverfabriek Van Kem pen en Begeer in Voorschoten. Uit de tekst op zijn spandoek blijkt dat de tot Nederlander genatura liseerde Spanjaard het volstrekt niet eens is met zijn ontslag. "Ik Duiven 1 LPC uit Leiden vloog vanuit St. Vincent. De uitslagen: N. de Groot 1,5; J. Stoffelen 22,6; P de Haas 4; P. Groenendijk 7; W. Onstenk 8. Vanuit Compiegne was de uit slag als volgt: P. Landesber- gen 122, W. Onstenk 3: J. Ro- zier 4.10: N. de Groot 5,6,8; J. Stoffelen 7. Ook werd vanuit Essen gevlogen. Hier was de uitslag: P. Koenen 1,7.10; L. Engel 2;A.Singeling 3; W.On stenk 4; J.Stoffelen 5;J. Rozier 6; Fr. Gijsman 82- Duiven 2 Postduivenvereniging PV De Blauwkras vloog vanuit Compiegne met 84 duiven. De uitslag: W. v.d. Wel 1; F. v.d. Wetering 2,4; R. Arnoldus 3,10; W. v.d. Wetering en Zn. 5,8; P. de Mooy 6; N.v.d.Blom 7,9. Vanuit Essen (Met 230 duiven) was de uitslag als volgt: PJ. Hansen 1; B. Diersman 22; P. Brandt4,62; R. Arnoldus 5; J. Franken 7; F. v.d. Wetering 8; P. de Mooy 10. Duiven 3 PV "De Rijnklievers" vloog vanaf Compiegne met 172 duiven. De uitslag: 12,8 en 9 A. Kok; 2.A.de Mey; 4. B. van Mil; 5 en 6 S. Van Goozen; 7. W. Jacobi; 10. P.v.d. Wal. Vanaf Essen werd met 372 duiven gevlogen. De uitslag: 1. N. Hoogervorst; 2.J. Pracht; 3.J Zevenhoven; 4S.van Goozen; 5,6,7 en 9 J. Brugman; 8. J Kok; lO.K.v. Leijden. Duiven 4 PV "De Vriendenclub" vloog met 755 duiven vanuit Essen. De uitslag: 1 .A.Houweling;2. C. Elderbroek; 3. J. van Seg- gelen; 4 en 6 H. Bonneur; 5. C. Kop; 7. P.C. Hansen; 8. W Rietkerk; 9. W. Siera; 10. J. Siera. Vanaf Compiegne vloog men met 238 duiven. De uitslag: 1,7. W.v.d. Kooy; 2. S. Pracht sr.; 3 en 10 A. Houwe- ling; 4. J. Noordermeer; 5. P. de Jong; 6.K.Lefebre; 8.comb. BodijnIRijsbergen; 9. C. El derbroek. Vanaf St. Vincent werden 51 duiven gelost: 1. D. Koet; 2. F. Ladan; 3. H. Koome4 en 10 J. Gijsman; 5. J. Siera; 6. comb. BodijnIRijs bergen; 7. C. Elderbroek; 8. W Rietkerk; 9.W.v.d. Kooy; Duiven 5 PV Leiderdorp vloog met 174 duiven vanaf Essen. De uit slag: 1 en 6 M. Reijerse; 2. W. de Roode; 3. de Haas-Boot; 4. J. Knijnenburg; 5 en 7 J. v.d. Blom; 8. P. Sloos; 9. J. v.d. Blom; 10. J. Knijnenburg. Vanaf Compiegne werden 74 duiven gelost. De uitslag: 122,6 J. Knijnenburg; 2,4,7,8 en 9 M. Reymerse; 10. P. Sloos. Duiven 6 LPV "De Snelvlieger" ploog vanaf Chantilly. Uitslag: l.en 3. J. Groenendijk; 2. en 10. F Compier; 4 5 en 8 M. de Lange en zn.,6en 7 J. Degen en zn., 9. gebr. Bink. PV "Het Oosten" loste 112 dui ven vanaf Chantilly. De uit slag: 122,6 en 7 comb.Fokker- v. Leijden: 4. F. van As; 5. C. Gijsman; 8. W. Gijsman; 9. J. de Wolf; 10. G. Hendriksen. Majorettes Het Majorettenpeloton van de Leidse Harmoniekapel heeft op het groot Federatief Majo- rettenconcours in Monster- Poeldijk met 150 vunten een eerste prijs behaald in de tweede afdeling. Van Oekel ZangerIActeur Sjef van Oekel komt vanavond naar Leiden. Hij treedt vanaf elf uur op in café "de Hut van ome Henne" in de Aagtenstraat, waar hij onder meer liedjes van zijn laatste lp (die Van Oekel sa men met Herman Brood maakte) zal laten horen. Hengelsport (1) "De Gulden Voorn" viste de derde wedstrijd op de Kager- plassen. De uitslag was: 1. F. Smit 3450 gram (25 stuks), 2. W. Lardel 2070 (14), 3. H. v. Alphen jr 1660 (14), 4. G. Harland 1390 (9), 5. C. Schou ten 1260 (8),6. H.v. Alphen jr. 1170 (10), 7.S. de Bruijn 1150 (8), 8. B. Velthuijsen 1030 (6), Hengelsport (2) VV "Hengelsport" hield een viswedstrijd in de Ringvaart. De uitslag was: 1Ph. Verstra ten jr. 1680 (11), 2. A. Sinteur 1420 (8),3. R. v. Eg mond 1160 (11). 4. Ph. Verstraten sr. 1160 (4), 5. H. Blansjaar 1100 6. W. v. Westbroek 800 (8), 7. E. v. Houten 660 (3), 8. P. Devilee 630 (4), 9. T.Blansjaar450 (6), 10. P. Verhoef 380 (2). Hengelsport (3) "De Brasem" viste in de Ring vaart. De uitslag: 1. A. v.d. Hulst 2900 (23), 2. JBlikman 2365 (11), 3. B. Eradus 1865 (16), 4. J. vd. Hulst 1265 (12). 5. T. Vos 1250 (9). 6. Gulden- meester 910(4), 7.S.Gommans 870(11),8. P.Eradus 695(4),9. H.Strien 550(2), 10. G.Crama jr. 385 (2). Hengelsport (4) De Sportvrienden viste de derde wedstrijd in de Rijn. De uit slag: 1. C. Schouten sr. 1930 (17). 2. H.Jansen 1610 (16), 3. B. Honsbeek 1460 (16), 4. J. Jansen 1430 (18). 5. Hen. Schouten 1350 (16), 6. A. Ho- gervorsl 115(1 (10), 7. Chr. Schouten 800 (13). 8. E. Mooy- broek 775 (12). 9. K. Schouten 700 (8), 10. T. Kneyboer 500 (8). beff door leugens van de zilverfa briek op straat gezet", zegt hij. "Het Gewestelijk Arbeids Bu reau (GAB) steunt dit laffe en on rechtvaardige onslag. Vorige maand kreeg ik op de fabriek te horen dat ik niet meer welkom was en afgelopen vrijdag bleek dat het Arbeidsbureau toestem ming heelt gegeven voor ontslag. Maar ik laat mij niet zomaar op straat zetten", zegt de Voorscho tenaar. "Ik heb een vrouw en vier kinderen, daar ben ik verant woordelijk voor" De heer Toret is negen jaar in dienst geweest bij Van Kempen en Be geer. Door zijn invaliditeit kreeg hij zittend werk te doen. Het ma ken van wasmodellen voor siera den. In 1973 brak de heer Toret zijn voet toen hij in het bedrijf struikelde over een gaskabel. Sindsdien is hij lange tijd ziek geweest. De heer Toret meent dat hij niet meer in staat is om te wer ken en zegt daarin te worden ge steund door zijn huisarts. "Mijn voet doet nog steeds erg veel pijn", zegt hij. "Ik kan nu hele maal niet meer lopen, toch moest ik vorige maand weer aan het werk. De controlerend genees heer verklaarde mij arbeidsge schikt". Op zijn werk gekomen kreeg de uit Spanje afkomstige Voorschote naar echter te horen dat hij ont slagen zou worden. Er was geen werk meer voor hem liet men we ten. De heer Toret is /eer veront waardigd over de redenen voor zijn ontslag en maakt zich ernstig zorgen over een uitkering voor hem en zijn gezin. Hij hoopt dat zijn protest bij het Gewestelijk arbeidsbureau iets aan de zaak kan veranderen maar directeur Schumacher van het Arbeidsbu reau liet weten niets te kunnen doen. "Wij hebben na zeer zorg vuldig beraad toestemming ge geven voor het ontslag. Het moet nog blijken of Van Kempen en Begeer gebruikt maakt van die toestemming. Het enige wat de heer Toret nog kan doen is in be roep gaan bij de Kantonrechter", aldus de heer Schumacher. Directeur Begeer van Kempen en Begeer laat desgevraagd weten geen mededeling te willen doen over de reden voor het ontslag. De heer Begeer meent dat er geen aanleiding is om te veronder stellen dat de uitkering van de heer Toret door het ontslag in ge vaar komt. Je moet het maar flikken als studentenvereniging om ter omlijsting van een willekeu rig lustrum één van de meest beroemde muzikanten ter we reld een exclusief optreden, uitsluitend en alleen voor jouw leden, te laten verzor gen. De Leidse studentenvereniging Minerva is daar ondubbel zinnig in geslaagd. Gister avond stond namelijk nie mand minder dan Don McLean, "The Voice of the folk-music". op het podium dat in het Van der Werfpark vol toewijding door een der tigtal Minerva-leden was op gebouwd. Toch schijnt het helemaal niet zo'n ingewikkelde operatie te zijn geweest om de schepper van ontroerende ballades als "And I love you so", "Ameri can Pie", en Vincentnaar de sleutelstad te halen. "Voor het vorige lustrum hadden we George Moustaki weten te strikken. Dan schep je na tuurlijk bepaalde verwach tingen bij je leden. Die ver wachten dat je een volgende keer weer een grote buiten landse artiest weet aan te trekken. Wel dat is dus Don McLean geworden", merkte lustrum-voorzitter Bas Le Poole gisterochtend nuchter op. Terwijl tientallen feestgangers op dit tamelijk vroege tijd stip.met de slaap nog volop in de ogen. rondbanjeren in fleurige pyama's legt de prae- ses uit hoe een en ander in zijn werk is gegaan. Le Poole kan zich nauwelijks verstaan baar maken want overal in het park klinkt de keiharde rock en roll-muziek van "The Rascals". Deze formatie ver maakt de heren en dames stu denten vanaf een podium dat is opgebouwd rond het stand beeld van Van der Werf. De voormalige burgervader heeft heeft het swingende "Miner- va-gespuis" wijselijk de rug toegekeerd. Le Poole: "Begin dit jaar zijn we pogingen in.het werk gaan stellen om McLean te contrac teren. Aanvankelijk lukte dat niet zo best omdat iedereen dacht dat het om een of andere flauwe studentengrap ging. Op een gegeven moment heb ben we maar iemand van ons naar Londen gestuurd om contact op te nemen met een agent van McLean. Daarna was de zaak vrij snel rond. Ondanks dat het om een een malig concert ging vielen de kosten niet tegen. Hoeveel Dat zeg ik niet want dat weten zelfs de leden niet". Hetzelfde Van der Werfpark om half tien 's avonds. Herme tisch afgesloten. Buiten de hekken een aanzienlijke poli tiemacht. Daarbinnen een grote groep ordebewakers. Duidelijk herkenbare (Mi nerva jstudenten betreden vastberaden het feestterrein. Wanneer een viertal verte genwoordigers van "het ge wone volk" datzelfde probe ren worden zij met vaste hand het park uitgeleid. Buiten de ingang en op de Steenschuur staat even later een groot aan tal mensen verontwaardigd te zijn. Verontwaardigd om dat zij de topattractie wel kunnen horen maar niet kun nen zien omdat het podium heel slim de andere kant is op gebouwd. Le Poole hierover: "We hebben er van te voren uitgebreid over gediscussieerd of we het concert "open" moesten gooi en of niet. We hadden graag iedereen willen laten meege nieten, maar dat kon gewoon met. Daar is het terrein te klein voor. Jammer, maar helaas". Jammer, inderdaad, want heel McLean-minnend Nederland had gisteravond eigenlijk in het Van der Werfpark aanwe zig moeten zijn. De aan een come-back werkende sympa thieke Amerikaan, in wiens vocabulaire het woordje "ster-allures" beslist niet voorkomt, toonde aan nog al tijd op een duizelingwekken de hoogte te verkeren. Zonder dat hij daarvoor ook maar éen muzikale begeleider no dig had vermaakte McLean gedurende anderhalf uur het enthousiaste publiek. Zijn akoustische gitaar, banjo en prachtige stemgeluid zijn de enige ingrediënten die de 34- jarige balladezanger nodig heeft om een verrukkelijke muziekale schotel te serveren. Zijn muziek is vaak ontroe rend. Zijn teksten zijn afwis selend keihard, politiek gela den en teder, vol melancho liek. Ondanks dat het een tijdlang angstig stil is geweest rondom zijn persoontje h tWêtê McLean gisteravond nog lang niet afgeschreven te hoeven worden. Een uitstekend con cert. Jammer alleen dat een groepje lichtelijk aangescho ten studenten op de voorste rij het nodig achtte om de mae stro herhaaldelijk met allerlei infantiele opmerkingen in de rede te vallen. LEIDEN - De universiteitsraad van de Leidse universiteit is "zeer verontrust" over vermeende be handelingen van studenten in Indonesië. In een sterk afgezwak te motie, die gisteravond tydens de laatste uiniversiteitsraadver gadering voor de zomervakanties werd aangenomen, wyst de uni versiteit op schending van ele mentaire rechten van de mens, met name van de vrye menings- uiting. tin universiteiten en ho gescholen in Indonesië. De Leidse universiteit kwam tot deze stellingname, "omdat stu denten van instellingen van we- tenschappelyk onderzoek en on derwijs in Indonesië voor de her verkiezingen van de president gebruik hadden gemaakt van het elementaire mensenrecht, na- melyk die van de vrye menings uiting, en dat tegen deze studen ten naar aanleiding hiervan pro cessen worden gevoerd die in stnjd zijn met de elementaire rechten van de mens".

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 3