Bioscoop dreigt te verdwijnen Plan „Hofcamp" maakt goede kans Voorschoten moet wachten met houw- woningen Onderzoek naar werkloosheid onder vrouwen [Le/cfeé agendi ef' I In Voorschoten WOENSDAG 23 MEI 1?ENS WASSENAAR - Het ontwerp- bestemmingsplan "Hof camp", dat betrekking heeft op het grondgebied van Was senaar ten noordoosten van de Van Zuylen van Nijevelt- straat, zal binnenkort in een vaste vorm worden gegoten. De commissie technische diensten die gisteravond ver gaderde kon zich over het al gemeen met de opzet van het plan verenigen. Het betrof een informatieve bij eenkomst waarop de heer Lodder van het stedebouw kundig adviesbureau OD 205 een toelichting gaf op de hoofdzaken van het plan. Hij gaf uitleg over dit ontwerp plan, dat grotendeels een op nieuw vastleggen van een be staande toestand behelst. In het plan is aandacht besteed aan wonen, werken, voorzie ningen als scholen en win kels, groen en verkeer. Alle politieke partijen kwamen met aardig wat vragen op de proppen. Nieuwzwaag (VVD) kon akkoord gaan met de overweging, dat het betrek kelijk weinige groen in dit gebied zoveel mogelijk ge spaard wordt en niet ten on der gaat aan woningbouw plannen. Schelhaas (CDA) constateerde dat er in het plan, op terreinen die eigen dom van de gemeente zijn, 115 woningen gebouwd zul len worden, verspreid over "splinterlokaties". Hij vroeg zich af of er niet meer uit te halen is. De heer Greep (PvdA) noemde het bestemmingsplan in ze kere zin wat voorbarig. Er wordt over woningbouw ge sproken voordat zelfs de bouwnota is verschenen, al dus Greep. Verder wees Greep erop dat er geen nadere gegevens worden verstrekt over de eventuele behoefte aan nieuwe winkelbedrijven. Nieuwenhoven (D'66) sprak de wens uit dat bij de komen de inspraakprocedure ook al ternatieve oplossingen wor den gegeven, waardoor de in spraak meer zin zou kunnen krijgen. Wethouder Dingstee maakte duidelijk dat in een ontwerp- bestemmingsplan een soort ideaal-beeld wordt geschetst over de ontwikkeling van een bepaald gebied, zonder dat er enige zekerheid is dat dit beeld ook gerealiseerd kan worden. Als er op de plaats van het restaurant op de hoek van de Lange Kerkdam en de Rijksstraatweg een woonbe stemming wordt aangegeven, dan wil dat nog niet zeggen dat het bestaande restaurant moet verdwijnen. Dit geldt ook voor het bedrijf "Auto- rama". Pas als deze bedrijven zouden ophouden te bestaan, dan komt de voorkeur van de gemeente voor een woonbe stemming aan de orde, zo antwoordde Dingstee in eer ste instantie op de talrijke vragen. Dingstee ging nog verder in op het behoud van het spaarza me groen. Hij wees erop dat met veel zorg is gekeken naar de mogelijkheden voor wo ningbouw in het plangebied. Opvoering van het aantal ge plande woningen zou name lijk ten koste gaan van het aanwezige groen. Voor het terrein van de gemeente werf is de mogelijkheid geopend er een kantoorbestemming te bouwen. Het aangeven van al ternatieve oplossingen voor allerlei onderdelen zou te ver voeren. Alternatieven komen vanzelf aan de orde tijdens de overleg- en inspraakperiode, die over ongeveer een maand zal beginnen, aldus de wet houder. VOORSCHOTEN - De vraag of de Voorschotense bio scoop behouden zal blijven wordt naar alle waarschijn lijkheid in de raadsvergadering van volgende maand beantwoord. I? De Voorschotense bioscoop, tot voor kort de kleinste in Nederland gaat verdwijnen als er geen subsidie komt. DEN HAAG-VOORSCHOTEN - Het provinciaal bestuur blijft bij zijn beslissing om nog geen toe stemming te verlenen voor de bouw van 309 koopwoningen in de Voorschotense nieuwbouw wijk Noord-Hofland. Dit betekent dat de gemeente Voorschoten moet afwachten of de Kroon het goedvindt dat de Voorwatering gedempt zal wor den. Demping van dit water is nodig om de bouw van de wonin gen mogelijk te maken. De Stich ting Oud-, Groen- en Leefbaar Voorschoten heeft daartegen be zwaar aangetekend. De gemeente had al met de bouw van de 309 woningen willen be ginnen voordat de uitspraak van de Kroon bekend zou zijn. Gede puteerde Staten, het dagelijks bestuur van de provincie, ver leenden daar in eerste instantie al geen toestemming voor, waarna B en W van Voorschoten tegen die beslissing een bezwaarschrift by de provincie indienden. Maar ook in tweede instantie vin den GS de bouw van de koopwo ningen niet zo dringend dat niet gewacht kan worden op de be slissing van de Kroon over de demping van de Voorwatering. Het provinciaal bestuur meent dat Voorschoten niet zo om de woningen te springen zit, omdat het hier gaat om zg. vrye-sector- woningen (dus dure) en omdat er elders in de gemeente nog bouwmogelijkheden zijn. Tot nu toe is het in ieder geval zo dat de familie Nieuwenhuizen, die het Greenway Theater al 18 jaar beheert en de Stichting Tot In standhouding van het Greenway Theater (STIGT), zich door de gemeente in de steek gelaten voelen, omdat een vraag naar subsidie niet door de gemeente werd gehonoreerd Een paar maanden geleden kreeg de fami lie Nieuwenhuizen een bod op het pand, zakelijk bekeken een prachtige aanbieding. Als er een akkoord wordt bereikt over de verkoop dan moet het theater voor 1 augustus verdwijnen. De familie Nieuwenhuizen klopte zo'n twee jaar geleden bij het ge meentebestuur aan om subsidie. In diezelfde tijd kwam de STIGT van de grond. Ook werd enige ja ren terug al gevraagd om de hele bioscoop over te kunnen hevelen naar het Cultureel Centrum. De familie Nieuwenhuizen hoeft niet van het beheer van de bio scoop te leven. Zij ziet het meer als een hobby, maar de familie kwam in de moeilijkheden toen enige jaren geleden het pand in eigendom moest worden geno men. Financieel was dat bijna onmogelijk. Toen vroeg de fami lie Nieuwenhuizen de gemeente een subsidie ter waarde van 50 procent van de te verlenen reduc tie op de houders van een CJP- en een bejaardenpas. Een geschat bedrag dat uitkomt rond de 15.000 gulden. Aan de gemeente werd een begroting en een ex ploitatie overhandigd. De exploi- tante komt volgens de financiële stukken nauwelijks aan een uurloon van 2,50 gulden terwijl de lasten van het gebouw ex treem hoog zijn. Wethouder Marselis van de ge meente Voorschoten kan aan de ene kant wel een beetje begrijpen dat de familie zich in de steek ge laten voelt door de gemeente. Hij wijst er echter op de moeilijkheid dat de gemeente gewoonweg geen partiuliere onderneming zonder meer financieel kan on dersteunen. Wanneer het gemeentebestuur binnenkort zou besluiten dat het bioscoopgebeuren in Voorscho ten moet blijven, dan moeten daar financiële offers uit voort komen. Het huidige pand is no dig aan zeer ingrijpende restaura tie en aanpassing toe, terwijl bij ingebruikgeving van het Cultu reel Centrum ook een verbou wing nodig is. Misschien heeft de heer Groene- wegen in 1946 gemeend een winstbron aan te boren door in het leegstaande koetshuis van "Het Wapen van Voorschoten" een bioscoop te vestigen. Hij richtte een knus theaterje in en noemde het "Greenway". Het was op dat moment het kleinste bioscoopje van Nederland en het bleef dat tot voor enige jaren ook grote theaters in de steden zalen gingen opsplitsen om in intieme sfeer bijzondere films te gaan draaien. Groenewegen had het allemaal al na enige jaren bekeken en na hem volgden nog enkelen die kwamen en gingen. Alleen de familie Nieuwenhuizen toonde doorzet tingsvermogen en deze familie runt thans al 18 jaar het theater tje. Een tijdje geleden heeft het bestuur van de Stichting Tot Instand houding van het Greenway Thea ter in een brief aan de gemeente raad gevraagd om ook aandacht te besteden aan de positie van de plaatselijke bioscoop. In de ge meente Voorschoten is men be zig met het opstellen van een nota rond de voorzieningen voor clubs en verenigingen. In een binnen kort te houden gecombineerde vergadering van drie commissies uit de raad moet het hele vraag stuk aan de orde komen De stichting vraagt de gemeente om een verzekering dat het thea ter in Voorschoten kan blijven voortbestaan. Dit wil men graag opgenomen zien bij de discussie over de accommodaties. Volgens een woordvoerder van de ge meente is de bioscoop een goed- draaiend bedrijf. Voor de 100 zit plaatsen die de bioscoop heeft is altijd veel belangstelling, met name voor de kindervoorstelling. Schoorsteen moet acht meter hoger LEIDEN - Op de hoorzitting naar aanleiding van de aan vraag van C. v.d. Berg voor een hinderwetvergunning voor zijn garage aan de Mid delstegracht bleek datde buurt tegen het verlenen van die vergunning geen bezwa ren heeft, maar wel tegen de voorwaarden die daar door de gemeente aan verbonden worden. Van den Berg moest de vergunning aanvragen omdat hij een spuitwand in zijn bedrijf heeft, die er altijd al is geweest maar waarvoor hij nooit een vergunning had aangevraagd. Als de vergun ning wordt verleend zal er dus in het bedrijf niets verande ren. De spuitwand zelf zal wel aan een aantal standaardvoor- waarden moeten voldoen, zo moet de schoorsteen twee meter hoger zijn dan de hoog ste bebouwing naast het be drijf. Dat zou in dit geval be tekenen dat de schoorsteen, die dient voor de uitstoot van schadelijke gassen, maar daar volgens Van den Berg nau welijks voor wordt gebruikt, acht tot negen meter hoger moet worden dan hij nu is. Daar maken de buren wel be zwaar tegen. En ook Van den Berg is daar niet enthousiast over. Hi j zei: "Dan verlaag ik hem nog liever en leg er een bocht in zodat ik de lucht aan de zij kant van mijn dak waar geen huizen staan kan wegblazen. Ik moet toch over twee jaar van de Middelstegracht ver dwijnen. Ik heb al een brief gehad van de gemeente dat ik in verband met de plannen voor Pancras-oost naar iets anders moet gaan uitzien." LEIDEN - De Welzijnsraad is mo menteel bezig met een onderzoek naar de verborgen werkloosheid onder Leidse vrouwen. Doel van het onderzoek, dat destijds werd aangezwengeld door het PvdA- raadslid Joyce Hes, is het ge meentebestuur inzicht te geven iq, de omvang van het vrouwen werkloosheidsprobleem. Het oude jongensinternaat bij het Warmonderhek: nu "eindelijk" tegen de vlakte. Er koi huizen te staan. en hier zes vrijstaande WARMOND - In Warmond zijn slopers begonnen met het afbre ken van het voormalige jongen sinternaat bü het Warmonder hek. De twee kapitale panden, die zo'n vier jaar geleden leeg kwamen te staan, moeten plaatsmaken voor een zestal vrijstaande woningen. Deze zullen daar worden ge bouwd door de eigenaar van het terrein (omgrensd door de Oranje Nassaulaan, de Haarlemmer trekvaart en De Leede). Natio naal Grondbezit NV uit Den Haag. De sloop kon beginnen na de goed keuring van het "bestemmings plan Warmonderhek" en de be heersovereenkomst tussen de gemeente en Nationaal Grondbe zit, door Gedeputeerde Staten (het dagelijks bestuur van de provincie). Het eigendom van het voor Warmond waardevolle groengebied rond het internaat bij de ingang van het dorp is voor een symbolisch bedrag overge dragen aan de gemeente, die het weer in erfpacht zal geven aan een eigenarenvereniging die na de bouw van de villa's gevormd moet gaan worden. Op deze ma nier kan het groen behouden blijven. Dit laatste is een van de voorwaar- FT *">1 den geweest waaronder het ge meentebestuur heeft toegestemd in een bebouwing van het terrein. Vanuit de gemeenteraad is de laat ste jaren regelmatig druk uit geoefend om over te gaan tot sloop van de panden, die als in ternaat voor moeilij k opvoed bare kinderen dienst deden. Het heeft echter nog zo'n tijd geduurd, om dat eerst de goedkeuring van GS afgewacht moest worden. Woensdag Donderdag LAK-Theater, concert door LES)tad. 20.30 uur. Koor Stadsgehoorzaal, Rott. Philh.-orlrokl o.l.v. Klaus Tennstedt, 20.15 uur. <ort IJshal, optreden Gruppo Sportivo^j^ Terrein Groenoordhallen, circus p[eed kenie, 15 en 20 uur. loon Sportcomplex Haasbroek, ZoeteruSUlta de, receptie v.v. SJZ, 18-19.30 uur. stad »t W( erijf sieki Terrein Groenoordhallen, circus ^terl kenie, 13.30 en 16 uur. houl Vrijetüdscentrum (in Filmhuis), L,_rv "Pentimento"', 21 uur. LAK-Theater, theatergroep Bakuba i^ee "Oe ma", 21 uur. exer De Lindehoeve, Voorschoten, daidekl trappen, vertrek 6 uur. ven Koetshuis, Oud-Poelgeest, Oegst, sten melvaartsbal volksdansen, 19 uur. Wer Volkshuis, Haarlemmerstraat 7feijn Femke, ontmoetingscentrum ^tee vrouwen, 9.30-12.30 uur. e K( ARTSEN stec Leiden - Op Hemelvaartsdag wordtbeu doktersdienst waargenomen dogloi Wijk I (Morswegkwartier, noord-twee nenstad, Noorderkwartier tevi Groenoord): H.C. Jasperse jr., WLcit Singel 72, tel. 124961; WÜk II (Kooi* Merenwük): H.A.M.M. MEYER, S*e" kroos 1, tel. 122113; WÜk III (Waada8 Professorenwük, Tuinstadwük res' zuid-binnenstad): J. Stolk, BurggArc venlaan 16, tel. 125820; Wük IV (Zuzal West en Haagwegkwartier): B. Ro ovc Zocherstraat 1, tel. 766123. Leiderdorp - De dienst op Hens—; vaartsdag wordt waargenomen do H.B. van Wijk, v.d. Valk Bouman^ 198, tel. 890529. Spreekuur v 12.38-13 uur op Florün 10, tel, 8910 Oegstgeest - De dienst op Hemelvaaf dag wordt waargenomen door. Hugenholtz, Pr. Hendriklaan 155666. Voorschoten - De dienst op Hem vaartsdag wordt waargenomen do B. Schotanus, Leidseweg 305, 1 071-766462. Warmond - Geen aparte dienst op I melvaartsdag. 8910 lvaaJPV >n JI I 14, ly ,tdM- E Medeverantwoordelük voor het onderzoek is de Projektgroep Jeugdwerkloosheid van de Uni versiteit, die tevens het leeuwen deel van de uitvoering op zich heeft genomen. Het gaat om vrouwen die niet (meer) bü het Gewestelijk Ar beidsbureau staan ingeschreven, hetzij omdat ze geen recht heb ben op een uitkering hetzij omdat ze zich helemaal niet hebben la ten inschrijven. De onderzoekers willen nagaan hoe hoog de Leidse werkloosheidscüfers in werke- lükheid zijn, of het werkloos heidsprobleem mogelük nog gro ter is dan het bjkt. Om daarachter te komen is aan ruim 1100 Leidse vrouwen een korte vragenhjst toegestuurd. Een groot aantal van hen heeft de vragenlijst in middels teruggestuurd. De resul taten zullen medio september wórden bekendgemaakt. Overigens zullen die vrouwen die blijkens de enquete werk zoeken, in een later stadium worden on dervraagd naar het soort werk waaraan ze behoefte hebben en welke problemen opgelost moe- ten worden voordat vrouwen met kinderen kunnen gaan werken. Inmiddels heeft de gemeenteraad een krediet van 35.000 gulden uitgetrokken om het onderzoek te bekostigen. Receptie Ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap van het eerste elftal van de zaterdagaf deling zal vanavond tussen 18.00 uur en 19.30 uur een receptie worden gehouden in het clubge bouw van v.v. SJZ, sportcom plex Haasbroek in Zoeterwou- de. Douwtrappen Aanstaande donderdag is het weer zover; de Lindehoeve in Voor schoten organiseert dan het tra ditionele dauwtrappen. Om zes uur 's ochtends wordt vertrok ken vanaf de Lindehoeve. De wandeling zal ongeveer twee uur duren en grotendeels door de Horsten lopen. Bij terug komst in de Hoeve staat er een heerlijk ontbijt voor de deelne mers klaar. Hemelvaartsbal De volksdansgroep 'Oud Poel geest' organiseert op Hemel vaartsdag hun jaarlijks bal. Er wordt gedanst van 19.00 uur tot 24.00 uur in het Koetshuis van kasteel Oud Poelgeest. Het or kest Ranja staat onder leiding van Rob Elsenaar. APOTHEKEN De avond-nacht- en zondagsdienst apotheken in de regio Leiden, worl waargenomen van )8 tot 25 mei (incl sief Hemelvaartsdag): Haven Apothee Haven 18, Leiden, tel. 071-120085; Ap theek Beker, Kempenaerstraat 1 L Oegstgeest, tel. 071-153274. Indien hjet na 11 uur's avonds niet mei mogelijk is met het openbaar vervoy- naar de apotheek te komen, kan men u: sluitend voor spoedrecepten van ei taxi, tel. 122444 gebruik maken. p k me WIJKVERPLEGING ra, Leiden - Interkruis, Middelweg 38, te ten nootden van de Rijn 134604; tel. te zuiden van de Rün 121753. ?p Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - G^r' zondheidscentrum Leiderdorp, Be de kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. tliza do. van 14-15 uur. de Oegstgeest - Interkruis, LÜtweg 7, te de 154500. kr Voorschoten - Gezondheidscentrur v.d. Waaslaan tel. 4641. °- Warmond - zr. S. Posthuma, Kagerplei A'' 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. te] de pi SOS-dienst p. Telefonische hulpdienst, telefoo he 071-125202. Voor allen die In moeilül de Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (ka] v tooruren). Spreekuren ma., di. en wi a ri.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2 (voormalige marinecomplex), te I 130775, voor advies op gebied van we j nen, werken, uitkeringen en belastir 1 gen. Geopend: maandag en woensda j van 10-12.30 uur, dinsdag en donderda j van 18.30-20.30 uur, donderdagavon spreekuur klachten over politie. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Herengracl 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di 10-12.30 uur, woe 13.30-16 uur de 18.30-20.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave Leidsch Dagblad B.V. hoofdredacteur Han Mulder, hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel: 071-144941 toestel 219. Privé: Dink Binnendijk, Gal gewater 2, Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33A, Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peeters 071-769935. Warmond: Jan Bonjer 01711-10390. Wassenaar: Piet Zonneveld 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Jansen 01715-1021. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post60,90 Jaarabonnement160,70 Jaarabonnement per post232,10 Losse nummers0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2