Eerste stap op weg naar rioolheffing leidse agenda Cursisten van „moeder-mavo" naar Londen" Folie in zwembad Drank en houdt warmte tegen Verkeerslichten bij Lyceum? PAGINA 2 DINSDAG 15 MEI 1979 Aanpassing Mariaschool nodig voor peuter speelzaal OEGSTGEEST-De Stichting Peu terspeelzalen Oegstgeest heeft 12.000 gulden nodig om de Maria school aan de Apollolaan zodanig aan te passen dat er een peuter speelzaal in gehuisvest kan wor den. De peuterspeelzaal moet uit de Julianaschool, waar de kinde ren tot nu toe werden onderge bracht, verdwijnen omdat dit ge bouw verkocht is. De gemeente heeft na overleg met de stichting en na toestemming van het be stuur van de Stichting Katholie ke Scholen Oegstgeest nieuwe huisvesting gevonden in de Ma riaschool. Daar kunnen twee lokalen door de Stichting Peuterspeelzalen in gebruik genomen worden. Deze lokalen en een deel van de speel plaats moeten echter doelmatig van de rest van de school worden afgescheiden. Daar is de 12.000 gulden voor nodig. De stichting kan dit bedrag zelf niet opbren gen. Wel wil men door zelfwerk zaamheid de kosten zo laag mo gelijk proberen te houden. De Oegstgeester gemeenteraad moet over de toekenning van het ge vraagde bedrag nog beslissen. Er moet volgens de plannen een hekwerk rondom een gedeelte van de speelplaats en een zand bak op de speelplaats komen. In het gebouw komt dan naast een geluidwerende wand in de gang, nog een warmwatertoestel voor het aanrecht en een telefoonaan sluiting. Jan Timmerman opvolger Cees van der Zalm als wethouder in Warmond WARMOND - Raadslid Jan Tim merman (Progressief Warmond) wordt waarschijnlijk de nieuwe wethouder in Warmond. Tim merman werd gisteravond tij dens een ledenvergadering van Progressief Warmond voorge dragen als nieuwe man. Zoals bekend verlaat Timmer- man's partijgenoot Cees van der Zalm de wethouderspost. Hij treedt in dienst bij Provinciale Staten. Timmerman heeft vanaf '74 zitting in de Warmoifdse raad. Oegstgeest gaat wellicht in 1980 betalen WASSENAAR - De veertien cursisten van de "moeder- MAVO" in Wassenaar maken het komende weekeinde een trip naar Londen. Het gezel schap vertrekt a.s. vrijdag uit Hoek van Holland en keert maandag met de nachtboot naar Nederland terug. Leerlingen en docenten zullen logeren in een hotel in het hartje van de Engelse hoofd stad. Er zal een heel pro gramma van excursies e.d. worden afgewerkt. Het is de bedoeling dat de dames zich zoveel mogelijk redden in de Engelse taal. LEIDEN - Actievoerders voor de nieuwbouw van het Academisch Ziekenhuis in Leiden laten geen mogelijkheid ongemoeid om druk uit te oefenen op minister Pais. Een bouwkeet aan de Witte Singel werd vandaag beschilderdmet leuzen die niets aan duidelijkheid te wensen overlieten. "Nieuwbouw.AZL nu" en "Nu AZL nieuwbouw" stond in grote letters op de keet en het wegdek van de Wit te Singel geschilderd. De leuzen werden aangebracht vanwege de komst van minister Pais naar Lei den. De bewindsman gaf vanmid dag aan de Witte Singel het start sein voor de nieuwbouw van de universiteit. rookartikelen ontvreemd LEIDEN - Bij het LAK-theater aan het Levendaal in Leiden is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. Ontvreemd zijn een grote hoeveel heid drank en rookartikelen. Ge schat wordt dat de waarde van de ontvreemde goederen ongeveer 500 gulden bedraagt. Men heeft zich toegang tot het pand ver schaft door forcering van de toe gangsdeur. WASSENAAR - In het Wassenaar- se zwembad wordt tydens de zo genaamde "opwarmperiode" het water afgedekt met kunststoffo lie om energieverlies tegen te gaan. In de periode wanneer de temperatuur 's nachts en ook overdag nog laag is, gaat veel warmte, dus energie verloren. Door het afdekken van het water (foto) wordt per vierkante meter ongeveer 8 kubieke meter aard gas bespaard, hetgeen neerkomt op een totaal van 6000 kubieke meter. Voor de verwarming van het bui tenbad van het Wassenaarse sportfondsenbad is per seizoen ongeveer 60.000 kubieke meter aardgas nodig. Dat is een gemid delde van 80 kubieke meter per vierkante meter wateroppervlak te. Vanwege het relatief koude weer in het voorseizoen heeft de directie van het bad besloten de water temperatuur van het buitenbad pas op 19 mei, de dag van de offi ciële opening van het buitenbad, op 24 graden te brengen. Vroeger gebeurde dat al enkele dagen eerder. Daardoor wordt nog maals 6000 kubieke meter aard gas bespaard. In totaal heeft het sportfondsenbad hierdoor een besparing van 20 procent bereikt op het aardgasverbruik voor de verwarming van het buitenbad. WASSENAAR - Bij de toegang naar het Rijnlands Lyceum aan de Backershagenlaan in Wasse naar zal in de nabije toekomst wellicht een verkeerslichten worden geplaatst. Dit zal gebeu ren als de gemeenteraad akkoord gaat met een voorstel van burge meester en wethouders hierover. De kosten van een dergelijke in stallatie zullen in totaal 63.500 gulden bedragen. Op het ogenblik staan aan de Bac kershagenlaan knipperlichten en wordt meestal het oversteken ge regeld dooreen personeelslid van het Rijnlands Lyceum. De rector van het Lyceum heeft nu echter een verzoek bij B en W ingediend om bedienbare verkeerslichten aan te brengen. Het is namelijk moeilijk een perso neelslid bereid te vinden als ver- keers- regelaar op te treden om dat het nogal eens voorkomt dat zo'n regelaar moet wegspringen voor doorredende auto's. Tydens de rustiger perioden wordt er te vaak te hard gereden, terwijl op de spitsuren het verkeer tamelijk rustig is omdat het verkeer op de laan dan zeer intensief is. B en W hebben naar aanleiding van het verzoek van de rector een plan laten maken voor een ver keerslichten, die naar behoefte vanuit de school in werking kan worden gesteld. Een probleem daarbij is dat in de huidige situa tie de verkeerslichten onmoge lijk zo geplaatst kan worden dat zij duidelijk zichtbaar is. Er zul len daarom 4 bomen moeten worden gerooid. Het verkeers- en welzijnsoverleg stelt zich verdeeld op ten aanzien van het plan. Een aantal leden zag de noodzaak van een installatie niet in omdat er ten eerste nooit ongelukken gebeuren en verder omdat er bomen moeten worden gerooid en als laatste vanwege het energiegebruik van de in stallatie. B en W menen echter in het belang van de verkeersveilig heid niet van hun standpunt te moeten afwijken en stellen de raad dus voor geen bezwaar te maken tegen de plaatsing van de installatie. Burgerlijke stand LEIDEN/VOORSCHOTEN/LEIDER- DORP/ZOETERWOUDE/OEGST- GEEST - Geboren: Linda dv C.A. Breedveld en J. Pet (Leiden); Arresiena Corcita Maria dv P. A. van Steijn en B.C. van der Meer (Leiden); Natascha Johan na dv H.J. Matze en W.P. Meijne (Lei den); Eildert Hendrik zv P. van Dijken en B. Hiemstra (Leiden); Femmechien dv B.H. van Meeteren en E. Roest (Lei den); Sietske dv T. Weizenbach en J.MH. Vermeij (Leiden); Babette dv P.W.C. Visser en M.L. Veringa (Leiden); Johannes Martinus Philippus zv J.G. van Leijden en N.E.J. Lek (Leiden); Ca- thelijne Marinda dv H.A. Jorissen en K.I. van der Meer (Leiden); Stefan zv J.J.A. Hanhart en MC.M.S. Dijkstra (Leiden); Maaike dv A.P.G. Janssen (Leiden); Marcus zv T. J. Ouwerkerk en AM J. van Lens (Leiderdorp); Christian zv H. Groeneheide en J.C.M. Cransveld (Lei den); Vincent zv A.V. Melchior en M.H.Ouwerkerk (Leiderdorp); Jeroen zv S.J.T.V. de Wit en A.C. van der Zwaan (Leiden); Sven zv R.H. Homes en M.L.C. Peters (Leiden); Wouter zv C. Peet en M. van der Voort (Leiden); Kristel dv M. van der Blij en D.M.A. van Schie (Leider dorp); Anne dv B.U. van Ommen en J. J. van den Steenhoven (Leiderdorp); Raymond zv F.H.E.T. en J.T.M. van Dis seldorp (Voorschoten); Gerardus zv A. Offers en A.C.C. van der Burgt (Leider dorp); Maria dv P. Chaudron en H.C. Distelvelt (Leiden); Job zv W.N. Rogge veen en K. Rijsdam (Leiderdorp); Inge borg dv J.H. A. Linskens en B.W.Y.T van der Poel (Leiden); Linda dv R. Meijers en H.M. Mark (Leiden); Maarten zv J.B. Goutier en E.P.AM, van der Horst (Lei derdorp); Lisette dv P.W. van Vliet en J.MJ.M. Mulder (Leiden); Maarten zv MH.M Verhoeven en van C.M.F.L. van de Kamp (Leiden); Roeland zv R., Dutilh en MW.F. Ruitenberg (Leiden); Linda dv G.H. van Delft en W. Star (Oegst geest); Monica dv M.C. van Dam en G. van Tilburg (Leiderdorp); Marlies zv H. Nieuwenhuizen en van M.K. Wagenaar (Leiden). Overleden: E. Pelt (1903) gehuwd ge weest met J. J. van Putten (Leiden); J. de Kort (1903) gehuwd geweest met M.H. Limmertsma (Leiden); T. van Diest (1918) echtgenote van A. J. van der Waard (Leiden); J. Korenhof (1910) (Leiden); H.D. Toonen (1924) (Leiden); P. Wols (1920) (Leiden); W.C. Devilee (1888) ge huwd geweest met H.P. Raaphorst; J.M. de Haas (1894) (Leiden); C. Boot (1888) gehuwd geweest G. Koning (Zoeter- woude); A. den Braver (1901) gehuwd met Dompeling (Leiderdorp). Huwelijken: C.G.M. van Hout (Leiden) en A Winkel (Leiderdorp); E.S. Schut2 (Leiderdorp) en A.M.A. Vrouwenveldei (Leiderdorp); S. Schellingerhout (Lei den) en R. Duiveman (Leiderdorp). Ondertrouw: W. J. Verhoog (Leider dorp) en A. Iterson (Leiderdorp); B.M van der Kleij (Voorschoten) en C. Jon- gepier (Leiderdorp); H. Schouwink (Leiderdorp) en M.C.S.M. van Dam (Lei derdorp). OEGSTGEEST - In Oegstgeest is de eerste stap gezet op de weg tot invoering van een rioolheffing. De nieuwe belasting zou per 1 januari 1980 moeten ingaan en per rioolaansluiting 30 gulden per jaar bedragen. De directe aanleiding voor de in voering zijn de aanzienlijke kos ten voor de gemeente Oegstgeest ten behoeve van de nieuwe rioolwaterpersleiding door de Kamphuizerpolder waarop het gemeentelijk riool aansluit. De commissie financiën en cultu rele aangelegenheden die gister avond vergaderde over het voor stel van B en W verzette zich wel iswaar niet tegen de invoering van de nieuwe belasting, wel te gen de voor iedereen gelijke hoogte ervan. De commissieleden waren van me ning dat er verschil moet komen voor aansluitingen van bijvoor beeld grote gezinnen of alleen staanden. Vooral omdat de hef fing op de verontreiniging van het oppervlaktewater door het Hoogheemraadschap Rhynland dit onderscheid wel doorbere kend. Wethouder van Belle echter "Maar de heffing op de verontreiniging van het oppervlaktewater is ge koppeld aan de hoeveelheid te reinigen water. Daarop is het ver schil in de hoogte van de heffing voor gezinnen, alleenstaanden en bedrijven gebaseerd. Het riool recht wordt echter op de aanslui ting van een bepaald pand op de gemeentelijke riolering geheven. De mate waarin daar gebruik van wordt gemaakt maakt daarop niets uit. "Overigens vindt hy dat de ge meentelijke onroerend goedbe- Onderzoek energieverbruik WASSENAAR - In Wassenaar is een gemeentelijke werkgroep energiebesparing geïnstalleerd. De taak van de werkgroep is tweeledig. Allereerst moet dë werkgroep een overzicht maken van het ener gieverbruik in alle gemeentelijke gebouwen in de laatste driejaar, terwijl men tevens aanbevelin gen moet doen voor energiebe sparende maatregelen, zowel op korte als lange termyn. In ver band met de noodzaak en urgen tie van een lager energieverbruik zullen maatregelen op korte ter myn het eerst moeten worden af gerond. lasting, die wel naar verschil in grootte en waarde van een pand wordt aangeslagen, voldoende rekening met de verschillende inkomensgroepen houdt. 'En het is nu eenmaal zo dat de gemeen ten eigenlijk pas op, de tweede plaats komen wat verdeling van belastingheffing naar inkomen aangaat. Want het Rijk is de eer ste belastingheffer. Hij zegde evenwel aan de raadsleden toe een notitie op te stellen over de verschillende mogelijkheden tot genuanceerden heffen. De commissieleden spraken zich gisteravond nog geen van allen defintief uit over het voorstel en hielden hun stem in voorbehoud tot de raadsvergadering van 31 Waarschijnlijk stoplichten op Cranenburchlaan WASSENAAR - Naar alle waar- schynlijkheid komen op de Van Cranenburchlaan in Wassenaar op drie kruispunten verkeers lichtinstallaties. Dit gaat gebeu ren als de gemeenteraad volgen de week maandag met een voor stel van burgemeester en wet houders hierover akkoord zal gaan. De kosten van een en ander worden geraamd op 255.000 gul den. Aanleiding tot het idee van plaat sing van verkeerslichten waren herhaalde klachten van bewo ners in de omgeving, van ouders van jonge schoolgaande kinde ren, schoolbesturen en ouder commissies. De lichtinstallaties komen op de kruispunten met de Van Duivenvoordelaan, de Star- renburglaan en de Prof. Mole naarlaan. De installaties zijn af gesteld op een wijze die geluids hinder en milieuverontreiniging zoveel mogelijk voorkomen. De kruispunten zullen moeten wor den aangepast. Zo zullen de ze bra's worden vervangen door ka- nalisatiestrepen. De uitmonding van de parallelweg langs de Star- renburglaan op de Van Cranen burchlaan zal worden afgesloten. In plaats daarvan komt er enkele tientallen meters voor de uit monding een nieuwe verbinding tussen parallelweg en hoofdrij baan. LEIDERDORP - De grote drukte rond de inschrijvingstafels gisteravond in het sportpark "De Bloemerd" in Leiderdorp gaf de enorme belangstelling aan voor de jaarlijks terugkerende avondvierdaagseVoor de zevende keer wordt dit evenentent georganiseerd door de Leiderdorpse korfbalvereniging "Velocitas". Honderden deelnemers liepen gisteravond bij schitterend weer vanaf het terrein van Velocitas in de Bloemerd de 35 of 10 kilometer. Tot en met vrijdagavond zal dit grootse evenement de trimmers en sporters uit Leiderdorp en omgeving bezig houden. Vrijdagavond is ter afsluiting een groot blarenbal. Woensdag Nieuwe Rijn 20A, vrouwencafé, 21-24 Troef, Meidengroep, 20 uur; sport, 18.30 Vrijetijdscentrum, tekenen en schilde ren, saxofoon, gitaar, jazzballet, etsen, kleren maken, aardewerken, volksdan sen, 20 uur. Leidse Schouwburg, tv-opname cabaret Tekspierement "Van wie zou dit nou zijn?", 20.15 uur. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden van het CNV Leiden, 19.30-20.30 uur. VTL-terrein, Voorschoterweg, avond wandeltocht "Zuid-West", 18-19 uur. Stadsgehoorzaal, bijeenkomst CDA, 20 Stadhuis, fractie-vergadering PvdA, 20 De Eendenkooi, Zoeterwoude, leden vergadering volleybalclub Meerburg, 19.30 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. Oude- Dorp 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest. cie. onder wijs en maatschappelijk welzijn, 20 uur. Donderdag Troef, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Ryn 20 A, werkgroep homofilie, open-café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vry advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, tel. 130983, vr. van 14-16 uur. Vrijetijdscentrum, sportcafé, Go-club, film "The Front", 20 uur. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73 A, Femke, ontmoetingscentrum voor vrouwen, 9.30-12.30 uur. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembruggen, ruilavond philatelica, 19.30 uur. Zuiderkerk, Lammenschansweg, uit voering Streekmuziekschool, 19.30 uur Gesprekscentrum, lezing over het sur realisme van Dali en Bunuel, 20 uur. Stadhuis, cie. onderwijs, recreatie, sport en samenlevingsopbouw, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. verkeer Gemeentehuis Warmond, cie. openbare werken, 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 11 tot 18 mei, door. Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, tel. 071-123553; Apotheek v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Lei derdorp, tel. 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude RD. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. B. Wennekers, Oude Rijn 91a, Leiden, tel. 071-141889. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalige marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wo nen, werken, uitkeringen en belastin gen. Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur, donderdagavond spreekuur klachten over politie. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Herengracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di., 10-12.30 uur, woe 13.30-16 uur do. 18.30-20.30 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier: Buurt huis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuind- stadwijk Herenstraat 45, vrijdag van 10.30-11.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 -19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2