'Quintus' opeu ondanks protesten in Noord vest G lagere scholen hels kabaal SCHEVENINGEN LEEFT. „Geluidsoverlast wordt beperkt" Aanzet tot betere woonruimteverdeling Muziek Seeking! TOONAANGEVEND PIANO'S Occ. piano's D'66:Ook in zomer tweemaal huisvuil ophalen Grote internationale ballonrace. Kinderbaüonwedstrijd met 3000 gratis ballonnen en aantrekkelijke prijzen. En... muziek, muziek, muziek! ^E= muziek sicking DONDERDAG 14 JUNI 1979 LEIDEN PAGINA 13 LEIDEN - De rector magni ficus van de Leidse uni versiteit, professor dr. D J. Kuenen heeft vanmiddag de sociëteit van de nieuwe studentenvereniging Quintus op de hoek Oude- Singel/Korte Mare offi cieel geopend. Met ruim vijfentwintig man heeft de nieuwe studentenvereni ging gewerkt om op tijd een van de zalen van het voormalige Katholiek Mi litaire Tehuis klaar te krij gen voor het officiële ge beuren. De ingebruikname van het hele complex zal nog wel even op zich laten wachten, maar met het be gin van het nieuwe studiejaar in september, hoopt het bestuur van de vereniging dat het belang rijkste onderdeel van de verbou wing, de geluidsisolatie, klaar is. "Wij zullen er naar streven zo min mogelijk overlast te bezorgen aan de omwonenden", zegt de presi dent van de sociëteit, de medicij nenstudent B.A.A. van Noort. De sociëteit Quintus is de vijfde in de Sleutelstad. De gezelligheids vereniging is opgericht omdat een aantal studenten binnen de bestaande verenigingen niet ge heel kon vinden wat ze van een studentenvereniging verwach ten: gezelligheid. De sociëteit is overigens niet alleen voor stu denten van de universiteit. "Ook studenten die bijvoorbeeld een hogere beroepsopleiding volgen zijn van harte welkom", zegt Van Noort. Toen enige tijd geleden bekend werd dat Quintus zich in het voormalige Katholiek Militair Tehuis wilde gaan vestigen maakte een aantal omwonenden bezwaar tegen deze plannen. Men vreesde voor geluidshinder en overlast. Volgens Van Noort be hoeven de omwonenden geen vrees te hebben voor geluid soverlast. "Wij hebben TNO in geschakeld en volgens de nor men die zij aanleggen zal het ge bouw van een geluidsisolatie worden "Overigens weten wij waar knel punten zitten. Wij hebben al veel met het sociëteitsleven te maken gehad. Verder zijn we zijn een be sloten club en kunnen zelf de mensen toelaten of weigeren en tot de orde roepen". De kersverse vereniging heeft inmiddels 280 leden en het tekort aan ruimte laat zich nu al voelen. "Het is de bedoeling dat we in de toekomst gaan uitbreiden", zegt Van Noort Om het sociëteitsleven op gang te brengen is Quintus van plan in het nieuwe studiejaar warme maaltijden te gaan serveren. De vereniging gaat niet zelf koken, maar wil dat werk uitbesteden. "Dat is dan uniek voor Leiden" De naam Quintus komt uit het Latijn en betekent vijfde. De so ciëteit is na Minerva, Augustinus, SSR, en Catena namelijk de vijf de algemene studentenvereni ging in Leiden. LEIDEN - De fractie van de PvdA in de Leidse raad vindt dat er een werkgroep moet komen die voor stellen voorbereidt om te komen tot een betere woonruimteverde ling in de gemeente. In een eerste gedachtenwisseling bleek gister avond een groot deel van de frac tie wel iets te zien in de vorming van een stichting waarbinnen de woningbouwcorporaties hun toe te wijzen woningen zouden kun nen "poolen" Deze stichting zou deskundigen moeten aantrekken die er voor zorgdragen dat de woningverde ling geschiedt op een manier en volgens normen zoals die door de gemeenten worden opgesteld. Bovendien zou door de stichting geregeld gerapporteerd moeten worden over de gevolgde werk wijze en de vorderingen die zijn gemaakt. De werkgroep die geformeerd zal worden, moet onder meer bekij ken wat de toekomstige rol van het bureau huisvesting zou moe ten zijn in deze opzet en of het financieel haalbaar is de selectie te vergemakkelijken door het ge bruik van een computer. Vanuit de vergadering werd veron dersteld dat het op die manier mogelijk moet zijn verhuisketens tot stand te brengen die er toe lei den dat vele gezinnen kunnen worden geholpen aan een pas sende woning in een gewenste woonomgeving. ADVERTENTIE eigen import uit USA ODyfl van 3990 - voor■VwVl' Schitterend afgewerkt 10 JAAR GARANTIE Nederlandse primeur beperkte voorraad met garantie 4 OAA vanaf AvUl' Eigen pianostemmers Werkplaats, inkoop, verkoop, taxatie en ver- „Ambtenaren moeten kunnen demonstreren" LEIDEN - Ambtenaren van de gemeente Leiden moeten zo veel mogelijk de gelegenheid hebben om op aanstaande dinsdag in Utrecht te demon streren tegen de bezuini gingsplannen van het kabinet Van Agt (Bestek'81). Dat vindt het CPN-raadslid Hoe ven). Samen met PvdA-raadslid Van der Pluijm, PSP-raadslid Passchier en PPR-raadslid Beijen vraagt hij het college om ambtenaren dinsdag de actie-dag zoveel mogelijk bij te laten wonen. De demonstratie wordt georga niseerd door de Federatie van Nederlandse Vakverenigin gen (FNV). Veel ambtenaren zijn lid van Algemene Bond van Ambtenaren (ABVA) die ook bij de FNV is aangeslo ten. Bovendien doet het drietal de sug gestie om op grotere schaal vakantiewerkers in te schakelen. Ook zouden werklozen aange trokken kunnen worden in het kader van een onlangs begonnen campagne om meer mensen zon der werk te interesseren voor gemeentelijke taken. De dienst gemeentereiniging krimpt in de vakantieperiode de vuilophaaldienst in voor het ge bied dat buiten de singels ligt. Binnen de singels blijft de nor male regeling - tweemaal per week ophalen - van kracht. D'66 vindt het juist in de zomer onge wenst dat vuil wordt bewaard en zich ophoopt. Autorally I Basketbal van in strijd met energie- besp armeen LEIDEN - "Ik vraag me af of de gemeente volgend jaar me dewerking moet verlenen aan een autorally zoals die afgelopen weekeinde door de AVRO werd georganiseerd." Dat zei PvdA-fractievoorzit- ter Peters tijdens de gister avond gehouden fractiever gadering van zijn partij. Peters vroeg zich of het nog verantwoord is dergelijke autotochten te organiseren in een periode waarin wordt aangedrongen op zuinigheid met energie. Hij gaf de wet houders de suggestie om dergelijke aanvragen om gemeentelijke medewerking in de toekomst kritisch te bekijken. DIEFSTAL UIT BOUWKEET LEIDEN - Uit een bouwkeet op het Waardeiland is in de nacht van maandag op dinsdag voor bijna tienduizend gulden aan ge reedschappen gestolen. Ondermeer werden een zuigcom- pressor en een decoupeerzaag ontvreemd, nadat het slot van de keet verbroken was. LEIDEN - De D'66-raadsleden Hoekema, Oosterman en Glau- bitz vinden het uit milieu-oog punt een onbevredigende situa tie dat in de zomerperiode het huisvuil in een groot deel van de stad slechts eenmaal per week wordt opgehaald. In een aantal schriftelijke vragen aan het college van B en W infor meren de raadsleden of er geen einde gemaakt kan worden aan deze situatie door een betere vakantiespreiding van de werk- Maandag opening fietsroute LEIDEN - Aanstaande maan dag zal de onlangs gereedge komen fietsverbinding tus sen de Merenwijk en het Schuttersveld officieel in ge bruik worden genomen. Het fietspad, dat voor de fiet sende Merenwijkers een snelle verbinding met het sta tion en naaste omgeving be tekent, loopt onder meer via een verbreed viaduct over de Haarlemmervaart en sluit bij de Oegstgeesterweg aan op het al bestaande fietspad. LEIDEN - Een hels kabaal was het gisteren in de Vijf Meihal in Lei den Zuid-West. Het Ll klfl schoolbasketbaltoernooi voor la gere scholieren werd verspeeld en dat moest ook iedereen weten. Luid toegejuicht wonnen de meisjes van de Prinses Irene- school de beker en konden bij de jongens de Karei Doormanschool de prijs in de wacht slepen. De meisjes van de Prinses Irene- school lieten de Beatrixschool met 24-0 ver achter zich. Ook de professor Teldersschool werd, weliswaar met meer moeite, ver slagen (7-4). De finale leverde een puntenfestijn tegen de Karei Doormanschool (20-0) op en de Ducdalf werd ook met duidelijke cijfers (15-2) verslagen. De jongens van de Karei Doorman school moesten in de finale aan treden tegen de Professor Tel- Gaat ie d'r tri9 Een spannend moment m de finalewedstrijd tus sen de Pri rises I reneschool do n kere shirtsdie de meisjes van de Duc dalf versloegen. dersschool. De Karei Doorman was al eerder winnaar van poule A geworden door De Weerklank en de Prinses Ireneschool te ver slaan met respectievelijk 16-4 en 19-0. De Prof. Teldersschool was winnaar van poule B geworden door de Lorentzschool cn de Hooglandsckerkgrachtschool ver achter zich te laten. Karei Doorman eindigde als eerste de Prof. Teldersschool als twee de, De Hoeksteen als derde en De Weerklank als vierde. De heer Van As van de afdeling onderwijs van de gemeente Leiden deelde de prijzen uit aan de vermoeide jongens en meisjes. ADVERTENTIE p"rogra^^ Het is aanstaande zaterdag weer groot feest i I Scheveningen Van 11 tot 17 uur. staat het strand ten zuiden van het Kurhaus geheel in het teken van één van de grootste ballonraces in Europa. Start: vanaf 15 uur Onder de deelnemers bevinden zich be roemde ballonvaarders uit Frankrijk. Duitsland. Engeland. Belgie en Nederland. De kinderen krijgen hun eigen ballonwedstrijd Liefst 3000 ballonnen worden uitgereikt en er zijn fantastische prijzen te winnen. Kom zaterdag kijken hoe Scheveningen leeft. Kom genieten. Ook van de muziek. En leg het vast op Kodak-film. Scheveningen Bad huur NU OOK PIANOLESSEN IBach, Hoffman, Nordfska, Yamaha, Pelrof, Sauter en andere wereldmerken uit voorraad leverbaar. Showroonts Blokhuis 24, Lisse Tel. 02521-1 0569 Moftuin 37, Rijnsburg Tel. 01718-22405 Mjgaiijn en occasion/pienoihowroom Kanaalstraat Lisse Koopavond Lisse donderdagavond Rijnsburg vrijdagavond CPN-leraar Hierbij wil ik als moeder van enige kinderen op het Katwijkse Pieter Groen College reageren op wat er gebeurt op school. Reageren bij het bestuur wordt afgedaan met "Geen commentaar"! Vandaar dit stukje in de krant, dan reage ren er misschien meer ouders. Vóór of tégen maakt niet uit. Het gaat er om dat de ouders er met elkaar over praten. Nu mijn visie op het gebeuren. Ik heb mij vreselijk geërgerd aan de manier waarop de heer Pronk zijn congé kreeg. Na een tip kwam het bestuur er achter dat hij lid is van de CPN. Hij werd niet ontslagen omdat hij geen goede christelijke maatschap pijleraar was. maar omdat het be stuur vindt dat een CPN'er geen goed christen kan zijn. Ik schaam mij als christen dat een christelijk bestuur zo'n on christelijke daad kan begaan. Want wie zijn wij dat wij durven oordelen over de vraag of de heer Pronk een goed christen is. Oor deelt en gij zult beoordeeld wor den. Hij heeft de christelijke sta tuten van de school onderschre ven en ook goed nageleefd. Dat staat bij de rector en leraren als 1 boven water. Dus vind ik dat dat behoort te tellen en niet wat iemand stemt! Trouwens, in dit land mag men ie mand niet discrimineren op zijn geloof, huidskleur, vrouw-zijn cn politieke overtuiging. Dat is bij de wet verboden. En toch staat volgens zeggen het bestuur in zijn recht. Als leek snap ik daar niets van. Misschien kan iemand mij dat uitleggen, zonder trucjes^ maar recht voor zijn raap. Na dit zult u wel begrepen hebben dat ik achter leraren, kinderen en het comité "Wij willen Pronk" sta. Ik hoop dat het bestuur als nog in elk geval redelijk naar een oplossing wil rocken in het be lang van school en kinderen. Mevrouw R. E. Haasnoot-v. Duin Troelstrastraat .2 Kat wy k beloftes van koeien met gouden horens. Belangrijke zaken die op Europees niveau te verwezenlijken zijn. nu en in de toekomst, zoals b.v energie-milieu-werkgelegen heid (juist ook voor jongeren) etc zijn kennelijk alleen voor echt progressief denkende mensen belangrijk J. W. van Lith Kagerstraat 8a Leiden Porno-tv Kiezen Het moet voor het bestuur en de heren politici van de Partij van de Arbeid een teken aan de wand zijn dat zij alleen hun politieke aanhang, o.a. de jongeren en de mensen uit de arbeiderswijken (woordelijk door de heer den Uyl op de televisie verklaard) naar de stembus krijgen als het gaat om Naar aanleiding van de uitlatingen van een woordvoerder van de Leidse politie over de porno-uit zending op 9 juni over het kabel net rond 10.45 uur op de lijn van Belgie het volgende: Om voor tien klachten het net te willen sluiten is volgens mij niet reëel. Daar er op dit uur op de andere zenders nog normale pro gramma's werden uitgezonden. Wij krijgen geen kabel-tv. Maar wij betalen er voor. Laat deze mensen dan hun toestel afzetten, of overschakelen op een andere zenderi Dan hoeven zij zich niet te ergeren. J. G. Velthuyzen. Lombokstraat 26, LEIDEN Tafeltje Dek je Op de voorpagina van deze krant van 1 juni j.l. staat een artikel af gedrukt „IJzige omwenteling Ta feltje Dekje" geschreven door eén van Uw verslaggevers, dat onjuist is cn negatief onverkomt Dit artikeltje bevat zoveel onjuis theden dat wij benieuwd zijn ge worden naar wie deze verslagge ver van u dan wel zal zijn en waar hij/zij dit verhaaltje vandaan heeft7 De onrust onder onze veelal bejaarde clienten en onze vrijwilligsters, die u met het plaatsen van dit artikel teweeg bracht, is in grote mate ongepast en erg jammer. Wij vragen ons daarom af waarom u dit onjuiste artikel heeft geplaatst van deze zeer slecht geïnfor meerde medewerker/ster. Aller eerst is de naam van ons comité niet Tafeltje Dekje. Wij hebben onze doelstelling niet gewijzigd. Nog steeds komen wij drie maal per weck by onw 1 in-ntcn Nog steeds leveren wij warme maal tijden. Nog steeds verlenen wij de grootst mogelijke service. En wat betreft de diepvries maaltijden, dat zit heel anders in elkaar dan uw geachte medewerker pleegt te publiceren. Dit laatste gegeven berust op het horen luiden van de klok waarvan de klepel zeer verte zoeken is. (Beledigende zinsne den zijn van redaktiewege uit de brief geschrapt) Bestuur "Comité Maaltijden aan Huis W. R. Ie Feber en N No te boom p/a Meeuwenlaan 87 Katwijk Naschrift red.: Zoals in het bewuste artikel stond vermeld was de in houd ervan een weergave van een vraag van r.i.idslid J Minnee (Gem. bel./D'66), gesteld tijdens de raadsvergadering van 31 mei Aan de vraagstelling zun door ons geen mededelingen toege voegd, noch zijn er gegevens weggelaten. S-dienstreeel i n<i Helaas is de brief van de heer Jfoortman, Pagamnistraat 10. Leiden - die gisteren in deze ru briek in de krant oerscheen - door omstandigheden enige tijd bij ons blijven liggen. Daardoor leek het alsof de schrijver erg laat rea geerde op ern ongelukkige wijzi ging iron de NS-dienstrcgeling Wij genen echter grif toe dat zijn reactie wel prompt was maar on ze plaatsing niet.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11