LMHC in pover duel naar belangrijke zege Sp art aan - atle ten op de voor Danaïden snoept Pams punt af SARONNI WINT IN ZURICH Forescate mist promotie SIEBRAND ROELL MATCHWINNAAR TEGEN BLOEMENDAAL: 1-0 Kostbaar gelijkspel Leidse overgangsklasser (6-6) MAANDAG 7 MEI 1979 PAGINA 19 SPORT SPORT SPORT De Leidse aanvallers v. d. Berg (l) en De Regt staan mach teloos; Bloemendaals Wouter Pont verdedigt uit. ZURICH - Nederlanders hebben geen belangrijke rol kunnen spelen in de Grote Prijs van Zü- rich, de Zwitserse klassieker die meetelt voor de wereldbeker der Merkenploegen. Winnaar werd de Italiaan Guiseppe Saronni voor zijn landgenoot Francesco Moser. Het tweetal had vijftien seconden voorsprong op een groep van dertig man. Henk Lubberding was met zijn negen de plaats de beste Nederlander. Gerrie Knetemann werd vijfen twintigste. Voor Moser was de sprintnederlaag in de Grote Prijs van Zürich een herhaling van vorig jaar. Toen moest hij eveneens het hoofd buigen voor een mede-vluchten Didi Thurau. Nu toonde aartsri vaal Saronni zich de sterkste. De ze was zo blij met zijn overwin ning, dat hij het uitschreeuwde van pure vreugde. Het betekende dan ook zijn eerst echte zege van dit seizoen, waarin hij tot nu toe genoegen moest nemen met be scheiden klasseringen. Als je dan nog uitgerekend de tegenstander vloert wiens populariteit door de recente successen in Gent-We- velgem en Parijs-Roubaix, is zo'n uiting van blijdschap overigens niet verwonderlijk. De strijd om het 66ste kampioen schap van Zürich had deze keer niet het karakter van andere ja ren. Het aloude obstakel, de Re- gensberg, moest weliswaar drie keer genomen worden, maar ditmaal vanuit andere richting zodat enkele klimpartijen ach terwege bleven. Zodoende kon het gebeuren dat een peloton van zo'n tachtig man aan het laagste koersuur begon. Een vroege vlucht van zeven man (met de Zwitser Mutter als representant van de ploeg Post en een solo van de Noor Knudsen hadden nog geen bressen kunnen slaan. Toen Knudsen na 235 kilometer zijn vlucht had moeten opgeven was een valpartij één van de be langrijkste oorzaken dat er toch nog een afscheiding kwam. Sa ronni en Moser gaven tenslotte in de laatste twintig kilometer nie mand een kans om een Italiaans festival te verhinderen. LEIDEN - Op de uitslag na, kan de hockey-wedstrijd Lei- den-Bloemendaal maar beter zo snel mogelijk vergeten worden. Hoewel de 1-0 overwinning van de Leidenaars een prima prestatie mocht heten was deze ontmoeting, op enkele spaarzame momenten na, nauwelijks het aanzien waard. De schuld daarvoor kan voor meer dan de helft op Bloemendaalse schouders worden gelegd. De ploeg van Theo Doyer speelde ver onder het normale niveau, waar mee Leiden naar alle waarschijnlijkheid wél was kleinge- kregen. Volgens het programmaboekje van LMHC zou de uitslag in sterke mate afhankelijk zijn van de vorm van de zojuist met het Ne derlands elftal uit Australië te ruggekeerde Theodoor Doyer. De stille "hoop" dat Doyer zijn internationale inspanningen in de hoofdklasse-competitie met een terugval zou moeten beko pen, kwam niet uit. Maar boven dien werd de invloed van de Bloemendaalse middenvelder overschat. Doyer speelde tegen Leiden een redelijke wedstrijd, maar zag zich in zijn soms briljan te acties te weinig door ploegge noten gesteund. Na ruim een kwartier had Leiden het ritme, dat door enkele weken stilstand wat was weggezakt, weer een beetje te pakken. In de tot dan toe zeer rommelige wedstrijd werd toen door LMHC enige lijn ge bracht. Het was opvallend dat de geroutineerde Bloemendalers dat organisatievermogen niet aan de dag konden leggen. Laatste man Wouter Pont zou weliswaar zeventig minuten lang zijn best doen om het spel telkens te ver leggen, eenmaal op het midden veld gekomen viel er bij Bloe- mendaal geen opbouw meer te herkennen, waardoor de actief storende Leidenaars voldoende kansen kregen om de tegenstan der te weren. Het falen van de an dere vedette, Cees-Jan Diepen veen maakte het er voor Bloe- mendaal ook al niet beter op. Desondanks waren er wel een paar kleine kansen, die het Leid se hart even sneller deden slaan. Met name voor Doyer, wiens sprintvermogen op iedereen, uit gezonderd bewaker Paul de Regt, grote indruk maakte, maar ook voor Koert van der Linden, en de opkomende Kooyman. Korte duur Het overwicht dat Leiden tegen het einde van de eerste helft wist te krijgen was van korte duur, maar lang genoeg om, zoals later zou blijken, de wedstrijd te beslissen. Ook in de Leidse aanvalsmachine haperde wel wat. De beslissing van trainer Rein Grippeling om in de basisopstelling Jeroen Leenen te verruilen voor Edwin Dekker, was met het oog op het had de Leidse aanval enkele nuten voor rust de weg naar de vijandelijke cirkel definitief ge vonden. Ondanks "shoot" mocht aanvoerder Henk van Veen de bal in de Bloemendaalse cirkel op Siebrand Roëll afspelen. Verde diger Frank Snethlage was de enige die, staande op zijn doellijn, Roëll op dat moment nog van het scoren kon afhouden. Het optre den van Snethlage leverde Lei den echter een strafcorner op en bij de afwerking daarvan was er niemand meer om Roëll af te stoppen. Vallend pushte hij de bal achter doelman Ad Boelaars; 1-0. Een inzet van Rob Feenstra (34ste minuut) schaafde de lat en was de afsluiting van Leidens korte overwicht. Niet passend Weliswaar was er na de rust aan de zijde van Bloemen daal meer in spanning te bespeuren, maar echt gevaarlijk kon de ploeg toch iniet worden. De duimschroeven die men Leiden poogde aan te zetten, pasten niet en misten der halve hun werking. Zeker toen Grippeling Jeroen Leenen alsnog inzette en de "zwakke plek Dek ker" uit de ploeg werd gehaald. Individueel knappe acties van de Bloemendalers liepen juist door het solistische karakter stuk op de Leidse verdediging die bij ge legenheid uit elf man bestond. Coach Bovenlander wisselde Mark van 't Noordende nog wel voor Paul Verschoof, maar dit bracht Bloemendaal slechts een verse kracht en geen nieuwe tac tiek. De laatste noemenswaardi ge kans kwam via Theo Doyer die de Regt en Quirijns uitspeelde, vervolgens de herstelde de Regt nogmaals met een kluitje in het riet stuurde en de daarop ontsta ne scoringskans verprutste. Ge vaarlijker dan alles wat Bloe mendaal kon presteren, waren de schaarse counters van LMHC. Dat in de allerlaatste minuut Wouter van den Berg zijn knappe actie niet met een doelpunt kon bekronen, zal Leiden gegeven de uitslag, weinig hebben kunnen schelen. ROLPH PAGANO LEIDEN/DEN HAAG - Leden van de Lissese atletiekver eniging De Spartaan en van de Leidse clubs De Bataven en AV Holland hebben zich het afgelopen weekeinde tij dens de kampioenschappen van het KNAU district West II (de provincies Zuid-Hol land en Zeeland) goed ge weerd. Veel ereplaatsen gin gen op de kunststofbaan aan de Haagse Zuidlarenstraat naar deelnemers van boven genoemde clubs waarbij vooral opviel dat De Spar taan op het ogenblik over veelal talentvolle jongeren beschikt. Van de Lissenaren trad A-ju nior John van Loon op de voorgrond met een overtui gende titel bij het verspringen (6.80 m), eveneens een titel op de 100 m (11.21 en een sterke 110 m horden in'15.8 sec. Hans van Tol zegevierde bij het hinkstapspringen jongens A met 13.38 m terwijl Miranda van de Meer bij het hoog springen meisjes A ook al voor een eerste plaats zorgde met 1.55 m. Van de Spartaan kwamen ech ter ook andere junioren tot knappe verrichtingen zoals Martin van Rijssel op de 400 m jongens A (52.6), Paul de Koning bij de jongens B met een kogelstoot van 12.46 m en een hoogtesprong van 1.75 m, Rob de Kwaadsteniet met kogel jongens B 12.70 m, Tom de Koning met kogel jongens B ll.llm, Ronald Wiersma meteen 1500 m bij de jongens B in 4.16.5 en John v.d. Zwet met een 400 m bij de jongens A in 53.5 sec. Ook aan het seniorenfront de den Spartaan-leden van zich spreken. Peter van Noort, die de slingerkogel weer heeft opgevat, zegevierde op dit onderdeel bij de heren met 47.56 m. Zijn broer Nico kwam met de slingerkogel tot 40.88 m maar wierp de discus verder. 44.02 m. Bij de dames r op de 1500 m een twee de r Le de Poel met 4.49.0. Jeanet Bosman liep op de 400 m naar een derde plaats in 58.9 sec terwijl Marian van de Niet goede sprints afleverde: 100 m in 12.4 en 200 m in 25.8. Opmerkelijk snel waren Bata ven-leden dit weekeinde op de 400 m. Sandra Dorlas won bij de B-meisjes in 58-5 sec en voegde daar ook nog een 400 m aan toe. Tina Buntsma was bij de A-meisjes de snelste op de 400 m in 59.1 en noteerde op de 200 m 26.2. Maries Hunck werd derde op de 400 m meisjes B in 59.8 en liep de 800 m in 2.22.4. Van de dames liet Anne Politiek een redelij ke 61.6 op de 400 m klokken. Ook op de 1500 m gingen de Ba taven-deelnemers snel. Bram Wassenaar werd bij de heren districtskampioen in 3.54.1 terwijl Marina van Schie dit onderdeel bij de dames won in 4.39.5. Zij liep voorts een 800 m in 2.18.6. Kees van Klink liet op de 1500 m zien dit jaar sterk te zijn vooruit gegaan met 3.59.8. Ook de 800 m ging goed met een tijd van 1.57.9. Lia Verbeek kwam bij de dames op dezelfde num mers als Van Klink uit. Haar prestaties: 800 m in 2.16.8 en de 1500 m in 4.50.7. Verder testte van De Bataven Koen Gijsberts op de 200 m zijn vorm uit en dat leverde een tijd van 21.6 sec op. Aan de finale nam hij overigens niet deel. B-junioren Paul Oomen had een goede hoog tesprong van 1.80 m en liep op de 800 m in 2.05.8. Van de AV Holland haalde Kees Riemens bij het speerwerpen heren de districtstitel binnen met 55.56 m. Eveneens een ti tel was er voor B-junior Mi- chell Moll op de 400 m die tot 53.8 sec kwam. Sterk was de sprint die Alfred Verhoef op de 100 m heren afleverde in 11.0 sec terwijl Bert Paauw en Roel Hendriksen op de 400 m horden heren ook goed voor de dag kwamen met resp. 57.3 en 58.3 sec. Martien van de Hoorn demon streerde op de midden-af stand een behoorlijke vorm met een 800 m in 1.57.7 en een 1500 m in 4.03.9. Op laatstge noemde afstand kwam Ma rion Komdeur bij de dames tot 4.52.6. Bij de jeugd noteer de B-juniore Nettie Brussee op de 800 m een beloftevolle tijd van 2.26.9 en kwam A-ju- niore Mildred Boon met de kogel tot 9.26 m en met de speer tot 30.04 m. Julia Tol wierp de speer bij de dames naar 30.70 m en B-juniore Es ter Goddijn sprintte op de 100 Van de AV Leiden deed Gerrie Lodder het op de 400 m meisjes B niet onverdienste lijk (63.3) en kwam Kees van Manen op de 1500 m jongens A tot 4.12.5. Cokki v.d. Schoot van het Katwijkse Rijnsoever liet een aardige speerworp van 28.72 m opmeten. LEIDEN - Een ongelukkig gelijk spel tegen Aeolus heeft Forescate de promo tie naar de tweede klasse gekost. De Voorschotenaren die, om kop loper Zoetermeer voorbij te stre ven de volle winst uit de ontmoe ting van gisteren hadden moeten halen, bleven op 0-0 steken, en kwamen daarmee op de gedeelde eerste plaats. Het betere doelsal do wees Zoetermeer als promo vendus aan. In de tweede klasse heeft Room burg in de eindrangschikking de derde plaats ingenomen. Zater dag werd met 3-2 van Groen-Geel gewonnen. Bij rust was de stand 1-1, dankzij een doelpunt van Kees Wendt. Na de hervatting kwamen de Lei denaars aanvankelijk met 2-1 achter, maar een door Kees Wendt benutte strafbal, en het daaropvolgende velddoelpunt van John Kosters bracht de eind stand in het voordeel van Room burg: 3-2. Nol van der Drift ver diende met zijn poging om twee vechtende spelers uit elkaar te houden een rode kaart in deze, overigens verder rustig verlopen ontmoeting. Gisteren verloren de Roomburgers met 0-1 van Te Werve, dat daar mee definitief aan degradatie ontkwam. Een frommelgoal in de beginfase van deze wedstrijd be zorgde Te Werve dit enigszins geflatteerde resultaat. LEIDEN - Het Leidse De Danaïden heeft in de Overgangsklasse korfbal voor de stunt van de dag gezorgd door één van de kampioensgegadigden een kostbaar punt af te snoepen. Daarmee kwam de ploeg een punt dichter bij mede-degradatiekan didaten AKC en DTV. A.s. donderdag spelen de Lei denaars een inhaalwed strijd, die hen op de derde plaats van onder kan brengen met alle uitzicht op behoud. Fides Pacta heeft de zaak ook nog in eigen hand, hoewel de neder laag tegen DOS de ploeg van BASKETBAL - Tijdens een inter nationaal toernooi in Lyon heeft Frankrijk een verrassende over winning behaald op het team van de Verenigde Staten. Het werd Hans van Zonneveld nog verder deed zakken. Het belangrijke treffen tussen Pernix en TOP eindigde onbeslist, TOP behield daardoor de leiderspositie. In de derdeklasse zijn de beslissingen al gevallen. Warmond degra deert door de nederlaag op Nieuwerkerk, terwijl KNS on danks verlies in veilige haven kwam, omdat TOV eveneens verloor en daardoor niet meer genoeg punten kan verzamelen om de Oegstgeestenaren in te halen. Pams-De Danaiden 6-6 (5-3). Zel den zullen de laatste minuten zo veel leed, pijn en geluk hebben gebracht als in deze wedstrijd. Met nog zes minuten te spelen slaagde invalster Yvonne Ka rn er li ng-Devilee er in De Danaï den naast Pams te zetten 6-6. Maar in dezelfde minuut moest de uitstekend spelende Pieter Koornneef wegens een oude knieblessure het veld verlaten en omdat coach Gerard Bos even daarvoor reeds een wissel had toegepast, bleef er voor Bos niets anders over dan de geblesseerde Simon Boot in te zetten. Pams-De Danaïden werd voor het publiek een aantrekkelijke wed strijd. In de beginfase scoorden beide teams over en weer. Bij 3-3 slaagde Pams er in tot 5-3 uit te lopen en direkt na rust leek De Danaïden op een definitieve ach terstand te zijn gezet. Uitstekend verdedigingswerk van Hans v. d. Leek en Pieter Koornneef echte;- gaf uiteindelijk de doorslag. De aanvallen van de Leidenaars werden veelvuldiger en gevaar lijker. Elly van Spelden gaf het startschot voor de achtervolging, terwijl de strafworp die Cees Christiaanse verzilverde de Lei denaars een flinke opsteker gaf met het gewenste resultaat. Doelpunten: Elly van Spelden (2x), Cees Christiaanse (2x), Pie ter Koornneef en Yvonne Ka merling. Fides Pacta-DOS 6-7 (1-2). Het wordt nu toch wel oppassen voor de ploeg van Hans van Zonne veld. Ook nu werd onnodig een wedstrijd uit handen gegeven. Het lukt de Leidenaars niet meer om de kansen die ze in elke wed strijd weten te scheppen, om te zetten in doelpunten. In de eerste helft waren er legio mogelijkhe den, maar alleen Dik Onderwater bleek de korf te kunnen vinden. In de tweede helft was het schot wel wat beter verzorgd, maar omdat DOS steeds een marge van twee punten behield (2-4, 3-5, 4-6, 5-7) kwamen de Leidenaars niet langszij. Voor Fides scoor den Dik Onderwater (2x), Wim Piket (3x) en Piet Rijsbergen. Pernix-TOP 7-7 (5-3). Een eind stand waar beide ploegen na af loop dik tevreden mee waren. Pernix speelde in de eerste helft uitstekend, maar moest in de tweede helft gas terug nemen. TOP zag in de tweede helft kans het initiatief naar zich toe te trek ken en kwam in de 83e minuut op een verdiende 6-7 voorsprong. Pernix-invalster Ria Laman bracht met haar eerste actie al verandering in deze stand: 7-7. In de eerste helft kwam Pernix via 1-0 en 3-3 op een comfortabele 5-3 voorsprong en het vertoonde spel gaf eveneens aanleiding te denken aan een onverwachte Leidse zege. De tempo-wisseling van de Sassenheimers in de tweede helft was voor Pernix evenwel te veel en al snel liep TOP de achterstand in. Bij 6-7 le ken de Sassenheimers de zege naar zich toe te trekken, maar een onachtzaamheid bij een Pernix- wissel werd de Sassenheimers toch nog noodlottig 7-7. Scores TOP: Hans Oudshoorn (2x), Jan Willem Simmelink (2x), Anne- miek Keuning, Dirk Meijer. Voor Pernix scoorden: Janko Breed- ■veld (3x), Liesbeth Brokaar en Kees v. d. Kraan 2x). De Algemene-Merwede 8-3 (5-1). De meeste treffers werden voor rust gemaakt. In de eerste helft draaide De Algemene als van ouds. Ruud van Vliet zorgde weer voor een snelle en traditionele opening 2-0, een score die door Bert Mollooy, Wim van Iterson en Greet Verlind werd uitgebouwd tot 5-1. Na de rust liep De Alge mene binnen zeven minuten zelfs nog verder weg (7-2) door Truus van Vliet en een magnifieke wijkbal van Wim van Vliet, maar de ploeg had daarmee wel alle kruit verschoten. De wedstrijd zakte naar een bedroevend peil. De wissels die Bart Lambooy in de laatste 15 minuten nog inlaste (Ineke Harland en Jeroen de Boer), brachten daarin geen ver andering. Ruud Swaak bepaalde de uitslag tenslotte op 8-3. Crescendo-Ten Donck 5-3 (2-3). Een zeer onrustig Crescendo zag in de eerste helft geen kans Ten Donck van zich af te schudden. De gebroeders Simmelink en de zusjes Westerbeek van TOP in de verde diging tegen Liesbeth en Kees Brokaar van Pernix. Bij rust was er dan ook een 2-3 achterstand. In de tweede helft kwam, mede doordat de bal lan ger in de ploeg bleef. Crescendo veel gevaarlijker voor de korf. Ten Donck had geen antwoord op de gelijkmaker van Liesbet Kok en de winnende treffers van Marlies Brouwer en Joke Geijer. In de eerste helft scoorden nog Piet l'Amie en Louis Kok. Derde klassers: Wat al een hele tijd in het verschiet lag werd zaterdag j.l. bekrachtigd. Warmond zal het a.s. seizoen niet meer kunnen deelnemen aan competitiewed strijden op districtsniveau. Het eenjarig verblijf werd voor de Warmonders geen overweldi gend succes. Slechts een enkele overwinning kon worden ge boekt. Tegen Nieuwerkerk werd een kleine nederlaag geleden (2—4). Jan van Leeuwen en Okkie v. d. Voet scoorden de twee tref fers. KNS zag het derdeklasser schap overeind blijven staan on danks de nederlaag tegen KVR (5-3). Doordat TOV met maar liefst 4-14 werd verslagen door Eureka blijven de Oegstgeeste naren boven de rode streep. Voor KNS scoorden Erica Velders en Hennie Slechtenhorst. GERT GRESSIE

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19