'Dans in LAK' voor herhaling vatbaar MAAN DAG 23 APRIL 107P Achteraf zal Johan Cruijff wel blij zijn met die kleurentelevi sie die hij als afscheidsge schenkvan Ajax kreeg. Tenzij die Basilevich hem een keer heeft iveten wijs te maken dat hij dat apparaat voordelig kon inruilen voor een zeven koppig scheerapparaat dat nooit stuk kon gaan, waarna hij het tv-apparaat achterin zijn Rolls Royce laadde en Jo han en Danny wekenlang zoet wist te houden met het verhaal dat dat zevenkoppige scheer apparaat er aan kwam, en dat het wachten alleen nog even op het 'nihil obstat' van de kardinaal van Barcelona was. omdat zeven dus eigen lijkeen heilig getal is,dat niet zonder toestemming van de H. Stoel in elektrische apparaten gebruikt mag worden. Hoe je. met financiële experts om je heen als Cor Coster en Jack van Zanten, door een dressman met slechte reputa tie zo uitgekleed kunt worden dat je „geruïneerd" bent, is mij een raadsel. Hoe hoog mo gen we Cruijffs ex-vermogen schatten? Vijf miljoen? Tien miljoen? Vijftien miljoen? La ten we het op twaalf miljoen houden, dat rekent wat mak kelijker als we Cor Costers mededeling ernaast leggen dat hij een jaar buitenspel was gezet nadat Michel Geor ge Basilevich het vertrouwen van Cruijff had roeten te win nen. Toen Cor Coster te hulp werd geroepen was het al te laat: er viel niet zo bijster veel meer te redden. Dat zou dus betekenen dat Basilevich zijn gabber Jopie elke maand een miljoen wist te ontfutselen Bovendien nog op een legale manier ook, want de justitie is nog steeds niet in de arm ge nomen. Of anders op een zo illegale manier dat de justitie er maar beter buiten kan worden gehouden. Miljoenen Maar Cruijff zat toch ook nog met. Van Zanten in Onroerend Goed, zult u vragen, die zal hem toch ook niet opgelicht hebben? En zo nee, dan moet hij toch nog net voldoende geld over hebben om nog net niet geruïneerd te zijn? Ik moet wel weer gaan voetbal len, zegt Johan Cruijff, want ik heb niets meer. Maar hij maakt mij niet wijs dat hij van al die miljoenen net zo weinig over heeft als ik van al mijn honoraria, en ik ga toch ook niet tegen heug en meug voor Cosmos voetballen? Een van de obstakels die zijn uit komen voor Cosmos nog te genhouden, is Cruijffs wens om alle reclameactiviteiten in eigen hand te houden. Maar is iemand die grote zaken wil gaan doen en dan de hele we reld rondbazuint dat hij zich heeft laten verlinken voor et telijke miljoenen eigenlijk wel de aangewezen man om zelf zijn reclame te beharti gen? Pinokkio Je kunt je afvragen of Johan Cruijff zijn kinderen wel vaak genoeg sprookjes voor leest. „Pinokkio" bijvoor beeld, van Carlo Collodi. Pi nokkio krijgt van spullebaas vuurvreter vijf goudstukken om aan zijn arme vader te ge ven. Onderweg komt hij de Vos, die mank loopt, en de Kat. die blind is, tegen. Pi nokkio vertelt hun dat hij een grote meneer is geworden. De Vos vraagt hem: „Wil jij uit die vijf miserabele geldstuk ken honderd, duizend, twee duizend goudstukken ma ken?" De Vos zegt, dat hij niet naar huismoet gaan,maar met hen mee moet gaan naar Uilen- land, waar zich een gezegend stuk land bevindt dat het „Wonderveld" genoemd wordt. Op dat land graaf je een kuiltje en legt er bijvoor beeld een goudstuk in. Dan maak je dat kuiltje weer dicht met een beetje aarde, je begiet het met twee emmers bronwa ter, strooit er een snufje zout over en je gaat 's avonds rus tig naar bed. Intussen schiet 's nachts het goitdstuk op en gaat bloeien, als je dan de volgende morgen opslaat en naar het veld toegaat, wat denk je datje dan vindt? Een mooie grote boom die vol hangt met evenveel goudstuk ken als er graankorrels zitten in een rijpe korenaar in au gustus. Bedriegers Pinokkio wordt intussen meer malen gewaarschuwd, eerst door de witte Merel, die voor straf door de Kat, die opeens weer zien kan, wordt opgege ten, en daarna door de scha duw van de sprekende Krekel, die zegt: ,Je moet diegenen niet vertrouwen, mijn jongen, die je beloven dat ze je van vandaag op morgen rijk zul len maken. Meestal zijn dat gekken of bedriegers!1'. Maar Pinokkio slaat alle goede raad in de wind, komt de Vos en de Kat weer tegen, die hem zeggen dat hij, nu of nooit, zijn goudstukken op het Won derveld moet inzaaien, want morgen kan het niet meer om dat het Wonderveld door een rijke meneer gekocht is. Pi nokkio doet het. De volgende ochtend staan er geen vier boompjes met elk vijjhonderd goudstukken, maar zijn zijn vier goudstukken verdwenen En de Papegaai lacht hem uit, en houdt hem voor dat je, om op eerlijke wijze een beetje geld bij elkaar te krijgen, dat met je eigen handen of met je hoofd moet verdienen.. LEIDEN - Voor herhaling vatbaar zo'n aan de moderne dans gewijd weekeinde, dat van donderdag avond af in het LAK-theater is gehouden. Het maakte duidelijk dat het Nederlandse danswe- reldje niet ophoudt bij het Natio nale Ballet, het Nederlands Dans theater en het al evenmin onbe kende Scapino. Wie van de be zoekers had ooit gehoord van de Stichting Dansproduktie, van de coöperatieve vereniging Bewe ging Dans, van de dansgroep van Krisztina de Chatel en van Mez- zing? Het bleken kleine (dans) collectieven, die nieuwe wegen proberen te vinden op het zo moeilijk begaanbare terrein van de bewegingskunst. Van creativi teit vervulde jonge mensen, die zich naar eigen inzicht bezig houden met het scheppen van ruimtelijke patronen op basis van bestaande danstechnieken. Veel van de individueel ontwikkelde visies kwamen in een collectief uitgevoerde produktie, hoe be scheiden van opzet soms ook, tot uitdrukking. In enkele gevallen viel ook te constateren een ver menging van allerlei bewegings vormen zoals bijvoorbeeld dans en mime, ja zelfs acrobatiek naar aangetoond werd door twee ein dexamenleerlingen van de Thea terschool in Amsterdam. In hoe verre echtereen trapezenummer, hoe knap bedacht en uitgevoerd ook. onder de noemer dans te rangschikken valt, daarover zou te lang kunnen worden gediscus sieerd. Het dansweekeinde be gon donderdagavond met een meer traditionele voorstelling door de aspirantengroep van het Nederlands Danstheater, 'De Springplank'. Op het programma prijkten het al eerder in Leiden vertoonde ingenieus gecon strueerde werkstuk 'Tilt' van Hans van Manen op muziek van Strawinsky, het strak symme trisch opgebouwde en zowel van poëzie als passie doortrokken 'Quartet' van Nils Christe op mu ziek van Sjostakowitsj en het humoristische 'Concerto Grooso' van Charles Czarny op muziek van Handel, waarin diverse tak ken van sport wat al te nadruk kelijk op de korrel worden ge nomen. Overigens komt een voorstelling als deze meer tot haar recht in een lijsttheater. Men krijgt dan immers, door de grote re afstand die er bestaat tussen het toneel en de zaal een betere kijk op het choreografische schilderij, dat dooreen groep van dansers en danseressen in bewe ging wordt omgezet. Bovendien ziet men dan wat minder het zweet van de dansers en hoort men wat minder het gehijg van de danseressen. Want die werke lijkheid kan de illusie (ol'de emo tie) van het danstheater al gauw_ verstoren. Na 'De Springplank', waarvan de leden overigens nog maar moe ten afwachten of ze ééns tot het vooral met buitenlands talent werkende Nederlands Dansthea ter mogen toetreden, was vrij dagavond de beurt aan de Stich ting Dansproduktie. Vier verte genwoordigstersvan dit vooruit strevende danscollectief brach ten een vrijwel uitsluitend uit solo's bestaand programma. Sterk gemotiveerde danseressen, die veel van hun bewegingen, die even vaak worden versneld als vertraagd, aan de Graham-tech- nick hebben ontleend. Beheerst balanswerk bij dit ambitieuze groepje en een sterk op zich zelf gerichte concentratie. De verstil ling die deze danseressen kenne lijk nastreven, kan bijna letterlijk worden opgevat, omdat dit dans collectief zich voor een belang rijk deel door de stilte laat inspi reren. Tijdens de voorstelling in het LAK-theater werd slechts één solo uitgevoerd op een geluids- collage van de op het ogenblik nogal in zwang zijnde Steve Reich. De vier vergden behalve van zich zelf in elk geval ook veel van de toeschouwers, van wie zelfs de geduldigste zal moeten toegeven dat al die wat triestma- kende ernst hier en daar wel erg breed was uitgesponnen. Op het Theaterschoolproject van zaterdagmiddag volgde 's avonds een voorstelling van de groep van Krisztina de Chatel (strak en dy namisch op hard synthesizer ge luid), het uit Groningen afkojn- stige Mezzing-duo (op slagin strumenten geënte beweging met een knipoog naar de humor) en 'Dingen die beginnen' van eerder genoemde Beweging Dans. Pas toen dit duo met zijn aanwezig heid het vierkante vlak van de LAK-vlocr vrijwel geheel vulde was er reden om op het uiterste puntje van je stoel te gaan zitten. Een danser slechts en één danse- Leidse bioscopen LUXOR: "De gendarme ziet ze vliegen da. 2.30,7.00 en 9.15 uur, zo. ook 4.30 uur, LIDO 1: "The Deerhunter" da. 2.30 f B.00 i 12 j; res, maar wat deed het mysterie, dat uitstraling heet. zich vooral bij de laatste gelden. Wat een ex pressie ook en wat een gevoel voor theater! Met werkelijk een minimum aan theatermiddelen weten zowel de 21-jarige Karin Chen als de zeven jaar oudere Cees Brandt, beiden afkomstig van Scapino en pas sinds kort be zig met het avontuur van de zelf werkzaamheid, een maximum aan spanning en emoties op te roepen. Hij heeft niet meer dan een stok nodig om in dit geval met gebruikmaking van Mexi caanse volksmuziek op overtui gende manier onmacht en on derdrukking uit te beelden, zij heeft aan een paar op de vloer neervallende druppels water voldoende om daar wat mee te doen. De begintonen van een fluit zijn voor beiden de aanzet voor een situatie, waaruil nieuwe be wegingen ontstaan Vandaar "Dingen die beginnen", waarbij ook elementen van mime zijn verweven. Heel knap en heel boeiend, ook door de intermez zo's van twee gasten (Grada Pes- kens en Pieter Tiddens) die al zingend en gitaarspelend de wei nige rekwisieten aandragen en wegvoeren en daarmee de span ning onderbreken. Met een voor stelling van 'Suske en Wiske' door het Werkcentrum Dans voor de kinderen 'Dans in LAK' gis termiddag leuk besloten. PIETER C. ROSIER LIDO 2: "Bodysnatchers", da. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zo. ook 4.45 uur, 16 jr. LIDO 3: "Mijn vriend", do., vr., ma. en di. 2.30, 7.00 en 9,15 uur, overige dagen al léén 7.00 en 9.15 uur, 16 jr. Kindermatinee: "De reddertjes'za., zo Ongevallendienst ziekenhuizen Leiden Jngevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 uur tot woensdag 13.00 uur. (Diacones- senhuis) en van vrijdag 13.00 uur tot za terdag 13.00 uur Elisabeth-ziekenhuis Bezoekuren ziekenhuizen 2.30 L al. Kindermatinee: "Tom en Jerry", za., zo en woe. 2.30 uur. zo. ook 4.45 uur. TRIANON: "De avonturen van een taxi chauffeur", da. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zo ook 4.45 uur, 16 jr. REX: "Het meisje met de fluwelen tong", da. 2.30, 7.0Ö en 9.15, zo. 2.00, 7.00 en 9.15 uur, 16 jr. Nachtvoorstelling: "Het pornoparadijs' vr. enza. 11.30 uur, 16 jr. Bioscopen Alphen EURO 1: "De gendarme ziet ze vliegen da. 1.45,6.45 en 9.15 uur, zo. ook 4.15 uur, al. Nachtvoorstelling: "Rough night in Je richo", za. 12.15 uur, 16 jr. EURO 2: "The Deerhunter", da. 1.30 en 8.00 uur, 12 jr. Nachtvoorstelling: "Rosemary's baby", za. 12.15 uur, 16 jr. EURO 3: "De twee missionarissen", da. 2.00,7.00 en 9.30 uur, zo. ook 4.30 uur, za. ook 12.15 uur, al. EURO 4: "Mijn vriend", da. 7.00 en 9.00 uur, 16 jr. Kindermatinee: "Superman", da. 1,30, zo. 1.15 en 4.00 uur. Nachtvoorstelling: "Sexerella en prins Bioscoop Voorschoten GREENWAY: "Greasedo., vr. en 4.00 en 7.00 uur. zo. 4.00 uur. al "An u married woman", vr. en za. 9.15, zo. ma. 8.45, di. en woe. 8.00 uur, 16 jr. Kindermatinee: "Peter Pan", do., vr., en zo. 2.00 uur, woe. 2.15 uur. Middagbezoekuur. 13.45-14.30 uur Avondbezoekuur 18.30-19.30 uur. Kraamafdeling: vaders extra van 18.00-18.30 uur. Kinderafdeling dage- Sint Elisabeth-ziekenhuis: Volwassenen, dagelijks van 14.00-14.45 uur en van 18.30-19.30 uur. Kraamafdeling: dag. van 11.15-12.00 u (alleen voor de echtgenoot) v. 15.00-16.00 uur en van 18.30-19.30 ui Babyshow en avondbezoek. Kinderafdeling: dag. Academisch Ziekenhuis Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 14.15-15.00 uur 18.30-19.30 uur Voor de prematurenafdeling gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ou ders en grootouders). Dag. van 14.30-14.45 uur en van 18.30-18.45 uur. zoek wordt toegestaan kan de hoofdver pleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Bezoektijden Kinderkliniek: Dagelijks: 15.00-15.45 uur 18.30-19.00 uur. - Bezoektijden kinderafdeling: Elke dag: 14.15-15.00 uur 18.30-19.00 uur Alphen aan den Rijn Rijnoord: le en 2e klas 11-11.30; 13.30-14.15 en 18.30-19.30 uur 3e klas 13.30-14.15 en 18.30-19.30 uur Kraamaf deling 13.30-14.45 alleen voor echtgeno ten 19-20 uur. Kinderafdeling voor ou ders 18.-18.30 uur. Geluidshinder Schiphol Klachten over geluidshinder van vlieg verkeer van en naar Schiphol kunnen dag en nacht worden gemeld bij het in formatiecentrum Geluidshinder Schip hol (020-175000). ^ud^lieuius 23 april 1979 Honderd jaar geleden stond in de krant: - In Sheffield is een inbreker op het veld van oneer gesneuveld. Op een ochtend, toen mevrouw Fielsend zich bij den haard warmde, hoorde ze zuchten en kreunen in den schoorsteen. Haar echtgenoot hoorde het ook en zond om politie, geneesheer en metselaar. Het vuur werd gedoofd, de schoorsteen openge broken en toen zag men het hoofd van een man. Met veel moeite werd hij uit den schoor steen gehaald, waarin hij vast geklemd zat. Zijn mond was vol roet, wat men wegnammen gaf hem cognac, h ij keek in het rond kreunde en stierj". Hij was een kleine, bijzonder magere man Hij moet een handlanger van inbrekers zijn geweest, die hem aan een touw door de schoor- steenen in de huizen deden glij den om voor hen de deur te ope nen. In dit geval was de schoor steen te nauw gebleken, of sinds lang niet geveegd, waardoor de man stikte toen het vuur werd aangemaakt. - De spoorweg van Tunis naar de grens van Algerie is dezer dagen ingewijd. De bey van Tunis gaf een groot feestmaal, waarbij de Fransche consul- generaal aan zijn rechterzijde was gezeten. De bey dronk op den voorspoed van Frankrijk. Des avonds was de stad schiite- rend verlicht. Vijftig jaar geleden: - De passagierstrein Krakau- Warschau is eergisternacht in de nabijheid van Czentochau door den noodrem tot staan ge bracht. Twee gemaskerde roo- vers met revolvers in de hand drongen daarop den trein bin nen om de reizigers te plunde ren. Op het luide hulpgeroep van de passagiers snelde een afdeeling militairen, die zich ook in den trein bevond, ter hulp, waarop de roovers de vlucht namen en in de duister nis ontkwa men. Men neemt aan, dat de noodrem door een mede plichtige der bandieten is ge bruikt en dat deze eveneens in het donker is'verdwenen, daar een onmiddellijk onderzoek geen resultaat had. - In Parijs is, als gevolg van een aanhouding eener jonge vrouw, die in een warenhuis een valsch biljet van fr. 1000 in betaling had gegeven, een zekere Pinny- ser gearresteerd. Hij bleek in het bezit van nog 80 valsche biljet ten, die hij zelf had vervaar digd. Door bemiddeling van jonge vrouwen had hij reeds verscheidene biljetten in wa renhuizen uitgegeven. 'vSAFC-TISWÏJL- SR IN Her PALEIS* eesusf wSSi OjJZR. Hgr^MIMS&SCHAp^ Hoerzx'.!e.isjpëlok vru man wea Mer Hgr ._-j KONIN£65CHA^( weve ^ujiefëR. afmaai- TOf'rt/ eoeo' juuuib makém gR yiY a\aar in zo'n N2 ruzie ovér of Re koninb J/// sêvau Moer ge/o MOgr BLJJVgM Of VVË6&AAN-j»/y BgscHAAfp VOlX Nlgf 71/"\MB-VU\II S4AN VSCHTgN, MAAR U t'jh-Kj ggRUUKg. srgMMlN6 fëtft f Auei" HOUPÉM'Rg MggRPÉR I &UJVEN11 E>LU... \HBIP BBSU L Tv jfr V, k AUWHA. J\ WOORT K£n - WAT -Zoo UE -Z.E^EAJ fVLS ME ER ARHTEK KWAM PAT ME ARTC BH HET TENTAMEN Hapr. eai i/AATZLiefcrEAj GESPIEKT HAP DAT IK. AJoh tfjEEAJ BEW' FRED BASSET Ik sta in grote tweestrycl fued we SAAM UIT] Ik dineer wsl als we -. terug zyn! r MOUSSE VAN POON Bijna alle pate is zeer rijk aan vet, maar deze paté-variatie is heel ma ger. Zet 1 liter water op met 1 theelepel venkel zaadjes, takje peterselie, een dikke plak citroen en een plak ui. Maak 1 kg poon schoon en leg die in het water als dit kookt. Temper het vuur tot het water niet bor relt, maar wel tegen de kook aan blijft en kook de ponen zo nét gaar Neem het visvlees van de graat en verwijder vel en kleine graatjes. Maal het visvlees, of wrijf het door een zeef of gebruik er een keukenmachine voor. Meng er ongeveer 200 gr magere kwark door, 1 eetlepel toma tenpuree, 1 theelepel paprikapoeder, 2 thee lepels citroensap, een mespunt nootmuskaat, royaal versgemalen pe per en zout naar smaak. Als het mengsel te droog uitvalt, roert u er een lepel van de vis bouillon door en zet de niet veel langer - in de koelkast. Geef er vers- geroosterd brood en bo ter bij en eventueel mos terd. WINA BORN De avonturen van Jommeke Maarkijk ik heb hem aJ weggestuurd C/3, nu maar.en Allah 7 zij met u. 't is helemaal niet ergt vriendje Zse-se-Mel is nogal opvliegend van karakterziet ge

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 21