EIDSCH DAGBLAD Aanslag op synagoge in Wenen Iraanse generaal bij aanslag gedood Goedhart Bouwhuis voor uitgekiende badkamers BG8E KE/OT vandaag Leiden verliest hels spektakel in Croenoordhal AZC weer kampioen Rijsbergen uit veld gezonden... n als 2 weken Woonplaats: Gironr.: Hokje aankruisen en bon ingevuld in een open envelop zonder postzegel opsturen naar Leidsch Dagblad Antwoordnummer 214. 2300 VB Leiden Leidsch Dagblad Geen krant bezorgd? Bel dan Maandag t/m vrijdag van 18.00-19.30 uur Zaterdags van 16.00-18.00 uur. Uitsluitend tel. 071-211515 of 210221 MERBAU BOERENDEUR een kwaliteits-deur gemaakt van het meest duurzame hout f 415,- tóch even kijken bij DE H0UTBAAN zelfbouwcentrum zijldijk 22 - leiderdorp tel. 071-899311 OP het terrein van de Verenigde Touwfabriek zaterdags tot 5 uur geopend k Bollenstreek - Vele tienduizenden beschouwers hebben het 32ste in- ernationale bloemencorso Lente- tinderendoor de bollenstreek zien rekken. Vanaf een uur of tien tot vijf uur werkte het weer goed mee om van dit grootse gebeuren een fleurig bloemenfeest te maken. De laatste etappe was echter met ■recht een zwaar loodje, want het corso vertrok nog met uit Noord- wijk-Binnen of het begon te rege nen. Aan het welslagen van het cor so van 1979 langs wegen met een eeuwenoude historie kon dat toen echter niets meer afdoen. Buien en vrij koud Veel bewolking en buien. Minimum temperaturen rond 4 graden. Mid- dagtemperaturen rond 9 graden. Krachtige wind, eerst zuidwest, later draaiend naar noordwest en aan de kust mogelijk toenemend tot hard. (Opgemaakt om 11.15 uur) 24 april Zon op: 6.26 uur; onder: 20.52 uur. Maan op: 5.46 uur; onder: 18.17 uur. Hoogwater te Katwijk om 2.12 en 14.47 uur, laagwater om 10.29 en 23.04 uur. TEHERAN (Reuter) - Een lig chef-staf van de Iraanse strijdkrachten, generaal Mo hammed Vali Gharani, is van daag bij een aanslag om het le- CORRUPTIE IN CHINA PEKING (UPI) - De Chinese auto riteiten hebben de "grootste"' corruptiebende ontmaskerd in de dertig jaar van het bestaan van de Chinese Volksrepubliek, zo meldt radio Peking vandaag. Volgens de radio, die een bericht in het volksdagblad citeerde, ope reerde de bende in de noord oostelijke provincie Heilongjang vanaf 1972 tot eind vorig jaar. De leiding van de bende berustte bij de 58-jarige mevrouw Wang Sjou-Hsin. die tijdens de cultu rele revolutie in het plaatselijke partij-apparaat omhoog kwam. "Zij behoefde haar hand maar uit te steken om tienduizenden jen te vergaren" Op deze manier inca seerde de bende meer dan ander half miljoen gulden, aldus hel be richt waarin verder weinig bij zonderheden werden gegeven. ven gekomen. De generaal is door onbekenden onder vuur genomen en is later in een zie kenhuis aan zijn ernstige ver wondingen bezweken. Generaal Gharani werd direct na de revolutie tegen de sjah in februari door de ajatollah Chomeini be noemd tot chef-staf. Op 27 maart werd hij weer ontslagen door premier Mehdi Bazargan. Ghara ni werd ervan beschuldigd, met name door linkse groeperingen dat hij pro-Amerikaans zou ziin. De generaal kreeg echter ook hevi ge kritiek te verduren, toen hij commando's die tot de "onster- felijken" van de sjah hadden be hoord, naar de Westiraanse stad Sanandaj liet overbrengen om de opstand van de Koerden neer te slaan. Volgens ooggetuigen is in die tijd vanuit helikopters ge schoten op gedeelten van de stad, waar Koerdische burgers wonen. Honderdtachtig personen zijn om het leven gekomen bij de gevech ten, die sinds vrijdag met tussen pozen aan de gang zijn in de Iraanse stad Naghadeh, in het westen van het land. Dit is van daag bekendgemaakt door het Iraanse persbureau Pars, dat 'niet nader bevestigde berich ten" citeerde Gistermiddag was een staakt- het-vuren overeengekomen. Maar ondanks alle pogingen om het te handhaven, zijn de gevech ten in de stad vandaag in alle he vigheid hervat. In Machdad een andere Iraanse stad, zijn vandaag weer drie doodvonnissen ten uitvoer ge legd. De gefusilleerden zijn generaal Mohammad All Imami, oud commandant van de politie in de provincie Khorassan, kapitein Aliakbar Atachi, die lid was van de geheime politie, en Mahmoud Fahkr Slam Yazdi, een gods dienstleider die het vroegere be wind aanhing. Zeilinstructeur overleden na val van boord IJMUIDEN (GPD) - Een dertigja rige zeilinstructeur uit Amster dam is gisteren om het leven ge komen toen hij ongeveer een mijl buiten de pieren van IJmuiden de giek van zijn zeilboot tegen het achterhoofd kreeg en overboord sloeg. De instructeur was met zijn zeil jacht Endeavour vrijdag vertrok ken met een groepje Duitse zei lers aan boord en was op terug weg naar de thuishaven in Nauerna, onder Assendelft. Bij het strijken van de zeilen, vlak voor het binnenlopen van de ha ven, sloeg de giek opeens om met het fatale gevolg. De Duitse opva renden zonden onmiddellijk een radioboodschap uit en twee van hen sprongen te water in een po ging de instructeur te redden. Mede door de lage temperatuur van het water slaagden zij daar niet in. Eerste heilig verklaringen van de paus VATICAANSTAD,(ANP) - Paus Johannes Paulus II zal zondag in de Sint Pieter zijn eerste heilig verklaringen doen. Het betreft de Spaanse dominicaan Francisco Coll. (1812-1875), de stichter van het instituut van de verkondiging der vrouwelijke Dominicanen en de Franse pater Jacques Laval van de congregatie van de Heilige Geest. Pater Laval werd ook in het begin van de vorige eeuw geboren. Hij wordt in Afrika vereerd als "apostel van de slavenbevrij- ding" Hoom 126a, (tegenover Avifauna) Alphen a/d Rijn. Tel. 01720-22100* Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.30 uur. 14.00-17.30 uur. za. 10.00-16.00 uur. \ANDAG 23 APRIL 1979 OPGERICHT 1 MAART I860 35839 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 22 PAGINA'S (Van onze correspondent) WENEN - Een zware bomexplosie heeft gisteravond laat de joodse synagoge in de Weense binnenstad ernstig be schadigd. Als gevolg van de ontploffing, die om 22.02 uur plaatsvond en waardoor de voordeur werd weggeslagen en de ruiten in de wijde omgeving sprongen, brak brand uit maar het vuur kon door de brandweer in korte tijd worden bedwongen. Van de daders ontbreekt elk spoor. In een telefoongesprek met het Franse persbureau hebben leden van een zich Adler der Revolution" (Adelaars van de Revolutie) noemende organisatie de verantwoording voor de aanslag op zich genotnen. Bomdeskundigen proberen te achterhalen of de tijdbom is gelegd door een groep jongelui, die 20 minuten voor de explosie in de buurt van de synagoge is gezien. Het hek voor het gebouw had om negen uur gister avond moeten worden gesloten. Maar verschillende mensen beschikken overeen sleutel. Bovendien zou iemand vergeten kunnen zijn de deur te sluiten bij het binnenkomen of weggaan. Het is onduidelijk of de aanslag in verband moet worden gebracht met de neo-nazistische demonstraties van het afgelopen weekeinde in Hitiers geboorteplaats Braunau am Inn De basketbalfinale om de nationale titel tussen Leiden en Den Bosch is zaterdag avond in de Groenoordhal op een gigantische happening uitgelopen. Bijna tiendui zend toeschouwers bevolk ten de tribunes en samen met de twintig acteurs zorgden zij voor een schitterend spektakelstuk. Toen het hel se lawaai tenslotte was ver stomd trad EBBC als grote winnaar uit het strijdperk naar voren. Leiden moest de kroon overdragen aan de ploeg die zich dit jaar op alle fronten de sterkste had ge toond. Mitchell Plaat, op de foto in duel met Bosschenaar Theo Kropman, kon na afloop zijn teleurstelling overigens maar moeilijk verbergen. Bijna een uur zat de Neder landse Amerikaan in Leidse dienst als door de bliksem getroffen in de kleedkamer, niet in staat een zinnig woord uit te brengen. In de competitie betaald voet bal lijken de tijden van "Lucky Ajax" te zijn terug gekeerd. Zelf won de ploeg van Cor Brom met het nodi ge fortuin van NEC (3-2); daarnaast verspeelde Feye- noord onnodig een punt bij Vitesse (1-1). Roda JC zakte nog dieper weg in het dal door te verliezen bij FC VVV (1-0). Op regionaal voetbalniveau zit amateurhoofdklasser UVS op dood spoor. De Leid se ploeg verloor gisteren op eigen terrein van het zwakke Neptunus en heeft uit de laatste vijf duels slechts één punt gehaald. Van de zaterdag-eersteklas sers speelde Quick Boys met 1-1 gelijk tegen IJsselmeer- vogels en kwam Noordwijk dankzij een losse flodder tot winst bij SHO: 1-2. RCL won met 2-1 van Kozakken Boys. In de wielerklassieker Luik- Bastenaken-Luik nam Didi Thurau wraak op zijn eigen ploeggenoten, die hem in de ronde van België in de steek hadden gelaten. Thurau schaarde zich met zijn eerste klassieke zege tussen de gro ten PAGINA'S 11-18 NEW YORK (ANP) - De eerste thuiswedstrijd van Wim Rijs- j bergen voor Cosmos is voor de 9 blonde Nederlander aller- jj minst een succes geworden. De Nederlandse verdediger werd 3 in de ontmoeting met Fort c Lauderdale Strikers als eerste speler in de Amerikaanse voetbalcompetitie van het veld gezonden. In de zesde minuut van de twee- :j de helft beging de oud-Leide- ij naar een overtreding die met jl een gele kaart werd bestraftjj Toen Rijsbergen daarop de scheidsrechter op niet mis te !j verstane wijze van repliek diende trok deze het rood. jj Rijsbergen is nu automatisch ji geschorst voor de eerstvolgen- de wedstrijd van zijn club. Hoewel Cosmos de wedstrijd met tien spelers moest voort- !j zetten zag het team kans een achterstand van 1 -2 om te zet- u ten in een overwinning van 3-2. Cosmos is na vier wedstrijden jj nog ongeslagen. Er waren gis- t teren ruim 69.000 toeschou- jl ivers in het Giants Stadion Nederlands hockeyteam in halve finales PERTH (ANP) - Het Neder landse heren hockeyteam heeft zich vanmorgen ge plaatst voor de halve finales van hettienlandentoernooi in de Australische havenplaats Perth. De Nederlanders ver sloegen Canada met 4-2. Bij de rust was de stand 4-1. Voor Oranje scoorden Wouter Leefers (2x). Hans Kruize en Paul Litjens. Voor Canada Alan Hobkirk en Reg Plum- De waterpoloploeg van AZC uit Alphen aan den Rijn is za- j terdag voor het derde achter eenvolgende jaar kampioen van Nederland geworden. Dat gebeurde in Leidenwaar ook de Zijl/LGB werd verslagen. Op de J'oto (rechts) de AZC- ploegvóór de aanvang van de titel-ioedstrijd. V.l.n.r. Ton Buunk, Ronald Meijer, Ed van Es, Hans 't Hart, Cees van der B roekEric Noordeg ra af. Frank van de Akker, Ron de Vogel, Wim Keman, Gijs Stroboer en Rudy de Hey.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 1