Raadsleden bezochten renovatie Tuinstadwij k Twee versies stuk over woningbouw 'Overdekte' ujarneclte Veel publiek in De Kooi helpt u kiezen: keukens/bad Lezers schrijven r KLEDING ACTIE EEN SUCCES Pak aan, wegwezen... Zuiver zijden damesondergoed MAANDAG 14 MEI 1979 LEIDEN Woningen bekeken op klachten LEIDEN - Een delegatie van Leidse gemeenteraadsleden, onder wie wethouder Verboom van volkshuisvesting, heeft zaterdag de renovatie in Tuinstadwijk bekeken. De raadsleden bezochten een aantal woningen en spraken met bewoners om zich op de hoogte te stellen van de kritiek op de renovatie en de gebreken aan de opgeknapte woningen. Winkelcentrum Ondergetekende heeft behoefte te reageren op allerlei stukjes in de krant over het "Winkelcentrum Mors". Een klein jaar geleden sprak ik geruime tijd met iemand van het stadhuis over het winkel bestand. Er worden enquetes ge houden en wat gebeurt er nu? De stelling van de vertegenwoordi ger van de supermarkt, dat hij een "sociale functie" vervult in de wijk, is wel zo'n giller. Als een flacon Andy met dezelfde inhoud bij de een f 2.40 kost en bij de vertegenwoordiger "met de so ciale functie" f 3.60, kun je alleen maar gaan lachen of misschien woedend worden. Geparkeerde bestelauto stoep van een renovatiewoning. Op de rug gezien v.l.n.r. Peters, Kokxhoorn, Passchier en Het bezoek van de raadsleden vloeide voort uit publicaties in deze krant en een rapport van de welzijnsraad over onvolko- mendheden bij de renovatie. Van de zijde van de woningbouwver eniging Tuinstadwijk en de be trokken architect Westgeest werd de kritiek zaterdag over dreven en misplaatst genoemd. Voorzitter Van Ginkel van Tuin stadwijk gaf de raadsleden te ver staan dat de problemen niet gro ter zijn dan bij iedere renovatie Na afloop van het werkbezoek zei wethouder Verboom: "Het zijn dingen die inhoudelijk zijn aan het hele proces van de renovatie" De wethouder sprak de hoop uit dat het proces niet verder "ver stoord" wordt. Architect West geest beweerde dat de sfeer op de bouwplaats door de negatieve publiciteit "bijna ondragelijk" is geworden. Hij riep iedereen op "er samen de schouders onder te zetten". Voor de raadsleden enkele renova tie-woningen bekeken, waar schuwde voorzitter Van Ginkel dat een aantal gebreken aanwezig is omdat bewoners weigerden werklui binnen te laten voor de tweede oplevering. "U moet niet de gedachte hebben dat dit zo hoort", zei hij tot de raadsleden. Na hun bezoek bleven bij een aan tal raadsleden kritische vragen Beijen (PPR) signaleerde onvol komenheden (slecht voegwerk losse tegels), die niet nodig, Pas schier drong aan op een snellere behandeling van klachten en Kokxhoorn (CDA) had geen be grip dat sommige gebreken niet eerder hersteld waren. Volgens voorzitter Van Ginkel is een aantal klachten terug te voe ren tot de omstandigheid dat de bewoners te vroeg in de wonin gen zijn gegaan. "Wij zaten met de drang van de bewoners om weer zo snel mogelijk in hun wo ningen te kunnen. Daarnaast benadrukte hij dat veel bewoners met hun klachten niet bij het bestuur of de bewoners commissie komen. Het wekelijkse spreekuur wordt nauwelijks bezocht. Raadslid Passchier deed de suggestie deze informatie via een renovatiekrant onder de aandacht te brengen. ontvreemd LEIDEN- Een 37-jarige inwoner van Leiden heeft gisteren bij de politie aangifte gedaan van dief stal van een bestelauto. De auto, die geparkeerd stond op de Jan van Houtkade, zou in de nacht van zaterdag op zondag zijn ontvreemd. Het gaat om een rode bestelauto van het merk fiat, type 242-15d met het kenteken 25- MB-88. De bestelauto met inhoud (waar onder een diaprojector) verte genwoordigt een waarde van rond de 24.000 gulden. PPR-raadslid Beijen wil opheldering LEIDEN - Het PPR-raadslid Beij en wil van het Leidse college van B en W opheldering over het feit dat twee verschillende versies in omloop zijn van een verklaring van afstand die werd gegeven door het Leiderdorpse aanne mingsbedrijf Noorlander BV. De verldaring heeft betrekking op woningen die in de toekomst ge bouwd zullen worden op de plaats van het zwembad "De Overdekte" aan de Haarlemmer straat. De versie die destijds in de werk groep Overdekte circuleerde be vatte de volgende alinea: "De aan het architectenbureau Mehrtens te Den Haag gegeven opdracht zal zo mogelijk door de gemeente overgenomen worden. Indien dit niet mogelijk is zullen de ge maakte kosten voor rekening van de gemeente zijn". In de versie die destijds werd behandeld in de gemeentelijke commissie voor ruimtelijke ordening ontbrak de laatste zin, waarin sprake is van een eventuele vergoeding. LEIDEN - Een herenmodezaak in de Leidse Haarlemmerstraat is zaterdagmiddag op ongebruike lijke wijze een kostuum uit zijn collectie kwijt geraakt. Een jeug dige klant nam zonder te betalen een luxueus pak mee door met Zakkenrollers op de zaterdagmarkt LEIDEN - By de Leidse politie zijn afgelopen zaterdag enkele ge vallen van zakkenrollerij aange geven. Drie vrouwen werden op verschillende plaatsen op de za terdagmarkt ontdaan van hun portemonnaie. De zakkenrollers maakten twee keer een bedrag van rond de 100 gulden en bij het derde slachtoffer bijna 200 gul den buit. deze creatie aan zijn lijf de winkel uit te lopen en bij een gereed staande vriend achter op de brommer te springen. Het tweetal was bij hun uitzonder lijke kledingroof geraffineerd te werk gegaan. De een liet zich een prijzig kostuum van ruim 300 gulden aanmeten, maar zei niet over het benodigde geld te be schikken. Hij hield het pak aan en stuurde intussen zijn vriend de winkel uit om geld te halen. De verkoper koesterde geen enkele argwaan en liet de klant verder zijn gang gaan. Met het pak aan poseerde de jeugdige klant zich buiten de ingang van de winkel, wachtte tot zijn vriend niet met het beloofde geld, maar met de benodigde brommer aan kwam rijden en maakte zich achterop de brommer uit de voeten. In de winkel liet de "gauwdief' alleen een oude broek achter. Beijen wil van het college weten hoe het komt dat er twee versies bestaan en welke versie de rechtsgeldige is. Mocht de ver klaring met de kostenvergoe dingsbepaling juist zijn dan vindt het PPR-raadslid het vreemd dat de aankoop heeft plaatsgehad te gen andere voorwaarden dan waarmee de gemeentelijke commissie destijds akkoord is gegaan. Ten slotte wil Beijen we ten of het inschakelen van archi tectenbureau Mehrtens, waar het nu naar uitziet, onder meer wordt gedaan in verband met de kos tenvergoeding. In het laatste nummer van "Mare- post", een uitgave van de buurt vereniging Maredorp, wordt ook uitgebreid aandacht besteed aan de kwestie. Bewoners van Mare dorp hebben bezwaren tegen de gevolgde procedure omdat men te laat op de hoogte is gesteld van de financiële verplichtingen van de gemeente ten aanzien van Mehrtens. 'Marepost" zegt het idee te hebben dat Mehrtens gezien zijn band met Noorlander belanghebbende is om eventuele sociale woning bouw op die plaats te laten mis lukken. "Noorlander mag vrije sectorbouw plegen als sociale woningwetbouw in dit gebied niet mogelijk is. Ook voor Mehr tens is dit een financieel aantrek kelijk iets, want aan vrije sector bouw is nu eenmaal meer te ver dienen dan aan sociale woning bouw", aldus "Marepost". Voor zover bekend hebben B en W tot op dit ogenblik nog geen be slissing genomen aan wie de op dracht voor het Overdekte-plan zal worden gegeven. LEIDEN - On der grote publieke belangstelling werd gisteren in De Kooi een drukbezocht majorettenconcours georga niseerd. Het evenement trok in totaal tussen de 3000 en 4000 toeschouwers. Van de kant van de organisatie, "The Kooigirls" sprak men van "een groot succes". De wed strijd werd gehouden op een Duivensport PV "Het Oosten" hield een wedvlucht met 230 duiven vanuit StQuentin. De uitslag was: 1,6P. Juffermans, 2,7, BSingeling.3,4,10,J.de Wolf, 5, W.vAs, 8. T.v.As. LPV "De Vriendenclub" hield een wedvlucht vanaf St Ghislain. Er waren 727 dui ven in concours en de uitslag was: l. JJWansink, 2. Jac Siera, 3,5, JTurk, 4, Th. Don- gelmans, 6. J .vSeggelen. 7, Gebr. v.d. Voorn, 8, W. Vijl- brief, 9, J .G ijsman, 10 W.v.d.Koorj. PV Leiderdorpvloog even eens vanaf St. Ghislain. Met 174 duiven. De uitslag wasl. A.Koolmoes,2,W.deRoode,3, J.v.dJülom, 4. F. Hoogervorst 5,8,9, JKnijnenburg6, P. Sloos, 7. H.Flippo. 10, M. Reij- erse. LPV "De Snelvlieger" vloog met 293 duiven vanaf St. Quentin. ADVERTENTIE Exclusiefin onze kollektie: zuiver zijden damesondergoed zoals: hemdjes, onderblouses en slipjes. In alle opzichten heerlijk in het dragen en de prijs valt mee. In naturel en zwart. Breestraat 126 Leiden 071-130960 De uitslag van deze vlucht was: 1,3, P.v.d.Tuin, 2,9, M. de Lange en Zn., 4,7. A. Witte- veen5F.Compier6HMon- tanje, 8, F.Heemskerk, 10, F Jansen PV "De Blauwkras" vloog met 197 duiven vanaf St. Ghis lain. De uitslag was: 1,2,6,9, W. de Wetering en Zn., 3, J. Franken, 4,8, B. Diersman, 5,7, Mevr. Arnoldus, 10 G.v.d.Blom. Tekenexpositie De tentoonstelling van kinder tekeningen, die in het kader van de 50-jarig jubileum van de Vereniging Koninginne dag in de tentoonstellingszaal van het Gemeentearchief, Boisotkade 2a, wordt gehou den, is met drie dagen ver lengd De tentoonstellingszaal is geopend van 9 uur 's och tends tot 5 uur 's middags en de toegang is gratis. NCBO-vergadering De afdeling Leiden van de Ne derlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel houdt vanavond de jaarlijkse ledenvergadering in het ge bouw van De Parelvissers' aan het Bizetpad. De heer L Balt, hoofdbestuurslid, spreekt over de gevolgen van Bestek '81. Bovendien zat er een aantal leden worden ge huldigd in verband met hun 25-en 40-jarig lidmaatschap Kijkhuis ln het Kijkhuis aan de Vrou- wenkerkkoorstraat 17 wordt vanavond de cyclus van Rus sische speelfilms voortgezet met de vertoning van Oom Wanja naar het literaire meesterwerk van de schrijver Tjsechow. De film werd in 1971 gemaakt De voorstellin gen beginnen om acht uur en om kwart over tien. De toe gangsprijs bedraagt f 450 TOG-uitvoering De Leidse toneelvereniging Tot ieders genoegen" geeft van avond de jaarlijkse uitvoe ring in de Leidse Schouw burg. Opgevoerd wordt het stuk "Plotseling thuis". Het is een thriller in zes taferelen van Francis Durbridge in de vertaling van Alfred Pleiter. De voorstelling begint om kwart over acht en kaarten zijn tot uiterlijk acht uur vanavond aan de zaal ver krijgbaar. Foto-avond. In de bovenzaal van de Bevrij dingskerk aan de Arend Bruunstraat 3 wordt van avond een demonstratie avond gehouden over vergro ten in kleur. De avond begint om acht uur tussen de flats liggend bas ketbalveld zodat men vanaf de balustraden de verrichtin gen van de pelotons goed kon volgen. Het concours werd 's middags geopend door burgemeester Vis. Hij kreeg uit handen van een van een majoretten een herdenkingstegel, die ook naar alle deelnemende groe pen ging. Met het oplaten van tientallen balonnen ging het concours daarna van start. Het concours in De Kooi werd gedomineerd door de Leidse formatie Fourty Four Degrees die zowel de wisselbeker van het concours als de miss-ma- We worden hier al tien jaar voor de gek gehouden met zo'n "onno zel" winkelcentrum. My is ge zegd door die persoon van het stadhuis, dat er niet een paar winkels by kwamen, maar dat er een heel nieuw winkelcentrum nodig was. Wanneer begint men daar dan mee? Men heeft het over een niet rooskleurige situatie. Ik noem dit "gedoetje" op het plein hier zie lig. en dat voor een stad als Lei den. Waar is de concurrentie? Waar is de zaak voor een boeken bom een platenbon. allerlei tex tiel. enige banketbakkers, enige goede slageryen, apotheek, yzer- handel, poelier, een paar goede groentezaken - en ga zo maar door. Waar staan ze? Waarom wel dubbelop in Leiden Zuid-West en in de Merenwyk? Waarom hier zo'n ongezellige achterlijke boel? En maar verga deren, eindeloos. Hoe durft wethouder mevrouw Fa se te beweren dat hier alle bran ches vertegenwoordigd zijn? Be grijpelijk dat de mensen straks via de Churchill-brug naar Zuid- West gaan. Wie blijven er achter7 De bejaarden en de mensen zon der auto. Je moet toch de zaken mensen de kans geven hun so ciale functie te kunnen uitoefe nen (naar hun portemonnaie toe) Mevrouw Fase moet hier zelf eens komen winkelen. Misschien gaan haar ogen open. Het kan ook zijn dat ik me vergis en dat ze blijft winkelen in dit Grote Ge zellige Moderne Winkelcentrum De Mors. Wat kunnen mensen aan de top toch dikwijls naief zijn. M. C. J. BOSCH, Topaaslaan 188, LEIDEN Leidenaar in België vast na veroorzaken dodelijk Een overzicht van het „wedstrijdterrein"Publiek tot op de galerijen van de flats BIJ MAJORETTENCONCOURS jorette-beker in de wacht sleepten. Voor dat laatste zorgde miss-majorette Anne van Egmond. Bovendien werd de groep ook eerste in de A-afdeling. De publieksprijs van pater De Ponti ging naar "De Toekomst" uit Leiden. In de A-groep werden de Haagse Midi-girls tweede en "Pauli ne" uit Leiden derde. In de B-groep ging de overwin ning naar "Kolibri" uit Den Haag, tweede werden de "Little Starsuit Den Haag en derde "Eureka" eveneens uit Den Haag. Aan het con cours namen in totaal 33 ma- jorettenpelotons deel. ongeval LEIDEN - Een 22-jarige inwoner van Leiden heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het Belgi sche Turnhout een 30-jarige in woner uit die plaats doodgere den. De Leidenaar, die na het on geval doorreed, werd zaterdag aangehouden door de Belgische rijkswacht. Hij zit voorlopig nog vast in Turnhout. De jongeman schepte met zijn auto om drie uur 's nachts een over stekende voetganger. Hij reed onmiddellijk door, maar de Bel gische politie achterhaalde zijn identiteit. Dit was mogelijk doordat bij het ongeluk de voor ruit van de auto sneuvelde en deel III van het kentekenbewijs op straat viel. Zaterdagmorgen werd de Leidse politie op de hoogte gesteld van het ongeval en verzocht om de dader op te sporen in zijn woon plaats. De Leidenaar liep echter diezelfde dag nog in handen van de Belgische politie toen hij 's middags terugkwam naar de plaats van het ongeval. Hij werd daar onmiddellijk door de rijks wacht aangehouden en in hech tenis genomen. UTRECHT - Aan de universiteit van Utrecht is voor het artsencx- amen geslaagd R. Jansen uit Hil- legom. LEIDEN - De kledingactie voor 'Mensen in Nood' heeft zaterdag in Leiden 16 ton aan kleren opge bracht. Het resultaat van de actie lag een paar ton hoger dan vorig jaar. De organisatrice van de in zameling, mevrouw Verberg toonde zich tevreden met de op brengst. "Het is aardig gegaan", zei ze. De kleding werd in de gehele stad op vijftien punten ingezameld en vandaar opgehaald met vracht auto's. De ingezamelde kleding wordt nu vervolgens opgestuurd naar het centraal bureau van 'Mensen in Nood" in Den Bosch en daar dan gewassen, versteld en tenslotte verzonden naar de landen waar ze nodig is. De stichting 'Mensen in Nood' stuurde vorig jaar kleding naar een groot aantal landen, waaron der India, Kameroen, Opper-Vol- ta, Angola, Tanzania, Chili. Po len, Portugal, Suriname, Brazilië Spanje en Algerije. ADVERTENTIE b v Gebr Rollf's Handelmij Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel 071-899206

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 3