mededelingen gemeentebestuur 1 m leiden 30apriltm4mei '79 Gegadigden gezocht voor nieuw te bouwen woningen aan de Uiterstegracht en de Vestestraat. Verkiezingen Sluiting en openingstijden van diverse gemeente lijke diensten en instellingen op 30 april en dinsdag 1 mei a.s. Commissie vergaderingen y5 Commissie voor de Beroepschriften, eerste af deling. Woensdag 2 mei a.s. om 10.00 uur in kamer 125 van het stadhuis. Agenda: 10.00 uur - beroepschrift van de heer W. Verberg te gen de aanschrijving tot het treffen van voorzieningen aan de woning Levendaal 123, alhier (datum aanschrijving, 29 no vember 1977); 10.20 uur - bezwaarschrift van de heer J. Ente van Gils tegen de dd. 18 augustus 1978 aan de heer mr. M. Menken verleende bouwver gunning voor het pand Beijenveld 2; 10.40 uur - bezwaarschrift van de heer C.A. de Kam tegen de dd. 15 februari 1979 aan de heer H. van der Klip verleende bouwvergun ning voor het pand Vestestraat 51-53; 11.30 uur - bezwaarschrift van de heer O. Smits te gen de dd. 4 januari 1978 aan de heer A.A. Gross en mevrouw M.E. Donker- Nekkers verleende bouwvergunning voor een rijwielberging op het terrein van het perceel Strobloem 27 Commissie voor Volkshuisvesting en Milieu Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer. Donderdag 3 mei a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Gatennota volkshuisvesting. Nadere informatie inzake het beheer van het P.G. Speckhof. Bijstelling per 27 maart 1979 van het tijdschema be stemmingsplannen. Voorstel inzake aanleg en vernieuwing riolering, verbetering bestrating en aanpassing openbare verlichting in Pancras-West (fase I). Brief van enkele Merenwijkbewoners inzake be zwaren tegen ontwerp-bestemmingsplan Meren- wijk Warmonds gebied. Sub-Commissie voor het Stedelijk Museum De Lakenhal. Donderdag 3 mei a.s. om 16.00 uur in het ge bouw, Oude Singel 28. Agenda: Aankoopvoorstel (gouden ring, Leiden 1762) Verslag vergadering Kleine Commissie op 20 maart 1979. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter in zage op het Stadsbouwhuis, afdeling V.O.W., ka mer 104 (1e verdieping) De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heb ben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Lei den of een aangrenzende gemeente, waar de aan vraag om vergunning is openbaar gemaakt. Diversen Kooilaan wordt afgesloten Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de volgende verzoeken om een vergunning ingevolge de Hinderwet zijn ingediend: 1. S. Cossu, alhier. Oprichten van door elektromoto ren gedreven installaties ten behoeve van het ita- liaans restaurant in het perceel Stationsweg 22. 2. Meyrouw H. Lammers, alhier. Oprichten van een inrichting tot het bakken van voedings- en genot middelen in oliën en vetten annex verkoopinrich ting in het perceel Vijf Meiplein 2. ledereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier weken na dagtekening van de openbare kennisge ving, te weten: 27 a p r i I 1979 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel per soonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoorzit ting, die respectievelijk zal worden gehouden op: 1. dinsdag 15 mei 1979 om 14.30 uur in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht72. 2. dinsdag 15 mei 1979 om 15.00 uur in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Op 7 mei a.s. begint de aannemer met de aanleg van een rioleringsysteem in de Kooilaan. Een systeem dat tevens aansluiting zal gaan maken met het nieuw bouw gebiedje het "Spoortje". De afsluiting vindt plaats tussen de Ringkade en At- jehstraat. Het karwei zal ongeveer drie weken in beslag nemen, inclusief de herstrating die daarna plaats zal vinden. De Curapaostraat wordt tijdelijk eenrichtingsverkeer, met uitzondering van fietsers en bromfietsers (rich ting Kooilaan). De N.Z.H. gaat dan weer z'n oude route rijden Opaalstraat afgesloten Dinsdag 1 mei a.s. wordt de Opaalstraat voor alle ver keer afgesloten. Dit in verband met een herstrating, die daar zal plaatsvinden. Door plaatsing van de gebruikelijke verkeersborden, zal een omleidingsroute worden aangegeven. De N.Z.H. zal ook een andere route gaan nemen. Die nieuwe route kunt u aflezen van de bordjes die bij de wachthuisjes of haltes aangegeven staan. Over de duur van de werkzaamheden is nog niets pre cies te zeggen, maar men hoopt het met enkele we ken te klaren. Gerard Brandtstraat wordt herstraat Op 7 mei a.s. begint de aannemer met het herstra ten van de Gerard Brandtstraat, tussen de Vondel laan en Muiderkring. Het karwei zal ongeveer 4 weken gaan duren. In verband daarmee, is het nodig bovengenoemd ge deelte af te sluiten voor doorgaand verkeer. De N.Z.H. zal een andere route nemen. Daarom kunt u het beste even naar een van de bushaltes lopen, al waar de (nieuwe) tijdelijke route is aangegeven. Noodbrug Waag-Mare Vanaf vrijdag 4 mei a.s. kunt U gebruik maken van de noodbrug voor voetgangers en fietsers tussen het Waaghoofd en de Stille Mare. De riolering en ver nieuwing van walmuren van de Marktenroute is nu gevorderd tot de Visbrug (bij V.&D.). Hierdoor zal gedurende enkele weken de zeer drukke doorgang bij de Visbrug sterk versmald zijn. De veiligheid van het voetgangers- en fietsverkeer dreigt hierdoor in de knel te komen. Daarom heeft de gemeente tot de aanleg van de houten noodbrug moeten besluiten. Speciaal ten behoeve van het win kelend publiek blijft zo een snelle en veilige loopver binding tussen Breestraat en Haarlemmerstraat voor handen. Naar verwachting zal de noodbrug ongeveer vijf we ken blijven liggen. Daarna is de toegang tot de brug bij de Waag door de rioleringswerkzaamheden ge blokkeerd en kan de Visbrug weer volledig gebruikt worden. U kent wellicht de plannen voor een vaste brugver- binding op dezelfde plaats. Een schets hiervoor van de hand van Ir. H. Latta heeft vorig jaar in de krant gestaan. De beslissing over de eventuele aanleg daar van moet echter nog genomen worden; de meningen hierover lopen nog sterk uiteen. Misschien kan de er varing met het noodbruggetje ook iets aan die me ningsvorming bijdragen. In de gemeentelijke advertentie over de te bouwen woningen aan de Uiterstegracht en de Vestestraat van 13 april j.l. is helaas een onduidelijkheid geslo pen. Daarom wordt hier - om misverstanden te voorko men - de advertentie nogmaals geplaatst. Woningbouwvereniging "Ons Doel" wil rond 1980 van start gaan met het bouwen van 80 tot 100 wo ningwetwoningen binnenstads in de wijk "Pancras- Oosl", het gebied tussen de Herengracht, de Oude Rijn, de Hooigracht en de Nieuwe Rijn. Het gaat hier voornamelijk om gezinswoningen. De toewijzing van de woningen vindt al in een vroeg stadium plaats, zodat de toekomstige bewo ners de gelegenheid krijgen hun wensen over de te bouwen woningen kenbaar te maken. Wie komen nu precies in aanmerking? In aanmerking komen degenen die in een van de vol gende groepen vallen: 1. Bewoners van Pancras-Oost, die in verband met officiële renovatie, rehabilitatie of restauratie de huidige woning moeten verlaten; 2. Zij die geherhuisvest moeten worden vanwege stadsvernieuwing elders in de stad; 3. (ex-)bewoners van Pancras-Oost, mits zij én a) voldoende binding hebben met de gemeen te Leiden én b) geregistreerd zijn of kunnen worden bij bu reau Huisvesting, of wonen in een huurwo ning in Leiden beneden de huurprijsgrens f 540, kaal per maand). Voor het overige moeten de kandidaten voor de nieuwbouwwoningen in de groep van langdurig bij bureau Huisvesting geregistreerden gevonden wor den. Maximaal 50% van de woningen zal bestemd worden voor de onder 1 en 3 genoemde groepen. Degenen, die menen tot één van de groepen 1-2 en 3 te behoren en die voor een nieuwbouwwo ning in Pancras-Oost in aanmerking wensen te komen, kunnen zich binnen 2 weken schriftelijk opgeven bij mevrouw Hemelaar, Bureau Bin nenstad, kamer 205 van het stadskantoor, Lan gegracht 72. Zij zal u verder informeren over de gang van zaken. Stemmen bij volmacht en stemmen in een ander dan het aangewezen bureau. De Burgemeester van de gemeente Leiden brengt, gelet op het bepaalde in de artikelen J3, 2e lid, en K8 van de Kieswet, ter openbare kennis, dat de mogelijk heid bestaat om bij de op donderdag 7 juni 1979 te houden verkiezing van de leden van het Europese Parlement bij volmacht te stemmen, dan wel een stem uit te brengen in een willekeurig stembureau in Nederland. Hierbij geldt het volgende: Stemmen bij volmacht Bent u op 7 juni a.s. verhinderd om persoonlijk uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand anders mach tigen om dat voor u te doen. Voor dit "Stemmen bij volmacht" bestaan twee verschillende mogelijkhe den. Allereerst is er de al lang bekende manier. Deze komt hier op neer dat u op het stadhuis gratis een formulier kunt krijgen dat u moet invullen. Dit formulier moet ondertekend worden door uzelf en door degene, die u voor u wilt laten stemmen. Na invulling en onderte kening moet dit formulier uiterlijk 24 mei a.s. worden ingeleverd op het gemeentehuis, waar u op 25 april 1979 was ingeschreven. Opsturen naar het gemeen tehuis kan ook: uiterlijk op 23 mei a.s.. Degene die namens u uw stem mag uitbrengen krijgt dan een "vol- machtlegitimatiekaart". Daarmee kan hij of zij voor u gaan stemmen in elk willekeurig stembureau, dus ook in een andere gemeente. Verder is er een zeer een voudige mogelijkheid om bij volmacht te stemmen. Dat gaat als volgt: Op elke oproepingskaart bevindt zich een gedeelte waarop u iemand anders kunt machtigen om voor u te gaan stemmen. Als u dit gedeelte hebt ingevuld, moet het door u en uw gemachtigde worden onder tekend. Met deze ingevulde en ondertekende oproe pingskaart kan uw gemachtigde gewoon op de dag van de verkiezingen voor u gaan stemmen in uw stemlokaal. Aan deze eenvoudige manier van stem men bij volmacht zijn echter twee voorwaarden ver bonden: 1u en uw gemachtigde moeten beiden staan inge schreven in een en hetzelfde stemdistrict; 2. uw gemachtigde moet uw stem gelijk uitbrengen met zijn eigen stem. Kiest u voor deze vorm van volmacht, dan hebt u hef stadhuis niet nodig en kunt u alles zelf thuis regelen, tot op de dag van de verkiezingen toe. Stemmen in een ander stembureau Weet u nu al zeker dat u op 7 juni niet in uw woon plaats bent of in de buurt van uw woning kunt gaan stemmen, dan kunt u op het stadhuis een "kiezers- legitimatiekaart" aanvragen. Daarmee kunt u in elk willekeurig stembureau uw stem uitbrengen. Wilt u van deze mogelijkheid gebruik maken, dan kunt u na ontvangst van uw oproepingskaart op het stadhuis een gratis formulier krijgen, dat u moet invullen en ondertekenen. Daarna levert u het samen met uw op roepingskaart in bij de afdeling bevolking, bureau ver kiezingen, kamer 14b. Dat kan tot uiterlijk 1 juni 1979. Opsturen van formulier en oproepingskaart naar de afdeling bevolking is ook mogelijk, maar dan uiterlijk op 23 mei 1979. Inlichtingen Voor inlichtingen over het vorenstaande, of andere zaken de verkiezingen betreffende, kunt u terecht op kamer 14b van de afdeling bevolking op het stadhuis. Deze afdeling is dagelijks geopend van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 13.45 uur tot 15.00 uur. Telefoni sche inlichtingen kunt u krijgen onder nummer 145344 (stadhuis), toestel 123. Stadhuis Het stadhuis is op koninginnedag de 30 ste april en op dinsdag 1 mei a.s. gesloten. Een uitzondering geldt voor het bureau Burgerlijke Stand van de secretarie. Deze is namelijk wel op 1 Mei a.s. geopend voor het doen aangeven van geboorten en overlijden. De openingstijden zijn: 8.30 tot 12.00 uur en van 13.45 tot 15.00 uur. Veemarkt in de Groenoordhallen De veemarkt in de Leidse Groenoordhallen, zal op koninginnedag 30 april a.s. en op dinsdag 1 mei a.s. normaal doorgang vinden. Reinigingsdienst haalt geen huisvuil op Op koninginnedag 30 april en dinsdag 1 mei a.s. wordt er geen huisvuil opgehaald. De eerst vol gende keer vindt weer plaats op donderdag en vrijdag de 3e en 4e mei. De laadkisten-auto van deze dienst werkt wel op dinsdag 1 mei a.s. en zullen de containers in overleg met de gebruikers worden opgehaald. Musea Stedelijk Museum de Lakenhal en Stedelijk Mo lenmuseum de Valk is op koninginnedag 30 april en op dinsdag 1 mei a.s. geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Openbaar slachthuis Het openbaar slachthuis annex Vleeskeurings dienst is op koninginnedag wel geopend. Dins dag 1 mei a.s. zal het gebouw echter gesloten zijn.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 29