Borussia MG in nood heeft de beste kans og UEFA-Cup Staking Van Impe levert geld op in Neeskens principe rond met Cosmos Nachttoernooi voor veteranen bij LFC Na gelijkspel in eerste finale Gedwongen rust voor Freddy Maertens DONDERDAG 10 MEI SPORT De tweeling v.d. Kerkhof: opnieuw 'in de markt' BARCELONA (ANP) - Johan Neeskens heeft een principe overeenkomst met Cosmos getekend, waarin hij ver klaart, als hij bij Barcelona vertrekt, voor de club uit New York te zullen gaan spe len. Dit meldt het Spaanse persbureau Efe. Het "contract" is getekend in aanwezigheid van de voor zitter van de Amerikaanse club, Rafael de la Sierra, en de manager van Neeskens, Michel Basilevitch, die ver dacht wordt gelden van Jo han Cruyff te hebben ver duisterd. v.d. Kerkhof Alle geruchten en verhalen rondom een eventuele over gang van de Eindhovense in ternationals René en Willy van de Kerkhof naar een bui tenlandse club, worden vooralsnog door PSV-mana- ger Ben van Gelder als publicitaire stuntjes be stempeld. Van Gelder ontkent dat er met welke club onderhandelin gen zijn of nog deze week zul len worden gevoerd over een transfer van de gebroeders van de Kerkhof. Van Gelder: "Hoewel wij op voorhand vrijwel nooit me dedelingen doen over ons transferbeleid wil ik toch wel kwijt dat er nog geen en kele club met ons in contact is getreden om te informeren naar de vraagprijs van de beide Van de Kerkhofs". Het is overigens niet de eerste maal dat René en Willy van de Kerkhof, die zeggen aan biedingen op zak te hebben van Anderlecht, FC Köln en Real Madrid, tegen het einde van het seizoen proberen via dergelijke uitspraken hun marktwaarde te verhogen. Al twee jaar geleden dreigde de van de Kerkhof-tweeling PSV te zullen verlaten als geen gehoor zou worden ge geven aan hun financiële verlangens. René en Willy van de Kerkhof zullen bin nenkort met de PSV-leiding rond de tafel gaan zitten om te spreken over een meerja rige verbintenis. Beiden wil len namelijk met PSV een vijf-jarig contract afsluiten. Wel lijkt het zeker dat Toine van Mierlo, die pas dit jaar deel uit maakt van de PSV- selectie, eind dit seizoen - evenals trouwens Gerrie Deijkers - de Eindhovense landskampioen gaat verla ten. Van Mierlo heeft deze week besprekingen gevoerd met het Belgische Beerschot. Voor de Engelse league werd gisteravond één wedstrijd gespeeld. Nottingham Forest versloeg Manchester City met 3-1. Portugal klopt ook Noren (0-1) in voorronden OSLO (ANP) - In een wedstrijd voor groep 2 van de voorronden van het toernooi om het Europees kampioenschap heeft Portugal gisteravond in Oslo met 0-1 van Noorwegen gewonnen. Stand in groep 2: 1. Portugal 4-7, 2. Oostenrijk 5-6, 3. België 4-4, 4. Schotland 3-2, 5. Noorwegen 4-1. LEIDEN - De Leidse voetbalclub LFC organiseert vrijdag voor de negen de keer het "nachttoernooi" voor veteranen. Deelnemende verenigin gen zijn ditmaal LFC, SOA, KRV. Stompwijkse Boys, Alphen, Texas DHB, Randstad Sport en Unitas Leiden. De ploegen worden ondergebracht in twee poules, waarin de eerste wed strijden om 19.30 uur beginnen. De finale staat gepland op 00.15 uur. Oegstgeest De jubilerende vereniging Oegstgeest organiseert zaterdag een toernooi voor A en B junioren, in het kader van de festiviteiten rond het 50-jarig bestaan. Bij derdeklasser DOCOS worden zaterdag en zondag toernooien gehou den voor D en E en B en C junioren. De aanvang van de wedstrijden op beide dagen om 9.30 uur. BELGRADO (GPD) - Een club in degradatiezorgen heeft de beste kans om over veertien dagen gehuldigd te wor den als de nieuwe houder van de UEFA-Cup. Borussia Mönchengladbach, in de Bundesliga nog angstig dicht bij de fatale drie onderste plaatsen, behaalde in het stadion van Rode Ster een gelijkspel (1-1), dat prima uitzichten biedt op herovering van het kleinood. NEC, Witkamp, Wimmer en Heynckes zijn gestopt met voet ballen op hoog niveau, Bonhof en Jensen zijn afgereisd naar Spanje en de elfde, Klinkhammer, is geblesseerd. Een nieuwe ploeg, die in Belgrado voor 100.000 dolenthousiaste Joegoslaven de zenuwen in be dwang diende te houden. De eerste fase van het duel kwam Borussia door ten koste van twee hoekschoppen en een schop van Sestic in buitenspelpositie tegen de paal maar daarna (22ste mi nuut) sloeg Rode Ster wèl toe. Muslin deed op rechts het voor bereidende werk, gaf de bal ver volgens voor naar Sestic, die van dichtbij kon scoren. Slechts één maal werd Borussia in de eerste drie kwartier gevaarlijk, via een schot van Kulik, dat door de boomlange doelman Stojanovic over de lat gewerkt werd. Beste man in de ploeg van Borus sia, de scheidende Berti Vogts. Hij moest in de matige defensie vaak corrigerend optreden. Lat- tek: "Berti heeft na zijn terugkeer pas drie keer gespeeld en toch is hij nu al een niet meer weg te denken pion in mijn elftal". Met Vogts verloor de Europese top- ploeg van weleer niet meer. Winst tegen MSV in de halve finale van de UEFA-Cup, gelijke spelen te gen Schalke en Köln in de com petitie. Maar dinsdag is het gedaan, dan neemt Berti afscheid. Het defini tieve einde? Tenslotte haalt Jo- De Duitsers stonden gedurende een groot deel van de wedstrijd met de rug tegen de muur, maar konden zich dank zij hun grotere routine en ervaring, opgedaan in de keiharde vaderlandse compe titie, staande houden. Tegen de geïnspireerde Joegosla ven kon Borussia het zich niet permitteren een rustig avondje te nemen, maar toch bestond bin nen de equipe van Edo Laltek een stroming die met minimale inspanning het eerste part van de UEFA-Cupfinale wenste af te werken. Berti Vogts behoorde daartoe: "Zo'n zege in de Europa Cup is natuurlijk mooi, maar het behoud van de plaats in de Bun desliga is veel belangrijker. Za terdag spelen we tegen Darm stadt, misschien wel de belang rijkste wedstrijd van het seizoen. Winnen we, dan is het bijna zeker dat we ons handhaven". Zijn jongere collega's willen de kans om zich aan het Europese front te manifesteren echter niet laten liggen. Internationals telt Borussia niet meer en van het elf tal dat in 1975 FC Twente in de eindstrijd van de UEFA-Cup te rugwees (0-0 in Düsseldorf, 5-1 in Enschede door drie doelpunten van Heynckes, volgend jaar de opvolger van Lattek als trainer) stonden alleen Vogts en Simon sen gisteravond bij de aanvang in de basis. Kleff en Danner zijn naar de reservebank verwezen, Surau speelt bij het Nijmeegse Rode Ster en wordt opgevangen doorzijn ploeggenoot Savic. De Borussiaverdedi- han Cruijff de voetbalschoenen ook weer uit het vet. Berti: "Vol gend seizoen treed ik in dienst van de Duitse voetbalbond. Spe len doe ik dan beslist niet meer. Maar de kans dat ik na mijn af- scheidswedstrijd toch nog voet bal, is wel aanwezig. Zolang Bo russia zich niet voor degradatie veiliggesteld heeft, blijf ik voet ballen". Borussia kan zijn inbreng nog niet missen. Dat bleek ook in de tweede helft. Eenrichtingsver keer naar het doel van Kneib, dat geen succes opleverde, omdat de LEON (ANP) - Lucien van Impe heeft gisteren zijn eerste zege in dit seizoen behaald door de 15e etappe van de Ronde van Spanje, van Gijon naar Leon over 161 kilome ter, op zijn naam te schrijven. De Belg ontsnapte twee kilometer voor het einde uit een kopgroep van elf renners en had op de eindstreep zes seconden voorsprong. Joop Zoetemelk eindigde op de zevende plaats en behield vrij simpel de leiding in het algemeen klassement. De 15e etappe werd gekenmerkt door een onstuimig tempo. On danks het feit dat er drie bergen waren opgenomen, schommelde de snelheid rond de 42 kilometer per uur en kwamen de eerste renners anderhalf uur eerder aan de eindstreep dan in het tijd schema was voorzien, ondanks de consternatie aan het slot van de etappe. In.de laatste kilometers werd de ka ravaan het slachtoffer van een be toging van mijnwerkers uit Figa- redo. Uit protest tegen de mijndi- rectie, die de laatste drie maan den geen salarissen uitkeerde, hadden zij het wegdek bezaaid met spijkers. Het gevolg liet zich niet moeilijk raden. Eén voor één moesten de coureurs van de fiets om van band te verwisselen. Van de consternatie maakte Van Impe gebruik om twee kilometer voor het einde met goedkeuring van Zoetemelk de beslissende demarrage te plaatsen. De Span jaard Heradia werd tweede op zes seconden, voor Polléntier (Belg), Seznec (Fra), Memendez (Spa), Ruperez (Spa) en Zoetemelk. Cees Bal eindigde als 44ste op 7.34, Frits Pirard werd 58ste op 11.26. Algemeen klassement: 1. Zoetemelk (Ned) 75.27.49, 2. Galdos (Spa) op 2.03.3. Esparza (Spa) op 2.19, Van Impe (Bel) op 4.59,8. Torres (Spa) op 5.43, 9. Seznec (Fra) op 6.45,10. Lo pez Carril (Spa) op 7.10. Romandië Henk Lubberding heeft de leiders trui in de Ronde van Romandië slechts kort om de schouders ge had. Na dinsdag de proloog ge wonnen te hebben, moest hij gis teren het tricot afstaan aan Giu seppe Saronni. De 22-jarige Ita liaan toonde zich in de eindsprint van de eerste etappe, die van Neuchatel naar La Chaux-de Fonds voerde over 181 kilometer, de snelste van een kopgroep van 26 renners. Door de zege streek Saronni twin tig seconden tijdsvergoeding op, ruim voldoende om Lubberding in het algemeen klassement van de eerste plaats te verdringen. Overigens was de coureur.uit de ploeg van Peter Post met een vierde plaats wel de beste Ne derlander. Hij werd op de voet gevolgd door Johan van de Vel de, de ronde-winnaar van het vo rig jaar, die op de vijfde plaats be slag legde. Uitslag: 1. Saronni (Ila) 181 km in 4.59.44 (met bonificatie 4.59.24), 2. De Witte (Bel) z.t. (met bonificatie 4.59.34), 3. Laurent (Fra) z.t. (met bonaficatie 4.59.39), 4. Lubber ding (Ned) z.t., 5. Van de Velde (Ned) z.t., 20. Pronk (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Saronni (Ita) 5.01.07, 2. De Witte (Bel) op 11 sec., 3. Lubberding (Ned) op 17 sec, 4. Laurent (Fra) op 18 sec, 5. Peeters (Bel) z.t., 6. Wolfer (Zwi) z.t,, 7. Jonhansson (Zwe) op 18 sec, 8. Van de Velde (Ned) op 20 sec., 18. Pronk op 24 Duinkerken De eerste etappe in de Vierdaagse van Duinkerken is geëindigd in een massasprint. De Belg Mare Demeyer won voor zijn landge noot Daniel Willems. Piet van Katwijk werd derde en Cees Priem vierde. De 207 kilometer lange etappe had Duinkerken als start- en finishplaats. BRUSSEL (ANP)-De Belgische profwielrenner Freddy Maertens (foto) moet enkele maanden rust houden in verband met zijn gezondheids toestand. De reden is vermoedelijk een te zwaar beladen programma in de afgelopen twee a drie seizoenen. Maertens zal voorlopig onder medische controle staan. Zijn programma zal dagelijks bestaan uit een lichte training. Aan wedstrijden wordt dit seizoen niet meer gedacht. Voor Freddv Maertens, die op 19 februari van dit jaar 27 werd, heeft de val die hij maakte in de Ronde van Italië 1977 (nadat hij vijf etappes had gewonnen) en waarbij hij een polsfractuur opliep, een ommekeer betekend in zijn tot dan stormachtige carriëre. Hij werd gezien als de opvolger van Eddy Merckx. Duitse goalie én Berti Vogts op doken waar het gevaar het meest dreigend was. Aangemoedigd door 100.000 toe schouwers. die de clubkas spek ten met ruim één miljoen gulden, stormde Rode Ster. Borussia kwam aan behoorlijk counteren niet toe en toch prijkte een kwar tier na rust plotseling de gelijk maker op het scorebord. Een ei gen doelpunt van middenvelder Jurisic. Hij werkte een voorzet van Frank Wohlers langs doel man Stojanovic. Tegen de ver houding in, dat zeker. Heel even nog herstelde Rode Ster zich, maar de krachten voor een slotoffensief ontbraken. Zodanig zelfs dat Borussia in de slotfase nog de beste kansen kreeg. Lie- nen had de Duitse uitgangsposi tie nog meer glans kunnen geven als hij alleen voor de Joegoslavi sche doelman het hoofd koel ge houden had. Hij faalde en zorgde daarmee dat over veertien dagen nog wat spanning rest. Rode Ster kan namelijk terugkijken op de uitstekende verrichtingen in de uitwedstrijden tegen de Spaanse nummer twee. Sporting Gijon. en ook hield men de Engelse Lea gue-clubs Arsenal en West- Brom wich op eigen terrein op 1-1. Lattek: "De strijd is inder daad nog niet gestreden. Rode Ster heeft bewezen een technisch bekwame ploeg te hebben, maar we kunnen er toch niet onderuit: wij hebben de beste vooruitzich ten op de UEFA-Cup". ADVERTENTIE Hedenavond 19.00 uur De competitiewedstrijd L.F.C.- Blauw Zwart Terrein: Boshuizerkade Scores in de eerste divisie gespeeld. De karakteristieken zijn: Telstar-Eindhoven 0-1 (0-0). 62. Schapendonk 0-1Scheidsrechter Klint. Toeschouwers: 2200, SC Amersfoort-FSC 1-1 (0-0). 80 Prauser 0-1, 87 Vlu-tstra 1-1. Scheids rechter Thomas. Toeschouwers: 1500. Willem II-Dordrecht 5-0(1-0). 38. Van Rooy 1-0, 54 en 62 Roemgens 2-0 en 3-0, 65 en 78 (beide doelpunten uit een straf schop) Havermans 4-0 en 5-0. Scheids rechter Janssen. Toeschouwers: 3100. Amsterdam-Wageningen 3-1 (S-0). 9 Van Bommel 1-0. 16 Stout 2-0. 46 Stout 3-0. 82 Van Vijfetjken 3-1. Scheidsrech ter Keizer. Toeschouwers: 450. SVV-Heracles 2-1 (1-0), 7 Peitsman 1-0. 63 Bekkenutte 1-1, 81 De Haan (strafschop) 2-1Scheidsrechter Van der Laar. Toeschouwers: 1000. Den Bosch-Excelsior 2-1 (1-1). 29 De Groot 1-0, 37 Piasmans 1-1, 59 Van der Horst 2-1. Scheidsrechter Jonker. Toe schouwers: 5500. Stand Excelsior 29 17 6 6 40 60-28 Groningen 29 16 8 5 40 45-26 Fortuna/SC 30 15 10 Den Bosch 30 14 9 Willem II 29 12 12 Graafschap 29 13 10 Eindhoven 29 10 16 Wageningen 29 12 9 5 40 52-31 7 37 46-33 5 36 48-29 6 36 49-32 3 36 36-22 8 33 46-38 cles 29 9 9 11 27 37-35 11 5 13 27 40-49 9 9 12 27 41-38 9 9 12 27 30-42 9 8 12 26 32-38 8 8 13 24 32-41 8 8 14 24 30-46 8 7 13 23 33-46 5 10 12 20 25-36 29 6 5 18 17 27-65 30 5 4 21 14 30-65 Excelsior en Telstar perio- VOETBAL - Lokomotive Kosice heeft de Tsjechische voetbalbe ker veroverd. In de eindstrijd versloeg het Banik Ostrava met 2-1. Bij de rust was de score ge lijk: 1-1 Hei Veenda Amsterdam Heerenv. I Telstar SVV Cambuur Helmond/Sp 1 Vlaardingen V£/?Sl46£rt//£/P //YP£ T/M/£ A/&;/?SPPS AVr/ZZ7yJf-//P£/?A/£ZZOZO <SS3£ss£f/ep

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17