Garantie v tot 1992 Dansparen in de strijd Oisterwijk poggenpohl Keukens van klasse. Pander Jong en oud plant bomen VRIJDAG 20 APRIL 1979 Komfort, kwaliteit en door dacht design. Kenmerkend voor een Poggenpohl keuken. Met veel praktische snufjes. Met vele verborgen kwaliteiten. Kom eens langs. Ziet u zelf hoeveel extra's een Poggenpohl u biedt. Zonder dat u meer betaalt. Zakennieuws LEIDEN - Minister Gardeniers van CRM heeft gisteren het nieuwe kantoorgebouw van de Leidse Courant aan de Apothekersdijk geopend. Het dagblad was tot dusver aan het Kort Rapenburg gehuisvest en heeft nu het pand betrokken waarin tot voor kort het notariskantoor van mr. J. Karstens zat. Bij amateurkampioenschappen in Stadsgehoorzaal LEIDEN - Na de voorronden voor amateurs voor het kam pioenschap van Nederland 1979 ballroom en latin-ameri- can op zondag 8 april in de Leidse Stadsgehoorzaal, zul len de finales amateurs voor het kampioenschap 1979 eveneens in de Stadsgehoor zaal gehouden worden op zondagavond 29 april a s. De kaarten voor deze finales zijn inmiddels uitverkocht. Op zondag 22 april a.s. zullen de kampioenschappen voor de nieuwelingenklassen in ball room en latin-american ge danst worden in de sporthal in Delft. Maar de Leidse Stadsgehoorzaal blijft toch bij uitstek de plaats voor het houden van de finales van de amateurs. In 1967 werd daar toe eigenlijk al de aanzet ge geven via AVRO's danstesl, waarbij Albert van Lingen zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt. De danswedstrij den in ballroom en latin-ame rican, die vroeger altijd per De amateurkampioenen ballroomdancing 1978 Silvia Hiensch traditie in het Amsterdamse Krasnapolskv-Hotel werden gedanst, zijn al weer een aan taljaren geleden naar Leiden uitgeweken. De organisatie van de amateurkampioen schappen ligt in handen van de N.D.O. (Nederlandse Danssport Organisatie), die al sinds 23 september 1969 be staat en derhalve binnenkort haar tweede lustrum viert. Zondag 29 april a.s. zullen zeer zeker Silvia Hiensch en haar danspartner Simon Klein uit Amsterdam aanwe zig zijn, die vorig jaar ama teurkampioenen ballroom dancing werden. Hoewel zij ook voor latin-american stonden ingeschreven, heb ben zij in deze dans nog niet die perfectie bereikt, die hen een finaleplaats of wellicht het kampioenschap kan ga randeren. Voor de prolonga tie van hun amateurskam pioenschap ballroomdancing maken zij echter een grote kans Zij worden .echter de loef afgestoken door Hans en Marjan van der Hilst, die in 1977 allround kampioen wer den; zowel in ballroom als in latin-american. Ballroom dancing is onderverdeeld in 4 klassen alsmede een hoofd klasse en een groep senioren. Hier dansen alle klassen de Engelse wals. de tango, slow- foxtrot en de quickstep. La tin-American kent drie klas sen, t.w. de le en 2e klasse en een hoofdklasse In de hoofd klasse danst men hier o.a. de samba, rumba en cha-cha- cha; in de le klasse o.a. de rumba en de jive en in de 2e klasse de cha-cha-cha, rumba en de jive. Voor de latin-ai heren dwingend voorge schreven 'mouwloze kleding over een overhemd met mouwen, met of zonder das'. Die kleding mag dan weer niet gedragen worden bij de ballroom-dancing. Dan is voor heren een kolbertkos- tuum met overhemd en das of smoking of rokkostuum voorgeschreven. Bij het ball room-dancing zien vooral de dames er in hun wijduit- staande ballroomjurken (kos ten rond 700,-) prachtig uit. Zo zijn er ook strenge bepa lingen rond de diskwalificatie van paren; het (opnieuw) ver krijgen van de amateurssta- tus en er kan zelfs een zgn. 'startverbod' worden opge legd. wanneer van 'ernstig onsportief gedrag of wange drag' sprake is. Het paar kan zich dan schriftelijk of mon deling verdedigen. Ook zijn er tijdens de voorrondes en de finales Tiguurbcperkipgen" vastgesteld, zodat het ene paar zich niet ten kosten van een ander paar door ingewik kelder figuren kan bevoor delen. De heer L. Wesseling uit Delft, bestuurslid van de N D.O., is met dansleraar J. Alphenaar van mening, dat de danssport in Nederland ten onrechte de kwalificatie van "officiële topsport" onthou den wordt. In Duitsland wordt de dans al vele jaren als zodanig erkend, maar de Ne derlandse erkenning bleef tot heden uit. Toch heeft het mi nisterie van CRM middels haar Staatssecretaris van haar belangstelling blijk gegeven. Er is dus hoop. De dansparen, die serieus een gooi doen naar het amateurkampioenschap leven ook als echte topspor ters. Ze trainen zeven dagen per week enkele uren per dag; ze roken niet, gebruiken geen alcohol; vanzelfsprekend geen verdovende of stimule rende middelen en gaan elke avond vroeg naar bed. Helaas zal het exhibition danspaar Leighton Gloria Jones, dat tijdens de voorronden op 8 april jl. een prachtige, haast acrobatische dansdemonstra- tie gaf. tijdens de finales niet van de partij zijn. Wellicht is dat wel zo verstandig, omdat anders de concentratie van de deelnemers onnodig ver stoord zou worden Boven dien geven Leighton Gloria eigenlijk het verkeerde voor beeld, omdat de man zijn vrouwelijke danspartner van de dansvloer heft, hetgeen bij wedstrijddansen absoluut verboden is. Het bestuur van de N.D.O. vindt, dat de dans sport publicitair gezien enigszins in het verdom hoekje zit. Er wordt, volgens de heer Wesseling, vaak sterk relativerend over het stijldan sen geschreven, waarbij de mooie jurken van de dames tijdens de ballroomdansen te vaak als "theemutsen" om schreven zouden worden. Toch is de belangstelling voor het stijldansen, ondanks de Travolta-tendens nog steeds in opmars. Dansschoolleraar Alphenaar, aanwezig in de Stadsgehoorzaal omdat ver schillende van zijn leerlingen een gooi doen naar het ama teurkampioenschap. is er heilig van overtuigd, dat het stijldansen alle rages en mo degrillen zal overleven. Dat hot Nederlandse kampioen schap 1979 voor amateurs in ballroom en latin-american wederom in de Leidse Stads gehoorzaal wordt gehouden, stemt hem daarom tot grote voldoening. Politie spoort dader van kassaroof op DEN HAAG - AMSTERDAM - ROTTERDAM - EINDHOVEN - LEIDEN - GRONINGEN - ENSCHEDE LEIDEN - De Leidse politie is er gistermiddag in geslaagd de da der op te sporen van de kassaroof die woensdagmiddag plaatshad in een schoenenzaak aan de Haarlemmerstraat. Aan de hand van het signalement dat door de winkeleigenaar werd verstrekt kon om kwart over drie gistermiddag op de Nieuwe Beestenmarkt de 26-jarige Lei- denaar J.J.R. worden aangehou den die na op het bureau aan de Zonneveldstraat te zijn verhoord heeft bekend verantwoordelijk te zijn geweest voor de kassaroof. Dictatuur (3) Mevrouw Koning, gemeenteraads lid voor de PvdA, heeft vorige week in deze krant geprobeerd om mij uit te leggen, dat de Leid se democratie geen dictatuur is. Zij schrijft dat de voorzitter van het LCC en ik de stad niet bestu ren en dat wat wij zeggen een po ging is om onze dictatuur op te leggen, Een boude bewering die om antwoord roept. Het Pvd A-raadslid, dat wèl de stad mee helpt besturen schrijft, dat voorbeelden als de Trekvliet en het Doelenterrein zeer democra tisch genomen bestuurlijke be slissingen zijn. Er is voor het Doelenterrein alleen een besluit genomen om het bouwrijp te ma ken. Er is ook een besluit dat de universiteit bouwplannen mag ontwikkelen, maar er is geen be sluit, dat de universiteit op het Doelenterrein mag bouwen Laat staan dat het Doelenterrein aan de universiteit verkocht is. We zien, dat er op het Doelenterrein zonder vergunning wordt ge sloopt. We lezen, dat er raadsle den zijn, die denken, dat ze op democratische wijze iets beslo ten hebben inzake het bouwen van de universiteit. Maar er is niets besloten en dat weten ze niet eens. Denken die raadsleden dan terecht, dat er bestuurd wordt in plaats van gedicteerd? Het is in het verleden meer dan een keer gebeurd, dat voor een raads- slemming een wethouder uit zijn Pander toont slechts enige tijd een selectie antieke voorwerpen en meubelen. Dit is een uitnodiging voor de liefhebbers van mooie oude dingen, die het interieur net dat extra accent kunnen geven. Echt antiek voor redelijke prijzen. Tijdelijk bij Pander. Leiden: Breestraat 146 Botermarkt 21-22 bed werd gebeld om spoorslags naar de raadszitting te komen, want anders kregen PvdA en an dere progressieve partijen juist de meerderheid niet. Is het de mocratie om anderen aan je dic tatoriale neigingen te laten ont komen? Is het democratisch om op voor hand een aanzet vooreen nieuwe brug over de Nieuwe Rijn ter hoogte van de Beschuitsteeg neer te leggen zonder dat er een "de mocratisch" besluit is gedicteerd in de gemeenteraad? En niemand in de raad stelt daar vragen over. Mevrouw Koning schrijft, dat er naar minderheden geluisterd wordt. Laat me niet lachen. Er wordt democratisch beslist? Op 1 mei zeker, de dag van de arbeid, die de partij van die naam tot vrije dag heeft gemaakt, tegen de wil van de minderheid in. (Ingekort) J. A. F. Doove, Papengracht 34, LEIDEN. Commissaris lost start schot voor Oranjeloop LEIDEN - Morgenochtend om elf uur lost de Leidse commissaris van politie H.W. van Voorden het startschot voor de dertiende Oranjeloop. Het is een prestatie tocht die jaarlijks wordt gehou den in de omgeving van de Leid se Hout. De afstanden die kun nen worden afgelegd zijn 2V2,5 of 10 kilometer. De start is voor de ingang van het sportpark de Leidse Hout. Voor deelnemers die de afstand volbrengen is een medaille beschikbaar. Minister Gardeniers zal op 30 april het startschot lossen voor de Singel loop in Leiden. Deze prestatie tocht gaat langs de zeven Leidse singels, en wordt traditioneel op de verjaardag van Koningin Juliana gelopen. LEIDEN - Jong en oud zijn gisteren in de weer geweest om Leiden van meer groen te voorzien. In de Trompstraat hebben jeugdige Leidenaartjes van de Koningin Julianaschool gisteren zo'n 30 jonge boompjes geplant. Dit gebeurde nog in het kader van de Nationale boomplantdag die elk jaar op 21 maart wordt georganiseerd. Dit jaar is het niet gelukt om op de eerste officiële lentedag de spade in de grond te steken en dus togen de scholieren gisteren aan het werk. De Leidse wethouder Waal was aanwezig om hen een handje te helpen met het planten van de jonge bomen. Leidenaars van een flinker postuur waren nodig om volwassen bomen een plaats te geven aan de Leidse Botermarkt en langs het stadhuisplein. Na het herstel van de walmuren is gisteren een begin gemaakt met het planten van bomen langs de waterzijde. Een heel karwei dat niet alleen meer mankracht vereist maar dat ook aanzienlijk duurder is (4000 gulden per boom) dan de aan plant van jonge boompjes. Als alles goed gaat zullen de nieuwe Leidse bomen nog deze zomer in bloei staan. Omdat wij alles in eigen hand houden, vanaf het met zorg selekteren van het hout, het drogen, bet met liefde bouwen van het meubel, tot en met de aflevering bij u thuis, durven wij die lange garantie te geven van 12 jaar op het hout en de konstruktie. 12 jaar garantie geloogd massief Europees eiken voorzien van eigen brandmerk ongekende service Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 0189M670. ■■III ■"■■■III"»HUH ■IIIBBBBOHBBBnnraaBnOf

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 21