Griekenland nu - op papier - tiende lid EG - -DinsdagUoemdagtloonleel:- rama Kindermishandeling bestaat. Hoe lang nog. Kovisto nieuwe Finse premier Lezers schrijven Leidse wacht ai 2 jaar op gemeente... 0,98 voor 2,50 ,Geen indijking Waddenzee' SIRE PubUca.e aangeboden door d.1 blad rn zwijgen help je geen enkel probleem uit de wereld, te lezen in een speciale folder. Koningsplein 27 in Den Haag, telefoon: 070 6:1102:1. MAANDAG 28 MEI 1979 Speciale fietstocht naar Utrecht LEEUWARDEN (ANP) - Met grote meerderheid (194 stemmen voor en 90 tegen) heeft het gewest Friesland van de Partij van de Arbeid zich zaterdag uitgesproken tegen het indijken van 4000 hectare kweldergrond in de Waddenzee. In een motie wordt de Tweede Kamerfractie van de PvdA gevraagd zich ook tegen dit „Plan-D" te verzetten. Tevens moeten de Friese statenleden er bij Gedeputeerde Staten van Friesland op aandringen de concessieaanvraag voor inpoldering in te trekken. De gewestelijke vergadering kwam hiermee terug op een eerder genomen besluit. In maart 1976 stemde men nog wel in met Plan-D, op grond van werkgelegenheidsaspec ten. Dat de landbouw extra grond nodig had voor 'de pootaardappelteelt, liet men toentertijd ook zwaar wegen. Het gewestelijk bestuur besloot nu tegen Plan-D te stemmen. Dit met het oog op de te ver wachten schade aan de na tuur. Veel natuurbescher mingsinstellingen hebben la ten weten dat de Waddenzee als natuurgebied onherstel bare schade zal oplopen wan neer tot indijking wordt over gegaan. Een ander belangrijk aspect dat bij de besluitvor ming heeft meegespeeld is dat de inpoldering veel min der arbeidsplaatsen zal op le veren dan in 1976 is voorgere kend. Vrijdag liet minister Wiegel we ten dat het kabinet de ko mende weken geen beslissing zal nemen in deze kwestie. Men wil eerst nog eens het standpunt van G.S. Friesland horen. (Van c correspondent) ATHENE - In Athene is het vandaag „Europa-dag" In het speciaal hiervoor opgeknapte, neo-klassieke Zappion- gebouw worden laat in de middag tussen Griekenland en de negen EG-landen de verdragen getekend - alles bij elkaar ruim 1300 pagina's - waarbij Griekenland als tien de lid wordt toegelaten. Deze zullen vervolgens door de tien parlementen - het Griekse reeds half juni - moeten worden goedgekeurd. Verwacht wordt dat Griekenland op 1 januari 1981 feitelijk lid zal zijn. Bijna de voltallige Griekse regering heeft zich vandaag op de twee Atheense vliegvelden geïnstal leerd om de diverse buitenlandse delegaties af te halen: de Franse president Giscard d'Estaing, in zijn kwaliteit van staatshoofd van het land dat deze zes maanden het voorzitterschap van de Eur pese Raad bekleedt, vier pre miers, negen ministers van buitenlandse zaken, Europese Commissie-voorzitter Jenkins en als speciale Nederlandse gast oud-minister Van der Stoel. Zij allen zullen door de tienvoudig bevlagde Avenue Singrou naar het hotel Grand Bretagne ryden. Alleen Giscard is ondergebracht in het paleisje Maximou, de offi ciële, maar ongebruikte, ambts woning van de Griekse pre mier. De tegenstanders van de aanslui ting, de socialistische PASOK onder oppositieleider Andreas Papandreou en de Moskou-geo riënteerde communistische par tij, hebben de laatste week hui acties verscherpt. Er zijn allerle demonstraties gehouden - men bespaart de regering ee toging op de dag zelf - en de stad is volgeplakt met affiches als „EG en NAVO, het is één syndicaat" Langs de intochtroute is er niet een te bekennen, want die is,van alle affiches gezuiverd Maar ook de junta-gezinde Elefthe- ros Kosmos kwam nog gisteren met een hoofdartikel waarin werd gewaarschuwd dat er dooi de aansluiting in Griekenland 240.000 boeren werkloos kunnen worden. Het Griekse volk wordt geblinddoekt de EG binnenge voerd, zonder dat het is geraad pleegd, zo wordt ook steeds ge steld. De nu EG vijandige partij en dekten bij de laatste verkie zingen 44 procent van het kie zersvolk. De regering is dit weekeinde met een zeer vinnige tegenaanval ge komen waarin wordt gezegd dat men, als de PASOK aan de macht komt, niet alleen geen referen dum hoeft te verwachten, zelfs geen verkiezingen Papandreou in een kort woord: „Op één gebied hebben we in Griekenland geen lessen van de rechterzijde nodig, en dat is op het gebied van de democra tie" Hartaanval tijdens voetbal wedstrijd LEIDEN - De 55-jange W Eps- kamp uit Leiden is gistermiddag tijdens een voetbalwedstrijd op het terrein van Unitas Leiden aan de Boshuizerkade onwel gewor den en later in het Academisch Ziekenhuis overleden W. Epskamp voetballer van Unitas, zakte omstreeks drie uur plotse ling in elkaar zonder dat er een tegenstander of medespeler in zijn directe omgeving was Door de Eerste Hulp Dienst werd hij ijlings overgebracht naar het ziekenhuis waar werd geconsta teerd dat het slachtoffer was ge troffen door een hartaanval. Kor te tijd later is hij overleden. LEIDES - Zo'n vijftien toerrijders van de Leidse wielerclub Swift zijn zaterdagmiddag in het droge stadhuis, uitgeleide gedaan door wethouder Tesselaar. De rijders maakten een speciale tocht naar Utrecht om bij de festiviteiten rondom de herdenking van de Unie van Utrecht een Leids geschenk aan te bieden. Dat geschenk werd een gravure van de stad Leiden, die de rijders onder barre weersomstandigheden naar de Domstad brachten. Brandweer auto botst op weg naar ongeval LEIDEN - Een 69-jarige vrouw is gisteravond rond zeven uur door de Eerste Hulp Dienst overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis nadat zij in haar woning aan de Derde Haverstraat in Leiden onwel was geworden. Bij aankomst in het Ziekenhuis bleek de vrouw koolmonoxi devergiftiging te hebben op gelopen. De oorzaak hiervan was een verstopte schoor steen van de kolenkachel in de woning die door het slachtoffer alleen wordt be woond. Op weg naar het ongeval werd een dienstauto van de brand weer, bestuurd door de 54-ja- rige J.B., op het kruispunt IJsselmeerlaan-Willem de Zwijgerlaan aangereden door een personenauto. Een pas- sagiere in de brandweerauto, een 20-jarige inwoonster van Leiderdorp, raakte bij deze aanrijding gewond en moest voor behandeling eveneens worden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Beide personenauto's werden flink beschadigd. Volgens ooggetuigen zou de be stuurder van de brandweer auto, die een rood stoplicht negeerde, te laat het zwaai licht en de sirene hebben aangezet waardoor hy niet op tijd werd opgemerkt door de bestuurder van een perso nenauto, een 21-jarige inwo ner van Rijnsburg, die over de Willem de Zwijgerlaan reed in de richting van Leiderdorp. Ons belang Als voorzitter van de woningbouw vereniging "Ons Belang" wil ik namens het bestuur reageren op de kritiek welke in dit blad is geuit. Allereerst een kort woordje voor de mensen van de Socialisti sche Partij. Indien men als wel bewuste politieke mensen een actie wil voeren, laat men dan eerst informatie inwinnen, daar waar men dat kan verwachten. Reeds twee jaar is ons bestuur be zig een plan door te voeren om de flats in de zogenaamde "nieuwe Kooi" te vérbeteren. Ook de amb tenaren van de gemeente staan hierachter. Dat er nodig iets moet gebeuren omdat het onderhoud te wensen overlaat is ons bestuur reeds lang bekend. De aanvraag voor de verbetering kwam ongeveer verleden jaar september in behandeling bij het ministerie. Daar werd het besluit genomen dat eerst een onderzoek NIEUWE KARDINALEN VATICAANSTAD - De paus heeft zaterdag veertien nieuwe kar dinalen benoemd, onder wie zes Italianen, twee Polen en een Vietnamees. De anderen komen uit Ierland, Canada, Frankrijk, Japan, en Mexico. De benoeming van een vijftiende houdt de paus nog in beraad. Zijn naam wordt later bekendgemaakt. De nieu we kardinalen krijgen de rode hoed tijdens een consistorie dat op 30 juni in Vaticaanstad zal worden gehouden. naar de toestand van de kozijnen en dergelijke zou moeten worden ingesteld. Zoals bekend is deze proef genomen in de P Both- straat. Het resultaat zal zo spoedig' moge lijk door de C.T.W. worden mee gedeeld aan het bestuur, waarna dit bij de gemeente wordt inge diend met het verzoek dit door te sturen naar het ministerie. Indien het ministerie zijn fiat heeft gegeven en de financiën zijn ge regeld, kan met het werk worden begonnen. We hopen dat met de ze reactie de misverstanden wel ke er zouden kunnen zijn worden weggenomen. F.Velthuysen, voorzitter "Ons Belang" Marnix straat 17, LEIDEN. LEIDEN - De Leidse mevrouw C G. S. Flim-de Boer wacht al ruim twee jaar op een bericht van de gemeente Leiden in een schade- kwestie. De betrokkene is met de gemeente in conflict geraakt over een schade-claim, die zij heeft ingediend rondom de verkoop van een huis. De gemeente be loofde de zaak begin 1977 voor te leggen aan een verzekerings maatschappij maar heeft inmid dels nog steeds niets van zich la ten horen. In een wanhoopsbrief aan de ge meenteraad schrijft mevrouw Flim-de Boer: "U zult begrijpen dat deze zaak mij steeds blijft be zighouden door het besef dat men machteloos staat tegenover zulk een duidelijk onrecht. Na twee jaar wachten op een toege zegde beslissing moet men wel tot de slotsom komen dat de zaak ergens in de la ligt en er nooit meer uit zal komen." De betrokkenen diende in 1976 een schadeclaim in bij de gemeente omdat zij haar woning aan de Haag weg door gemeentelijke in formatie pas na jaren en uitein delijk voor een veel lagere prijs kon verkopen. De verkoop van het huis zou nadelig beïnvloed zijn door informatie van de ge meente aan mogelijke kopers dat door de tuin van het huis een weg zou komen. Pas later gaf de gemeente toe dat van deze plannen voorlopig geen sprake was en niets verkoop in de weg stond. De eigenaresse kon het huis toen met moeite voor een lagere prijs kwijt. Zij stelde daar op de gemeente aansprakelijk voor de gederfde inkomsten en de kosten van een ingeschakelde advocaat. HELSINKI (Reuter/UPI) - President Urho Kekkonen van Finland heeft zaterdag een nieuwe regering benoemd onder leiding van de gouverneur van de Finse centrale bank, Mauno Koivisto. De centrum-linkse coalitieregering van de sociaal-democraat Kalevi Sorsa moest twee maanden geleden het veld ruimen toen bij de algemene verkiezingen was gebleken dat de rechtse groeperingen een flinke winst hadden geboekt. De nieuwe coalitieregering van sociaal-democraten, centrumgroeperin gen, communisten en vertegenwoordigers van in Finland wonende Zweden, kan rekenen op 133 afgevaardigden in het 200 zetels tellende parlement. De sociaal-democraat Koivisto was ook premier in de perio de van 1968 tot 1970. Negen van de 17 ministersposten gaan naar niet-socialisten. Dit is in over eenstemming met de traditie dat de regering een afspiegeling moet zyn van de zetelverhouding in het parlement. I GROOT 2 KILO VLEESVOORDEEL 2 kilo magere runderlappen 19,90 kiloprijs 11,90 2 kilo hamburgers pikant 8,90 kiloprijs 5,50 2 kilo heerlijke roomschnitzeis 8,90 kiloprijs 5,50 2 kilo verse braadworst 8,90 kiloprijs 5,50 2 kilo rund- varkensgehakt 8,90 kiloprijs 5,50 l' 2 kilo malse paardebieflappen 19,90 a kiloprijs 11,90 2 kilo sappige handperen 2 kilo verse spinazie 30 sinaasappelen Salutianas unnr 9 Rfl handsinaasappelen 15 VOUl L,OU BOODSCHAPPENMARKT Kindermishandeling, daar praten we liever niet ^^Aan het probleem van kindermishandeling kan Die kunt u aanvragen bij over in Nederland. Dat is jammer. Want met dood- een hoop gedaan Wufden.tkik door u. Hoe, dat staat de Nederlandse Vereniging tegen Kindennir.li, indeling. samenwerking met de Stichting Ideele Reclame.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 9