mededelingen gemeentebestuur 1 1 leiden 25 tm 29 juni 79 m m M N EERSTE BROMMER WIL IK ZELF BETALEN. DAAROM BEZORG IK DE KRANT. Onderhoud en reparatie Rozenstein's Hondesalon. Laat uw hond vakkundig behandelen, knip pen en trimmen, 15 jaar ervaring en njksgediplomeerd Telefoon 071-134616. Tevens halen en brengen. VERSTOPT RIOOL: 071-155526 Fa. Webaco, Juffermansstraat 28, Oegstgeest. Gespecialiseerd in het vernieuwen van riolenngen. Vraag gratis advies Pnvé: Th. G Barihen SR. telefoon 071-768071. Huisdierenvervoer Leiden e.o. voor hel vervoer van uw dier naar die renarts, trimsalon of pensionadres. Bel 071-134174. RIOOL VERSTOPT? Laat uw riool reinigen met hogedrukreiniging. Voor al uw rioolproblemen, dag en nacht service: De Roode en Zn, telefoon 071-140932. Te koop aquarium, afm. 1 35x38x32. Geheel compleet. Met E M. Pomp. Uiterste prijs f 550,-. S. Pracht. Balistraat 73. Leiden. Na 6 uur. Het adres voor CENTRALE VERWARMING Waterleiding en dakdekken. Vrijblijvend prijsopgaaf telefoon 071 -150695. FIBO BV Gevraagd: loodgieterswerk, riool- werken, dakbedekkingen. Telefoon 071-212744 en 763592. Voor TIMMERWERK verbouwingen, dakkapellen, open haarden en keukens. Geh. vrijblij- Wegens omstandigheden tegen advertentiekosten af te halen een hond, reu, lief voor kinderen. Te be vragen telefoon 071-410418. AANNEMER vraagt: Op korte termijn, metsel, te gel, timmer- en stucadoorswerk. Specialiteiten in open haarden en kleine verbouwingen. Prijsopgave binnen 24 uur. Telefoon 071-211284-132525. tenhorst, Leiden. Telefoon 071-767469. Hazerswoude, tele foon 01714-4610. Te koop 1 Perzische kater (crème) en 1 Perzische poes (schildpad) met stamboom. Inl. telefoon 01718-72614 AANNEMINGS BEDRIJF B. STEUN vraagt werk, groot en klein van het dak tot aan het riool, tevens bemid delen wij in subsidie-aanvragen, hypotheken, financieringen en ar- chitektuur. Bel: 071-143552 en maak vrijblijvend een afspraak. Gratis af te halen een jonge katJ.P. Coenhof 7, Leiden. Telefoon 124852. Voor alle open haarden en DAKKAPELLEN met garantie. Vraag vrijblijvend prijsopgaaf. Telefoon 071-150695. Aangeboden 2 Perzische Kittens, blauw, van kampioenafstamming. Musschenbroekstraat 21, Leiden. Telefoon 121348, KNIP UIT! - 141665 RIOOLSERVICE BARTHEN BV Meer dan 50 jaar ervaring in het ontstoppen van rioolafvoeren, het opzoeken van rioolstank en het leegzuigen van kelders, putten en tanks. Specialist in het vernieuwen van rioleringen. Gratis advies over riool renovatie. Langegracht 43. Leiden. BEL BARTHEN ER IS GEEN BETERE REDT EEN DIER Wegens enorm aanbod is in Leids Dierenasyl een noodtoestand ont staan. Geen opvangsmogelijkheid meer en weinig geld. Zoekt au.b. bij vrienden en relaties goede tehuizen voor ons. Asiel geopend vanaf dinsdag van 10-12 en 2-5 uur. Te lefoon 071-131670 of 124295. Voor al uw stucadoorswerk. vele sierpleisters-vochtwerend werk met garantie, gevelspuiten met sierpleister enz. enz. Informatie ge heel vrijblijvend. STUC. BERIJF A. J. Goddijn, Morsweg 314, Leiden. Telefoon 071-761479. Kennismaking I LOODGIETERS- en CV-werk, mastiek en panneda- kenti badkamers en zinkwerk, riool enz Bel: 071-760483. Wij maken vrijblijvend een prijsopgave. Jongeman. 30 jaar. i.b.z. van eigen huis zoekt langs deze weg serieuze kennismaking met jonge vrouw, 28-30 jaar. Telefoon 01714-4609. AANNEMER vraagt groot of klein metsel-, tegel-, stuc- en timmerwerk, grote of kleine verbouwingen. Alle soorten dak en mastiek werken. Tevens gevelrei niging. Onder garantie vrijblijvend prijsopgaaf. Telefoon 071-141987 Serieuze kennismaking, corres pondentie, vriendschap, eenzaam heid oplossen, samenwonen, hu welijk. sex zonder winstbejag enz. Geheimhouding! Vraag gratis bro chure. Kontaktcentrale, Postbox 458, 's Hertogenbosch. SCHILDERSBEDR. kan nog tegen concurrerende prijs uw binnen en buitenwerk uitvoeren. Telefoon 071-142876 VOPEN HAARDEN dakkapellen, enz. Vraagt vrijblij vend prijsopgave. Nergens goed koper met garantie. Telefoon 071-150695. Vrienden en vriendinnen vindt u in alle leeftijden bij Pen-Club Onda Larga, Box 328, Heerlen. Gratis FOTOBROCHURE in blanco, gesloten envelop. Voor al uw VERBOUWINGEN in en om het huis. Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf. Telefoon 071-150695. Loodgietersbedrijf firma J.J. van der Vlist Zn, Leiderdorp-Haarlem. Telefoon 071-893057, 023-380050. Reparatie DAKWERK en renovatie van toilet en badka mers. landelijk erkend installateur. Huisdieren I Dame, 56 jaar, weduwe, protes tantse godsdienst, zoekt vriendin, middèlbaar niveau. Br. met tel.nr. ond. nr. 11604 bur. v. d. blad. De krant staat deze week weer vol met kleine poesjes en hondjes. Willen zij. die hier aansprakelijk voor zijn. niet meehelpen het aantal dakloze dieren te beperkingen? Alleenstaande man zoekt weduwe voor hele dagen om hem tot hulp te zijn. Ik ben in bezit van heel huis. A. Barendse, 4e Binnenvestgracht 22, Leiden, 's avonds behalve zater dag. Gebroken ruiten met spoed her steld. Ook glas-in-lood rep GLASREPARATIE Bedrijf D. Galjaard, de Sitterlaan 76, Leiden. Telefoon 132916. Wie kan ik een plezier doen met een jong poesje. Mevr. Cuypers, Op- penheimstraat 103, Leiden. Tele foon 125491. Jongeman, 36 jaar, wil kennisma king met een eerlijke vrouw, leeftijd 30 tot 35 jaar. Geen bartype. Evt. kind geen bezwaar. Br. ond. nr. 7836 bur. v. d. blad Aangeboden blauw-gele Ara, plm. 1 jaar, nieuwprijs f 850,-, nu f 400,-. Telefoon 01714-3201 (tussen 17.00-19.00 uur). SCHILDER particulier. Telefoon 071-131795. Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 25 juni a.s. om 19.00 uur in de raadzaal van het stadhuis Agenda: Benoeming van een lid van de commissie voor de openbare school voor gewoon lager onderwijs "De Ducdalf" en de openbare kleuterschool "De Loop plank" uit de leden van de Gemeenteraad. Benoeming van leden van het bestuur van de Ver- eeniging tot bevordering van den bouw van Werk manswoningen. Benoeming van conrectoren aan de Louise de Co- ligny-scholengemeenschap voor atheneum h.a.v.o. en m.a.v.o. Voorstel aanwijzing van Groenoord-Maredijk- en Transvaalbuurt tot stadsvernieuwingsgebied in het kader van de Interim-Saldoregeling, vaststelling verbeteringsplannen-voor deze gebieden en vast stelling van voorbereidingsbesluit voor Groenoord- Transvaalbuurt. Verdere behandeling van de bij de begrotingsbe handeling 1979 aangenomen motie (nr. 11) inzake wijkagenten. Voorstel voor het ontgraven van de Trekvliet tus sen de Groenhovenstraat en de Telderskade. Voorstel van het advies van de Commissie voor de Beroepschriften met betrekking tot het bezwaar schrift van de werkgroep V.O.S. tegen het Raads besluit van 6 maart j.l. om de vergoeding voor de begeleidsters van de V.O.S.-cursussen niet subsi diabel te verklaren. Vaststellen van een procedure voor de verkoop van leegkomend gemeentelijk woningbezit en tot het verlenen van de bevoegdheid aan Burgemeester en Wethouders tot het verkopen van gemeentelijk woningbezit met uitgifte van de bijbehorende grond in erfpacht. Vaststellen van het bestemmingsplan Parkeerloka- tie Sanders. Preadvies op verzoeken van een schoolbestuur om medewerking. Gelden voor de aanschaffing van meubilair en voor de aanleg van een centrale verwarmingsinstallatie ten behoeve van de openbare l.o.m.-school De Twee Sleutels, Rijnsburgerweg 55. Aanvaarden van een schenking ten behoeve van het Stedelijk Museum "De Lakenhal". Verkoop van een perceel grond in De Waard. Ruiling van panden Oude Rijn 77/77a en 79/79a te gen een perceel industrieterrein in De Waard. Ruiling van pand Leeuwenhoekstraat 8 tegen een perceel industrieterrein in de Merenwijk. Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met het College van Regenten van het hof Meermansburg ter financiering van de res tauratie en verbetering van genoemd hof aan de Oude Vest. Voorstel uitnemen van de Stadsgehoorzaal bij de Algemene Dienst en het inbrengen bij de Dienst voor de Groenoordhallen. Wijzigen van de begroting van de algemene dienst voor het dienstjaar 1978 en de begroting van de Gemeentelijke Sociale Dienst en het Gemeentelijk Financieringsfonds voor dit dienstjaar. Wijziging van de statuten van de Leidse Jeugd Ak- tie en de Welzijnsraad. Commissie vergaderingen Verkeer scom missie Woensdag 27 juni a.s.om 15.30 uur in de raadzaal van het Stadhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de zgn hoorproce dure. Eventuele maatregelen ter verbetering van de ver keerssituatie op de Breestraat ten behoeve van de doorstroming van het openbaar vervoer (voortge zette behandeling). Commissie voor volkshuisvesting en milieu Donderdag 28 juni a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Flatwoningen aan de Papiermolen in het centrum gebied in de Merenwijk van de N.V. Centraal Fi- nancierings Instituut te 's-Gravenhage Risico-analyse Leeuwenhoek: - concept-opdracht aan het adviesbureau A.V.I.V te Enschede; - besluit burgemeester en wethouders d.d. 11 mei 1979 inzake het laten verrichten van een risico analyse in de Leeuwenhoek; - nadere beantwoording vragen raadslid, de heer P Bordewijk, inzake risico woonbebouwing in de Leeuwenhoek. Jaarrekening 1977/1978 van de Leidse Woning stichting. Jaarrekening 1976/1977 van de woningbouwver eniging "Ons Doel" Werkgroep Pancras-Oost. Vrijdag 29 juni a.s. om 15.00 uur in het informa tiecentrum de Pancras, Middelstegracht 40 (op het parkeerterrein aan de Ir. Driessenstraat). Agenda: In deze vergadering van de werkgroep Pancras-Oost, een overleggroep van ambtenaren en vertegenwoor digers van bewoners en bedrijven in Pancras-Oost zal aan de orde komen: Stand van zaken m.b.t. de bebouwing van de ter reinen van de voormalige Zaalberg- en Van Wijk- fabriek. Inspraak van de toekomstige bewoners Ontwerp-bestemmingsplan. Bovenstaande vergaderingen zijn allen openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Diversen Commissie voor financiën Dinsdag 26 juni a.s. om 19.00 uur in kamer 204 van het Stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest, en waarvan nu in hoofdzaak de financië le aspecten zullen worden bezien. En verder: Verlening v.e. rekening-courantkrediet ter voorfinan ciering van subsidies in de kosten van restauratie en verbetering van het woonhuismonument Noordeinde 35. Hogere Beroepsopleiding museologie; presentie gelden. Voorstel tot aankoop ets t.b.v. Molenmuseum de Valk. Ingebruikgeving pand Langebrug. 101/101a. Investerings- en intensiveringsvoorstellen 1980. Brief v.o.s. i.v.m. aanvraag eigen ruimte. Energienota. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Dinsdag 26 juni a.s. om 17.30 uur in het recreatie- gebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "En degeest" c.a. Agenda: Voorstel inzake de beveiliging van het badwater in verpleeggebou wen Kosteloos inwisselen van faciliteiten paspoorten Tot uiterlijk 1 juli a.s. bestaat de mogelijkheid voor houders van een faciliteitenpaspoort, deze kosteloos om te wisselen voor een vreemdelin gen-paspoort. Sinds een aantal jaren kunnen in Nederland wonende Molukkers een zogenaamd "faciliteiten" paspoort krijgen. In zo'n paspoort staat aangegeven dat de houder er van als Nederlander dient te worden behandeld. In de praktijk ondervinden houders van faciliteiten paspoorten echter bij verschillende grensovergangen moeilijkheden, omdat dit soort paspoorten in een aantal landen niet werd erkend. Daarom is nu de mogelijkheid geschapen om tot uiterlijk 1 juli a.s. faciliteitenpaspoorten gratis om te wisselen voor een vreemdelingen pas poort. Als voorwaarde voor de omwisseling geldt dat het fa ciliteiten-paspoort is afgegeven tussen 1 januari '77 en 1 maart '79. Dat gratis omwisselen kunt u doen bij de afdeling Be volking, links in de hal van het stadhuis. Deze afdeling is geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.45 tot 15.00 uur. Op donderdagavond van 17.30 tot 21.00 uur. Afwerking asfaltering Brahmslaan en Kennedylaan. In de periode van woensdag 27 t/m vrijdag 29 juni worden de geasfalteerde rijbanen van de Brahmslaan eri de Kennedylaan afgewerkt met een toplaag van Tijdens het werk zullen de buslijnen 13, 14 en 41 op woensdag 27 juni worden omgeleid via Beethoven- laan, VerdistraatenDebussysstraat en op donderdag 28 juni via Churchilllaan, Voorschoterweg en Brahms laan. De omleidingen voor het overige verkeer zullen met borden worden aangegeven. Gegadigden gezocht voor zes te verhuren winkels In het Herengracht/Zijlsingelgebied, zijn naast de wo ningbouw ook zes winkels opgenomen. Deze nieuwe winkels zijn te vinden in de Groene- steeg. Drie ervan tussen de Langestraat en Oranjegracht en de overige drie staan tussen Oranjegracht en de Waardgracht. De winkels hebben elk een oppervlakte van plus mi nus 55 mtr2 en zijn bestemd voor buurtvoorzieningen in de dagelijkse goederen. Voor de te verhuren winkels hebben Leidse onder nemers de voorkeur. Geïnteresseerde gegadigden kunnen zich schrif telijk aanmelden bij het College van Burgemees ter en Wethouders van Leiden, t.a.v. de afdeling E.A.B. Voor nadere informatie kunt u zich telefonisch in ver binding stellen met de afd. Economische aangelegen heden van het stadhuis, telefoon 145344, toestel 332 of 335. Sumatrastraat krijgt een top-asfaltlaag Vrijdag en maandag begint de aannemer met het aan brengen van een top-asfaltlaag in de Sumatrastraat Men begint bij de Lage Rijndijk en werkt vervolgens per rijbaan richting Willem de Zwijgerlaan. De werk zaamheden zijn maandagavond 25 juni gereed. Tij dens het werk zal het verkeer, indien mogelijk, langs ëën rijbaan worden geleid. Verkeers maatregelen '•■V Vanavond wielerronde Zoeterwoudse singel-Jan van Houtkade-Boisotkade Hedenavond vrijdag 22 juni zal van 19.15 uur tot on geveer 21.00 uur een wielerwedstrijd gehouden wor den op het parcours Witte Singel (vanaf de Vreewijk- brug) - Zoeterwoudse singel (tot de Jan van Hout- brug) - Jan van Houtkade - Boisotkade - Vreewijk- brug. De Jan van Houtbrug blijft voor de helft open voor doorgaand verkeer. Het verkeer wordt met om leidingsborden in goede banen geleid. Optocht in Breestraat op zaterdag middag: omleiding voor bussen Zaterdag 23 juni trekt van 14.30 tot 16.00 uur een op tocht van oud-studenten door de binnenstad. De route is: Vertrek in de Doezastraat bij het Van der Werfpark, Rapenburg (even huisnummers), Hout straat, Gerecht, Lokhorststraat, Pieterskerkgracht Mooi Japiksteeg, Breestraat, Koornbrugsteeg, Bo termarkt, Karnemelksbrug, Hartesteeg, Middelweg. Hooglandse Kerk. Waar nodig zal het verkeer worden omgeleid. Tussen 14.30 en 15.30 uur rijden de bussen niet door de Breestraat maar via de routes St. Jorissteeg-Hooi- gracht en Kort Rapenburg-Noordeinde. Hoorzitting Witte Rozenstraat op2juli Maandagavond 2 juli om 20.00 uur wordt in de aula van het bejaardencentrum "Groerthoven", Witte Ro zenstraat 21een hoorzitting gehouden over de in richting van de Witte Rozenstraat. De bewoners hebben inmiddels een brief ontvanger» met een toelichting op de verschillende keuzemoge lijkheden. Bij die brief is een vragenlijstje gevoegd waarop de bewoners hun voorkeur kunnen invullen Op de hoorzitting worden de plannen nog mondeling toegelicht en eventuele vragen beantwoord. Vervol gens wordt aan de hand van de ingevulde vragenlijs ten bekeken aan welk voorstel men de voorkeur geeft. Dat voorstel wordt dan in details besproken Exemplaren van de bewonersbrief zijn nog te verkrij gen bij de informatiebalie van het Buro Voorlichting in de hal van het Stadhuis. Losse vragenlijsten zijn ook af te halen bij de Welzijnsraad, Stationsweg 28. en op Witte Rozenstraat 5. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: wijk 1 en 3 maandag 25 juni wijk 2 en 8 woensdag 27 juni wijk 5 en 7 donderdag 28 juni wijk 4 en 6vrijdag 29 juni

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14