Lugdunum ook LFC opzij: 3-0 zet Capri- Sonne Docos doet in onweersstemming stapje omlaag... Eenvoudige zege van Jim Connors in Parijs Verkuylen naar RCL Lotto/toto Scorebord VenhcuSc VRIJDAG 1 JUNI 1979 LEIDEN - In h^t komend Pinksterweekeinde valt de be slissing of Lugdunum al dan niet kampioen wordt van de tweede klasse A. Gisteravond versloeg de formatie van trainer Ruud de Groot stadgenoot LFC op het terrein aan de Boshuizerkade met duidelijke cijfers (0-3), waardoor de groenwitte brigade lijstaanvoerder Westlandia op slechts één punt afstand blijft volgen. LEIDEN - In tegenstelling tot andere berichten, gaat RCL-spits Bennie Heemskerk niet naar UVS. De Leiderdorper blijft ook in het komende seizoen uitkomen voor de zaterdag-eersteklasser, die niemand van de spelers zag vertrekken. Wèl vroegen ASC-doelman Charles Robert en de Roodenburger Reinier Verkuylen overschrijving aan naar de Leider- dorpse club. By zondag-hoofdklasser UVS vonden ook enige mutaties plaats. De ge broeders Paul en Marcel v.d. Blom vertrekken naar Feyenoord, Cees Pouwiel gaat naar het Zoetermeerse DSO, Henk Zandbergen stapt over naar Hercules (Utrecht) en Jan Verver stopt met voetballen. Tegen deze verhezen staat de komst van LFC-speler Aad Neuteboom. Bij LFC vertrekt verder ook Cock van Weerlee, die net als LDWS-trainer Leo de Jong, zijn heil bij Floreant in Boskoop gaat zoeken. Lugdunum ziet geen spelers vertrekken. Wel komen Hennie de Klerk en Ted van Berkel van VTL de rijen versterken. In de zaterdag tweede klasse zag Lisser Boys René Griffioen naar de zaterdag-afdeling van SC Lisse vertrekken. Ter Leede kon Erik Onder water van MVKV begroeten. RIJSWIJK - De afmars rich ting vierde klasse had zich gisteravond voor Docos niet in een macaberder sfeer kunnen voltrekken. Terwijl inktzwarte donderwolken zich boven de Rijswijkse voetbalwoestijn bundelden voor een hemels vuurwerk, moest de Leidse equipe na de 3-0 nederlaag tegen Vreden- burch de bittere pil wegslik ken van de verloren der- deklassersstatus, die na de 4-2 triomf van zondag op Spoorwijk nog zo zeker scheen. Zekerheden leiden evenwel, zo bleek ook gisteravond in de knollentuin van Vreden- burch, in 'erop of ëronder- duels' een wankel bestaan, zodat de simpele theorie "we hebben aan een gelijkspel voldoende" weliswaar op waarheid maar nog meer op gezond supportersoptimis- me berustte. Vredenburch, dat dinsdag te gen Spoorwijk (uitslag 0-4) al het bewijs had aangedra gen dat het onder benarde omstandigheden goed weet te functioneren, hield dank zij de inbreng van routiniers als Arie de Kruyk en de ge broeders Ton en Ben Steyn het hoofd opvallend koel. Als ware zandhazen buitten de volgelingen van Huub Scherpenisse 'het woestijn- voordeel' gretig uit en zagen zij hun strijd voor handha ving van het derdeklassers- schap nog vereenvoudigd, nu Docos-middenvelder Cees Verburg al vroeg de rampspoed van zijn ploeg aankondigde. Na 16 minuten beroerde die laatste binnen de beruchte lijnen een voor zet van Ton Steyn met de hand, wat de thuisclub (An dre Postma) een penalty op leverde, terwijl de lange Leidenaar even later onge wild het sein gaf voor een Rijswijkse mars, - die zijn eindbestemming vond in de 2-0 van Ben Steyn. De donkere wolken pakten Vredenburch houdt hoofd koel: 3-0 zich derhalve al in een vroeg stadium boven de hoofden van de Docos-spelers samen, een depressieachtige ten dens, die zich overigens al eerder had afgetekend. Want bezield als Vredenburch was om de laatste strohalm te grijpen, legden de Rijswij- kers Docos een dwingend spelletje op, waarbij het speelveld steeds klein werd gehouden. Bij balbezit slo ten de linies bij Vredenburch als regel goed aaneen, ter wijl bij balverlies Docos met ongebreidelde inzet werd aangepakt. Bovendien bleek trainer Scherpenisse zijn huiswerk goed te hebben gemaakt. De roem, die Docos-rcchter- spits Sjaak Rietbergen na zijn doeltreffende optreden tegen Spoorwijk was voor uitgesneld, had de voorma lige ADO-speler ertoe aan gezet om binnen de Vreden- burch-stratcgie een speciale bewakingsdienst voor die snelle voetballer in te rui men, die door linkervleugel- verdediger Jacques Verroen met een ontroerende toewij ding werd uitgevoerd. Nu het voornaamste Docos- gevaar was ingedamd kon Vredenburch met ongecom pliceerd aanvalsspcl hun winstbedoclingen vanaf het begin onverhuld laten en Docos onder pressie houden. Na 16 minuten bezweek Cees Verburg onder die druk op het moment dat na hij een voorzet van Ton Steyn in het elfmetergebied tot 'hand werk' overging. Linkerspits Andre Postma greep dat bui tenkansje dankbaar aan om zijn elftal in bovenliggende positie te manoeuvreren: 1-0. Door die goal had Docos zijn gunstige uitgangsstelling, die het zich tegen Spoorwijk had verworven, verspeeld en moest de Leidse brigade de accenten in offensieve zin verleggen. Voorstopper Ernst Jan Beerlagc ging zijn ploegmaten daarbij voor, toen hij na een voorzet van Cees Vrisekoop linksback Verroen tot een redding op de lijn noopte en kreeg ver volgens steun van Verburg, die keihard in het zijnet knalde. De leerlingen van Scherpenis- die plotselinge dadendrang van hun oppo nenten als een waarschu wing en sloten haastig de rij en. Met verdubbelde inspira tie oefenden de frontspelers Polman, Postma en Ben Steyn hun storingsopdracht uit, waardoor Docos zich als een opgejaagd dier over de Rijswijkse zandvlakte voortbewoog. Die dwingen de speeltrant leverde Vre denburch na 27 minuten re sultaat op. toen Cees Ver burg onnodig balverlies leed aan Ben Steyn, die vervol gens aan broer Ton minzaam de organisatie van het fami liefeest overliet: 2-0. Die treffer had op Docos een verlammende werking, hoe zeer Siem v.d. Ham zijn pu pillen van de kant ook aan spoorde tot een verhoogde actieradius. Met invaller-doelman Hans Burghouwt voor zijn gebles seerde broer Kees gaf Docos na rust aanvankelijk wel ge hoor aan de wens van Siem v.d. Ham om het spelbeeld naar de helft van Vreden burch te verplaatsen. Jan Smits dwong na een fraaie pass van Beerlage goalie Bobby Moore tot een impo nerende redding, waarna 'hoofdarbeid' van Rietber gen door die Engelse sluit post al evenmin waardig werd bevonden voor de 2-1. Die tegenslagen werkten be paald niet bevorderlijk op het tociral fragiele Docos- moreel, dat later nog meer werd geknakt toen eerst Beerlagc de Vredenburch- lat trof. Ton Steyn na fraai voorbereidend werk van Polman aan de andere kant wel de roos trof en Smits zijn inzet door Rijswijker Ver roen van de lijn zag gewerkt. Voor Docos restte toen niets anders dan een trieste af mars richting vierde klasse, die zich voltrok tegen het macabere decor van een he vige onweersbui.. GERARD VAN PUTTEN PARIJS - Gilles Moretton, die en kele maanden geleden in Am sterdam voor het beslissende punt zorgde in de Daviscup-lan- denwedstrijd Nederland Frank rijk, heeft gisteren in de tweede ronde van de open Franse kam pioenschappen de eerste ge plaatste speler uitgeschakeld. De jonge Fransman versloeg de 20- jange, als elfde geplaatste Jose Luis Clerc, met 6-4, 6-2, 6-3. Dat gebeurde, nadat een serie regen buien de banen onder water had den gezet en op de hele middag één partij was uitgespeeld, waar bij de als zesde geplaatste Harold Solomon met 6-2,6-1,6-1 won van de Fransman Pascal Portes. Jimmy Connors versterkte zijn aanspraken op de Franse titel. De als tweede geplaatste Amerikaan won met 6-1,6-1,6-4 van de zeven- tien-jarige Indiase speler Ramesh Krishnan, wiens schaarse sco rende slagen luid werden toege juicht. Het optreden van Connors was heel wat overtuigender dan dat van Borg eerder deze week. Connors, die tot dusverre geen set heeft behoeven af te staan, houdt rekening met een finale tussen hem en Björn Borg. Hij wilde geen voorpeilingen doen omtrent de uitslag. "Op gravel zijn we aan elkaar gewaagd". Voordien had Connors vroegere verloofde Chris Evert, die thans getrouwd is met John Lloyd, het goed bezette centrecourt een aan trekkelijke partij voorgescho teld. Ze won met tweemaal 6-3 van haar dertigjarige landgenote Laura Dupont. De als elfde ge plaatste Rosy Casals, die als ge volg van een knie-operatie nog steeds mank loopt, verloor met 6-1, 6-4 van het grote Tsjechische talent Helena Strachanova. De Argentijnse Ivanna Madruga trok zich weinig aan van de gravel- baanreputatie van Mima Jauso- vec. Zij versloeg de Joegoslavi sche met tweemaal 6-0. Tracy Austin, die momenteel deelneemt aan de strijd om de Franse titel, vormt de grote trekpleister voor het Wimbledontenmsgala dat op 8 juli in Scheveningen wordt gehouden. De organiserende vereniging Leimonidas contracteerde Betty Stöve als tegenspeelster voor de jeugdige Amerikaan se, die, zoals de foto laat zien, nog immer met strikjes in het haar speelt. seling oplevende tegenstander van repliek te dienen. Daardoor konden de Kikkers zich in het laatste kwartier naar hartelust uitleven, maar het zou lang duren voor de keuze uit de voorraad kansen nogmaals kon worden bepaald. Pas drie minuten voor tijd slaagde Frans Sjardijn erin zijn ploeg van dertig meter naar 0-3 te schieten, maar dat was dan ook wel een erg fraaie treffer. ROB ONDERWATER later Hans Selier. De Lugdunum-speler maakte De koploper moet in de resterende duels tegen ONA (uit) en LDWS (thuis) tenminste éen punt verlie zen, terwijl Lugdunum aan de confrontaties met Texas DHB en Oranjeplein vier punten zal moe ten overhouden. Geen onmoge lijke opgave voor de Kikkerpol- derploeg omdat de aanstaande opponenten nu niet bepaald tot de sterksten van de tweede klasse behoren en de Leidse equipe momenteel op onverwachte momenten tot scoren komt, juist als de vorm een bepaalde periode in de kast lykt gezet. Dat leverde de Kikkers ook in de derby tegen LFC de volle winst op. Immers, uitgerekend toen Lugdunum in de openingsfase door LFC op een offensief werd getracteerd, wist Koos Bekooy zijn formatie naar een 0-1 voor sprong te schieten. LFC bleef ook daarna nog geruime tijd de betere ploeg, omdat de tegenstander bepaald niet de intentie vertoon de de marge naar 0-2 te vergro ten. Pas toen ver in de tweede rondgang 'Kanarie'- doelman Sam Holswilder grandioos over een inzet van Jeroen van Egmond dook, v/aren de kampioenspre tendenten werkelijk van zins om het vertrouwde, snelle spelletje voor de ongeveer 800 belangstel lenden te etaleren. LFC, overi gens nog niet gevrij waard van degradatiezorgen, geloofde het toen wel en bood Lugdunum vol op de gelegenheid de lakens uit te delen. Dat het uiteindelijk Derde internationale Russell-Tri- bunaal. Over de mensenrechten in de Duitse Bondsrepubliek. Deel 1. Het Wereldvenster, f25.- Doe-boek voor zelfverandering. door J. Schmidt. Uitgeverij De Toorts, Haarlem, f 17.- Elseviers Vennootschapsbelas ting-uitgave 1979. bestemd voor de aangifte 1978. Uitgeverij An- noventura, Amsterdam, f32.50 'slechts' 0-3 werd, was voorna melijk te wijten aan het haastige optreden van de groenwitte frontlinie. LFC opende, zoals gezegd, voortva rend. Al na 60 seconden ver scheen spits Ger Nachtegeller alleen voor doelman Eradus, maar de LFC'er kreeg het leer verkeer^ op de schoen. Datzelfde overkwam tien minuten later Aad Neuteboom, die overigens naar UVS vertrekt. Koos Bekooy deed daarna aan de andere kant voor hoe je een bal wel binnen de doelpalen kunt werken. Hij rea geerde attent bij een verkeerde pass in de LFC-defensie en liet Holswilder vervolgens kansloos. De verwachte jacht op de veilige 0-2 bleef uit, waardoor LFC het initiatief kon behouden. Voor de pauze kreeg de Swaak-equipe één mogelijkheid om langszij te komen, maar Frans van de Boog- aart'faalde in de afwerking. Ook in de tweede helft kreeg de thuisploeg nog twee goede kan sen op de gelijkmaker, maar we derom wisten Nachtegeller en Aad Neuteboom de mogelijkhe den niet op de juiste waarde te schatten. De blunder van Holswilder in de 67ste minuut maakte aan alle spanning een einde. De LFC- goalie liet de bal na een schuiver van Jeroen van Egmond onder zijn lichaam doorglippen en die treffer had een negatieve uitwer king op zijn ploeggenoten. Die hadden geen fut meer om de piot- Alles over hardlopen "jogging". door J.F. Fixx Uitgeverij De Kern, Bussum. f29.90 Het Bergenboék. door Prof.dr. Al- bert Baumgartner e.a. Stan daardwerk over de bergen en ge bergten der aarde, hun vorming en vormenrijkdom, hun samen hang, klimaten, flora en fauna. Met 600 illustraties, waaronder 130 pagina-grote kleurenfoto's. Uitgeverij Zomer Keuning, Ede. f 137.50. De liefde vergaat nimmermeer, door Annie Oosterbroek-Dut- schun. Omnibus. Uitgeverij Zo mer Keuning, Ede. 23.50 De man uit Lissabon. De miljoe- nenzwendel die Portugal op zijn grondvesten deed schudden, door Th. Giffoyd. Uitgeverij L. J. Veen. Paperback, 24.90 Leven zonder aderverkalking. Voorkomen en genezen van arte- riosclero.se, door Kurt Allgeier. L. J. Veen. Paperback, 14.50 Vernieuwd geloven. Eerlijke ant woorden op kritische vragen, door Ds. A. C. D. van den Bosch. Uitgeverij Zomer Keuning. Paperback, 17.50 Meditatiegids voor beginners. door L. LeShan. Uitgeverij De Toorts, Haarlem, 24. Vier commando's. Tussen Pool en Pyreneeën, door Alan White. Uit geverij Hollandia, Baarn. 32.50 Kanovaren. Bootkeu^e, vaartech- niek en kanotoerisme, door Jan Eggens. Een Hollandia water sportboek. Geill. met foto's en te keningen Hollandia 16.90 Arenden vliegen alleen. doorTon- ny Vos-Dahmen von Buchholz. Een boek voor de jeugd over de Kanaaleilanden in de negende eeuw. Uitgeverij "Westfries land". Hoorn. De Wiking van Walacra. doorTon- ny Vos-Dahmen von Buchholz. Een boek voor de jeugd over Wal cheren in de negende eeuw. "Westfriesland" Uit de wereld aangewaaid, door Leni Saris. "Westfriesland". Lange schaduwen in de nacht, door Jo Pestum. Commissaris Luc Lucas-serie "Westfries land". Het beste zit van binnen, door El de Groen. Jeugdboek. "West- friesland" DEN HAAG (ANP) - Lotto 21 heeft wat de eerste prys betreft geen winnaar op geleverd. De tweede prys wordt ver deeld onder zes deelnemers, die ieder bruto 51.425 - ontvangen. In het nieuwe spel toto-gelijk kwam er voor het eerst een eerste prys uit de bus, die goed is voor ruim 40.000 gulden. De gedetailleerde cijfers: Lotto 21 Eerste prijs: Geen winnaar, van het be drag van de eerste prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van week 22. Het overige deel wordt in gelijke delen verdeeld over de tweede tot en met vijfde prijs Tweede prijs: 6 winnaars, die ieder bruto 51.425,00 ontvangen. Derde prijs: 139 winnaars, die ieder bru to 2.805.30 ontvangen. Vierde prys: 5.792 winnaars, die ieder 81.30 ontvangen. Vijfde prys: 15.572 winnaars, die ieder 30.20 ontvangen. Jackpot bestemd voor week 22: 145.775,99. Toto 21 Eerste prys: 20 winnaars, die ieder bruto 6.645,90 ontvangen. Tweede prys: 823 winnaars, die ieder 75.20 ontvangen. Derde prys 8 888 winnaars, die ieder 9.70 ontvangen. Toto-gelijk Eerste prys: 1 winnaar, die bruto 40 479,30 ontvangt Tweede prijs: 4 winnaars, die ieder bruto 1.114,30 ontvangen. Derde prijs: 78 winnaars, die ieder 200.00 ontvangen Vierde prys: 2.758 winnaars, die ieder 8.50 ontvangen. Vijfde prys 1 922 winnaars, die ieder 8,50 ontvangen. Erik en Roderik. door W J M Wippersberg. "Westfriesland". De buitengewone belevenissen van Sebastiaan. door Lloyd Alexander. Jeugdboek. "West- friesland" De grote dierenverhuizing. door Bart Veenstra. Jeugdboek. "Westfriesland". Frearkje het Friese paard, door Jellv de Jong. Jeugdboek. "West- friesland". Schilfers van de eeuwigheid, floor Ans van der Heide-Kort. "West friesland". Jeugdsportdag bij Lugdunum LEIDEN - In het kader van de fes tiviteiten rond het 60-jarig be staan, organiseert de voetbalver eniging Lugdunum zondag een sportdag voor de jeugd. Honderd jongens zullen op het terrein in de Kikkerpolder gaan hardlopen, verspringen en penaltvschieten, waarby gestreden zal worden om de titel "jeugdsportman van het Bij het strafschoppen-nemen zal het doel verdedigd worden door Hans Galjé (FC Den Haag) en Rob Boersma (Haarlem). In de pauze van het gebeuren treedt het m^jorettencorps de Kooigirls op en wordt er een demonstratie taekwondo gegeven door sport school v.d. Berg. Verder komen ook de ouders en de jeugdleiders in actie (ze spelen om 14.00 uur een voetbalwed strijd tegen elkaar) tydens het gebeuren, dat opgeluisterd zal worden door een fancy fair. Sleutels tegen MSV Duisburg LEIDEN - Aanstaande zaterdag speelt De Sleutels een vriend schappelijke wedstrijd tegen de amateurs van MSV Duisburg. In het team van de West-Duitsers zitten spelers die in aanmerking komen voor een profcontract. De wedstryd begint om 15.00 uur terwijl het tweede team van de Duitsers om 13.00 uur, een voor- wedstrijd speelt tegen het tweede elftal van De Sleutels Tweede klaftse B SV '35-Rijsoord 2-2 Eerste klaftsc B: Olympia-VIOS 1-1 Tweede klasse A LFC-Lugdunum 0-3, DHL-Naaldwyk 0-1 Derde klasse A Vredenburch-Docos 3-0. Docos degra- ADVERTENTIE Capri-Sonne. ccn heerlijke, zuivere sinaasappel limonade. In het handige cénpersoons-pakje met de vele gebruiksmomentcn Zuiver fris in't ondcrwegkofïertje ADVERTENTIE Bezoekt zaterdag 2 juni a.s. om 15.00 uur de internationale voetbalwedstrijd op het sportveld "De Vliet" Leiden ZW De Sleutels 1-M.S.V. Duisburg: 'A.M.T.' Duitsland Scheidsrechter de heer D. Sira Goedhart Vastgoed, uw adres voor betaalbare woningen.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17