bij -BÜ2B0F J„Weg naar Katwijk slecht aangegeven borden ANWB..." Duitsland mut daag tarief Oliehandel is nu MAAK IN VOORHOUT DORPSPLEIN NA AFBRAAK VAN AGNES TEHUIS 99 >9 Katwijk: ruiters en crossers uit duinen Veel streekmuziek op festival Katwijk Kolossaal magazijn in Alphentoch voor 30 man geen werk meer DAG 20 APRIL 1979 KATWIJK - De weg naar i Katwijk voor automo- bilisten wordt op de ANWB-borden in de streek slecht aangege ven. Dat vindt de raads commissie voor be- stuurs- en juridische zaken in de kustplaats. De uitspraak werd ge daan tijdens een verga dering van deze com missie, deze week. De commissieleden (leden van de gemeenteraad) menen dat met name langs de rijksweg van Amsterdam naar Rotter dam en omgekeerd (de E 10) slecht wordt aangeduid hoe men het beste in Katwijk kan komen. "En dat terwijl Kat wijk toch de grootste ge meente in de kust- en bollen streek is", aldus de veronge lijkte commissie. De commissie adviseerde bur gemeester en wethouders om aan de ANWB en aan Rijks waterstaat te vragen of Kat wijk beter op de blauwe ANWB-borden kan gaan worden aangegeven. Burge meester mr. C.A. Bos zegde toe dat te zullen doen. Van de ANWB verwacht het gemeen tebestuur weinig weerstand tegen deze wijziging. Rijks waterstaat zal er echter wel licht meer problemen mee blijken te hebben. De afslag Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg en.Katwijk van de rijksweg nabij Leiden. Op dit bord staat Katwijk wel aangegeven, maar verder is de bewegwijzering naar deze gemeente matig, vindt men in de kust plaats. Dit punt kwam aan de orde bij de bespreking van het ver zoek van de ANWB om tot een nieuwe financieringsregeling te komen voor de bewegwij zering. De bond zou graag van de gemeenten een bedrag in eens per jaar willen ontvan gen. Voor Katwijk wordt dat gesteld op 10.000 gulden. De commissie had met die ver andering geen moeite en bracht er een gunstig advies over uit aan B en W. Brandweer De commissie sprak vervolgens over de aanstelling van een tweede beroepskracht bij de vrijwillige brandweer te Katwijk. Ze ging daarmee akkoord, hoewel ze het be drag dat daarvoor werd geno teerd 32.000 per jaar) aan de lage kant vond. De nieuwe kracht zal zich onder leiding van de commandant vooral gaan bezighouden met het onderhoud van het mate rieel van de brandweer. Nu wordt dat nog gedaan door de vrijwillige brandweerlieden en mensen van de dienst Openbare Werken. Die krijgen daar door uitbrei ding van de taken echter steeds minder tijd voor. Het onderhoud dreigt er daardoor bij in te schieten. De nieuwe kracht zal dit gat gaan opvul len. 'rovincie over antenne- westie in Nieuw veen: IEUWVEEN - Het blijft aanmodderen met de centrale intenne-inrichting in de Nieuwveense wijk Schoterveld. Dit keer is het de provincie (Gedeputeerde Staten) die de discussie opnieuw heeft aanzwengeld door de gemeente voor de keus te stellen: óf de aangeslotenen het volle pond -Te berekenen, of het verlaagde antenne-tarief te handha ven, maar dan ook bij dat lage tarief twee Duitse zenders niet meer doorgeven. e gemeenteraad besloot in augus tus 1977 tot verlaging van het ta rief en stopzetting van het "door geven" van de Duitse zenders. Terwijl de tariefsverlaging wel doorging, bleven echter de Duit se zenders "in de lucht", naar aanleiding van protesten van be woners. die mogelijkheden zagen ia zogenaamde regel-versterk- apparatuur verbetering te bren gen in de beeldkwaliteit. Sinds dien krijgen de aangeslotenen een volledig aanbod van zenders (zij het van matige kwaliteit) le gen een sterk gereduceerde prijs, gebaseerd op het wegvallen van de twee Duitse zenders, fadat een enquête, vorig najaar gehouden, de gemeente reden gaf Plassentocht de fiets LLPHEN AAN DEN RIJN - De ren- en tourclub Avanti uit Al phen organiseert morgen en zon dag weer de traditionele Piassen- tocht. Deze tocht kent drie af standen (50, 80 en 130 kilometer) en voert langs alle plassen van Hollands midden. )e start is vanaf het clubhuis van Avanti aan de Halve Raak te Bos koop. Men kan starten tussen 07.00 en 14 uur, de controle sluit om 17 uur. om officieel voor handhaving van alle zenders te kiezen tegen gere duceerde prijs besloot de ge meenteraad in januari van dit jaar tot het aanbrengen van verbete ringen, zonder het tarief weer tot het oude peil op te trekken. Het raadsbesluit van augustus '77 werd daarmee half teruggedraaid en dat is voor Gedeputeerde Sta ten niet acceptabel. Burgemeester en wethouders kie zen nu voor het wegnemen van de Duitse zenders en handhaving van het verlaagde tarief. Indien de raad anders besluit zal het ta rief verhoogd moeten worden tot een kostendekkend niveau. Ruw bemeten komt dat neer op een verhoging met zo'n 50 gulden per jaar. Oorzaak van alle problemen is de mast, die sinds de oprichting in 1974 te laag is gebleken om voor een goede beeldkwaliteit te zor gen. Door het wegnemen van de beide Duitslanden kan evenwel voor de beide Nederlandse zen ders een goede beeldkwaliteit verkregen worden. Regel-ver- sterkapparatuur kan eveneens voor verbetering zorgen, maar de uiteindelijke oplossing moet toch komen via de oprichting van een regionaal kabelnet, dat op een veel hogere mast zal worden aan gesloten. Nieuwveen mag zo'n mast niet oprichten. De provincie ziet het liefst dat de gehele regio zich aansluit op de bestaande So- dea-mast of een andere, op te richten mast (PTT-toren) in Al phen. Een drijvende bok zet de tonnen wegende olietanks r. met strenge veiligheidseisen omgeven. plek in AlphenDe olie-opslag is daar Spectaculaire verhuizing in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - Alsof het ging om peuleschilletjes en niet om opslag tanks van 20.000 en 30.000 kilo zwaar. Zo behandelde gisteren een drijvende bok twee olie-opslagtanks van Verschuur s oliehandel "Emveline" in Alphen aan den Rijn. Die twee tanks werden via de Oude Rijn van het oude terrein van Verschuur aan de Steekterweg overge bracht naar het nieuwe terrein, de voormalige scheepswerf "De Vooruitgang". Daarmee kreeg het spectaculairste onderdeel van de verhuizing gisteren z'n beslag, tot grote opluchting van de gebroeders Verschuur, die tussen de aankoop van de voormalige scheepswerf, ruim twee jaar gele den, en die klus van gisteren trouwens wel vaker perioden van onzekerheid doormaakten. Tegen de komst van hun bedrijf naar het huidige terrein werd door omwonenden geprotesteerd via de procedure voor de hinderwetvergunning. Zij vreesden onder meer stankoverlast en waren beducht voor brandge vaar en andere milieuverontreiniging. Argumenten waarvan de gebroeders Verschuur niet erg onder de indruk kwamen. "We moesten ons pre cies aan de eisen van de hinderwetvergunning hou den en die eisen liegen er niet om We hebben ons er natuurlijk aan gehouden en er kan nu dan ook echt niets gebeuren. Het bedrijf is al ten dele in werking, maar ruiken doe je niets. Er kan bovendien geen drup olie in de Rijn komen als er eens wat wordt gemorst of bijvoorbeeld een tank zou scheuren. De tanks staan in een betonnen bak die tien procent meer olie kan bevatten dan er in de grootste van de tanks kan. Gemorste olie verdwijnt via de afvoer op het terrein en passeert net als alle water dat erop valt een filtersys teem. Op die manier komt er geen druppel olie in het water". Ook qua brandveiligheid voldoet het bedrijf van de Verschuur's aan hoge eisen. "Als we dat vergelijken met de oude situatie, dan zijn we compleet van de hel in de hemel terechtgekomen". Op het terrein van zevenduizend vierkante meter staan nu 4 opslagtanks met een totale capaciteit van 4.200 ton olie. Op het oude terrein had het bedrijf 1.500 ton op de wal en evenveel in een voor het bedrijf afge meerd binnenschip. De opslag van alle olie- en vet- produkten was uitgesmeerd over drie verschillende plaatsen, nu is alles te vinden in moderne loodsen en tanks op het terrein van de voormalige scheepswerf. Eén van die loodsen werd overigens omgebouwd tot tennishal, waar al meer dan een jaar druk gebruik van wordt gemaakt. KATWIJK - De Katwijkse politie gaat strenger optreden tegen brom fiets-crossers en ruiters in het natuurgebied van de Zuidduinen. Deze twee groepen brengen veel vernielingen aan in het (unieke) duinge bied en verstoren bovendien de rust. Aan banden Tot deze uitspraken en beslissingen kwam de raadscommissie voor be- stuurs- en juridische zaken te Katwijk deze week tijdens haar maande lijkse vergadering. De commissie sluit zich hiermee aan bij het beheers plan dat de nieuwe beheerder van de Zuidduinen, Staatsbosbehee vorige week bekend maakte. In dat plan wordt een aantal regels aange kondigd, dat het vrije gebruik van het gebied sterk aan banden legt. De Katwijkse politie zei tijdens de commissievergadering ook met regels te zullen komen om crossers en ruiters uit het natuurgebied te weren. Een groep Katwijkse bromfielscrossers kwam enige tijd terug met het verzoek aan het gemeentebestuur een crossterrein in het gebied De Krom nabij de Helmbergweg beschikbaar gesteld te krijgen. Zij kunnen thans op geen enkele plek terecht in de badplaats zonder de politie op hun weg te vinden. Noord wijk Het bestuur heeft de crossers inmiddels laten weten, dat er in Katwijk geen plekje meer vrij is vooreen dergelijk terrein. De enige mogelijk heid is de baan te maken in het gebied tussen Katwijk en Noordwijk. Dat is echter Noordwijks grondgebied. De beslissing over het al dan niet maken van de baan is derhalve aan het gemeentebestuur van die kustplaats. Het laat zich aanzien dat dat be stuur niet ai te happig is op de aanleg van een dergelijke baan voor Katwijkse crossers. Vanavond „Tulip"-finale KATWIJK - Op de vierde muziek avond van het Tulip-festival in Katwijk, gisteravond, kwam gaandeweg steeds meer volk. Maar zelfs bij de grootste drukte bleef de helft van de stoelen on gebruikt. Men kan slechts naar de oorzaak gissen en de VW-orga- nisatie toewensen dat ze er voor 1980 wat op zal vindén. Eén ding staat wel vast, meen ik: aan de zaal in gebouw Tripodia ligt het niet. Die is, met de ijverig gebruikte foyer gezellig en com fortabel genoeg. Ook de akoes tiek, hoe problematisch ook, zal de ware liefhebber niet weerhou den. De 12 tokkelaars van het Hillegom- se mandoline-ensemble "Entre Nous" speelden voor welgeteld 30 toehoorders. Ze verdienden er veel meer, want hun twee stuk ken, één van Franse en één van Engelse komaf, klonken gaaf en edel van toon. Betsy Camphorst- Van Marsbergen (die we dinsdag al van een plaatselijk accordeon- ensemble kenden) deed zelf mee in het nauw aaneengesloten groepje. Het Katwijk-Zeese UNI (onder Houppermans) had al 50 aan dachtige luisteraars. Ik mag zeg gen, dat het korps zich kranig weerde tegen de wat onzekere geluidsomstandigheden. Duide lijk bleek echter het kwaliteits verschil tussen "Spiritual Con trasts" (Walters) en de vermake lijk frisse, zelfs vermakelijke Ragtime-Suite (Huggens, alias Van Lijnschoten). Dit laatste werk speelden ze op wel een ni veau hoger, correct muzikaal overtuigend, in gesloten eenheid. Van het Aalsmeerse 'Sursum Cor- da" (onder W.J. Kleijn), dat met de UNI-muzikanten en een groep meegebrachte supporters het zielental in de zaal tot honderd opvoerde, hoorde ik met genoe gen de "Ritournelles d'Artan" blazen. Een goed korps, met veel elan. Harmonie "Katwijk" (onder Maar ten Verhoef) maakte een uitste kende indruk met de Russische potpourri "Wo die Wolga flieszt", een collectie liedjes, omzoomd door stukken Katsjatoerians "sa- beldans". Mooi samenspel en veel begrip verdienden alle waardering. Het Katwijks mannenkoor "De Noordzeezangers" (onder Jan Boonekamp) zong beschaafd en aandachtig, maar had kennelijk moeite met de ruimtelijke be lemmeringen. Misschien was dit wel de oorzaak van een zekere matheid in de voordracht, die de muzikale ziel van Schubert en Stolz verhinderde zich vrij te ui ten. En de Spaanse aanvallers uit "Merck toch hoe sterck" waren onschuldige lieden. Verder hoorden we nog de zeer verdienstelijke Hillegomse Har monie-kapel (onder Peter de Wild), o.m. in Ketelbey's Perzi sche Markt. En "St. Matthias" uit Warmond (onder Jan Mey) verheugde de muziekvrienden met, voortreffe lijke individueel en samenspel in de veeleisende "Slavische Rhap- sodie" van Friedemann. Eén van de oud-vaderlijke werken, die vanwege de pure muziek, het nog altijd goed doen. De drievoudige kampioen van vo rige festivals, het "Haags Harmo nie Orkest", besloot gisteravond het festijn. Vanavond is de finale van deze mu- ziekweek in sporthal Cleyn Duin te Katwijk. JOHAN VAN WOLFSWINKEL Smit-Kroes naar Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - Me vrouw Nelie Smit-Kroes, staats secretaris van verkeer en water staat. zal a.s. maandagavond ver gezeld van de WD-kamerleden Portheine en Lauxtermann een spreekbeurt vervullen in Alphen aan den Rijn. De VVD-bewinds- vrouwe spreekt in zaal Nabij op een door de kamercentrale Lei den georganiseerde bijeenkomst. De openbare vergadering begint om 20 uur. Nelie Smit-Kroes .maandag in Nabij VOORHOUT - Wat moet er gaan gebeuren met het "gat" dat valt in het centrum van de gemeen te Voorhout, als het oude bejaardencentrum St. Agnes wordt afgebroken? De discussie werd gisteravond gevoerd in de gemeenteraad van Voorhout. Namens Gemeente Belangen hield Warmenhoven een vurig pleidooi om deze ruimte open te houden voor een weekmarkt en ver schillende evenementen, zoals een kermis. "Je kan maar één maal zo'n terrein krijgen en bij een uitbreiding van het dorp in de wijk Oosthout is hiermee een "samenstelling" mogelijk tussen de bewoners. Als je een dorps plein met een parkeerterrein er bij maakt, benadruk je toch nog eens de winkelfunctie van de He renstraat", aldus Warmenhoven. Voetbalveld IJdo (CDA) was het hier niet mee eens. "Er ontstaat dan een gat dat groter is dan een voetbalveld. We moeten de mogelijkheid schep pen deze grote ruimte 'te onder breken'. In feite zijn we daar zelfs toe gedwongen". Met dit laatste doelde IJdo op de voorwaarde die de provincie had gesteld bij de bouw van een nieuw bejaardenhuis. Niet alleen moest het nieuwe tehuis worden gebouwd achter de oude St. Ag nes. maar bovendien moest de ruimte die zou ontstaan als het oude gebouw was afgebroken weer worden opgevuld. Gretig haakte wethouder Joon op deze opmerking in en haalde daarbij fel uit naar de provincie, die zich volgens hem teveel met details bemoeit. "Daardoor krijg je in feite een doublure, want nu zijn twee instanties (de provincie en de gemeente, red.) bezig met dezelfde plannen. Dat vind ik een ongewenste situatie. Nu zullen we tegemoet komen aan de ver langens die het provinciaal be stuur bij het verlenen van de bouwvergunning vooreen nieuw Agnes op tafel heeft gelegd. Ove rigens, een enkele bebouwing hoeft geen afbreuk te doen aan het beeld dat de heer Warmenho ven heeft opgeroepen van het ter rein". Alleen Gemeente Belangen stemde uiteindelijk tegen dit onderdeel van centrum-plan voor Voor hout. De rest van de gemeente raad ging akkoord met het ideel om er ooit nog eens een klein ge bouwtje neer te zetten, zoals bij voorbeeld een postkantoor ALPHEN AAN DEN RIJN - Mr. R. M. Gallas heeft gisteren waar schijnlijk zijn laatste eerste paal geslagen als burgemeester van Alphen aan den Rijn. Mr. Gallas sloeg die "feestelijke" paal voor de uitbreiding van de Technische Unie BV aan de Be- drijfsweg. Volgend jaar omstreeks deze tijd moet de nieuwbouw gereed zijn, waarmee dan gelijk één van de grootste magazijnen in Neder land, met in totaal 45.000 vier kante meter vloeroppervlakte, zal zijn gerealiseerd. Dat grote centraal magazijn maakt sluiting van het huidige tweede magazijn in Amsterdam mogelijk. Dat magazijn werd de laatste jaren steeds minder goed bruikbaar. Ondanks de verdubbeling van de Alphense vestiging zal de werk gelegenheid bij de Technische Unie met zo'n 30 arbeidsplaat sen verminderen. De dertig man die nu nog werken in Amster dam mogen allemaal meekomen naar Alphen aan den Rijn. De verwachting is echter, dat de meesten dat niet zullen doen. Via deze natuurlijke afvloeiing en het niet meer vervangen van mensen die met pensioen gaan zal het aantal mensen in Alphen aan den Rijn op 140 gehand haafd blijven. Dat het bedrijf met hetzelfde aan tal personeel een twee keer zo grote berg goederen zal kunnen behandelen is toe te schrijven aan automatisering en een effi ciëntere aanpak die als gevolg van de samenvoeging mogelijk wordt. In het centrale magazijn in Alphen zullen straks zo'n 35.000 artikelen liggen op het gebied van elektronisch-, gas-, centrale verwarming- en sani tair installatiemateriaal, keu kens. verlichting, huishoudelij ke artikelen en beeld- en ge luidsapparatuur. In totaal wer ken bij de Technische Unie bijna 1.600 mensen.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 23