'Schermen nodig tegen overlast van rijksweg' /llsirtk -eidse agenda Tweede jaagpad in Leiderdorp gaat niet door VVD Leiderdorp biedt minister rapport aan: Verrassende vangst in kanaal Oegstgeest Begin met rooien van 295 bomen PAGINA 2 DINSDAG 15 MEI 1979 LEIDERDORP - De Leiderdorpse WD is van mening dat de geluidshinder van de rijksweg A4, die het oude woon gedeelte van Leiderdorp dwars door midden snijdt, be streden kan worden door het aanbrengen van geluids schermen. Deze zouden "niet meer hoeven te kosten dan 700.000 gulden". De Leiderdorpse liberalen hebben deze mening vervat in een rap port over de geluidshinder van deze rijksweg dat gisteravond aan minister Ginjaar van Volks gezondheid en Milieuhygiëne werd aangeboden. Volgens het rapport en ook volgens de bewoners zelf is de geluid soverlast ontoelaatbaar. In het werkstuk van de VVD wordt on der andere door een onderzoek naar de mate van geluidshinder aangetoond dat de bewoners zo snel mogelijk geholpen moeten worden. De partij is van mening dat het mogelijk is schermen voor ongeveer zeven ton neer te zetten, veel goedkoper dan eer der genoemde bedragen die rond de anderhalf miljoen gulden la gen. de schermen gedacht hoeft te worden. Hij schetste de slechte financiële situatie van Neder land. Hij wees er op dat "de ver vuiler moet betalen". "En dat is niet de wegbeheerder, maar de autobezitter. Want die geeft ge luidsoverlast. Er is al een wet ge luidshinder. Willen we die uit voeren dan moeten maatregelen getroffen worden in de vorm van bijvoorbeeld geluidsschermen. Die kosten echter geld, teveel in ieder geval om die met de huidige inkomsten voor het ryk te beta len." "De automobilist zal extra heffin gen moeten betalen in de vorm van de stijging van de benzine prijs van 10 cent per liter. Ook kan er een extra belasting van ongeveer 10 gulden per jaar voor een personenauto geheven wor den. Maar zolang deze heffingen nog niet ten uitvoer gebracht zijn, Avondvierdaagse (1) In Leiderdorp gaat vanavond weer de jaarlijkse avondvier daagse van start. De korfbalver eniging Velocitas organiseert voor de zevende keer in succes sie dit sportfestijn. Vorig jaar waren er 2100 inschrijvingen. De deelnemers starten tussen 17.45 uur en 19.00 uur op het Veloci- tasterrein in de Bloemerd". De afstanden zijn 10, 3 (voor be jaarden) en 5 kilometer (voor la gere scholen). Na afloop van de avondvierdaag se, vrijdagavond is er in de kan tine van de korfbalvereniging - Velocitas nog een blarenbal. Politiek Cafés In Leiderdorp wordt donderdag avond weer een politiek café ge houden, in Sjelter. Aanvang 20.00 uur. Muzikale show Het Wassenaarse Nutsdeparte- ment organiseert in het kader van de kulturele weken van- Vrijwel geheel Wassenaar voor 1980 kabel-tv WASSENAAR - Voor de aanleg van kabeltelevisie in Wassenaar is een nieuw tijdschema opge steld. Dit is gedaan door de N.V. Casema, de maatschappij aan wie de gemeente Wassenaar de aan leg en exploitatie van de "cen trale antenne - inrichting" heeft opgedragen. Uit het schema blijkt dat voor het einde van dit jaar de gehele ge meente "bekabeld" zal zijn met uitzondering van: Laan van Koot en omgeving, het noordoostelijk deel van park De Kieviet, de om geving van de Eikenlaan en de omgeving van de Hazelaan. Deze gedeelten van Wassenaar zullen in de eerste anderhalve maand van 1980 gereed komen. Men kan zich voor nadere inlich tingen over de aanleg van kabel televisie op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur wenden tot het informatie centrum van Casema, Zijl- laan(Princehaven), tel. 18310. Jongeman ernstig gewond na botsing met personenauto OEGSTGEEST - Op de Abtspoel- weg ter hoogte van de Lange Voort in Oegstgeest is gistermid dag rond vier uur een jongeman ernstig gewond geraakt. De jon gen wiens identiteit en leeftijd bij de politie vanochtend nog niet bekend was, kwam in botsing met een 55-jarige bestuurder van een personenauto, D.B. uit Lei den. Vermoedelijk zijn beiden door het rode licht gereden. Het slachtoffer brak twee benen «n liep hersenletsel op. Hij is opge nomen in het Academisch Zie kenhuis te Leiden. avond vanaf 20.00 uur in het Astra-theater in de Langstraat een muzikale show van Robbert en Anja van Lint. Zij zullen oude volksmuziek met begeleiding van een aantal oude instrumen ten ten gehore brengen. Expositie Ter Weer Tot en met zaterdag is er dagelijks van 19.30 uur tot 22.00 uu lokaal van de Bonifaciusschool in de Kerkstraat in Wassenaar een expositie van de werkgroep "Ter Weer". Deze werkgroep komt uit de historische vereni ging "Oud Wassenaer". Er wor den vondsten getoond uit het ar cheologisch onderzoek naar de resten van het huis "Ter Weer". Zaterdag is de tentoonstelling van 10.00 uur tot 17.00 uur ge opend. kunste Beeldende naars Over exposities gesproken: de ten toonstelling van de Wassenaar- se beeldende kunstenaars in de Dorpskerk en in het architec tenbureau in de Langstraat is tot en met zondag dagelijks ge opend van 13.00 uur tot 16.00 uur. Dezelfde openingstijden gelden voor de tentoonstellin gen van Wassenaarse amateur fotografen in het kantoor van het Wassenaars Nieuwsblad in de Langstraat. Kamermuziek In de Wassenaarse Dorpskerk is morgenavond een kamermu ziekavond. Aanvang 20.00 uur. Werkgroep huisvesting komt op gang ZOETERWOUDE - De initiatief nemers die de huisvesting van de verenigingen in Zoeterwoude- dorp willen verbeteren kunnen langzaam maar zeker voor vol worden aangezien. - Tussen het gemeentebestuur van Zoeterwoude en de werkgroep accommodatie dorp W.A.D. heeft op 10 mei een eerste gesprek plaatsgevonden. Resultaat van dit gesprek is dat de werkgroep zal worden uitgebreid met de he ren A R. v.d. Heijden en J.Win- gelaar, niet uit hoofde van hun functies als wethouder en ge meentesecretaris, maar als onaf hankelijke bewoners van Zoe terwoude. Verder zullen nog twee inwoners van Zoeterwoude worden benaderd om in de W.A.D. plaats te nemen. Op korte termijn zal de werkgroep de verbetering en uitbreiding van de accommodaties op het dorp onder de loep nemen. Hiertoe is op 29 mei een vergadering ge pland. In eerste instantie zullen dan zaken als taakverdeling, ver gaderfrequentie, doel en uitvoe ring aan de orde komen. Nu het kerkbestuur per 1 juli de huur aan de gebruikers van 't Centrum( Pit '54, Fanfare, VIOS heeft opgezegd ljikt dit duidelijk een van de eerste problemen waar de W.A.D. mee te maken krijgt. Ginjaar: Op korte termijn geen geld, in pot voor geluidsschermen. kan de wet geluidshinder nog niet goed functioneren" aldus Ginjaar die deze extra heffingen niet wilde betitelen als "autootje pesten", maar als een gevolg van een systeem met wetten. "Over enkele wekefo komt er een nota uit waarin alle heffingen voor de toekomst worden om schreven. Het zal zeker zo'n tien jaar duren, voordat dit systeem goed werkt en genoeg geld bin nenkomt om in alle plaatsen van Nederland de geluidshinder tot een minimum te beperken. Op korte termijn kunnen uit die pot geen geluidsschermen voor Lei derdorp betaald worden", erken de Ginjaar. Wat betreft het oplossen van de knelpunten was Ginjaar van me ning dat Leiderdorp eerst een uitgebreid onderzoek moet in stellen naar de grootte van de geluidsoverlast. In een brief van vorig jaar had de minister het Leiderdorpse gemeentebestuur er al op gewezen dat een gedeelte van de kosten door het ministerie van Volksgezondheid en Milieu hygiëne vergoed zou worden. Wethouder Bezemer heeft toen tertijd toegezegd dit aanbod na der te onderzoeken. Hij stelde voor dat Leiderdorp zo snel mo gelijk de aanvraag voor een bij drage zou-indienen. "Pas na zo'n onderzoek kan ik ver der kijken" stelde de minister, die geen enkele toezegging deed over het tijdstip van het aanbren gen van de schermen en over de eventuele verbreding van de rijksweg. Wel deelde Ginjaar mee dat de verbreding als die wordt uitgevoerd, pas in 1990 kan wor den gestart. Wethouder Gehner liet weten dat de gemeente tegen een verbre ding van de rijksweg is. Zij kreeg van Ginjaar de toezegging dat het standpunt van Leiderdorp door hem zal worden doorgegeven aan de verantwoordelijke minister van verkeer en waterstaat. Voorts wilde hij het gemeentelijke standpunt wel voorzien van commentaar omdat een even tuele verbreding nog meer ge luidsoverlast met zich mee zou brengen, terwijl deze volgens hem nu al erg hoog lag. De VVD bood gisteravond ook een exemplaar van het rapport aan burgemeester Van der Have van Leiderdorp aan. OEGSTGEEST - In het Oegst- geester kanaal bij de brug op de Abstpoelweg heeft de po litie uit Oegstgeest vanmor gen een verrassende vondst gedaan. Nadat de politie ge tipt was door iemand, die vertelde dat op de bewuste plek een nieuw bromfiets frame zou zijn gedumpt, be gon men met dreggen. Hier bij stuitte de politie op een groot aantal fietsen. In to taal werden tot nu toe 12 fietsen en drie bromfietsen uit het water gevist. De ge meente Oegstgeest zal waar schijnlijk een nader onder zoek rondom deze plek in stellen. Op de foto enkele van de opgeviste fietsen. t Avonddriedaagse Zoeterwoude «y midden juni op het programma De Achthovenerweg wordt kaal LEIDERDORP - Aan de Achthovenerweg in Leiderdorp is gisteren eet 295 bomen die deze weg tot een karakteristieke laan van Leiderdorp r bomen is volgens de gemeente noodzakelijk geworden, omdat houtwilgenrups. De zieke populieren zullen over een tijdsbestek v Voor het rooien van de bomen heeft de gemeente 2 1 begin gemaakt met het weghalen van de .aar Koudekerk maken. Het rooien van de vrijwel allemaal zijn aangetast door de 1 drie 'a vier weken worden omgezaagd. i'n 88.000 gulden uitgetrokken. Voorlopig is geen geld beschikbaar voor de vervanging. Wel staat het project op de top-tien die door de Leiderdorpse raadsleden is opgesteld. De vervanging van de bomen scoorde tijdens de beleidsplanningsvergadering van de gemeente erg hoog. Dit betekent dat er toch zo snel mogelijk nieuwe bomen zullen worden aangeplant Om de houtwilgenrups goed te kunnen bestrijden moet er toch een overgangsperiode zijn voordat er nieuwe bomen kunnen komen. Wanneer ze te srel geplant zouden worden, blijft het risico aanwezig dat deze rups nog niet uitgeroeid is. LEIDERDORP - Er komt geen jaagpad langs de Ou de Rijn tussen de Persant Snoepweg en Garage Rijnland in Leiderdorp. Het college van Burge meester en Wethouders is tot de conclusie gekomen, dat dit niet wenselijk is. De belangrijkste redenen zijn de kosten, en het feit, dat daar vroe ger nooit een jaagpad heeft gele gen. Op grond van deze argumen ten konden slechts enkele leden van de commissie ordening en openbare werken zich gister avond achter het plan van de heer Gordijn (PPR) opstellen. Overigens wordt Ockenrode bin nen afzienbare tijd gerecon- trueerd. Er komen daan fietssug- gestiestroken, en aan de kant van het Voordorpterrein, waar op dit moment wordt gebouwd, een voetpad. Tevens is het college, tegen het ad- plan om het terrein tussen de panden Hoofdstraat 56 en 62 te bebouwen. De heer Stuivenberg (VVD) uitte het ongenoegen van de commissie tegen dit besluit door op te merken: "Bedankt r jullie advies. Wij zullen het naast 0 r leggen". Wethouder Meerburg (CDA) rea geerde dat de taak van een com missie is, een advies aan het col lege uit te brengen. Het college heeft dus de bevoegdheid, van een advies af te wijken. In dit ge val vindt men dat bebouwing gewenst is, omdat er in het verle den op dit terrein bebouwing aanwezig was. Verder is het per ceel in het bestemmingsplan als bouwgrond opgenomen. Deson danks vond de het terrein onbebouwd moet blij ven, omdat er op die plaats dan tenminste nog een punt is, waar er een aardige doorkijk naar de Oude Rijn is. Voorzitter Meer burg beloofde het standpunt van de commissie nogmaals onder de aandacht van het college te bren gen. Vervolgens was aan de orde een be spreking over de door automo bielbedrijf Rijnland aangevraag- Dinsdag B'reehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen AdviesCentrum, woe. van 10-12 uur, tel. 130983. Nieuwe Rijn 20A, vrouwencafé, 21 uur; NVSH-trefcentrum, middelenverkoop, Vrijetijdscentrum, tekenen en schilde ren, jazzballet, geïmproviseerde muziek, elektra, 20 uur. KWJ-Noordeinde 2 a, geopend ma. t/m vr. van 10-17 uur, di. klachtenspreekuur, 17-20 uur. De Bloemerd, Leiderdorp, avondvier- 17.45 uur. Gemeentehuis Oegst- financiën en culturele zaken, Gemeentehuis Leiderdorp, cie. verkeer Woensdag Nieuwe Rijn 20A, vrouwencafé, 21-24 Troef, Meidengroep, 20 uur; sport, 18.30 Vrijetijdscentrum, tekenen en schilde ren, saxofoon, gitaar, jazzballet, etsen, kleren maken, aardewerken, volksdan- Leidse Schouwburg, tv-opname cabaret Tekspierement "Van wie zou dit nou zijn?", 20.15 uur. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden van het CNV Leiden, 19.30-20.30 uur. VTL-terrein, Voorschoterweg, avond wandeltocht "Zuid-West", 18-19 uur. Stadsgehoorzaal, bijeenkomst CDA, 20 Stadhuis, fractie-vergadering PvdA, 20 19.30 v Gemeentehuis Leiderdorp, cie. Oude- Dorp 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. onder wij s en maatschappelijk welzij n, 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 11 tot 18 mei, door Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, tel. 071-123553; Apotheek v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Lei derdorp, tel. 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude RD. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. B. Wennekers, Oude Rijn 91a, Leiden, tel. 071-141889. ZOETERWOUDE - De avondwan- deldriedaagse die de gezamenlij ke oudercommissies van de ver schillende lagere scholen in Zoe terwoude organiseren, zal dit jaar op woensdag 13, donderdag 14 en vrijdag 15 juni worden gehouden. Niet alleen de leerlingen en oud leerlingen van alle scholen in Zoeterwoude mogen meedoen, ook de kinderen uit Zoeterwoude van 6 t/m 12 jaar die elders on derwijs volgen mogen meelopen. Voor elke klas dié meeloopt zijn minstens 4 leiders (sters) nodig. Belangstellenden kunnen zich voor 18 mei opgeven bij de heer Koeken, Miening 10, mevrouw Heemskerk, Hoge Rijndijk 46 of bij mevrouw Van der Loo, Water tje 25. Voor begeleiders is wel een minimumleeftijd van 18 jaar ver eist. Dagelijks zal er om 18.00 uur vanaf de Aloysiusschool worden ge start. Ook de aankomst vindt daar plaats. Voor de laatste avond geldt echter een ander schema. De deelnemers van de 10 km. ver trekken dan om 18.15 uur, de deelnemers die vijf kilometer lo pen om 19.00 uur. Iedereen wordt dan rond 20.15 uur op het schoolplein van de Sja- loomschool terug verwacht, waarna het in een feestelijke op tocht richting Loethe-veld zal gaan. Hier zullen dan de medail les worden uitgereikt aan alle deelnemers plus begeleiders. de hinderwetvergunning voor de bouw van een schadeherstelin- richting en spuiterij. Die zou moeten worden gevestigd naast het garagepand aan de Van der Valk Boumanweg. De heer Leijnse (PvdA) vond dit een on gewenste ontwikkeling. Hij was van mening, dat een dergelijke uitbreiding in strijd is met het be stemmingsplan. Daarin wordt namelijk gesproken over een eventuele uitbreiding als garage bedrijf. Hij vroeg zich dan ook af, of een bedrijf, dat Rijnland voor ogen heeft, wel onder de term "garagebedrijf' valt. De bezwaren van de omwonenden richten zich vooral tegen een ver groting van de al bestaande ge luid-, stank- en parkeeroverlast. Men is ook bang voor brand- en explosiegevaar, omdat er een grote ondergrondse benzinetank bijkomt en e autolakken. De commissie staat gereserveerd tegen het voornemen van Rijn land. Vijf leden' achtten het plan bij voorbaat niet wenselijk. Men wil echte» op dit moment nog niet ingrijpen. Mocht de hinderwet vergunning worden verleend en het bedrijf daarna een bouwver gunning aanvragen, dan zal die worden getoetst aan het be stemmingsplan. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalige marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wo nen, werken,, uitkeringen en belastin gen. Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur, donderdagavond spreekuur klachten over politie. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Herengracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di., 10-12.30 uur, woe 13.30-16 uur do. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurt huis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuind- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag van 10.30-11.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 - 19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post 232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2