Tweede sporthal pure noodzaak Huurprotest afgeketst mmm Nassauwijk wijst maatregelen af [Le/cfee agenda Oegstgeest komt met vervolg op sportnota DE MUNNIK KAN WEL SUBSIDIE KRIJGEN Aangehouden DONDERDAG 14 JUNI 1979 OEGSTGEEST - In Oegstgeest is behoefte aan een tweede sporthal. Deze behoefte geldt echter hoofdzakelijk voor wat betreft de avonduren. Minder duidelijk is de vraag naar binnensportruimte overdag in deze gemeente. Om tot een verantwoorde exploitatie te kunnen komen is een nader onderzoek noodzakelijk. Dit valt te lezen in een vervolg op de in Oegstgeest gepubliceerde nota's over sport en recreatie in 1972 en in 1976. Na driejaar is een derde versie ver schenen waarin eveneens wordt ingegaan op de behoefte aan di verse accommodaties en de om vang daarvan. Zo wordt in het ambtelijk stuk een onderscheid gemaakt tussen een viertal voor zieningen die gerealiseerd moe ten worden. In de eerste plaats zijn er bepaalde zaken die vol gens de opstellers van de nota op korte termijn in Oegstgeest moe ten komen. Gedacht wordt hier bij aan de bouw van een tafelten- nisaccommodatie, door het be schikbaar stellen van een niet bebouwd gedeelte van het terrein van de rioolwaterzuiveringsin stallatie. In de komende raads vergadering zal hoogstwaar schijnlijk de goedkeuring daar toe worden gegeven. Verder hoort bij de realisatie op korte termijn de aanleg van een pupil- lenveldje voor de korfballers eveneens op het terrein waar het tafeltennisgebouwtje moet ko men en het asfalteren van het trapvelcije aan de Rozenlaan. Al in '76 werd opgemerkt dat het trapveldje aan de Rozenlaan Informatieve avond over bouwplannen ZOETERWOUDE - Een informa tieve avond zal aanstaande maandag duidelijkheid moeten geven over de bouwplannen in Hoge Rijndijk Oost en Hoge Rijndijk West in Zoeterwoude. Om 19.00 uur zal er eerst allerlei in formatie worden gegeven over de bouw van 50 premiewoningen. Hiervoor komen alleen in aan merking inwoners van Zoeter woude en mensen die econo misch aan Zoeterwoude gebon den zijn. De werkzaamheden voor het be stemmingsplan "Hoge Rijndijk West" zijn al in een vergevorderd stadium. In deze wijk zullen on geveer 220 woningen verrijzen op het voormalig kloosterterrein van de stichting de Goede Her der. Voordat in de tweede helfl van dit jaar het ontwerp van het be stemmingsplan ter visie zal wor den gelegd, wordt maandag avond aan iedereen de mogelijk heid geboden om eventuele op merkingen of suggesties kenbaar te maken. De hoorzitting, die hiertoe wordt georganiseerd, zal in aansluiting op de informatieavond plaats vinden en om 20.30 uur beginnen. Plaats van handeling is de Een- dekooi te Zoeterwoude-Rijndyk; aanvang 19.00 uur geasfalteerd moest worden. Mo menteel verkeert het stukje grond in zo'n slechte staat, dat er nauwelijks gebruik van kan wor den gemaakt, zo concluderen de schrijvers van de nota. Opnieuw wordt dan ook aangedrongen op asfaltering zodat het veldje nage noeg het gehele jaar door ge bruikt kan worden. De basket balborden die op dit terrein staan kunnen nu al verplaatst worden naar een gebied met een verharde ondergrond. Men denkt hierbij aan de speelstraat in de Kamper foeliestraat. Gelet op de belang stelling voor basketbal moet nu onderzocht worden op welke plaatsen met een harde onder grond eveneens borden geplaatst kunnen worden, aldus de nota Naast de voorzieningen die op kor te termijn in Oegstgeest zouden moeten komen staan de accom modaties waar ook zo snel moge lijk behoefte aan is, maar waar voor de ruimte voorlopig nog ontbreekt. Dit is het geval met het sportveldencomplex van ASC Het aanleggen van een goede ac commodatie voor deze sportclub zal zeker nog vier tot negen jaar gaan duren. Deze lange wachttijd komt omdat het complex nu ge pland is ten noorden van de nieuw te bouwen wijk Haaswijk. Dan zijn er nog voorzieningen waarvan de aanleg op korte ter mijn wenselijk is maar waarvoor geen ruimten of geldmiddelen beschikbaar zijn, of waarvoor een nader onderzoek wat de exploita tie betreft nodig is. Tot deze cate gorie behoort de sporthal. Wat deze sporthal betreft wordt de idee niet uitgesloten door de ge meente dat een particulier een dergelijke hal laat bouwen. Een financieel probleem vormt bij voorbeeld de aanleg van een kunstgrasveld. De hockeyclub LMHC is bezig met een onder zoek naar de mogelijkheden van kunstgras omdat er een tekort aan speelvelden is. Een kunst grasveld is echter een kostbaar project. Daarvoor is het volgens de nota eerst nodig te onderzoe ken welke belangstelling er bui ten LMHC om bestaat voor een dergelijk veld dat nauwelijks be perkingen voor het bespelen kent. Een vierde punt van voorzieningen is die waarvan de totstandko ming op langere termijn kan plaatsvinden. De opstellers van de nota vinden het van belang dat in uitbreidingsplannen van de gemeente ruimten worden gere serveerd voor recreatieve voor zieningen. Dit geldt met name voor het gebied ten noorden van Haaswijk. Het terrein bij de rioolwaterzuiveringsinstallatie in de Voscuijl bij Oegstgeest waar in de nabije toekomst een onderkomen gebouwd wordt voor de tafeltennisvereniging Mizu. Ijsbaan Voor het daar vrij liggende terrein denkt men aan een natuurijsbaan die de huidige ijsbaan bij kasteel Oud Poelgeest moet gaan ver vangen. Als dit idee gerealiseerd wordt, dan kan het vrijkomende terrein nabij kasteel Oud Poel geest als heempark worden inge richt, aansluitend aan het Leidse heempark. Of men zou het kun nen gebruiken voor de uitbrei ding van het bos van Oud Poel geest. Voor wat het gebied ten noorden van Haaswijk betreft kan verder misschien ruimte gevonden worden voor ruiterpaden langs de "Put van Menten" en langs de oevers van het Oegstgeester ka naal, zo redeneren de notaschrij vers. Ook zou er eventueel een kinderboerderij in dit gebied kunnen komen. Van de idee van een hertenkamp of een kinder boerderij op het terrein van de rioolwaterzuiveringsinstallatie waar nu het gebouwtje voor de WASSENAAR - Deze misschien wat merkwaardige manier van vervoer (foto) toonden de deelnemers aan een vehikelconcours, dat gisteravond gehouden werd in Kerkehout in Wassenaar. Met deze acrobatische toeren op zelf ontworpen fietsen werd het zomerfeest, dat georganiseerd wordt door de buurtschap Kerkehout geopend. Later was er nog een gecostumeerd evenement en een disco-avond Vanavond staat er een puzzelrit voor auto's op het programma. Voor de jeugd is er "stuif-es-in" in de feesttent die voor deze gelegenheid wordt opgesteld. Morgen is er een middag voor de 65-plussers en morgenavond volgt een cross-loop, de Ronde van Kerkehout. Die avond treedt ook de eigen toneel groep van de buurtvereniging voor het voetlicht LEIDERDORP - Communicaties toornissen schijnen de oorzaak te zy n geweest van een negental be zwaarschriften die werden inge diend door de tennisvereniging De Munnik uit Leiderdorp tegen de totale huur van enkele banen. In deze bezwaren heeft "De Munnik" te kennen gegeven het niet eens te zijn met de huurprijs van de vier oude en de acht pas aangelegde banen. Deze is vol gens de vereniging zo hoog dat zij zoals reeds eerder gemeld ge noodzaakt zijn de contributie voor hun leden binnen een jaar te verdubbelen. Na deze verhoging moeten de Lei- derdorpse junior-tennissers 140 gulden en de senioren 240 gulden per jaar gaan betalen. Iets dat volgens het bestuur van de ver eniging volstrekt onaanvaard baar zou zijn. De commissie beroep- en bezwaar schriften boog zich gisteravond over de binnengekomen bezwa ren van "De Munnik". Toen ook bleek, dat ze vooral berusten op communicatiestoornissen tussen de gemeente Leiderdorp en de vereniging. De hamvraag die gisteravond op ta fel kwam was of het besluit van de Leiderdorpse gemeenteraad om de tennisbanen tegen en kos tendekkend tarief te verhuren aanvechtbaar was of niet. De tennisclub heeft op grond van een eerdere brief, waarin een eventuele goedkopere baanhuur werd genoemd, indertijd beslo ten haar club uit te breiden. Nadat de gemeenteraad had vast gesteld dat het baantarief afhan kelijk was van de kosten, bleek de uitbreiding veel te duur te worden. Volgens de voorzitter van de comrhissie, de heer Oli vier, kon de tennisvereniging niet eisen dat dit raadsbesluit terug genomen zou worden. Wethouder mevrouw Gehner be nadrukte dat de tennisclub te al len tijde bij de gemeente om sub sidie mocht aankloppen, zodra zij de berekende baanhuur niet meer kon betalen. Deze stap wil de vereniging echter niet doen, omdat zij liever de baas in eigen huis wil blyven. Voorwaarde voor het verkrijgen van subsidie van de gemeente is dat de aan vrager (De Munnik) de boeken open moet doen om haar tekorten te tonen. De voorzitter van De Munnik, de heer L. Klaassen, vond echter dat de gemeente bepaalde zaken ten onrechte in rekening had ge bracht voor de club. "We hebben totaal geen inzicht waar de ge meente bepaalde bedragen van daan haalt. Wel geeft het ons het beeld dat we duidelijk teveel be talen" aldus Klaaassen, In de Leiderdorpse commissie voor beroep en bezwaarschriften speelden gisteravond eensens de bezwaren die enkele bewoners van de Lennepdreef hadden aan getekend tegen de bouw van een flatgebouw van vier verdiepin gen in Winkelhof. Deze komt te staan op de plek waar eerst de bibliotheek gebouwd zou wor den. Nu de bibliotheek onderge bracht wordt in één gebouw, sa men met de streek-muziekschool "Rijnakkord" en bejaardencen trum "De Dillenburg", heeft de eigenaar van het open stuk grond, projectontwikkelaar MATSER B.V., toestemming van de gemeente gekregen om op de ze grond 25 kleine flatwoningen te bouwen. Het verbaasde de be woners van de nabijgelegen Van Lennepdreef dat de gemeente deze hoogbouw toestond, terwijl gezegd zou zijn dat in Leiderdorp zo veel mogelijk laagbouw zou worden gepleegd. Wethouder Meerburg gaf namens het college aan waarom het nieuwe gebouw noodzakelijk is. "Het geeft ontzettend veel voor delen. In de eerste plaats worden er op die plek meer woningen ge bouwd waar een enorme behoef te aan is. Wanneer wij voor laag- bouwwoningen hadden gekozen zouden het er in totaal te weinig zijn om een bepaalde woning dichtheid in inkelhof te krygen. Deze dichtheid moeten we van de overheid zoveel mogelyk bevor- Overigens zijn er talloze andere flats in de omgeving die boven alles uitsteken; deze flat zal daar door niet zo beeldverstorend zijn zoals de bewoners menen" meende Meerburg die het be treurde dat de uitvoer van het plan door de bezwaarschriften procedure zo vertraagd werd. "Het raadhuis is bijna klaar, het gezondheidscentrum draait al. Nu moeten we nog in die zelfde wyk gaan bouwen. Dat geeft al leen maar overlast" zo besloot hy. LEIDERDORP - Het gedeelte van de Gallaslaan vanaf Voorhof tot de Engelendaal wordt de ko mende week afgesloten. Vanaf morgenochtend zullen op dit stuk weg rioleringswerkzaamhe den plaatsvinden. tafeltennisvereniging komt, wordt voorlopig afgestapt. Dit omdat nog niet kan worden over zien welke problemen er, met name ten aanzien van het beheer zouden kunnen komen. Verder zou ten noorden van Haas wijk de aanleg van open tennis banen misschien tot de moge lijkheden behoren. Deze zouden dan in de onmiddelyke nabijheid van het ASC-complex moeten komen. Tot slot heeft men het in de nota nog over een overdekte tennishal met mogelijkheden voor bowling, squash en sauna in dit gebied. Op het ogenblik is er in Oegstgeest sprake van parti culiere belangstelling voor een dergelijke hal naast het huidige overdekte zwembad. Eén restau rant zou dan zowel voor het zwembad als voor de hal dienst moeten gaan doen. LEIDEN - De politie heeft de af gelopen dagen vier jeugdige Lei- denaars aangehouden in verband met diefstal. Er wordt nog naar anderen gezocht. Aanleiding was een melding van diefstal van kratten met lege flessen die naast een winkel in de Hugo de Vries- straat stonden, vorige week in de nacht van vrijdag op zaterdag. De surveillancedienst is er toen op af gegaan en heeft twee daders we ten te pakken. Ook van een win kel op het Bevrijdingsplein en van de Stadsgehoorzaal kwamen meldingen van diefstal van lege kratten. Naar aanleiding van de verhoren van de twee, zijn vanochtend nog twee mannen aangehouden. Ze zijn 18, 21, 21 en 24 jaar oud. De politie heeft goede hoop dat ze uit de vier mannen die nu zijn aan gehouden bekentenissen in een aantal oudere inbraken kan trek ken. Doorbraak van Pr. Bernhardlaan VOORSCHOTEN - De be woners van de Nassauwijk in Voorschoten wijzen de voorgestelde verkeers maatregelen met onder meer de doorbraak van de Prins Bernhardlaan naar de Wijngaardenlaan af Hoewel de raad heeft uit gesproken dat de route nooit een tweede ver- keersroute zal mogen worden, zijn de bewoners daar toch bevreesd voor Massaal waren gisteravond de be woners naar het Cultureel Cen trum gekomen en de wethouders Van Dalen en E vel eens met hun staf kregen behalve het verwijt dat zij de problemen te klein schalig aanpakken ook diverse tips, welke in feite geen van alle nieuw waren. Zo werd er nog eens op gewezen dat de verkeers- traverse (Leidseweg, Koningin Julianalaan, Veurseweg) tijdens de spitsuren overvol is. Afgerekend werd met de veronder stelling dat dit allemaal door gaand verkeer zou zijn. Slechts 25 procent van de auto's passeert minstens twee gemeentegrenzen en kan als doorgaand vefkeer worden aangemerkt, de overige zijn inwoners van Voorschoten, het dorp dat meer auto's dan hui zen telt. De bewoners uit de wijk Noord Hofland en Adegeest nemen rich ting Den Haag en Wassenaar de Admiraal de Ruytersingel, de Van Beethovenlaan en de Prins Bernhardlaan, daarna waaiert de verkeersstroom uit over de stra ten van de Nassauwijk. Een doorbraak van de Bernhardlaan naar de Wijngaardenlaan zou een directe verbinding geven. De kreet om de aanleg van de zoge naamde Leidse Baan welke in de provinciale ijskast is, gezet vond veel weerklank, evenals de aan leg van een tunnel onder de spoorbaan Leiden-Den Haag- Dat zijn echter mogelijkheden welke buiten de macht van het Voorschotense gemeentebestuur liggen. Het was een hoorzitting met een volkomen open einde. Op de vraag wat het gemeentebestuur nu gaat doen, antwoordde de wethouder Van Dalen dat alle opmerkingen overdacht zouden worden. "En misschien doen we wel niets en blijft alles bij het ou de" Er bleek een duidelijk verschil te bestaan tussen datgene wat de gemeente veilig verkeer noemt en de mening van de wijkbewo ners. Vijf scholen liggen aan de Prins Bernhardlaan of komen daar op uit. Namens de ouderco- mité's van die scholen pleitte een bestuurslid voor de 650 kinderen die dagelijks via de gevaarlijke weg moeten oversteken. Meer politietoezicht en controle op te hard rijden, was een van de har- tewensen waar door de onderbe zetting van de groep van de rijks politie moeilijk aan tegemoet ge komen kan worden. DONDERDAG Stadhuis Commissie ruimtelijke orde ning 20 uur, commissie maatschappelij ke aangelegenheden en commissie on derwijs 20 uur. Herensingel 3: Vergadering ABOP- vrouwengroep 20 uur. Oud Poelgeest Natuurwandeling IVN 19 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52: Ruilbeurs "De Verzamelaar" 19.30-22 uur. Troef, Noordeinde 2a, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, van 20 tot 21.30 uur. Nieuwe Rijn 20a; Werkgroep homofilie, open café-avond 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur voor invali den 19 tot 20 uur. Architecten win kei, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr.v. 14-16 uur. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73b, Femke, ontmoetingscentrum voor vrouwen, 9.30-12.30 uur, open sociëteit 19-21 uur. LAK-theater, Levendaal 150 III, tekst- produktie van de LAK-sectie eNVe- Drama- "De Bruiloft", 20.30 uur. Stadsgehoorzaal Uitvoering Neder lands Madrigaalkoor 20 uur. Wassenaar. Luifelbaan, aankomst avondvierdaagse 20.00 uur. Oegstgeest gemeentehuis verkeer en vervoer 19.30 uur VRIJDAG 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, Ledenver gadering PvdA, 20 uur. Vijf Meihal Majorette-showavond, 19.30 NVSH-trefcentrum, open weekendcafé vanaf 21.30 uur. Volkshuis, Apothekersdijk 33, open so ciëteit, 21.30 uur. Marekerk, Lange Mare: Orgelconcert door Wim van Beek, 20.15 uur. Hartebrugkerk, Haarlemmerstraat, Slotconcert leerlingen K&O-dirigenten cursus 20.15 uur. Zoeterwoude; Sjaloomschool Avond- driedaagse. Voorschoten; gemeentehuis c financiën, welzijn openbare werken 17.00 uur. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidscentrum Leiderdorp, tel. 410131, spreekuur van ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel- 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. R. Koster Helmstraat 43 Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma, di. en wo 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalige marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wo nen, werken, uitkeringen en belastin gen. Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur, donderdagavond' spreekuur klachten over politie. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Herengracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di. 10-12.30 uur, woe 13.30-16 uur dó 18.30-20.30 uur Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur. Noord' Van Hogendorpstraat36, ma 10.30-11.30 uur, Koor Driftstraat49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartien Buurt huis Morskwartier, Topaaslaan tel 761196, woensdag 10-11 uur, Tuind- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag van 10.30-11.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpyerleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrydag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks van 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. De plek waar de Prins Bernhardlaan op de Van Wijngaardenlaan aansluit gefotografeerd vanaf laatstgenoemde straat. De bewoners van de Nassauwijk zijn tegen hen doortrekken van de weg (het weghalenvan de borden die er nu staan) omdat ze bang zijn dat dan een verkeerstra- verse ontstaat. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00- 19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-21022 L Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 J aarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2