BiiiiimIi 1111111 modellenveH Van der Meer wint van Paul Kallenberg AVONDJE UIT? KIJK INDE KRANT. Kuyf wint LSG-toernooi Rono naar Nederland Kuyp ers in barrage verslagen KOM NU PROFITEREN VAN ALLE KOOPJES bij Kooremanopde Waard in Leiden. Schoenwinkel „Brabant" EXECUTIE VERKOOP Op maandag, 25 juni 1979 om 10.00 uur v.m. zullen in het openbaar ten laste van de besloten vennootschap MECANORMA-POLYVROOM BV. te hatWi kantore/be- drijve aan de Hoofdstraat 91-93 te Sassenheim worden verkocht: een Polar Eltromat snijmachine, een aantal Mi- cus Anleger drukmachines, Edlon drukmachine, druk vormen, handdruktafels, droogrekkarren, werktafels, droogkasten, voorraadstellages, pakken inpakpapier, stalen archiefkasten, 167 pakken Siliconenpapier, 89 pakken polystyreen papier, kantoormeubilair, weeg- schalen, koffieautomaat, keukenbuffet, schrijfmachines, dossierkasten, telex-apparaat en vele andere goederen, w.o. de automobielen Datsun FB 81-68, Renault 28 AS 70 en B.M.W. 87-21 VR. De verkoop geschiedt bij opbod, zonder opgeld en zonder BTW, tegen contante betaling. Bezichtiging der goederen 1 uur vóór de verkoop. De gerechtsdeurwaarder, J. M. van Belle, Rapenburg 125, Leiden. In finale van TV Sassenheim LEIDEN - De partij van de dag was gisteren in het toernooi van de TV Sassenheim ongetwijfeld die in het herenenkel tussen Paul Kal lenberg en Anne Jan van der Meer. De jonge speler uit Voor hout leek na het krappe verlies van de eerste set, 5-7, de partij te zullen gaan verliezen toen hij in de tweede set regelmatig door de slimme Kallenberg werd afge troefd in zijn net-aanval. De vast heidsspecialist van Unicum kwam tot 4-2. Anne Jan van der Meer bleef echter de aanval zoe- NIJMEGEN (ANP) - Henry Rono, de viervoudige wereldrecord houder op 3000 m steeple chase, vijf en tien kilometer, zal zondag starten tijdens de internationale atletiekwedstrijden in Nijmegen. De Afrikaan loopt de 1500 m of 3000 m steeple chase. Verder komt waarschijnlijk de Eu ropees kampioen op de 1500 m, de Engelsman Steve Ovett, naar Nederland. Leidenaar Koen Gijsbers ontmoet op de 400 m onder andere de Belg Alfons Brijdenbach. SCHAKEN - Jan Timman heeft gisteren in de dertiende ronde van het internationale toernooi van Bied de leiding behouden door remise te spelen tegen de Engelsman Miles. VOETBAL - Een vermoeid Ajax- team is gisteren in Brazilië aan gekomen voor een donderdag te spelen vriendschappelijke wed strijd tegen het Braziliaans na tionaal elftal. Verscheidene Aja- cieden klaagden over vermoeid heid.. VOETBAL- De prijs van 's werelds duurste voetballer Paolo Rossi is flink gezakt. AC Milan wil "maar" zeseneenhalf miljoen gulden voor de Italiaan neerleggen, ter wijl diens waarde, voordat zijn club Lanerossi uit de topdivisie degradeerde, op dertiën miljoen gulden was bepaald. ken als hem die kans geboden werd. Het leidde uiteindelijk tot 6-5 setwinst. Hoe moeilijk Kallenberg tot capi tulatie is te dwingen liet hij het imiddels achter baan 3 van het Sassenheimse tennispark sa mengestroomde publiek zien. Wel bleef hij speuren naar de mo gelijkheden die de Voorhouter hem aan het net offreerde om die vervolgens met vaste hand te be nutten, 6-6. Geen zenuwen echter bij Anne Jan van der Meer in de tiebreak. De aanval bleef voor hem troef en met 7-6 besliste hij de set in zijn voordeel. Sterk ging hij door naar 5-2 om op de eigen service door Kallenberg te wor den afgestopt, 5-3. In het volgen de spel stond hij driemaal op matchpunt, en tweemaal op na deel, voordat hij met een fraaie forehand crossvolley opgelucht kon ademhalen, 6-3. Verdere resultaten in het HEB, die vermeldenswaardig zijn waren die tussen Jean Marc van Maaren en de jonge Peter Leyten. Niet geïmponeerd door het vertoon van kracht en vaart van de man van de Leidsche Hout pakte laatstgenoemde de eerste set rus tig tennissend met 6-4. Daarna was de zuiniger met zijn kansen omspringende Jan Marc van Maaren duidelijk te sterk, 6-3, 6-1. Eytel Homan bedwong Han de Jong, zij het niet zonder set- verlies, 6-7, 6-1, 6-1. Ook in dit treffen kwam het verschil in technisch kunnen pas tot uiting na verlies van de eerste set. Bij de dames in B klopte Maijan Schou ten in twee sets, 6-1, 7-5. Karin Holster bedwong de no 2 geplaat ste, Rosemarie Verdegaal, even eens in twee sets, 6-4, 6-2. De in het herenenkel geplaatste spelers hadden geen problemen om de volgende ronde te berei ken. Leyten, Jan Pieter Hop en Jansen, respectievelijk no 2, 3 en 4 geplaatst waren in twee korte sets klaar. Leyten zette Batteljee opzij, 6-1, 6-2, Jan Pieter Hop ontdeed zich van Van Linge, 6-0, 6-3 en Jansen wees Elmendorp opzij 6-0, 6-4. Verrassend gemak kelijk klopte Jan van der Geest de geroutineerde Kuyt, 6-1, 6-3. 6-3. In Alphen bleek Bub van der Zee. zo sterk voor de dag gekomen in het toernooi van de Munnik - overwinningen op Blommendaal en Jaap Temminck - tegen Jan Willem de Bruin geheel van slag te zijn, 1-6,2-6. Dat was stellig als een verrassing aan te merken voor wat betreft de score. Beide spelers zijn aan elkaar gewaagd, maar ditmaal was De Bruin zon der meer de betere speler, die op alle onderdelen terecht het laat ste woord had. Bram Madera zet te Kouw in twee sets aan de kant op de voor hem bekende wijze, tempoversnelling vanaf de ach terlijn, 6-1, 6-3. Aad de Wit van het net naar de overgangsklasse B gepromoveerde Forescate 2, had het knap moeilijk tegen Hamming, die pas in de derde set met minimale marge capituleer de, 2-6,6-3,7-5. Stevenga leek te gen Kalkman ook aan een moei lijk tegen Hamming, die pas in de derde set met minimale marge capituleerde, 2-6, 6-3, 7-5. Ste venga leek tegen Kalkman ook aan een moeilijk karwei bezig te zijn, maar na de krappe winst van de eerste set, 7-5 was hij in de tweede set heer en meester, 6-1. Stand in het Match Tennis Toer- Na het eerste toernooi in het Leidse circuit (de Munnik) is de stand aan de kop van de ranglijst, 1 t/m 10, als volgt: H. Koemans, 17 pnt, 2 t/m 6 Blommendaal, Van der Kwast, Madera, Schmidt, Tem minck, 14 pnt., 7. G. Pasma, 12 pnt., 8 en 9. P. Pauwerls en Erik van der Pols. 11 pnt., en 10 t/m 12 A. v. d. Capellen, B. v. d. Feen en P. Wolterink, 9 pnt. In de telling het toernooi van Alphen op de beken- zijn ook de dubbelspelresultaten verwerkt. Getracht wordt ook de dames in een Match Tennis Toernooi te la ten uitkomen. Dat hangt echter af van de accommodatie-mogelijk heden. Waarschijnlijk zal in ver band daarmee de damesgroep tot vier speelsters worden beperkt. FRANK BONTE LEIDEN - Het tweede snelschaak- toernooi van LSG is in een over winning geëindigd van Rinie Kuyf. Nadat hij in vijftien partij en tesamen met Charles Kuypers een gelijk puntentotaal hadden bereikt moest een barrage de be slissing brengen. Kuyf won dit ene vluggertje waar alles nu om draaide en streek daarmee ook de eindzege op. De twee kemphanen waren gedurende het gehele Zwitserse toernooi in de boven ste vierkamp te vinden. Gevolg was dat beiden ook regelmatig tegenover elkaar kwamen te zit ten. Kuypers en Kuyf hielden el kaar keurig in evenwicht, want in de vier ontmoetingen speelden zij 2-2. In de vijfde en laatste vierkamp (beiden stonden met het ingaan hiervan al gelijk) boekte Kuypers weliswaar een belangrijke zege op Kuyf, maar een nederlaag tegen Zaankanter Plukker maakte dit weer geheel ongedaan. Kuypers had overi gens daarvoor ook al een keer van deze Plukker klop gekregen. Leids jeugdkampioen Kuyf ver loor nog eën punt door twee re mises. De derde plaats was op Vietnamezen. Het Verbond van liberaal-religieuze Joden in Ne derland heeft telegrammen ver stuurd aan het Hoge commissa riaat voor de Vluchtelingen, de regering van Maleisië en de Ne derlandse regering over het lot van de 350.000 vluchtelingen in Zuidoost-Azië. spreekt het zijn grote bezorgdheid uit over de "onmenselijke situatie" waarin deze vluchtelingen momenteel verkeren. "Het dreigement van de Maleisi sche regering 76.000 Vietname zen de zee op te sturen, de terug zending *van Cambodjaanse vluchtelingen door de Thaise au- toriteiten en de weigering van de rijke landen een royaal opname- beleid te voeren tonen", aldus het verbond, "aan, dat de wereld de les van de jaren 30 slecht geleerd heeft". "Nu dreigen Zuidoost- Aziaten het slachtoffer te worderi van het egoisme van de wereld gemeenschap". De telegrammen doen een beroep op de rijke landen en in het bij zonder op de Nederlandse rege ring om zo spoedig mogelijk de grenzen wijd open te stellen. De Vietnamese regering wordt ge vraagd, de vervolging van min derheden te staken. De commissie voor het werelddia konaat van de Gereformeerde enige afstand weggelegd voor de sterk opererende Plukker. Wed- strijleider Schuering kon met te vredenheid terugkijken op deze vluggeravond, immers het deel nemerstal overschreed nu ruim schoots de dertig, en mocht kwa litatief bezien bovendien' sterk heten. Komende dinsdag het derde treffen, aanvang half acht in de Rijnlandflat. De eindstand bovenin was als volgt 1. Kuyf 12 na barrage 2. Kuypers 12; 3. Plukker 10lh; 4. Joop Bakker 10; 5-6. Bongers en Kretschmar 9V2; 7-8. Joop Piket en Oei 9. Geslaagden M.H.N.O. aan de Christelij ke Nijverheidsschool, Alphen aan den Rijn. Afdeling kinderverzorging/jeugdver- zorging: I. Besemer, J. Cats, E. van Dijk, H. Es- veldt, L. Eys, G. Gaastra, L. Jansen, M. de Jong, M. de Jonge. M. Knecht, E. Kootstra, K. Langeveld. M. Laros, G. Lok. W. Slof, L. Spijker, N. van Staveren, W. Treur. A. Verzaal. J. de Wit. J. van Zijl, A. Boere, M. Dorrepaal, T. den Hartog, M. Heyker. C. Kooter, T. van Leeuwen, A. v.d. Neut, A. Noordegraaf. L. Noya, E. Verboom, N. Vermeulen, E. Zirkzee, J. Zirkzee. Afdeling interim algemene schakelop leiding: J. Boele, S. Bos, W. Broekema, E. Brok king, J. de Bruin, L. v.d. Dool, D. van Dijk, L. van Egmond, A. Endeveld, P. de Groot, L. Hoek, M. van 't Hoog, C. Kamphorst. A. Kempen, J. Klop. M. Kroon, J. de Lange, B. Moerland, C. Rof- felsen, Y. van Scherpenzeen. A. Sprok- kerieft, C. Staring, J. van Vliet. Afdeling kostuumnaaien: T, Barkey, N. Breedijk, J. van Duurcn, P. Huisman, E. Jonkers, M. Verbeek, J. van Woudenberg. Afdeling couture: R. v.d. Berg. I. Minderman, L. Ooms, J. v.d. Steeg, Y. Verschuur, A. Vonk. OEGSTGEEST - Aan de Chr. Pedagogi- Vncs. B. Westera. D. Windhorst. Kerken in Nederland vraagt in een telegram zowel de Ameri kaanse president Carter als de Russische partijleider Brezjnev contact op te nemen met de rege ring van Vietnam over de achter grond van het "zeer ernstige vluchtelingenprobleem". Zij zal ook een brief aan de Nederlandse regering schrijven Zwarte synode. De synode van de (zwarte) Nederduits-gerefor- meerde Kerk in Zuid-Afrika heeft een rapport aangenomen van haar commissie "Volksver- houdingen in bijbels perspectief' waarin de opvatting dat kerk of staat kan voorschrijven met wie iemand mag trouwen krachtig wordt verworpen. "Er zijn geen bijbelse gronden voor die opvat ting", aldus het rapport. De commissie veroordeelt de wetten die huwelijken en sexuele om gang tussen mensen van ver schillende rassen verbieden. De wetten worden egoistisch ge noemd, "bedoeld om de blanke identiteit te beschermen". De sy node vraagt de staat, deze wetten op te heffen. Hervormde Kerk: beroepen te De Kaag, kandidaat C. Kolkman Zoetermeer, te Goudswaard J. Olie Linschoten, te Assen J. ter Steege Aalsum (Fr.); aangeno men naar Vlaardingen W.H. de Jong Oud-Loosdrecht. naar Op- hemert kandidaat G.A. van de Weerd Renkum. Gereformeerde Kerken: beroepen te De Bilt H.M. Vroom, Haarlem, te Oss J. van der Linden Schoonrewoerd; aangenomen naar Doetinchem L. Buitenhuis Bodegraven bedankt voor Dokkum M.C. Kersten Scheveningen. sche Academie in Oegstgeest slaagden voor het onderwijzersdiploma J. Barte- ling, W. Bol. M. Boterrnans, A. Dekker, L. Hogewoning, A. Jong, P. Kamphuis, M. Louwrier, M. v. Meteren, R. Moeliker, J. Pezie, M. Profijt, P. Reehoorn, M. Rin geling, H. v. Rooijen, A. Schaap, H. Spie ring, G. v. Tol, I. de Vos, J. Vreeswijk, K. Wassink. 3b M. v. Barneveld. M. v.d. Berg. Chr. Breas, P. Clement, E. den Haan. S. Karam, J. Klijnsma, E. Koster, N. Kroon, G. Lap, Chr. v.d. Meer. H. v. Nierop, J. Ouds hoorn. F. Pannekoek, J. v.d. Pol, R. v. Saarloos, J. Spies. A. Staal, A. v. Tonge ren, M. Vennik, D. Verwey. 3c J. Bakker, C. v.d. Berg, P. Bosch, N. Bouman, J. v. Duijn, M. v. Haren P. v.d. Hart, J. Klazinga. D. Lagerweij, E. Mazu- rel, A. Pardoen, M. Pieters, A. Posthu mus, R. Reyneveld, J. Rietberg, N. v. Sloten, E. v.d. Snoek. Y. Tolk. B. Ver heul. H. v. Vliet, J. v. Vliet, D. v. Wout, A. Zwijgers, P. v. Winkel. 3d J. v.d. Bent, W. Boot. C. de Bree, L. Bro- kaar, H. Bulens, J. v. Dusseldorp, B. v. Duyvenbode. M. v. Egmond, W. v. Es, I. Glasbergen. M. Groen. M. v.d. Heijden, B. Hoek. E. v.d. Kwaak, A. Landesber- gen, J. Lotens, K. Mosselaar, H. Olivier, E. Tukker, T. Visser, M. v. Waardenburg, L. Westra, W. Wielinga, G. Wolters. 3e A. Abma, A. v. Beelen K. Bulens. J. Bunt, A. v. Duijn, S. Griffioen, M. de Jong, A. v.d. Keyl, J. d. Kievit. H. v.d. Linde. M. Luyk, N. Muller, H. v.d. Niet, A. Scha- pink, G. v. Sprang, M. v.d. Valk, I. Vlie- genhart, F. Volders. P. Voorzaat, M. de Bij het Laboratorium voor Elektronische Ontwikkelingen eer^ ^r'^smac'1t te Oegstgeest wordt gevraagd MEDEWERKER BIJ DE BEDRIJFSGROEP Hij zal worden belast met eenvoudige reparaties op het gebied van sanitair-elektro, alsmede andere voorkomen de algemene werkzaamheden. Opleiding: L.T.S. Leeftijd tot 40 jaar. Sollicitaties of nadere inlichtingen bij genoemd labo ratorium, Haarlemmerstraatweg 7, Postbus 1260, 2340 BG Oegstgeest (tel. 01711-19210, toestel 375). (Nü aantrekkelijke aanbiedingen op alle afdelingen. Zoals dit "prachtige 2- en 3-zits bankstel. Om tot in lengte van jaren plezier van te hebben. Volledig gegarandeerd en T.N.O. goedgekeurd. De extra lage prijs maakt dit bankstel dubbel aantrekkelijk. MAKKELIJK BEREIK BAAR. Via de Willem de Zwij gerlaan (waaraan de Groenoordhallen gele- gen zijn), vervolgens K via de Sumatrastraat naar industrieterrein "De Waard". INDUSTRIETERREIN "DE WAARD". WILLEM BARENTSZSTRAAT 21 LEIDEN TEL. 071-122547 Noordeinde 42, Leiden NATUREL BRUIN EN WIT LEDER maat 22 t/m 46 vakantieprijs alle maten f35,-!!!! LEREN NU IN

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15