FSC aan poort !i van eredivisie KNVB-voorzitter hekelt sportbeleid overheid TELSTAR SPANT KORT GEDING AAN TEGEN VOETBALBOND Willem II verspeelt punt Ajax geabonneerd op uitslag 3-2 Nantes na verlenging Franse bekerwinnaar FC Den Haag contracteert Feyenoorder Harry Melis MAANDAG 18 JUNI 1979 PAGINA 9 SPORT SPORT SPORT VELSEN (GPD) - Het bestuur van de eerste-divisieclub Tel star heeft een kort geding aangespannen tegen de KNVB. De ploeg uit Velsen is het niet eens met het besluit van de KNVB om de gestaak te wedstrijd FC Groningen - Telstar woensdagavond in Groningen in aanwezigheid van het publiek uit te spelen. Het kort geding dient dinsdag om 11.00 uur voor de presi dent van de rechtbank in Groningen. Vorige week zondag werd het duel tussen FC Groningen en Telstar in de eerste helft bij een stand van 2-0 in het voor deel van de Groningse ploeg gestaakt, nadat een man uit het publiek een mes naar Tel star-speler Fred Bischot had geworpen. Aan de hand van de rapporten kwam de tucht- commissie van de KNVB tot de conclusie, dat noch FC Groningen noch Telstar schuldig waren aan het sta ken van de wedstrijd. Op grond van die uitspraak be sloot het sectiebestuur be taald voetbal van de KNVB, dat de gestaakte wedstrijd op woensdag 20 juni in het Oos- terparkstadion in Groningen zou moeten worden uitge speeld. Voorts stelde het sec tiebestuur, dat bij de wed strijd publiek moest worden toegelaten. Die laatste beslissing zette kwaad bloed bij de spelers en het bestuur van Telstar. Vrij dagavond besloten spelers£n trainer niet naar Groningen te gaan. Het bestuur van Telstar beraadde zich het afgelopen weekeinde over de stappen, die tegen het sectiebestuur betaald voetbal ondernomen moesten worden. Ton Zwikstra, de voorzitter van Telstar „Wij laten ons bij de ze hele zaak leiden door de veiligheid van onze spelers. Er staat namelijk in de regle menten dat het bestuur van Telstar verantwoordelijk i9 voor de veiligheid van haar spelers en wij achten ons op dit moment niet in staat om die verantwoordelijkheid te dragen. Wij hebben dit week einde uitvoerig met onze juri dische adviseurs overlegd en besloten een kort geding te gen de KNVB aan te span nen". Telstar is best bereid het ge staakte duel in Groningen uit te spelen, maar wil daarbij geen publiek hebben. Zwik stra: „De emoties, die na het mesincident losbraken, zijn nog te groot. Het is onverant woord om zo kort na het inci dent weer in Groningen te moeten spelen. Het bestuur van Telstar durft die verant woordelijkheid nu niet op zich te nemen". Telstar hoopt bij de president van de recht bank te bereiken, dat de wed strijd zonder publiek wordt uitgespeeld. .Alleen in dat geval gaan wij woensdag naar Groningen", aldus Zwik stra. hbBHHHHHH FSC-middenvelder Rob Hutting (links) gaat de kroon zetten op briljant solowerk. Terwijl Telstar-doelman Jan Nederburgh vertwij feld uitvalt, is lachende Joop van Daele (derde van links) al zeker van de Limburgse openingstreffer. CORDOBA (ANP) - Ajax is op zijn toernee door Zuid-Amerika geabon neerd op de uitslag 3-2. In Cordoba eindigde zaterdagavond de derde wedstrijd van de landskampioen in Argentinië met deze cijfers, zij het dat Ajax tegen Talleres aan de positieve kant van de score bleef. Eerder verloor de club uit de Watergraafsmeer tweemaal met dezelfde cijfers van River Plate en Racing d'Argentina. In Cordoba, de plaats waar het Nederlands elftal tijdens het jongste we reldkampioenschap door Schotland het vuur aan de schenen werd ge legd, kreeg de tweede Ajax-speler de rode kaart. Na Ling in de openingswedstrijd werd Frank Arnesen zaterdag uit het veld gestuurd. De Deen had teveel commentaar op de discutabele han delwijze van de arbiter die de thuisclub een strafschop toekende. Talleres, versterkt met twee gastspelers Tarantini en Ardiles, hield- de stand tot rust in evenwicht (1-1) door treffers van Dick Schoenaker en Guerini. Na de hervatting liep Ajax naar 3-1 door Schoenaker en Lerby alvorens Rinaldi uit de strafschop de achterstand verkleinde. Jeugd Het Nederlands jeugdelftal kwam tijdens het internationale toernooi in het Franse Toulon uit de startblokken. In de eerste wedstrijd versloeg de equipe van Ger Blok de jeugd van Joegoslavië met 3-1. Nadat de Joego- slaven dankzij Cakalic de leiding hadden genomen, kwamen de Neder landers, bij wie ook de Leidse tweeling Paul en Marcel v.d. Blom acte de présence gaf, goed terug. Nadat Chris v.d. Dungen (FC Den Bosch) de gelijkmaker had aangetekend, zorgden Gerrie Schouwenaar (Cambuur) en Haarlem-speler Wim Balm voor de 3-1 zege. VELSEN (GPD) - Fortuna SC heeft gisteravond nadruk kelijk zijn kandidatuur gesteld voor de vacante plaats in de eredivisie. Niet alleen zette de Limburgse formatie in Velsen Telstar met een 1-2 nederlaag aan de kant, ook concurrent Willem II verspeelde tegen Groningen een belangrijk punt, waardoor de ploeg van trainer Joop Cas- tenmiller nu de leiding heeft genomen in de na-competi- PARIJS (ANP) - Nantes is bekerwinnaar geworden in Frankrijk. De tweede divisieclub Auxerre werd met 4-1 verslagen. Maar voor deze eindstand was een verlenging nodig, want na de reglementaire twee maal drie kwartier was nog geen beslissing gevallen: 1-1. In de verlen ging echter sloeg Nantes onbarmhartig toe met doelpunten van Pecout (2) en Muller. Ook het eerste doelpunt van Nantes kwam van de voet van Pecout. Voor de tweede divisieclub Auxerre séoorde Mesones in de 49e minuut. Er waren ruim 46.000 toeschouwers voor deze finale samenge stroomd. In Sevilla heeft Real Madrid zich zaterdagavond in een uitstekende uit gangspositie gemanoeuvreerd door de eerste wedstrijd in de halve fina les van het toernooi om de Spaanse voetbalbeker met 0-0 te beëindigen. In de Andalusische hoofdstad hield de Spaanse landskampioen de de fensie gesloten. Wat dat betekende, ondervond Sevilla dat nauwelijks uitgespeelde kansen creëerde. De andere halve finale gaat tussen Valen cia en Valladolid. FC Barcelona heeft het voetbalseizoen afgesloten met een winst van bijna negen miljoen gulden. De Spaanse club verdiende dit record-bedrag onder neer door het bereiken van de finale van de Europese beker voor bekerwinnaars, die het na verlenging met 4-3 won van Fortuna Düssel- dorf. Inmiddels trok de club bijna twee miljoen uit voor de aankoop van de Deen Allan Simonsen. Verder wil de clubleiding een deel van de winst investeren in de uitbreiding van het aantal stadionplaatsen. De huidige capaciteit van honderdduizend wordt met het oog op het komende wereldkampioenschap in 1982 niet voldoende geacht en wordt gebracht op 120.000. tie. Op de overwinning die Fortuna te gen Telstar realiseerde, viel niets af te dwingen. De Limburgers bleken zowel collectief als indi vidueel over meer kwaliteit te be schikken dan hun opponent, die het voornamelijk moet hebben van veel werklust. De basis voor het Lamourgse suc ces werd reeds in de eerste perio de gelegd. Eerst opende Rob Hut ting de score, door zwak ingrij pen van Telstar-verdediger Chris Knoop, knap af te straffen en vlak voor rust werkte voorpost Koos Kuut een voorzet van de weer schorsingvrije Pfennings achter zijn eigen doelman Jan Neder burgh. Deze twee misstappen van de Velsense afweer zouden fataal blijken. Want hoewel de volgelingen van trainer Martin van Vianen na de hervatting alles in het werk stelden om de marge te nivelleren, bleef de produktivi- teit van de aanvalslinie tot een treffer van Paul Stam - een kwar tier voor tijd - beperkt. Een sobere produktie overigens want Telstar kreeg in het tweede bedrijf een aantal goede moge lijkheden om de achterstand weg te werken. Een negatieve hoofd rol was in dat opzicht weggelegd voor centrumspits Rob van der Meer, die tot tweemaal toe in kansrijke positie kwam, maar hij faalde beide malen. Het va-banc- spel van de Velsenaren leidde er toe, dat ook Fortuna alle gele genheid kreeg om de voorsprong verder uit te bouwen, maar het overleg ontbrak om daar gebruik van te maken. Gelijkspel ROTTERDAM (GPD) - De s van ruim vier ton die FC Den Haag overhield aan de trans fer van de Noor Roger Albert- sen naar Feyenoord, is door de Hagenaars al weer bijna opgemaakt. Hoewel het aan vankelijk de bedoeling was om Harry Melis van Feye noord te huren, ging men er in het Zuiderpark toe over om de snelle rechtsbuiten aan te kopen, met welke transactie een bedrag was gemoeid van 275.000 gulden. Melis bond zich zaterdag voor twee jaar aan FC Den Haag. Ook André Wetzel, die het toch al niet meer zo goed kon vin den bij de FC Amsterdam en aan een vorige korte periode bij FC Den Haag zulke pretti ge herinneringen bewaarde, tekende een tweejarig con tract bij de Hagenaars. Eddy Hartmann, de Haagse coördi nator, heeft nu in samen spraak met trainer Piet de Visser nog zijn zinnen gezet op de Engelse spits Andy McCulloch van Brendford Ci ty. Michielsen De kans dat na Mühren, Thijs- sen, Meijer en Ursem een vijfde Nederlander door het Engelse voetbal wordt aange trokken is erg groot. Norwich City heeft grote belangstel ling voor Hennie Michielsen. Harry Melis aar FC Den Haag de ex-middenvelder van Sparta, die het de laatste jaren niet zo geweldig naar zijn zin heeft gehad bij het Belgische Waregem. Morgen arriveert een Britse delegatie in Rot terdam om met Michielsen en diens zaakwaarnemer Ger Lagendijk de zaak tot in de finesses door te spreken. Waregem bewaart niettemin prettige herinneringen aan Nederlandse voetballers, hetgeen resulteerde in een tweejarig contract voor de jeugdige linksbuiten Peter de Waard. De Waard, die af komstig is van de zaterdag- derdeklasser Kapelle, speel de recentelijk een proefwed- strijd voor Feyenoord, maar werd afgetest. De Kip De Brusselse club RWDM heeft (na Ruiter, Boskamp, Erkens en Nico Jansen) een vijfde Nederlandse speler aange trokken, namelijk de 23-jari- ge aanvaller van Haarlem, Robbie de Kip. Laatstge noemde heeft een contract van twee jaar ondertekend. Mühren Gerrie Mühren keert terug naar Nederland en zal komend sei zoen uitkomen voor de eerste- divisieclub FC Volendam. Mühren werkte gisteren nog mee aan de promotie van zijn huidige club Betis Sevilla naar de hoogste afdeling van de Spaanse competitie. Betis won de belangrijke wedstrijd tegen Granada met 2-1. Het besluit van zijn terugkeer had Mühren al enige tijd ge leden genomen. Op 28 juni komt hij naar Volendam na eerst nog wat zakelijke aan gelegenheden in Spanje te hebben afgehandeld. Na het doelpuntloze gelijke spel van gisteravond tegen Willem II zal FC Groningen vermoedelijk nog één seizoen in de eerste divi sie moeten doorbrengen. Ook Willem II manoeuvreerde zich in een uiterst moeilijke uitgangspo sitie voor de wedstrijd van ko mende zondag in Geleen tegen FSC. Willem II mocht eigenlijk niet eens mopperen, dat het in de eerste helft al niet op een achterstand werd gezet. De thuisclub had geen antwoord op de openingen die de opkomende Sip Bloem- berg herhaaldelijk op rechts vond. Het was slechts aan de nonchalance van de naar FC Den Bosch vertrekkende Arie Ro- meijn te danken', dat Willem II voor een achterstand bespaard bleef. Een keer trapte Romeijn voor open doel over de bed, de tweede keer passeerde hij de uit gelopen Joegoslavische doelman Samardzic, maar kwam niet ver der dan een slap schot dat door verdediger Roemgens van de doellijn kon worden gehaald. Risico's In de tweede helft waren de beste kansen wel voor Willem II, dat gehoor had gegeven aan de op roep van trainer De Jonge om na rust wat meer risico's te nemen. Dat resulteerde dan in enkele kansen, voor onder anderen Henk van Rooij en later voor Van Rooij ingevallen Clemens Bas- tiaansen. Beide spelers konden Willem II echter niet aan die be langrijke openingstreffer helpen. De beste kans kwam uiteindelijk voor Bud Broeken, die in de voorlaatste minuut alleen op het Groningse doel afging, maar net voor hij het strafschopgebied binnen ging nog kon worden neergelegd door Theo Keukens. De vrije trap leverde niets meer op. Wel bijna de daarop volgende counter van FC Groningen. Na slecht ingrijpen van Huijbrechts verscheen aanvoerder Walter Waalderbos voor open doel, maar miste toch nog. Stand 1. Fortuna SC 2. Willem II 3. Telstar 4. Groningen 4 3 0 1 6 6-3 4 2 1 1 5 5-4 3 1 0 2 2 4-3 3 0 12 10-5 ASSEN - DOVO heeft zaterdag cL landstitel bij de zaterdagama teurs in de wacht gesleept (fotc boven). Nadat de Veenendaalst equipe vorige week ACV al met 4-0 had verslagen, bleef de ploeg van trainer Jan de Jongh de As senaren ook in de Drentse hoofd stad de baas: 0-2. Een resultaat dat overigens allerminst in over eenstemming was met het spel- beeld, nu ACV, dat voorstopper Jan Post ma naar Veendam ziet vertrekken, voortdurend het ini tiatief had. ZEIST (GPD) - Wim Meuleman, voorzitter van het bondsbestuur van de KNVB, heeft zaterdagmiddag tijdens de alge mene voorjaarsvergadering van de voetbalbond het sportbeleid van de overheid fel gehekeld. De bondsvoorzit ter stelde, dat de verhouding sport-over- heid over het algemeen weliswaar goed wordt genoemd, maar dat er daarente gen ook sprake is van een wanverhou ding. „De sport wordt door de overheid als een welzijnssector beschouwd, maar in vergelijking met andere welzijnssec toren komt de sport er wel heel bekaaid vanaf', aldus Meuleman. „De sport en dan met name de voetbal sport legt de contacten met het buiten land. Dat wordt door het ministerie van buitenlandse zaken bijzonder op prijs gesteld. We worden wel de reizende am bassadeurs van Nederland genoemd. Maar de waardering voor dat werk ont breekt", zei Wim Meuleman in zijn ope ningswoord. Voor de vier miljoen sportbeoefenaars, die bij de Nederlandse Sport Federatie zijn aangesloten, wordt jaarlijks 38 miljoen gulden aan overheidssubsidie gegeven. Meuleman: „Er zijn welzijnssectoren, waarbij het om circa 450.000 mensen gaat. En voor zo'n sector geeft de over heid 220 miljoen gulden aan subsi die". De sport heeft de beschikking over 500.000 vrijwilligers voor allerlei taken. Die vrijwilligers vormen de kurk, waarop de sportwereld drijft. „Als die mensen be taald zou moeten worden, dan kost dat de sportwereld 1,5 miljard gulden. Na tuurlijk zijn er vrijwilligers, die een ge ringe onkostenvergoeding voor hun werkzaamheden krijgen. De staat eist nu van de sportverenigingen een loon- boekhouding, waardoor die vergoedin gen fiscaal belast kunnen worden. Dan kunnen we die 500.000 vrijwilligers wel vergeten". Meuleman benadrukte, dat het vrijwilli gerskorps vergrijst. „De KNVB heeft een nota kadertekorten samengesteld en aan de NSF voorgelegd. Een commissie van de Nederlandse Sport Federatie zal deze nota gaan behandelen". De bondsvoorzitter merkte voorts op, dat met de NSF op korte termijn een be spreking zal plaats vinden over de vaca ture in het bestuur van de federatie. Eric Vilé, voorzitter van het sectiebestuur be taald voetbal, was voor de vacante plaats in het NSF-bestuur kandidaat gesteld. De ledenvergadering van de NSF ver wierp de kandidatuur van Vilé. De KNVB wil hem nu opnieuw kandidaat stellen. DOVO, dat na drie minuten via ex- Amersfoortspeler Rini Na vest al de 0-1 vond. had echter Vrouwe Fortuna vrijwel permanent aan zijn Zijde. Zozeer zelfs, dat de Veenendalers vlak na rust dank zij Geurt Cornellssen de 0-2 mocht omhelzen. Hoewel ACV ook daarna nog ver woede pogingen in het werk heeft gesteld om het getij te doen keren, wtet DOVO het doel tot aan de fi nish schoon te houden. bekend. NSW uit Nun dorp werd zaterdag op het veld van het Ridderkerkse RVVH de vijfde club, die naar de tweede klasse moet afdalen. Huizen won het beslissingsduel met 4-2. Voor het kampioenschap van Neder land voor zondag a ma teurs is za terdag in Raalte de wedstrijd ROHDA-VUC gespeeld. ROHDA won met 3-0, zodat het Haagse VUC is uitgeschakeld Nu ROH DA op een beter doelsaldo kan bo gen dan medegegadigde EHC, heeft de formatie uit Raalte za terdag m Hoens broek (tegen EHC) aan een gelijkspel voldoen- de om de titel binnen te halen.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 9