mededelingen gemeentebestuur 3 leiden 211 m25 mei '79 Kindermishandeling bestaat. Hoe lang nog] leiden T.M.T. VOOR PROBLEEMLOOS „ÏAPIJT" IN WOL EN NYLON 159* TAPIJT - MEUBEL - TREFPUNT Afdeling belastingen weer terug naar het stadhuis SIRE Publicatie aangeboden door dit blad m zwijgen help je geen enkel probleem uit de wereld, te lezen in een speciale folder. Koningsplein 27 in Den Haag telefoon: 07<M>:tl!»2::. ENORME KOLLEKTIE BANKSTELLEN Oersterk huiskamer tapijt 4 kleuren van 89.- voor O Wol tapijt „Berber" 400br. van 189.- voor al ons tapijt gratis en eventueel binnen 24 uur gelegd!! BERGMEUBELEN - EETKAMERS moderne eetkamer 4 eetstoelen tafel v.a. HERENGRACHT 6 tel. 120772 Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 21 mei a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming conrector aan het Stedelijk Gymna sium. Vaststelling van uitgangspunten ten behoeve van de opstelling van een globaal ontwerp-bestem- mingsplan voor de Stevenshof, de instelling van een begeleidingscommissie en de inschakeling van een inspraakcoördinator. Benoeming tot lid van de werkgroep Proefproject Open School Leiden voorstellen van een raadslid. Beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen in het Waaggebouw. Instellen van een evaluatiecommissie reorganisatie, Instellen van een commissie voor 'De Ducdalf', openbare school voor gewoon lager onderwijs en de openbare kleuterschool "De Loopplank" en tol het vaststellen van een verordening regelende de taak, de bevoegdheden, de samenstelling en de in richting van die commissie. Voorstel aangenomen motie (no. 11) inzake wijk agenten. Ontgraven van de Trekvliet tussen de Groenhoven straat en de Telderskade. Initiatiefvoorstel van het Raadslid de heer Hoeven inzake aantasting van sociale uitkeringen en sociale voorzieningen in het kader van Bestek '81 Presentiegeld commissie Huisvesting Migranten Leiden. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Voorzieningen ten behoeve van openbare scholen. Sanering van het verordeningsbestand van de sec tor onderwijs. Voorstel tot intrekking van een gedeelte van het raadsbesluit d.d. 26 juni 1978 (Ingekomen Stukken no. 176) inzake de ruiling van een fabriekscomplex aan de Oosterkerkdwarsstraat tegen een perceel industrieterrein in de Merenwijk. Verlenen van een krediet in rekening-courant ter voor-financiëring van subsidies in de kosten van restauratie en verbetering van het woonhuismonu ment Garenmarkt 3.1 Verlenen van een krediet in rekening-courant ter voorfinanciering van subsidies in de kosten van restauratie en verbetering van de woonhuismonu menten Galgewater 12 en 13. Uitgeven in erfpacht van een perceel grond aan de Kraaierstraat ten behoeve van de bouw van 7 wo ningen. Bestemmen van een terrein gelegen aan de Ter Haarkade voor het jeugdwerk. Aanvullend krediet ten behoeve van het geschikt maken van het pand Vliet 41 als restauratie-atelier voor de gemeentelijke archiefdienst. Gelden ten behoeve van het bouwrijpmaken van terreinen tussen de Lage Morsweg, de Haagse Schouwweg en de Plesmanlaan, zulks ten behoeve van de vestiging van centrale instellingen. Vergadering werkgroep Pancras-Oost. De werkgroep Pancras-Oost, bestaande uit ambtenaren en vertegenwoordigers van bewo ners en bedrijven uit deze wijk, houdt haar vol gende openbare vergadering op 22 mei a.s., om 20.00 uur in het informatiecentrum op het Ir. Driessenplein (ongeveer tegenover Middelste gracht 139 -149). Agenda: De bouw van woningwetwoningen op het voorma lige Zaalbergcomplex tussen Uiterstegracht en Vestestraat; De lijst van bedrijven die binnen of naar buiten de wijk verplaatst zullen worden; het ontwerp-bestemmingsplan en de te volgen pro cedure van inspraak. Verkeerscommissie Woensdag 23 mei a.s. om 15.30 uur in de Raad zaal van het Stadhuis. Agenda: Verkeersveiligheidsaspecten indeling Haagweg, tussen de Da Costastraat en de Potgieterlaan, aan sluitend aan de rioleringswerken. Ontwerp-schrijven aan de E.N.F.B. inzake grijs boek verkeerslichteninstallaties. Voorstel tot aanschaf processor ten behoeve van centrale verkeerslichtenregeling. Brief van de commissieleden Bordewijk en Peters met betrekking tot de verkeerssituatie op de Bree- straat. Deelcommissie voor Schouwburgzaken Vrijdag 25 mei a.s. om 16.00 uur in de Leidse Schouwburg. Agenda: Mededelingen Verslag van de vorige vergadering. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. 1u en uw gemachtigde moeten beiden staan inge- Betalingen kunt u doen op werkdagen van 9.00 tot schreven in een en hetzelfde stemdistrict; 12.30 uur en op Donderdagavond van 17.30 uur tot 2. uw gemachtigde moet uw stem gelijk uitbrengen 19.30 uur. De kas vindt u ook op de Ie verdieping, met zijn eigen stem. links van de trap. Kiest u voor deze vorm van volmacht, dan hebt u het stadhuis niet nodig en kunt u alles zelf thuis regelen. Voor betalingen van Onroerend goed-belasting tot op de dag van de verkiezingen toe. moet u bij het Belastingkantoor zijn, Stationa- Stemmen in een ander ple n7 stembureau. Nieuwe huursubsidie formulieren zijn binnen. Weet u nu al zeker dat u op 7 juni niet in uw woon plaats bent of in de buurt van uw woning kunt gaan stemmen, dan kunt u op het stadhuis een "kiezers- |n de mededelingen van vorige week vrijdag is u ver- legitimatiekaart aanvragen. Daarmee kunt u in elk teld, dat de huursubsidieformulieren voor het jaar willekeurig stembureau uw stem uitbrengen. Wilt u 1979-1980 vermoedelijk eind deze maand in voorraad van deze mogelijkheid gebruik maken, dan kunt u na zouden zijn. De formulieren zijn echter sneller dan ontvangst van uw oproepingskaart op het stadhuis verwacht binnen gekomen, zodat u deze vanaf een gratis formulier krijgen, dat u moet invullen en maandag a.s. aan de informatiebalie van het Bu- ondertekenen. Daarna levert u het samen met uw op- ro Voorlichting in de hal van het stadhuis kunt roepingskaart in bij de afdeling bevolking, bureau ver- halen He, invullen van he, huursubsidie- afdeling bevolking is ook mogelijk, maar dan uiter- formulier. lijk op 23 mei 1979. Wanneer u zo n formulier hebt afgehaald, of via het Ministerie één exemplaar in de brievenbus ontvangen Inlichtinqen hebt, dan kunt u deze invullen. Voorzien van een stempel/handtekening van de woningbouwvereni- Voor inlichtingen over het vorenstaande, of andere ging/huiseigenaar en gegevens van het inkomen, le- zaken de verkiezingen betreffende, kunt u terecht op vert u het formulier in. Dat mag u doen aan de infor- kamer 14b van de afdeling bevolking op het stadhuis, matiebalie in het stadhuis of u geeft het af aan de in- Deze afdeling is dagelijks geopend van 8.30 uur tot formatiebalie in de hal van het stadsbouwhuis aan de 12.00 uur en van 13.45 uur tot 15.00 uur. Telefoni- Langegracht. Het wordt daar voor u nagekeken en sche inlichtingen kunt u krijgen onder nummer vervolgens zo snel mogelijk doorgestuurd. 145344 (stadhuis), toestel 123. Hebt u problemen met het invullen van het huursubsidie-formulier? Mocht u nou problemen krijgen met het invullen van upenoare Kennisgeving dat formulier, dan bestaat er ook de mogelijkheid, de- De Burgemeester van de gemeente Leiden maakt ze door 'ema?dvan de a*d- Volkshuisvesting in het hiermede bekend, dat op heden alle oproepingskaar- stedsbouwhuis in te laten vullen. Voor u echter naar ten voor de stemming ter verkiezing van de leden ^et 9ebouw toestapt, vergeet u dan vooral niet alvast voor het Europese Parlement, te houden op donder- een stempel te halen bij uw woningbouwvereniging dag 7 juni 1979, in de gemeente Leiden zijn bezorgd. en £atuurlijk gegevens van het inkomen uit het jaar Het vorenstaande geldt ook voor personen van Brit- ^78, want anders moet u weer terug naar huis om se, Ierse en Belgische nationaliteit. een en ander te regelen en dat is voor u erg lastig. Degenen, die menen een oproepingskaart te hebben '>ro')eer ook. het formulier zoveel mogelijk zelf moeten ontvangen, doch deze tot op heden niet heb- 'n *e vu"en, want dat bespaart U niet alleen veel tijd, ben ontvangen, kunnen zich ter gemeentesecretarie, maar °°k de ambtenaren van de afdeling Volkshuis afdeling Bevolking ca., kamer 14B, vervoegen. vesting, die het toch al veel te druk hebben met de De openingsuren van genoemde afdeling zijn van varwerking van de formulieren. 8.30 tot 12.00 en van 13.45 tot 15.00 uur (maandag t/m vrijdag). Voor het verkrijgen vart telefonische in- Huursubsidie door middel van formatie kunt u draaien telefoonnummer 145344, toe- huurmatiging wat is dat? stel 123. - De aanvrage moet voor 10 juni a.s. schriftelijk wor den ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders, t.a.v. de wethouder van Samenle vingsopbouw, de heer D.J. Tesselaar, Stadhuis, 2300 PC LEIDEN. De aanvrage moet in elk geval bevatten: - een zo concreet mogelijke omschrijving van het project; - een opgave van de betrokken groepering(en); - de Doelgroep(en) met aantallen, leeftijd e.d.; - een gespecificeerde begroting met toelichting, uitsluitend voor het kalenderjaar 1979. De staatssecretaris zegt toe voor 1 september 1979 de gemeente haar beslissing over subsidie-toeken ning te laten weten. Belangstellenden kunnen een afschrift van de brief van de staatssecretaris aanvragen bij Buro Voorlichting, Stadhuis, tel.nr.: 145344 tst 321. Verkiezingen Stemmen bij volmacht en stemmen in Diversen een ander dan het aangewezen stem- bureau Commissie vergaderingen Commissie voor Volkshuisvesting en Milieu Dinsdag 22 mei a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Besluit Burgemeester en Wethouders d.d. 4 mei 1979 inzake exploitatie 1978 migrantencentrum aan de Hooigracht en verbouwing pand in verband met partiële gezinshereniging. Brief d.d. 15 maart 1979 van de heer Beijen inzake verzoek- herziening van het vastgestelde verslag van de gezamenlijke commissievergadering van 13 februari 1979. Resultaat bezoek op 12 mei j.l. aan renovatiecom plexen van de woningbouwvereniging "De Tuin stad wijk". Beraadslaging inzake het eventueel houden van middagvergaderingen. Brieven d.d. 19 en 20 maart 1979 van het A.Z.L. en de R.U.L. inzake beantwoording van vragen van het raadslid Bordewijk over het veiligheidson derzoek A.Z.L. Rapport "Keuze en koppelen" van de stuurgroep huisvesting alleenstaanden en tweepersoonshuis houdens. Stemmen bij volmacht. Bent u op 7 juni a.s. verhinderd om persoonlijk uw stem uitte brengen, dan kunt u iemand anders mach tigen om dat voor u te doen. Voor dit "Stemmen bij volmacht" bestaan twee verschillende mogelijkheden. Allereerst is er de al lang bekende manier. Deze komt hier op neer dat u op het stadhuis gratis een formulier kunt krijgen dat u moet invullen. Dit formulier moet ondertekend worden door uzelf en door degene, die u voor u wilt laten stemmen. Na invulling en onder tekening fnoet dit formulier uiterlijk 24 mei a.s. wor den ingeleverd op het gemeentehuis, waar u op 25 april 1979 was ingeschreven. Opsturen naar het ge meentehuis kan ook: uiterlijk op 23 mei a.s. Degene die namens u uw stem mag uitbrengen krijgt dan een "volmachtlegitimatiekaart". Daarmee kan hij of zij voor u gaan stemmen in elk willekeurig stembureau, dus ook in een andere gemeente. Verder is er een zeer eenvoudigè mogelijkheid om bij volmacht te stemmen. Dat gaat als volgt: Op elke oproepingskaart bevindt zich een gedeelte waarop u iemand anders kunt machtigen om voor u te gaan stemmen. Als u dit gedeelte hebt ingevuld, moet het door u en uw gemachtigde worden onder tekend. Met deze ingevulde en ondertekende oproe pingskaart kan uw gemachtigde gewoon op de dag van de verkiezingen voor u gaan stemmen in uw stemlokaal. Aan deze eenvoudige manier van stem men bij volmacht zijn echter twee voorwaarden ver bonden: Zoals u misschien wel gehoord of gelezen zult heb ben, kunt u het huursubsidie-formulier ook door de Centrale boekhouding van woningbouwcorporaties la ten invullen. Dat geldt dus ook voor de Leidse Woning Stichting. De meesten van u, die dus een woning hu ren van een woningbouwvereniging, hebben al een informatieblaadje daarover ontvangen. Wanneer blijkt, dat u in aanmerking komt, dan krijgt u na enige tijd te horen, hoeveel huursubsidie u is toegekend. Dat subsidiebedrag wordt direkt in mindering met uw maandelijkse huur gebracht. Met andere woorden, u gaat netto minder huur betalen (zgn. huurmatiging). Deze regeling is natuurlijk wel veel makkelijker, dan het bv. bij de gemeente aan te vragen, want u behoeft niet maanden te wachten op het be drag wat het ministerie uit gaat betalen. Subsidie voor emancipatie werk. De afdeling belastingen, die zoals u wel weet tijdelijk De staatssecretaris voor emancipatiebeleid heeft on- is ondergebracht in het voormalig Marine complex |angs ook aan Leiden gevraagd welke activiteiten op aan de Noordeinde, verhuist op WOENSDAG 23 haar werkterrein voor subsid.ëring in 1979 in aanmer- mei a.s. voorgoed terug naar het stadhuis. |<jng komen. Waar vindt U dp \/Pr«5rhillpnHp Het COl,ege van Bur9emeester en Wethouders moet VVdcir VII1UI U ue verscmnenae voor juh a s een subsidie-aanvrage voor Leidse afdelingen??? emancipatie-activiteiten indienen. Daarom woiden li u nMDncDrMn alle Leidse instellingen en groeperingen die activitei- Het buro ONROEREND GOED-BELAS- ten in het kader van de emancipatie willen ontwikke- TING op de 1e etage len waarvoor een financiële bijdrage nodig is, ver- Het buro HONDEN-BELASTING op de zocht zo spoedig mogelijk een aanvrage in te zenden. 1 e etaqe Daarbij is het volgende van belang: Hof hnr« PRPPARin RPPHTCM «r> de staatssecretaris zal voorrang geven aan subsi- Het buro PRECARIO RECHTEN op de diërjng van nieuwe initiatieven, zowel binnen be- 1 e etage staande organisatie als daarbuiten. Het buro DRANK- en HORECA-BELAS- - De staatssecretaris wil in principe geen subsidie ge- TING op de 1e etage ven voor Parsoneelskosten en huisvestingskosten, tenzij de gemeente de onvermijdelijkheid hiervan a kan aantonen. De kosten van de voorbereiding en Voor alle inlichtingen kunt u zich vervoegen bii ,x ui j 1 de activiteiten zelf komen wel voor een bijdrage in het loket van kamer 111a, op de 1e verdieping ^nmorLln„ van het stadhuis. aanmerking. Het loket is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Ontwerp-bestemmingsplan Noord Vest Bij de informatiebalie in de hal van het stadhuis kunt U het ontwerp-bestemmingsplan Noord Vest kopen. De kosten bedragen f 2,50; de voorraad is beperkt. Overzicht onderwerpen voor de gemeenteraad Regelmatig verschijnt een overzicht van onderwer pen die in het komende jaar naar verwachting aan de gemeenteraad zullen worden voorgelegd. Eind april jl. werd opnieuw een overzicht, ditmaal tot 1 mei 1980, door Burgemeester en Wethouders vastge steld. Natuurlijk blijft het een verwachting op een bepaald moment. Onvoorziene omstandigheden kunnen altijd tot verstoring en vertraging (een enkele keer zelfs ver snelling) leiden. Toch geeft dit overzicht een goede indruk welke nota's en plannen in voorbereiding zijn. Voor f 1,50 kunt U dit overzicht bij de informatiebalie in de hal van het stadhuis kopen. Tervisielegging bouwplan betreffende uitbreiden van boekhandelJ. de Slegte aan de Langebrug10a. De Burgemeester maakt bekend, dat met ingang van 21 mei 1979 voor een ieder gedurende twee weken in kamer 102 van het gebouw aan de Langegracht 72 ter inzage ligt een plan voor het uitbreiden van boek handel J. de Slegte aan de Langebrug 10a. Deze tervisielegging vindt plaats in verband met de toepassing van artikel 48a van de Bouwverordening (overschrijding van de achtergevelrooilijn). Tijdens deze periode kunnen schriftelijk bezwaren te gen het bouwplan worden ingediend bij Burgemees ter en Wethouders. Bureau Huisvesting 25 mei gesloten Op vrijdag 25 mei a.s. is het bureau huisvesting de gehele dag gesloten voor het publiek. Ook telefonisch is het bureau op die dag niet te be reiken. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: wijk 9 en 11 maandag 28 mei wijk 10 en 12 woensdag 30 mei wijk 13 en 15 donderdag 31 mei wijk 14 en 16 vrijdag 1 juni Kindermishandeling,daar praten we liever niet ^^Aan het probleem van kindermishandeling kan I )ie kunt u aanvragen hij over in Nederland. Dat is jammer. Want met dood- een hoop gedaan worden.lok d<x>r u. I ïoe.dat staat tie Nederlandse Vereniging tegen kindermishandeling. samenwerking met de Stichting Ideele Reclame

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15