Burgemeester opent nieuwe politiebureau leidse agenda Goed concert van Solution Gewonden bij aanrijding Schot in plannen tot uitwerking projecten gemeente Wassenaar Ponydag Iedere ponyruiter van de Leider- dorpse manege Liethorp kan tweede pinksterdag deelnemen aan de "dag van de pony". De ac tiviteiten beginnen 's morgens om acht uur met het verzorgen van de pony's voor het défilé dat om tien uur aanvangt. Daarna zullen er spring- en verkleed-' wedstrijden worden gehouden, gevolgd door een estafetterace. De prijsuitreiking begint om 16.30 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Puzzeltocht De sportvereniging WIK organi seert op zaterdag 9 juni voor haar leden een fietspuzzeltocht. Tus sen twee en drie uur 's middags kan worden gestart bij het ge bouw SION aan de Violierenweg in Wassenaar. De aankomst is ge pland tussen half vier en half vijf. Om 21.15 begint een gezellige discoavond met medewerking van de Wasenaarse disco "Ac tion". Fancy-fair Een grote fancy-fair zal op zaterdag 9 juni bij de manege Liethorp in het Leiderdorpse sport-en re creatiepark "De Bloemerd" plaatsvinden. Binnen in de ma nege zullen demonstraties paard rijden worden gegeven. Van de opbrengst hoopt de manege nieuw springmateriaal te kopen. De dag begint om 10.00 uur. Uitvoering Op zaterdag 9 juni wordt in het Cul tureel Centrum in Voorschoten een leerlingenuitvoering georga niseerd. In groepsverband zullen de verschillende groepen elk twee nummers laten horen op hun gitaar. Evenals voorgaande jaren is er ook nu een speciale gast, namelijk de Franse folkgita- rist Jean Paul Piquard. LEIDEN - Drie kolossale populieren gingen gisteren tegen de grond om plaats te maken voor de nieuwbouw van de Leidsc universiteit aan de Witte Singel. Zoals bekend werd enkele weken geleden het startsein gegeven voor het bouwrijp maken van het Witte Singelterrein. Het groen, dat welig tierde op de al jarenlang braak liggende bouwplaats, moet daarom wijken. Het nieuwe universiteitscomplex moet in 1983 klaar zijn. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Nanna dv: A.G.M. van den Nieuwendijk en M.A.C.Uit- terhoeve, Kathryn dv: B.L.Gerstner en S.E.Brush. Cornells zv: C.Blijleven en M.G.Varkevisser, Annemarie dv: G.J. van den Eijkel en A. de Jong. Tris tan zv: J.H.Thomas en G.E.Taylor, Angelique dv: H. van Egmond en M.C. van Duijn, Denise dv: A.A. van Haal- em en I.M. van der Leek, Deborah dv: A.Blankert en H.C.Binnendijk, Eppó zv: K.Pellen en W.Meulman, Wilfred zv: A.Batenburg en S. de Jong, Céline dv: R.R.Moorer en E.M.Kiel, Sabine dv: J.A.Hagemann en P.Molenaar, Stephanie dv: P.Bierdrager en R.B.A. van der Luit, Dennis zv: L.J.F.Gul- demond en E.H. A. de Groot, André zv: J.C.Schoneveld en A.Slagter, Ronald zv: J.C.Schoneveld en A.Slagter. Ondertrouw: W.Baart en M.M.A. de' Laat, M.P. van Eeden en G.J.Freeke, M. van der Heijden en J.G.Gorlee, R.L.K.W. Lie en J.N.J. Fung Kon Jin, J.E.A.Michel en C.A.Smits, A.Oost- veen en M.Overdijk, J.Smid en M.G.M-Oostendorp, R.D.M.Tielen en M. van der Roest, J.H.M.Westenbroek en M.M.Lugtenburg, J. van Kampen en C.M.Guldemond. K.Ouwerkerk en M.Laterveer, M.Benzlaouia en D.Ka- radzoska. hoven, R.Gips en A.Blansjaar, H.N.J. van Rooijen en J. van der Tuijn, W.J.Blikman en M.Zirkzee, R.Ru- waard en I.Zandvliet, F.J.Buls en A.Guérin, J.G.C.M. van der Veer en A.Bom, M.S.Meelker en P.S.W. van Graas, J.E.M.C.L. van der Ploeg en H.M.Stijntjes, P.A.Seip en M.A.H.Ot- tema, R.T.Hoogkamer en J.Zirkzee, R.P.Rooijakkers en G.H. van Tol, A.C.M. van der Geest en P.Smit, J.A M.Rotteveel en E.C.J. van Es. D.Sloos en M. van Heijningen. Overleden: A.Treur(1907) geh. gew. met P.Roeloffs, A.M. Winters (1905), A. van Dijk (1932) echtgenote van: H.J.Kruijff, T. de Wit (1904), P.Crama (1906), J.P.Boezelijn (1921), G.A. van der Linden (1907), J.Beun (1896) geh. gew. met: A.J.Otto, J.H.Heil (1906), G.C.Bijl (1908) geh. gew. met P.Klijn. Op 15 juni in Warmond WARMOND - Burgemeester De Vreeze uit Warmond zal op vrijdag 15 juni de officiële opening verrichten van het tot politiebureau verbouwde bankgebouw aan de Dorpsstraat in Warmond. In het gebouw zijn de rijkspo litie te land van het district Den Haag, en de rijkspolitie te water van het district Amsterdam gevestigd. Voordat het gebouw naar het cen trum van Warmond verhuisde, moest de rijkspolitie het doen met een drie kamers tellend ge bouwtje in de Julianastraat. "Ons onderkomen lag vroeger te ver uit het centrumzegt comman dant Ben van Abswoude. "De mensen hoeven tegenwoordig niet meer apart naar het bureau te komen. Ze komen erlangs als ze boodschappen doen", meent Van Abswoude. Activiteiten De officiële openingsdag zal wor den gevuld met allerlei activitei ten van de rijkspolitie voor het publiek. Vanaf 's morgens zal de gemeentehaven worden gebruikt voor het houden van een exposi tie. Daar zullen onder andere drie boten van de rijkspolitie te water liggen. Eveneens zal er een demonstratie worden gegeven van speur- en demonstratiehonden. Van 14.00 tot 16.00 uur mogen enkele klas sen van de lagere scholen uit Warmond bekijken waarin onder meer een ogentestapparaat staat opgesteld. De technische recher che is ook aanwezig en laat zien met welke materialen zij hun da gelijkse werk verrichten. „Open huis" Tot 's avonds negen uur is het rijks- politiegebouw in de Dorpsstraat een "open huis" voor alle War- monders, die naast het nieuwe gebouw ook eens kennis willen maken met de nieuwe agenten. Onlangs hebben namelijk nogal wat personeelswisselingen plaats gehad. De plaatselijke harmonie, St. Mat thias, zal 's avonds voor het nieu we gebouw een optreden verzor gen. Dat het bureau in het verle den een bankgebouw is geweest zullen de belangstellenden tij dens een bezoek kunnen ervaren. De grote brandvrije kluis zit nog LEIDEN - Bij een aanrijding op de hoek Pelikaansl raat- Haarlemmerstraat waren van nacht twee gewonden Het on geluk gebeurde doordat een 17- jarige bromfietser (R.T uit Voor schoten) geen voorrang verleen de aan een auto, die werd be stuurd door de Sassenheimer J. A. M. Z\ Beiden werden door de EHD met vermoedelijk een her senschudding naar het AZL overgebracht. steeds in het pand. Deze zal wor den gebruikt voor het archief en voor de verkiezingsbiljetten, die tot na de Europese verkiezingen bewaard moeten blijven. Een blik op het tot politiebureau verbouwde bankgebo straat in Warmond. Burgemeester De Vreeze zal op 15 opening van het gebouw verrichten. WARMOND - Ook dit jaar heeft de stichting de Zonnebloem weer een boottocht georganiseerd voor de bejaarden en zieken in Warmond. Allereerst waren donderdag de bejaarden aan de beurt, terwijl gisteroch tend de patiënten van Marienhaven aan boord gingen (zie foto). De boot tocht voerde onder andere langs de Kaag en duurde van negen uur 's ochtends tot half zes 's middags. Op de boot was plaats voor honderd stampvol. Expositie van werkstukken cursisten in „Sjelter" LEIDERDORP - Het sociaal-cul tureel centrum "Sjelter" in Lei derdorp houdt vanaf vandaag tot en met dinsdag een expositie van werkstukken, die vervaardigd zijn door cursisten van de ci tieve cursussen. Er zullen scheidene dingen te zien zijn, der andere: poppen uit groot moeders tyd, wandkled broodfiguren, keramiek, raa versieringen en pitriet. Openingstijden: van 14.00 tot 17.00 uur, dinsdag ook van 10.00 tot 12.00 uur. De expositie wordt ge houden in het Sjeltergebouw. Heemraad laan 67 in Leiderdorp. LEIDEN - Omdat het "Rocket Record-label" onlangs is vrijge maakt, heeft de uit Groningen afkomstige symfonische rock groep "Solution" (Tom Barlage/saxofoon, Willem Ennes/orgel, Hans Waterman/drums en Guus Willemse/basgitaar) geen dwin gende banden meer'met een platenmaatschappij. Dit betekent onder andere dat de vijfde langspeelplaat van de groep, die men in augustus a.s. klaar hoopt te hebben, niet nood zakelijkerwijs door hun vroegere platenmaatschappij zal worden uitgebracht. Het staat "Solution" vrij terug te gaan naar bijvoor beeld de platenmaatschappij die de eerste elpees van de groep uitbracht of naar een andere maatschappij. Men is bezig met opnamen op dit moment in een sound-studio in Zuidbroek, waar men slechts de beschikking heeft over een 16-sporenband, zodat de mogelijkheden beperkt blijven. Het Solution-optreden, gisteravond in een redelijk gevulde Leidse Stadsgehoorzaal, kende die beperking absoluut niet. Met num mers als "Caroussel", "Give some more" en "Chappaqua' (met een imponerende drumsolo) wist de groep gisteravond voor een enthousiast ritmisch meeklappend en -stampend publiek zijn niveau te bewijzen. Ook het bekende "Black Pearl" kende die nadrukkelijke muzikale "Solution-interpretatie".^ In de toegift afgedwongen door een gescandeerd "We Want Mo- re"-gillend publiek, bracht de groep "Divergence Shuffle-Frog" in eerste instantie en later ter afsluiting "Unknown Funky Pie ce". De lichteffecten werden synchroon afgestemd op de muziek, zodat soli ook visueel als zodanig herkenbaar werden. Een uni cum deed zich tijdens het optreden voor, omdat Solution-bassist Guus Willemse zich tijdens het intro van het nummer "Empty Faces" vergiste, zodat het nummer wederom muzikaal ingezet moest worden. Het publiek pikte dit vrijwel geluidloos. Alle ongedisciplineerdheid, die frequent maatstaf is voor dergelij ke concerten, ten spijt. K O/LJA heeft gisteravond 300 bezoekers in de Stadsgehoorzaal kunnen krijgen, hetgeen op zich geen onbevredigend resultaat lijkt. Duidelijk is wel, dat het door K O/LJA te organiseren Flairck- concert op 27 juni a.s. in de Leidse Schouwburg volledig uitver kocht zal zijn. Zo ver heeft "Solution" het, ondanks kwaliteit en motivatie, nog steeds niet kunnen brengen. BERT KOEKEBAKKER LEIDEN - Op donderdag 7. vrijdag 8 en zaterdag 9 juni zal in het Leids Vrijetijdscen trum onder het thema "Avant-Garde binnen de sin gels" voor de tweede maal een festival van de hedendaagse gecomponeerde, geïmprovi seerde en elektro-accousti- sche muziek plaats vinden. Geruggesteund door het succes van het eerste festival in 1978, hebben de organisatoren, be staande uit de Stichting Krit i- sche Kuituur Leiden, het Leids Vrijetijdscentrum en Jazz-sociëteit Hot House, een programma samengesteld, waarin getracht zal worden een zo gevarieerd mogelijk beeld te geven van hetgeen op dit moment op het gebied van de hedendaagse, geïmprovi seerde, experimentele mu ziek geboden kan worden. Afgezien van het Jazz-duo Frankfurt, biedt het pro gramma uitsluitend Neder landse muzikanten, wat als voordeel heeft dat men ge makkelijker in de gelegen heid is om een volgend optre den bij te wonen. Als speciaal onderdeel van het festival zal op vrijdagavond een forumdiscussie plaat.: vinden, waarbij een aantal Nederlandse componisten hun visie zullen geven over een aantal aspecten van het hedendaagse componeren en Nieuw festival in het teken „avant-garde" de positie van de componist. Aan dit forum verlenen hun medewerking: Louis An- driessen. Konrad Boehmer, Willem Breuker. Otto Ketting en Misha Mengelberg Musi coloog en journalist Elmer Sehönberger zal als voorzitter optreden. Donderdag 7 juni bevat het programma vijf onderdelen. Het koor Morgenrood zal een uilvoering van "Die Mutter" van Bertold Brecht ten geho re brengen. Verder zal het Leids Studenten Kameror kest werken van Luigi Nono en Anton Webern en hel or kest De Onderste Steen wer ken van Andriessen. Borstlap en Soil uitvoeren. Op dezelfde avond zal Het Tweede Leven een film met geluidscomposi- 1 ie van Victor Wentink gepre senteerd worden door Dick Borstlap. Ook zal de nog jon ge, uit Nijmegen afkomstige, lazzformatie Arabesk optre den. De forumdiscussie vindt zoals BergeykijHuib op vrijdag 8 juni plaats. Maarten van Reg- teren AltenaSolo,die meteen geheel eigen interpretatie van hel begrip muziektheater zal komen, de groep Hoketus, die ontstaan is na de gelijknami ge compositie van Andries sen, cn het al reeds landelijk bekende ensemble De Vol harding zullen vrijdag hun medewerking verlenen. Te vens zal dan het Nico Lan- genhuyzen Septet, een zestal improviserend e jazzm usici uit het zuiden des lands, op treden. Zaterdag 9 juni zullen het Am sterdams Studenten Kamer Orkest, het Jazz-duo Frank furt en de pianist Guus Jan sen het tweede festival "Avantgarde binnen de sin gels" aandoen. Met dit al zeer interessante gezelschap slui ten Gilius van Bergevk/Huis Emmer Duo. die een stuk ge titeld het Rijke Leven III zul len spelen en de 15-mans for mal ie: De Loek Dikker Wa- erland Big Band het festival Het de bedoeling van de or- i "Avanl-Gar- innen de singels" jaar- te laten terugkeren. Het )i sat ie-model is daar- gefundeerder dan vorig LOUIS CORN ELISSE WASSENAAR - Er begint schot te komen in de plannen die moeten leiden tot de uitwerking van ver schillende projecten in Wasse naar. Burgemeester en wethou ders hebben een overzicht opge steld van de uitwerking van de projecten. Dit is gedaan als hulp voor de commissie financien. Voor de projecten is in totaal 10 miljoen gulden beschikbaar. In december 1978 hebben B en W een richtlijn vastgesteld voor het besteden van 10 miljoen uit de welgevulde saldi-reserve van de gemeente. Het bedrag werd toen als volgt verdeeld: 2 miljoen voor jeugd- en jongerenwerk, 2 miljoen voor sociaal-culturele voorzieningen, 1 miljoen voor voorzieningen voor bejaarden, 1 miljoen voor wijkvoorzieningen, 4 miljoen voor een nieuw of vernieuwd zwembad en 500.000 gulden voor een betere accom modatie voor de schoolsport. Uit het overzicht blijkt dat sommi ge projecten langzaam maar ze ker vorm beginnen te krijgen. Wat het jeugd- en jongerenwerk betreft zijn de programma's van eisen voor de gebouwen op het complex van de boerderij Ter Zaterdag Sanders, Levend aal/hoek Korevaar- straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. LAK-Theater. Dorine van der Klei r een try-out-voorstelling van nieu produktie, 20.30 uur. Microtheater, Oude Vest 35, toneelgroep Imperium met "Met gesloten deuren" van Sartre, 21 uur. Hot House, Vrijetijdscentrum, concert door The European Jazz Quintet, 21 uur Stadsgehoorzaal. Antilliaanse feest- Zondag Maandag ARTSEN Leiden - Wijk 1 (Morskwartier, Groenoord, Noorderkwartier, Noord- binnenstad) tot le Pinksterdag 8 uur v.m.: E. Nieuwenhuis-Smalbraak. Be vrijdingsplein 60, tel.768918; le Pink sterdag v. 8 tot 24 uur A. van Ravesteyn- Weber, Bevrijdingsplein 60, tel. 768918;2e Pinksterdag H. Aelbers, Noordeindsplein 2a. tel. 122268. Wijk 2 (Kooi- en Merenwijk): zat. en le Pink sterdag: Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 133934; 2e Pinksterdag: P. Dersjant, Hooigracht 61, tel. 123752. Wijk 3 (De Waard, Professorenwijk, Tuinstadwijk, Zuidbinnenstad): zat. en le Pinksterdag: J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225; 2e Pinksterdag: J. van Gent Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538. Wijk 4 (Zuid West, Haagkwartier): zat en le Pinksterdag: H. Engel, de Mey van Streefkerkstraat 53, tel. 121334; 2e Pink sterdag A. Boer, Kennedylaan 46, tel. Leiderdorp - H.B. van Wijk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529,(zaterdag); F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139 (zondag). Beide dagen spreekuur van 12.30-13.00 uur in Gezondheidscentrum Winkelhof, Florijn 10, tel. 891000.P. van 't Woud/L. Middendorp, Hoofdstraat 40, tel. 410070. (maandag), spreekuur van 12.30-13.00 uur. Oegstgeest - H.A. Reterink, Terweeweg 152, tel. 150394 (zondag); J.W. de Haan, Oranjelaan 26,tel. 156505 (maandag) Voorschoten - C. Meijer, Roucooppark, tel. 2493 (zaterdag); S.M. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6. tel. 5417 (zondag); A. Meiman, J.W. Fnsolaan 13, tel. 2493 (maandag). Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 10030. APOTHEKEN De avond-, nacht-, en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 1 juni tot maandag 4 juni, 8 uur v.m. door Apo theek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136 en door de Voorschotense Apotheek. Leidseweg 66, tel. 2525; van maandag 4 juni 8 uur v.m. tot 8 juni door Centraal apotheek, Breestraat 74, tel. 120552. In dien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. A. Vriend, De Hoge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022 DIERENARTSEN Leiden - Weekendregeling dierenartsen Muurling, Roest, Helder F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057. Week endregeling dierenartsen Krol, van Gooi, Vestjens: F. van Gooi, Pr. Frede- rikdreef 14, Katwijk, tel. 01718-74781 (za terdag en zondag); Y. Krol, Pres. Kenne dylaan 260| Oegstgeest, tel. 153266 (maandag). SOS-dienst Weer gereed. Drie architectenbu reaus zijn aangewezen voor het maken van schetsplannen. Op het sociaal-culturele vlak zijn besprekingen aan de gang met het kerkbestuur van de St. Willi- brordparochie over het Jeroen- huis, dat beter geschikt moet worden gemaakt voor allerlei ac tiviteiten op dit terrein. Over on geveer drie maanden zal een rap port met kostenraming klaar zijn. Dan kan meteen worden beke ken hoe bet Jeroenhuis voor een periode van 25 jaar geschikt kan worden gemaakt als middelgroot sociaal-cultureel centrum. Wat de bejaardenvoorzieningen be treft denkt men aan de aankoop van een binnenkort vrijkomende school en deze te bestemmen voor het werk van de U.V.V. Over de wijkvoorzieningen kan wor den gemeld dat besloten is het Deylercentrum te verbeteren en eventueel te vergroten. Aan de Heidemaatschappij is ad vies gevraagd over de plaats voor een nieuw te bouwen zwembad. Tenslotte worden plannen voor bereid ter verbetering van de schoolsportvelden aan de Prin- senweg. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uui). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 - 19.30 c Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien i gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement pe.' post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Bij automatische overschrij ving geen administratie- cn cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2