Het gelegde contact voor het leven leidse agenda „Grondprijs dure huizen een koopje" BOMEN ACHTHOVENERWEG IN EEN MAAND GEKAPT „Etage raadhuis voor cultureel doel Botsing: 3 gewonden DONDERDAG 10 MEI Gastgezinnen nodig om uitwisseling jongeren uit te breiden OEGSTGEEST - "Je moet je aanpassen aan andere men sen, aan een andere cultuur, waardoor je ziet dat een hele boel dingen die je van huis uit misschien belangrijk vindt, helemaal niet zo belangrijk zijn. Je leert ook makkelijker omgaan met mensen". Wervende woorden opgetekend uit de mond van mevrouw Vaandra ger uit Oegstgeest, die nu bijna een jaar een Amerikaanse jongen in huis heeft, terwijl haar eigen zoon gedurende dezelfde tijd bij een familie in de Verenigde Sta ten woont. Deze uitwisseling die zich uitstrekt over bijna geheel Europa en de Verenigde Staten wordt gecoördineerd door de AFS /Interkulturele Jongere- nuitwisseling, eigenlijk een Amerikaanse organisatie, maar nu ook met drie vaste krachten in Amsterdam en een netwerk van over het gehele land verspreide mannelijke en vrouwelijke vrij willigers in Nederland vertegen woordigd. Mevrouw Vaandrager is één van de vrijwilligsters die een beroep wil doen op zoveel mogelijk ouders om buitenlandse kinderen in de leeftijd van 16 tot 18 jaar een be paalde tijd in het gezin op te ne men. Omgekeerd kunnen ook kinderen vanuit Nederland, naar het buitenland worden uitgezon den. "Hoe meer jongeren we ontvangen, hoe meer we kunnen uitsturen", aldus mevrouw Vaandrager die in haar pleidooi wijst op de doel stellingen van de AFS Het gaat er bij deze organisatie om, de deel nemers te stimuleren een open en kritische instelling te ontwikke len ten opzichte van de maat schappij. Verder wil men door de uitwisseling een internationaal gerichte belangstelling bij de jongeren ontwikkelen. Een ande re doelstelling is het lererf om we zenlijke relaties te leggen met "vreemde" mensen. Ook kan een verblijf in het buitenland zonder de ouderlijke hoede de zelfstan digheid en het zelfvertrouwen van 16 tot 18-jarigen verhogen. Mevrouw Vaandrager is zelf als medewerkster tot de organisatie toegetreden omdat, zoals ze zelf zegt, "ik op een bepaald ogenblik het nut van zo'n organisatie ging inzien". "Mijn zoon wilde graag naar het buitenland. We zijn met de AFS in aanraking gekomen. Nu hoefje niet gelijk een buiten lands kind daarvoor terug te ne men, maar dat hebben we toen toch maar gedaan.". Haar zoon die voor een periode van één j aar naar de Verenigde Staten toe is schijnt het erg goed te be vallen, althans zo schrijft hij. "Dat komt omdat ook met de inte ressesfeer van de deelnemers re kening gehouden wordt. Hij deed hier veel aan sport en die moge lijkheid heeft hij daar ook. Met het schoolvoetbalteam waarin hij meespeelt zijn ze kampioen van Californië geworden" Wat het volgen van de middelbare school betreft ziet mevrouw Vaandrager voor Nederlandse jongeren in Engels sprekende landen weinig problemen. Haar zoon zit in de hoogste klas van de High School. De diploma's zijn ook hier te gebruiken. Voor jon gens en meisjes die vanuit het buitenland hiernaartoe komen is het probleem in de regel veel gro ter, omdat nauwelijks iemand de Nederlandse taal beheerst. Daar komt nog bij dat Nederlands voor veel buitenlanders een moeilijke taal is. "Daarom is de inbreng van de gast gezinnen erg belangrijk. Het klinkt misschien wel raar maar het is zelfs een voordeel als men in het gezin waar bijvoorbeeld een Amerikaans kind wordt op genomen, geen Engels spreekt. Dan moet het kind gewoon de Nederlandse taal gaan spreken, eerst met handen en voeten en daarna komt het wel". Mevrouw Vaandrager wijst hierbij op een Italiaans meisje dat nu in Voorschoten bij een pleeggezin zit: "Zij heeft het in het begin erg moeilijk gehad, niet alleen taal problemen, maar ook haar over- Van nieuwbouwwijk Lommerlust WARMOND-"Een koopje". Op deze wijze gaf de heer Corijn (VVD) zijn mening te kennen over de grondprijs die moet worden betaald voor wonin gen in de vrije sector (duur dere koophuizen) in de nieuwbouwwijk Lommer- lust. nomische aangelegenheden waren het er gisteravond over eens dat de huidige prijs 260.- per vierkante meter) te laag is. De algeme ne mening was dan ook dat de grondprijs omhoog moet. De extra gelden die voortvloeien uit deze prijs verhoging zouden gebruikt kunnen worden om de spe ciale woningbouw (minder dure woningen) in de wijk Lommerlust goedkoper te maken. Wethouder Van Schagen deel de nog mee dat het dus niet de bedoeling is om de extra opbrengst voor andere doel einden te gebruiken. Tijdens de vergadering kwam ook de schooltandverzor- staat zal de gemeente zich aansluiten bij de stichting ter bevordering van de tandverzorging in Katwijk. Omdat bij de commissie be kend was dat deze stichting een uitstekend dienstenpak ket heeft, maakte men geen bezwaar zich bij de stichting aan te sluiten. Donderdag Troef, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 29 A, werkgroep homifilie, open café. 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.3 gang vanuit een veel strenger mi lieu en een totaal andere culturele achtergrond. Maar het gaat nu uitstekend met haar. Ze is zelfs van de vijfde naar de zesde klas van de middelbare school over- mm Mevrouw Vaandrager vertelt dat er uiteraard weieens conflictsitua ties ontstaan. Loopt het helemaal vast (wanneer de deelnemer he lemaal niet kan wennen in het ge zin waarin hij terechtgekomen is, of als het gezin niet met hem kan opschieten) dan wordt een raadsman ingeschakeld en een nieuw gezin gezocht. "De jongen die wij in huis hebben voelt ook dat hier een heleboel dingen an ders zijn dan thuis. En dat geeft wel eens moeilijkheden. Hy had in het begin natuurlijk ook taal problemen, maar sociaal gezien doet hij het uitstekend. Hij had laatst toen hij hier zijn verjaardag vierde 37 mensen op visite.". Het is niet zo dat twee gezinnen met elkaar de jongeren uitwisselen. Er vindt van tevoren tijdens bij eenkomsten nogal een vry stren ge selectie plaats. In de eerste plaats omdat er een gebrek aan gastgezinnen en dus plaatsings mogelijkheden is, terwijl de vraag groot is en in de tweede plaats omdat simpelweg niet ie dereen geschikt is om enkele maanden of zelfs een jaar lang in het buitenland door te brengen. En dan moet er een gezin gevon den worden wat toch altijd een beetje past bij het gezin waaruit het kind voortkomt. "De leeftijdsgrens ligt tussen 16 en 18 jaar. Als ze jonger zijn dan zijn ze meestal nog niet zelfstandig genoeg en als ze ouder zijn dan wordt het weer moeilijker om ze onder een leiding te handhaven. En ze kunnen niet zelfstandig weg, op vakantie of zo. Er moet toch altijd een bepaald toezicht zijn. Die zekerheid moeten de ouders ook hebben". Dat deze leeftijdsgrens samenvalt met een belangrijke periode op onderwijsgebied (examens) ziet mevrouw Vaandrager helemaal niet als een bezwaar. "Het lukt erg goed om de jongeren op een gelijke school waarop ze in eigen land zitten, onder te brengen. En op die scholen worden ze altijd goed opgevangen". Dat er meer gastgezinnen nodig zijn blijkt wel uit de cijfers die mevrouw Vaandrager geeft: 150 aanmeldingen, 75 konden weg gaan. "Maar wat allemaal wil ko men is veel hoger. In de Verenig de Staten zijn per school vaak 50 aanmeldingen en daarvan kun nen maar 1 of 2 jongeren overko- De prijzen lopen nogal uiteen om dat de duur verschillend is. Haar zoon heeft 4200 gulden moeten betalen voor het verblijf van een jaar. In dit bedrag is de verzeke ring, de reis (naar Californië), ex cursies en een 14-daagse reis door de Verenigde Staten. "Het gelegde contact blijft voor het leven. De jongen die hier is, is gewoon onze zoon. We hebben met de ouders van de jongen ook leuke contacten. Hij komt uit Harrisburg. Dat waren natuurlijk hele verhalen in ons gezin toen die kerncentrale defect was CHARLES LENNARTZ Studie over verkeers knelpunten in Wassenaar WASSENAAR-Het "Verkeerscon- tact" Wassenaar wil een studie opzetten om een duidelijk beeld te krijgen van de verkeerssituatie in de gemeente. Men zal zich in het onderzoek vooral richten op zo'n 25 knelpunten. Dit idee van het "Verkeerscontact" werd gis teravond overgenomen door het verkeers- en welzij nsoverleg in de gemeente Wassenaar. Men reageerde op een plan van het college om een ingenieursbureau uit Amersfoort een verkennend onderzoek te laten instellen naar de verkeerssituatie in Wassenaar, met name op een 25-tal knelpun ten. Aan de hand van de resulta ten van dit onderzoek zou dan be slist kunnen worden of al of niet een verkeersplan voor de gehele gemeente of voor gedeelten daarvan nodig is. Op dit idee was een reactie binnen gekomen van het "Verkeerscon tact". Deze groep vormt samen met een aantal leden van de commissie technische diensten samen het verkeersoverleg. Het "Verkeerscontact" pleitte er voor nog geen extern adviesbu reau in te schakelen, maar eerst zelf een voorstel voor een be leidsvisie over het verkeer op te stellen en voorstellen te doen voor de oplossing van de knel punten. Het Verkeer- en Welzijnsoverleg van de Vrienden van Wassenaar deed het aanbod een dergelijk stuk op te stellen, dat dan uitein delijk in de raad aan de orde zou moeten komen. Pas daarna zou bekeken moeten worden in hoe verre er nog externe adviezen ge vraagd zouden moeten worden. De raadsleden in het Verkeers overleg stelden zich op het standpunt dat dit aanbod van het "Verkeerscontact" dankbaar moet worden aanvaard. Ook commissievoorzitter burgemees ter Staab en wethouder Van Dingstee vonden het een goede suggestie te beginnen met een studie door het "Verkeerscon tact". LEIDERDORP - Het kappen van de zieke populieren aan de Acht- hovenerweg gaat maandag van start. Het is de bedoeling dat in een periode van drie tot vier we ken 295 bomen verwijderd wor den. De weg zal toegankelijk blij ven voor verkeer, dat echter wel rekening moet houden met ver tragingen tot een half uur. Het verkeer moet namelijk stilgelegd worden i halen vai i verband met het neer- de bomen, het verwij de zijtakken en het af- n de stammen. De bewoners van de Achthovener- weg krijgen een dezer dagen een huis-aan-huisbericht. De uitvoe ring van het karwei is opgedra gen aan de firma Schreuders uit Moerkapelle. Commissie Oude Dorp in eindrapport: LEIDERDORP - De etages boven het winkelcentrum, dat in het huidige raadhuis in Leiderdorp zou moeten komen, dienen een sociaal-culturele bestemming te krijgen. Dit is één uit een reeks conclusies van de commissie "Oude Dorp" uit Leiderdorp die zijn vastgelegd in de eindrappor tage van deze instantie. Een meerderheid van de commis sie vindt een winkelvestiging aan het begin van de Hoofdstraat wenselijk. Vergroting van de winkelvloeroppervlakte moet voorkomen worden, zo stelt de commissie. Men geeft binnen de ze groep de voorkeur aan het be houden van de gevels van het raadhuis en adviseert om in ieder geval een onderzoek naar de mo gelijkheden hiervan in te stellen. In haar doelstellingen voor het ou de gedeelte van Leiderdorp wil de commissie onder andere geen kaalslag, betaalbare woningen, verfraaiing van de woonomge ving, kleinschalige culturele ac tiviteiten en voldoende accom modatie voor schoolsport en an dere ongeorganiseerde sporten. Wat het verkeer betreft wordt voorrang gevraagd voor de voet ganger en fietser zonder het au toverkeer te weren. Ook moet de overlast van weg- en waterver keer worden tegengegaan. De commissieleden geven in hun rapport enkele urgente hoofd knelpunten aan. Op de eerste plaats komt daarbij de doortrek king van de Mauritssingel. Zo lang de deze weg nog niet doorge trokken is moeten maatregelen genomen worden om de huidige verkeersoverlast tegen te gaan. Ten tweede wil de commissie zo spoedig mogelijk een oplossing voor de bestemming van het raadhuis en zijn directe omge ving. Verder wordt nog meer duidelijkheid gevraagd over de bewinkeling, de aanleg van het kerkplein en de rijksweg A4. De geluidshinder van deze weg moet zoveel mogelijk worden bestre den, aldus de commissie. Ook hopen de leden dat zo snel moge lijk iets wordt verbeterd aan het openbaar vervoer tussen het ou de dorp en de rest van Leiderdorp en de regio. Het gemeentelijk woningbezit in het Doeskwartier en de woon omgeving in deze wijk dienen verbeterd te worden. Daarnaast moeten er voldoende mogelijk heden komen voor kort- en lang- parkeerders in het oude dorp. De burgerleden van de commissie stellen het op prijs om het overleg met de gemeente ook in de toe komst voort te zetten, wanneer er zaken aan de orde komen die het oude dorp betreffen. Zoals vorige week in deze krant gemeld werd is de taak Van de commissie vol bracht met het uitbrengen van dit eindrapport. Volgende week woensdag zal de laatste vergade ring gehouden worden. Breehuys, ingang Schoolsteeg Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Vrijetijdscentrum, sportcafé, Go, aar dewerken, 20 uur. Hoge Rijndijk 12, tentoonstelling "Ont wikkelingen in Ikebana en vormen in steengoed", 11-21 uur. yy Volkshuis, Haarlemmerstraat 73 A, Femke, ontmoetingscentrum voor vrouwen, 9.30-12.30 uur; open-sociëteit, 19-21 uur. Leidse Schouwburg, "Het hongeijaar 1566", 20.15 uur. LAK-Theater, LAK-Cinema, 20 en 22.30 VOORSCHOTEN - In de Openbare Bibliotheek i af morgen een expositie van spiegelkunst var De methode van materiaalbewerking die Meijer gebruikt wordt,i bekendin Nederland niet meer toegepast. Uit de beperkte bewerkings mogelijkheden voor glas heeft hij gekozen voor het etsen. Doordat het uiteindelijke resultaat een spiegel is neemt Meijer's werk een unieke plaats in de kunst in. Henk Meijer is een etser bij uitstek. Hij weet uitermate fijnzinnige vormen en lijnen heel speels en knap in het vlak van de spiegel aan te brengen. Het werk van Meijer is heel apart, de effecten zijn verrassend en het bezichtigen zeker waard. De tentoonstelling, die tot 8 juni duurt is geopend: Maandag 14.00-17.30 uur, dinsdag: 14.00-1730 uur en 19.00-21.00 uur, woensdag 14.00-1730 uur, donderdag: 10.00-13.00 uur en 14.00-1730 uur, vrij dag: 14.00-1730 uur en 19.00-21.00 uur, zaterdag: 10.00-13.00 uur. Op de foto een ets op een gebarsten spiegel. Stadhuis, cie. politionele aangelegenhe den, 1 5.30 uur; cie. maatschappelijke aangelegenheden, 20 uur. Gemeentearchief, expositie uitslag te kenwedstrijd, 10-21 uur. Gesprekscentrum, informatieavond over indianen, 20 uur. Vrijetijdscentrum, vrouwenfilm, 21 uur. Noordeinde 2 A, Ned. Ver. van Huis vrouwen, 14 uur. Parlement, Nieuwe Rijn 52, ruilbeurs, 19.30-22 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 4 tot 11 mei, door. Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 071-121060; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel 01717-2525. Indien het na 11 uur's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uit sluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten 'Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond -zr. A. Vriend, flat de Hoge- wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-dienst WASSENAAR - Op de Rijksstraatweg in Wassenaar zijn gistermiddag tijdens een aanrijding ter hoogte van "De Deijl" drie mensen gewond geraakt, terwijl drie auto's totaal vernield waren. Het ongeluk werd veroorzaakt door een auto bestuurd door een Egypte naar. De man, die plotseling moest remmen, probeerde een kettingbot sing te vermijden en belandde op de verkeerde weghelft, waar hij in botsing kwam met een tegenligger. De twee Egyptenaren die in de auto zaten liepen verwondingen op aan hoofd en benen. Een van de andere bestuurders van de vier auto's die bij de botsing waren betrokken liep ook hoofdletsel op. Tijdens de behandeling in een Haags ziekenhuis bleken de twee Egypte naren illegaal in Nederland te verblijven en werden direct overgeleverd aan de Haagse politie. Door het ongeluk ontstond op de Rijksstraatweg een file van 4,5 km. Het herplanten van de bomen langs de Achthovenerweg scoorde tij dens de laatste raadsvergadering waar de plannen voorde gemeen te Leiderdorp op een rijtje wer den gezet (de zogenaamde be leidsplanning) bijzonder hoog. Het project aan de Achthovener weg kwam bij de eerste tien (de Top-tien) van uit te voeren pro jecten terecht). CD A-vrouwen In de zaal van de Zijllaankerk in Wassenaar wordt vanavond van af 20.00 uur het éénjarig bestaan van het Wassenaarse CDA- Vrouwenberaad gevierd. Niet- leden zijn ook welkom. Voor de pauze zal iets worden verteld over het werk van het vrouwen- beraad, na de pauze zal wethou der J.K. van Dingstee het woord voeren over enkele actuele zaken die in Wassenaar aan de orde zijn. Vrienden van Wasse naar De Vereniging Vrienden van Was senaar houdt vanavond haar jaarlijkse algemene ledenverga dering in "de Schaapskooi" op Duinrell. Baron Van Knobels- dorff, dijkgraaf van het Hoog heemraadschap van Rijnland zal aan de hand van dia's een en an der vertellen over de taken van Rijnland. Mevrouw J.A.A. Timerman-Boog- aardt en de heer G.G.J. Noord- over zijn aftredende bestuursle den. Ze worden echter voor her verkiezing voorgedragen. S. de Graaf en G.A.W. Verspyck-Mijn- sen hebben zich niet herkiesbaar gesteld, terwijl mevrouw M.J. Winkel-Cobben haar zetel be schikbaar stelt wegens vertrek uit Wassenaar. Voor de ontstane vacatures worden mevrouw A P. Martinius-Bierman en de heer J.D. Backer kandidaat gesteld. Jeugdkoren De Christelijke Jeugdkoren Voor schoten geven zaterdagavond weer een voorstelling. Deze vindt plaats in het Cultureel Centrum aan de Prinses Marijkelaan 4 in Voorschoten. Aanvang 19.30 uur. Bej aarden vereniging De Wassenaarse Katholieke Be jaardenvereniging houdt zondag een diamiddag in het Jeroenhuis. De heer Paardekooper zal dan dia's vertonen over de feesten van de carnavalsvereniging "De Deijlknotsen" van Wassenaar in vroeger jaren, over de brandweer van weleer enzovoorts. Om 14.00 uur begint de voorstelling. Boottocht De afdeling Leiden en omstreken van de Bond voor Motorisch Ge handicapten (BOSK) houdt za terdag een boottocht. Deze reis werd financieel mogelijk ge maakt door een gift van de carna valsvereniging "De Deijlknot sen", die deze bijdrage gegeven heeft in verband met het jaar van het kind. Het geld is afkomstig van de rommelmarkt die in juni op de Luifelbaan gehouden werd. De voorbereidingen voor de vol gende rommelmarkt zijn trou wens weer in volle gang. Wie iets af wil staan voor de markt kan dat laten weten op teletoonnummer 12187. De carnavalsvereniging zorgt ervoor dat het wordt opge haald. Kopermuziek In de Hervormde kerk van War mond wordt zondag een klein concert gegeven, waarbij ko perblaasinstrumenten centraal zullen staan. Er wordt geconcer teerd door het koperblazersen semble "Soli Deo Gloria" uit Delft en door een koperkwintet. Het geheel staat onder leiding van A. Zuyderduin. Aanvang 14.30 uur. Óp het programma staan onder andere werken van Gabrieli, Strawinski, Purcell, Monteverdi en Grieg. Kaapse Viooltjes Wassenaarder J. Breebaart is in het bezit van een zeer grote collectie Kaapse Viooltjes. Wie daarvoor belangstelling heeft kan maan dagavond tussen 19.00 uur en 21.00 uur komen kijken in de kasjes van de gemeentelijke kwekerij naast het raadhuis, waar Breebaart een deel van zijn col lectie (ongeveer 50 soorten) zal tonen. Wandeling Mensen die dan die maandagavond toch bij het gemeentehuis van Wassenaar in de buurt zijn, kun nen gelijk deelnemen aan een wandeling onder deskundige lei ding door het landgoed "De Paauw". Het is de bedoeling om tijdens de wandeling even een bezoekje te brengen aan de pot tenbakkerij van Joop en Alexandra. Burgerlijke stand dvtG.H. van Doorn en W.G. Martijn zv: L.R. van Schie en E.C. den Os, Daniëlle dv:A. Bervoets en J.H.E. van Zanten, Yun zv:S.K. Hu en Y. Hu, Mi- chiel zv-.E.H.A. Timmermans en M.J. Coom, Maria dvA.M.M. van Eeden en M.P. Onderwater, Rogier zv. J.J.B. Ani- ba en J.M. van Weerdenburg, Abram zv:W. Wildeman en A.W. Keijzer, Miran da dv:C. de Mol en P. den Hollander, Daniel zv:F.W. Iveson en H.M. Cromie, Andrea dv:A.W.F. van Alphen en M.J. Geerlof. Overleden: G.G. van Berkel (1912) echt genote van J. Hoogkamer, W. Carree (1904) echtgenote van J.J. van den Berg, J.M. Rijnders (1924) echtgenote van:J. Verkerk, G.L. Parengkuan (1927), H. Ty- bout (1922) echtgenote van:A. Post. ZOETERWOUDE - Geboren: Jolanda dvP.J.M. van Hofwegen en J.M. Slin gerland, Jolanda dv: A. van der Meij en I. Leensvaart, Sebastiaan zv:P.J. Heidt en A.M.H. Goddijn, Maroesja dv:W.A.M. Luiten en A.C.M. Spruit, Marco zv:S. Zaal en S.W. Gorree. Ondertrouw: C.T.N.M. Deckers en P.H.M. Uljee, I. den Os en G.M. Brandt, F.C. Meijer en M.Q.C. Ammerlaan, R.P.M. van Veen en C.M. van der Salm. Gehuwd: C.T.N.M. Deckers en P.H.M. Uljee. Overleden: A. Overdevest (1893), P. Stutvoet (1898), A. Vink (1917). Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalige marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wo nen, werken, uitkeringen en belastin gen. Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur, donderdagavond spreekuur klachten over politie. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Herengracht 50, tel. 123942. "Spreekuur ma. en di., 10-12.30 uur, woe 13.30-16 uur do. 18.30-20.30 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma 10.30-11.30 uur, Koor Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartien Buurt huis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuind- stadwyk: Herenstraat 45, vrijdag van 10.30-11.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks van 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.00 telefoon 142144. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 - 19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatisch^ overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2