UVS op dood spoor LISSE WINT, MAAR OVERTUIGT NIET... LDWS BIJT ZICH STUK OP WESTLANDIA: 2-5 Roodenburg pakt laatste strohalm tegen Wilhelmus: 1-1 Gehavend Lugdunum boekt knappe zege LFC blijft MAANDAG 23 APRIL 1979 sport s po Ut sport VOORBURG - De prestatiecurve van Roodenburg vertoont de laatste weken opmerkelijke onregelmatigheden. Een lucratief paasweekeinde (drie punten uit twee wedstrijden) werd afgelopen donderdag met een onthutsend slechte partij tegen HOV afgewisseld, wat de Kooiclub op een verdiende 0-2 neder laag kwam te staan. Maar zie. de som bere verwachtingen voor het duel te gen Wilhelmus werden door de forma tie van trainer Linkerhof gelogenstraft: Roodenburg hield een belangrijk punt (de wedstrijd eindigde in 1-1) aan de krachtmeting tegen de Voorburgse opponent over. Een onverwachte prestatie van de Leidse eersteklasser die dus een even onver wacht punt opleverde. Roodenburg dient echter wel te beseffen dat nega tieve resultaten in de komende weken tot het minimum beperkt moeten wor den nu de blauw-zwarte equipe een wel erg precaire positie (voorlaatste) op de ranglijst bezet. Gezien het vertoon de spel van de wedstrijd tegen Wilhel mus een erg moeilijke opgave. De ploeg van Linkerhof, volgend seizoen trainer van derdeklasser Delft, wisselt leuke aanvallende momenten te vaak af met wanhopige defensiefouten. Het verdedigingsblok bestaat weliswaar uit redelijk getalenteerde voetballers (Aad de Groot, Wim Ligtvoet, Peter Ciere en Cees Montagne) maar hoofd zakelijk door nervositeit lopen de za ken achterin meer dan eens uit de hand. Het andere deel van de (jonge) ploeg laat zich door de blunderende defensie op negatieve wijze meeslepen waardoor er op bepaalde ogenblikken een ploeg in het veld staat die rijp is voor de slacht. Roodenburg kent ech ter niet alleen slechte momenten. De Leidenaars laten ook wel eens zien dat er wel degelijk gevoetbald kan worden, al gebeurt dat maar zelden. In de wed strijd van gisteren betekende één goe de uitval direct een doelpunt. Het was Wilhelmus dat in het eerste half uur de beste kansen voor zich had op geëist. De thuisploeg ging weliswaar wat stereotiep te werk (lange ballen voor de pot) maar door het gerommel van spits Ton Boting kreeg de weer fit te goalie Sjaak Nievaart handenvol werk. In de 31ste minuut kwam Wil helmus op voorsprong (Chris Linders) in een periode dat iedereen bij Roo denburg de bal bij de tegenstander in leverde. De Kooiclub leek toen rijp voor een grotere achterstand, maar een grandioze opleving zorgde voor de to tale ommekeer. Richard Klein stuurde junior Rob Tegelaar weg en uit een onmogelijk lijkende hoek schoot de jonge Leidenaar koelbloedig raak (1-1). Die gelijkmaker was voor Roo denburg in de tweede rondgang wel een fikse ruggesteun ofschoon de Lin kerhof-elf aanvallend nauwelijks uit de voeten kwam. Daarvoor was het aanvalswerk van de Leidenaars te een voudig en kwamen de lichtvoetige spitsen Strijk en Tegelaar teveel fysie ke kracht tegen hun zwaarder ge bouwde opponenten tekort. De beste kansen waren nog voor Wilhelmus waarbij spits Boting wederom nog voor het meeste gevaar zorgde. Hij bracht zijn medespeler Wim Schaap in de 32ste minuut in een riante scorings- positie, maar die Voorburger wist de bal niet de juiste richting mee te geven. Even daarvoor had Martin van der Donck een kans voor open doel gemist. De 1-1 bleef daardoor tot het einde toe onaangeroerd. ROB ONDERWATER LEIDEN - De zware terugval van UVS. gisteren benadrukt door het 0-1 verlies tegen Neptunus, wordt misschien wel het best getypeerd in de persoon van Theo van Seggelen. De middenvelder, in het recente verleden zo vaak de man die er uitsprong, zit in de huidige fase van de competitie volledig vast. Met het verdwijnen van zijn vorm. is (hij geeft het zelf toe) zijn inte resse in het voetbal zodanig verflauwd dat hij tegenwoordig al blij lijkt dat een wedstrijd af gelopen is. Van Seggelen mani festeert zich niet meer. ontloopt de persoonlijke duels en keert zich mismoedig af als hij weer eens een foutieve pass heeft af geleverd of heeft ontvangen. Lij felijk is hij dan nog wel aanwezig; geestelijk vertoeft hij bij heel an dere zaken dan het amateurvoet bal. Hij is. óók wat dat betreft, bepaald geen eenling meer. Meer spelers zijn meegezogen naar een niveau waarop de betrokkenheid zich niet meer uit in 100 procent con centratie, maar waarop bijzaken als "te nauwe broekjes" en "de relatie met de trainer" centraal staan. Het heeft zijn weerslag op het spel van de goedwillende rest van het team. dat door het vastlo pen van een aantal radertjes, langzaam, maar héél erg zeker verbrokkelt tot een collectie van mmsmm Typerende situatie uit het duel UVS-Neptunus. Theo van Seggelen wordt van de bal afgezci elf individuen die alleen bij el kaar lijken te horen, omdat ze toevallig allemaal dezelfde voet- baikledij dragen. Kledij die nau welijks kan verhullen dat er geen "hart", geen karakter meer in de Kikkerpolder-formatie schuilt De bezieling is eruit; er is gela tenheid voor in de plaats geko- De terugval van UVS (één punt uit de laatste vijf duels) voltrekt zich dan ook in sneltreinvaart. Giste ren tegen Neptunus raakte de spelersverzameling van trainer Gérard Désar volledig op dood spoor. De thuisbeurt tegen de de- gradatie-kandidaat werd een ne gentig minuten durende demon stratie van de onmacht die lood zwaar op de ploeg drukt. Alleen omdat de Rotterdamse tegen stander erin slaagde de meest riante kansen om zeep te helpen bleef de nederlaag beperkt tot 0-1, maar ook die uitslag kwam al hard genoeg aan. Vooral omdat naderhand het besef heerste dat er maar heel weinig reële konden worden aangedragen Natuurlijk, UVS heeft te maken met een aantal geblesseerde spelers (Verver. Van Putten en nu ook Hans Kruit en Henskens, die tijdens de wedstrijd een kwets uur opliep) en zonder echte bui- tenspitsen is het zeer moeilijk voetballen in een periode waarin toch al veel tegenzit. Dat alles echter kan nauwelijks als verkla ring gelden voor het ontbreken van de simpele werklust, de be reidheid om eikaars fouten goed te maken, kortom de wil om door te bijlen. Alleen m het laatste kwartier toonde UVS die vecht lust eventjes. Het leidde onmid dellijk tot een paar kansjes die voordien nooit gecreëerd konden worden. De terugval van UVS (van kop groep-achtervolger tot afsluiten van de middenmoot) was eerder zeer duidelijk zichtbaar gewor den. Matheid en hulpeloosheid hadden de Leidenaars zolang in de greep dat Neptunus het doel saldo aardig had kunnen opvij zelen als er een afmaker in de ploeg had rondgelopen. En zelfs nu niemand zich bij de Rot terdammers als zodanig manifes teerde. mocht UVS nog van geluk spreken dat het bleef bij die ene goal van middenvelder Rijsdijk. De directe tegenstander van .Theo van Seggelen. die vlak na de pauze vijftien meter vrijheid kreeg om van 25 meter onbeleefd hard uit te halen. Via de handen van de iets te ver voor zijn doel opgestelde Sloos. sloeg de bal in. De van grote afstand gescoorde treffer kreeg geen ge zelschap. Dat lag niet aan het weerwerk van UVS, want dat bleef de ballen inleveren, maar voornamelijk aan de onkunde van de Rotterdamse spitsen. Olofsson (twee keer mis voor open doel), puntspeler Roelofs (twee keer) en vooral middenvel der Rijsdijk, die van één meter afstand de lat boven het lege doel nog raakte, droegen de bewijzen aan voor de stelling van trainer Freek van der Lee "dat dit op- bouwteam nog kwaliteit mist. want we staan niet voor niets zo laag". De terugval van UVS. inmiddels met Landwaart en Verkuilen voor de geblesseerde Henskens en de "aaiende" Bekooy, werd door die woorden pijnlijk geac centueerd. Temeer omdat Van der Lee er nog aan toevoegde dat de tactiek gericht was geweest op de uitschakeling van Van Seg gelen. "En als je die angel eruit haalt, heb je UVS voor 80 pro cent", zo verwoordde hij de me ning die bij meer hoofdklasse trainers leeft. En uitgerekend bij de morrende Van Seggelen openbaart zich het duidelijkst de terugval van UVS. Désar is zich in alle opzichten bewust geworden van het drei gende gevaar. "We zullen bij on szelf te rade moeten gaan. want we hebben het moeilijk en we krijgen het nog moeilijker. Als iemand dan niet voor 100 procent meewerkt, is ons team gewoon te PAUL DE TOMBE DEN HAAG - Lugdunum-trainer Ruud de Groot had het allemaal wat slimmer bekeken dan zijn collega van opponent Oranje- plein. Ondanks dat de Leidse ploeg nogal gehavend was toon den de Kikkers wat meer inven tiviteit waardoor de uiteinde lijke overwinning (0-1) verdiend te Veel zou afhangen van het strijd plan van De Groot. Het was zaak om de Haagse combinaties zoveel mogelijk te ontregelen, want "het is vaste prik bij Haagse ploegen dat als het niet loopt ze gaan lo pen kankeren", aldus De Groot. Met ijverig stoorwerk deden de Leidenaars het openingsoffen sief van Oranjeplein nauwelijks uit de voeten komen. De thuisclub kwam weliswaar nog een aantal malen voor de doel- mond, maar kon daar wegens ge brek aan inzicht weinig gevaar stichten. Bij Oranjeplein begon het toen steeds minder te vlotten, terwijl Lugdunum daarentegen via de counter steeds dreigender werd. Frans Sjardijn en Rinus v. Es kre gen door dit bekeken spelletje goede mogelijkheden, die door toedoen van het zeer moeilijk be speelbare veld niet verzilverd werden. In de 40ste minuut was het wel raak door een een mansactie van Rinus v. Es. Op het middenveld veroverde hij de bal om vervolgens langs verschillen de Oranjeplein-spelers te soleren. Nadat de onnodig uitgelopen keeper Vis ook nog voor schut was gezet schoot v. Es de bal van uit moeilijke hoek loepzuiver in. De tweede helft was veel rommeli ger, waarbij Oranjeplein alles hoog voor de pot gooide om op die manier de Leidse defensie onder druk te zetten. Deze wist zich vrij goed staande te houden, ofschoon daarvoor flink wat overtredingen nodig waren. De daaruit voortvloeiende vrije trappen waren evenwel weinig gevaarlijk. Oranjeplein werd steeds moedelo zer, waarna Rinus v. Es en Koos Bekooy alleen voor de keeper verschenen, doch niet tot scoren kwamen. Een bijzonder fraaie kopbal van Daan Kooymans (na een vrije trap van Wim Oppelaar) werd net gestopt. Zo bleef Lug dunum met 0-1 overeind in een duel waarin scheidsrechter Hoo- gendijk wel goed besefte dat hij strak moest fluiten, maar echter niet altijd de juiste beslissing nam' RUUD DOBBELAAR Blauw Zwart speelt gelijk WASSENAAR - Eigenlijk waren alleen de eerste tien minuten van het duel Blauw Zwart-Delft (1-1) het aanzien waard. In die periode waren de beter spelende Wasse- naarders ook dichtbij een treffer. Rob Gillissen, invaller Jules van Tricht en Ben Conradi wisten zich echter geen goed raad met de kansen. Daarna was Delft wat ge vaarlijker, vooral via de uiterst behendig spelende spits Gijs Ga demans. In de 35ste minuut schoot hij na drie man te zijn ge passeerd, maar net naast. Vlak voor rust had Delft gelukt toen doelman Jan Smit als was gepas seerd en verdediger Rob Note- boom de kopbal van Rob Gillis sen van de lijn haalde. Zestien minuten voor tijd kwamen de Delftenaren aan de leiding. Ga demans kopte een scherpe voor zet van Karei van Zuijlen fraai in. Vijf minuten later kwam Blauw Zwart met veel geluk langszij. Frank Karremans gaf een harde lage voorzet, die door Delft-ver dediger Noteboom hard tegen de borst van Rob Gillissen werd ge schoten. Tot ieders verbazing verdween de bal achter doelman Smit 1-1. De wedstrijd kreeg daarmee wel de juiste eindstand. op goede weg NAALDWIJK - Het blijft goed gaan met LFC Ver sloegen de Leidenaars donderdag met 2-0 Ver- burch, gisteren werd met dezelfde cijfers ^n en van Naaldwijk gewonnen. Een overwinning die overigens veel ruimer had kunnen en moeten uitvallen. Naaldwijk bood namelijk weinig tegenstand. Des te merkwaardi ger gezien de positie van de Naaldwijkers op de ranglijst die nog allerminst veilig kan worden genoemd. LFC kwam eigenlijk alleen één kwartier in de tweede helft in gevaar. Dat was na een blessure van de weer als doelman optredende Sam Holswilder. Hij was in botsing gekomen met de spits van Naaldwijk, maar wilde ondanks een vrij forse blessure aan het scheenbeen niet van wij ken weten. Naaldwijk probeerde daarvan te profiteren, maar de verdediging van LFC met aus- putzer John Verschoor in een hoofdrol gaf geen krimp. LFC was in de 28ste minuut aan de leiding gekomen. Gerrie Nachte- geller besloot een knappe solo met een schot van twintig meter afstand dat in de uiterste hoek verdween. Een voorsprong die de Leidenaars zeker na rust hadden moeten uitbreiden Cock Weerlee. Bles Zuma, de weer als rechterspits spelende Aad Neuteboom en Gerrie Nachte- geller lieten echter mooie kansen onbenut. Neuteboom werd trou wens halverwege de tweede helft naar het middenveld terugge haald om Naaldwijk van scoren af te houden. Pas in de 85ste minuut slaagde LFC er in op 2-0 te komen. John Ver schoor zette Bles Zuma aan het werk, die liep door tol de achter lijn en zette van daar scherp voor. Cock Weerlee was ter plekke om die mooie aanval doeltreffend af te ronden: 2-0. r Koppend scoort Lisse-speler Alex Dobbe. 1-0. Het zou bij deze treffer blijven in de streekderby tegen Teylingen LEIDEN - Na een hoopvol paasweekeinde en een rede lijk resultaat tegen stadge noot Lug dunum eerder deze week is LDWSin zijn poging zich op te werken uit de onderste re gionen van de tweede klasse, gisteren gestrand op koploper Westlandia. Aanvallend voetbal en een grote dosis in zet moesten het afleggen tegen de betere techniek en het di rectere spel van de bezoekers. De 2-5 nederlaag van LDWS was echter wel wat geflat teerd. De ploeg van trainer Leo de Jong had gisteren namelijk erg weinig geluk. Noch voor eigen doel, noch in het straf schopgebied van de tegen stander. De manier waarop men al vlot tegen een 2-0 ach terstand aanliep was veel zeggend. Twee domme missers (Matters en Gallert) haalden het ritme al snel uit het team. De wijze waarop de alerte spits Frans Vollebregt deze fout afstrafte toonde aan de andere kant de kracht van Westlandia. Dat bleek nog eens tien minuten na de hervattingTerwijl heel LDWS stond toe te kijken wat er zou gaan gebeuren had Scholtes opnieuw Vollebregt na een snelle vrije trap allang richting Visser gestuurd en voor de derde maal kon de LDWS-goalie naar het net. Dat was geen pech, hoewel het doelpunt wel net op het ver keerde moment viel. LDWS had daarvoor een flink offen sief ontketend waarbij Wets- elaar en Van der Weijde mooie kansen onbenut lieten, zoals trouwens Cees de Roode en diezelfde Van der Weijden in de eerste helft al mogelijk heden hadden laten liggen. Maar Bartje van der Weijden smaakte, na een halfuur, toch de zoete smaak van de wraak, want met een keiharde uit haal knalde hij 3-1 in het net. LDWS toonde mentaliteit en ging door, maar na heel wat chaotische taferelen voor het Westlandia-doel, viel het doelpunt ongelukkig genoeg aan de andere kant. Scholtes scoorde. Drie minuten later bracht Paul Wetselaar tocht weer de spanning terugmaar in het alles-of-niets-spelletje dat het toen geworden was ging de ploeg definitief ten onder toen Scholtes opnieuw uithaalde: 2-5. AD VAN KAAM LISSE - Als de streekderby Sportclub Lisse-Teylingen een graadmeter is voor het spelpeil vann de beide ploegen, dan is het de vraag of één van deze twee verenigingen uit de Bollenstreek een aanwinst kan zijn voor de tweede klasse. Hoewel Sportclub Lisse het duel enigszins geflatteerd met 1-0 won, kon de equipe van Lisse- trainer Van der Vlist geen goede indruk achterlaten. De ranglij staanvoerder staat weliswaar be kend als een technische jonge ploeg, maar in het treffen tegen Teylingen kwam dat er bepaald niet uit. De grote publieke belangstelling (plm. 800 toeschouwers) en de hoge waarde van het duel (Tey lingen stond tweede met één punt achterstand) zullen onge twijfeld invloed hebben gehad op de jonge Lisse-spelers, maar bui ten kijf bleef dat Lisse gisteren wel heel simpel voetbalde. Lange en verre trappen vanuit de defen sie naar de voorhoede, waarbij het middenveld werd overgesla gen waren geen zeldzaamheid. Omdat de Lisse-vleugelspelers Lourens van der Voort en Wim van Beek de bal graag in de diep te aangespeeld willen zien, leid den die lange halen soms nog tot gevaarlijke situaties, maar dan bleek ook wat Lisses grootste probleem momenteel is: de ploeg heeft moeite om te scoren. Van Beek had zijn club al voor rust op voorsprong moeten zetten toen hij alleen voor doelman Leo Dols verscheen. Zijn vreemde punter ging echter ruim langs het Tey- lingendoel. De Sassenheimers die ondanks dat ze de Lisse-ver- dediging geen enkele maal voor onoverbrugbare problemen kon zetten hadden toch een vel- doverwicht. Met name de 20-jari- ge middenvelder Peter van Rijn bleef beheerst hel balletje aan zijn voet houden als dat nodig was. terwijl hij bovendien regel matig de Teylingen-buitenspe- lers Ko van der Krogt en Piet Hoogervorst met mooie passes bediende. Dat mocht echter niet verhinderen dat Sportclub Lisse negen minuten na rust 1-0 scoor de. Een corner van Lourens van der Voort kopte rechtervleugel- verdediger Alex Dobbe snoei hard in, 1-0. Even leek het erop dat de Lissenaars hun voor sprong zouden uitbouwen, om dat de ploeg van Van der Vlist niet de voorsprong wilden con solideren. maar nog nadrukkelij ker voor de aanval koos. Teylin gen leek nog niet verslagen, maar een kopbal van Zoet kwam op de lat en een inzet van Van Nobelen werd van de lijn gehaald. HERMAN POOS Een andere derby werd in Hillegom gespeeld, waar de club van die naam niet verder kwam dan 0-0 tegen DOCOS. Van Nispen ver loor met 2-1 van Rijswijk, terwijl VVSB met dezelfde cijfers won van Spoorwijk. Hillegom-DOCOS 0-0 Een duel dat als meer spannend dan fraai kon worden gekarakteriseerd. DO- COS liet al in de eerste minuut de beste kans liggen. Een combina tie van Peter van der Kooy en Sjaak Rietbergen bracht de laat ste alleen voor de Hillegom- doelman. Rietbergen schoot te gen hem op. Voor rust hielden beide ploegen elkaar keurig in evenwicht. Veel echte kansen waren er niet noteren; de strijd speelde zich voornamelijk op het middenveld af. In de tweede helft was DOCOS de eerste twintig minuten de betere ploeg. De bes te mogelijkheid was voor Her man van Barneveld. Hij miste echter. Daarna had Hillegom een licht overwicht, maar John van der Velden en Ron de Jong scho ten net over. Rijswijk-Van Nispen Al binnen twintig minuten was de eind stand bereikt. Van Nispen nam de leiding na vijf minuten via Martien van Eeden. Een verdedi- gingsfout bij Van Nispen bracht Rijswijk in de vijftiende minuut op gelijke hoogte en vijf minuten later was het 2-1 Een gelijkspel had de verhoudingen overigens beter weergegeven. VVSB-Spoorwijk 2-1 In de slotfa se boog WSB een 0-1 achter stand in een 2-1 overwinning om. In de 43ste minuut maakte Albert van der Burg een schot van Leo Verbeek dat op de l'at eindigde alsnog af en twee minuten later benutte dezelfde speler een straf schop. Spoorwijk had in de eerste helft de leiding genomen nadat VVSB-doelman Johan van der Berg een hoekschop had gemist. Hans Kruit in belangstelling bij Feyenoord LEIDEN - Feyenoord heeft be langstelling voor Hans Kruit. De voetballer, die de laatste weken als voorstopper fungeerde in het team van de Leidse hoofdklasser, is uitgenodigd om een wedstrijd te komen spelen bij de Rotter damse eredivisieclub. „Kruit is opgevallen door zijn goede spel", aldus Feyenoord-scout Lou v. d. Hoeven in een brief, waarin de invitatie voor „een wedstrijd op woensdag 25 april op het bijveld van het stadion" is vervat. Of de 21-jarige Kruit de uitnodiging zal kunnen aannemen is nog niet ze ker. De medicijnen-student tobt met een dijbeen-blessure, waar door hij ook al moet afschrijven voor een duel van de Jong Oranje amateurs. Kruit behoort, samen met RCL's Benny Heemskerk tot de zestien spelers die geselec teerd zijn voor de Jong Oranje amateurs, die deze week twee keer tegen Saarland voetballen.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14