Goede leiding is strikte noodzaak eidse agenda Winkelcentrum Noord-Hofland moet veel gezelliger worden SJ.J.O. organiseert voor zesde maal zomerkampen PAGINA 2 Mfil'BliBifiliT WOENSDAG 30 Mfcl 1979 99 99 OEGSTGEEST - De Stich ting Jeugd- en Jongeren werk Oegstgeest organi seert dit jaar voor de zesde maal in successie een aan tal zomerkampen voor de jeugd van 8 t/m 17 jaar. De ze kampen zijn het jaar lijkse hoogtepunt in de rij van activiteiten die op het programma van de S.J.J.O. staan. Bert Rigte- ring coördinator van de werkgroep kampen en Lea Koens kunnen er alles over vertellen. Rigtering: "De vakantiekampen hebben al zo'n 18 jaar plaats. Sinds 1974 heeft de S.J.J.O. de organisatie in handen. Tot die tijd werden de kampen door de her vormde en gereformeerde jeug draad in Oegstgeest op touw ge zet. Het voordeel van deze veran dering is dat nu ook mensen uit een niet-kerkelijk milieu mee gaan wat de algemeenheid van de kampen veel groter maakt. In '74 zijn we begonnen met vijf kam pen en hebben die inmiddels uit gebouwd tot zeven". De zeven kampen die de Stichting organiseert vallen op door een grote verscheidenheid aan om geving waar de kampen worden gehouden. Zo kan men kiezen uit bijvoorbeeld een vakantie op een echte boerderij in de buurt van de Drunese duinen of in een primi tief tentenkamp in de bosrijke omgeving van Huybergen. Voor de oudere jeugd is er een vakantie mogelijk in de heuvelachtige Ar dennen. De voorbereiding van de kampen begint al als de vakantie nog maar net om is. De werk groep pakt de zaken in september aan. Er wordt dan een terugblik gehouden terwijl ook meteen aan een nieuwe leiding moet worden gedacht. Leiding Rigtering: "Een goede leiding is strikt noodzakelijk omdat er toch sprake is van een stevige verant woordelijkheid. We streven er naar om per kamp maximaal 42 kinderen mee te nemen. Aan lei ding hebben we ongeveer zeven tig man nodig. Voordat iemand zich bij ons definitief aanmeldt als leid(st)er hebben we eerst een informatief gesprek waarin we alle facetten van het leid(st)er zijn belichten. Overigens zijn er elk jaar weer voldoende mensen die deze beslist niet makkelijke taak op zich willen nemen. Nog nooit hebben we een flinke wervings campagne op touw hoeven te zet ten. Vaak genoeg zijn het meisjes of jongens die zelf in het verleden al eens meegegaan zijn op kamp. Ook komt het voor dat door mid del van mond-tot-mond reclame een belangstellende bij ons ver zeild raakt. Rond Pasen houden we een leiding-weekeinde. In zo'n weekeinde kan de leiding onderling met elkaar kennis ma ken en is er voor iedereen de mo gelijkheid zijn of haar suggesties op tafel te leggen. Over het aantal aanmeldingen van deelnemers aan de kampen heeft de Stichting ook niet te klagen. Volgens Thea en Bert zijn daar wel enkele factoren voor aan te wijzen. Allereerst hebben we in die vijf jaar dat we nu de kampen organiseren een zeker vertrou wen opgebouwd bij de mensen in het bijzonder bij de ouders. Om de band met de ouders te verste vigen houden we dit jaar voor de eerste keer een ouderavond. Op deze avond hebben de ouders di rect contact met de leid(st)ers van hun kinderen. Ten tweede blijft veel van de leiding elk jaar han gen. Dat betekent toch dat er een bepaalde sfeer wordt voortgezet, die zowel door de kinderen als door de ouders waarschijnlijk als prettig wordt ervaren". Thema Rigtering legt uit hoe de kampen in elkaar zitten. We proberen dui delijk met de hele leiding door middel van teamverband alles zo goed mogelijk te regelen. Daar voor komt een stuk tolerantie kijken omdat met iedereen reke ning moet worden gehouden. De laatste jaren trachten we steeds meer inhoudelijk vorm te geven aan de kampen. Iedere groeps leiding (bestaande uit ongeveer tien man) stelt zijn eigen pro gramma op en kiest een thema. Dit wordt duidelijk als voor waarde gesteld door de werk groep zomerkampen. Wij dragen zorg voor de organisatie terwijl de staf van de kampen de uitvoe ring moet verzorgen. Bij de jon geren spelen we met het thema in op de fantasie. Zo is er ditmaal in één kamp als thema een safari kamp gekozen. Bij de ouderen werken we meer inhoudelijk aan het thema.". "Het programma vindt over het al gemeen in het kamp zelf plaats. Het is dus niet zo dat er veel uit stapjes worden gehouden. Be zoek aan de kampen door de ou ders is niet verboden maar wordt door de leiding wel sterk ontra den. Indien zich namelijk met de kinderen bepaalde problemen voordoen (heimwee, ziekte) pro beren we die in eerste instantie zelf op te lossen. Als de ouders langskomen dan wordt de speci fieke sfeer doorbroken. Het is ook een soort inbreuk op je groepsgebeuren. Daarom heb ben we liever niet dat de ouders langskomen, wat natuurlijk wel wat anders is dan dat we hun be langstelling niet op prijs zouden stellen". Wat vinden Bert en Lea als leiding eigenlijk het leuke aan de kam pen? Lea Koens: "Je bent de hele week in de weer met de kinderen wat betekent dat je de kinderen veel beter leert kennen, iets wat omgekeerd ook het geval is. Je moet tevens alles met elkaar doen zodat de onderlinge verstand houding goed moet zijn. En dat is af en toe wel eens een kwestie van geven c Financieel Financieel zijn de zomerkampen nog steeds te verwezenlijken voor de S.J.J.O. De prijzen die voor een week vakantie worden gevraagd zijn alleszins redelijk. "Het is beslist niet zo dat we op winst azen. Met de activiteiten draaien we quitte. Voor de orga- - de periode dat we de zomerkampen organiseren t nisatie krijgen we subsidie van de gemeente Oegstgeest. We richten ons dan ook in hoofdzaak op kin deren die in Oegstgeest wonen. Het is echter wel zo dat wanneer een kind uit Katwijk zich aan meldt beslist niet geweigerd zal worden. Toch moet het in princi pe een Oegstgeester aangelegen heid blijven "Op basis van afschrijvingen kun nen we ons tentenarsenaal elk jaar weer gedeeltelijk wen. De problemen beginnen als er extra schade aan het materiaal komt. Zo is pas geleden, tijdens het open huis dat we hielden, de grote tent beschadigd geraakt. Dat zal ons wel een flinke duit kosten", aldus een pessimisti sche Rigtering. Beiden hebben goede hoop dat de zomerkampen de eerste jaren nog wel door zullen blijven draai en. Gelukkig hebben we een kamp dat was gepland nog nooit hoeven laten schieten. Alleen blijkt de laatste jaren dat er voor de kampen in de oudste leeftijds groep niet zo veel animo meer be staat. Daar moeten we onze con sequenties uit trekken. Maar het is ook zo dat indien er genoeg aanmeldingen bij de jongere leef tijdsgroepen zouden komen, er best in overweging wordt geno men meer kampen te organise ren", zo besluiten ze. DINK BINNENDIJK Bejaarden Oegstgeest "dagje uit" OEGSTGEEST - Gehuld in re genjassen meldden alle deel nemers aan de jaarlijkse be- jaardentocht in Oegstgeest zich gisterochtend stipt op tijd bij de vier gereed staande bussen. Het comité "Oegst geest Actief' had 200 mensen in de gelegenheid gesteld mee te gaan. De tocht ging richting Arnhem waar het Openluchtmuseum zou worden bezocht. Het was voor de 51ste maal dat de jaarlijkse tocht werd gehou den. Tegen vijf uur vertrok het gezelschap weer naar Oegstgeest. In Maarsbergen kregen de deelnemers een di ner aangeboden. Burgemees ter Van Eysinga en zijn echt genote waren ook in Maars bergen aanwezig. Comitévoorzitter Koerten wees erop dat het voor de laatste maal was dat het echtpaar Van Eysinga bij de bejaarden- tocht aanwezig kon zijn. Zo als bekend legt Van Eysinga binnenkort zijn functie neer en gaat zich vestigen in Friesland. De heer Koerten herinnerde aan de geweldige inspanning van de burge meester voor de aanschaf van het orgel voor de Groene kerk. Van Eysinga kreeg een boek aangeboden, een paar vulpennen en zijn vrouw werd verrast met een doos bonbons. In zijn dankwoord zei de heer Van Eysinga dat hij elf maal de bejaardentocht had bijge woond en hij prees het be stuur voor de altijd goed ver zorgde organisatie. Tenslotte werd dokter Van Walchren bedankt, voor zijn gerust stellende aanwezigheid. Zijn medische hulp bleef beperkt tot behandeling van enkele schrammen. ïesk&gcd WASSENAAR - Aan de Chr. Mavo, Herenweg 6 in Wassenaar slaag den voor het mavo-4-diploma de volgende leerlingen: A. J. Bloe mendal, E. Boelen, I. Boon, F. Bresser, M. van Dijk, G. van Ede, G. Filippo, W. v. Gemert, L. Groeneveld, J. Heins, H. v. Heus- den, M. v. Hilten, A. Hoogendijk, S. v. Hutten, E. Kelder, J. v. d. Krogt, P. Mulder, P. Okkerse, A. Slettenaar, M. Stolk, A. Theil. Burgerlijke stand LEIDERDORP - Geboren: Johan zv: M.L. van Splunter en P.B.Dijkstra, Olaf zv. M.A.Bunnik en M.B. de Jong, Diana dv H.A.Emons en J.E.Com mandeur, Vincent zv: A.M.H. de Zeeuw en J.E.Kaat, Arno zv L.H.M.Laurman en E.Borgers, Elisa dv L.H.M.Laurman en E.Borgers, Michel zv H.van den Houten M.I.van Zeist, Johanna dv J.W.A.Bruins en J.Jaan, Jojanneke dv: G. de Jong en P.Boulogne, Jolein dv J.Braxhoven en H M. van Berkel, Ester dv J. van Wieringen en M.H.S.Maaskant, Daniël zv S.Postma en A. van Tongeren, Theodora dv J.A. de Mooij en J. van der Linden. Ondertrouw: T.W.Volkers en G.J.J.Ber nard. WARMOND - Ondertrouw: C.J.Zwet sloot en M.B. van der Hulst, J.F.M.Willemsen en L.Kolfoort. Overleden: A. van Nierop (84 jr), M.M.Sonneveld (81 jr), W.J. van der Willigen (51 ir). J.Feenstra (85 jr). Wassenaar mag bunkers niet kopen WASSENAAR - Het provinciebe stuurvan Zuid-Holland heeft een stokje gestoken voor de Wasse- naarse miljoenen-aankoop van de bunkers bij Rijksdorp. Gede puteerde Staten (het dagelijks bestuur van de provincie) hebben "nee" gezegd tegen het Wasse- naarse koopcontract. Overigens gaat Wassenaar hiertegen protest aantekenen bij de Kroon. Zoals bekend besloot de gemeente raad van Wassenaar vorig jaar de cember het bunkercomplex van het rijk aan te kopen, groot 47.401 vierkante meter, voor de prijs van 2.550.000 gulden. B en W ver klaarden het terrein te willen be stemmen voor woningbouw, ter afronding van de villawijk Rijks dorp. Het terrein is in het Wassenaarse plan "Landelijk Gebied" be stemd voor natuurgebied en de fensie-doeleinden. In het streek plan is het gebied bestemd als na tuurgebied. Het is dus nog aller minst zeker, aldus Gedeputeerde Staten, dat een wijziging in een woningbouwbestemming hun instemming zal krijgen. Hierdoor vonden G.S. de aankoop prijs van ruim 53 gulden per vierkante meter onaanvaardbaar hoog. Dat is voor G.S. aanleiding geweest de goedkeuring aan het aankoopbesluit te onthouden. VOORSCHOTEN - Onder grote belangstelling is gisteravond de avondvierdaagse van Voorschoten van start gegaan. Ruim 2150 deelnemers, waaronder mensen uit de hele regio, verschenen aan de start. Alle scholen van Voorschoten lopen dit jaar onder leiding van onderwijzers en ouders de vierdaagse mee. De Vrijwillige Brandweer zorgt voor de veiligheid van de wandelaars, terwijl de rk EHBO ten allen tijde beschikbaar is voor hulp. Aanstaande vrijdag is de feestelijke intocht met medewerking van twee muziekkorpsen. De stoet met muziek vertrekt om ongeveer 20.15 uur vanaf de ijsbaan in Vlietwijk. VOORSCHOTEN - Het totale beeld van winkelcentrum Noord-Hof land in Voorschoten moet wor den veranderd. Tot deze conclu sie kwam de commissie voor economische zaken die gister avond vergaderde over de win kelfunctie in Voorschoten. Het centrum van Noord-Hofland is tochtig, te donker en niet gezellig, zo redeneerde de commissie. De gevestigde winkeliers krijgen bij de eigenaresse van het centrum, een verzekeringsmaatschappij, echter geen gehoor. Wethouder Van Dalen zal deze zaak bespre ken met onder andere de dienst openbare werken. De Schoolstraat, de winkelstraat in het dorpscentrum, mag nooit worden afgesloten voor autover keer. De Ondernemersvereni ging Voorschoten heeft via een onderzoek de zekerheid dat 80% van de bezoekers aan deze straat ook kopers zijn. De Vrouwenraad Voorschoten wil zo spoedig mo gelijk alle hobbels weg uit de Schoolstraat en een betere af scheiding tussen voetgangers en rijverkeer. De winkeliersvereniging ziet ech ter weinig voordeel in het weer opbreken van de huidige sierbe strating. Geregeld zijn de laatste jaren grote bouwprojecten ge weest, waardoor de straat vaak tijdelijk werd afgesloten. Vol gens de winkeliers heeft nog niemand kunnen wennen aan het nieuwe straatbeeld. Bij de bespreking van de plaatselij ke werkgelegenheid bleek dat zowel in de bouw als in de agrari sche sector een groot gebrek aan werkkrachten bestaat. Een agra rische afgevaardigde deed de verrassende uitspraak dat de ge meentelijke beplantingsdienst Woensdag Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21 film over verkrachting, 20 uur. Stadsgehoorzaal, Beethoven-cyclus: het Rotterdams Philh. Orkest o.l.v. Klaus Tennstedt, 20.15 uur. Dorpshuis Leiderdorp, vergadering Orarye Vereniging, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. beroep I en bezwaarschriften, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. beroep en bezwaarschriften, 19.30 uur. Donderdag Troef, Noordeinde 2a, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30! uur, tel. 140868. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek- a uur Alg Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk-, gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Volkshuis, open sociëteit, 19-21 uur. Femke, ontmoetingscentrum voor Speeltuin vereniging houdt een onderhoudsdag WASSENAAR - De buurtvereni ging Oostdorp en omgeving in Wassenaar houdt op zaterdag 9 juni een "onderhoudsdag" voor de speeltuin op de hoek van de Dr. Mansveltkade en de Katwijk- se weg. Wie mee wil werken is vanaf half negen 's morgens wel kom. Er moeten onder meer en kele wippen worden geplaatst, grasranden worden afgestoken en enkele speelwerktuigen wor den verplaatst. De buurtvereni ging zorg voor koffie en broodjes. Wat de "binnenactiviteiten" van de buurtvereniging betreft; Op dinsdagavond 5 juni wordt in het ontmoetingscentrum aan de Broekweg de slotavond voor sjoelliefhebbers gehouden. De slotavond voor het bingo met extra prijzen is donderdag 7 juni en dinsdagavond 12juni wordtde klaverjascompetitie afgesloten met het bekend maken van de prijswinnaars van het seizoen. Al de avonden beginnen om 20.00 Stadhuis, cie. maatsch. aangelegenhe den en volksgezondheid, 20 uur. Gemeentehuis Warmond, gemeente- raad, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, gemeente- j raad, 20 uur. Gemeentehuis Zoeterwoude, gemeente raad 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. cultuur, Apotheken De avond-, nacht- en zondags- dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 25 mei tot 1 juni door apotheek Zuid- West, Brahmslaan 20, Leiden, tel. i 763134 en apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer j mogelijk is' met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedrecep- ten van een taxi, tel. 122444, ge bruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Kruisvereniging Lei- derdorp/Zoeterwoude Rijndijk, j Gezondheidscentrum Berkenkade, j spreekuur ma. t/m do. 14-15 uur, tel i 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, 1 tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan, tel. 1 4641.Warmond - T. Miedema, Ka- gerplein 307, Sassenheim, tel. 02522-10542. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk- heden verkeren. Dag en nacht bereik-1 baar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo. I 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalige marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wo nen, werken, uitkeringen en belastin- j gen. Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag i van 18.30-20.30 uur, donderdagavond spreekuur klachten over politie. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Herengracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di., 10-12.30 uur, woe 13.30-16 uur do. 18.30-20.30 uur. Dienstencentrum Hooglandse KerRgrach, 32 td. H04M. Algemene informatie aag. ZOETERWOUDE - De soos in Zoeterwoude organiseert mor gen een reuze "barbekjoe" waar voor een habbekrats de meest gekke hapjes en brokken kunnen worden geroosterd op houtskool. De disco zorgt tussen het eten door voor de broodnodige varia tie. zeer veel hulpkrachten wegtrekt. De meeste Voorschotense tuin- dersbedrijven worden gèdwon- gen te werken met buitenlandse arbeiders, aldus de afgevaardig de. Het Voorschotense bedrijfsleven had weinig goede woorden over voor de arbeidsbemiddeling van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Leiden. De grote bedrijven krijgen namelijk zelden een werknemer via het arbeidsbu reau. De bedrijven komen veelal aan personeel door middel van advertenties of relaties. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave Leidsch Dagblad B.V. hoofdredacteur Han Mulder, hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel: 071-144941 toestel 219 Privé: Dink Binnendijk, Gal gewater 2, Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33A, Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peeters 071-769935. Warmond: Jan Bcnjer 01711-10390. Wassenaar: Piet Zonneveld 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Jansen 01715-1021. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post60,90 Jaarabonnement160,70 Jaarabonnement per post232,10 Losse nummers0,60 Abonnementsgelden bij v uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- er cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2