Kantonrechter OVERLAST BREEHUYS BLIJFT Kerkhof moet uit pand G0EDK00P#GEZELLIG Jubileumwedstrijd Niet alleen maar die blikken krengen zien v.v. Oegstgeest 1 - FC Den Haag Atletiek-associatie China valt fel uit Sportarts vraagt politiek asiel DINSDAG 15 MEI 1979 LEIDEN PAGINA 15 Omwonenden Breestraat klagen hun nood: LEIDEN- Jeugdige bezoekers van het jongerencentrum 't Breehuys blijven volgens omwonenden voortdurend zorgen voor ernstige overlast. huis inmiddels te koop heb aan geboden. Ik wil daar zo snel mo gelijk weg". Dit ondanks dat er van de kant van een groep bewoners herhaalde lijk druk is uitgeoefend op zowel politie en gemeentebestuur als op de staf en het bestuur van dit aan de Breestraat gevestigde cen trum om over te gaan tot het tref fen van maatregelen. De overlast bestaat volgens de be woners vooral uit het produceren x van veel lawaai zowel binnen de poorten van *t Breehuys als bij het verlaten van het centrum. Verder zou een kleine groep Breehuys-gangers zich geregeld schuldig maken aan het plegen van vernielingen van ruiten van het jongerencentrum, het slopen van verkeersborden en het inti mideren van omwonenden, voorbijgangers en surveillerende politie-agenten. Bovendien zouden bezoekers van het Breehuys herhaaldelijk de omgeving van het centrum heb ben verontreinigd door het kapot gooien van mee naar buiten ge brachte bierflesjes. Van de kant van 't Breehuys zijn de klachten van de omwonenden voor een deel onderkend. Reden om er enige tijd geleden toe over te gaan een tapinstallatie aan te schaffen en bier te schenken in zogenaamde milieuvriendelijke duralex-glazen. Glazen die bij vernieling geen scherven opleve ren en niet kunnen versplinteren. Voorts is er een nieuw pasjessys teem voor bezoekers ingesteld en is het aantal stafleden dat tijdens de openingsuren een oogje in het zeil houdt uitgebreid. Volgens de verontruste bewoners hebben deze maatregelen even wel niet het gewenste resultaat opgeleverd. Tijdens de gister avond gehouden vergadering van de gemeentelijke commissie voor politionele aangelegenheden kregen zij de gelegenheid om te genover raadsleden en verte genwoordigers van de Leidse politie hun hart te luchten. "Stafleden van 't Breehuys hebben ons laatst tijdens een gezamenlij ke vergadering allerlei mooie dingen beloofd maar daar is in de praktijk niets van terecht geko men. Inmiddels zijn er al weer een aantal ruiten ingegooid, vuil containers omgetrokken en in de brand gestoken en de herrie duurt vaak tot diep in de nacht, terwijl het centrum al om twaalf uur gesloten moet zijn", aldus één van de bewoners. Een ander vult aan: "Ik durf in het weekeinde de deur niet meer uit, het is vreselijk. Zo erg, dat ik mijn Volgens de klagende bewoners is de voornaamste oorzaak van de overlast het schenken van bier in 't Breehuys. "Ik snap ook abso luut niet waarom het nodig is om aan kinderen van 15,16 jaar alco hol te schenken. Die drank is de oorzaak van alle ellende", zo riep een bewoner gisteravond tijdens de commissievergadering ver twijfeld uit. Een woordvoerder van de Leidse politie verklaarde dat bij her haaldelijke controle is gebleken dat 't Breehuys op zaterdagavond inderdaad om twaalf uur dicht is. Hij zei er aan te twijfelen of de overlast die na het sluitingsuur wordt veroorzaakt inderdaad louter afkomstig is van bezoekers van het jongerencentrum. Ten aanzien van de geluidsoverlast als gevolg van mechanische mu ziek zei de politie-woordvoerder dat er de afgelopen weken gere geld metingen zijn verricht en de resultaten daarvan in de loop van deze week bekend zullen zijn. Aan de hand daarvan zullen er eventueel aanvullende voor waarden aan de muziekvergun- ning worden verbonden. CDA-raadslid Walenkamp stelde voor 't Breehuys voor een proef periode van enkele maanden "droog" te leggen om te kijken of door een dergelijke maatregel een eind aan de problemen zou kunnen worden gemaakt. Bree- huys-staflid W. Kuin wees er ver volgens op dat de grootste problemen worden verooroor- zaakt door een kleine groep die bij een eventuele drooglegging waarschijnlijk hun "heil" zouden gaan zoeken bij commerciële ho- reca-instellingen. Wel zegde hij toe de mogelijkheden voor een dergelijke proefneming binnen de staf van 't Breehuys, en ook in breder verband met andere soor- teglijke instellingen in Leiden, te willen bespreken. Ook beloofde Kuin de mogelijkhe den te willen onderzoeken tot het aantrekken van stafleden die meer invloed op de jeugdige be zoekers zouden kunnen uitoefe nen. Tot slot beloofde hij dat er in de komende zomervakantie di verse maatregelen zullen worden genomen die moeten leiden tot een betere geluidsisolatie. ADVERTENTIE SIMON Donkersteeg 11, Haarlemmerstraat 274, Kooilaan 45. LEIDEN - Tijdens de gisteravond gehou den jaarvergadering van de af deling Leiden van de Nederland se Christelijke Bond van Over heidspersoneel werden enkele le den in het zonnetje gezet. Dat ge beurde in verband met hun lang durig lidmaatschap van de or ganisatie. Hoofdbestuurslid de heer L. Balt reikte insignes en mappen uit aan de jubilerende leden. Op de foto van links naar rechts: De heer G. J. Heeren (50 jaar lid), de heer K. Kes (40 jaar lid), de heer Van Andel 40 jaar lid), de heerP. van Oosterhoud (25 jaar lid), en de heer C. F.Weiss (25 jaar lid). ADVERTENTIE Alleen cultuurbarbaren gooien hun oude boeken weg. Dus brengt ze naar De Slegte. Zoals wetenschappelijke boeken, ency clopedieën, literatuur, atlassen, oude pren ten, enz. Misschien krijgt u er nog meer, geld voor dan u denkt. De Slegte is een goeie oude boeken. \J_J voor uw Boekhandel J. de Slegte b. v. Breestraat78.2311 CJ Leiden.Tel.071 -122007. LEIDEN/DEN HAAG - De presi dent van de Haagse rechtbank heeft vanochend de eis van het taxibedrijf Kerkhof BV om voorlopig nog in het pand aan de Narmstraat la te mogen blijven afgewezen. Het Leidse taxibe drijf had dat in kort geding ge vraagd. Het pand is eigendom van de Leidse apotheker L.S. Go. Het conflict tussen apotheker Go en het taxi-bedrijf Kerkhof da teert al van 1976. Zoals bekend wil de heer Go zijn apotheek, die is gevestigd aan de Steenstraat en reeds lange tijd niet meer voldoet aan de normen die het ministerie van Volksgezondheid stelt, uit breiden en moderniseren. Voor deze uitbreiding heeft Go het aan zijn apotheek grenzende pand Narmstraat la op het oog. Dit pand, dat wordt bewoond door mej. J. A. van Kerkhof en waar tevens kantoorruimte en de mo bilofooninstallatie van het taxi bedrijf zijn ondergebracht, is ei gendom van de heer Go. Begin '76 kreeg de apotheker toe stemming van het college van B en W om het pand aan de be stemming van woonruimte te mogen onttrekken. Bij de Haagse rechtbank spande hij vervolgens een kort geding aan, waarin hij eiste dat mej. Van Kerkhof het pand onmiddellijk zou verlaten. De president van de rechtbank wees deze eis toen van de hand. Twee jaar later spande Go opnieuw een kort geding aan en werd toen door de kantonrechter in het ge lijk gesteld. Bepaald werd dat het pand Narmstraat la uiterlijk zes weken nadat de heer Go een aan vullende eed had afgelegd, het geen op 3 mei van het vorig jaar gebeurde, moest zijn ontruimd. Mej. Van Kerkhof en de huidige di recteur van het taxi-bedrijf, N. G. Blonk, legden zich echter niet bij deze beslissing neer en van de ontruiming kwam niets terecht. Enkele weken terug heeft de heer Go zich gewend tot de deurwaar der met als gevolg dat het pand uiterlijk op maandag 14 mei (gis teren) moest zijn ontruimd. Deze ontruiming is echter op het laatste moment uitgesteld omdat mej. Van Kerkhof en de directie van het taxibedrijf het afgelopen weekeinde in allerlijl tegen deze beslissing in beroep gingen. Dit beroep diende gisterochtend voor de Haagse rechtbank. Mr. J. C. A. van Gemert, advocate van mej. Van Kerkhof en het Leidse taxibedrijf, zei gisteren voor de rechtbank te betwijfelen of apotheker Go op dit moment het pand Narmstraat la eigenlijk wel aan de huidige woonruimte bestemming mag onttrekken. Wanneer het pand namelijk in derdaad op korte termijn wordt ontruimd dan kan de heer Go volgens haar toch nog geen begin maken maken met de verbou wingswerkzaamheden omdat hij niet over voldoende vergunnin gen zou beschikken. Mr. Van Gemert pleitte er daarom voor dat de ontruiming voorlopig nog wordt uitgesteld vooral om dat mej. Van Kerkhof, die overi gens bij het taxibedrijf in loon dienst is, nog altijd geen vervan gende woonruimte heeft gevon den en ook het taxibedrijf nog geen geschikte ruimte heeft ge vonden voor haar administratie en mobilofooninstallatie, die wordt bediend door mej. Van Kerkhof. Mr. R. Th. van Leeuwen, raadsman van apotheker Go, wees het ar gument dat zijn cliënt niet over de benodigde papieren zou be schikken van de hand. Go zou volgens hem ook groot belang hebben bij een spoedige aanvang van de verbouwing van zijn apo theek omdat hij sinds de gehele procedure in 1976 in werking werd gezet tussen de 60 en 100.000 gulden schade zou heb ben geleden. "Bovendien", aldus mr. Van Leeuwen kunnen zowel mej. Van Kerkhof als het taxibe drijf heel gemakkelijk elders on derdak vinden omdat directeur Blonk over ritsen panden in Lei den beschikt waarvan enkele in de onmiddellijke omgeving van deNarmstraat". "Niemand schijnt tegenwoor dig meer te kunnen functione ren in de maatschappij zon der auto", riep officier van justitie mr. Hoogerduyn gis terochtend uit toen tegenover hem de zoveelste foutparkeer- der stond die zei zijn auto voor zijn werk nodig te heb ben. De verdachte, die op de Hogewoerd woont, was min stens even verontwaardigd, maar dan over het feit dat er geen parkeerplaatsje voor zijn mobiel is. "Ik wil u uitda gen", zei hij tegen de officier: "om binnen een straal van twee kilometer een plaats te vinden waar ik niet in over treding ben." De officier begreep ieders probleem, maar zou toch lie ver niet zien dat heel Neder land plat raakt ten behoeve van de auto. Hij zei:"Op be paalde plaatsen mag je nu eenmaal niet parkeren, daar is een beslissing over genomen in de gemeenteraad. Om het verkeer nog een beetje te laten doorstromen en ook nog iets van het moois te kunnen zien en niet alleen maar die blik ken krengen. Als je op die plaatsen wel gaat staan, moet je de gevolgen ook accepte ren." Een volgende verdachte, die in Waddinxveen woont, in Lei den studeert en dat per auto doet, probeerde mr. Hooger duyn te bestrijden met:"Als ik met de trein kan dan doe ik dat, maar het kost wel veel meer tijd helaas. En we leven ineen haastige tijdje moet nu eenmaal een bepaald aantal afspraken nakomen op een dag." Maar ook hij kreeg door rechter De Graaf de gebrui kelijke veertig gulden boete opgelegd. Ook ten opzichte van twee heren die beiden driemaal niet wa ren verschenen op een oproep van de BB om te oefenen als noodwachter waren zowel de officier van justitie als de Inbraak bij LTS LEIDEN - In het weekend is inge broken in de Chr. LTS aan de Vijf Meilaan. Een ruit (1.90 bij 1.30 meter) van de restaurantruimte werd vernield en uit die ruimte verdween enig geld. In de auto afdeling forceerde men vervol gens drie gereedschapskisten en ontvreemdde een hoeveelheid gereedschap. Bovendien werd geprobeerd de brandkast te kra ken met behulp van een laskar met gas- en zuurstoffles. Door ondeskundigheid heeft men die poging echter moeten opgeven, de kluisdeur was wel zwart geblakerd maar niet open te krij gen. rechter onvermurwbaar. Eén van de heren had als excuus dat hij in een moeilijke finan ciële situatie zat en elk mo ment gebruikte om geld voor zijn gezin te verdienen. Hij zei:"Ik sta helemaal achter de BB, maar ik had het allemaal al een keer gedaan en toen moest ik weer platte knopen en mastworpen maken. Dat kan ik thuis ook doen, laat ze me maar een boekje meege ven. Het is toch belachelijk dat je daar een beetje knoopjes moet gaan zitten maken." De officier eiste driemaal 75 gul den boete, omdat het volgens hem niet aangaat zomaar van zo'n oefening weg te blij ven. Als je bezwaren hebt moet je andere wegen bewandelen zei hij, want op zomaar weg blijven staat maximaal zes maanden gevangenisstraf. Rechter De Graaf legde drie maal 50 gulden boete op. Twee andere (jonge) heren had den tijdens het urineren 's avonds tegen lantaarnpalen staan trappen waardoor de lampen het hadden begeven. Een van beiden zei: "Ik had de pest in, mijn meisje had het die avond uitgemaakt en we hadden pech met de brommer die we de hele weg al hadden moeten duwen. Maar de lam pen waren niet kapot hoor." Rechter Oomen (die de mid dagzitting deed) reageer- de:"Dat moest er nog bij ko men. Maar heeft u iets op te merken dat werkelijk belang rijk is?" Toen het antwoord nee luidde, legde de rechter elk 50 gulden boete op. Er waren drie jongmannen op geroepen voor het plakken van offices voor de landelijke kraakgroep. Twee van hen waren gisteren gekomen, maar beiden ontkenden zelf geplakt te hebben.Ze waren er alleen maar bij geweest. Rech ter Oomen concludeerde uit het betoog van de mannen dat het enige wat de politie juist had genoteerd dan kennelijk hun namen en adressen wa ren. "Groepsverantwoorde- lijkheid kennen wij niet", zei hij:"We zeggen dan dat u het met een groep gedaan hebt, 'tezamen en in vereniging'. Het is mij ook bekend dat niet alle leden van alle groepen die in Nederland strafbare feiten begaan bij de kladden wor den gepakt. Maar dat is geen reden om degenen die wel ge pakt worden vrijuit te laten gaan." Ieder kreeg op grond van de Algemene Politie Ver ordening Leiden 30 gulden boete. MARGA WUIS ADVERTENTIE nu JB—jtuj.umwnnaia—ü HEDENAVOND met o.a. Aad Mansveld, Aad Kila, Lex Schoenmaker, Hans Galjé (ere-divisie) Aanvang 19.00 uur - Terrein v.v. Oegstgeest Sportpark „De Voskuyl". M Aanvang voorprogramma 18.30 uur. Voor de wedstrijd en in de pauze PEKING - De Chinese atletiekas- sociatie heeft gisteren een felle aanval gedaan op de beslissing DORTMUND (DPA) - dr. Dieter Hagen, de arts van de Oostduitse handbalvereniging SC Magden- burg heeft na afloop van de Eu ropa Cupwedstrijd van zijn club tegen VFL Gummersbach poli tiek asiel aangevraagd in West- Duitsland. Toen bleek dat Hagen na het ban ket niet in zijn hotel was terugge keerd verweet de voorzitter van het Oostduitse handbalverbond, Renning, de clubleiding van Gummersbach dat Hagen door haar ontvoerd zou zijn. Een Oost duitse journalist die in het gezel schap van Hagen was, ontze nuwde deze aantijging echter. bij hoger beroep van het Britse hooggerechtshof Taiwan niet uit te sluiten van de internationale Amateur Atletiekfederatie (IAAF). Taiwan had beroep aan getekend tegen de uitbanning van de IAAF. Dat hoger beroep werd aangenomen en de beslis sing van de leden van de IAAF om de Volksrepubliek als enige vertegenwoordiger van China te erkennen werd daarmee teniet gedaan. Die beslissing was vorig jaar oktober» met algemene stemmen aanvaard. Een verklaring van de Chinese as sociatie beschreef de beslissing van het hooggerechtshof als "volslagen belachelijk". Volgens Peking is de IAAF een onafhan kelijke, internationale organisa tie met volledig zelfbestuur, die het recht heeft resoluties aan te nemen die in overeenstemming zijn met de meerderheid van de leden. De IAAF heeft intussen beroep aangetekend tegen het besluit van het Britse hooggerechthof. PROVESTE MODE, HAARLEMMERSTRAAT 149, LEIDEN REISBURO CEBUTO. DOEZASTRAAT. LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15