Mercedes vlotter leverbaar LENTE DROMEN KitPPEKbOOi samengesteld door Koos Post V%... MAANDAG 7 MEI 1979 EXTRA PAGINA 11 Dit model van Mercedes is zonder meer vlot leverbaar. En zal dat ook wel blijven. Want de combi-uit voering van Mercedes is zo bijzonder in prijs bijna 43 mille) en uitvoering dat de belangstelling select en dus lang niet zo groot is als bij de sedans. Het is een heel ruime wagen die met gemak en het bijbehorende overdadige comfort vijf personen met achterin bagage kan vervoeren. De tijd dat Mercedessen ook in Nederland vlotter leverbaar worden lijkt met rasse schre den te naderen. AGAM in Utrecht - de officiële impor teur - ziet vol belangstelling uit naar het einde van dit jaar. Dan immers verwacht het bedrijf een groter directer belang van Mercedes in de Nederlandse afzet. Daar komt bij dat de raad van commissarissen van Daim ler-Benz onlangs het door de raad van bestuur voorgelegde investeringsplan voor de ko mende vijf jaar heeft goedge keurd. Een kolossaal plan, want in die jaren wil Merce des niet minder dan tien mil jard mark investeren. Daarmee wil men niet alleen de produktie in de personenwa gen-sector vergroten maar ook het leveringsprogramma uitbreiden. Mercedessen van het nieuwe nog niet tentoongestelde model 280 S zijn al op de wegen in het noorden van Zweden gesignaleerd. Opvallend daarbij is het veranderde uiterlijk. Duidelijk gericht op ver mindering van de luchtweerstand en tengevolge daarvan het brandstofverbruik: de strakke voorkant, de ingebouwde koplampen en de ruitenwissers die bij niet-gebruik volledig uit het zicht verdwijnen i de Visa achter el kaar wilden rijden. "Dan ben je geneigd te gaan vergelijken en dat is eigenlijk niet eerlijk t het zijn twee totaal a Amsterdam. Maar ze konden er wel begrip voor opbrengen dat we die twee auto's die uiterlijk nau welijks van elkaar verschillen toch in één kader wilden plaat- sén. Bovendien is het Citroën zelf geweest die op beide ver sies de naam Visa heeft gezet en het onderscheid alleen in de toevoegingen heeft benadrukt: Spécial en Club aan de ene kant en Super aan de andere. Maar ze hadden in het Nederland se hoofdkwartier van het Fran se merk in feite gelijk. Het zijn twee sterk uiteenlopende au- i to's. Ondanks dezelfde carros serie en ondanks diezelfde naam. Hoe kan het ook anders: in de Spécial en de Club heeft terwijl de Super een waterge- koelde vier cilinder lijnmotor van 1124 cc inhoud heeft mee gekregen. Die twee kracht bronnen zijn dermate verschil lend dat een vergelijking nau welijks mogelijk is. Zij geven de auto sterk uiteenlopende karakteristieken. Maar de carrosserie van beide wagens is gelijk. Of de vormge ving geslaagd is of niet zullen we in dit geval maar in het midden laten. In elk geval heeft Citroen weer een volkomen ei gen model op poten gezet, dat de één mooi en de andere lelijk zal vinden. Functioneel is het in elk geval wél. Zeer compact om te zien maar verrassend ruim van binnen. Door de vier deuren ook goed toegankelijk. Ook achterin heeft men vol doende ruimte. Er zitten niet alleen prettige stoelen in maar ook een comfortabel zittende achterbank, zodat er aan zit comfort in deze Visa (welke men ook kiest) weinig te wen sen overblijft We hebben na het uitkomen van „deze Visa al gewezen op de bij zondere bedieningselementen Vooral de zogenaamde satelliet vlak achter het stuur doet het bijzonder goed. Een rond doos je als het ware waarop men de knoppen voor de richtings aanwijzer, het licht en de rui tenwisser kan vinden. Men kan ze bereiken zonder de handen van het stuur te hoeven halen. In feite zonder de vingers op te lichten. Een uitzonderlijk han dige constructie al is het mis schien wat minder fraai ogend. het dashboard. Dat laatste geldt trouwens voor het gehele dashboard. Er is minder op esthetische vorm geving dan op nuttigheid gelet. De knopjes bijvoorbeeld zijn in zeer felle kleuren uitgevoerd. Niet iedereen zal het fraai vin den, maar ze zijn daardoor wel gemakkelijk herkenbaar. De versnellingsbak is zeer soepel te bedienen met een lang maar correct geplaatst pookje. De Club - die wij als eerste gere den hebben - was verder uiterst sober uitgevoerd. Voor der tienduizend gulden inclusief afleveringskosten weliswaar) kan men bij Citroën kennelijk niet alles verlangen. Maar dan zijn wij toch bij de ver schillen aangeland. Bij de pun ten die de wagens zo verras send verschillend maken. Zo dra men de "lichte" versie van de Visa de Spécial of Club dus) start hoort men het al. Men krijgt het bekende geluid van de lelijke eend. Dat overbeken de kabaal van de luchtgekoclde motor. Niet storend hele volksstammen zijn eraan ge wend geraakt maar zeer kenmerkend. En van een motor met een inhoud van 652 cc (36 pk vermogen) kan men de we reld niet verwachten. De acce leratie is natuurlijk niet over weldigend. Maar eenmaal op gang is het een verbazingwek kend glad lopend machientje. Er zijn niet zoveel kleine au tootjes waarin wij met genoe gen op volle toeren reden. Maar ii 120 kilometer op de tel ler draaide die Visa Club als een zonnetje. Hoewel met hel ling en wind mee de naald af en toe op de 140 kilometer kwam kan de Club niet meer dan 124 echte kilometers draaien. Dus i beetje optimistisch is die weid" kwamen wij benzineverbruik van om en na bij de één op twaalf of dertien. En met wat bezadigder rijden kan men gemakkelijk beter uitkomen. Zodat wij ons kun nen voorstellen dat Citroén met deze Club zich vooral richt op de 2 CV-rijders die toch iets ruimer en royaler willen. Ze zullen zich zonder twijfel met een in deze Visa Club thuis voe len. Wat betreft geluid, bedie ning, comfort en verbruik. Dat ligt allemaal wat anders bij de Visa Super. Natuurlijk is die 1124 gen van 57 DIN-pk kan leveren. Wat goed kan zijn voor een top snelheid van tegen de 150 kilo meter per uur. Veel feller, veel sneller, veel stiller, veel soepe ler. Gewoon een heel andere auto. Een kleine, prettige en handige middenklasser. Die overigens moet concurreren op een markt waarin vele gaga- digden naar de gunst van de koper dingen. Die derhalve veel goeds in huis moet hebben om zichzelf aantrekkelijk te kunnen. Wij geloven dat de Visa Super deze strijd aan kan. Ruim, rustig, goed hanteer baar. vast op de weg en natuur lijk als elke Citroën goed in zijn veren. Het verbruik ligt hoger. We kwamen in de buurt van de één op tien. Maar wie het ben zineverbruik van de Citroen GS kent zal zich daarover niet verbazen. De Visa is tussen de "eend-klas se" en de GS in gezet. Waarbij de Spécial en de Club meer naar de eend-kant overhellen, terwijl de Visa Super duidelijk wantschap met de GS Jacqueline Viele (11 jaar) Kiekendiefhorst 68 Leiden Zes zwanen zwemmen door de sloot, vier kinderen wiegelen in een boot. Kalfjes en veulentjes staan in de wei, en daar zijn kuikentjes een hele rij. Je snapt het wel, de Lente komt aan de winter is weer weggegaan. Lekker zonnen in de tuin. of ga je naar een ander land? daar wordt je lekker bruin. Vogeltjes kruipen uft een ei, 't is Lente iedereen is BLIJ. Miranda de Mos, 10 jaar, Lobeliadal 13, Leiden. Frans Zwartjes (9 jaar) Hoogewaard 189 Koudekerk a/d Rijn Willem Verloop (9 jaar) Troelstrastraat 3 Katwijk aan Zee Ik wil dromen, rustig alleen in mijn bed ik wil geen drukte, geen muziek van retteketet ik wil in dromenland zijn daar wil ik heen, daar is het fijn. Alle sprookjes zijn er elfen en feeën maar ook zie je er gevaarlijke stormen en zeeën. Mensen die in gevaarlijke zee stormen nooit meer boven water komen nee, daar wil ik niet over dro- Vaak droom ik over mezelf dat ik mee moet met een draak of met een elf. Ik ben nog niet bij iedereen in dromenland geweest gelukkig nog niet bij die nare geest. Miranda de Mos, 10 jaar, Lobeliadal 13, Leiden. Carmen van Kampen (9 jaar) Van Slagterenhove 9 Sasscnheim Stephan Hulsebosch (6 jaar) Piet Heinstraat 27 Noordwijk Astrid Guns en Henk de Kat Ilona Kuypers (11 jaar) Kiekendiefhorst 89 Leiden

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11