„Vergroting jachthaven dan verkeken' I 0=^eidse agenda „BEJAARDENHUIZEN NODIG IN WASSENAARSE WIJKEN" BURGERLIJKE STAND „Snelweg niet omleiden door polder Leiderdorp JVatersportclub ,De Kaag'tegen toekomstplan Warmond OOK LEIDERDORP WIL VERKEERSPLAN Warmonds bruggenplan te duur voor boeren BDHE VRIJDAG 20 APRIL lij l'RMI WARMOND - De Koninklijke Watersportvereniging De Kaag is weinig gelukkig met de toekomstplannen van de gemeente in het zuidelijk deel van Warmond. De vereni ging vreest dat de enige mogelijkheid tot uitbreiding van haar oostelijke jachthaven verloren gaat. Die mogelijkheid was er aan de zuidoostzijde (verder wordt de jachthaven omsloten door de houtindustrie Padox, de scheepswerf Schottel, de jacht werf Haarsma en nog een terrein van Haarsma). Volgens het be stemmingsplan voor zuid-War mond, dat vorig jaar door de ge meenteraad is vastgesteld, moet ook aan de zuidoost-zijde indus trieterrein komen. De grond is bestemd voor het transportbe drijf Keijzer dat daardoor uit de dorpskom kan worden ver plaatst. De watersportvereniging De Kaag heeft bij het provinciaal bestuur een protest ingediend tegen dit bestemmingsplan en mocht daar gisteren in Den Haag ten over staan van onder andere gedepu teerde Buysert een toelichting op geven. Bestuurslid Van Hoek wees onder meer op het grote aantal leden dat de watersport vereniging heeft (1700), waar slechts een aanbod van 500 lig plaatsen tegenover staat. De vereniging heeft daarom het voorstel gedaan om het trans portbedrijf zuidelijk van Padox ruimte te bieden of het nog meer zuidwaarts te verplaatsen. De gemeente is hier niet op ingegaan _B£njdeedidatBOokjj^isterc^ Auto-zendpiraat betrapt in Leiden LEIDEN - De Leidse politie heeft vannacht om ongeveer half drie op de Vijf Meilaan een klandes- tiene zender in beslag genomen. De zender werd aangetroffen in een personenauto. Tegen de ei genaar, wonend in de Vijf Mei laan, is proces-verbaal opge maakt. meester De Vreeze verdedigde het plan) niet. De Provinciale Planologische Commissie, een adviescommissie van het provin ciaal bestuur, deelt het standpunt van de gemeente. Woonboten Dat is niet het geval bij de vraag of er in Warmond een woonboten- haven moet komen. Die is niet (meer) in het bestemmingsplan opgenomen, tot ongenoegen van de stichting "Het Zuidhollands Landschap". In het verleden was de gemeente wel voorstander van een woonbotenhaven in War mond. om daarmee te bereiken dat het landelijk gebied van woonboten ontdaan kan worden. Maar, zo maakte burgemeester De Vreeze duidelijk, zolang er geen juridische middelen zijn om woonboten uit het landelijk ge bied te weren, zien het gemeen tebestuur geen heil in een woon botenhaven. Het gevaar bèstaat dan dat èn de haven èn het lande lijk gebied met woonboten vol (blijven) liggen. De PPC is met de stichting van me ning dat er in Warmond wel een woonbotenhaven moet komen. verwacht dat de woonschepenverorde ning Zuid-Holland, die in voor bereiding is, wel mogelijkheden zal bieden om boten uit het lan delijk gebied onder andere in Warmond te weren. In het be stemmingsplan is de plek die voor de woonbotenhaven was aangewezen inmiddels bestemd als jachthaven. Daar liggen fi nanciële overwegingen aan ten grondslag, zo liet burgemeester De Vreeze blijken. "Er zijn be langrijke investeringen gedaan". Gedeputeerde Staten zullen, na de hoorzitting van gisteren, nog De oostelijke jachthaven in Warmond. De watersportvereniging De Kaag i. gelijkheid meer is als het bestemmingsplan Zuid (onder andere vestiging va Politie houdt zeven winkel dieven aan LEIDEN - De Leidse politie heeft het gisteren behoorlijk druk gehad met talrijke win keldiefstallen. Zo werden gisterochtend twee vrouwen uit Katwijk aange houden die in een warenhuis in de binnenstad goederen hadden gestolen. Korte tijd later werd, eveneens in een warenhuis in de binnenstad, een 40-jarige Leidenaar we gens winkeldiefstal opge pakt. In een supermarkt aan de Lan- gegracht werd een 57-jarige Leidenaar op heterdaad be trapt bij het achterover druk ken van levensmiddelen. Ook werden er gisteren twee 43- jarige vrouwen, beiden uit Leiden, aangehouden die uit verschillende winkels in de binnenstad voor een bedrag van 500 gulden aan goederen hadden ontvreemd. In de avonduren werd tenslotte op het Stationsplein nog een 24-jarige inwoner van Am sterdam opgepakt, die in het bezit was van een aantal ge stolen goederen. Merenwijk De Oegstgeesternaar D.J. Zwanen burg. eigenaar van een stuk grond in de Broek- en Simontjes- polder, heeft bezwaar aangete kend tegen de bestemming "agrarische doeleinden zonder bebouwing" van deze polder (waar inmiddels de Leidse Me renwijk verrezen is). Het gaat om een gedeelte dat uiteindelijk voor de recreatie bestemd is, maar zo lang de gemeente nog niet alle grond in handen heeft wil zij on gewenste ontwikkelingen zoveel mogelijk tegengaan. Warmond weet nog niet precies wat het met WASSENAAR - In de Wassenaarse wijken Oostdorp, en Kerkehout zouden bejaardenwoningen ge bouwd worden. Dit is de conclu sie van de Wassenaarse commis sie "Maatschappelijke voorzie ningen", die gisteravond verga derde. het gebied wil, "daar is elk geval Voorzitter Noordover van de uitvoerig overleg met Leiden voor nodig",lus burgemeester De Vreeze. Hij meldde dat dit over leg zeer moeizaam op gang komt, terwijl het terrein inmiddels bij voorbeeld gebruikt wordt voor motorcrossen. De PPC vindt, nu het zeker is dat de grond in elk geval een recreatieve bestemming zal krijgen )over- eenkomstig (overeenkomst) streekplan Zuid-Holland West), dat ook in het plan tot uitdruk king moet worden gebracht. Ook hierover moet het dagelijks be stuur van de provincie (GSJ nog een standpunt buurtvereniging "Oostdorp en omgeving" wees er op dat m de wijk Oostdorp tal van bejaarde nechtparen, alleenstaanden) wo nen in huizen die ruimte zouden kunnen bieden aan een gezin met kinderen. Volgens Noordover willen deze bejaarden echter graag in hun eigen buurt blijven wonen en tonen dus geen interes se voor bejaardenwoningen die in andere wijken gebouwd wor den. Bovendien is er de drempel van de veel te hoge huur, aldus de voorzitter van de buurtvereni ging. Bemelmans, hoofd van de gemeen telijke sociale dienst, maakte duidelijk dat de huursubsidiere geling die financiële drempel vrees overbodig maakt. Mensen met het minimum-inkomen, dus bijvoorbeeld de AOW-uitkering, betalen nooit meer dan 180 gul den per maand aan huur. Wat dat betreft is het dus voor iedere be jaarde mogelijk een nieuwge bouwde bejaardenwoning te be- trekken, ook al ligt de huur van zo'n woning rond de 400 gulden. Noordover wees nog op de moge lijkheid die het terrein Hoge Klei biedt voor de bouw van bejaar denwoningen. Hij adviseerde de gemeente jaarlijks 50 tot 75 be jaardenwoningen te bouwen per jaar op gang te brengen en dat 5 jaar vol te houden. Volgens de commissie moeten er de komende jaren zeker 459 be jaardenwoningen gebouwd wor den. Uitgerekend is dat Wasse naar eind 1985 een 4264 bejaarden zal tellen. Verwacht wordt dat zo'n 20 procent daarvan later be hoefte zal hebben aan een bejaar denwoning. Leidenaar pakt broodmes af van overvaller LEIDEN - Een 40-jarige Leide naar heeft er gisteravond bij de politie aangifte van gedaan dat hij op de Haarlemmer straat met een mes is be dreigd door een man. De Leidenaar liep samen met een 30-jarige vrouw over de Haarlemmerstraat toen hij plotseling werd bedreigd door iemand met een brood mes, die hem zijn geld eiste. De bedreigde Leidenaar gaf aan dit verzoek geen gehoor en raakt in gevecht gewikkeld met zijn belager, waarbij hij er in slaagde het broodmes af handig te maken. De over valler koos vervéÉgens het ha- zepad. LEIDEN - GEBOREN: Comelis Johan nes zv C. J. van Gent en G.M.A. van Duu- ren, Aafke dv J. de Roos en A. J. Brugge, André zv H. Hersen en J.M. de Gunst, Elroy zn W. Overdijk.en H. Knoppert, Raymond Wouter Maria zv C.L. van den Hoogen en A.M. Turenhout, Tessa Mary dv P.J. Keil en E.M. Kok, Leon zv H. van Velzen en K.C. van der Bent; Esther Jo hanna Maria dv A.J.M. van der Veer en M.C. Rodewijk; Pieter zv J. van Duij- venvoorde en A.M.K. den Haas, Thomas Paulus zv K.A. van der Kwaak en G. Maagdelijn, Remon Adrianus Hubertus zv C.J.J. Grimbergen en P.M.C. de Jeu, Richard Johannes Gerardus zv P.A. van den Berg en E.M. Brinks, Raymond zvT. de Vogel en C. Lambooy, Marjolijn dv A.J. Troost en W.G. Veldkamp, David zv C.J. Wiebrens en C.R.M. Driessen ter Meulen, Sebastien Lucien Adriaan zv L.A.C.W. Duséé en M. Jens, Marie Loui se Marthe dv J.M.F. Seisveld en C.H. Makkenze, Jan zv T. Vlieland en L. Noort, Elisabeth Petronella Ursula dv J.A.M. van der Meij en E.J.A.P. van der Niet, Cornelis Johannes zv C.M. Mes man en J.J.C. van Duivenvoorden, Ge rardus Franciscus Johannes zv J. Star en A.E. Gillissen, Alexander Theodoor Pe ter zv T. J. van Munster en A.E.H.M. Del- sing, Anna Elisabeth dv M.A. in 't Veld en M.J. Smit, Kim Pamela dv D.A. van Zanten en A.B. Becker, Michael James Adriaan zv C. van de Walle en J. Hat- tersley, Wendy Marloes dv G.F. de Vreugd en L. Brörens; Bastiaan zv T.C. Kroezen en J.G. Schippers, Joost Cor nelis zv A.M. Polderman en C.W. de Vries, Judith Maria dv E.A. de Bont en J.P.p. Langenberg, Patricia dv J. Oos- terbaan en J. van Beelen. OVERLEDEN: A.W. Polle (1920) ev W. Bakker, C.J. Meershoek (1900) gehuwd geweest met C.J.M. Titulaer, D. Gulij (1904) K. Batelaan (1906), C.E. Huisman (1942), M.O. Wongsoprajitno (1979), A.J. Spijkers (1903) L. Domburg (1910), C. Beij (1902) ev L.C. Heijnen. LEIDERDORP - Evenals in diverse omliggende gemeenten zal Leider dorp binnen afzienbare tijd waarschijnlijk ook met een zogenaamd "verkeerscirculatieplan" gaan werken. In een dergelijk plan worden plannen opgesteld om alle verkeer binnen de gemeente zo doelmatig en veilig mogelijk te laten verlopen. Een ge meente die een dergelijk plan heeft opgesteld, kan van de provincie bovendien subsidie verwachten voor de uitvoering van diverse werk zaamheden uit dat plan. De manier waarop men in Leiderdorp tot een verkeerscirculatieplan wil komen, is echter afwijkend van de werkwijze in veel andere gemeenten, aldus de heer M. van de Berg, hoofd van de gemeentelijke afdeling weg en waterbouw. Want in Leiderdorp wordt het plan opgebouwd vanuit discussies in de commissie verkeer en vervoer, terwijl in andere ge meenten hiervoor vaak ambtelijke werkgroepen of zelfs verkeersbu reaus worden ingeschakeld. In een eerste aanzet tot deze plannen vergaderde de commissie verkeer en vervoer gisteravond over enkele belangrijke punten, onder meer over de wijze waarop men hoofdwegen als de Persant Snoepweg en de Engelen- daal wil gaan inrichten. Ook kwam de vraag aan de orde of de Acacia- laan/Mauritssingel in de toekomst als hoofdweg beschouwd moet wor den. De meerderheid van de commissie vond het niet noodzakelijk extra voorzieningen aan die wegen te treffen, alleen maar omdat er vanuit naburige gemeenten extra verkeer door Leiderdorp rijdt. "Daarvoor zetten we gewoon de verkeerslichten op rood", aldus één van de com- missieleden. 2 had ook veel belangstelling voor de aanleg van fietspaden. De B G .Cort slaan met rechts op de verhoging de snelweg die naar alle waarschijnlijkheid langs de woonwijken blijjt lopenVoor de bezorgde bewoners blijft alleen nog maar de mogelijkheid tot ondertunneling over om de na de verbreding te verwachten overlast tegen te gaan. Rijkswaterstaat over Achthovenerpolder: LEIDERDORP - Rijkswaterstaat ziet een omleiding van de auto snelweg A4 (Amsterdam-Rotter dam) bij Leiderdorp door de Achthovenerpolder niet zitten. Een dergelijke omleiding van de- ze weg, die een deel van de ge meente Leiderdorp doorsnijdt, vindt Rijkswaterstaat onwaar schijnlijk, mede omdat er nu al veel tegenstand tegen dit plan geweest is. Het idee om de A4 door de Achtho venerpolder om te leiden en met een brug of tunnel via de Oude Rijn weer op de bestaande route terug te brengen, is ter tafel ge komen toen van de bewoners uit de Oranjewijk en de B.G. Corts- laan bezwaren kwamen tegen verbredingsplannen voor de snelweg. De autosnelweg voert dwars door een grote woonbuurt en scheidt daarmee de Kerkwijk van de Oranjewijk. Verbreding van de weg wordt alleen acceptabel als de overlast in de aangrenzende woonwijken niet toeneemt. Dit kan bijvoorbeeld worden bereikt door ondertunneling Zo menen de bewoners. Ook is, zoals ge zegd, het idee ontstaan om een alternatieve route te kiezen voor een verbrede rijksweg. De gemeente deelt het standpunt van de bewoners dat de verbre ding geen overlast met zich mee mag brengen. Het gemeentebe stuur is echter gekant tegen een omleiding van de weg door de Achthovenerpolder. Op de eerste plaats zou daarmee de polder aangetast worden. Ten tweede zouden de hoge kosten die aan een dergelijke omlegging ver bonden zijn net zo goed gebruikt kunnen worden voor het tegen gaan van overlast bij de Oranje wijk en de B.G. Cortslaan Een verder argument om tegen een rijksweg door de Achthovener polder te zijn is voor de gemeente dat bij een dergelijke omlegging een andere woonwijk, maar dan in £oeterwoude, getroffen wordt door overlast. Een verplaatsing van het probleem dus. De gemeente wordt in haar tegen stand nu gesteund door rijkswa terstaat die in een mededeling aan de gemeente in het kader van het bestemmingsplan "Cen trum" (waarin de Rijksweg aan de rand is opgenomen) heeft la ten weten weinig te voelen voor de omleiding van de autosnel weg. WARMOND - Naar alle waar schijnlijkheid zal het zogenaam de "driebruggenplan" voor het eiland Koudenhoorn, voor de be trokken agrariërs financieel niet haalbaar zijn. Ook een bijeenkomst gisteravond tussen enkele agrariërs, twee af gevaardigden van het LTB en vertegenwoordigers van de WD, Progressief Warmond en het CDA, maakte duidelijk dat de fi nanciën een groot (misschien wel té groot) struikelblok zijn voor de uitvoering van het plan. Op een gedeelte van de Zwanbur- gerpolder zullen drie boerenbe drijven komen. Tijdens het ge sprek van gisteravond werd in gegaan op de vraag of het land wel groot genoeg is om daar drie bedrijven te plaatsen. De aanwe zige agrariërs beweerden van wel, toch bestonden daar twijfels over. Zo was men van WD-zijde bang dat door de weinige ruimte die de boeren hebben, ze zullen overgaan op zeer intensieve vee teelt. Daar kan een sterk gecon centreerde bioindustrie uit ont staan met alle nadelen vandien (krachtvoer, legbatterijen). Over de beste ontsluitingsweg en de preciese plaats waar de bedrij ven komen kon nog niet worden gepraat, omdat de boeren zich niet over dat probleem hadden gebogen. De financiële steun die de drie bedrijven van de gemeen te ontvangen bedraagt 45.000 gulden. Een miniem bedrag, als men de kosten van het plan in aanmerking neemt. Daarom zijn PW en de VVD er welhaast zeker van dat de boeren de kosten nooit kunnen opbrengen. De vraag is dan: Wie gaat het dan betalen? Er werd gisteren besloten om een onderzoek naar de financiële bronnen en de totale kosten te doen. Dit is echter nog niet hele maal zeker. De drie politieke par tijen zullen namelijk donderdag tijdens de raadsvergadering de finitief moeten beslissen of zij een zo'n studie wensen. Wanneer men akkoord gaat betekent het wel dat dit ten koste zal gaan van andere plannen. Botsing op hoek Kooilaan LEIDEN - Bij een aanrijding gis terochtend om kwart voor zeven op het kruispunt Willem de Zwij- gerlaan-Kooilaan is een 25-jarige Leidenaar gewond geraakt. De man reed met zijn auto op de parallelweg van de Willem de Zwijgerlaan. Bij de Kooilaan stak hij de Willem de Zwijgerlaan over en zou daarbij verzuimd hebben voorrang te verlenen aan een per sonenauto die over de Willem de Zwijgerlaan reed in de richting van Leiderdorp. Bij de aanrijding die volgde werden beide auto's totaal vernield. De 25-jarige autobestuurder uit Leiden is met onbekende ver wondingen overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. De bestuurder van de andere auto, een 22-jarige inwoner van Oegst- geest, kwam met de schrik vrij. Leiden Voor spoedgevallen wordt 4 weekenddienst van zaterdag 10 uur vi^ tot zondag 24 uur, waargenomen door volgende artsen: Wijk I (Morswegkwaj zondag 8 uur vm.: E. Nieuwenhuis, Bt vrijdingsplein 60, tel. 768918; van zondaj 8 tot 24 uur A. Ravensteijn, Bevri, dingsplein 60, tel. 768918; Wijk II (Ko4 en Merenwijk): J. A. Verhage, Rozem; rijntuin 51, Leiderdorp, tel. 895144; Wü| III (Waard Professorenwijk, Tuinstad wijk en zuid-binnenstad): J. de Bruynt Kernstraat 11, tel. 141225; Wijk IV (Zuid West en Haagwegkwartier): H. Enge Meij van Streefkerkstraat 53, tel. 121334 Leiderdorp De weekenddienst word waargenomen door H. B. van Wyk, v. d Valk Boumanweg 198, tel. 890529 (zatei dag); F. Kemme, Grotiuslaan 12, te: 893139 (zondag). Zaterdag en zondai spreekuur van 12.30 - 13 uur op Gezond heidscentrum Winkelhof, Florijn 10, tel 891000. Oegstgeest J. W. de Haan, Oranjelaan 26 tel. 156505. Weekenddienst van zaterdaj 10 tot maandag 7 uur vm. Voorschoten H. P. M. Meiman, Leidse weg 128A (zaterdag); F. Koopmans, R Wagnerlaan 69, tel. 6352 (zondag) Warmond A. de Gijzel, O. Nassaulaan 10, tel. 10834. Apotheken De avond-, nacht, en zondagdienst de: apotheken in de regio Leiden wordl waargenomen van 20 tot 27 april, door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Lei den, tel. 071-121313; Apotheek v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitslui tend voor spoed recepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zui den van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. Gezond heidscentrum Leiderdorp Berkenkade, tel. 071-410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond zr. T. Miedema, Kagerplein 307, Sassenheim, tel. 02522-10542. Dierenartsen Leiden - De weekenddienst wordt waargenomen door F. Muurling, Plant soen 23, Leiden, tel. 071-125057; zater dag van 12 tot maandag 8 uur vm.: J. V-estjens, Rijn en Schiekade 23, Leiden, tel. 071-144323. Wi Vrijdag >.15 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden, 20 uur. Breehuys, scholierencafé, 15-17.30 uur; soos Mirakel, 20-24 uur, gehandicap ten soos, 21-24 uur. Nieuwe Rijn 20A, NVSH-trefcentrum, open weekendcafé, 21.30 uur. W. de Zwijgerschool, W. de Zwijgerlaan 44, ruilclub, 19.30-22 uur. Troef, Turkse avond, 20 uur. Vrijetijdscentrum, optreden Montezu ma. 20 uur. Volkshuis, open sociëteit, 9.30 uur. LAK-Theater, presentatie kleine dans groepen, 20.30 uur. Leidse Schouwburg, De Timbelerclub met "Onbekende bestemming", blij spel van G. Thomas, 20.15 uur. 'Molenlaan 3, Voorschoten, tentoonstel ling Joop en Alexandra - keramiek en tapijten, 11-17 uur. Openbare Bibliotheek, Wijngaardenlaan 4, Voorschoten, tentoonstelling Pieter Groeneveld "90 jaar", 20.30 uur. Wassenaar, buurtvergadering Kerke hout, 20 uur. Zaterdag Sanders, Levendaal/hoek Korevaar- straat, Antiekbeurs, 9.30-17 uur. .Breehuys, swingavond middelbare scholieren, 20-24 uur. LAK-theater, uitvoering modern ballet door leerlingen van de Theaterschool, 15 uur, presentatie kleine dansgroe pen, 20.30 uur. Leidse Schouwburg, Zuidelijk Toneel Globe met "Minna von Barnhelm, komedie door. G. E. Lessing, 20.15 Molenlaan 3, Voorschoten, tentoonstel ling Joop en Alexandra - keramiek en tapijten, 11-17 uur. Leidse Hout, start Oranjeloop, 11 uur. Pr. Beatrixspeeltuin, Schubertlaan, bingo-dansant, 20 uur. Hot-House, Vrijetijdscentrum, slag werkfestijn, 21 uur. Lindehoeve, Voorschoten, manifestatie olie-boycot Zuid-Afrika 21 uur. Dorpshuis, Leiderdorp, lentebal van de Rijnschuimers, 21 uur. Zondag Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. LAK-Theater, kindervoorstelling Werkcentrum Dans met "Suske en Wiske", 15 uur. Volkshuis, Femke, ontmoetingscen trum voor vrouwen, 13-16 uur. Molenlaan 3, Voorschoten, tentoonstel ling Joop en Alexandra - keramiek en tapijten, 11-17 uur. Groenoordhal, Bistro, Jazz-on-sunday Frits Landesbergen, 14 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 -19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2