Boksgala financieel fiasco De Eurocheque is 't veiligste brielje van f300,- Capri- Sonne BOERHAAVE j VOETBALTOERNOOI j Oefenprogram ijshockeyteam Verhuisplan Lions ter discussie Cathy van der Mije II pakt nationale is damesschaaktitel VexkcJe LEIDSCH DAGBLAD TAFELTENNISGALA ZATERDAG 26 MEI POLITICI en Leidse Hoogleraren j LEIDSCH 'M DAGBLAD j 'N AKTIEVE KRANT!!! Eurocheque: het handige en veilige betaalmiddel. DINSDAG 22 MEI 1979 SPORT PAGINA 15 MIJDRECHT (ANP) - Cathy van der Mije heeft gisteren in Mij drecht de Nederlandse schaakti tel voor dames geprolongeerd. In de tiende en voorlaatste ronde won zij van Anneke Schol en werd daardoor onbereikbaar voor haar naaste concurrente Hanneke van Parreren. De titelprolongatie van de oor spronkelijk uit Roemenië afkom stige Cathy van der Mije kwam zeker niet onverwacht. Mede doordat Corrie Vreeken niet deelnam, ondervond zij geen te genstand van betekenis. Overi gens heeft de Haarlemse zich op uiterst serieuze wijze ingezet voor de nationale titelstrijd. "Op elk duel heb ik mij zorgvuldig voorbereid en bovendien volgde ik de verrichtingen van de andere deelneemsters erg nauwkeurig. Ik ben tevreden over mijn spel in dit toernooi", aldus de ontspan nen ogende kampioene. In de voorlaatste ronde heeft An neke Schol slechts even tegen stand kunnen bieden. Toen zij echter stukken moest offeren, was de partij in het voordeel van Van der Mije beslist. De strijd om de tweede plaats is nog open. Er zijn drie gegadigden voor. Han neke van Parreren staat er het beste voor, maar ook Ada van der Giessen en Erica Belle, die in de laatste ronde tegen elkaar spelen, hebben nog een kans. Uitslagen tiende ronde: Cathy van der Mije-Anneke Schol 1-0. Hanneke van Parreren-Carla Bruinenberg Va-Vi, Jea- nette Mulder-Cora van Gent afg., Mieke van Elst-Liset Borowski 1-0, Ellis Vo- gel-Ada van der Giessen 0-1, Erica Bel le-Riek Spook 1-0. Stand aan kop: 1. kampioen Cathy van der Mije 9 pnt., 2. Hanneke van Parreren 7, 3. Ada van der Giessen 6,5, 4. Erica Belle 6, 5. Carla Bruinenberg 5,5,6. Cora van Gent 5+1 afe Kortsjnoi Viktor Kortsjnoi heeft gisteren voor het eerst in negen partijen een nederlaag geleden in het invi tatieschaaktoernooi van Johan nesburg. De Westduitser Wolf gang Unzicker was daar verant woordelijk voor. Kortsjnoi moest in de eerder afgebroken partij te gen Unzicker voor de 56e zet op geven wegens tijdsoverschrij ding. Na tien rortden leidt Kortsjnoi met 6,5 punten. Dat is één punt meer dan Unzicker, die de tweede posi tie inneemt, maar nog een afge broken partij moet uitspelen. De stand aan de kop is: 1. Viktor Kortsjnoi (statenloos) 6,5 punten, 2. Wolfgang Unzicker (Wdl) 5,5 1 afg., 3. Tony Miles (Gbr) 4. Zaalvoetbal beker voor Bax ALPHEN - Het Voorhoutse Bax is er op verrassende wijze in ge slaagd om ten koste van de Leid- se kampioen Koos Jardin de Leid se zaalvoetbal beker te be machtigen. In de allerlaatste minuut van déze wedstrijd wist de Voorhoutse formatie een 1-2 zege uit het vuur te slepen. ADVERTENTIE LEIDEN - Het is de vraag of in Leiden nog eens een boks- evenement wordt georganiseerd. De enige vereniging die de Sleutelstad op dat gebied rijk is, DTS, kan in elk geval een mogelijke organisator vertellen welke teleurstellin gen je zoal in de Sleutelstad kunt verwachten als je een gala-avond organiseert. J» I Capri-Sonne, een heerlijke, zuivere sinaasappel limonade In het handige éénpersopns-pakje met de vele gebruiksmomenten. Zuiver fris in't onderwegkoffertje Nadat de lampen boven de ring het halverwege de tweede partij hadden begeven, werden de kale plekken op de tribunes nog dui delijker zichtbaar, waarmee nog werd onderstreept dat het gala qua publieke belangstelling op een fiasco was uitgedraaid. Vier honderd betalende mensen had den het evenement van DTS moeten bezoeken. Ze waren er bij lange na niet, waardoor het ge beuren ondanks het aannemelij ke programma een wrang smaakje bij de DTS-leden moet hebben achtergelaten. DTS- voorzitter Jer van Leeuwen opende de avond in de Ton Men- kenhal dan ook met trillende stem: "Het doet mij verschrikke lijk pijn, dat de opkomst zo mager is, terwijl wij er toch zo veel voor hebben gedaan." Sportief gezien verliep het boks gala wél goed. Rob Abspoel en Bert van der Heyden, twee pu pillen van DTS-trainer Dik Snik, grepen hun partijen aan om aan te tonen dat DTS niet alleen in Chris Lantrok een uitstekende kracht bezit. Beiden slaagden daarin zonder overigens te win nen. Rob Abspoel, die zijn de buut bij de senioren in de C-klas- se van het zwaarwelter maakte, startte uitstekend tegen zijn op ponent Rob van Herk. In de eer ste ronde toonde Abspoel het meeste initiatief, maar omdat in de tweede en derde ronde de rol len waren omgedraaid, kon Rob van Herk na afloop zijn handen in de lucht steken. Abspoel's club genoot Bert van der Heyden ging het beter af. De weltergewicht haalde al in de tweede ronde Van Heiten van de vereniging Verbon voor acht tellen neer. Ook daarna bewees Van der Heyden dat hij erg offensief is ingesteld, maar doordat zijn tegenstander iets zuiverder sloeg werd de partij onbeslist gegeven. De hoofdpartij tussen Chris Lan trok en de Amsterdammer John Wijngaard verliep wat teleur stellend voor de DTS-aanhang. Nadat Lantrok door een goed ge plaatste slag op zijn hoofd een bloedneus had opgelopen, was het lot voor de Leidenaar eigen lijk bezegeld. De zwaarwelter liet zijn dekking los, waarna Wijn gaard hem in de derde ronde zon harde rechtse gaf, dat het gebit uit de mond van Lantrok viel. Zijn coach Dik Snik gooide ver volgens de handdoek in de ring. Iets wat DTS ook overweegt, nu net als in 1976, een boksgala UTRECHT - Tijdens een bijeen komst van de ijshockeybond in Utrecht werd gisteren het oefen programma van het nationale ijs- hockeyteam voor de Olympische winterspelen in Lake Placid (VS) bekend gemaakt. De serie wedstrijden start op 3 sep tember in Tilburg met een wed strijd tegen de Verenigde Staten, waarna op 5 september in Den Haag de tweede wedstrijden te gen de Amerikanen gespeeld zal worden. Op 2 en 3 oktober ontmoet Oranje in Oslo Noorwegen twee keer. In december volgen twee duels te gen Canada. Van 28 tot 30 december wordt in Utrecht of Amsterdam een vier- landentoernooi georganiseerd met deelname van Noorwegen, West-Duitsland, Oostenrijk en Nederland. LEIDEN - Het volleybaltoernooi van de gymnastiekclub Excelsior is een succes geworden. Uitein delijk werd Van der Plas over winnaar van het evenement. Tweede werd Raad van Arbeid, gevolgd door het organiserende Excelsior. De ploeg die het meest scoorde was Sleutels met 163 punten. slecht werd bezocht. Verdere uitslagen: Weltergewicht voor C-junioren: Lugters moet op medisch advies strijd staken tegen Bakker. Middengewicht voor C-junioren: Holkamp wint met 2-0 van Hiwat. Halfzwaar voor B-senioren: Scheffers(uit- geroepen tot meest stijlvolle bok ser) wint met 3-0 van Guth. Lichtgewicht voor B-junioren; Kapoen wint met 2-0 van Rijsin- ge. Zwaarwelter voor C-senio- ren: De Wijs wint met 3-0 van Domkalis; Holleman wint met 2-1 van Vrije en Van de Tak wint met 3-0 van Hofland. Zwaarwel ter voor B-senioren: De Wee wint door technische knock out van Karstens en Vastenburg wint met 2-1 van Van Gelder. Halfzwaar- gewicht Raat en Gras werd on beslist gegeven. HERMAN POOS UTRECHT - Tijdens de buitenge wone bondsvergadering van de Nederlandse ijshockeybond (NIJB), die gisteren in Utrecht werd gehouden, heeft een Leids voornemen stof tot langdurige discussie opgeleverd. Het plan van de sponsor van Leiden Lions om het eerste team van de club in zijn geheel over te hevelen naar Rotterdam werd uitvoerig be sproken. De vergadering kwam daarbij tot de conclusie dat het gevaar bestaat dat de sponsor volgend seizoen opnieuw naar een andere stad zou trekken, als de belangstelling in Rotterdam net als in Leiden opnieuw zou te genvallen. Ook het sponsor probleem leverde een langdurige discussie op, hoewel voorzitter Schweers geruststellende woor den kon spreken met betrekking tot de houding van CRM. De af gevaardigde van Assen was ech ter niet overtuigd en wilde zelfs een telegram aan minister Gar deniers van CRM en de Neder- ADVERTENTIE Morgenavond 20.00 uur landse sportfederatie sturen waarin de ijshockeybond de af keuring zou uitspreken over de houding van van CRM en NSF. Voorzitter Schweers voelde ech ter niets voor deze suggestie. Leiden Lions heeft intussen óók op dat gebied een geheel eigen plan ontwikkeld. Nu "de topsport geen naam meer mag hebben" volgens de vereniging, heeft het bestuur de rollen omgedraaid. Leiden Lions neemt niet de naam van een sponsor aan, maar geeft een bedrijf de naam van Leiden middels opgericht de Lions IJs- hockey-BV, met filialen in Dor drecht, Rotterdam, Enschede en Leiden, die aandelen gaat uitge ven bij voldoende interesse. Eventuele winst die de BV, via handels-, promotie- en verkoop- aktiviteiten gaat maken, zal dan ten dele worden bestemd voor het mogelijk maken en promoten van top- en jeugdijshockey. Via een folder polst Leiden Lions inmiddels of voor die aandelen een markt bestaat. Mocht daar voor geen interesse bestaan, dan zal Leiden Lions daaruit de t.b.v. nationaal fonds sport gehandicapten Aanvang 10.00 uur - UVS-terrein (Kikkerpolder) Om 16.00 uur voetbalwedstrijd tussen Met medewerking van "De Burcht" en de "Flora" Band Rijnsburg De aftrap zal verricht worden door: Z.K.H. Prins Bernhard Het Boerhaave Voetbaltoernooi wordt mede mogelijk gemaakt door: m.m.v. Jaques Secretin en Vincent Purkart Vijf Meihal - Leiden Zaal open: 19.15 uur (toegang uitsluitend met geldige entree-kaart) Club Méditerranée- Cor du I Bent u al een van de bezitters van het handige en veilige betaalmiddel? Zo niet, dan verdient 't echt aanbeveling om bij uw bank Eurocheques aan te vragen. Want daarmee kunt u op vertoon van uw pasje overal in Nederland tot f300,- per cheque betalen. In winkels, restaurants, benzinestations of waar dan ook. En datzelfde is ook mogelijk in bijvoorbeeld Duitsland, België en Zwitserland. Bovendien kunt u er bij banken in geheel Europa en nog een paar andere landen geld mee opnemen. En... een extra-voordeel is: Eurocheques zijn verzekerd tegen verlies en diefstal. Dus: op naar uw bank voor Eurocheques! En vergeet u dan niet om het boekje met tips mee te nemen, waarin u alles vindt over het hoe en waar uw cheques te gebruiken. De Gezamenlijke Banken en Spaarbanken.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15