Evro heeft véél banen. Evro Uitzendbureau 'Bescherm privacy beter' Werkloosheid Leidse regio nam weer af 'Laatste jaren miljoenen bezuinigd op beurzen' Politie verwijdert alle oppositieleden Surinaams parlement We hebben een baan voor u. Of we zoeken een baan voor u. DINSDAG 12 JUNI 1979 VARIA pagina 15 LEIDEN - De werkloosheid in het gewest Leiden is in de maand mei weer afgenomen. Dit is hoofdza kelijk het gevolg van de grote be drijvigheid in de bouw, aldus het gewestelyk arbeidsbureau Lei den. De vraag naar mannelyke arbeids krachten nam toe, waardoor de werkloosheid onder die groep daalde. Bij de vrouwen vermin derde de vraag en steeg de werk loosheid. De vraag naar mannelijke arbeids krachten nam vooral toe in de bouw. Daar werden 60 man méér gevraagd te komen werken. De totale vraag naar bouwvakarbei ders kwam hiermee op 264. Daar tegenover staan 403 werkzoe kenden in de bouw; hiervan zijn 145 geschikt bevonden daadwer kelijk in de bouw te werken. Ook de vraag naar metaalbewer kers steeg in de maand mei. De vraag naar mannen, die werk zoeken in de metaal is gestegen tot 447. Van de 246 ingeschreven werkzoekende metaalbewerkers zijn 199 werkloos, waarvan 95 ge schikt om in de metaal aan de slag te komen. De totale werkloosheid onder de mannen in het gewest Leiden verminderde met 108, zodat nog 1953 mannen eind mei als werk loos stonden ingeschreven. De vraag naar vrouwelijk kantoor personeel nam af met 28. In de kantoorsector worden nu 83 vrouwen gevraagd te komen werken. Het aanbod van werk zoekenden in die branche is 290. Het aantal vrouwen dat een partti me baan wil hebben blijft ook hoog getuige het aanbod op de arbeidsmarkt van 333 vrouwen. De vraag naar vrouwelijke part time krachten is echter maar 53. De totale werkloosheid onder de steeg met 81, zodat nog eind mei als werk loos bij het gewestelyk arbeids bureau stonden ingeschreven. Onder de schoolverlaters is het aan tal mannen gestegen met 33 tot een totaal van 109. Bij de vrou wen zijn er 90 vrouwen méér werk gaan zoeken. Het totaal aan tal werkzoekende vrouwelijke schoolverlaters is nu 195. De werkloosheid in de gemeenten van het gewest Leiden verander de als volgt: PARAMARIBO (ANP) - Politiemannen hebben gisteren :n Paramaribo alle 19 oppositieleden in het Surinaamse parlement de vergaderzaal uitgezet. Dit gebeurde op last van parlementsvoorzitter Wyntuin. Tijdens de vergadering kwam de oppositie de zaal binnen en verklaarde dat de bijeenkomst onwettig was. Gedoeld werd op de aanwezigheid van het nieuwe parlementslid Koorndyk van de regerende nationale partij kombinatie (NPK). Hij was tegen de wil van de 19 oppositieleden toege laten tot het parlement waardoor de coalitie weer kon rekenen op een meerderheid (20 zetels). Deze gang van zaken noemde de oppositie on wettig. De gemoederen liepen zo hoog op dat oppositieleden stoelen grepen en daarmee begonnen te gooien. Oppositieleider Lachmon zei na afloop van de ongeregeldheden dat hij een klacht zou indienen bij de procureur-generaal. Hy zal erop wijzen dat bij een onwettige parlementsvergadering de voorzitter de bevoegd heid mist, met de hulp van politie leden uit de zaal te verwydeien. DEN HAAG - Koningin Juliana was gisteren aanwezig in de Haagse Ridderzaal ter gelegenheid van de 20ste 'verjaardag' van de conferentie van Europese ministers van onderwijs. Rechts van de koningin minister Pais van onderwijs en links van l\aar staatssecretaris De Jong. mannen april'79 mei'79 april'79 mei'79 Alkemade 31 28 19 20 Katwijk 198 192 49 60 1475 512 555 Leiderdorp 102 106 45 56 Oegstgeest 76 26 28 Rijnsburg 4 5 Valkenburg 85 6 5 Voorschoten 37 39 Warmond 22 6 7 Zoete rwoude 18 11 16 Overigen 11 8 10 2061 1953 722 803 DEN HAAG (GPD) - De privacy van cliénten van instellingen voor maatschappelijk werk (onder meer sociale diensten) dient beter beschermd te worden dan nu het geval is. De instellingen voor maatschappelijk werk moeten daarvoor apaite privacyregle menten ontwerpen en er moet een onafhankelijk orgaan komen dat toezicht gaat houden op de naleving van die reglementen. Deze aanbevelingen doet de werkgroep 'privacy' van de Nationale Raad voor Maatschappelijk Welzijn in een gisteren verschenen rapport 'privacy en persoonsgegevens in de maatschappelijke dienstverlening'. Het rapport, dat op verzoek van de sectie maat schappelijke dienstverlening van de raad werd samengesteld, is het resultaat van drie jaar werken. Uitgangspunt is dat uit de rechten van de cliënten plichten voor de hulpverleners voortvloeien. Volgens de werkgroep moeten cliën ten inzage kunnen hebben in de informatie die er over hen is verzameld. Terwyl, als zij het oneens zijn met wat er over hen is geschreven, hun mening naast die van de hulpverlener verwerkt moet kunnen worden. De voorzitter van de werkgroep 'privacy', mevrouw Rood-de Boer, gaf toe dat met de mogelijkheid van correctie door de cliënt ook de mogelijkheid van misbruik door de cliënt wordt geïntroduceerd. Ze vond echter het uitgangspunt zo belangrijk dat ze die mogelijkheid op de koop toe wilde ne- UTRECHT (GPD) - Het ministerie van onderwijs heeft de laatste zes jaar voor honderden miljoenen guldens bezuinigd op studie beurzen. Een deel van het geld dat op de achtereenvolgende be grotingen voor de studiefinancie ring was uitgetrokken, is niet uit gegeven. In totaal gaat het om een bedrag van 290 miljoen gulden of gemiddeld 1100 gulden per jaar voor elke student met een beurs. Dit is berekend door het blad Orakel van de Delflse studenten- bond. Deze administratieve besparingen ten bate van de schatkist moeten enerzijds worden toegeschreven aan de relatieve daling van het aantal studenten dat met een beurs studeert. Sinds 1973 is dit aantal blijven schommelen rond 43.000, hoewel het totale aantal studenten verder is gestegen. Aan de andere kant is de bespa ring toe te schrijven aan de ge deeltelijke beurzen, die in koop kracht steeds kleiner werden, zo meldt Orakel. Volgens het stu dentenblad is een en ander te verklaren uit de gebrekkige toe kenningsnormen, waardoor on voldoende rekening wordt ge houden met de welvaartsstyging bij de berekening van het ouder lijk inkomen. Overigens is de bezuiniging op de studiefinanciering in feite nog groter, aldus Orakel. Bij de uitke ring van de studiebeurzen wordt immers geen rekening gehouden met de prijsindex voor de studen tenconsumptie. Als dit wel ge beurd zou zijn, hadden de begro tingsbedragen over de afgelopen jaren in totaal 22 procent hogei moeten liggen. In feite is hierdoo nog eens een bedrag van onge veer 285 miljoen gulden uitge spaard. Bij elkaar opgeteld be slaan al deze administratieve be sparingen een bedrag van m< dan een half miljard gulden, zo heeft Orakel berekend. Het is overigens bekend dat vanuit de afdeling studiefinanciering van het ministerie herhaalde malen aan de verantwoordelijke bewindslieden te verstaan is ge geven dat op het punt van de stu diefinanciering een onhoudbare situatie aan het ontstaan is. Evto Uitzendbureau heeft in Leiden en omgeving deze tijdelijke banen direct beschikbaar. De vraag en het aanbod veranderen uiteraard met de dag. Ook bij de andere vestigingen van Evro Uitzendbureau - u vindt E vro-vestigingen in heel Nederland - hebben we vele honderden tijdelijke banen. Data-typiste I.B.M. system 32. Full-time of part-time. Bedrijf 's-Gravenhage Secretaresse Zonder steno. Veel typewerk en diverse typewerkzaamheden Stichting 's-Gravenhage. Boekhoudkundig medewerker P.D. niveau, eventueel M.B.A. Autobedrijf 's-Gravenhage Audio-typiste Met behulp van dictafoon moeilijke engelse teksten uittypen. Overheidsinstelling 's-Gravenhage. Typiste engels Rapporten uittypen en voorbereiden van telexen Bedry f 's-Gravenhage Typiste Na opleiding op tekstverwerkende computer werken. Bedrijf Rijswijk. Steno-typiste Opnemen en uitwerken van steno. Bedrijf's-Gravenhage. Typiste Allerhande typewerkzaamheden op kleine typekamer. Overheidsinstelling Rijswijk Secretaresse engels Normaal secretaressenpakket met steno. Bedrijf Rijswijk B oekhou dmachiniste Ervaring vereist. Bedrijf 's-Gravenhage Typiste/telexiste lypewerkzaamheden van concept. Bedrijf Rijswijk. Secretaresse/typiste Afwisselende zelfstandige baan met eigen takenpakket. Bedrijf Rijswijk ■U4 Administratieve banen Telexiste engels Uitsluitend telexen op kleine telexkamer. Bedrijf Scheveningen. Typiste nederlands Typen van concept. Bedrijf 's-Gravenhage. Boekhoudkundig medewerker M.B.A. niveau met zeer ruime werkervaring. Bedrijf Voorburg. Boekhoudkundig medewerker RD. of M.B.A. niveau. Debiteurenbewaking en beheer van grootboek. Bedrijf Rijswijk Ass. secretaresse Voornamelijk typewerk met juridische terminologie Overheidsinstelling 's-Gravenhage. Secretaresse Middelbare opleiding en steno diploma. Bedrijf's-Gravenhage Typiste Ned./Eng./Frans Typen alle talen. Ontcijferen van moeilijk leesbare handschriften Overheidsinstelling 's-Gravenhage. Boekhoudmachiniste Ruf Praetar met kaarten. Bedrijf 's-Gravenhage. Telefoniste frans/engels/duits Zeer ervaren voor grote centrale van 60 Lynen. Overheidsinstelling 's-Gravenhage. Ponstypiste Unifac 17-10. Bedrijf Rijswijk. Typiste nederlands Zeer geroutineerd, voor het typen van rapporten. Overheidsinstelling 's-Gravenhage. Typiste nederlands Gevarieerde typewerkzaamheden op een handmachine. Overheidsinstelling 's-Gravenhage. (Para-) Medische banen A- of B-verpleegkundige Nachtdiensten. Stichting 's-Gravenhage A-verpleegkundige Alle diensten. Verpleegtehuis 's-Gravenhage Ziekenverzorgenden Alle diensten. Tfehuis 's-Gravenhage. Fysiotherapeut(e) Zelfstandige baan. Ziekenhuis 's-Gravenhage. Laborant Mavo niveau, studerend M.B.0 Bedrijf 's-Gravenhage. A-verpleegkundige Alle diensten. Ziekenhuis 's-Gravenhage Kok All-round, met ervaring. Tehuis 's-Gravenhage. A-verpleegkundige Dagdiensten. Ziekenhuis 's-Gravenhage B-verpleegkundige Alle diensten. Psychiatrisch ziekenhuis Noordwijkerhout. D okter s assistente Voor poli-klinische afdeling. Ervaring in Ziekenhuis. Ziekenhuis Leiden. A-verpleegkundige Alle diensten. Psychiatrisch ziekenhuis Noordwijkerhout. Banen in techniek en industrie Tekenaars Wtb, WW, B en E Op MTS- of HTS-niveau, met of zonder ervaring. Elektrotechnisch tekenaar Voor een langere periode op een project in Rotterdam. Computer operator Ervaring met Univac 90.30, werk in 's-Gravenhage. Elektromonteurs Met ruime ervaring, voor projecten in Zoetermeer en omgeving Rotterdam HTS-er elektronika Voor werk in 's-Gravenhage Voorman draaier Met ruime ervaring en leidinggevende capaciteiten. Constructiewerkers Voor diverse projecten in de Randstad. Onderhoudsman/vrouw Grof werk in keuken verrichten Overheidsinstelling Ry swijk Waarom steeds meer mensen een tijdelijke baan vinden bij Evro Uitzendbureau? Dat komt niet alleen doordat Evro veel banen in de kaartenbak heeft. Er is meer: Als Evro geen baan voor u heeft, gaan ze echt voor u zoeken. Tot ze die baan hebben die bij u past. Dat lukt Evro zó vaak, dat ze daardoor nu al een van de grootste uitzendbureaus van Nederland is. Met aparte afdelingen als Evro Medica, Evro Technika en Evro Industrie. In 1978 heeft Evro ruim 30.000 keer iemand aan een tijdelijke baan geholpen. De bruto-lonen bij Evro zijn gelijk aan die van een vaste kracht. Vanzelfsprekend kent Evro vrije feestdagen en vakantiedagen. U krijgt vakantietoeslag en maakt, binnen de wettelijke normen, aanspraak op ziekengeld en W.W.. terwijl u natuurlijk in het ziekenfonds zit. Wilt u meer weten? Kom langs of bel op. U zult dan ontdekken dat u bij Evro Uitzendbureau xs, geen nummer bent. Korte Poten 18 's-Gravenhage Ttel. 070 - 64 69 49 Henk Ponsen/ Kitty Beaupain Ttel 070 - 29 91 66 Véronique Leemans/ Peddy Schweinsberg Kort Rapenburg 12 a Winkelcentrum Leidschendam Ttel 070 20 07 00 In de Bogaard J62 Jake Mostard/Tinel Dorpsstraat 175 Zoetermeer Ttel 079 16 99 48 Kitty Beeiv Inge Evroltechnika Morgen, woensdag, sensationele VERKOOP van 250 originele Perzische - Chinese e.a. Oosterse I HANDGEKNOOPTE TAPIJTEN RECHTSTREEKS VAN GROSSIER NAAR PARTICULIER Alle tapijten met garantie-certificaat en volledige rull- mogelijkheid gedurende een Yt jaar. Verkoop uitsluitend: woensdag van 11 tot 5 uur in de PETRUSZAAL, LAMMENSCHANS- WEG 40, LEIDEN (naast de Petruskerk) ENIGE VAN ONZE AANBIEDINGEN Hamadan 90 x 65 van 130,-voor I Tafelmaten 150* 100 van 695,- voor Hamadan 160x100 van 695,-voor Salonmaten 190x 100 van 800.-voor Salonmaten 200x 130 van 1300,-voor Hulskemertapl|ten 300 x 200 nu 1650,- r 250 x 170 »an 3150,- voor1995.- it Chinese tapijten 2*0 x 190 van 4950,- vc is, kleedjes, lopers enz. enz. Bij kontante betaling 5% KORTING

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15