voor UYS De Yan der Blom-broers slaan toe: 3-0 winst LFC ontluistert Blauw Zwart: 1-2 Roodenburg nog op tijd in vorm Koploper RYC bij vlagen van het veld gespeeld Lugdunum Hillegom komt er niet aan te pas tegen BEC Onberekenbare kanaries tonen weer eens een ander gezicht imponeert niet tegen Naaldwijk MAANDAG 7 MEI 1979 SPORT SPORT LEIDEN- "De Van der Blom-broers slaan toe". Het klinkt als de titel van een spannend jongensboek of een thriller-achtige jeugdserie, maar in werkelijkheid slaat het op een voetbalwedstrijd voor en door volwassenen. Het effect dat die eerste frase op RVC-trainer Adrie de Mos had was echter niet minder dan de uitwerking die het lezen of beschouwen van voornoemde zaken zou hebben op de nog van snor- en baardgroei gespeende leeftijds groep. Nachtmerries en wilde dromen dus, gillend wak ker worden. Met trillende stem sprak de oefenmeester van de Rijswijkse hoofdklassekoploper dan ook over de voor hem zo 'benauwend' verlopen eenacter. Hij zei: "Nee, dit was niet leuk. We waren volstrekt kansloos. Die 3-0 nederlaag was volkomen terecht. Zoals UVS nu speelt, met zulke talenten in de ploeg, hoorthet natuurlijk niet daar waar het nu staat". Complimenten voor UVS en uit een hoek waar ze normaal gesproken niet zo snel vandaan plegen te komen. Maar De Mos kon giste ren moeilijk anders en het sierde de ex-prof van Excelsior dat hij niet meteen naar uitvluchten zocht. "We zijn wat vermoeid en deze ploeg in opbouw kan daar klaarblijkelijk slecht tegen", was het enige excuus dat hij wilde aanvoeren. "Maar verder niets dan lof voor mijn collega. Hij heeft goed geprofiteerd van de ruimte die wij openlieten," aldus De Mos die een nogal geschokte indruk maakte. De stem van de door hem al gepre zen confrater klonk daarentegen heel wat vaster, hetgeen zich na tuurlijk laat raden na een derge lijk onverwachte meevaller. De Leidse trainer is normaal gespro ken geen liefhebber van het noemen van namen, maar na de klasse-partij tegen de koploper kon hij er niet onderuit. '"Ija, de Van der Blommen, hè. Vorige week tegen Blauw Wit kon je het al zien, maar nu kwam het er he lemaal uit. Ze geven een aparte dimensie aan het spel door hun creativiteit en vaardigheid. En slepen daarbij jongens als Hans van Leeuwen en Theo van Seg- gelen met zich mee. Dan zijn er opeens vier aanspeelpunten en dat is natuurlijk heel wat." Vooruit kijken Waarna onmiddellijk de vraag DELFT- Al na tien minuten keek Hillegom tegen het Delftse BEC tegen een 2-0 achterstand aan. De fel uit de startblokken komende Delf tenaren kwamen na zeven minuten dankzij Frans van Velzen op een 1-0 voorsprong. Even later passeerde ook Adrie van der Weert Hille- gom-doelman Alphons van der Velden. BEC liet daarna de teugels wat vieren, waardoor Hillegom er wat meer uit kon komen, al werd de ploeg nauwelijks ge vaarlijk. Na de pauze was BEC in eerste instantie weer oppermachtig, maar Van der Velden liet geen doelpunt meer toe. Via zijn broer John, Boudewijn Pijpersen invaller Harry van Kesteren was Hil legom zelfs nog dichtbij een tegendoelpunt, maar de kan sen bleven onbenut. Hille- gom-verdediger Van der Loo werd in de tweede helft door scheidsrechter Baak uit het veld gestuurd wegens te hard spel. Voor hetzelfde vergrijp kreeg clubgenoot Ron de Jong een waarschuwing. waartoe UVS dit seizoen in staat was geweest wanneer dit talent volle en inmiddels aan Feye- noord overgedane duo continu in de hoofdmacht had vertoefd, in- plaats van een soort pendeldienst te hebben onderhouden tussen de regionalen, het derde en het eerste zich opdringt. Zeker na die glansvertoning van gisteren. Désar daarover: "Ik moet toch in eerste instantie aan het volgend seizoen denken. Dan zijn zij er niet meer en moet ik met ande ren, Faber, Bekooy en Van Leeuwen, verder. Liever laat ik hen spelen. Noodgedwongen moest ik echter een beroep doen op Paul en Marcel. Degaderen is natuurlijk ook niet de bedoeling. Maar ik moet vooruit blijven kij ken". Een begrijpelijke stellingname. Jammer evenwel voor het team en het publiek die, zo bleek giste ren wel, heel wat gemist hebben en mogelijk straks zullen missen wanneer UVS zich definitief in veilige haven gemanouvreerd heeft. Want niet alleen zijn de twee 'goochelaars' zelf tot zéér originele en frisse dingen in staat, daarnaast werkt hun aanwezig heid door op de gehele ploeg. Zo zelfs dat gisteren plotseling alle armoe van de laatste maanden vergeten werd en er een show werd gebouwd die stond als een huis. Hoeveel perspectief er dan in de Leidse formatie zit moest zelfs de koploper ondervinden. Gemotiveerd Pech voor RVC, dat toevallig giste ren niet in z'n beste vorm stak en dan net moest opboksen tegen dit 'opgekrikte' UVS, dat toch al zo gemotiveerd is wanneer het moet uitkomen tegen de oude rivaal. In de eerste helft werden de verbluf te Rijswijkers weggespeeld, na dien ontbeerden zij krachten fan tasie om de opgelopen 1-0 achter stand te nivelleren en vervolgens UVS is blij met de derde treffer. Rechts de hoofdrolspelersTheo van Seggelen en Paul van der Blom. werden zij compleet uitgetikt door een weer helemaal in zich zelf gelovend UVS. dat somtijds tot het spelen van klasse-voetbal wist te komen. Niet alleen in aan vallend, maar ook in verdedigend opzicht, want uiteindelijk kon RVC niet eens wijzen op één reële Heel UVS dus in goede doen, twee man in het bijzonderen typerend was de wijze waarop de drie tref fers tot stand kwamen. De eerste. na een half uur, maakte Marcel van der Blom zelf toen hij eer verre vrije trap van Koos Han- naart heel bekwaam verwerkte. De tweede, na zeventig minuten, kwam van de voet van Theo van Seggelen die een heel preciej voorzetje van opnieuw Marcel van der Blom fraai bekroonde en de derde, vijf minuten voor tijd werd wederom gescoord dooi Van Seggelen, daartoe in staat gesteld door Hans van Leeuwen die een schitterende pass var Paul van der Blom net zo mooi verlengde. Tussen de bedrijven door kopte de actieve Theo van Seggelen de bal na een listig opzetje van Paul van der Blom hard in (redding op de lijn van back Zuidema) er dwong Marcel van der Blom doelman Bakhuis nog tot het ui terste. Ziehier wat de heren, nog los van allerhande spielerei, hel finaal kansloze RVC zoal aande den. Een saillant voorbeeldje tol slot: tien minuten voor tijd werd de enige RVC-speler die no£ enigszins kon opboksen tegen dit superieure spel, Hakim Braham. door arbiter Van Schijndeluit hel veld gestuurd. Uit pure onmachl had hij een tegenstander zomaai tegen de grond geschopt. Wie i Ene Van der Blom, de vleesge worden nachtmerrie var RVC AD VAN KAA1V DBGC naar een verdiende 2-0 nederlaag gespeeld LEIDEN - Het heeft er alle schijn van dat pas aan het einde van de competitie bekend wordt welke ploegen uit de eerste klasse de graderen. Na de 2-0 zege van Roodenburg op DBGC is de strijd wat betreft de voorlaatste plaats weer helemaal open. De formatie van Linkerhof staat weliswaar samen met Lenig en Snel onder de rode streep, maar met de inhaalwedstrijd tegen Olympia nog voor de boeg is de kans groot dat 'de Kooi-club' de degradatie ontloopt. Als de Leidenaars bovendien in de resterende acht competitieduels net zo voetballen als in de wed strijd tegen DBGC dan hoeft het niet in aanmerking te komen voor een plaats in de tweede klas se. De 2-0 overwinning had zelfs groter kunnen uitvallen, als de eersteklasser na de al snel ver kregen 1-0 voorsprong wat meer pressie had uitgeoefend op de zwak operende DBGC-defensie. De Linkerhof-elf kwam overigens vrij gelukkig aan die voorsprong. Omdat DBGC-aanvoerder en laatste man Piet de Koning al na acht minuten een hoge bal onno dig in het strafschop met zijn handen onderschepte, mocht Aad de Groot weer eens van elf meter een strafschop verzilveren. Via de binnenkant van de rech- terpaal belandde de bal in het doel, 1-0. Een leuke opsteker voor de Roo- denburgers en misschien omdat de club in een precaire positie verkeert drukten de pupillen van Linkerhof niet door. Het gebeur de dan ook geregeld dat één van de Roodenburg-voorhoede spe lers moederziel alleen op avon tuur moest gaan omdat hij geen steun kreeg van zijn ploeggeno ten. Tekenend voor de zwakke verdediging van de Oude Tonge raars was dat Roodenburg niet temin het dichtst bij een tweede treffer was. Wim Lancels kopbal ging echter net over, waarna hij in kansrijke positie naast schoot. Ook na de spelhervatting was Roo denburg de beste ploeg, maar ook toen bleef het keurkorps van Linkerhof vasthouden aan een ri sicoloze tactiek, waarin laatste man Cees Montagne niet schroomde om de bal geregeld zo hard mogelijk weg te trappen. Desondanks vergrootte Rooden burg vlak voor het eindsignaal zijn voorsprong. Nadat eerst Ri chard Klein nog een schot van DBGC van de lijn moest keren en Sjaak Nievaart in een persoonlijk duel met Hanenberg handelend moest optreden, was het Jan Kromwijk die ervoor zorgde dat zijn club zich opnieuw twee pun ten kon toeëigenen. Zijn afstand schot leek houdbaar maar doel man De Vos dook echter te wei nig overtuigend naar de bal om De Groot: doelpunt zijn vereniging van een tweede tegentreffer te weerhouden. HERMAN POOS NAALDWIJK - Lugdunum heeft in het duel tegen Naaldwijk niet meer gekre gen dan het waard was. De Leidenaars speelden zonder overtuiging de 90 minuten uit, waren weliswaar sterker, maar nauwelijks gevaarlijk en verdienden dus niet meer dan het bereikte 0-0 gelijke spel. Naaldwijk, dat de puntjes best kan gebruiken nu het in de gradatienood verkeert, had de wedstrijd tegen Lugdu num ook aangegrepen om geld in te zamelen voor het nieuwe clubgebouw. Daartoe was in een als kantine inge richte bouwkeet een rad van avontuur opgesteld. Het was naast het stralende zonnetje het enige waar de meer dan 200 toeschouwers van kon den genieten. Slechts de eerste 15 minuten wist de Leidse tweede klasser zijn hoge positie op de rang lijst waar te maken, toen met name Frans Sjardijn, nauwe lijks gehinderd door zijn di- rekte bewaker Gert Middel burg. zijn klasse kon tonen. Meer dan een afstandschot van Koos van Egmond en een aantal door Rinus van Es en Jeroen van Egmond gemiste kansen leverde dat evenwel niet op. Na deze beginfase wist Naald wijk zich langzaam te her stellen. Hoewel dit niet veel meer inhield dan wat solo-ac ties van de Westlanders An- dré de Gier en Gertjan La- grauw, van wie vooral laatst genoemde een goede indruk maakte, betekende het wel dat de formatie van Ruud de Groot meer en meer uit zijn spel raakte. Na de pauze leek Lugdunum met hernieuwde energie aan een langdurig overwicht te gaan bouwen. Het. duurde evenwel tot de twintigste mi nuut eer de Leidenaars zich een doelrijpe kans wisten te scheppen toen Frans Sjardijn van dichtbij kon inschieten. Naaldwijk-doelman Henk Remmers, die later vervan gen zou worden door Piet v.d. Hoeven, wist evenwel een treffer te voorkomen. Bij Lugdunum werd Koos van Egmond vervangen-door Leo Wetselaar, maar ook hij kon er niet voor zorgen dat de West landers door de knieën gin gen. In de resterende tijd bleef Lug dunum aandringen, maar leek door het uitblijven van uitgespeelde kansen de moed te verliezen, terwijl Naald wijk ondanks wat uitvallen nauwelijks gevaarlijk kon worden voor het doel van Wim Eradus, die in dit duel vrijwel geen moment echt in actie hoefde te komen. Het bleef voor de Leidenaars dus nogal teleurstellend bij een 0-0 gelijkspel, waardoor de kans op promotie naar de eerste klasse toch wel lijkt af genomen. Hoog opspringend zorgt Erik van Leeuwen voor de enige treffer van Blauw Zwart Frans van de Bogaart middenen Frank Karremans zijn aandachtig toeschouwer. i het treffen tegen LFC. WASSENAAR - Met de 1-2 overwinning op titelkan didaat Blauw Zwart be wees LFC weer eens hoe onberekenbaar het kan zijn. Recente nederlagen tegen HW( 1-7) en West- landia( 2-6) en een daaruit voortvloeiende benarde positie op de ranglijst wekten onmiskenbaar de indruk dat de pupillen van trainer Henk Swaak het volgende seizoen in de derde klasse zouden gaan vertoeven. Afgaande op de Leidse verrichtin gen van gistermiddag kan wor den gesteld dat LFC genoeg po tentieel in de gelederen heeft om zich in de tweede klasse te hand haven. Tegenstander Blauw Zwart bijvoorbeeld - toch een ploeg met flinke kampioenskan sen - werd door de kanaries bij vlagen volkomen van het veld weggespeeld en wanneer de LFC voorwaartsen wat meer zorgvul digheid hadden betracht in het benutten van de mogelijkheden, had de nu minieme zege veel ruimer kunnen uitvallen. Nu dat niet gebeurde kwam de ploeg in de slotfase bijna nog in moeilijk heden toen Blauw Zwart de op gelopen achterstand tot 1-2 wist terug te brengen. De Wassenaar- se stormlopen waren net niet doelmatig genoeg om de Swaak- elf van de (verdiende) zege af te houden. Gevaarlijk Al snel was duidelijk dat LFC naar Wassenaar was afgereisd om bei de punten aan de wedstrijd over te houden. Vooral de in een gran dioze vorm stekende Bles Zuma penetreerde veelvuldig in de vij andelijke defensie en wist diver se malen voor gevaarlijke situa ties voor het doel van Peter Pie- terse te zorgen. Geniaal voorbe- reidingswerk van de aalvlugge Leidenaar legde ook ten grond slag voor de in de 18de minuut gescoorde openingstreffer van Aad Neuteboom, die van dichtbij gemakkelijk kon intikken( 0-1). ge klassering geen enkel moment in de wedstrijd waar. De thuis ploeg verkreeg alleen door blun ders in de Leidse achterhoede twee opgelegde kansen. De mis sers van Ben Conradi en Pieter Donath waren tekenend voor de Wassenaarse on macht. De forma tie van Henk Swaak counterde daarentegen naar hartelust en louter door pech (Cock van Weerlee verzuimde fraai voorbe reidend werk van Aad Neute boom af te maken) bleef de Leid se ploeg van de 0-2 verstoken. Toch 0-2 Vier minuten na de nervatiing prijkte die stand wel op het sco rebord toen een vrije trap van Cock van Weerlee door de Blauw Zwart-muur van richting werd veranderd en zodoende Peter Pieterse uit balans bracht( 0-2). De strijd leek toen gestreden maar invaller Erik van Leeuwen bracht 4 minuten voor tijd de spanning nog terug. Met een gro te koelbloedigheid hield LFC toch stand...

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15