Noord wijk verlost van lijkt last Quick Boys werkt weer wel, maar scoort niet: 0-0 Voorhoede van Lisser Boys op dreef BELANGRIJKE OVERWINNING TEGEN TER LEEDE Katwijkers revancheren zich met spel bij WHC RBB blijft op kop na zege bij Spirit Katwijk laat punt liggen tegen Bolnes KATWIJK - Onnodig heeft Kat wijk in de thuiswedstrijd tegen Bolnes een punt laten liggen. De ploeg van coach Frans van der Zeeuw werkte weliswaar tot tweemaal toe een achterstand weg, waardoor het een 2-2 deling kon bewerkstelligen, maar ge zien het aantal gecreëerde doel- rype kansen had de zaterdag tweedeklasser moeten Van der Zeeuw zal door dit resul taat met enige zorgen de komen de competitieduels tegemoet gaan zien. Temeer daar zijn spits Arnold Boers dit seizoen niet meer in actie zal komen en zijn vervanger Wim Guyt II als mid denvoor niet uit de verf komt. De Katwijk-speler komt meer tot zijn recht op zijn vertrouwde stekkie op het middenveld, maar omdat nood wet breekt, heeft Van der Zeeuw zijn meest aan vallend ingestelde middenvelder in de punt van de frontlinie opge steld.In de eerste helft had Guyt II zijn club al aan de leiding moe ten brengen, maar doelman Flach wist redding te brengen, terwijl hij halverwege de tweede helft zijn club naar een 3-2 voorsprong had kunnen schieten, maar alleen voor Flach faalde de middenvoor andermaal. Overigens vielen alle vier de tref fers na de pauze. Een combinatie tussen de Bolnes-spelers Jan Weij en Jan Kooy werd door de laatste vlak na rust doeltreffend afgerond. Het betekende Bolnes eerste doelpunt na zeven wed strijden. De vreugde daarover was echter van korte duur, want nog geen minuut later scoorde Gidi van de Bent de gelijkmaker. Een door Huig Schaap genomen corner werd door de voor Jan van Dijk opgestelde Van de Bent met het hoofd ingekopt. Slecht terug koppen van Piet Kruyt op doel man Koelewijn leidde tot een 1-2 achterstand. Arie Troost strafte het foutje af. Twintig minuten voor het einde werd dit echter weer gelijkge trokken. Opnieuw kwam uit één van de gevaarlijke Katwijk-cor ners het doelpunt. Een hoek schop van Van der Plas werd ditmaal door aanvoerder Wim Guyt I met zijn hoofd afgerond, waardoor Katwijk toch nog een punt overhield aan het degrada tieduel tegen Bolnes. LEIDERDORP-Bij de confrontatie RCL- Go Ahead Kampen (5-1) was er slechts gedurende 45 minuten sprake van een voetbalwedstrijd. In de eerste rondgang wisten de Kampenaren nog redelijk overeind te blijven en konden zij op het moment dat arbiter Van Nimwegen het rustsignaal liet klinken nog met opgehe ven hoofd richting scorebord, dat slechts een 1-0 voorsprong voor de thuisclub aangaf, blikken. Misschien was het beter geweest wanneer de pupillen van de veel geplaagde trai ner Peter Knyff op dat moment reeds op de bus waren gestapt voor de verre thuisreis, want wat zij na de pauze moes ten doormaken kan ronduit als vernede rend worden gekwalificeerd. Van een voetbalwedstrijd was opeens geen spra ke meer. Wat de toeschouwers op De Bloemerd in die tweede periode van 45 minuten kregen te zien had veel meer weg van een klucht, met Go Ahead in de trieste rol van aangever. Deels door eigen onkunde, die soms ont hutsend en zelfs komisch was om te aan schouwen, en deels door sterk spel van RCL, dat er eindelijk in slaagde om op eigen boden het spel te maken, werden de Kampenaren gedegradeerd tot nieti ge figuranten. Dick van der Bijl, die rus tig zijn verdedigende taak kon verwaar lozen, trok op het middenveld het spel naar zich toe, dolde regelmatig tegen standers en strooide met kostelijke pas ses. De drie snelle RCL-spitsen (Pleyter, Van Gemerden en Heemskerk) spurtten regelmatig door de Kampense defensie, daarby nauwelijks een strobreed in de weg gelegd. Op zeer pijnlijke wijze bleek dat de eens zo befaamde formatie uit het Overijselse gewoon te zwak is voor de eerste klasse. Toen het trio Dick, Albert en Henk Kiel vroeg in dit seizoen hun voetbalschoe nen aan de wilgen hingen stortte het hele Kampense bolwerk ineen. Slechts spo radisch werd er nog een puntje veroverd (ondermeer een 1-1 puntendeling thuis tegen RCL) maar meestal diende de Knyff-formatie als schietschijf voor te genstanders die naar hartelust hun doel- gemiddelde wat op konden vijzelen. Zo ook afgelopen zaterdag toen RCL ten koste van de rode lantaarndrager in de eerste klasse b haar negatieve doelsaldo kon ombuigen naar de positieve kant. Dat de Leiderdorpers uiteindelijk op vy f doelpunten bleven steken hebben zij voornamelijk aan zichzelf te wijten. Met het vizier iets zuiverder afgesteld had een overwinning met dubbele cijfers in het verschiet gelegen. RCL startte zeer voortvarend. Al na twee minuten omzeilden Ab Braat en Cees Ruis zeer listig de bu itenspelval, waarna laatstgenoemde het karwei zeer fraai en beheerst afrondde (1-0). Na deze vroege openingstreffer lieten de Leiderdorpers, die weliswaar veel.en veel sterker ble ven, zich door hun opponenten meesle pen naar een bedenkelijk niveau. Nadat trainer John Huguenin in de pauze in niet mis te verstane woorden zijn on genoegen had geuit over de prestatie van zijn keurkorps, kwam RCL voor de tweede helft geladen aan de start. Al na enkele minuten resulteerde dat in een tweede treffer van de voet van Pierre van Gemerden. Korte tyd later maakte Heemskerk er na fraai voorbereidend werk van Van der Bijl en Van Gemerden 3-0 van. Nadat Cees Ruis voor het eerst dit seizoen vanaf de elf meterstip had gefaald zorg de Pierre van Gemerden voor 4 en 5-0 alvorens hy werd gewisseld voor jeugd speler René Kamminga, die nog even aan het "grote werk" mocht ruiken. Vlak voor tijd werd het via Jacob Keetelaar nog 5-1 maar het pleit was reeds lang beslecht. Voor de Kampenaren is het doek, na deze zoveelste afslachting, nu vrywel definitief gevallen en lijkt de hoofdrolspeler van de klucht die zater dagmiddag op de Bloemerd werd opge voerd (RCL dus) uit de gevarenzone te zyn geraakt. JAAP visser NOORDWIJK - Nu de kampioenskansen van Noordwijk zo langzamerhand als nihil mogen worden beschouwd, lijkt de ploeg van een last verlost te zijn. Kon bij de forse winst op Oranje Nassau (0-4) nog aan het povere niveau van de Almeloërs worden gedacht, de 3-0 overwinning zaterdag op het bepaald niet zwakke Spijkenisse is toch een aanwijzing in die richting. Niet dat het veldspel van de Noordwij kers nu ineens een op- zienbarende vooruitgang ver toonde, maar wel zit er veel meer agressiviteit in de ploeg. Boven dien verloopt het scoren wat ge makkelijker. Uit het beslist niet grote aantal kansen kon Noord- wijk via Sjoerd Boot, Jan Willem Bogers en Rob Suttorp toch ruim afstand r Het tweede doelpunt van Noordwijk in beeld: Jan Willem Bogers loopt juichend weg herman poos nadat hij de bal heeft ingetikt. Links ligt Rob Suttorp die de voorzet gaf. *<Iu was Spijkenisse ook wel een dankbare tegenstander om het doelsaldo eens flink op te vijze len. De équipe van trainer Jan van Baaren, die op zich genoeg kwaliteiten in zich herbergt, heeft zich inmiddels op een veili- SASSENHEIM - Het publiek had zaterdag ongelijk om weg te blijven van de derby tussen Ter Leede en de Lisser Boys. Snel spel van beide kanten maakte er een boeiende wedstrijd van, waarbij weinig te merken was van het de gradatiegevaar dat beide teams nog boven het hoofd hangt. Lisser Boys zegevierde uiteindelijk met 1-2, wat vooral te danken was aan de goed draaiende voorhoede. ge positie in de middenmoot ge nesteld en mist dientengevolge het "heilige vuur". Nadat Bogers 2-0 had laten aantekenen, ge loofden de Spijkenissers het wel. Dat het verschil zo hoog zou uit vallen, liet zich in de eerste helft in elk geval niet raden. Het duel speelde zich voor rust voorna melijk op het middenveld af. Noordwijk combineerde te on zorgvuldig om echt gevaarlijk te worden en bij Spijkenisse ont brak de benodigde stootkracht. De ploeg miste de jonge en ge vaarlijke spits Bart Groeneboom en de nu opgestelde Rein Reijn- dertse toonde zich geen adequate vervanger. Zelfs de weer niet imponerende Hans Plaatzer, die de gepasseer de Frans van der Veen als voor- stopper verving, kon tegen hem overeind blijven. Aan de andere kant moest Spijkenisse-doelman Hans Leyen eenmaal een schot van de zwakke Gerard Tio losla ten en kon Rob Suttorp net niet bij een scherpe voorzet van de ac tieve r ren voor het verdere verloop van de wedstrijd. Eerst verzuimde Harry Remmelszwaal zijn ploeg naast Noordwijk te brengen. Door zijn tegenstander Jaap van Kesteren in de steek gelaten, liep hij alleen op de uitgelopen doel man Cees van der Wiel af. Hij koos voor een boogbal, maar mikte net naast het verlaten Noordwijk-doel. Pal daarop deelde Jan Willem Bo gers de definitieve klap uit. De goed draaiende Kees Karsten zet te Rob Suttorp aan het werk en diens voorzet werd door Bogers van dichtbij ingetikt. Voor trai ner Eelman het sein om Van der Veen alsnog in het spel te bren gen. Sjoerd Boot moest voor hem wijken en Van der Veen kon door het opschuiven van Plaatzer zyn vertrouwde positie in de verde diging i Lisser Boys was de ploeg die de punten het hardst nodig had, en liet dat dan ook direct na aanvang zien met een venijnige uithaal van Jan v. Slooten, welke door Wim v. Harskamp nog maar net gekeerd kon worden. Buiten een geval van aangeschoten hands zette het openingsoffensief van Lisse verder weinig zoden aan de dijk, zodat na ongeveer een kwar tier Ter Leede het heft in handen kon nemen. De beste kans was daarbij voor Frits Hoekstra, die na een doorbraak in het straf schopgebied werd gevloerd. De attent fluitende arbiter Siera wenste de bal evenwel niet op de stip te leggen. De Sassenheimers behielden een overwicht, maar de gevaarlijkste momenten vielen aan de andere kant, waar de Lisser spitsen Nij- kamp en Van Slooten elkaar in het combinatie zeer goed aan voelden. De thuisclub moest het voornamelijk hebben van het in zicht van libero Nico v.d. Fange en de acties van balgoochelaar Johnny Jansen. Tegen de rust begon het peil te zak ken, waarbij men met de 0-0 vre de leek te hebben. Totdat v.d. Fange keeper Van Harskamp een te zacht terugspeelballetje voor schotelde. De actieve Gerard Nijkamp profiteerde hier onmid dellijk van en stelde V. Slooten in staat om beheerst in te tikken (0-1). Nog geen minuut later stond het alweer gelijk. Na een chaotische situatie voor de Lisser goal ging Piet v.d. Heyden goed door, waarna Frits Hoekstra sim pel scoorde. Bijna was hier nóg een treffer op gevolgd, maar een effectvolle indraaier van Mij- Direct na de hervatting was het wel raak. Ben Barthen en Van Sloo ten zetten een gave één-twee op die door Nijkamp met een on houdbare schuiver werd be kroond. Het levendige spel werd hierna nogal ontsierd door we derzijdse overtredingen, die in totaal tot drie boekingen leidden (Barten, Kooy en De Bruyn). Een aandringend Ter Leede trachtte de achterstand ongedaan te ma ken, wat in eerste instantie een aantal kansen opleverde. Piet v.d. Heiden, invaller Benno Kooy (na een vrije trap van v.d. Fange) en een doorgebroken Frits Hoekstra legden echter niet genoeg preci sie in hun schoten. Daarmee was het pleit beslecht voor Ter Leede want in de laatste 20 minuten waren het alleen de uitvallen van de gasten die voor spektakel zorgden. Vlotte com binaties leverden riante moge lijkheden op. Omdat de Lissena- ren geen van alle benutten, bleef het bij 1-2. RUUD DOBBELAAR Een voorzet van diezelfde Bogers vormde de inleiding van de enige treffer voor rust. Van de achter lijn zette hy hard voor en dankzij een toeschietende Hans West geest bleef de bal buiten Spijke- nisse-bezit. Sjoerd Boot kon de bal oppikken en van buiten het strafschopgebied via de handen van Leyen raak schieten. Felheid Het derde doelpunt, dat even daar na volgde, typeerde de felheid in het Noordwijkse spel aardig. Hans Westgeest was op rechts onderuit gehaald en wilde zelf de toegekende vrije trap nemen. Een razendsnel toeschietende Kees Karsten was hem echter net voor en net voor Westgeest boos kon worden en de Spijkenisse- defensie het besefte, kopte de in komende Suttorp raak. De resterende tijd werd voorname lijk doorgebracht met het in brengen van verse krachten. Van Baaren wisselde Molendijk en Reijndertse voor Van Gils en Van Eyk en Eelman bracht Anton van Zoelen nog in het spel ten koste van Tio. Het spelbeeld liet zich daardoor niet wijzigen, Noord wijk bleef overheersen, maar liet het toch bij drie doelpunten. BART JUNG MAN Ter Leede aanvaller Michiel Krop (rechts) lijkt hier doende met een soort "vrije oefening"De merkwaardige pose betreft echter een verwoestende uithaal. Het schot werd overigens gestopt door de Lissese keeper Nico Groeneweg. WEZEP - Quick Boys heeft zich ge revancheerd voor de wanpresta tie tegen Zwaluwen Vlaardingen. In tegenstelling tot een week daarvoor waren de Katwijkse voetballers zaterdag in de partij bij WHC wel bereid zich voor de volle 100 procent te geven Hoewel op het slechte veld in Wezep de schoonheidsprijs bepaald niet te verdienen vieltoonde Quick Boys voor 600 kijkers toch weer het karakter dat juist op het mo ment dat het er echt om gingaf wezig was geweest. Het kwam dan wel niet tot uiting in de uil slag. het bleef 0-0maar trainer Arie Lagendijk kon toch tevreden zijn. "Want ze hebben zich met hun spel gerehabiliteerd"aldus de oefenmeester. "We hadden een slechte week achter de rug na die nederlaag legen Zwaluwen maar nu werd er tenm inste we gewerkt. Van daaruit kunnen i verder bouwen". Niet meer aan dit seizoen, want dal kan gevoeglijk als afgelopen worden beschouwd voor de Kat wijkers, maar Lagendijk kijkt alvast verder vooruit. De Leide- naar, wiens verblijf bij de zater dag-eersteklasser voor een jaar verlengd werd ("Er was een optie voor volgend seizoen, die is geëf fectueerd") wil daarbij niet al te zwaar tillen aan hel feit dal zijn- team zich andermaal schotloos had getoond,een kwaal die maar moeilijk te genezen lijkt bij Quick Boys. "Daar hebben we inderdaad wat meer last van dan anderen" be seft hij "en ik wil er ook niet om heen, maar bij de afwerking moet je toch ook wat geluk hebben Dus moeten we maar niet al te het accent daarop leggen wordt het een enorme voor de ploeg. Het moeilijkste voetbal blijft toch het creëren kansen en dat lukt ze wel". Quick Boys schiep zich ook bij WHC weer voldoende mogelijkheden. Al in de eerste helft, waarin nog van een gelijkwaardige strijd sprake was waren er kansen voor de duidelijk aan vorm winnende vleugelspits Bart Zandbergen. Hij had echter tweemaal vrouwe Fortuna bepaald niet aan zijn zijde mikte éénmaal net naast en ging later wél doelman Goudbeek voorbij, maar vond toen vanuit moeilijke positie alsnog laatste man Dirk Viethuizen opzijn weg. Die verdediger kopte de bal na de inzet van Zandbergen nog weg Vierhuizen toonde zich toch de sterkste speler in de defensie van WHC. De routinier had al eerder op de goede plek gestaan bij een kopbal van middenvelder Freek Rienks (hij verwerkte de bal tot hoekschop) en organiseerde de afweer verder sterk. Althans in het centrum want op de rech terflank maakte Niek Wessels iwgal eens wat foutjes waardoor het sterke Quick Boys-midden veld veelvuldig kon bouwen aan nieuwe aanvallen. De opzet daarvan was ook in de tweede helft goed. Ook in die periode waarin de Katwijkers zich op grond van een grotere conditie en een beter combinatie-vermogen een overwicht verwierven bleven de de goals echter uit. Al was Freek Rienks kopbal op de paal vlak i i de r dicht bij een treffc naai z Omdat die treffer uitbleef, kon WHC nog lange tijd in een beter resultaat blijven geloven. Het bleef bij hopen, want voor veel dreiging kon de ploeg niet zorgen. Alleen als gebruik werd gemaakt van de snelheid van vleugelspits Jacco Veldhuis dreigde er enig gevaar voor het overige kon de sterke Katwijkse defensie de zaak geroutineerd controleren. Waar door de matige scheidsrechter Heyboer de ploegen bij 0-0 kon la ten inrukken naeen harde ,maar sportieve strijd. Lagendijk "Gezien de competitie stand een verplicht nummer, maar voor ons was het dat beslist niet want wij wilden revanche nemen op onszelf. De winst is dat er wel degelijk gewerkt is en mis schien kunnen we nu toch nog voor een leuk competilieslot zor- OUDERKERK AAN DE IJSSEL - Door een 1-3 overwinning bij mid denmoter Spirit heeft Rijnsburgse Boys zijn koppositie in de tweede klasse B behouden. Deze zege van de Rijnsburgers kreeg gestalte in de tweede helft toen uitgerekend Gé Perfors en Henk van der Zwan op schitterende wijze respectievelijk 1-2 en 1-3 scoorden. Uitgerekend de ze spelers kwamen verder gedurende de gehele wedstrijd tot zeer weinig goede acties. Zeer spectaculair waren de eerste drie minuten van de wedstrijd. Spirit vertrok dermate ambitieus uit de startblokken dat RBB-keeper Cees Star al na een minuut de bal uit zijn doel kon halen. Spirit-linksbuiten Gerrit van der Heuvel transporteerde de bal namelijk op maat naar Siem Trouwborst die van dichtbij geen enkele moeite had om het leder achter Cees Star te tikken; 1-0. Twee minuten later kwam RBB al op gelijke hoogte toen Spirit-keeper Gerrit Visser dacht zijn achternaam eer aan te moeten doen. Henk Merbis trok de bal laag en hard voor. Visser stopte de bal wel, maar tot ieders verbazing verdween het in zijn doel: 1-1. Het spelbeeld gedurende de gehele eerste helft zakte hierna naar een zeer bedenkelijk peil. Zowel Rijnsburgse Boys als Spirit wist zich geen en kele scoringskans meer te creëren. Dat Spirit tot weinig offensieve da den kwam was vooral de verdienste van Leo van Delft die Spirits ge vaarlijkste speler Jan de Vrij volledig inpakte. Rijnsburgse Boys startte de tweede helft met Ruud van der Voort als vervanger van de voor de pauze als spelbepaler falende Cor Vreugden- hil. RBB kwam in de beginfase van deze tweede helft niet verder dan wat breiwerk op het middenveld. Totdat na veertien minuten de verdienste lijk spelende Gert Ouwersloot Gé Perfors in de diepte aanspeelde. Per- fors passeerde zijn directe tegenstander en scoorde beheerst de op dat moment verrassende 1-2. Nog geen vijf minuten later was het Henk van der Zwan die al zijn kracht opgespaard leek te hebben om dit in een aan RBB toegekende vrije schop, ongeveer twintig meter van het Spirit-doel, te kunnen leggen. Van der Zwan (na een tikje van Anne Ouwersloot) knalde de bal keihard in de kruising; 1-3. Het predikaat moment-voetballer kon Perfors en Van der Zwan in deze wedstrijd met recht worden opgelegd. Nu de twee punten binnen leken kon Rijnsburgse Boys plotseling wel offensieve daden ontplooien. Uit een voorzet van Henk Merbis kopte Nico Zwaan de bal voor de voeten van Henk van der Zwan. maar die zag zijn inzet gekeerd door Visser. Achter hield Wil Groenendijk de zaken goed onder controle zodat RBB de beide punten binnenhaalde.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15