ONDERSCHEIDINGEN DIT JAAR MINDER ■laren zitmeubelenI goed kgmbineert met nieuvJ Lintjes voor bekende Neder landers Lintjesvoor ruim 2000 Nederlanders Kooreman laat zien je eigentiidse Koo*ci U'U 10,. - JAARBOEK 1979 VRIJDAG 27 APRIL 1979 Professor Euwe DEN HAAG - Zoals ge bruikelijk zijn weer heel wat bekende Ne derlanders koninklijk onderscheiden. Van hen werden de meesten benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Na ssau. Die onderschei ding viel te beurt aan o.a. ballonvaarster Nini Boesman, artieste Tilly Bouwmeester, zwem ster Enith Brigitha, musicus Johnny Hols- huyzen (beter bekend als John Woodhouse), oud-honkballers Bou- dewijn Maat, actrice Beppie Nooy, schrijver Bert Schierbeek en springruiter Johan Heins. Tot officier in de Orde van Oranje Na ssau werd mr. Sand- berg, de hoofdredac teur van Het Parool, benoemd. Ook politici werden niet vergeten van wie PvdA-man Ed van Thijn en de com missaris van de konin gin in Noord-Holland, De Wit, ridder in de Or de van de Nederlandse Leeuw werden. DEN HAAG (ANP) - Het dit jaar uitgereikte aantal koninklijke onderscheidingen, verleend ter gelegenheid van de 70ste verjaardag van koningin Juliana, bedraagt ruim 2000. Dat is duidelijk minder dan vorig jaar toen er zo'n 4000 onderscheidingen werden uitgereikt. Evenals vorig jaar werden weer vijf Nederlanders benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau, de hoogste onderscheiding die men kan krijgen. Onder dit vijftal bevindt zich professor Euwe, de oud-voorzitter van de internationale schaakfederatie. Verder zijn twee commissarissen van de koningin, mr. Vrolijk (Zuid-Holland) en mr. Rijpstra (Fries land) commandeur geworden. Ook twee ambassadeurs viel die eer te beurt en wel aan D.W. baron van Lynden die als standplaats Bonn heeft en R. Fach die in Londen gestatio neerd is. Degenen die in Leiden en verre omgeving wonen en een onderscheiding kregen zijn in onderstaand overzicht vermeld. Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw werd benoemd: prof.dr. F. van Heek, lid van de Konink lijke Nederlandse Akademie van Weten schappen te Amsterdam, emiritus- hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden, wonende te Markeloo. drs. J.A. Baart, wonende te Wassenaar, president-commissaris van de chemie bedrijven van Esso-Nederland B.V. te 's- Gravenhage. drs. L. Lamers, wonende te Voorscho ten, directeur-generaal voor Sociale Voorzieningen bij het Ministerie van So ciale Zaken. dr. D.L. Kedde, apotheker, plaatsver vangend hoofdinspecteur van de Volks gezondheid belast met het toezicht op de hygiëne van het milieu, wonende te Lei- prof.mr. R. Feenstra, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, wonende aldaar. dr.K.G. de Groot, wonende te Voorscho ten, directeur-secretaris van de Natio nale Investeringsbank N.V Tot officier in de Orde van Oranje Na ssau werden benoemd: mr.J.J. van Rijn, wonende te Katwijk aan Zee (gemeente Katwijk). J.A. Botting. hoofdadministrateur bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Wassenaar. mr.M.L. Kuyt, hoofdadminisrateur van Staat bij de Raad van State, te Voorscho- mr.G. Schmidt, hoofdadministrateur bij het Ministerie van Binnenlandse Zaken te Wassenaar. J. van IJperen, accountant le klasse bij de Algemene Rekenkamer, te Lisse. mr.R.M. Gallas, burgemeester der ge meente Alphen aan den Rijn. drs.I.E. Batenburg, directeur van de ge meentelijke accountantsdienst, te Lei- mr.H.A. Mulder, te Oegstgeest. admini strateur bij het Ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening. G.J.C. Nipper, wonende te Oegstgeest administrateur bij de Dienst van het IJ kwezen te Delft van diensten bij de Oc- trooiraad te Rijswijk (Z-H). G.J.C. Nipper, wonende te Oegstgeest, administrateur bij de Dienst van het IJ kwezen te Delft van het Ministerie van Economische Zaken te 's-Gravenhage. drs.W.P. Huizing, wonende te Oegst geest, hoofdadministrateur, projektlei- der op de stafafdeling Beleidsontwikke ling van het directoraat-generaal voor Sociale Voorzieningen van het Ministe- jhr.n dr.C. Buis, geneesheer-directeur van het psychiatrisch centrum 'Schakenbosch' te Leidschendam van de Vereniging Nederlands Hervormde Stichtingen voor zenuw-en geesteszieken, wonende te Leiden. W.J.C. Reiningh, veterinair inspecteur van de Volksgezondheid in algemene dienst bij het Ministerie van Volksge zondheid en Milieuhygiëne, wonende te Voorschoten. F. de Jonge, hoofdadministrateur bij het Ministerie van Justitie te 's-Gravenhage, wonende te Oegstgeest. mr.W. de Koning, kantonrechter te Lei- P.J. de Geus, adjunct-directeur Mate riële Zaken van het Academisch Zie kenhuis te Leiden, wonende aldaar. Kapitein ter zee R. den Boeft, te Leider dorp. Brigade-generaal ir.D. Fennema, van het dienstvak van de technische staf te Was- Kolonel (tijdelijk brigade-generaal) W.J. Poot, van het wapen der artillerie, te Noord wyk. Luitenant-kolonel (tijdelijk kolonel) drs.H.W. Wenders, van het wapen der genie, te Leiderdorp. Kolonel P.W. Zandee, van de dienst- groep van de officieren van de Konink lijke luchtmacht, te Waddinxveen. luitenant-kolonel H.J.M. Vendrig, van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke luchtmacht te Leiderdorp W.C. Uiterwaal, administrateur bij het Ministerie van Defensie, te Leiden. mr.J.P.S. Lucardie te Noordwijk, oud- sectorchef bij de Dienst van Exploitatie van de N.V. Nederlandse Spoorwegen. H.C. Zirschky te Abbenes (gem Haar lemmermeer), hoofd van de Stafsectie Materieel van het Bureau Inspectie Ma terieel van de Rijksluchtvaartdienst. A.A. Kwak te Voorschoten, inspecteur in algemene dienst der P.T.T. ir.T.T. Wind te Leiden, secretaris grond gebruik en milieu-aangelegenheden vein het Landbouwschap Ridder ON John Woodhouse Goud De gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, werd toe gekend aan: M. Groen, adjudant der rijkspolitie, wo nende te Leiden; adjudant-onderofficier van speciale diensten fotograaf L. van Lieshout, te Leiderdorp; G. Vroonhof te Voorhout (Z.H.), hoofd employé der P.T.T.; B. F. M. Collet, constructeur bij het Rijksmueseum van Geologie en Mine ralogie te Leiden, wonende te Leider- W. M. van Wingerden te Leiderdorp, be stuurslid van slagersorganisaties; mevr. J. C. E. van Duyn-de Vendt, wo nende te Wassenaar; adjudant-onderofficier F. Tolenaars, van de Koninklijke luchtmacht, te Boskoop; G. A. de Gast, wonende te Nieuwkoop, voorheen directeur/oprichter van Schoonmaakbedrijf G. A. de Gast B.V. te Amsterdam; L. Hellenberg. wonende te Katwijk aan Zee, gemeente Katwijk, penningmees ter van de afdeling Katwijk van de Bouwbond N.V.V. en plaatselijk verte genwoordiger van het Sociaal Fonds Bouwnijverheid; J. Dijks, te Waddinxveen; P. H. de Boer, wethouder der gemeente Zevenhoven; L. H. van de( Graaff. technisch hoofd ambtenaar A'bij de dienst van gemeen tewerken, te Noordwijk (gepensio neerd); A. H. van Grol, adjunct-directeur van de dienst van openbare werken, te Voor schoten; oppervliegtuigtelegrafist R. Koning, te oppervliegtuigmaker-houtbewerker K. van der Horn, te Valkenburg (Z.-H.); oppervliegtuigmaker-radioradarmon- teur R. van der Hoek, te Katwijk a/d Rijn; A. Veenstra te Waddinxveen, hoofd af deling loonadministratie bij Hollands Aannemersbedrijf Zanen Verstoep N.V.; G. J. van Vliet, oud-hoofdleider van het R.K. Jeugd- en Jongerenwerk te Bos koop en oud-voorzitter van de Groeps raad van de St. Jan de Dopergroep, te -«*•••• Enith Brigitha ADVERTENTIE _L .Op industrieterrein "de Waard' Tot Ridder in de Orde van Oranje Na ssau werden benoemd: W. Jongeneel, oud-wethouder der ge meente Bodegraven; A. Meester, oud-chef mechanische werkplaats van de vakgroep sterren kunde bij de Rijksuniversiteit te Leiden, wonende aldaar; G. Mulder, directeur van de Leidse On derwijsinstellingen te Leiderdorp, wo nende aldaar; mej. W. J. van Noort, adjunct-directrice van de r.k. scholengemeenschap (IVO) "Duinzigt" te Oegstgeest, wonende te Leiden; J. J. van Riesen, gemeentelijk inspec teur van het onderwijs te Leiden, wo nende aldaar; S. A. van den Oever, referendaris van s Rijks belastingen ten kantore der rijks belastingen te Leiden; A. A. van Baardwijk, wonende te Voor schoten, referendaris bij het Ministerie van Economische Zaken te 's Gravenha ge; J. J. Wijnmaalen, wonende te Leiden, re ferendaris bij het Ministerie van Eco nomische Zaken te 's Gravenhage. ir. I. Bruijn, wonende te Wassenaar, di recteur Verkoop Industrie van de Esso Nederland B.V. te 's Gravenhage; A. Fennema, wonende te Warmond, hoofd van de afdeling kostencontrole- afdeling verwerking olie bij Shell Inter nationale Petroleum Maatschappij B.V te 's Gravenhage; G. N. Jilleba, glazenier, wonende te Lei- J.E. Zr. E. C. M. Kampschoër, coördinerend directrice van het tehuis voor bijzondere verzorgings- en verpleegbehoevende bejaaden "Mariënhaven" en de kloos terbejaardenoorden "Mariëngaerde" en "Mariénweide", te Warmond; G. Steinbach, directeur van de Stichting Leidse Jeugd Actie (L.J.A.), wonende te Leiden; mevr. mr. I. Geelkerken-Brusse, be stuurslid van de Vereniging van Christelijk Beroepsonderwijs voor Lei- beroepsonderwijs "Boshuizen" te Lei den, wonende aldaar; A. K. Groenewegen, administratief hoofdambtenaar, chef collecties Insti tuut Rijksherbarium van de Rijksuni versiteit te Leiden, wonende aldaar; luitenant ter zeer van vakdiensten der 2e klasse oudste categorie H. C. J. Mijjer, te Voorschoten; D. Smit, technisch hoofdambtenaar le klasse bij het Laboratorium voor Elek tronische Ontwikkelingen voor de Krijgsmacht TNO, te Oegstgeest; H. Ringoir, administratief hoofdambte naar bij de Landmachtstaf, te Wasse- H). L. Boom, herenkapper, te Leiden. T. van Rijn te Katwijk. J.G van der Meer, conciërge bij het St. Adelbert-college te Wassenaar, wonende aldaar. adjudant-onderofficier F Tolenaars, van de Koninklijke luchtmacht, te Boskoop. B.G. den Dubbelden te Bodegraven, oud-employé le klasse der P.T.T P. Korsen, oud-opperwachtmeester der rijkspolitie, groepsadministrateur van de groep parketpolitie, wonende te Hil- legom. mevr. G. J. Stroo, presidente van de her vormde evangelisatie "Open Deur" thans interkerkelijke evangelisatie- commissie geheten, wonende te Koude kerk aan den Rijn. A.J. van Tngt te Hazerswoude-Rijndijk, employé le klasse der P.T.T. mevr. P.H. Billekens (zr. Johanita), reli gieuze te Noordwijkerhout. J.W.A. van der Bijl. beheerder van het bondsgebouw. behorende tot de R.K. Laurentiuskerk te Voorschoten. Mevr. L. van der Bijl-Schilperoord, be heerster van het bondsgebouw, beho rende tot de R.K. Laurentiuskerk te Voorschoten. adjudant-onderofficier-instructeur M. van Duivenboden, van het wapen der in fanterie, te Noordwijk aan Zee. P.H. van der Meijden, herenkapper, te H.A Rijnbeek, secretaris van de Onder nemersvereniging Nieuwkoop-Noorden te Nieuwkoop. D P. Verhoef, wonende te Waddinxveen, acquisiteur/plv. verkoopleider bij Holec Schakelaargroep Hazcmeijer B.V. te Rotterdam. J. Jonk, wonende te Leiden, maatkleer- maker bij de firma Van Zwieten, te Lei derdorp. mevr. S. den Ouden-Kloots, presidente de", te Leiden, mevr. V.O. Groen. plv. chef van het bu reau Algemene Zaken en Secretariaat van de Directie Kunsten van het Minis terie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk, wonende te Leiden. J.W Dubbelaar. penningmeester van de Christelijke Muziekvereniging "Uit spanning na Inspanning" te Katwijk, wonende te Katwijk aan Zee. S. van Klaveren, incasso-controleur van de Voetbalvereniging "Koudekerk", te Koudekerk aan den Rijn. bloembollenkwekers en exporteurs, al daar. J van Rijn. bestuurslid van het Christe lijk Jongeren Verbond Katwijk aan Zee, wonende te Katwijk. toegekend z D. de Roode, te Wassenaar, rijksambte naar II bij het Ministerie van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening. P. van der Berg te Rijnsburg, besteller der P.T T. P. Hakker te Voorschoten, besteller der P TT C.H. van der Weijden te Leiden, bestel- ler-voor-sorteerder der P.T.T. P. Boon, voorman fineerperser bij Emi nent B.V. te Waddinxveen. M.C. Bol. voorheen steenverlader bij F. J. Kruisdijk te Wassenaar, bureauchef voor bijzondere diensten der P.T.T.; W. D. van der Giessen te Wassenaar, hoofd van de afdeling centrale admini stratie van het Hoofdproduktschap voor Akkerbouwprodukten; F. A. M. Wilbers te Voorschoten, direc teur van de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw; De zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, werd toegekend aan: G.A. Mingelen, adjunct-commies A bij het Ministerie van Defensie, te Leiden. H. Gouw te Leiden, employé le klasse der P.T.T.. mevr. H.A. Batist (zr. Adelharda), reli gieuze te Noordwijkerhout. M. Fiere, opperwachtmeester der rijks politie. wonende te Noordwijkerhout. P.J. Graper. te Benthuizen. H. Groenewoud, oud-penningmeester, afd. Wassenaar, van de Algemene Bond van Ambtenaren (ABVA), te Wassenaar D.C van Harten, bestuurslid van het Oranje-comité te Ter Aar. S Bakker, commandant van de gemeen telijke vrijwillige brandweer, te Bent huizen. N. van Dijk te Katwijk aan Zee (gem. Katwijk) oud-bootsman, te Benthuizen. N. van Dijk te Katwijk aan Zee (gem. Katwijk), oud-bootsman Koninklijke Johan Heins ADVERTENTIE - 59.50 UVJvoordee e 5-in-1 formule 1400 pagina's r 450 loto s (- 150 n kleur) Gedurende 28 dagen in onze zaak Test Kennis 78-wedstrijd edstrijdlormulieren aanwezig voor iedere igstellende en win „UW REIS NAAR PARIJS' breestraat 107 - leidentel .071 -142663

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 23