Binnenkort meer duidelijkheid over raadhuis Binnenkort meer duidelijkheid over raadhuis Er wordt hier niks verteld eidse agenda Toekomst van raadswerk nog onduidelijk Leiderdorpse raad moet uitspraak doen Werp een blik op Europa Leiderdorpse raad moet uitspraak doen BOA-karavaan trekt door Voorschoten PAGINA 2 ■PfniafVli 'V"V?Ra^ DONDERDAG 7 JUNI 1979 OEGSTGEEST - "Ik ben hier geko men om een inleiding en een toe lichting te krijgen op de wijziging van het bestemmingsplan "Cen trum". Er wordt niks verteld. Ik vraag me dan ook af waarom er een wijziging nodig is en waarom bepaalde zaken zoals de hoek LeidsestraatwegITerweeweg be bouwd moeten worden". Dit vroeg de heer Benting zich gis teravond af tijdens een nogal rommelige hoorzitting over het herziene bestemmingsplan "Centrum" in Oegstgeest. Burgemeester Van Eysinga ant woordde hem dat de wijziging nodig was om bepaalde open plekken op te vullen en dat erva ring is opgedaan met het bouwen in tuinen. "Deze bijeenkomst is dan ook om een contact te schep pen tussen het gemeentebestuur en de bevolking", aldus de bur gemeester. Het "contact" dreigde in het begin Rommelige hoorzitting over plan Centrum in Oegstgeest van de vergadering uit de hand te lopen toen één van de aanwezi gen de heer Van Putten, opmer kingen over onteigening van zijn grond in het persoonlijke vlak te gen Van Eysinga richtte. Scheldwoorden over en weer en een dreiging van de kant van de burgemeester om Van Putten door de politie uit de zaal te laten verwijderen gaven de hoorzitting een tumultueus karakter. Nadat het raadslid Van Veen de gemoe deren weer ietwat gesust had, kon de bijeenkomst uitgroeien naar waar ze voor georganiseerd Van Eysinga gaf later een summie re toelichting op de opmerkingen van de heer Benting. Hij gaf aan dat de eigenaar van het terrein Terweeweg/Leidsestraatweg (naast de Beukenhof) wilde gaan bouwen. "Dit is toen samen met de stedebouwkundige, het wel standstoezicht en de commissie voor openbare werken bekeken. Het ging toen om de vraag welke bebouwing er moest komen. Je kunt wel zeggen, je hoeft er he lemaal niets te bouwen maar deze stelling is niet vol te houden. De grond is bebouwbaar. Zo zijn we samen tot een redelijke oplossing gekomen met een bebouwing die aangepast is aan de bebouwing in de omgeving". Benting sprak verder nog de vrees uit dat nieuwbouw voor Ende geest een hoogte van 30 meter zou kunnen bereiken. Wethouder Thorn en wethouder Van Belle zeiden toe dit te zullen nagaan. "Als dat werkelijk zo is, dan zul len we proberen dit tegen te gaan. Maar ik begrijp niet hoe hij daar bij komt. Op de tekening staat een maximale hoogte van 10 me ter aangegeven" aldus beide wethouders na afloop. In het herziene bestemmingsplan Centrum zijn als belangrijkste nieuwe delen een flatgebouw naast de Beukenhof (25 wonin gen) en flats op het voormalige Curiumterrein aan de Rhijngees- terstraatweg (20 woningen) op genomen. Mevrouw Mulder vroeg zich af of door de bouw van deze flats aan de Rhijngeesterstraatweg ae bomen die er nu staan bedreigd worden. Wethouder Thorn ver zekerde haar dat deze bomen zouden blijven staan. Een ander belangrijk onderdeel, de Markthof die gezien moet wor den als een uitbreiding van het winkelbestand in de Kempe- naerstraat werden gisteravond geen op- of aanmerkingen ge maakt. Ook kwam er geen kritiek op de bouw van een tafeltennis- gebouwtje in de Voscuijl, waar mee dit in de komende raadsver gadering goedgekeurd kan wor den. Burgemeester en wethouders van Oegstgeest zullen na de zitting van gisteravond het plan Cen trum nog eens bekijken. Daarna passeert het de verschillende commissies om vervolgens offi cieel ter inzage te worden gelegd. Daarna volgt dan weer een hoor zitting. Donderdag LEIDERDORP - De gemeenteraad van Leiderdorp moet tijdens de vergadering van 25 juni een uitspraak doen over de toekomst van het oude raadhuis. Belangrijke punten zijn de prijs, waarvoor het gebouw verkocht zal moeten worden aan de Leiderdorpse mid denstanders en de vraag of het gesloopt gaat worden. De Leiderdorpse middenstand heeft inmiddels een B.V. opge richt om gezamelijk en super markt te runnen, zodra zij op de plek van het oude raadhuis een winkelconcentratie mogen vesti gen. Nu is vooral de vraag of gesloopt gaat worden of niet van groot be lang voor de middenstanders. Wanneer de raad een zogenaam de principe-uitspraak in de ko mende raadsvergadering zal doen over het verder ontwikke len van de plannen van de win keliers dan kan het raadhuis Volgens wethouder Bezemer kan daarvoor eventueel worden uit geweken naar het gebouw waarin nu sociale zaken is gevestigd. Samen met het Dorpshuis blijft dit gehandhaafd. Is het plan van de winkeliers, om een winkelconcentratie met een supermarkt als trekpleister, niet haalbaar dan wil de gemeente te rugstappen naar een lager ni veau. Dan komen er toch sociaal- culturele mogelijkheden naast minder winkels en andere be stemmingen zoals bijvoorbeeld kantoren en een horecavestiging. Dp middenstand hnnnt eind van hierbij van grote betekenis zijn. Wat in ieder géval wel zo goed als zeker wordt, is de verdwijning van twee naast het oude raadhuis gelegen panden. Een van de twee vroegere woonhuizen wordt momenteel gebruikt door de ge meente. Het andere is verbouwd tot een doe-het-zelf-winkel. Ook over de verkoopprijs van het oude raadhuis is nooit een uit spraak gedaan en wordt wat meer duidelijkheid verwacht in de raadsvergadering van eind juni. Wel is er in het verleden een be drag genoemd van 850.000 gul den. Bii dit bedrae zou sIood van De plaatselijke politieke partijen van Leiderdorp meten hun krachten in het ballengooien. Dit was een vc activiteiten op de "Europese avond" die gisteravond werd gehouden in het verpleegtehuis "Leythenrode" LEIDERDORP - In de recreatie zaal van Verpleegtehuis "Ley thenrode" in Leiderdorp werd gisteravond eén zogenaamde "Europese avond" gehouden. De bezoekers kregen tal van pro- crammannntpn vnnrtrecrhnteld Band". Naast de informatiestands, de wandcollages van diverse poli tieke partijen was er ook een bierbar en een wijnproeverij met kaas-kraam aanwezig. Dit alles zorgde voor een uiterst geslaagd en gezellig politiek samenzijn. Troef, Noordeinde 2A, voorlichting en begeiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 20 A, werkgroep homofilie, 21 uur. Welfare-lokfcal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983 Volkshuis, Haarlemmerstraat 73 B, open-sociéteit, 19-21 uur, Femke, ont moetingscentrum voor Vrouwen, 9.30-12.30 uur. Stadhuis, cie. ruimtelijke ordening, 20 uur; cie. onderwijs, 20 uur; cie. huisves- tigsvraagstukken, 20 uur. Rapenburg 100, Amnesty International, 20 uur. Museum v. Volkenkunde, lezing trans cendente meditatie, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. open bare werken, 20 uur. apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 1 juni tot maandag 4 juni, 8 uur v.m. door Apo theek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136 en door de Voorschotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525; van maandag 4 juni 8 uur v.m. tot 8 juni door Centraal apotheek, Breestraat 74, tel. 120552. In dien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. dorp, tel. 140131 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. A. Vriend, De Hoge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalige marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wo nen, werken, uitkeringen en belastin gen. Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18 30-20.30 uur, donderdagavond spreekuur klachten over politie. Bureau Rechtshulp In Voorschoten: VOORSCHOTEN - De commissie voor welzijn en onderwijs in Voorschoten vindt in meerderheid het verder zelfstandig func tioneren van een raadsvrouw een onmogelijke zaak. Hoe het echter in de toekomst met het sociaal raadswerk in Voorschoten zal gaan. werd gisteravond tijdens de commissievergadering nog niet duidelijk. De meningen bleken nogal verdeeld te liggen in de commissie. Zo zag CDA-er Van Wijk graag aansluiting bij Leiden of een andere gemeente. De PvdA-afgevaardigden meenden dat er een andere organisatievorm moet komen voor het sociaal raadswerk, en dat de subsidie daarvan afhankelijk dient te worden gesteld. WD en D'66 gaven te kennen wel iets te zien in een samengaan met het maatschappelijk werk van "Horst en Vliet". Het bestuur van de stichting "Sociaal Raadswerk Voorschoten" ziet echter op korte termijn het samengaan met een andere instantie niet zitten. De fracties, afgezien van de PvdA, zijn bereid om nogmaals een jaar de stichting de kans te geven zelf aansluiting te zoeken. Wethouder Marselis meende uit alle correspondentie van de stich ting te kunnen lezen dat ze "op weg zijn" naar een andere vorm. Op dit moment is het zo dat de sociaal raadsvrouw een part-time- functie heeft. Zij wordt ondersteund door een beleidsgroep en is in dienst van de stichting. Overigens had de kritiek van de com missie uitsluitend betrekking op de organisatie en niet op het werk dat wordt verricht. In 1978 zijn 148 zaken door de sociaal raadsvrouw behandeld en dat aantal is ongeveer gelijk met het voorgaande beginjaar. Parkschool Het teruglopen van het leerlingenaantal van de openbare Park school betekent dat deze school met ingang van het nieuwe schooljaar haar zevende leerkracht ziet verdwijnen. Het school team wil daarom de depandance opheffen in Boschgeest, waar door er zes klassen ontstaan in het hoofdgebouw. Het ministerie heeft bepaald dat de depandance (alleen eerste klas) voor een jaar mag blijven, maar dat een leerkracht uit het hoofdgebouw dan die klas moet leiden. De commissie toonde zich voorstander van handhaving en ziet in een samenvoeging van twee klassen in het hoofdgebouw aan de Koningin Julianalaan geen ernstig be- Verder werd er door de commissie bij Marselis op aangedrongen dat de brandpreventie voor de scholen nu eindelijk kan worden afgerond. In elke school behoort een plan te zijn bij een plotselin ge brand. Zo'n plan is nog steeds niet aanwezig. De Stichting Jongerenhuisvesting tenslotte, heefteen verzoek gedaan om een afvaardiging te krijgen in de woningadviescommissie. De com missie welzijn is daar tegen, zo bleek gisteravond. LEIDERDORP - De gemeenteraad van Leiderdorp moet tijdens de vergadering van 25 juni een uitspraak doen over de toekomst van het oude raadhuis. Belangrijke punten zijn de prijs, waarvoor het gebouw verkocht zal moeten worden aan de Leiderdorpse mid denstanders en de vraag of het gesloopt gaat worden. De Leiderdorpse middenstand heeft inmiddels een B.V. opge richt om gezamelijk en super markt te runnen, zodra zij op de plek van het oude raadhuis een winkelconcentratie mogen vesti gen. Nu is vooral de vraag of gesloopt gaat worden of niet van groot be lang voor de middenstanders. Wanneer de raad een zogenaam de principe-uitspraak in de ko mende raadsvergadering zal doen over het verder ontwikke len van de plannen van de win keliers dan kan het raadhuis worden afgebroken. Voor de plannen van de middenstanders is sloop met daarna nieuwbouw op dezelfde plaats een eerste ver eiste. In een eerder verschenen nota bleek dat het plan van de winke liers alleen dan haalbaar zou zijn als de winkelconcentratie mo dern en efficiënt gebouwd kan worden. Het oude raadhuis leent zich als gebouw niet voor deze functie van winkelconcentratie. Overigens ligt het in de bedoeling dat boven de winkels woningen gebouwd zullen worden. Dit om de bouwkosten voor de winke liers te verlagen. De ruimte die men in gedachten houdt voor so ciaal-culturele doeleinden zou hiermee komen te vervallen. Volgens wethouder Bezemer kan daarvoor eventueel worden uit geweken naar het gebouw waarin nu sociale zaken is gevestigd. Samen met het Dorpshuis blijft dit gehandhaafd. Is het plan van de winkeliers, om een winkelconcentratie met een supermarkt als trekpleister, niet haalbaar dan wil de gemeente te rugstappen naar een lager ni veau. Dan komen er toch sociaal- culturele mogelijkheden naast minder winkels en andere be stemmingen zoals bijvoorbeeld kantoren en een horecavestiging. De middenstand hoopt eind van deze maand met een deflntief standpunt te komen. De beslis singen in de gemeenteraad zullen hierbij van grote betekenis zijn. Wat in ieder géval wel zo goed als zeker wordt, is de verdwijning van twee naast het oude raadhuis gelegen panden. Een van de twee vroegere woonhuizen wordt momenteel gebruikt door de ge meente. Het andere is verbouwd tot een doe-het-zelf-winkel. Ook over de verkoopprijs van het oude raadhuis is nooit een uit spraak gedaan en wordt wat meer duidelijkheid verwacht in de raadsvergadering van eind juni. Wel is er in het verleden een be drag genoemd van 850.000 gul den. Bij dit bedrag zou sloop van het gebouw en het bouwrijp ma ken van de grond zijn inbegre pen. Afsluiting bij het Watertje ZOETERWOUDE - In verband met de braderie die a.s. dinsdag en woensdag op het Watertje in Zoe- terwoude gehouden zal worden zijn enige verkeersmaatregelen voor die dagen noodzakelijk. Op dinsdag zal het Watertje van 17.00 tot 23.00 uur zijn afgesloten voor alle verkeer. Bewoners die gewoonlijk hun auto op de straat parkeren wordt verzocht voor 17.00 hun voertuig te verplaatsen naar elders. Andere parkeermogelijkheden zijn er onder meer in de Loethe en nabij de biliotheek aan de Noordbuurtseweg. Na 23.00 uur zal het Watertje weer worden opengesteld voor het verkeer. Het parkeerverbod blijft echter gehandhaafd tot a.s. woensdag 23.00 uur. Woensdag zal de straat ook op nieuw worden afgesloten voor alle verkeer en wel van 14.00 tot 23.00 uur. 'f -- -a - m, m LEIDERDORP - De "lijnen" van de nieuwbouw op het Voordorp-ter rein in Leiderdorp beginnen zich langzaam duidelijk af te tekenen. Op het stuk grond, waar tot voor kort de Leiderdorpse i ermis zo'n dertig jaar gedraaid heeft verrij zen nu 91 huurwoningen en 18 koopwoningen. De huurwoningen worden onder gebracht in flatbouw. Ze komen in feite tegen de Leiderdorpse brug aan te liggen. De eengezins woningen verrijzen in het ver lengde van de bestaande wonin gen aan de Tollenaersingel, de Brederode en de Loevestein. De flats zullen van zes lagen in het midden tot twee lagen hoog aan beide zijden aflopen. Half vol gend jaar hoopt men deze nieuw bouw voltooid te hebben. De woningen die nu op het Voor dorpterrein, na jarenlange pro testen van omwonenden, (die een te grote verkeersoverlast in de wijk Loevestein vreesden) neer gezet worden,zullen nogal prijzig zijn. De huurprijzen van de flats komen waarschijnlijk ruim bo ven de 500 gulden te liggen. De koopprijzen zullen tussen de 250.000 e800.000 gulden liggen. VOORSCHOTEN - De Boycot- Outspan-Aktie BOA karavaan komt zaterdag naar Voorschoten op uitnodiging van de plaatselij ke werkgroep Zuidelijk Afrika en de wereldwinkel. Deze demon stratieve bijeenkomst wordt georganiseerd in het verlengde van de olieboycot-actie rond Verhuizing muziekschool WASSENAAR - Het Wassenaarse "filiaal" van de Leidse muziek school zal worden ondergebracht in het gebouw aan de Van Heec- kerenstraat. Dat pand is door de gemeente van het St. Adelbert- college overgenomen. De muziekschool is sinds enige ja ren gehuisvest in het gebouw Nijevelt, het vroegere politiebu reau in de Van Zuylen van Nije- veltstraat. Die ruimte is echter minder geschikt en zal boven dien te klein zijn als met ingang van het nieuwe schooljaar het aantal lesuren zal worden uitge breid. In de Heeckerenstraat zal onder meer een oude kantine op zolder van het gebouw tot leslokaal worden verbouwd. Twee lokalen in het nieuwe gedeelte van de school zullen worden verbouwd tot vier kleinere, eveneens ten behoeve van de muziekschool. Er komen ook acoustische en ge luiddempende voorzieningen. De kosten worden geraamd op 65.000 gulden. Zuid-Afrika. De werkgroep richt zich met deze nieuwe actie opnieuw op een boycot van Zuid-Afrika- "Richt ten we ons bij het olie-embargo op de toevoer naar Zuid-Afrika, bij deze actie willen we bij een ander aspect stilstaan, namelijk de produkten die uit Zuid-Afrika afkomstig en in Nederland te koop ziin." In het verleden heeft de Outspan- sinaasappel als symbool gegol den, nu wil de werkgroep ook an dere produkten onder de aan dacht van de mensen brengen. De bijeenkomst van zaterdag be gint om 10.30 uur als de karavaan op de Noord-Hoflandbrug wordt opgewacht. Van 11.00 uur tot 12.00 uur staat de karavaan op het kerkplein in het dorpscentrum. Daarna vertrekt deze, vergezeld van zoveel mogelijk fietsers naar Noord wijk. Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat' 21. aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks van 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483. Algemene informatie dag. 9.00-10.00 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 -19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2