Nog 8dagen en d an... sakura kleurenfilms Financiële regelingen worden afgebouwd KORT GEDING KABELNETJES OP 10 JUNI? Bezetters Haanstra demonstreren gaan Kantonrechter saiuna Met dank retour Kom op voor EurQpa. AFSCHEID SJ. MAZUREL Zonder rijbewijs: "Al I vanaf rrt 'n dertiende m ie,-: 'vraag naar sakura kleurenfilms en de gratis tas DINSDAG 29 MEI 1979 LEIDEN- Berouw komt na de zonde. Zelfs op doortrapte dieven en inbrekers is dit Ne derlandse spreekwoord wel eens van toepassing. Zeer ze ker in onderstaand geval. Zo deed een 73-jarige Leide- naar maandag 21 mei bij de Leidse politie aangifte van diefstal van een buiten boordmotor ter waarde van 1200 gulden. De motor was ge stolen uit zijn bootje dat lag afgemeerd in het water van de Witte Singel. Gisteren ver scheen de gedupeerde bootei genaar wederom op het poli tiebureau aan de Zonnveld- straat maar nu om te vertellen zijn de buitenboordmotor weer terecht was. De zondaar die ermee vandoor was gegaan had kennelijk be rouw gekregen want afgelo pen weekeinde had hij de mo tor netjes in de boot terugge plaatst en er bovendien een tank met zes liter benzine bij gezet. ADVERTENTIE NKV bezorgt over beleid gastarbeiders Dick ter Wisscha Leiden krijgt leerstoel in LEIDEN - Dick ter Wisscha (Industriebond NW) heeft gisteren tijdens een vergadering van de com missie Huisvesting Mi granten zijn bezorgdheid uitgesproken over het af lopen van allerlei finan ciële regelingen voor bui tenlandse werknemers. Het is al te simpel" zo stelde hij "om van de werkgevers alleen biezingen op donderdag 7 juni de Europese verhef Poe mee aan c Personeel dupe van insluiping LEIDEN- Twee personeelsleden van een bedrijf aan de Lammen- schansweg in Leiden zijn giste ren de dupe geworden van een insluiping waarbij een groot aan tal cheques en het nodige klein geld is buitgemaakt. De 40-jarige C. W. M. van C. uit Koudekerk aan den Rijn werd beroofd van zijn polstasje waarin 25 betaalkaarten met betaalpas, 1 of 2 kascheques. 20 eurocheques met betaalpas en 50 gulden aan kleingeld zat. Later werd het tasje nagenoeg leeg, teruggevonden in een stortbak op het toilet. In hetzelfde pand werd op ongeveer hetzelfde tijdstip de 28-jarige W K. van S. eveens van zijn pol stasje beroofd. Hierin zaten 2 be taalkaarten met pas en 400 gul den. Ook dit tasje werd later leeg teruggevonden in een stortbak op het toilet. t \JIII va 11 CIC wciRgcvcih dueeu 1 m m linntTPnptlPQ een afbouwregeling te verlangen 1111 ill UllU^CllC 11 Ld Van hen. ze hebben een brok ver- LEIDEN - Aan de Leidse universi teit wordt een bijzondere leer stoel immunogenetica (onder deel erfelijkheidsonderzoek) van zoogdieren ingesteld. De univer siteitsraad hechtte gisteren goedkeuring aan deze leerop dracht. Enige leden van de uni versiteitsraad verklaarden zich overigens tegen deze leerstoel. De bezwaren van de tegenstanders richtten zich op de dierproeven die onderzoek op het gebied van de immunogenetica met zich meebrengen. Het onderzoek is nodig om vast te stellen hoe oor spronkelijk weefsel reageert op vreemd ingebracht materiaal. Dit is onder meer van belang voor de verdere ontwikkeling van been mergtransplantaties. E/en van de bezwaarden, universi teitsraadslid Boom, verwierp de noodzakelijke dierproeven om dat die bij een toepassing op mensen niet aanvaard zouden worden volgens hem. Van de zijde van het college van be stuur wees prof. Kuenen er ove rigens op dat de betrokkenheid van de universiteit (medische fa culteit) beperkt is. Het onderzoek zal grotendeels worden verricht in het TNO-centrum voor Prima ten Onderzoek in Rijswijk. Vol gens de bezwaarde universiteits raadsleden neemt dat de verant woordelijkheid van de universi teit niet weg. antwoordelijkheid ten aanzien van de buitenlanders die ze naar ons land hebben gehaald, moet een continue bijdrage worden gevraagd" Ter Wisscha zei het een goede zaak te vinden dat de particuliere veelal in slechte staat verkerende pensions worden gesloten en dat de gemeente voor huisvesting zorgt. Hij was alleen bang dat door de afbouw van allerlei ver goedingen de buitenlandse werknemer, die zo goedkoop mogelijk wil leven, toch naar het particuliere pension wordt toe gedreven Vanuit de commissie Huisvesting Migranten is wel corresponden tie gevoerd met een aantal Leidse werkgevers om hen te bewegen een bijdrage te geven in de woon- en maatschappelijke zorg kosten van hen die in het Woonoord wo nen. Nog niet alle, maar wel een groot aantal werkgevers heeft daar positief op gereageerd Commissielid Van Ingen bena drukte nog eens dat een blijvende huursubsidie het volstromen van Woonoord wel zou bevorderen Tenslotte zegt Ter Wisscha toe te proberen een overleg tussen Werkgevers en werknemers van de grond te krijgen. Allereerst zou hij met de Vereniging voor Leidse Industrie gaan praten LEIDEN - Er komt waar schijnlijk een kort geding van de vereniging "Kabel netjes" (van bewoners uit de Morswijk die veront rust zijn over de aanleg van kabel-tv) tegen diver se verhuurders in de Morswijk en Stadskabei Leiden. Voorlopig is voor dat geding de da- turn 10 juni a.s. geprikt. De ver eniging "Kabelnetjes" eist dat de verhuurders (de grootste is de Leidse Woning Stichting) niet zomaar tot afsluiting van de ge- meenschappilijke antenne over gaan als in de flats kabel-tv wordt aangelegd. Voor mensen die alleen belangstel ling hebben voor Nederland 1 en ADVERTENTIE Mèèr dan 5°/o besparen is ook haalbaar. Met een VW Golf Diesel tenminste! Want dan vangt u twee vliegen in één klap. Ten eerste: Diesel is een stuk goedkoper en ten tweede rijdt de Golf Diesel gemiddeld 1 op 18 en dat scheelt. (Ook in uw portemonnaie!) Tel daarbij nog eens de Kamsteeg service, dan kan in elk geval niets meer gebeuren. De Golf Diesel is zelfs (zij het beperkt) uit voorraad leverbaar. Komt u gerust even langs, dat kost niets Kamsteeg Zuid B.V. Oegstgeest, Leiderdorp, Voorschoten en Katwijk. LEIDEN - De arbeidsbemiddeling voor artiesten en musici zal voor taan niet meer via het Leidse ar beidsbureau gaan. Gisteren nam Sj. Mazurel, die deze bemidde ling twintig jaar lang in Leiden voor zijn rekening heeft geno men, afscheid van het arbeidsbu reau en van de velen die hem in de loop der jaren hebben leren kennen. inschrijving van werkzoekende ar tiesten en muzikanten gebeurt nog wel in Leiden, maar de be middeling, dus ook het samen stellen van cabaret- of variété programma's en het contracteren van zowel afzonderlijk als in groepsverband werkende arties ten en musici, wordt voortgezet door de afdeling Artiesten en Musici van het Gewestelijk Ar beidsbureau in Den Haag. Op de foto, gemaakt tijdens zijn af scheidsreceptie gisteren, links de heer Mazurel en rechts zijn op volger (chef van de afdeling Ar tiesten en Musici van het Haagse arbeidsbureau) de heer J. Kaiser. LEIDEN - Opnieuw wordt vanuit de Leidse Haan stra-kweekschool voor kleuterleidsters een actie gevoerd voor de werkge legenheid in het onder wijs. Het gaat nu om een landelijke actie die zowel 2 betekent de aanleg van kabel-tv namelijk een forse tariefsverho ging. De vereniging eist dan ook dat de gemeenschappilijke antenne wordt gehandhaafd of dat kabel televisie wordt aangeboden te gen een prijs die niet of nauwe lijks afwijkt van de prijs die men nu betaalt, althans voor de men sen die alleen twee Nederlandse tv-zenders willen zien. Volgens directeur Streefland van de Leidse Woning Stichting staat het echter vrijwel vast dat wan neer maar een paar mensen in een flat de oude gemeenschappelijke antenne willen houden, die paar mensen ook de kosten daarvan voor hun rekening moeten ne men. Volgens hem is dat een vrij hard standpunt van de LWS. Voordat definitief besloten wordt tot het kort geding komt er toch nog een gesprek tussen de Leidse Woning Stichting en vertegen woordigers van de LWS. Dat ge sprek vindt plaats op vrijdag a.s ADVERTENTIE HET RIJK MAAKT DE RIJKEN RIJKER TV woensdag 30 mei, Nederland I, Om 19.50-20.00 uur. "Ik rijd al vanaf mijn dertiende jaar en ik rijd, beter dan som migen met een rijbewijs", al dus een jonge Leidenaar gis teren bij de kantonrechter 'Maar wanneer bent u nu van plan om eens rijlessen te gaayi nemen?", vroeg rechter Tee- kens. "O, van de zomer mis schien eens. Maar ik heb een kleine uitkering en een les kost 35 gulden, dat kan ik niet be talen. En autorijden is ge woon een hobby van mij. En dan moet ik nog wat zeggen: ik ben vorige week in Den Haag ook vóór geweest en daar heb ik 300 gulden gekre gen voor autodiefstal. Dus dat moet ik ook nog betalen." "U zegt het allemaal met een vanzelfsprekendheid waar over ik me verbaas", begon de officier van justitie mevrouw mr; Schelfhout haar requisi toir. "Realiseert u zich wel waarmee u bezig bent? Ik weet waarachtig niet wat ik hieraan moet doen, ik denk dat niets helpt. Het liefste zou ik willen dat u eens een uurtje rustig ging zitten nadenken over wat u aan het doen bent Want u zou ook kunnen probe ren van het één en ander nog wat te maken." Gelach van de verdachte en zijn vrienden in de zaal over dat uurtje na denken. De officier gunde hem zes dagen, oftewel 150 gulden boete. Maar die kon hij toch niet betalen, zei hij. "Kan ik niet worden vrijge sproken?", informeerde hij met dezelfde vanzelfspre kendheid als die waarmee hij zijn daden verklaarde. Rechter Teekens probeerde uit te leggen dat hij daar niet aan kan beginnen, dat hij dan net zo goed de hele zitting kan op heffen. Wat de verdachte waarschijnlijk niet eens zo'n gek idee toe scheen. Maar in plaats daarvan legde de kan tonrechter hem 150 gulden boete op. Een hoteleigenaar uit Noord- wijkerhout was door de plaatselijke politie betrapt op het in een bar aanwezig heb ben van een speelautomaat zonder dat hij daarvoor een vergunning had. Zowel de ho teleigenaar als de firma die de automaat bij hem ge plaatst had, op fifty-fiftyba- sis, waren gedagvaard. Hun beider advocaat, mr. De Loos, zei dat beiden dachten dat er wel een vergunning was en dat er slechts sprake was van een slordige nalatigheid. De hoteleigenaar bleek overi gens niet volledig te beseffen wat hij met de speelautomaat in huis gehaald had. Het was er namelijk één die niet alleen vrije spelen, maar ook gul dens kon uitkeren, en dat is in Nederland helemaal verbo den, tenzij de minister er een vergunning voor verleent. Maar dit exemplaar keerde om één of andere duistere re den nooit guldens uit. Hoe het mogelijk is dat een speelautomaat die gemaakt is om guldens uit te keren, maar dat niet doet, nooit aanlei ding is geweest voor klachten van klanten, kwam niet hele maal, of helemaal niet, uit de verf. Hoe het kon dat het ap paraat geen geld uitkeerde evenmin. De advocaat zei dat het duidelijk was dat het ding onklaar gemaakt was, maar noch door de hoteleigenaar noch door de firma. Hij noemde het een gelukkige bij komstigheid dat het ding de fect was. "Maar mijnheer, is dat nou wel zo zeker?", vroeg rechter Teekens onthutst:"Het kan in het voordeel van uw cliënt zijn als die hem wel op zettelijk zo had afgesteld dat er geen guldens konden uit komen." Daarop slikte de advocaat weer een paar woorden in en zei dat het niet zeker was wie het gedaan had, maar dat het wel opzettelijk was gebeurd. Rechter Teekens legde de fir ma een boete van 600 gulden op en de hoteleigenaar één van 300 gulden. Bovendien verbeurdverklaring van de ongeveer 2300 gulden die de politie in de speelautomaat had aangetroffen. MARGA WUIS ADVERTENTIE impKinotechmek 02968-6355 het kleuter- als het lager onderwijs bestrijkt. De ac tie mondt uit in een de monstratieve bijeenkomst op vrijdag 8 juni, in Utrecht. De groep die ditmaal aan de bel trekt is ontstaan vanuit de bezet ting van de Haanstra-kleuter- kweek, eind maart. Bijna-afge- studeerde kleuterleidsters ves tigden toen de aandacht op het feit dat zij een grote kans hebben om nadat ze hun diploma hebben gehaald, werkloos te worden. Uit een onderzoek dat de nieuwe actiegroep op opleidingsscholen voor kleuterleidsters heeft ge houden is gebleken dat dat laat ste inderdaad allesbehalve denk beeldig is. Van de 2700 afstude rende kleuterleidsters in dit jaar hebben er nu 70 een baan gevon den, zo'n 2V2 procent... Uit een steekproef op pedagogi sche academies (opleidings scholen voor onderwijzers) blijkt dat het er daar iets "gunstiger" voorstaat. Van 7500 afstuderende onderwijzers wisten er tot nu toe CORRECTIE LEIDEN- In het bericht in de krant van gisteren over de aanrijding waarbij een brandweerauto was betrokken en waarbij een in woonster van Leiderdorp ge wond raakte zijn als gevolg van een foutieve vermelding in het politierapport enkele storende fouten geslopen. Zo werd gesteld dat de brandweer auto, bestuurd door de 54-jarige J.B., werd aangereden door een personenauto. Dit moest echter een motorfiets zijn. Bovendien zat de Leiderdorpse, die met verwondingen moest worden overgebracht naar het AZL, niet in de brandweerauto maar ach terop de motorfiets. Ook haar leeftijd stond foutief vermeld. Zij is 19 in plaats van 21 jaar. 450 werk te vinden, rond de 6 procent. De actie draait dan ook om een aan tal zaken dat allemaal vergroting van de werkgelegenheid in het onderwijs en beter onderwijs tot doel heeft. Kleinere groepen in kleuter- en lager onderwijs, voortzetting van de mogelijkheid voor ouderen om vervroegd "uit te treden" en het stimuleren van duo-banen (waarbij één baan door twee mensen wordt bezet). Gehoopt wordt dat vrijdag rond 1100 studenten van de opleidin gen naar Utrecht zullen komen. De actie wordt gehouden in Jaar beurs Congrescentrum. Daar wordt gesproken, waarna er rond 5 uur een demonstratieve optocht naar de Veemarkthallen is, waar de Nederlandse Federatie van Onderwijsvakorganisaties een congres organiseert. Ook daar staat de werkgelegenheid in het onderwijs ter discussie. Het is de laatste tijd al niet meer vreemd dat je bij sollicitaties in het onderwijs te horen knjgt dat er ook ongeveer 800 anderen hebben gesolliciteerd. De Leidse actiegroep noemt dat "een on aanvaardbare situatie". Met klei nere klassen zal de werkloosheid dalen en het onderwijs indivi dueler en volgens de actiegroep beter worden. De minister van onderwijs doet trouwens te weinig aan het sti muleren van duobanen, zo vindt de actiegroep. "Als mogelijkheid om zo'n baan aantrekkelijker te maken zou de minister een aan vulling op het salaris kunnen vaststellen omdat de "duist" an ders in een afhankelijkheidposi- tie terecht komt". 1001 AR Amsterdam 020-445803 Geslaagden in het Ziekenhuis LEIDEN - In het Academisch Zie kenhuis in Leiden slaagden de volgende kandidaten voor het diploma ziekenverpleging A: de heer N. Anes, mevrouw C.P. Bon thond-Koning, de heer E. van der Bijl, de heer T.W.N. Dassen, met- vrouw K.C C. Dilz, mevrouw I, Evers-Serlier, mevrouw M.J. van der Geest, de heer J. Heemskerk, mevrouw J.F. Kalwy, mevrouw P.A.C.F. van Kesteren, mevrouw J.M.A. Krol, mevrouw L.M. van der Kwast, mevrouw A. van der Meijden, mevrouw J.A.M. Ne- derstigt, mevrouw J. Neute boom. mevrouw C.C. Parmen- tier, de heer R.C.W. Rodenburg mevrouw G.M.M. Ruiter, me vrouw M.J.J.A. van Rije, me- vrouwT.J. Rijken, mevrouw D.A. Stouten -Schlundt Bodien, me vrouw A. Verbeek, mevrouw C.M van Vliet, de heer J.G.M. War merdam. mevrouw A.C.H.M. van de Waterbeemd-van Geel. me vrouw Y.M. van Wulfften Palthe- Hols, mevrouw B. van Zwieten. iejUutócrt LEIDEN - Aan de Leidse u teit slaagden voor het doctoraal scheikunde; H.W.R. van Houten, Lisse, W.E. Zalm, Leiden en D. Visser, Delft. GR0ENEWEGEN De verbouwing en interieurbetimmering van SALON v.TONGEREN werd geheel verzorgd door aannemingsbedrijf GROENEWEGEN JR. LEIDERDORP B.V. kantoor Gallaslaan 20. tel. 893968. Ook voor uw bedrijf of woonhuis geven wij vrijblijvend advies en prijsopgave.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11