AZC in Leiden naar derde titel Schaaktitel voor Jeroen Piket Forescate doet zichzelf tekort tegen Evergreen LZ NA ZEGE GEPROMOVEERD Tennisteams van Forescate en Unicum sterk van start MAANDAG 23 APRIL 1979 LEIDEN - Met de 3-0 overwin ning op Evergreen deden de tieren hockeyers van Foresca te zichzelf gistermiddag dui delijk tekort. De Voorschoten- se superioriteitmet name in de eerste helft had een uitslag van bijvoorbeeld 5-0 ge rechtvaardigd. Groot krachtsverschil bleek er ook lussen de damesploegen ran Leiden en Alliance. Leiden won met 4-0. Roomburg ten slottekwam legen degrada tiekandidaat VCL onvol doende uit de verf. De op de vierde plaats genoteerde Lei- 2-1. forescate-evergreen 3-0 Michael Kimman opende voor de Voorschotenaren de score door de rebound van een straf corner alsnog in het doel te werken (1-0). Jelmer Sier- sema tekende na een knappe solistische actie enkele minu ten later 2-0 aan. Onnodig begon op dat moment Fores- cate's aanvalsmachine te ha peren. In de tweede helft was een goed deel van hel over wicht verloren gegaan, al hadden twee wondermooie kansen voor open doel niet Dankzij een straf push kon Jelmer Siersema de eindstand op 3-0 bepalen. roo.mblrg-vcl 2-1 Room burg. dat zich zowel tactisch als technisch onbetwist de meerdere van de Haagse ploeg beloonde, ontbeerde toch de nodige aanvalskracht om verder te komen dan de magere2-1 eindstand. Na een kwartier opende Frank Mou- tanus met een rasechte "frommelqoai' de score voor Roomburg (1-0). Kees Wendt kogelde na rust vanaf de kop van de cirkel het tweede Roomburgse doelpunt achter de VCL-doelmanTien minu ten voor tijd werd ingrijpen van de Leidse goalie Ronald Cijs met een st ra/'push be st raftwaa rna VCL de eer kon redden: 2-1 leiden-alliance: 4-0 lei- dens Tan ja Bos. zag haar 17- jarige hockei/carriere bij Lei den afgesloten met een fraaie backhand-push die de ploeg op 1-0 bracht. Jet Kei scoorde daarop voor rust nog twee maal. en zorgde na de hervat ting ook nog voor de vierde Leidse treffer 4-0. LEIDEN - Als opvolger van zijn broer Marcel heeft Jeroen Piket de nationale jeugdschaaktitel tot 13 jaar veroverd. Een remise inde slotronde met Pieter Bierkens was voldoende voor dit resultaat, daar rivaal Joost van Dam zijn laatste partij verloor. In Waddinxveen waren Rinie Kuyf en Peter Gelpke in de groep tot 20 jaar actief. Kuyf als Leids kam pioen. Philidor-teamgenoot Gelpke als de nr. 1 uit Den Haag. In dit kampioenschap dat wel spannend was, maar verder in het teken van de blunders stond, lie pen de totaalscores weinig uit een. Verrassend winnaar was Limburger Rudy Douven die als enige 6 punten scoorde. Rinie Kuvf kwam met 5 uit 9 nog vrij nabij, maar heeft toch geen rol van betekenis gespeeld. Peter Gelpke stelde met vier punten wat teleur. Kuyf ging wel goed uit de startblokken met een zege op Gert-Jan de Boer één van de fa vorieten. Na enkele remises in de daaropvolgende ronde, werd de vijfde ronde tenslotte fataal voor de Boskoper, want zijn opponent Willem Bor had toen één van zijn weinige heldere ogenblikken. In een fraaie partij, eindigend met een dodelijk stukoffer werd Kuyf van het bord gezet. Een kleine tussensprint en een eveneens weinig succesvol op treden van de concurrentie gaven Kuyf op de vrijdag weer perspec tieven. Tegen Ton v.d. Heijden kwam hij evenwel niet verder dan remise Peter Gelpke was ondertussen op 3Vo punt gekomen. Na een rede lijke start, met o.m. winst op Bor, ging het woensdag helemaal mis. In riante positie gaf de Haagse Leidenaar een kwaliteit weg te gen Zagema. In de slotronde speelden Kuyf en Gelpke tegen elkaar. Kuyf won een pion, de ac tievere stukken van Gelpke zorgden er echter voor dat het evenwicht niet werd verbroken: remise. In de top was de finale een spannende aangelegenheid, want aan de ene kant wist Dou ven maar net aan remise te ma ken met De Boer, terwijl onaf hankelijk van dat resultaat v.d. Heijden kampioen had kunnen worden als hij zijn winststelling tegen Stehouwer niet in verlies had omgetoverd. De eindstand 1. Rudy Douven 6, 2. V.d Heijden 5'/2. ij. Stehouwer 5'/2, Cuypers 5'/2. oe. Janssen 5'/2, Bor 5'/2, Kuyf 5, 8. Cardon 5. In Nijmegen maakte Nico Kuyf er in de groep tot 16 jaar van wat hij kon, wat tenslotte 3 punten uit 7 oplever de. Eerste werd Capellenaar Jan de Wit met 5V2. Gedoodverfd winnaar Rob van Bertholee bleef steken op 4 pun ten. Menno Okkes van Philidor sleepte in Doorwerth de open Nederlandse jeugdtitel in de wacht. In een deelnemersveld van 86 man was hij met 6 uit 7 de sterkste. In de vijfde ronde re kende Okkes af met zijn grote concurrent Jan Roele, waarna hij zijn titel met twee remises nau welijks meer in gevaar kwam. LEIDEN/ALPHEN - Zonder ook maar een punt te verspelen is AZC/Uni- que gistermiddag voor de derde achtereenvolgende maal waterpolokam- pioen van Nederland geworden. De Alphenaren gleden in een voortreffe lijke derby tegen Zijl/LGB "op zeker" naar een 2-6 winst, nadat zij zater dagavond al risicoloos Zian/Vitesse hadden teruggewezen: 3-0. DEN HAAG - LZ'86 is gepromoveerd naar de hoofd klasse van de waterpolocompetitie. De 5-10 over winning op DSZ uit Den Haag was ruimschoots vol doende. Naast "runner up" Zijl/LGB mag ook LZ'86 het volgend jaar opnemen tegen de topploegen van Nederland. Gistermiddag viel de beslissing, de Lei- denaars traden aan tegen het reeds gedegradeerde DSZ uit Den Haag. LZ'86 beging deze competitie wel eens meer misstappen tegen laag geklasseerde teams, maar toch zag men dit treffen met optimisme tegemoet. DSZ heeft dan ook geen enkele belemme ring kunnen vormen voor de jongens van coach Gijs v.d. Leden. Een regelmatige 10-5 overwinning rolde voor de Leidenaars uit de bus. waarbij toch wel enige kanttekeningen geplaatst moeten worden. Een mar ge van vijf doelpunten duidt natuurlijk wel aan dat er een duidelijk klasseverschil bestaat. Men kon echter aan het spel van de Leidse formatie niet afzien, dat er volgend seizoen een kloof van 2 klasse gaapt. In de lste periode hielden de Hagenaars zelfs gelijk tred met LZ'86 (1-1). Het grote euvel (en niet alleen in de lste periode) van de Leidenaars was dat er veel te weinig agressie werd getoond in de aanval. In de tweede periode nam LZ'86 duidelijk afstand (2-5). De laatste perioden bleef DSZ nog aardig in het spoor maar zij konden de feestvreugde bij de Leidenaars niet meer bederven. Scorers LZ'86: Jan Pieter Heek (3). Jan de Graaf (2), Gerard Soet, Jan Bakker, Fried Elzenga, Jan Bakker, Jan van Duuren. Tweede klasser Katwijk behaalde een ruime 10-3 overwinning op degradant GZC uit Gouda. In de eerste helft van de wedstrijd konden de Goudenaren nog goed tegenstand bicden (tussenstand 4-3). maar in de laatste perioden werden zij overspeeld door Katwijk. Scorers: H. v.d. Putte (4), P. v.d. Putte (3), Dick v.d. Bent (2), D. v. Leeuwen. De dames van de Zijl LGB speelden enigszins fortuinlijk gelijk tegen de IJssel. Een aanvankelijk opgelopen 1-5 achter stand werd door goed terug vechten teniet gedaan (5-5). Hierna hielden de ploegen elkaar in evenwicht. Eindstand werd 7-7. Doelpuntenmaaksters Marjan Neuteboom (2). Jolanda v.d. Maarel. Rosemane Vonk, Erna Maasdijk. Ria Onderwater, Gemma van Buuren. Een gehavend dames team van LZ"86 was kansloos tegen de Treffers uit Rosmalen. Een 6-2 nederlaag was hun deel. De Leidse doelpunten werden ge maakt door Astrid Velting en Anke Chaudron. Zijl/LGB wint van concurrent LEIDEN - De Zijl 'LGB heeft er za terdagavond geen twijfel over la ten bestaan wie er het meeste recht heeft op de vierde plaats in de waterpolocompetitie. Naaste concurrent Neptunus Arnhem werd met 9-5 duidelijk terug ge wezen. Van het begin af aan heeft de Zijl'LGB de wedstrijd gedo mineerd. De beweeglijke Leidse aanval maakte het de Neptunus verdediging bijzonder moeilijk. Dit kwam ook direct in de score tot uitdrukking. De eerste de bes te aanval was direct raak. Na een goede "block" aanval, kon Stan van Belkum doeltreffend uitha len (1-0). Met Rick Thoonen op de kant zorgde Martin Vreeburg voor 2-0. Neptunus kon even iets terug doen (2-1 Jaap Jansie) Maar het was wederom Stan van Bel kum die met een intikbal 3-1 scoorde. Stan van Belkum is door zijn produktie in deze wedstrijd (vier maal) trouwens bovenaan de topscorerslijst van de hoofd klasse gekomen. De Leidenaars liepen in het verloop van de wed strijd gestaag uit. Van veel span ning was dan ook geen sprake Van goed polospel overigens ook niet. vooral de laatste periode verliep erg rommelig. De soms erg verwarrende leiding van vooral arbiter van Polen was hier zeker ook debet aan. Scorever loop: 1-0 Stan van Belkum, 2-0 Martin Vreeburg. 2-1 Jaap Jansie. 3-1 Stan v. Belkum, 3-2 Hans Hoogveld, 4-2 Jan Jaap Korevaar, 5-2 Stan v. Belkum. 5-3 Jaap Jan sie, 6-3 Jan Jaap Korevaar, 6-4 Hans Hoogveld. 7-4 Albert Spij ker. 8-4 Stan v. Belkum, 9-4 Jan Jaap Korevaar, 9-5 Pim v.d. Bosch. Trotters zien beker weer aan neus voorbij gaan... WIJK BIJ DUURSTEDE - Nijssen Trotters heeft in de finale van de B-beker voor basketbalteams vas4 een voorpoefje gehad van wat de Leidse ploeg volgend seizoen kan verwachten als het pro moveert naai de eerste divi- Tegenstander Twente won met 67-78 en had de zege voorna melijk te danken aan het feit dat het over een Amerikaan beschikt, die een belangrijke positie in het team inneemt. De Amerikaan Williams was voor Leiden Trotters hét gro te struikelblok. Door zijn lengte kwam de ploeg van Pe ter Kesteloo er onder het bord niet aan te pas en moest Trot ters noodgedwongen van af stand schieten om zo de blocks van Williams (hij plaatste er zes en pakte onge veer twintig rebounds) te vermijden. Dat ging de ploeg gezien de einduitslag niet zo best af. Toch rustte de Leidse rayonhoofdklasser met een acceptabele 38-35 achter stand. In de tweede helft kwam Leiden Trotters zelfs nog op voorsprong (53-50), maar toen Twente-speler Hans Bakker (25 punten) zich nadrukkelijker met de score ging bezig houden en Wil liams verdedigend goed bleef acteren, was het lot voor de Trotters bezegeld. De Leide naars gingen krampachtige spelen (schotpercentage 39 procent) en de volgelingen van Kesteloo moesten voor de tweede achtereen volgende keer machteloos toekijken hoe de tegenstander de beker in ontvangst mocht nemen voor deze nederlaag, omdat Twente eén van de verenigin gen is. die gaat strijden om een plaats in de eerste divisie. A.s. zondag speelt de ploeg van Kesteloo het eerste pro motieduel tegen JRC Boxtel. LEIDEN - In de tenniscompetitie zijn de hoogst geklasseerde ploeg Forescate (Overgangsklasse A). Unicum (Ov B) en de Munnik (tweede klasse) sterk van start gegaan. Forescate won met 7-2 T aekwon-do AMERSFOORT - Op het zaterdag in Amersfoort gehouden Neder lands jeugdkampioenschap tae- kwon-do zorgde de sportschool Leiden voor enkele éclatante successen. In een sterk bezet deelnemersveld (150 taekwon doka's) vielen acht Leidenaars in de prijzen. Paul de Nobel en John Casper wa ren de pupillen van trainer Van den Berg die met een Nederland se titel op zak naar huis terug keerden. 'Zilver' was er voor Wim Hillebrand en derde plaatsen wa ren er voor Henny Bizzoni, Foppe Hillebrand en Jos Stuifzand Bij de dames prolongeerde Sonja Pool haar titel. Marina Hillen leg de beslag op een tweede plaats. van Bilthoven. Unicum met 8-0 van Bennebroek en de Munnik .met 7-1 var. Joy Mozaiek 5. Van de overige teams won de Noordwijkse Tennisver. (Ov B) van Iduna. 5-3. De Leidsche Hout (tweede klasse) hield een punt over aan de wedstrijd tegen Thor RW 3. 4-4. Voor de over- gangsklassers Roomburg en Sas- senheim en de derdeklasser LTV "Zee en Duin" uit Katwijk werd het een nederlaag Roomburg verloor met 2-6 van Overburg uit Amstelveen. Sassenheim van Victoria 2 uit Rotterdam. 2-7. en "Zee en Duin" van Badhoeve dorp. 3-5. Bij Forescate zorgden Bram Made ra. Henny Koemans en de dames Monique en Yvonne van der Storm voor een 4-1 voorsprong na de enkelspelen. Daarna ble ken de Voorschotenaren ook in de dubbelspelen te sterk voor hun tegenstanders. Alleen het tweede GD van Bram Madera/ Yvonne van der Storm ging nog verloren, maar toen was de winst van Forescate al een feit. Sassen heim zag bij het geroutineerde reserveteam van Victoria, waarin Siebe Huizinga nog steeds een rol van betekenis speelt, bij de heren alleen Harry Verdegaal tol winst komen, 7-5. 6-2 tegen Bert van Slooten. Broer Aad van Slooten mocht zich tegen Alfred Geleverl de gelukkige winnaar noemen na ruim twee-en een halfuur tennis 1-6. 7-5. 11-9. Het tweede Sas- senheimse winstpunt kwam van Rosemane Verdegaal. die haar partij met 6-2. 6-2 winnend af sloot. Peter Pauwels bood Hui zinga goede tegenstand maar kon de spreekwoordelijke vastheid van de Victoria-man niet breken. Unicum heeft, dat is nu wel dui delijk, maar eén concurrent op de weg naar een kampioenschap: Popeve Gold Star 3. Met de oud hoofdklassers Wim Pufkus en Philip van der Kwast in de gele deren is Unicum voor de Over gangsklasse B zonder meer een topper. Gisteren kwam Philip van der Kwast in de enkelspelen nog niet in actie Har Meijer won het tweede HE na ruim drie uur spelen, 6-1. 3-6. 10-8 tegen Neb bing. Verder moest van de Uni cum-brigade alleen Marjon Schouten drie sets op het gravel blijven. Tegen Ver Bruggemans werd het 6-3. 4-6. 6-2. De Noord- wijkse tennisvereniging met Piet Veentjer, kwam tegen het Utrechtse Iduna met 2-2 uit de enkelspelen. Veentjer en Blom- mendaal wonnen en de dames Josine van der Koogh en Hanne- ke Rother verloren. Ook het DD ging verloren, maar in de overige Met nog een wedstrijd voorde boeg en drie punten voorsprong is AZC niet meer te achterhalen door HZC/De Robben, dat op 28 april als laatste opponent fun geert. Ook het risico dat de be slissing omtrent titelprolongatie in het treffen met de Hilversum mers moest vallen wenste AZC te vermijden. Verdedigend En dan zijn we onmiddellijk bij het uitgangspunt van de ploeg van George Geurtsen. die de kam pioen dit weekeinde tweemaal met een geaccentueerd verdedi gend concept het water instuur de. Een straffe mandekking, met zo mogelijk een dubbele dekking moesten zowel Zian als Zijl van scoren afhouden en dan zou AZu het aanvallend wel klaren. De opdracht werd perfect uitge voerd. De "kenner" genoot, de modale toeschouwerd verloor. AZC werd kampioen. Zeker in Alphen kwamen de vijf honderd toeschouwers niet aan hun trekken. AZC en Zian zaten op precies dezelfde golflengte waardoor er sporadisch doelrijpe kansen ontstonden. Tactisch ge zien leverden beide ploegen ge degen vakwerk af. spectaculair was hei allerminst. AZC bezat in Eric Noordegraaf een bijzonder waardevolle troef. De Haagse sterspeler Jan Evert Veer werd door de jeugdige Alphenaar vol komen aan banden gelegd, zodat het aanvalsspel van Zian geheel ontregeld werd. Aan de andere kant was de Alpheuse vedette Ton Buunk niet uit te schakelen. De boomlange aanvoerder zette zijn ploeg in het tweede part op een 2-0 voorsprong, eenmaal vanuit een man-meer-situatie. Een minuut voor tijd maakte Noordegraaf er 3-0 van. waarmee de voornaamste wapenfeiten gemeld zijn dubbelspelen bleef de winst bij de Noordwijkse Tennisver. Roomburg had tegen Overburg meer kunnen bereiken dan de 2-6 nederlaag. De winstpunten bij Roomburg kwamen van de da mes Milou Bron-Penseel. 6-7. 6-2. 6-4 tegen P Har1 suiker en Karinavan YVijk. 6-17-5 tegen M van Doornmalen. Jurgen Peters was erg dicht bij een zege op Boerma, 6-4. 6-4. 4-6 en het HD Marinus Brooshooft/Jon Visbeen had de partij tegen Fraavenho- ven, Boerma in twee sets kunnen beslissen met wat meer overleg en minder risico op de belangri j ke momenten. De Munnik be hoefde tegen Joy Mozaiek alleen hel tweede HE prijs te geven. Pc- ter Wol te rink verloor van Riins- bok. 4-6. 3-6. Ellen Gerrese vier de haar rentree in het eerste team Boeiend Gisteren in Leiden rolde er een veel aantrekkelijker duel uit. dat de 350 toeschouwers duidelijk kon boeien. AZC koos weliswaar voor dezelfde uitgangsstelling, doch een enthousiast Zijl/LGB maakte het de Alphenaren gedurende de eerste tweede periode knap las tig Stan van Belkun, de talent volle aanvalsleider, kwam al snel oog in oog met AZC-doclman Ronald Meijer, die uitstekend keepte. Van Belkum duwde de bal evenwel onder water, waar door een unieke kans verloren ging. De Leidcnaren verrasten Meijer via een fraai achterwaarts schot van Albert Spijker even la ter opnieuw, maar diens snelle reactie was minstens zo fraai Zijl/LGB. dat zaterdag definitief de vierde eindplaats voor zich opeis te en in de naaste toekomst een hoofdrol kan gaan vervullen, trad AZC onbevangen tegemoet, maar moest vanzelfsprekend ook het nodige tegenwerk incasseren. Doelman Theo Uittenhout mocht bepaald niet klagen toen Wim Keman tweemaal het houtwerk trof. Met Alex van Belkum aan de kant ketste ook een schol van Ton Buunk op de lat af. Toch nam Zijl/LGB pal na de aan vang van het tweede kwart, de leiding toen Albert Spijker een n u m merieke meerderheid (Noordegraaf eruit) uitbuitte: 1-0 AZC kwam langszij door Stro- boer. die enigszins fortuinlijk een mislukte doortikbal in tweede in stantie wist te verzilveren. Albert Spijker zat toen aan de kant. De Alphenaren gingen door toen Ton Buunk. topscorer in de na tionale compet itie, vanaf de mid- voorplaats door Alex van Bel kum (bang voor derde overtre ding) onvoldoende gehinderd werd: 1-2. Mis De Leidse coach Rob Schouten na- van de Munnik met een bekeken twee sets zege op E Mallee. 6-4. 6-1. De overige partijen leverden voor de Munnik. dat uitkomt met Bart van der Feen, Joke van Sas en de twee reeds genoemde teamleden, geen probleem op. Bij de Leidsche Hout deden de jeugdspelers, Jean Marc van Ma ren en Hans Ekker en jeugd- speelster Annemieke Cats hun plicht door hun enkelspel in winst om te zetten. In de dubbel spelen wonnen Bas Ploos van Amstel en Inge van Zuuren het tweede GD. De Kat wijkse LTV "Zee en Duin" boekte winst in het eerste HE via Jan de Groot na ruim drie uur spelen) het eerste DE van Els Kaales en het DD van Els Kaales/Thea de Groot. FRANK BONTE derhand: "Toen ging het einde lijk mis. want onze "press" werd minder". Dat klopte wel, want nadat Jan Jaap Koorevaar met Stroboer aan de kant nog 2-2 kon binnentikken, kreeg ook Wim Keman iets teveel ruimte om ge raffineerd 2-3 te scoren. De grote tik kreeg Zijl/LGB in de derde fase. AZC was door Rudy de Hev verder uitgelopen naar 2-4 toen Albert Spijker doelman Meijer met een hard schot pas seerde. Er rezen twijfels of de bal de doellijn wel helemaal over schreden had De Alphcnse lijn rechter Van Harskamp en arbiter De Bruin reageerden niet. AZC- goalie Meijer na afloop wel: "Een zuiver doelpunt. De bal was on der water, maar kwam schuin uit het water terug op de doellijn Maar ja. gewoon met een poker face doorspelen hè" Gllansrol En AZC was toen niet meer te stop pen. De Leidenaars vielen condi tioneel terug en waren inmiddels ook al wat overmoedig gewor den. Een overtreding van doel man Uittenhout contra Van Es luidde de 2-5 in. die Van Es zelf voor zijn rekening nam. Toen diezelfde Alphenaar er even later uil moest, bepaalde Gijs Stroboer nota bene meteen man minder in het water de eindstand op 2-6 Natuurlijk, vlak voor tijd miste Koorevaar nog_ een strafworp voor de Leidenaars, maar het spel was gespeeld. AZC. met weder om Ton Buunk in een glansrol, bleef ook in z'.n 72ste wedstrijd ongeslagen! Z ij 1/LG B-coach Rob Schouten. "AZC is een degelijke kampioen. Ze verdienen he». daar kan je niet om heen Ze hebben in Buunk een uitschieter, een goed "spiel- macher", die voorin is als hij er moet zijn en ook de achterhoede organiseert. Om Buunk heen heeft AZC gelijkwaardige en volwaardige krachten. Zelf ho pen we over een. twee jaar zo n topploeg te zijn Maar dat kost tijd. want tactische dingen zijn zo moeilijk in het polo te brengen". WIM VAN WANROOY TURNEN - Nederland heeft de tweedaagse turninterland tegen Tsjechoslowakije met ruim ver schil verloren: 360.95 tegen 376.90 punten. ZEILEN - Mark Neeleman en de gebroeders Vollebregt hebben in hun klassen tweede plaatsen op geëist in de internationale zeil- week in Hyeres. BADMINTON - Joke van Beuse- kom heeft afgelopen weekeinde de enkelspeltitel van het toernooi om de open badmintonkam pioenschappen van het eiland Jersey voor zich opgeëist. In de finale won Van Beusekom in twee games van de Schotse Heatley: 11-1 12-9. MOTORSPORT - De Nederlandse motorcoureur Gerrit Wolsink heeft de strijd om de wereldtitel 500 cc goed ingezet. In het Oos tenrijkse Sittendorf eindigde hij in de eerste wedstrijd tweemaal als derde. Hij neemt nu in het al gemeen klassement een gedeelde derde plaats in met de Belg Van der Broek. MOTORSPORT - De Venezolaan Johnny Cecotto is gisteren win naar geworden van de Grand Prix van Engeland (750 cc klasse) die op Brands Hatch is gereden. De beide manches leverden een zege op voor de Zuid-Amerikaan, die zich na de eerste race om het wereldkampioenschap op de eer ste plaats heeft genesteld. BOKSEN - De Amerikaanse bok ser Matthew Franklin is gisteren in Indianapolis wereldkampioen in het hal {"zwaargewicht gewor den. Franklin won door interven- -tie van de scheidsrechter van zijn landgenoot Johnson. .Zijl/LGB- AZC: 2-6 Wim Keman (witte cap, midden) krijgt geraffineerd 2-3. Doelman Theo Uittenhout is kansloos teveel ruimte

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 16