Flatgebouw naast „De Beukenhof' „Anders gooi je die warmte de deur uit" „Verkeer niet naar elkaar toesturen" eidse agenda Plan Centrumgewijzigd 2=ïïM'l.— Overleg tussen Warmond en Oegstgeest over verkeersproblematiek OEGSTGEEST - "De verkeers plannen van zowel Warmond als Oegstgeest pleiten beide voor het weren van het verkeer uit de dorpskernen maar we mogen dan niet dat verkeer naar eikaars ge meenten toesturen". Aldus de Warmondse VVD-fractieleider Bonjer gisteravond tijdens de vergadering van de Oegstgeester verkeerscommissie. H« was daar samen met zijn collega fractieleiders uit Warmond Van Leeuwen (CDA) en Timmerman (Prog. Warmond) om over de ge zamenlijke verkeersproblema tiek met de Oegstgeester raads leden te praten. Met name het Oegstgeester raadsstandpunt om de Haarlemmertrekvaartweg Het flatgebouw naast "de Beuken hof' krijgt 25 woningen voor ge zinnen en dat op het voormalige Curiumterrein moet 20 woningen voor één- en tweepersoonshuis houdens bevatten. Deze in totaal 45 flatwoningen zullen alleen voor verkoop in de vrije sector worden gebouwd. De in het plan opgenomen flatge bouwen worden gerechtvaardigd met een tweetal onderzoeken naar de behoefte aan woningen. Het onderzoek van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten hiernaar resulteerde onder meer in de conclusie dat in de komen de twee jaar 130 woningen voor één- en tweepersoonshuishou dens nodig zijn. Ook blijkt voor dezelfde periode een behoefte aan 135 woningen voor gezinnen. De uitbreiding van het winkelbe stand aan De Kempenaerstraat met de Markthof wordt met een onderzoek van het Centraal Insti tuut Midden en Kleinbedrijf in de hand nodig geacht. Vooral in de sector niet-dagelijkse goederen zal het winkelgebied in het dorpscentrum na de realisatie van Markthof ten opzichte van de Lange Voort grotere keuzemo gelijkheden voor de consument bieden. De herziening van het bestem mingsplan "Centrum" ligt nog maar officieus ter inzage op het gemeentehuis. Het plan komt pas officieel ter inzage te liggen als het is aangenomen door de raad. De Oegstgeester gemeenteraad heeft vorige week in een besloten vergadering al over het plan "Centrum" van gedachten ge wisseld. Min of meer ingrijpende andere wijzigingen met de huidige situa tie, die in het plan voorkomen zijn onder andere het bouwen van een bowlingbaan bij het oude Patronaatsgebouw achter de Willibrordkerk en het aanleggen van volkstuintjes ten noorden van het eenmaal uitgebreide sportveldencomplex "de Vos- cuijl" Ook maakt het gewijzigde plan de bouw mogelijk van een sporthal voor tafeltennisvereni ging Mizu op het terrein van de voormalige rioolwaterzuive ringsinstallatie, eveneens bij "de Voscuijl". Voor de terreinen naast het open en het overdekte zwembad is de be stemming zodanig veranderd dat Werk cursisten tentoongesteld De Volksuniversiteit K en O in Lei derdorp wil, met name buiten staanders, kennis laten maken met het werk van de deelnemers aan de kreatieve cursussen. Er zijn cursussen boerenschilderen, spinnen en verven van wol, kant klossen, frivolitle, batikken, boe ketten of bloemstukjes maken van gedroogde snijbloemen en zovoorts. Het werk dat daar is gemaakt is morgen van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur te bezichtigen in de openbare school "De Vogelweid" aan de Vronkenlaan in Leiderdorp. Tus sen 15.00 uur en 16.30 uur worden nog volksdansen getoond door de cursisten van de cursus "In ternationale dans". voor autoverkeer af te sluiten heeft gevolgen voor Warmond. In Warmond wordt namelijk ge vreesd dat dan de Warmondse Oranje Nassaulaan door het ver keer als doorgaande route zal worden gekozen. Iets wat echter door de Oegstgees ter raadsleden Kohlbeck (PvdA) en Kakebeeke (CDA) werd be streden. "Als dat zo zou zijn dan moest de huidige tijdelijke afslui ting van de weg tijdens de spitsu ren al tot ernstige gevolgen voor deze laan hebben geleid", was de mening van Kohlbeck. En vol gens Kakebeeke is de route door Warmond voor veel automobilis ten gewoon te lastig. ook hier in de toekomst een sporthal kan worden gebouwd. Eveneens is opvallend dat het vroegere plan om de Kennedy- laan door te trekken met een ver binding naar de Almondeweg uit het oorspronkelijke bestem mingsplan is geschrapt. Deze verbinding die dan met een brug over het Oegstgeesterkanaal naar de Haarlemmerstraatweg moest lopen, is lange tijd door tegen standersvan deHaaswijkbrug als alternatief hiervoor naar voren gebracht. Het college van bur gemeester en wethouders houdt echter in een toelichting hierop, de mogelijkheid voor het alsnog aanleggen van deze verbinding in de toekomst open. "De studie over deze zaak zal in elk geval worden voortgezet", zo wordt ge steld. Het nieuwe plan "Centrum" voor Oegstgeest bevat dus eigenlijk alleen wijzigingen op het al reeds bestaande. Het omvat evenwel de totale bebouwde kom van de ge meente. Tijdens de officieuze kennismaking met het plan, die nu mogelijk is, kunnen eventuele op- en aanmerkingen nog in het uiteindelijke raadsvoorstel wor den opgenomen. En dat verkleint de mogelijkheid van tijdrovende bezwaarschrift-procedures wanneer het plan eenmaal door de raad is aanvaard. Op 6 juni aanstaande houdt het gemeente bestuur een hoorzitting voor de burgers van Oegstgeest om hun reacties op het voorgestelde be stemmingsplan te vernemen. ZOETERWOUDE - "De warmte van de elektromotoren die voor de koeling van de toon bankmeubels zorgen is genoeg om mijn zaak voor een groot deel te verwarmen. Dat moet je benutten, anders gooi je al die warmte zomaar de deur uit". In de machine-kamer van een Zoeterwoudse supermarkt legt de heer P. van der Krogl uit hoe hij met het zogenaam de warmte-terugwinsysteem enorm veel energie bespaart met het verwarmen van zijn zaak. "In feite is het principe heel simpel. Elke motor geeft warmte af. Achter elke ijskast zoals iedereen die thuis heeft, zit een motor, die koeling tot stand brengt. Als je eraan Over een mogelijke oplossing van de onveilige situatie Voor fietsers op de Haarlemmertrekvaartweg met een aan te leggen apart fiets pad ten noorden ervan over de gronden van de heer Menten uit Warmond zijn de meningen ge nuanceerd. Maar zowel de War mondse als de Oegstgeester raadsleden vinden de door Men ten aan de provincie voorgestelde ruilovereenkomst verwerpelijk. Deze houdt namelijk in dat Men ten aan de provincie zijn gronden voor een fietspad ter beschikking stelt en in ruil daarvoor toestem ming krijgt om op 7 ha. grond achter het oude Poelmeer 50 bungalows te bouwen. Ballet In de aula van het St. Adelbertcol- lege zal vanavond een balletuit voering worden verzorgd door leerlingen van de vereniging Lenig en Snel. Deze uitvoering maakt deel uit van het pro gramma van de Kulturele We ken 1979. Verschillende groepen zullen een deel van het pro gramma voor hun rekening ne men. Er worden zowel klassieke als moderne nummers gebracht. De voorstelling begint om 19.30 uur. Archtiecten winkel De woon- en architectenwinkel aan de Molenlaan in Voorscho ten is vanavond weer geopend. Van 19.00 uur tot en met 20.30 uur kan men daar terecht. Toneel De toneelgroep van het NUT in Voorschoten organiseert mor genavond een toneeluitvoering in het Cultureel Centrum. "Pas op voor paddestoelen" zo heet het stuk. Beeldende kunst Als onderdeel van de Kulturele Weken houdt de vereniging van amateur-beeldende kunste naars "Ars et Studium" vanaf morgen tot en met 3 juni in de voelt is deze warm. In mijn zaak heb ik veel meer en zwaardere motoren nodig om al die grote vriescellen met diepvriesgroenten of met vleeswaren op lage tempera turen te houden. Toen deze nieuwe supermarkt gebouwd werd hebben we al die moto ren bij elkaar in de machine kamer gezet". Trots laat Van der Krogt zien hoe alles in zijn werk gaat. Allerlei draden, buizen en slangetjes zorgen ervoor dat er goedkoop warme lucht via buizen en roosters in het pla fond in de supermarkt wordt geblazen. Uit de winkel wordt nieuwe lucht aangezogen. Op deze wijze wordt ook de warmte uit de winkel herge bruikt. Van der Krogt heeft voor dit sys- Chantage "Die ruiltruc is kapitalistische chantage", aldus Kohlbeck en Kakebeeke sprak van koehandel. Kohlbeck was echter wel bereid, als het niet anders zou kunnen, deze prijs voor de verkeersveilig heid te betalen. Het Oegstgeester PPR-raadslid Beckers vroeg zich af of onteigening van die gronden voor een fietspad mogelijk zou zijn. Wethouder Thorn meent evenwel dat die procedure misschien te veel tijd in beslag zou nemen en ziet liever een aankoop van de grond langs de gewone weg zon der ruilovereenkomst. Hij pleitte ook voor de mogelijkheid om de I iV: openbare bibliotheek aan de Luifelbaan in Wassenaar een expositie. De tentoonstelling wordt zaterdagmiddag om 15.00 uur geopend. Jazzfestival De Wassenaarse Jazzclub houdt vandaag en morgen in het kader van de Kulturele Weken, het Jazzfestival. Op de slotavond in het Jeroenhuis spelen The Free Time Old Dixie Band en de Eastcreek Jazzband. Popmuziek Hollandse pop in het open jonge rencentrum Nieuw Nijevelt in Wassenaar vanavond met de Utrechtse popgroep Break. Be gonnen wordt om 20.00 uur. Vlootschouw Bij de feestelijke opening van het buitenbassin van het Wasse naarse Sportfondsenbad, mor gen, is er tussen 10.00 uur en teem een investering gedaan van 40.000 gulden. "Ik heb uitgerekend dat het allemaal kon. Allereerst heb ik tiendui zend gulden subsidie gekre gen. Ik draai nu twee winters en bij elkaar ben ik achttien honderd gulden aan verwar- mingskosten kwijt. Dat is een fractie van wat ik vroeger moest betalen". 'Voor de investering heb ik trouwens de hele zaak laten isoleren inclusief de vloer. Er kosten voor het aanleggen van zo'n fietspad door alle omliggen de en betrokken gemeenten ge zamenlijk te laten betalen. Uiteindelijk vonden de vertegen woordigers van de twee gemeen ten elkaar in het per brief geza menlijk bij de provincie op actie in deze zaak aan te dringen. Hierin zal in de eerste plaats om een definitieve oplossing van de verkeersproblemen rond de Haarlem mertrekvaart worden gevraagd. Mocht die lang uitblij ven. gevreesd wordt dat tien jaar mogelijk is, dan dient de provin cie tijdelijke maatregelen te tref fen waarmee de verkeersveilig heid van beide gemeenten is ge diend. - i t. p 12.00 uur een vlootschouw. Het gaat dan om een demonstratie van radiografisch bestuurde kruisers, tankers, duikboten, zeilschepen en raceboten door de Haagse Modelbootclub. Aan deze vlootschouw is voor kinde ren een tekenwedstrijd verbon den, terwijl over de vloot schouw ook een vragenlijst kan worden ingevuld. Schrijversmarkt Een aantal auteurs, onder wie Miep Diekman, Tonke Dragt, Inez van Dullemen, J.Eijkmans, Hell a Haasse, Maarten 't Hart, Yvonne Keuls, Jaap Harten, Ni co Wijnen en Corina Engel- brecht zullen morgenmiddag in het Boeckhuys in de Langstraat in Wassenaar aanwezig zijn. Daar worden verkochte exem plaren van hun werk door de schrijvers van een handteke ning voorzien. Ook dit evene ment is in het kader van de Kul turele Weken. zit ook een zogenaamde warmtepomp in de installatie verwerkt. Deze filtert warme lucht uit de buitenlucht,ook al vriest het tien graden. Deze warmtepomp helpt als hel ware mee de supermarkt te verwarmen, om wanneer no dig, de warmte van de koel- motoren aan te vullen. Een groot voordeel van de warm tepomp is dat ik in de zomer airconditioning heb omdat de pomp ook koude lucht uit de Problemen speeltuinen aangepakt WARMOND - "Je zou haast zin krijgen om een grinttegel te wordenDit zei burgemees ter De Vreeze gisteravond tij dens de commissie openbare werken. De materialen die gebruikt worden voor de herinrichting van de Dorps straat werden gisteravond namelijk gekozen. De commissieleden mochten de materialen zelf bekijken en bevoelen, vandaar de sponta ne uitlating van De Vreeze. De commissieleden waren het over het algemeen met el kaar eens over de keuze van het materiaal. Het totale pro ject gaat zo'n 650.000 gulden kosten, waarvan 50% gesub sidieerd wordt, en de andere helft komt uit de opbrengst van het grond- en zandwin- ningsbedrijf in Warmond. Er werd gisteravond besloten om drie extra parkeerplaat sen te creëren in de Dorps straat. Ook kwam gisteravond de problematiek van de speel tuinen in Warmond weer ter sprake. De commissie voelde er weinig voor om opnieuw geld uit te geven voor nieuwe materialen. Men verdedigde dit door te wijzen op de toe stand waarin de speeltuinen momenteel verkeren, geteis terd door vele vernielingen. De Vreeze vroeg zich dan ook af of de speeltuinen nog wel enig nut hebben. Op deze woorden kwam veel kritiek van de publieke tribu ne by monde van een aantal moeders dat in de buurt woont van speeltuin Oost. De bezorgde moeders pleitten ervoor dat de speeltuinen open blijven. De Vreeze vroeg de moeders of ze dan wel be reid zouden zijn om de speel tuinvereniging nieuw leven in te blazen. Er werd vanaf de publieke tribune meegedeeld dat dit met veel inzet gedaan zal worden. Parkloop De Leidse atletiekvereniging "De Bataven" en de voetbalclub SVLV uit Voorschoten organise ren morgen hun 3de Parkloop. Om 10.30 uur wordt op het SVLV-terrein gestart voor de 2 en 6 kilometer. Dorpskerk In de rij concerten van de Wasse naarse Dorpskerk is zondag een cantatedienst met medewer king van het koor Wassenaar Vocaliter, de solisten Hannelore Pennink (alt), Bart Distelveldt (tenor) en Jaap Dieleman (bas/ bariton). Het instrumentale ge- deeltewordt verzorgd door het Viottk-ensemble onder leiding van Wim Bredenhorst en de cla- vecinist Leo Kohlenberg. Het geheel staat onder leiding van dirigent Ad de Groot. Het Hinsz- Van Dam-orgel zal worden be speeld door Wim Landsman. Aanvang 19.30 uur. Rommelmarkt In de peuterspeelzaal aan de Voorhoflaan in Leiderdorp is morgenmiddag een rommel markt. Deze wordt georgani seerd door de Stichting Kinder speelzalen Leiderdorp. Van 10.00 uur tot 12.00 kan men in de speelzaal terecht. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor de aanschaf van een schuifdeur voor het lokaal. warme buitenlucht kan ont trekken". Van der Krogt is zeer ingeno men met de resultaten van zijn installatie. Waarom niet iedereen zo'n installatie laat aanleggen is voor hem duide lijk. Het is pas rendabel als je zoiets van tevoren in je plan nen verwerkt bij nieuwbouw. Anders is het veel te duur" al dus de Zoeterwoudse super markteigenaar. ROEL ZAADNOORDIJK VRIJDAG 18 MEI 1978 VRIJDAG Fred. Handrikplantosen 25, Leiderdorn informatieavond Baha'i gem., 20.15 uui Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. a leenslaanden, 20 uur. NVSH-trefcentrum, Nieuwe Ryn 20 A open weekendcafé, 21.30 uur. Volkshuis, open sociëteit, 21.30 uur. W. de Zwijgerschool, W. de Zwijgerlaai 44, ruilclub, 19.30-22 uur. Luthererse Kerk, Hooglandse Kerk gracht, concert Collegium Musicuir, 20.15 uur. Rijnlands Lyceum, Oegstgeest, toneel groep LEST met 'A night out' en 'Th» lover' van Pinter, 20.15 uur, Leidse Schouwburg. Ntionaal Folklorif tisch Danstheater, 20.15 uur. LAK-Theater, literaire workshop LA1; over feministische schrijfsters, 20.31 Micro-theater, Oude Vest 35, toneel groep Imperium met 'Met gesloten deu ren' van Sartre, 21 uur. Vrijetijdscentrum, optreden van de Kaï Lux-band, 21.30 uur. Meerburg, wijkfeest, za. vanaf 10 uur. Herensingelkerk, rommelmarkt, 10—li De Bloemerd, Leiderdorp, avondvien daagse. 18 uur. Gemeentehuis Voorschoten, gemeente raad, 20 uur. Jeroenhuis, Wassenaar, jazzfestival, 20 ZATERDAG Sanders, Levend aal/hoek Korevaar straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Leidse Schouwburg, Brabants Koliek! tief voor Teaterprojekten uit Brussel met 'Blindvliegers' van B. Morrison 20.15 uur LAK-Theater, Projekttheater met 'Ani rike', 20.30 uur. Microtheater, Oude Vest 35, toneelgroep Imperium met'Met gesloten deuren'var, Sartre, 21 uur. Stadsgehoorzaal, Residentie-Orkesl o.l.v. Kirill Kondrasjin, 20.15 uur. Augustinus, avond over homofilie, 21 Hot-House, Vrijetijdscentrum, jazzcon cert, 21 uur. Voorstraat, Voorschoten, geranium- markt. 9-17 uur. Buitenbad Wassenaar, vlootschouw modelboten, 10-12 uur. SVLV-terrein, Voorschoten, 3e park loop, .10.30 uur. Kosterpad, Zoeterwoude, rommel markt, 9.30 uur. De Vogelweide, Leiderdorp, expositie cursussen K O, 12-17 uur. ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): M.J.H. van Tol, Sit- terlaan 80, tel. 142427; Wijk II (Kooi en Merenwijk): P.L. Tan, Schoenerwaal 13, tel. 210890; Wijk III (Waard, Professo- renwijk, Tuinstadwijk en zuid-binnen stad): S. Smit,Cobetstraat43,tel. 130177; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier): F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11, tel. 120347. Leiderdorp - De weekenddienst wordt waargenomen door J van de Beek en J. van der Leden, Hoofdstraat 8, tel. 894539. Zaterdag en zondag spreekuur om 12.30 Oegstgeest - De weekendienst van za terdag 10 tot maandag 7 uur vm., wordt waargenomen door: D. Held, Marelaan 36. tel. 152255. Voorschoten - S.M. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417 (zaterdag): C. Meyer, Rouwkooppark, tel. 2493 (zondag). Warmond - A. de Gijzel, O. Nassaulaan 10, tel. 10834. APOTHEKEN De avond-nacht-en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 18 tot 25 mei (inclu sief Hemelvaartsdag): Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 071-120085; Apo theek Beker, Kempenaerstraat 1 B, Oegstgeest, tel. 071-153274. Indien hjet na 11 uur's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uit sluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten nootden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade. tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waaslaan tel. 4641. Warmond -zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. DIERENARTSEN Leiden - Weekenddienst, dierenartsen Muurling, Roest en Helder: G. Roest, Haaghuishofö, Leiderdorp, tel. 071-890405; weekenddienst dierenart sen Vestjesn, Krol en Van Gooi: Y. Krol, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 071-153266. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur. do. 18.30-20.00 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave; Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 - 19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60.90 Jaarabonnement 160,70 J aarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling ie voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. OEGSTGEEST - Flatgebouwen naast restaurant "de Beu kenhof' en op het vroegere terrein van "Curium" en het winkelcentrumpje "Markthof' aan De Kempenaerstraat, dat zijn de opvallendste wijzigingen in het momenteel ter visie liggend herziene Oegstgeester bestemmingsplan "Centrum". Winkelier benut energie van grote koelmotoren Supermarkt-winkelier Van der Krogt uit Zoeterwoude: "Nu een fractie aan verwarmingskosten kwijt, vergeleken met vroeger"

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2