mededelingen gemeentebestuur 3 M m leiden 23tm27april 79 leiden Niks doen, da's geen werk. Stadhuis op 1 mei gesloten Gemeenteraad De Gemeenteraad vergadert op maandag 23 april a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Discussienota Spreiding Scholen. Intrekking voorstel m.b.t. een procedure bij de be noeming van personeel aan de scholen voor open baar onderwijs. Watersportvereniging "De Kooihaven". Bestemming van een terrein gelegen aan de Ter Haarkade voor jeugdwerk. Vuistregels Sociaal Cultureel Werk Gemeente Lei den. Evenals andere gemeentelijke instellingen en bedrij- De "werkgevers" Gemeentelijke publikaties ven is ook het stadhuis op1 mei a.s. gesloten. Een uitzondering geldt echter voor het Bureau Bur- Voor instellingen die - eventueel in speciale projekten Bij de informatiebalie van het Buro Voorlichting in de gerlijke stand van de secretarie, zulk werk willen aanbieden gelden de volgende re- hal van het stadhuis, zijn tegen betaling de volgende Deze is namelijk wel op 1 mei a.s. geopend voor - het mag geen werk zijn waarbij voor de loonkosten subsidie verkregen kan worden. - Het mag geen werk zijn dat door een betaalde werknemer verricht behoort te worden. - Het mag geen bedrijfsmatig werk zijn. - Het werk moet passen binnen het doel en de nor male werktijden van de instelling. Verlenen van ontslag aan het hoofd van de Karei Doormanschool. Deze regels zijn gemaakt om te verhinderen dat door oneigenlijk gebruik van vrijwilligers de werkgelegen heid verder wordt aangetast. Bovengenoemde vergaderingen zijn al Ie openbaar. Wie meer wil weten over de te behan- Vertenen van eervol ontslag aan de hoofdleidster de|en agendapunten, kan daarover in- van de kleuterschool De Wigwam Opheffing lagere school Du Rieustraat 4. formatie vragen in het informatiecen- Zo ja, dan... Krediet in rekening-courant ter voorfinanciering trum van het Buro Voorlichting in de U, de werkloze werknemer en U, de instellingswer- van subsidies in de kosten van restauratie en ver- hal van het Stadhuis. Dagelijks van 9.00 ker die ja ze99en tegen deze mogelijkheid kunnen het betering van een negental woonhuismonumenten. 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur ^este kontakt opnemen met het Werklozen Advies- Diversen 1 Krediet in rekening-courant ter voorfinanciering van bijdragen ineens in de kosten van restauratie en verbetering van een drietal woningen met waar de als monument. 1 Uitbreiding van het ziekenhuis aan de Houtlaan van de christelijke vereniging "Het Diaconessenhuis". Verlenging uitkering aan Th. C. Daey Ouwens. Herinrichting Hooigracht. Aanleg/vernieuwing riolering en verbetering van de verharding, straatindeling en aanpassing van de O"? M OO openbare verlichting in: een gedeelte van de Pot- Krefeld - Weekeinde 27 tITI 29 gieterlaan, de Nic. Beetsstraat, De Genestetstraat, de Da Costastraat, de Borgerstraat, de Oltman- straat en in delen van de Ter Haarkade. Subsidiëring van de stichting Trainings- en bege leidingscentrum voor Vrijwillige Hulpverleners (Vrij- willigerscentrale) april Commissie- Taken van de commissie. Sluiting verblijfsgebouwen. Verkiezing buitenlandse commissieleden. Exploitatie 1978 pand Hooigracht. Commissie voor Economische Aangelegenhe den en Personeelszaken. Dinsdag 24 april a.s. om 20.30 uur in de koffie kamer van het stadhuis. Agenda: Brief inzake inrichting van voormalige magazijn ruimte tot café aan de Rembrandtstraat 10. Nota selectiecriteria. Nota inzake aankoop fabriekscomplex Oosterkerk straat. ternationale contacten, kamer 231 stadhuis, 145344, tst. 320 en 421. tel. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer. Donderdag 26 april a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Vaststelling bestemmingsplan parkeerlokatie San ders. (Horen indieners bezwaarschriften) steekplaats ter hoogte van de Koningstraat. 1 Krediet voor het bouwrijpmaken van terreinen tus sen de Lage Morsweg, de Haagse Schouwweg en de Plesmanlaan ten behoeve van de bouw van cen trale instellingen. 1 Bouw van een nieuwe trap in de zuidelijke hoek van het Stadhuisplein ter vervanging van de be staande opgang. 1 Aankoop fabriekscomplex Oosterkerkstraat. 1 De bestemming van een terrein gelegen aan de Ter Haarkade ten behoeve van jeugdwerk Koornbrugsteeg volgende Hoe? week afgesloten. - Altijd moet dit soort werk gemeld worden aan de 0-, o ir.- u u t- v In de week van maandag 23 t/m vrijdag 27 april wordt Sociale Dienst (via het inkomstenbriefje) en aan het in oon Hoo| uan Ho K JnhrllnI,J„» »»„t rinnl Arbeidsbureau. Voor werk bij een instelling moet het gemeentebestuur toestemming geven. beschikbaar komt (of de mogelijkheid tot om- en hruasteea hiicrhnlinnl mnefpn Hf» nif»t-hptaslHp flktivifpitpn Aankoop van het pand Gortestraat 66/68. Warmeer er passend betaald werk voor de werkloze Concept-brief aan de Stichting Meerburg inzake de beschikbaar komt (of de mooeliikheid tot om- en fenroute en ^et bestaande stuk riool in de Koorn- realisatie van een tunnel onder de Hoge Rijndijk ter hoogte van de Leiderdorpse brug. Concept-brief aan de Stichting Wonen en Werken in oprichting inzake de vertegenwoordiging van de Stichting in de werkgroep Pancras-oost. bijscholing) moeten de niet-betaalde aktiviteiten onmiddellijk beëindigd worden. - De werkloze moet blijven solliciteren. - Eventuele vergoedingen moeten op het inkomsten briefje worden opgegeven. - Het werk mag niet in een bedrijf (ook niet van vrien den of kennissen), worden verricht. Commissie voor Onderwijs, Recreatie, Sport en Samenlevingsopbouw Donderdag 26 april a.s. om 20.00 uur in kamer Deze regels zijn gemaakt om misbruik en oneerlijke 263 van het Stadhuis. concurrentie te verhinderen. Agenda: publikaties verkrijgbaar: bestemmingsplan Haagse Schouw bestemmingsplan Haven Zuidsingel Nota Vlietpark Nota van aanbieding bij begroting '79 Structuurplan voor de binnenstad 10,00 Programma van eisen voor de Leeuwenhoek f 3,50 Ontwerp bestemmingsplan De Kooi f 3,50 Plan van eisen voor de Stevenshofpolder f 2,50 Ontwerp bestemmingsplan voor de Vogelwijk f3,50 Doelstellingen Verkeerscirculatieplan f 2,50 Ontwerp bestemmingsplan Noorderkwartier f 3,50 Stratenlijst f 3,50 Aanvullingen bestemmingsplan Pancras-Oost f Nota één-en tweepersoonshuishoudens f 1, Bijstelling nota volkshuisvesting 1978 f 1, Informatieavond over aanleg voetgangers-fietsbrug over de Nieuwe Rijn. Het doorgaand verkeer zal d.m.v. borden worden omgeleid. Boerhaavelaan. In de nacht van dinsdag 24 op woensdag 25 april zullen daar opnamen plaats vinden. In verband hier mee is de Boerhaavelaan (tot de van Swietenstraat) van dinsdagmorgen 7.00 uur tot woensdagmor gen 6.00 uur afgesloten voor doorgaand verkeer. Er kan dan ook niet geparkeerd worden. Met bewoners Werklozen die een uitkering (RWW- of WWV-) ont- en andere bestemmingsverkeer zal zo veel mogelijk vangen mochten beslist geen arbeid verrichten. Dit rekening worden gehouden, op straffe van verlies van de uitkering. Door de sterk toegenomen langdurige werkloosheid worden velen zo tot nietsdoen gedwongen. Veel werklozen willen hun tijd graag nuttig besteden met vrijwilligerswerk of klusjes in de eigen omgeving. Maar ze zijn bang dan hun uitkering kwijt te raken. Het Ministerie van Sociale Zaken heeft dit ingezien en regels opgesteld waardoor zulke aktiviteiten nu wél mogelijk worden. Doel is om mensen die geen werk Al eni9e tijd bestaan er plannen voor de aanleg van kunnen vinden nuttige bezigheden toe te staan zon- een voetgangers- fietsbrug over de Nieuwe Rijn tus- der dat de uitkering in gevaar komt. f„e,n h«' Utrechtse Jaagpad en het industrieterrein de Waard. Deze brug gaat een schakel vormen in de yyjfietsverbinding tussen het zuidoostelijke deel van Lei- den en de Merenwijk. Voorbereiding verbeteringsplannen Groenoord, Een werkloze werknemer of werkneemster met een Maredijk en Transvaalbuurt. WWV- of RWW-uitkering, die geen passende arbeid Qver de aan,eg vgn deze door de dienst Gemeente- Aanleg/vernieuwing riolering en verbetering ver- kan vinden, maar wel onbetaald of tegen geringe ver- werken ontworpen, dubbele ophaalbrug wordt op harding c.a. deel Haagweg tussen de Potgieterlaan goeding werk wil verrichten. maandag 23 april a.s. een voorlichtingsavond ge en de Da CostaStraat. houden in de kantine van de Gemeentelijke Dienst Aanleg nieuwe Huigbrug over de Maresingel tus- Wat? Sociale Werkvoorziening, Willem Barentszstraat sen het Huigpark en de Maresingel en verplaatsing Vrijwilligerswerk bij welzijnsinstellingen bv. jeugd- 12-14, aanvang 20.00 uur. van de bestaande schipbrug tijdelijk naar de over- werk, buurthuiswerk, sportaktiviteiten, bejaarden- Over deze avond hebben de omwonenden al bericht hulp, kinderbescherming, reclassering, ziekenver- gehad. Verder zijn alle andere belanghebbenden en zorging, milieu-bescherming, steun voor andere belangstellenden op deze avond ook van harte wei- werklozen. kom. "Klusjes" voor familie, buren, vrienden of eigen ge bruik. het doen aangeven van geboorte en overlijden. f 2,50 De openingstijden zijn: 8.30 tot 12.00 uur en van '2,50 13.45 tot 15.00 uur. '2,50 Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 23 april Wijk 18 en 22 woensdag 25 april Wijk 21 en 23 donderdag 26 april Wijk 20 en 26 vrijdag 27 april centrum, Breestraat 19, tel.: 13 09 83, geopend op maandag, dinsdag en woensdag van 10.00 uur tot 12.00 uur en op vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. Dit centrum probeert vraag en aanbod bij elkaar te brengen. Wilt U nadere inlichtingen over de richtlijnen van het Ministerie van Sociale Zaken? Bij de Gemeentelijke Sociale Dienst tel. 13 19 41 of 12 05 47, de afdeling Rijksregelingen, zal men U die graag verstrekken. Bestemmingsplan De Camp In het kader van de jumelage die Leiden met de west- Op 27 februari 1979 besloten Gedeputeerde Staten duitse stad Krefeld onderhoudt brengt in het laatste van Zuid-Holland het bestemmingsplan De Camp weekeinde van april een groot aantal inwoners van goed te keuren met uitzondering van artikel 17, lid 6 Krefeld een bezoek aan Leiden. Het gaat hier om van de voorschriften (anticipatie bij hantering wijzi- Huisvesting van de ondersteuningsinstituten, de sportgroepen, culturele afvaardigingen, gemeente- gingsbevoegdheid). Dit bestemmingsplan werd op 22 Leidse Jeugdactie en de Welzijnsraad, in het pand ambtenaren en leden van het gemeentebestuur van mei 1978 door de gemeenteraad vastgesteld. Breestraat 117. Krefeld, waaronder diverse gemeenteraadsleden. Met ingang van 25 april 1979 liggen het genoemde Uitgifte in erfpacht van een perceel grond in de Door de drie secties van het plaatselijk comité inter- besluit en het bestemmingsplan gedurende een Waard aan het rioolreinigings- en diamantborings- nationale uitwisselingen is voor de bezoekers een uit- maand voor een ieder ter inzage in kamer 214 van het bedrijf Barthen b.v. gebreid en op ieders vakgebied aangepast program- gebouw Langegracht 72. Aankoop van het badhuis (Medusastraat 30) van ma opgesteld. Niemand heeft zich tijdig met bezwaren zowel tot de de woningbouwvereniging "De Eendracht". Voor de 'eidse burgerij kunnen de navolgende pro- Raad als tot Gedeputeerde Staten gewend, noch 1 Krediet ten behoeve van de restauratie van de toe- grammapunten interessant zijn om bij te wonen: heeft iemand tijdig bezwaar gemaakt bij G.S. tegen gangspoort tot het Burchtcomplex. zaterdag 28 april: de wijzigingen, die bij de vaststelling van het plan in Voorstel van het raadslid, de heer L. Beijen, inzake 10-00 uur beklimmen van de brandweertoren aan de het ontwerp zijn aangebracht. Daarom kan slechts de besluitvorming met bétrekking tot de goederen- Langebrug door Krefeldse en Leidse bergsportvereni- beroep worden ingesteld bij de Kroon tegen de ont- lift in het Stadhuis. gingen houding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Instellen van een commissie ex artikel 64, lid 1, sub 13.00-15.45 uur: De beroepschriften dienen te worden gericht aan a, juncto artikel 63 van de gemeentewet voor "De zwemdemonstraties en -wedstrijden door Leidse en H.M. de Koningin en moeten in tweevoud worden in- Ducdalf", openbare school voor gewoon lager on- Krefeldse zwemverenigingen in het zwembad De Zijl gediend bij de afdeling voor Geschillen van Bestuur derwijs en de openbare kleuterschool "De Loop- zondag 29 april: van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Gravenha- plank" ep tot het vaststellen van een verordening, 10.30 uur Petruskerk Lammenschansweg: misviering ge. de bevoegdheden, de samenstelling en de inrich- met uitvoeringen door het Pfar-Caciliën Chor St. ting van die commissie. Thomas Morus uit Krefeld en het Alma Mater Koor Leiden. 13.45-16.30uur: Pieterskerkhof en Boerhaave- zwem- en poloweds.rijden in he. zwembad De Zijl. |gan tijde|jjk afgesloten t.b.V. 4^;:. -M Voorts wordt in het gemeentelijk informatiecentrum fj|m0pn3m6D. verqaderinqen ÖO.\R 'inks 'n de hal van het stadhuis een tentoonstelling over de stad Krefeld ingericht, welke van 28 april t/m 'n verband met de opnamen voor de film Kort Ame- c mei gedurende de normale openingsuren van het hkaans zullen er binnenkort, voor het laatst, nog Commissie Huisvesting Migranten Leiden. stadhuis is te bezichtigen. Informatiemateriaal over twee straten tijdelijk worden afgesloten. Maandag 23 april a.s. om 9.15 uur in kamer 263 Krefeld is daar gratis verkrijgbaar. Pieterskerkhof. van het8tadhuis. Agenda: Bureau voor rechtshulp in Leiden Op de Herengracht nr. 50 is sinds kort een buro voor rechtshulp geopend. Een buro waar iedereen, die met juridische vragen zit terecht kan. Vooral degenen die niet bij machte zijn uit eigen portemonnee een raadsman te betalen kunnen er terecht. In bepaalde gevallen kan men ook op het buro een gratis advokaat of deurwaarder toegewezen krijgen. In plaats van de Leidse Rechtswinkel???? Het is niet zo dat het Bureau voor Rechtshulp de Leidse Rechtswinkel meteen al helemaal gaat ver vangen. De Leidse Rechtswinkel blijft bestaan, maar zal zich nu wel met wat minder taken bezig houden. Vooral groepsgerichte aktiviteiten zullen tot het werk van de Leidse Rechtswinkel behoren, zoals het begeleiden van akties en het geven van voorlichting. Natuurlijk kunt u er nog terecht voor belasting zaken of voor het invullen van een belastingsformulier. Maar ook voor problemen op het gebied van wonen en werken. Instituut Burgerraadslieden Sinds enkele jaren is in Leiden ook het instituut Burgerraadslieden gevestigd. Dat buro is te vinden in de Kroonbrugsteeg nr. 7 (onder het bordes van het stadhuis, hoek Breestraat). Bij dat buro kunt u terecht voor algemene hulpverlening. Dat wil zeggen, als u problemen heeft waarvan u niet weet of er nu wel of niet juridische kanten aan zitten. Daarnaast is het instituut in tegenstelling tot de eerder genoemde hulp-verleners gespecialiseerd in pro blemen of juridische konfklikten met de overheid of met een instelling, zoals de Sociale Dienst, Buro Huisvesting, Energiebedrijf, Woningbouwvereniging of Bedrijfsvereniging. Voor nadere inlichtingen over het a.s. Krefeld-week- Qp zaterdag 21 april zal het gedeelte van het Pieters- einde en in het algemeen over de uitwisselingen die kerkhof vanaf de Nieuwsteeg tot de Muskadelsteeg Leiden met Krefeld en het Engelse Oxford onder- tussen 7.00 uur en 18.00 uur worden afgesloten voor houdt, kunt u zich altijd wenden tot het bureau in- verkeer. Er kan dan ook niet geparkeerd worden. Sociale Raadsvrouwe Jarenlang fungeert zij als wegwijzer in Leiden in het netwerk van wetten, voorschriften, bepalingen, in stellingen enz. Zij houdt spreekuren in verschillende dienstencentra, die in de verschillende wijken van Leiden te vinden zijn. Zij ontmoet vooral veel ouderen en bejaarden. Nog even voor de duidelijkheid Voor een aantal problemen kan men dus bij alle vier genoemde instanties terecht. De hulp vrager moet echter wel zijn eigen keus kunnen bepalen. Het aantal hulpzoekenden is op bepaalde terreinen zo groot, dat het praktisch gezien onmo gelijk is dat één van de hierboven genoemde instanties alle problemen behandelt. Er zijn daarom onderlinge afspraken gemaakt, zodat de hulpverlening toch gestroomlijnd ver loopt. Waar vindt u de vier hulpverleners en wat zijn hun openingstijden???? een deel van de Koornbrugsteeg een stuk riool van 10 meter lengte aangelegd, dat de verbinding moet vormen tussen het nieuwe riool langs de mark- Bureau voor Rechtshulp Herengracht 50 tel. 12 39 42 Instituut Burgerraadslieden Koornbrugsteeg 7 tel: 1431 71 Leidse Rechtswinkel Noordeinde 2a tel: 1307 75 Sociale Raadsvrouw Gemeentelijke Sociale Dienst Steenschuur21 tel: 131941 maandag 10.00-12.30 11.00-12.00 10.00-12.30 en 19.00-21.00 in dienstencentr. noord 10.30-11.30 in de Van Hogendorpstr. 36 dinsdag 10.00-12.30 11.00-12.00 18.30 - 20.30 10.30-11.30 Driftstraat 49a woensdag 13.30-16.00 11.00-12.00 10.00-12.30 10.00 -11.00 Diensten centrum, Topaaslaan en van 16.30 -17.30 in Het Gerecht nr. 10 donderdag 18.30-20.30 18.30 - 20.00 18.30-20.30 Donderdagavond 17.30-20.00 in de hal van het stadhuis vrijdag Vrijdag 10.30-11.30 in de Herenstraat 45 In deze week is de Koornbrugsteeg afgesloten voor gemotoriseerdverkeer. Verkeer met bestemming Bo termarkt kan daar komen vanaf het Gangetje. Om dit bestemmingsverkeer enige ruimte te geven om te ma noeuvreren wordt de parkeermogelijkheid langs de waterzijde (meters) tijdelijk opgeheven. Mutaties onderwijzend personeel lager- en voort gezet onderwijs. Kredieten openbaar onderwijs. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Aanvulling inrichting R.K. Kleuterschool Donizetti- laan 1a.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15