Fevenoord waant zich te snel veilig u' Roda JC Het dal is erg diep PSV PAS LAAT „BEVRIJD" TEGEN VOLENDAM Uitleen-beperking voor profvoetballers V ertegen vvoordiger Beveren verspeelt een punt Hockeyteam wint weer mm 4e SINGELLOOP SPORT MAANDAG 23 APRIL 1979 SPORT VENLO (GPD) - Roda JC, een treurspel in x bedrijven. De ge havende ploeg heeft het wegval len van de complete voorhoede (Nanninga geschorst, Vermeulen en Koster geblesseerd) niet overleefd. Stanley Bish tikte FC VW in de tweede helft naar de verdiende 1-0-overwinning. Nieuwe hoop in de Venlose Koel; mineurstemming in de Kerk- raadse ploeg. Hoe lang gaat de malaise duren? Bert Jacobs, een levend monument van machte loosheid: „Wist ik het maar". Stan Ziegler op halve kracht; Pierre Vermeulen die de training nog niet heeft hervat; Adrie Koster die al na elf minuten het veld moest ruimen omdat hij met zijn bovenbeenblessure volslagen kansloos was tegen de bikkelen de VW-newcomer Isaac Nune- mete. Toch zijn het niet alleen de blessures die Roda JC al weken lang de das omdoen. De ploeg werkt angstig, verkrampt, ongecoördineerd. Bert Jacobs moet zwaar improviseren. „Er wordt gehold en gedraafd. Ze VENLO - Toen de wedstrijd VW-Roda JC een kwartier oud was, verscheen boven het Venlose stadion De Koel een reclamevliegtuigje dat de tekst „VW-bestuur moet nu opstappen" meesleepte. Verontruste supporters hadden het vliegtuigje gehuurd om dat zij vinden dat het bestuur van VW een amateuristisch beleid heeft gevoerd, waardoor te dure aankopen hebben plaats gevonden (Hilkes en Oostrom samen zes ton) en te hoge spelerssalarissen zijn betaald. De supporters zijn van mening dat door dit beleid de clubkas vrijwel leeg is en degradatie daardoor vrijwel vast staat. zien het niet meer. We hebben geen vaste punten meer. Zelfs de constante linie uit het begin van de competitie, de achterhoede, is duidelijk minder". Voorbeeld: Peter de Wit stond niet in de ba sisopstelling. Hij was gepas seerd. FC VW speelde vrijbuitersvoet bal. Albert van der Weide mocht op het middenveld met blanco volmacht opereren. Roda JC's noodvoorhoede (Chris Riemens voor Koster; debutant Roger Raeven voor Vermeulen en Toonstra in de spits) was ijverig, maar miste duidelijk kwaliteit en ervaring. Chris Riemens demon streerde dat gemis aan inzicht door in een situatie van twee te gen èèn op het doel te schieten in plaats van de bal door te tikken naar de vrijlopende Theo de Jong. Bert Jacobs: „Onder deze omstandigheden kan ik de jon gens niets kwalijk nemen. Op bouwend ga je de boot in. Als je een hele voorhoede mist, wordt het moeilijk". Jan Jongbloed is van plan geweest de spelersgroep bij elkaar te trommelen, maar hij heeft zijn „vaderlijke" toespraak ingeslikt „omdat het geen zin heeft elkaar nu de schuld te geven". Jan Jongbloed: „Het dal is diep. Het is een inzinking van het hele elf tal. Je kunt niet zeggen dat er drie of vier tussen lopen die niet wer ken. Neen, dat is het niet. Ik noem het de mysterieuze krachten in de sport". Jan Jongbloed die in de eerste helft na een schot van Piet Pala op de doellijn reddende assistentie van Stan Ziegler dankbaar accep teerde, zag onder de sombere hemel toch een lichtpuntje: „We hebben vandaag weer 'ns hard gewerkt". Dat klopt. Roda JC probeerde ervan te maken wat ervan te maken viel. Maar FC VW was de gevaarlijkste ploeg. Theo de Jong raakte een keer de paal, maar vlak daarvoor was Jovanovic al dicht bij de openingstreffer geweest. De Joe goslaaf lobde de bal over de uit komende Jan Jongbloed echter in de verkeerde richting. Uitgerekend Stanley Bish, eens goaltjesdiefvan Roda JC. besliste de niet hoogstaande Limburgse derby. Hij hoefde de bal maar in te tikken na een voorbereidende actie van Piet Pala en een gave pass van Stefan Kurcinak. Bish: „Dat zijn van die momenten waar je als spits van leeft. Je hoeft er maar tegenaan te lopen". Daarna deed FC VW de deur op slot. Er was voor Roda JC geen doorko- EREDIVISIE Ajax-NEC 3-2 (1-2). 17. Clarke (strafschop) 1-0, 37. Janssen 1-1, 44. Ronald Hendriks 1-2, 51. en 78. Lerby 2-2 en 3-2. Scheidsrechten Manuel. Toe schouwers: 7500. Sparta-MVV 2-1 (1-0). 25. Hol- verda 1-0,73. Kerstges 1-1,79. Van Tiggelen 2-1. Scheids rechter Ram. Toeschouwers 3000. Vitesse-Feyenoord 1-1 (0-1). 28. Van der Lem 0-1, 73. Bosveld 1-1. Scheidsrechter Thomas. Toeschouwers 12.500. Haarlem-NAC 0-0. Scheids rechter Van Dijken. Toe schouwers: 3000. Go Ahead Eagles-FC Twente 1-0 (0-0). 70. Salfischberger 1-0. Scheidsrechter Geurds. Toeschouwers: 9600. FC VW-Roda JC 1-0 (0-0). 66. Bish 1-0. Scheidsrechten Jonker. Toeschouwers: 8.000. PSV-Volendam 3-1 (0-0). 47. Deijkers 1-0, 74. Deijkers 2-0, 81. Guyt 2-1, 88. Wildschut 3-1. Scheidsrechten Van Et- tekoven. Toeschouwers: 18.000. Den Haag-FC Utrecht 3-1 (2-0). 15. Korevaar 1-0, 25. Kila 2-0, 83. Verheyen 3-0,85. Van Staa 3-1. Scheidsrechten Mulder. Toeschouwers: 4200. AZ'67-PEC/Zwolle 4-1 (3-0). 29. Kist 1-0, 31. Kist (strafschop) 2-0,41. Nygaard 3-0,58. Van 't Land 3-1, 62. Peters 4-1. Scheidsrechten Draaisma. Toeschouwers: 8500. EERSTE DIVISIE Groningen-Vlaardingen 1-0 (0-0). 52. Romijn 1-0. Scheids rechten Beek. Toeschou wers: 5100. Excelsior-Eindhoven 2-1. (1-0). 29. Piasmans 1-0, 69. Patti- nama 2-0, 76. Feyen 2-1. Scheidsrechter Klint. Toe schouwers 2900. Dordrecht-Telstar 3-1 (2-1). 26. Van Schoor 1-0, 34. Bischot 1-1, 44. Ooms 2-1, 82. Ooms (strafschop) 3-1. Scheids rechter Bosman. Toeschou wers 1100. Heerenveen-Helmond Sport 1-3 (1-0). 10. Smierik 1-0, 72. Bekkenutte 1-1, 80. Van de Ven 1-2, 86. Kreekels 1-3. Scheidsrechter Bakker. Toe schouwers 3500. Heracles-Cambuur4-1 (2-0). 15. Poell 1-0, 41. Van Oosterom (strafschop) 2-0, 48. Bekke nutte 3-0, 61. Schouwenaar 3-1, 76. Van Oosterom 4-1. Toeschouwers 3500. De Graafschap-Den Bosch 0-0. Scheidsrechter Severein. Toeschouwers 4300. SW-Willem II 2-0 (1-0). 85. Peitsman 1-0, 88. Kreft 2-0. Scheidsrechter Jansen. Toe schouwers 3000. Amersfoort-Veendam 2-2 (2-0). 4. Hulshoff 1-0, 23. Vlietstra 2-0,63. Brinkman 2-1,76. Tik tak 2-2. Scheidsrechter van Swieten. Toeschouwers 1000. Fortuna SC-FC Amsterdam 2-0 (2-0). 7. Colombain 1-0, 22. Engbersen 2-0. Scheidsrech ter Weerink. Toeschouwers: 3900. ARNHEM (GPD) - Volstrekt onnodig heeft Feyenoord in de race naar de felbegeerde landstitel een punt weggege ven. In het duel tegen het vrij tamme Vitesse waren de Rotterdammers vrijwel de gehele wedstrijd oppermach tig, maar zij verzuimden het langdurige overwicht in meer dan èèn doelpunt uit te drukken. De kans daartoe was ruimschoots aanwezig, omdat de tegenstand van Vitesse van een zeer matig gehalte was Pas na de gelijkmaker van Bosveld ver in de tweede helft gescoord toonden de Arnhemmers waar om zij op eigen veld voor de top clubs altijd gevreesde tegenstan ders zijn. Toen was het echter al veel te laat om nog voor een ver rassende uitslag te kunnen zor gen. Met dit gelijke spel was Vi tesse toch al rijkelijk beloond Zeker na de overigens fraaie ope ningstreffer van Van der Lem (hij rondde een dieptepass van Van Til subtiel af) leek Feyenoord moeiteloos op een ruime over winning af te gaan. De ploeg van trainer Jezek veroorloofde zich echter een aantal slordigheden ARNHEM (ANP) - Ajax is rond met de 22-jarige middenvelder Peter Boeve van Vitesse. Boeve tekende een drieja rig contract, dat overigens nog door de besturen van beide clubs officieel moet worden bekrachtigd. Vitesse verlangt voor Boeve een transfersom van om en nabij een half miljoen gulden, maar Ajax vindt dit bedrag vooralsnog aan de hoge kant die een topclub in spè zich eigen lijk niet mag veroorloven. Vooral Peturson kreeg enkele rian te mogelijkheden om de marge te verruimen, maar hij faalde keer op keer. Ook Peters kon zijn faam nauwelijks waar maken. Feye- nóords spits toonde wel een enorme dosis werklust, maar werd goeddeels uitgeschakeld door Heezen, de beste speler van Vitesse. Met Mellaard in de ploeg voor de geblesseerde Boeve kreeg Vitesse ook na rust nauwe lijks greep op het degelijke spel van Feyenoord, dat zich kenne lijk al zeker waande van de over winning. De komst van Gerdsen (hij verving Meijers in de 26e minuut) zette de verhoudingen echter totaal op zijn kop. De pijlsnelle vleugel aanvaller bracht veel meer tempo in het aanvalsspel van Vitesse en enkele minuten na zijn entree stonden de Arnhemmers al op gelijke hoogte. Treytel tastte bij een hoge voorzet van Gerdsen fi naal mis, waarna Bosveld uit de daarop volgende voorzet van Bursac fraai raak kopte: 1-1. Het slotoffensiefvan Feyenoord le verde nog een prima mogelijk heid op voor Peturson, maar hij werd op het laatste moment van een doelpunt afgehouden door Mulderij. nfiMiV-vA' r veel effect zal dat niet EINDHOVEN - Pas twee minuten voor tijd was PSV tegen Volen- dam eindelijk „bevrijd". Toen bracht Piet Wildschut met zijn enige goede actie de voorsprong van PSV weer op twee punten en pas toen ook stond vast dat de winst (3-1) in Eindhoven zou blijven. Het gaat niet best met PSV, dat is bekend. De ploeg loopt de kans het volgende seizoen met lege handen te blijven. De kans op prolongatie van het landskam pioenschap bestaat nog slechts in theorie, de uitschakeling voor de KNVB-beker lijkt na de ne derlaag bij Twente (2-4) voor de deur te staan en de situatie op de ranglijst biedt niet direct uit zichten op Europees voetbal voor de derde beker. vissersdorp staat ondanks uit stekend technisch en progres sief spel op de voorlaatste plaats. Toch weigerde Volen- dam zich tegen PSV in te graven. Het speelde met drie spitsen en schiep zich tal van kansen. Niet zoveel als PSV, maar in die ont stellend slechte eerste helft weigerden Van der Kuylen, Re- né van de Kerkhof en Deijkers voor de voeten liggende moge lijkheden te grijpen. Na de hervatting had Deijkers echter wel snel succes uit een rebound na een afgeweerd schot van Lubse. Volendam leek nau welijks geïmponeerd. Na bijna een half uur werd het echter toch 2-0. Hoek verwerkte een schot van René van dc Kerkhof, maar opnieuw kon Deijkers het werk afmaken. Dat Rijvers de zaak nog niet vertrouwde bleek wel uit de wissel die hij toepas te, door aanvaller Deijkers in te wisselen voor verdediger Krijgh en dat op eigen veld. PSV kreeg er de rekening voor ge presenteerd. Guyt bracht kop pend de spanning terug. In de slotfase probeerde Volendam vervolgens de gelijkmaker te pakken. Het offensief werd on derbroken door PSV-counters waarbij Van de Kerkhof géén en Wildschut wel succes had. ZEIST (ANP) - Het bestuur betaald voetbal wil het uitlenen van Ne derlandse voetballers aan profclubs in de Verenigde Staten beperken. Tijdens de algemene vergadering van de sectie betaald voetbal, die op 26 mei in het KNVB-sportcentrum in Zeist wordt gehouden, zullen een aan tal voorstellen hiertoe in discus sie worden gebracht. De belangrijkste ervan zijn dat in de toekomst een Nederlandse club niet meer dan twee contract spelers mag uitlenen aan de clubs uitkomend in de NASL en dat een Nederlandse speler pas naar Amerika mag vertrekken als zijn club in de nationale competitie is uitgespeeld. Het bestuur betaald voetbal kan van deze laatste be- Dordrecht spelers willen deel salaris inleveren DORDRECHT (ANP) - De spelers van de eerste divisieclub FC Dordrecht, de in financiële nood verkerende voetbalvereniging, zijn bereid vijftien procent van hun salaris te laten vallen. Dit is aan de beheersraad, bestaande uit Nico de Vries en Gerard Bou wer, meegedeeld. Deze beheers raad tracht FC Dordrecht te be houden voor het betaalde voet bal. Het bestuur van de Dordtse vereni ging heeft de eis dat de spelers dertig procent van het salaris moesten inleveren, vorige week laten vallen. De spelers hielden wel vast aan de eis dat zij voor 1 mei moeten weten of FC Dor drecht blijft voortbestaan. Daar naast willen zij een voorschot van 3000 gulden als tegemoetkoming voor de gemaakte kosten. paling dispensatie geven. Een dergelijke toestemming wordt overigens alleen gegeven indien het een speler betreft die niet in het eerste elftal uitkomt, dan wel in het geval dat de club niet meer is betrokken bij het kampioen schap, enig andere titel of de strijd om de degradatie. Verder stelt het bestuur voor dat alle uitgeleende spelers onmid dellijk na afloop van de NASL- competitie naar Nederland die nen terug te keren. Tenslotte zal, alvorens toestemming wordt verleend, advies worden inge wonnen van de stichting arbeids zaken betaald voetbal. Jaap van Praag, die de externe za ken in het sectiebestuur behar tigt, en Jan Huybregts, de secre taris van de sectie, zullen op korte termijn een onderhoud hebben met het bestuur van de North American Soccer League (NASL). ADVERTENTIE ADVERTENTIE Voetbalvereniging Leidsche Boys zoekt voor het seizoen 1979-1980 een trainer voor de selektie. 2 avonden training en begeleiding op zondag. Ons 1e el/tal komt uit in de Leids/Goudse comp. Uw sollici tatie kunt u richten aan W. Kooien. 5 Meilaan 69. Leiden. SPORTTOTO Toto 1 2 3 Ajax-NEC Sparta-MVV Den Haag-Utrecht AZ'67-PEC/Zwolle X Haarlem-NAC X Eagles-Twente V PSV-Volendam x VW-Roda Vitesse-Feyenoord X Excelsior-Eindhoven X Heerenveen-Helm. Sp. X Heracles-Cambuur X De Graafsch-Den Bosch X Lotto De winnende getallen in de lotto waren: 7 - 14 - 26 - 27 - 29 - 33. Reservegetal: 19. Het aantal deelnemers was 814.213 en de inleg bedroeg ƒ3.445.203. De prijzenpot is 1.636.471,43 gulden. Supertrio Het supertrio werd gelopen in de Orchideeënprijs op Alkmaar. De uitslag is: 1. nr. 12 Robin Buiten zorg (J. Wagenaar); 2. nr. 5 Peter van Harvester (H.A. Van Ooyen); 3. nr. 3. Peter Meriam (L. Schoonhoven). Niet gestart 6. Pluno W. De omzet van het supertrio bedroeg 254.606, de uitbetaling is 171,20. Duitse lotto In de Westduitse lotto werden de volgende winnende getallen ge trokken: 6- 18-23-24-35-45. Het reservegetal is: 32. In de loterij Spiel'77 was het win nende getal: 3 2 7 5 9 2 9. Amsterdam 't Gooi Dc rum lie Binnen de consumentendivisiê beslaat op korte termijn behoefte aan een nieuwe teriegenwoordiger of eventueel junior-kandidaat. Leeftijd bij voorkeur eirea 25 jaar. Hel werk beslaat uil hel promoten van onze uiterst succesvolle produkten bij supermarkten en drogisterijen Functie-eiscn Wij hechten veel waarde aan goede contactuele eigen schappen om enerzijds een goede relatie met onze afnemers te onderhouden en anderzijds met hel oog op de uitstekende sfeer binnen het verkoopteam. Een opleidir op MAVO-niveau is vereist en ervarin» in een soortgelijke functie is welkom. Training Waardering Afhankelijk van opleiding en ervaring wordt deze l'uncti gehonoreerd met een vast salaris lussen 26.400.- en J 35.400.- per jaar. Voorts kennen wij een premieregeling, hoge onkosten- hel bedrijf en uitstekende arbei irden. Kimhcrh-C lark Benelux Operations B V.. Postbus 72. 3900 AB Veenendaal. l.a.v. de heer B Bots. Tel. 083X5-19016. KIMBI KLY-CLAKK BENELUX OPERATIONS B. BRUSSEL/LONDEN/FRANK- FURT (GPD, ANP) - Het zijn moeilijke tijden voor de koplo pers in het buitenland, vooral Kaiserslautern in West-Duits- land en Gijon in Spanje hebben het zwaar te verduren. Ook Beve ren heeft het in de Belgische competitie niet gemakkelijk. Li verpool daarentegen lijkt zich van zijn concurrenten te hebben ontdaan. Terwijl VFB Stuttgart en Hambur ger SV overtuigend wonnen van respectievelijk Werder Bremen (0—2) en Hamburger SV (1-3), moest Kaiserslautern andermaal een punt afstaan. Eintracht Frankfurt kon een 0-2 achter stand via Grabowski en Elsener wegwerken. Bayern München won voor de zevende achtereen volgende keer. Landskampioen FC Köln, dat woensdag Notting ham Forest voor de Europa Cup ontmoet, moest met 5-1 het on derspit delven. Engeland In de strijd om de Engelse titel heeft Liverpool nog maar twee concurrenten: Nottingham Fo rest dat met 2-0 van het degrade rende Birmingham City won en West Bromwich Albion dat niet verder kwam dan 1-1 tegen Wol verhampton Wanderers. Liver- Niedermayer(op dc rug gezien) brengt met een tegen FC Köln op een 2-0 voorsprong. Neumann (links gedeeltelijk te zien). Bayern won met 5-1. pool zelf won met 1-0 van Bristol City dankzij een doelpunt van Kenny Dalglish. De voorsprong van Liverpool bedraagt nu zes punten. Beveren is dit weekeinde iets van zijn voorsprong kwijt geraakt. In de uitwedstrijd tegen Charleroi moest de ploeg genoegen nemen met een 2-2 gelijkspel, terwijl het achtervolgende Anderlecht Antwerp met 3-1 versloeg. Alle Anderlechttreffers waren van Nederlandse makelij. Nadat Ruud Geels in de achttiende mi nuut de openingstreffer had ge fabriceerd, voegde Rob Rensen- brink daar nog twee doelpunten aan toe. Ook RWDM moest men het van de Nederlanders hebben. De 3-0 overwinning op Lierse SK kwam tot stand dankzij Nico Jansen (2x) en Karei Bonsink. Binnen drie weken heeft Real Ma drid een gat van drie punten ge slagen ten opzichte van Gijondat gisteren met maar liefst 6-0 klop kreeg van Barcelona. Real moet trouwens ook een punt prijs ge ven in de derby tegen Atletico (1-1). PERTH (ANP) - Het Nederlands hockeyteam is al vrijwel zeker van een plaats in de halve finales in het in Perth verspeelde tien- landentoernooi. Frankrijk werd gisteren met 7-2 teruggewezen. Nederland deelt nu de eerste plaats in groep A samen met gastland Australië, dat India met 3-2 ver sloeg. Voor Nederland scoorden in het duel tegen de Fransen Roderick Bouwman (2x), Paul Litjens (2x), Wouter Leefers, Hans Kruize en invaller Piet Gunning. ADVERTENTIE Maandag 30 april J Aanvang 14.00 uur Afstand: 7 kilometer langs de Singels Speaker: Theo Koomen Inschrijving: f. kantoor Leidsch Dagblad, Witte Singel 1, Leiden Organisatie: Leidsch Dagblad in samenwerking met de Leid- se Politie Sportvereniging.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 12