Partijtje voetbal voor actiefin ll: Langhaarkat trekt veel bekijks p&Ï Tweede brug naar het Waardeiland Ton bijeen gespeeld POLITICI IN DE REGEN ^11 II: MAANDAG 28 MEI 1979 LEIDEN en Brinkhorst toe. Minister-president Van Agt in actie voordat hij door een voetblessure zou worden geveld. Russische film In het Kijkhuis aan de Vrou- wenkerkkoorstraat 17 wordt vanavond de cyclus van Rus sische speelfilms besloten met de vertoning van "De Speler". Het is de verfilming van de gelijknamige roman van de Russische schrijver Dosto- jewski.Defilm is doortrokken van de mentaliteit van de speler, evenals Dostojewski een verwoed gokker, die re belleert tegen de hem omrin gende wereld. De twee voor stellingen beginnen om acht uur en kwart over tien. De toegangsprijs bedraagt f 4.50. Bejaardenenquête In verband met de in Leiden ie houden enquête onder be jaarden hoe zij denken over de voorzieningen in de stad worden de komende dagen weer verschillende bijeen komsten gehouden in de wij ken. Morgen is de wijk Meer burg aan de beurt. De bijeen komst begint om tien uur 's ochtends in het clubhuis "Klein Matilo" aan de Zaan- straat 126. Op woensdag wordt een bijeenkomst ge houden in het dienstencen trum "De Kooi" aan de Drift straat 49a. En op donder dagmiddag komt Zuid-West aan de beurt. De bijeenkomst begint om twee uur 's middags in het Vijf Hovenhuis aan de Hofhaan 169. De bijeenkomsten worden deze week besloten in Noord. Daar begint vrijdagochtend om tien uur een bijeenkomst in het dienstencentrum Noord aan de Van Hogendorpstraat 36. LWH-bij eenkomst De Leidse Werkgroep Homofilie houdt vanavond een intro ductiebijeenkomst. Die wordt gehouden in het pand Nieuwe Rijn 20a en begint om half ne gen. In de zaal is onder meer een informatiestand aanwe zig. FNV-vrouwen De FNV-vrouwen houden van avond een thema-bijeen komst in het Leids Vrijetijds centrum aan de Breestraat 66. Thema is "Buitenlandse werkneemsters en de voe dingsindustrie". Spreker op deze avond is de heer Simonis van de Voedingsbonden FNV. In het tweede deel van de avond zal aandacht worden besteed aan de Leidse voe dingsindustrie, met name de conservenindustrie. Het Leid se Vrouwenorkest treedt op met een repertoire dat onder meer gewijd is aan de "thuis arbeid". De bijeenkomst be gint om acht uur. Duivensport PV "De Blauwkras" vloog met 162 duiven vanaf Compiegne. De uitslag was: l, 4, S, Mevr. Arnoldus, 2, P. de Mooij, 3, F. v. d. Wetering, 5,J. de Jonge, 6, 10, J. Franken, 79, W. v. d. Wetering en Zn. LPC vloog ook vanaf Compieg ne met 253 duiven. De'uitslag was: l, 3, J. Staffeleu, 2, Hol lander van Hoven, 4, J. Kos ter, 5,A. Singeling ,6,L. Engel, 7, P. Koenen, 8, P. de Haas, 9, 10, N. de Groot. LPV "De Snélvlieger" hield een wedvlucht vanaf Houdeng met 273 duiven. De uitslag was: l,6,M.deLangeenZn.,2, 5, J. Groenendijk, 3, Gebr. Bink.4,1.Klinkhamer, 7,10, J. Degen en Zn., 8, F Jansen, 9, A. Compter. PV "De Rijnklievers" hield een wedvlucht vanaf Compiegne. De uitslag was: l, 7,8,10, Kok, 2.4,J.v.d. Wal,4,P. v.d. Wal, 5,B.v.Mil,6,J.v.Leyden,9,S. v. Goozen. PV "Leiderdorp" hield een wedvlucht vanaf Compiegne met 170 duiven. De uitslag was: IJi,6,8.9MReijerse,2J Knijnenburg3,10, G. v. Vel- zen 4.J.v.Laar, 7 .H.v.Laar. LPV "De Vriendenclub" hield een wedvlucht vanaf Com piegne met 557 duiven. De uit slag was: 1,10, THouweling, 2.5, Comb. Boelee-v.d.Wiel, 3, Comb. Bodijn-Rxjsbergén, 4, Jac.,Siera,6,C. Elderbroek7 J. v. Seggelen, 8, J. Turk, 9, S.Pracht sr. PV "Het Oosten" hield een wedvlucht vanaf Houdeng met 237 duwen. De uitslag was: l, 5, C. Gijsman, 2,6,9, T. v. As, 3,8, F okker vLey den4 7, B. Singeling, 10, H. v. Kla- LEIDEN - „Erg weinig valpar tijen, niet", fluisterde prins Bernhard, na afloop van het 50 minuten durend voetba londeronsje tussen politici en Leidse hoogleraren, één van de afgematte professoren toe. Al schouderklopjes uitde lend, volgde hij de baan die zijn beschermheren richting UVS-bestuurskamer ijlings voor hem geforceerd hadden. Daar kon de adellijke inwo ner van Soestdijk er getuige van zijn hoe linkerspits en fervent melkdrinker Cornelis Berkhouwer in luttele secon den een volle schaal met fijn belegde toastjes achteloos naar binnen schrokte. Het was de vice-voorzitter van het Europees Parlement óók, die als eerste de kleddernatte Leidse grasmat met een ver rekte spier verliet. In zijn kielzog verkoos middenvoor Dries van Agt niet veel later ook de weg naar de kleedka mers. Zijn excuus, een ver stapte voet. De minister-pre sident bleek dermate gebles seerd dat hij een uurtje later in Alphen aan den Rijn niet de aftrap kon verrichten van een CD A-voetbaltoernooi. Scoringskans Maar goed, toch had Dries in die ene helft dat hy acteerde, voor het nodige spektakel gezorgd. A la Jantje Peters op het doel af dribbelend, verprutste hij op slag van rust een opgeleg de scoringskans door het leer ver naast het doel te tikken. Desalniettemin kon noch dat noch de stromende regen de pret van het publiek drukken. Schaterlachend namen de enkele duizenden toeschou wers het speleballen van de heren tot zich. Men zag hoe het politieke team, opgezweept door coach Erica Verkerk-Terpstra, binnen een kwartier een 3-0 voor sprong nam. Ex-staatssecre taris Brinkhorst opende na veel gestuntel met de bal de score, driftige draver Harry van den Bergh maakte er al ras 2-0 van, waarop kilome tervreter Hans Kombrink de voorsprong bracht op 3-0. Met die stand werd de thee gedronken. Dertien man Hadden de 22 voetballers reeds voor rust het nodige onder richt gegeven in hoe het best over de bal te trappen en hoe het effectiefst een pass bij de tegenpartij te doen belanden, in de tweede helft werd het publiek in die facetten van het voetbalspel nog eens op een spoedcursus getracteerd. In de tweede helft was het de hoogleraren toegestaan zelfs met dertien man de grassprie ten te verkennen. Logisch ge volg van dat monopolie was een doeltreffend schot van de hoogleraren. Juist die actie bracht een geheel nieuwe va riant in het spel. Enkele toeschouwers lieten Erica Terpstra met luide stem de spelers meedelen dat elk volgend doelpunt van de we tenschappers gehonoreerd zou worden met 50 gulden voor het goede doel. Voor Harrv van den Bergh was dat reden genoeg de ballen die hij van zijn teamgenoten kreeg toegespeeld aan zijn eigen doelman Van Eekelen met de volle wreef te retourneren. Tot een treffer in eigen doel mocht dat met applaus be groete optreden evenwel niet komen. Kombrink maakte er daarentegen zelfs 4-1 van, zij het tot groot ongenoegen van zijn zwemmende coach, die de aanvalsmaat boordevol achtte. Het wekte dan ook nauwelijks verbazing dat de goed geluimde Erica vanaf dat moment haar pupillen flink achter de vodden ging zitten om de tegenpartij een Dankzij het zaterdag in Leiden gehouden Boerhaave-voetbaltoer- nooi kan het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten dezer dagen ruwweg 100.000 klinkklare guldens op zijn bankrekening tege moet zien. Een bedrag dat voor een groot deel bijeen werd ge bracht door de sponsors van de 16 deelnemende teams. Ploegen van academische ziekenhuizen, Leidse politie- en brandweer, marine- en landmacht artsen en de Leidse studentenvereniging Minerva, die uiteindelijk als beste ploeg uit de bus kwam .Tweede werd het AZ Groningen .derde: de katholieke universiteit Nijme gen: vierde: het AZ Utrecht en vijfde: het mixed team van het AZ Leiden. Ondankshet kledderige weer waren enkele duizenden toeschouwers zaterdag naar de Leidse Kikkerpolder gekomen, zij het dat een belangrijk deel van de kijklustigen pas laat in de middag op de UVS-velden verscheen. Het grote spektakelstuk, een wedstrijd tussen politici en Leidse medische hoogleraren, zou immers pas om vier uur een aanvang nemen. Aan de verwachtingen tege moetkomend werd het een vermakelijk duel, dat werd opgeluis terd door de muziekkorpsen 'De Burcht' uit Leiden en de 'Flora- band' uit Rijnsburg. Evenals de voorafgaande wedstrijden verliep ook de wedstrijd tus sen deze kopstukken uiterst sportief: de gele- en rode kaarten konden in het borstzakje van de arbiter blijven. Hieronder een verslag van dit door bakken regen geteisterde duel. PvdA-kamerlid Van Thijn probeert een van de AZL-hooglera- ren te slim af te zijn. handje te helpen. De op dracht luidde dan ook op ei gen speelhelft te blijven. Der halve konden de hoogleraren 4-2 op het scorebord laten aanbrengen, waarna scheids rechter Wim Schalks voor de laatste keer op zijn weinig aangewende fluitje blies. Ovationeel Vandaaruit gingen de intellec tuele 'balgoochelaars' onder ovationeel applaus in door weekte tenues naar de kleed kamer, respectievelijk be stuurskamer. In dat laatste vertrek toefde zoals gezegd ook prins Bernhard een wijle. Eventjes want dra reed de wagen voor en stapte zijne koninklijke hoogheid met een voldaan gezicht ïn. Hij was de man die graag bereid bleek de aftrap van deze gele genheidswedstrijd te verrich ten. Ook al had hy niet kun nen bevroeden dat de door nijver poetswerk verkregen glans op zijn zwarte rechter schoen door die ene trap te gen de op moerassige grond rustende bal, door dofheid geslagen zou worden. SJAK JANSEN LEIDEN - Regen en wind trotserend hebben vertegenwoordigers van de PSP, PPR, 1KB. D'66. VVD. CDA en PvdA zaterdagmiddag op de Koornbrugsteeg getracht informatie over de Europese verkiezingen te slijten. De politieke markt was georganiseerd door de Europese Beweging, afde ling Leiden, en bracht ook veel raadsleden op de been. zoals het CDA- raadslid Corrie Kramp (foto) LEIDEN - In de eerste week van juni zal worden begonnen met het heiwerk voor een tweede brug naar het WaardeilandBij de plannen voorde bebouwing werd al rekening gehouden met een tweede verbinding. De brug die het Waardeiland met het Utrechtse Jaagpad verbindt zal worden gebouwd ter hoogte van de Hogendijkstraat. Hoewel het aanvankelijk in de be doeling lag om de brug al voor eind 1978 gereed te hebben is de ze termijn nu door de gemeente verschoven naar eind januari 1980. Als de bouw echter vlot verloopt hoopt men eind okto ber/ begin november klaar te zijn. Zodra de brug klaar is zal worden begonnen met de aanleg van een verbindingsriool tussen het Waardeiland en de Hoge Ryndyk via de Kettingstraat. Tydens de uitvoering van deze werkzaam heden zal de nieuwe brug tijde lijk als in- en uitvalsweg worden gebruikt. Is het karwei in de Kettingstraat klaar, dan wordt dat weer de toe gangsweg voor het gemotori seerd verkeer.. De nieuwe brug krygt dan alleen een functie voor fietsers en voetgangers en in noodgevallen voor alarmverkeer, zoals politic, brandweer en am bulance. Om de bewoners van het Waardei land en de omwonenden over de plannen te informeren wordt op woensdag 30 mei een informatie avond gehouden in de kantine van de aannemer Van Wijnen op het Waardeiland. De byeenkomst begint om acht uur. ADVERTENTIE om Qoeur oeeR - ecu neet *éii i-ieio cmispiin.-/ «iMif i Vierduizend bezoekers in Ton Menkenhal LEIDEN - De tweede internationale tentoonstelling van louter langhaarkatten in de Ton Menkenhal is een redelijk succes geworden. Het afgelopen weekeinde stroomden er 4000 (langhaar) kattenliefhebbers uit Leiden, maar ook uit andere delen van het land naar de Vondellaan om daar zo'n 850 katten uit binnen- en buitenland te bewonderen. Voor de Nederlandse Langhaar Katten Vereniging, de organisa tor van de tentoonstelling, een reden om nu weer voor bijna honderd procent te zijn van een herhaling van zo'n tentoonstel ling. "Want er zijn Leidenaars zat die er interesse in hebben" aldus giste ren één van de 99 medewerkers die het afgelopen weekeinde voor de langhaarkatten-tentoonstel- ling in touw waren. De drukte rond de beesten begon zatermorgen in alle vroegte. Rond zeven uur trad een tiental dierenartsen aan om de lang haarkatten op hun gezondheid te beoordelen. Slechts enkele kat ten moest de toegang tot de Ton Menkenhal worden ontzegd om dat hun eigenaren geen entings- bewijs hadden meegenomen. Na de keuring kwam het eigenlijke werk: de beoordeling van de op de tentoonstelling aanwezige katten door keurmeesters uit België, Nederland, Duitsland en Engeland. Voor de "best in show" katten was er een keur aan bekers te winnen. Het officiële gedeelte begon rond half twaalf, toen Ton Menken de tentoonstelling voor geopend verklaarde. Daarna stroomde het publiek binnen, om te kijken ofte kopen, naar bijvoorbeeld de bij- ADVERTENTIE mvsiiM. 29 MEI nn PSP INFORMATIE AVOND BOUWE KALMA KEES VAN LAREN zondere Turkse Angora s. waar van de voorouders zijn geïmpor teerd uit de dierentuinen van Ankara, de Goldens uit de Ver enigde Staten met hun goudkleu rige vacht met blauwe ogen, de Harlekijen, de Chocolade bruine en effen Lillac's. Natuurlijk ging de meeste belang stelling uit naar de 5 nesten jonge poesjes. Want al heeft een lang haarkat een stamboom en krijgt hij een hoop aandacht, jonge katjes blijven jonge katjes: verte derend dus. Zo'n zestig (veelal jonge) katten verwisselden het weekeinde van eigenaar. Voor een langhaarkat moest de adspi- rant-eigenaar een bedrag tussen de drie- en zeshonderd gulden neertellen. De langhaarkatten zelf lieten het afgelopen weekeinde zien ge wend te zijn aan veel drukte. Rus tig slapend lieten ze de bezoekers langs de veelal op hun kleuren afgestemde gordijnen in de kooi en drentelen. De exemplaren die niet van grijpgrage handen waren gediend zochten gewoon een plekje achterin de kooi Uitslagen: "Best of best": Blue Beauty de la Sorrentina van C Kloosterman uit Vlaardingen: beste kater Gino van R van Os Rotterdam; mooiste van 53 nes ten: 2 zwarte en 2 smokes van M C. Slotboom, Vlaardingen, ereklasse: Harlandes Anchira van C. Rysdam. Leiden. Vier meisjes tonen vol trots een van de deeln ende langhaarkatten

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 3