Dure woningen op open terrein Van Polanenpark \eidse agenda brandweerwedstrijden Veel belangstelling bij Volksdansen in de Houtkamp drukbezocht MAANDAG 18 JUNI 1979 LEIDERDORP - Een heerlijk netje en vele mensen gisteren dé cor bij het optreden van de dans groep "Gaida" en het "Ansamb Kef' in de Leiderdorpse Hout kamp. Dit openluchtconcert was op In authentieke kostuums ver scheen de volksdansgroep Gaida gisteren op de planken bij het druk bezochte openluchtconcert in de Houtkamp. zoek van het Leiderdorpse ge meentebestuur georganiseerd door de Volksuniversiteit K en O Leiderdorp. De dansgroep Gaida uit Bergen (Noord-Holland) bracht onder andere dansvormen uit Holland, Servië (Joegoslavië), Macedonië (Joegoslavië), Amerika en Israël op de planken. Deze groep is opgericht in 1969 met het doel de volksdans te propage ren. De naam van de groep is ontleend aan het gelijknamige muziekinstrument uit de Balkan (Gaida doedelzal). Het Ansambl Kef bestaat sinds 1974. Naast het begeleiden van volksdansoptredens speelt de groep ook regelmatig op folkfes- tivals. Zij speelden onder andere muziek uit Griekenland, Albanië, Tur kije, Joegoslavië en Bulgarije. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 -19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. MAANDAG Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Ton Menken Ijshal, Vondellaan 41, Jeugdstad, 10-17 uur. Gesprekscentrum, Vrouwenkerkchoor- straat 17, Horror-festival: "De Nacht van de Vampier", 20 en 22.15 uur. Gemeentehuis, commissie Algemene en Bestuurlijke Aangelegenheden, 20 uur. Zoeterwoude, Meerburgkerk, Hoge Rijndijk, zanguitvoering, 20.15 uur. Oegstgeest, Gemeentecentrum, Lijtweg, receptie Hofdijckschool, 20 uur. Zoeterwoude, De Eendenkooi, Kooiker spad, informatie-avond en hoorzitting Hoge Rijndijk Oost en West, 19 uur. Leiderdorp, gemeentehuis, commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken, 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 15 juni tot 22 juni door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313 en door Apotheek van Breest Smallenburg, Loevestein 6, tel. 890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar ver voer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten Noorden van de Rijn; 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude-Rijndijk Gezondheidscentrum Berkenkade. Spreekuur ma. t/m do. van 14.00 - 15.00 uur. tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - B. Wennekers, Oude Rijn 91a, Leiden, tel. 071-141889. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma, di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur. Dienstencentrum Hooglandse Kerkgrac'nt 32, tel. 140483. Algemene informatie dag. 9.00-10.00 Rutgershuis Papengracht 26. Spreekuren ma. en vr. 14-15,20-21 uur, wo. 9-10, do 19-20 uur. Tel. 126802. FIOM Fiom, bureau v. hulpverL bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap. Ter- weepark 2, tel. 151068. Onderwij s winkel Leiden-Noord, Sophia straat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vis dag van 12-17.30 uur. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, mevr. A. van Dewall, Kloksteeg 6, tel. 140917. Praat- en kontaktgroep Praat- en kontaktgroep Leiden, voor mensen die door spanningen of andere oorzaken tijdelijk wat moeilijk zitten: telefoon 142154/761557. Help even Help even. Leiderdorp, ook voor hulp geven tel.: 410903/895587/410357/892597. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeijer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Vrijwillige hulpverléning Vrijwilligerscentrale Leiden, Lange- gracht 246a, telefoon 149064. Informatie over vrijwilligerswerk. Dagelijks ge opend van 9-17 uur. •Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalige marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wo nen, werken, uitkeringen en belastin gen. Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur, donderdagavond spreekuur klachten over politie. Als raad er vanavond mee akkoord gaat ZOETERWOUDE/STOMPWIJK - De 18-jarige Martin Hulsbos uit Zoeterwoude is in de nacht van zaterdag op zondag op de Jan Koenenweg in Stompwijk dode lijk verongelukt. Hij werd rond 02.00 uur met zijn fiets geschept door een perso nenauto bestuurd door de 25-ja- rige K.R.G. uit Zoetermeer. Vol gens de politie reed G. op een voorrangsweg. De fietser stak deze weg over zonder voorrang te verlenen. Vernielingen LEIDEN - Op een drietal plaatsen in Leiden zijn tijdens het week einde auto's beschadigd. In de nacht van zaterdag op zondag richtten twee achttienjarige kna pen beschadigingen aan aan di verse op de Boommarkt gepar keerde auto's. Ze konden in de loop van zondag worden aange houden. Ook twee auto's in de Jacob var. Campenlaan en een in de Kel dermanstraat moesten het ont gelden. Antennes, buitenspiegels en ruitenwissers werden vernield en bij een van de auto's werd ook met een tegel een deuk in heti dak gegooid. De schade loopt in de vele honderden guldens. WARMOND - Tientallen mensen bezochten afgelopen zaterdag de ba zaar en de rommelmarkt in het Warmondse verpleegtehuis MAariënhaven. De bezoekers konden daar de werkstukken die gemaakt zijn door de bewo ners van Mariënhaven bezichtigen en ook kopen. De opbrengst van deze dag samengebracht met het geld wat binnengeko men is via een loterij bedraagt 28500 gulden. Dit bedrag is samen met schenkingen voldoende om een aangepast personenbusje te kunnen kopen. Hierdoor kunnen in het vervolg ook beiooners van Mariënhaven die aan een rolstoel gebonden zijn mee met de uitstapjes. Op de bezigheidstherapie is men de afgelopen weken dru\in de weer geweest om een bazaar en rommelmarkt op poten te zetten. Dit leidde zaterdag tot een kermisachtig gebeuren in het verpleegtehuis. Naast de verkoop van werkstukken trok met name het parachutespringen dat 's middags plaatsvond boven de Kloosterwei achter de oude toren naast Mariënhaven, veel belangstellingHet springen werd verzorgd door het EBRO-parateam. VOORSCHOTEN - Arkel en Drinkwaterleiding Berenplaat zijn zaterdag beide in hun klasse eerste geworden bij de provin ciale brandweerwedstrijden die in Voorschoten werden gehou den. Onder een grote belangstel ling streden meer dan tweehon derd brandweermensen om het kampioenschap van Zuid-Hol land aan de Industrieweg. Onder de talrijke aanwezigen waren vrijwel alle burgemeesters van de deelnemende gemeenten. Het goede weer werkte uitstekend mee en maakte het ook mogelijk om een "lekker" vuurtje te sto ken. In klasse 2 met perslucht, tien deel nemers, die eerder door de dis trictsselectie gekomen waren. Bij dit onderdeel werd Arkel met 476V2 punt eerste. Verder kreeg het winnende korps nog het pre dikaat "zeer goed". Nummer 2 werd de brandweer van Oegst geest met 463 punten. In de klas se 2 zonder perslucht kwamen 15 deelnemers aan de start. Num mer één werd Drinkwaterleiding Berenplaat met 437 V2 punt en nummer twee de PTT-Middel- harnis met 435V2 punten. De organiserende Voorschotense brandweer eindigde op de acht ste plaats. Typisch in deze klasse was het gegeven dat de twee deelnemende bedrijfsbrand- weerverenigingen hoger kwa men dan de gemeentelijke brandweerploegen. Na de wed strijden was er nog een receptie ter gelegenheid van het afscheid van commandant Lekkerkerker van de Voorschotense brandweer als provinciaal wedstrijdleider. Warme hap bij inbraak OEGSTGEEST/WARMOND - Tot nu toe nog onbekende daders hebben in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken in de kan tine van de sportvereniging Warmunda in Warmond. Zij heb ben daar een warme maaltijd klaargemaakt en die samen met drank genuttigd. Daarna zijn zij met de stereo-apparatuur en een hoeveelheid drank verdwenen. In Oegstgeest is in diezelfde nacht een soortgelijke inbraak geweest. Hier drongen twee jongemannen de kantine van voetbalclub ASC binnen. Ook hier werd door dé inbrekers gedronken en gegeten. Zij hebben zelfs nog bitterballen klaargemaakt. Voordat ze met de stereo-apparatuur er vandoor konden gaan werden zij door de politie betrapt. De politie van Warmond heeft con tact opgenomen met haar colle ga's in Oegstgeest om na te gaan of de beide gearresteerden, K. v. E. (22) uit Oegstgeest en J. v.d. B. (24) uit Rijnsburg, misschien ook de inbraak in Warmond hebben gepleegd. Ambtenaren gaan toezien op besparing energie in gemeentehuis VOORSCHOTEN - Vijftien amb tenaren (werkzaam op verschil lende afdelingen van het Voor schotense gemeentehuis) gaan toezicht houden op het energie- bewust handelen van hun colle ga's. Op die manier hoopt het ge hele gemeentehuis een bijdrage te leveren tot de landelijke 5-pro- cent energiebesparing. Pot de maatregelen die dagelijks genomen worden behoort on dermeer het temperen van de verlichting, het eerder uitscha kelen van de centrale verwar ming, niet ventileren terwijl de verwarming aanstaat, en het uit schakelen van elektrische appa raten wanneer ze niet in gebruik zijn. Naast deze maatregelen binnen het gemeentehuis is de gemeente ook daarbuiten actief bezig. Zo wordt het gedeelte van de straat verlichting dat nu nog om half twaalf 's avonds wordt uitge schakeld, een uur eerder afgezet, verder is een ambtelijke commis sie aan het onderzoeken welke maatregelen nog getroffen kun nen worden. Ook zal van ambte naren gevraagd worden of er nog andere suggesties voor energie besparing op de afdelingen zijn. DODELIJK ONGELUK Overigens heeft het braakliggende terrein al een hele voorgeschie denis achter de rug. Toen in 1966 de gemeenteraad bebouwing voor het Van Polanenpark en omgeving goedkeurde, was het bedoelde terrein bestemd voor het inrichten van een winkelcen trum in de nieuwe wijk. Uitein delijk besloot de raad de grond echter te verkopen aan het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds (ABF). Voor ongeveer 1700 vierkante me ter grond betaalde het ABF 833.000 gulden. Het Pensioen fonds kwam in de volgende jaren met bouwplannen voor het ter rein. Tegen deze plannen maak ten buurtbewoners echter be zwaren. Toen werd besloten dat de gemeente zelf een nieuw plan zou opstellen. Men probeerde de grond terug te kopen. Er werd een bedrag van ruim 1,3 miljoen geboden, maar het Pen sioenfonds ging er niet op in. Het ABF vroeg ruim één maand gele den een prijs van 2.250.000 gul den. Het gemeentebestuur vond die prijs echter helemaal niet aanvaardbaar. Want, zo rede neerde de gemeente, terugkoop zou alleen te verdedigen zijn als het terrein ook gebruikt zou kun nen worden voor de bouw van goedkopere huizen (de zoge naamde gesubsidieerde sector). Dat laatste is met een dergelijke vraagprijs volstrekt onhaalbaar. Uiteindelijk hebben burgemeester en wethouders met het ABF overeenstemming bereikt over de bouw van 26 woningen in de vrije sector, waarbij wel bepaald is dat de Wassenaarse inwoners voorrang zullen krijgen. Het ABF heeft echter meer grond nodig voor dit plan dan de 1700 vierkan te meter die 11 jaar geleden wer den gekocht. Het Pensioenfonds vraagt nu 4600 vierkante meter. Nu wil men overgaan tot een grondruil waarbij zowel burge meester en wethouders als het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds niets aan elkaar hoeven te betalen. De gemeente zou nog 3450 vierkante meter grond aan het ABF moeten overdragen en het ABF aan de gemeente onge veer 550 vierkante meter. In hun voorstel aan de raad zijn burgemeester en wethouders van mening, dat door de nieuwe opzet voor een groot gedeelte tegemoet is gekomen aan de bezwaren van de omwonenden. Voor zover dat niet het geval is vinden B en W de bezwaren niet groot genoeg om veranderingen in het plan aan te brengen. Overigens heeft het ABF toegezegd het aanzien van de woningen nog wat te verbete ren, onder andere door de keuze van bouwmaterialen. Aan de raad wordt gevraagd in te stemmen met het bouwplan, ak koord te gaan met het overdragen van de benodigde grond die nog geen eigendom is van het ABF en in te stemmen met de wijziging van de bestemming van het ter rein. De Voorschotense brandweer druk in de weer met het uitrollen van de slangen bij een van de onderdelen v provinciale brandweerwedstrijden. Het Voorschotense korps zou uiteindelijk achtste worden in haar klasse. WASSENAAR - Het open terrein bij het Van Polanenpark in Wassenaar zal bebouwd worden met 26 dure woningen (vrije sector), tenminste als de gemeenteraad vanavond met dit plan van burgemeester en wethouders akkoord gaat. Het open .terrein bij het Van Polanenpark. Een grondruil tussen het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds en de gemeente moet tegemoet komen aan de bezwaren van omwonenden.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2