Quick Boys laat een punt liggen Losse flodder treft doel: Noordwijk wint... RBB IN SLOTFASE GELIJK RCL blijft steken op twee goals (2-1) Malaise bij Ter Leede duurt voort MAANDAG 23 APRIL 1979 (JUD-BEIJERLAND - De losse flod der die Rob Suttorp drie minuien voor het einde van de botsing SHO-Noordwijk losliet, sloeg binnen de Oudbeijerlandse stel lingen als een bom in. De Noord- wijkse rechterflankspeler. die te voren hardnekkig maar vergeefs naar zijn munitie had lopen zoe ken. plaatste op dat moment zijn rechterschoen onder een afge schampte inzet van Hans West geest en zag tot eigen verbazing zijn toevalsprojectiel via de bin nenkant van de paal doeltreffen. Een onverwachte voltreffer, die Noordwijk op de valreep toch nog de volle, zij het geflatteerde (1-2) winst opleverde. Het onrecht zegevierde zaterdag middag in de Hoekse Waard, waar met nameSHO-trainer Jan de Gier alle moeite had om de bit tere pil van de nederlaag weg te slikken. Het is dat hij zichzelf op het laatste moment de ooit door eendagsvlieg Jacques Herb ge kweelde woorden "een man mag niet huilen", voorhield, anders ben laten vloeit "Dit is. dit is toch een enorme af knapper" .stamelde de A-trainer. "We hebben het groolste deel van de wedstrijd beheerst: zijn we door die lullige goal toch nog de boot ingegaan. Zeg nou zelf. als Noordwijk hier met een gelijkspel zou zijn vertrokken, dan had Eelman toch niets te mopperen gehad". Dat deed realistische John Eelman dan ook niet. nu zijn volgelingen aai) het eind van de rit de hoofd prijs hadden weggesleept "Noordwijk had voor rust deze pot dan wel moeten beslissen" wist de coach, "maar als SHO die 1-1 had vastgehoudenzou ik ook tevreden zijn geweest". be- Tegen de achtergrond van de drei gende degradatie liet SHO meet af aan zijn offensievi doelingen nauwelijks verhuld Opererend vanuit het 4-4-2 cept zochten de eiland be geregeld naar moge lij kheder de Noordwijkse afweer. waa\ bert Spaanderman zich als rustig corrigerende libra i diende, te slechten. Met de voormalige FC Den Haag- speler Hans Bres en linkerspits Wim Kooiman als de meest volg zame pionnen van het door De Gier gedicteerde strijdplan, sloe gen de Oud-Beijerlanders her haaldelijk 'bressen in de verde digingsmuur van de zeekan ters. Eenmaal voor het doel van Cees van der Wiel loonden, achtereen volgens Bres. Kooiman en mid denvelder Cees Orgersfna een te zachte terugspeelbal van Bogers) echter aan dat hel begrip 'doel- pun ten makenin Oud-Beijerland nog altijd een weinig bekende klank heeft Noordwijk. bij wie vooral Sjoerd Boot het gebrek aan vorm van die formatie personifieerde, kon zo doende de dadendrang van SHO enigermate inkapselen en. hoe dan ook. de jacht op de openings- t reffer inzet tenGaandeweg werd SHO op eigen helft ingesloten kwam de thuisclubverdediging in steeds heviger mate onder druk te slaan. Juist toen kwam de de fensieve zwakte van linkerback Adrie van Dam schrijnend aan het licht. Noordwijk of beter Rob Suttorp was echter niet bij mach te om van het onzekere optreden van de lïnkervleugelverdediger te profiteren, eenvoudig omdat hij zichzelf voortdurend voorbijliep. Derhalve was het niet verwon derlijk dat de basis van de Noordwijkse openingsgoal juist aan de linkerflank werd gelegd. Nadat rechtsback Leo v. d. Hoe ven een solo van de weinig impo nerende Jan Willem Bogers on reglementair had gestuit, legde Hans Westgeest zoveel zuiverheid in zijn vrije schop dat Hans Plaatzer weinig moeite had om de 0-1 binnen te koppen. Een score, die een minuut later - in de 44ste minuut - zelfs verdubbeld had kunnen worden, als Jaap van Kesteren alleen voor goalie Jan Barendregt niet tot een pass op John van Dijk had besloten, maar Nu kon SHO. dat na rust op een 4-3-3 opstelling was overgescha keld het spelbeeld verleggen en in de elfde minuut vaiv het tweede bedrijf zelfs op 1-1 komen. Een verdiende gelijkmaker, die ove rigens geheel op het conto kwam van doelman Cees v. d. Wiel. die tot vermaak van het thuisfront als een standbeeld toe had geke ken hoe een inzet van Kooiman achter hem in het doel plofte. Niets leek daarna een logisch gelijkspel in de weg te staanZeker niet, na dat spelleider Van den Engel een overtreding van Jaap Plug je gens Kooiman (Eelman: "ik heb ze voor minder op de stip zien gaan") onbestraft had gelaten. Totdat Suttorp drie minuten voor tijd zijn desperate losse flodder losliet. Oud-Beijerland huilde toen, waar het voordien had gela- GERARD VAN PUTTEN KATWIJK - Dat Quick Boys de laatste kansen op het kampioenschap heeft verspeeld is wellicht wat teveel gezegd, maar de titelaspiraties kunnen in Katwijk sinds zaterdag toch op een wat lager pitje worden gezet. In wat met recht een vier-puntenduel mocht worden ge noemd, kwamen de Katwijkers tegen concurrent IJs- selmeervogels niet verder dan 1-1. De afstand tussen Quick Bovs en de twee koplopers IJsselmeervogels en DOVO, dat tegen Bennekom ook al op 1-1 bleef steken, blijft daardoor respectievelijk vier en vijf punten en dat lijkt toch een te ruime marge. Des te triester voor de elf van trai ner Arie Lagendijk, omdat de Spakenburgers zaterdag zich dat ene puntje niet volledig verdiend toeeigende. Het kwaliteitsver schil in dit overigens niet al le hoogstaande duel liet zich het beste afmeten aan de manier waarop beide ploegen met de wind omsprongen. Terwijl Quick Boys althans probeerde de tac tiek daarop af te stemmen, kwam Sterker Katwijk 'slechts' gelijk WASSENAAR - De goede resulta ten van Katwijk in hel Paas weekeinde hadden Sportver eniging '35 kennelijk geïmpo neerd. De pleeg beschikte slechts over twee matchpunten minder dan de Katwijkers, ter wijl men bepaald niet van de- gradatiezorgen bevrijd is. Ver wacht mocht dan ook worden dat SV'35 et in deze thuiswed strijd alles aan zou doen om de volle buit in de wacht te slepen. Tot ieders verbazing bleef men echter hoofdzakelijk voor eigen doel hangen, en werd de 0-0 einduitslag als een welkom re sultaat gezien. Gevolg was wel dat zich-op het slechte Wassenaarse veld een IJsselmeervogels niet veel verder dan wat wel 'werkvoetbal' wordt genoemd. Aan de andere kant kon Quick Boys het verwijt worden ge maakt te weinig rendement uit dit overwicht te hebben gehaald Vooral in de eerste helft ver zuimde de ploeg afstand te ne men. Het pressievoetbal met wind mee leverde niet meer dan één doelpunt op. Daar lieten zich twee directe redenen voor aan wijzen. Allereerst functioneerde het middenveld niet zoals ge bruikelijk. Spelverdeler Nico Kuyt had grote moeite de juiste snelheid en richting aan zijn pas ses te geven en ook Freek Rienks speelde niet zijn beste wedstrijd. Beiden lieten ook na om regelma tig vanuit de tweede lijn te schie ten. Gevolg was dat het Katwijk- se aanvalsspel zich kenmerkte door weinig denkwerk en veel chaos. Ten tweede had Lagendijk het niet aangedurfd de nog niet geheel van een blessure herstelde Jaap Hoekin de spits te posteren. Kees van Rooven nam nu de honneurs waar. Hij is zeker niet de mindere van Hoek, maar diens niet gerin ge postuur kan bij een constant offensief de nodige onrust .in het vijandelijk strafschopgebied veroorzaken. Niettemin kreeg Quick Bovs in die eerste helft toch nog een handvol kansen. Bart Zandbergen, die zich onderscheidde met vervaar lijk indraaiende hoekschoppen miste alleen voor doelman Maar ten de Harder. Arie Haasnoot en Freek Rienks treuzelden te lang in een identieke situatie en Kees van Rooven schoot vlak voor rust maar net voorlangs. Toch was hij het die Quick Boys halverwege de eerste helft op 1-0 bracht. Zandbergen zette van rechts hoog voor, ausputzer Bram de Graaf bracht met een onzorgvul dige kopbal Kees van Rooven in stelling, die vanaf de hoek van het strafschopgebied hoog en hard uithaalde. Via de lat verdween de bal in het doel. IJsselmeervogels kon daar njet al teveel tegenover stellenDe ploeg speelde doodeenvoudig te on zorgvuldig om echt gevaarlijk te worden. Dat was vooral het geval na rust, waardoor het windvoor- deel nauwelijks kon worden uit gebuit. De Spakenburgers leken ook wat verrast door de knappe wijze waarop Quick Boys op een ander speltype overschakelde. Met name in het begin sneden de Katwijkers met goed uitgevoerde combinaties door de IJsselmeer- vogels-defensie heen. In die pe riode had Quick Boys ook eigen lijk de definitieve klap moeten uitdelen, maar nadat Hans van Duyn via de lat had overgescho ten, sloop er onzekerheid in de ploeg. IJsselmeervogels kon het initiatief overnemen en ging onder aan voering van de hard werkende middenvelder Henk de Graaf op jacht naar de gelijkmaker. Al te veel overtuiging zat er echter niet in en bovendien leek de achter hoede van Quick Bovs te goed te sluiten om een doelpunt toe te moeten laten. Tot dat in de veer tigste minuut laatste man Bram de Graaf zich met de zaken ging bemoeien. Een hoekschop van Piet Slechtenhorst werd te aar zelend weggewerkt, waarna De Graaf van dichtbij doelman Theo Guyt kon passeren. De laatste minuten waren weer wel voor Quick Boys dat in een laat ste wanhoopoffensief het tij nog probeerde te keren Lagendijk wisselde Martin Haasnoot (hij verving de nog altijd geblesseer de Wim van der Plas) en de moe gestreden Freek Rienks voor Dik Voovs en Jaap Heerikhuisen en de overigens zwak leidende scheidsrechter Grootjen was zo vriendelijk extra tijd bij te trek ken. Enig wapenfeit bleef echter een hard schot van Hans van Duyn dat door De Harder met meer geluk dan wijsheid werd gekeerd. BART JUNGMAN Jodan- spits Graafland teveel voor Lisser Boys GOUDA - Twee obstakels stond Lisser Boys zaterdag tegen Jodan Boys in de weg. In de eerste plaats de gevaar lijke amateurinternational Bert Graafland en ten tweede de eigen krachteloosheid in de afwerking. Deze twe gege vens tesamen maakten dat de Lissenaren uiteindelijk met 2-1 het onderspit delfden. De eerste helft was Jodan Boys de betere ploeg, mede omdat het Lissense centrale (gele genheids) verdedigingsduo Leo Kuipers-Maarten Jan Arendsman niet goed uit de verf kwam. In de 30ste mi nuut kreeg Bert Graafland de bal uit een corner panklaar op het hoofd, waarna hij bijzon der fraai inkopte. Tien minu ten later ging dezelfde Graaf land een één-twee aan met zijn broer Cees. De daardoor onstane mogelijkheid werd door de Jodan-spits uitge kiend benut. De Lissenaars zetten toen alle zeilen bij om deze 2-0 achterstand onge daan te maken, iets wat in de 44ste minuut al resultaat op leverde toen Piet Boot een strafschop benutte. Deze pe nalty was toegekend na een handsbal van Jodan-boys- aanvoerder Stekelenburg. De tweede helft was het een en al Lisser Boys wat de klok sloeg. Leo Kuipers ging op zijn ver trouwde voorstoppersstek spelen, terwijl junior Arendsman door deze wissel laatste man werd. Dit bleek een goede ingreep van trainer van der Horst want ook ver dedigend zat het bij de Lisse naars nu goed in elkaar. Het nodige zelfvertrouwen is bij Lisser Boys echter nog ver te zoeken. Uit het grote over wicht kwam een tros van kan sen voort. Geen van alle werd benut. Vrouwe Fortuna was de bezoekers bovendien niet gunstig gezind. Gerard Nij- kamp zag een geve kopbal net naast, gaan, een schot van Ben Barten werd van de doellijn gewerkt, en René Griffioen lepelde de bal van uit een droompositie over. Zo bleef het 2-1 en ontging Lisser Boys een punt dat de ploeg zo hard nodig heeft. HEERJANSDAM - De laatste speelminuten zijn goud waard voor Rijns- burgse Boys. Zoals zo vaak de laatste weken was het in de topper met Heerjans- dam de slotfase die de Rijnsburgers een uiterst belangrijk doelpunt en daarmee ook een punt op leverde. Door die treffer van Piet Haasnoot kwam de eindstand op 2-2, wat ook in overeenstemming was met het spelbeeld. Beide partijen kwamen voorzichtig uit de startblokken, waarbij RBB zich in de vijfde minuut een goede kans wist te creéren via de doorgebroken Nico Zwaan, die echter op het beslissende moment in de grond trapte. Kort daarop was het evenwel wél raak toek Henk v.d. Zwan een uit een corner afgeweerde bal ouderwets op de slof nam en onhoudbaar in knalde. Een leuke opsteker voor de geel-zwarten, die nog enige tijd het initiatief behielden, maar daarna toch langzaam maar zeker wegzakten. Met het nade ren van de rust begonnen de gastheren steeds meer pressie uit te oefenen. De Rijnsburgse defensie zag zich daarbij geconfron teerd met een zelfde type spitsen als dat er in de ei gen ploeg rondlopen (fy siek sterk, hard werkend), wat tot nogal panische si tuaties voor het doel van Cees Star leidde. De beste kans voor Heerjansdam was in de 30ste minuut toen de gelanceerde spits Visser over de uitgelopen Star kopte, maar de bal beland de tegen de binnenkant van de paal. De ondanks een blessure verdienstelijk als libero opererende Wil Groenendijk kon daarna net op tijd opde doellijn redding brengen. Tot de rust bleef RBB overeind, maar kort na de hervatting liet Cees Star een afstands schot van Visser uit de handen glippen, waarna linksbuiten v.d. Berg, Van Zijderveld in staat stelde de bal in de goal te tikken. Na die gelijkmaker brak het beste gedeelte van dit spannende treffen aan. Rijnsburgse Boys kwam met enkele gevaarlijke af standsschoten dreigend voor de dag, maar het was Heerjansdam dat in de tiende minuut wederom scoorde. Cees Star liep on nodig uit, terwijl Leo van Delft op hetzelfde moment de bal verspeelde. De op een leeg doel afstormende Van Driel werd vervolgens door Van Delft bij de arm gegrepen. De verder nogal tolerant fluitende arbiter Gameron aarzelde niet: strafschop. Van Zijderveld benutte deze penalty vlek keloos. RBB met Perfors voor Vreugdehil gooide alles op de aanval, maar naarmate de tijd vorderde werden de passes onzui verder. De counters van de thuisploeg werden boven dien steeds gevaarlijker Toen niemand er meer in geloofde kwam RBB ech ter met de specialiteit van de laatste wedstrijden op de proppen: scoren op het moment dat iedereen op het slotsignaal zit te wach ten. De opgerukte uitblin ker Anne Ouwersloot legde de bal panklaar voor Piet Haasnoot, die zijn welis waar actieve maar weinig succesvolle optreden van daarvoor goedmaakte door effectvol in te schieten. RUUD DOBBELAAR zoutloze pot ontspon, met voor namelijk Katwijks eenrich tingsverkeer op het SV '35-doel. Zodra het verdienstelijk tik kende Katwijk de bal in de muur van verdedigers had moeten in leveren overhandigden de gast heren hun keeper de bal, waarna deze het leder met een uittrap ver op de Katwijkse helft deed neerkomen. De weer goed op dreef zijnde Kat wijk-verdediging, met Pieter Varkevisser zeer verdienstelijk als rechtsback opererend, liet zich echter door deze simpele tactiek niet verrassen. De tweede helft wa met dit concept, Katwijk de wind gastheren kwa hun vrij fors ingrijpende verde- digingsblok wisten zij wel stand te houden. Het uitverdedigen ging Katwijk prima af, waarna er vooral via de rechterflank met Huig Schaap, Arnold Boers en Wim Guvt II vlotte combina ties afgeleverd werden. De ge ringe ruimte in het strafschop gebied zelf hield het aantal kan sen voor de bezoekers beperkt. Trainer Frans v.d. Zeeuw was niet tevreden met dit resultaat, maar wijtte dit ten dele aan de speel wijze van SV en het moeilijk be speelbare veld. SASSENHEIM - Het zal voor Ter Leede in de resterende zeven competitiewedstrijden nog een hele opgave worden om uit de buurt te blijven van de fatale laat ste en voorlaatste plaats op de ranglijst. Na de volkomen ver diende nederlaag afgelopen za terdag tegen Be Fair (0-2) be draagt het verschil met het op de voorlaatste plaats vertoevende ASWH relatief gezien slechts één punt. De malaise waarin de Sas- senheimse tweedeklasser na de winterpauze verkeert, duurt voorlopig nog voort. Spelverde ler Nico van der Fange bleef aan de kant wegens een blessure, en, wat naar alle waarschijnlijkheid van permanente duur zal zijn de ze competitie, het spitsprobleem waar het team van trainer Tur kenburg nu al zo lang mee kampt, duurt voort. Ook in de thuiswed strijd tegen het Waddinxveense Be Fair kon geen afdoend alter natief worden gevonden voor dit euvel. Oefenmeester Turkenburg werkt wel aan het probleem: na de rust verving hij de goedwil lende, maar als kansenbenutter ongeschikte Jan van Harskamp door jeugdspeler Frits Hoekstra, waarna Pieter v.d. Plas opschoof van het middenveld naar de voorste linie. Het leverde Ter Leede wel beter aanvalsspel op, maar zoden aan de dijk zette het niet. Het goed combinerende Be Fair kwam na een half uur op een 1-0 voorsprong toen Wim Bron profiteerde van een foutieve te rugspeelbal van Jan v. Hars kamp. Tegen de strakke schuiver van Bron was Wim v. Harskamp machteloos. In de tweede helft kwam de enige goede kans voor Ter Leede, maar Pieter v.d. Plas kopte na een voorzet van Jan Schoen rakelings over. Even daarvoor had Be Fair de zege vei lig gesteld via een tweede treffer, gescoord door Koert van Rijn. LEIDERDORP - RCL heeft afgelopen zaterdag een geweldige kans laten liggen om wat aan het doelge- middelde te doen. Tegenstander Kozakken Boys werd slechts met één doelpunt verschil (2-1) versla gen, maar gezien het door RCL aantal gecreëerde scoringsmogelijkheden zijn de Werkendammers 'een afslachting' bespaard gebleven. Tekenend Het is overigens tekenend voor het huidige RCL dat het niet met groter verschil won. Verdedigend zit het bij de Leiderdorpers uitstekend in elkaar, dat bewijst ook wel het kleine aantal tegendoelpunten (18), maar met het scoren hebben de pupillen van Huegenin nogal wat moeite. RCL wist bijvoorbeeld pas vlak voor het rustsignaal van scheidsrechter Van Driel het veldoverwicht uit te drukken in-een treffer. Een doelpunt dat laat viel, want de Leiderdorpers hadden in de voorgaande pe riode legio mogelijkheden onbenut gelaten. "Omdat we in de eerste helft niet ruimer afstand konden ne men", wist RCL-trainer Huegenin "sloop onrust in het elftal en dan krijg je vaak wedstrijden zoals in dit seizoen, waarin we uiteindelijk een voorsprong uit handen geven". Dat laatste gebeurde tegen Kozakken Boys niet, maar wel sloop de onrust bij RCL in de ploeg toen bij een 2-0 stand Kozakken Boys-speler Wout Dame halver wege de tweede helft tegenscoorde. Een doelpunt dat Kozakken Boys onthouden had kunnen worden, als RCL-doelman Brandt wat attenter had gerea geerd op een voorzet van Philip de Haan. Brandt stompte een hoge voorzet van De Haan slecht weg, waardoor Dame eenvoudig kon tegen scoren. Dick van der Bijl had daarvoor de beide Leiderdorpse doelpunten voor zijn rekening genomen. Van der Bijl, die door studieperikelen al een paar wedstrijden niet meer bij RCL had geacteerd maakte in het duel tegen Kozakken Boys een goede rentree. Van der Bijl wist weliswaar niet helemaal aan de opdracht - het spelmaken- van zijn trainer te voldoen, maar de twee goals en zijn offensieve daden vergoedden veel. Twee minuten voor rust scoorde Van der Bijl zijn eer ste doelpunt. Bij een corner van de uitblinkende Pleyter tastte doelman Arie Ottevanger mis, waar door de Leiderdorpse middenvelder een buiten kansje kreeg: 1-0. Een half uur voor deze treffer had RCL al moeten sco ren, maar Heemskerk zag van dichtbij zijn inzet uit stekend gestopt door Ottevanger. Na de pauze gingen de Werkendammers met wat meer offensieve bedoelingen de wei in, maar ook de drie Kozakken Boys voorwaartsen konden weinig gevaar stichten. Aan de andere kant viel al zeven minuten na rust het tweede RCL-doelpunt. Een hoge voorzet van Braat, kopte Van der Bijl laag in, 2-0. De wedstrijd leek beslist, maar nadat Kozakken Boys terugkwam tot 2-1 gingen de Leiderdorpers wat ver krampt spelen. Iets wat helemaal niet nodig was ge weest, als Pleyter en Heemskerk wat zuiniger met hun kansen waren omgesprongen. Hoewel de afwerking Huegenin ongetwijfeld zorgen zal baren, was de RCL-coach toch erg blij met de zege. Per slot van rekening waren de twee punten erg belangrijk omdat het degradatiespook voor RCL nog steeds dreigt en Kozakken Boys door het verlies te gen RCL nu ook tot de clubs behoort die in aanmer king komen voor degradatie. HERMAN POOS Oud UVS tegen oud Leiden LEIDEN - In het kader van de festiviteiten rond het 65-jarig bestaan van UVS, zal zaterdagmiddag in de KikKciu-tit reen duel worden gespeeld tussen Oud- UVS -n eer )ud Leids elftal. Bij Om' I uilen o.a. Jan de Wolf, Frits van Duyl, Freek vo en Frans van der Zeeuw in actie ko men; bij de tegenstander treden o.a. op: Mattie Kee- reweer. Wim Planjer, Koos en Isaac van Weerlee, de gebroeders Van kampen en Henk Heymans. Het duel begint om 15.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15