T afeltennisclub wil eigen onderdak Leeg bejaardentehuis straks agenten-pension? lefdse agenda Wegdek Persant Snoepweg krijgt nieuwe asfaltlaag SLOOPPLAN VOOR KERKSTRAAT-PAND Bij sportvelden in Oegstgeest OEGSTGEEST - „We hopen dat zo snel mogelijk een begin kan worden gemaakt met de bouw van ons clubgebouw" Aan het woord is penningmeester Wim Sjaardema van de Oegstgeester tafeltennisvereniging MIZU. De vereniging, die in 1972 door het fusie tussen een Leidse tafelten nisvereniging en de Oegstgeester club "Orpheus" werd opgericht, hoopt dat binnenkort een lang gekoesterde wens in vervulling zal gaan. Die wens bestaat uit het krijgen van een eigen clubgebouw, bestaan de uit een tafeltennis-zaal plus een kantine. Het gebouw moet op de plaats komen van de voorma lige rioolwaterzuiveringsinstalla tie, in de buurt van het sportvel dencomplex "De Voscuyl" in Oegstgeest. Overigens lijkt de uitspraak Vhn Sjaardema enigszins voorbarig, zeker gezien de reactie van de commissie openbare werken die vorige week vergaderde over het dit tafeltennis-centrum aan de commissie voorgelegd en lang niet alle leden stonden evenals B en W positief tegenover de plan nen. Zo konden Wuisman (D'66) en Beckers (PPR) zich in het geheel niet verenigen met het voorstel. Beiden wezen erop dat in het huidige bestemmingsplan voor dit gebied geen ruimte is voor een dergelijk project. In het nieuwe bestemmingsplan "'Centrum" is echter wel plaats ingeruimd voor het bouwen van een clublokaal. Dit bestem mingsplan zal waarschijnlijk binnen een half jaar worden goedgekeurd, wat echter niet be tekent dat het onmiddellijk van kracht wordt. bouwplan. Burgemeester en MIZU wil de bouw en inrichting wethouders hadden het plan voor Grotere vinger in pap voor gemeente Leiderdorp bij verdeling van durehuur woningen LEIDERDORP - Inwoners van Leiderdorp die een eengezins woning zoeken maar die vanwe ge een te hoog inkomen door de Algemene Woningbouwvereni ging Leiderdorp niet kunnen worden geholpen, kunnen zich in het vervolg bij de gemeente laten inschrijven voor een een- gezins-huurwoning van een ma kelaar. Wie een inkomen heeft dat hoger is dan 36.200 gulden komt bij de A WL niet in aanmerking voor een woning. Men is dan aangewezen op *de eengezinswoningen die door makelaars beheerd worden. Daarvoor bestaan in de regel lan ge wachtlijsten. Ook woningzoe kenden uit andere plaatsen, die geen enkele binding met Leider dorp hebben kunnen voor zo'n woning in aanmerking komen. Het gemeentebestuifr heeft nu met de makelaars de afspraak ge maakt dat bij de verdeling van vrijkomende eengezinswonin gen voorrang wordt gegeven aan de Leiderdorpse inwoners. Het gaat voorlopig om een proef van een jaar. Alle leegkomende eengezinswoningen van make laars worden bij de gemeente gemeld. Burgemeester en Wet houders mogen tweederde van het aantal woningen toewijzen. Inwoners van Leiderdorp kun nen zich daarvoor inschrij ven als zij voldoen aan de inschrijvings- voorwaarden. Er is een punten telling om te bepalen welke inge schrevene het eerst aan bod komt. Het gemeentebestuur gaat bij de inschrijving uit van de ge zinssituatie die in het bevol kingsregister vermeld is. "Deze nieuwe regeling is een be langrijke aanvulling op de be staande mogelijkheden om de woonruimte in Leiderdorp rechtvaardig en doelmatig te verdelen" zo meldt de gemeente. Ook wordt de doorstroming daardoor bevorderd vanuit goedkope naar duurdere wonin gen. Wie zich in de toekomst om econo mische redenen in Leiderdorp moet vestigen en vanwege een te hoog inkomen niet door de AWL geholpen kan worden, kan zich eveneens bij Burgemeesters en Wethouders voor een duurdere woning laten inschrijven. Het gemeentebestuur gebruikt bij toewijzing in dat geval zoveel mogelijk dezelfde voorwaarden als de woningbouwvereniging. Die voorwaarden zijn dat met tenminste één jaar werkzaam is bij een bedrijf, dat in Leiderdorp gevestigd is en woont op 10 kilo meter of meer vanaf het werk. De makelaars zullen zich bij de wo ningen waarvan zij de toewijzing houden, zoveel mogelijk houden aan de regeling die nu door de gemeente wordt toegepast. zelf financieren. De totale kosten zullen ongeveer 2.5 ton bedragen. Een niet geringe opgave voor een vereniging die slechts 85 leden telt. Er is echter een financier ge vonden, terwijl sponsor MIZU garant staat voor het bedrag. De vereniging denkt de kosten af te lossen door een grote kantineom- zet. De gemeente Oegstgeest hoeft dus op geen enkele wijze garant te staan. Sjaardema blijft erop hameren dat een nieuw clubgebouw pure noodzaak is voor de vereniging. "Tot nu toe hebben we vanaf '72 onze trainingsruimte in een gymnastieklokaal tegenover de Apollohal in Oegstgeest. Aan de huisvesting in dit lokaal zitten verscheidene nadelen verbon den. Het belangrijkste is wel dat we een ontmoetingsruimte mis sen. Het is ongezellig en daarom verdwijnen de meeste leden di rect na de training naar huis. Doordat we een kantine en bar missen slepen we nu elke keer met kratten frisdrank naar de training. Hetzelfde euvel hebben we met de tafeltennistafels, die we telkens moeten verplaatsen" aldus Sjaardema. Ook vindt hij het een nadeel dat de ruimte aan de gemeente toebe hoort. "Je moet nu steeds ver antwoording afleggen aan de gemeente. Iets wat het initiatief van onze kant doet verslappen" "Maar ik moet zeggen dat we een goede verhouding hebben met de gemeente en vooral wethouder Thorn staat er erg positief tegen over en heeft ook alles gedaan om de plannen verwezenlijkt te krij gen" Sjaardema heeft goede hoop dat wanneer MIZU over een. eigen clublokaal kan beschikken het ledental aanzienlijk groeit. 'Ik verwacht dat er dan zeker zo'n 100 nieuwe leden bij komen. Door een eigen gebouw komt er een binding met de club. Er zijn ook al plannen indien we het nieuwe gebouw betrekken dat er in het nabij gelegen Rode-Kruis- gebouw aan de Voscuyllaan een jeugdhonk komt!" xo zegt Sjaar dema. Burgemeester Van Eysinga, die waarnemend voorzitter was tij dens de commissievergadering van afgelopen dinsdag heeft het bouwplan van de tafeltennisclub opgeschort. Dit betekent dat on geveer over een maand het plan opnieuw door de commissie on der de loep zal worden genomen. Dan zal er wellicht beslist worden of de tafeltennisvereniging op korte termijn haar droomwens in vervulling zal zien gaan Plannen in Wassenaar WASSENAAR- De gemeente Wassenaar onderzoekt of het vrijge komen bejaardentehuis "Huize Santhorst" aan de Santhorstlaan een pension kan worden voor jonge agenten die geen huisvesting in de gemeente hebben. Tot nu toe is deze huisvesting van poli- tie-agenten in Wassenaar "puur slecht" "Huize Santhorst" is eind vorige maand definitief gesloten en is door de eigenaar aan de gemeente aangeboden. Het is nog niet zeker of deze instantie de grote witte villa aan de Santhorstlaan zal overnemen. Mocht de gemeente het pand kopen dan moet er wel nog het eéri en ander veranderd worden. In eerste instantie wordt door de gemeente gedacht aan een onder komen voor jonge politiemensen die in Wassenaar werken. Poli- tie-woordvoerder Van Leeuwen, die nog niets over deze even tuele plannen heeft gehoord plaatst er wel voorzichtig een vraag teken bij: "Ik vraag me af of het wel zo bevorderlijk is als een heleboel jonge mensen met hetzelfde beroep in eén groot pand worden ondergebracht. En is het de bedoeling dat er ook politie agenten met hun gezinnen in komen Op deze vraag kan door de gemeente nog geen antwoord gegeven worden omdat het idee rond het twintig kamers tellende pand nog in een erg pril stadium verkeert. Het is wel een duidelijke zaak dat de huisvestingssituatie voor de politie erg nijpend is. Van de 76 Wassenaarse politiemensen wonen er tot nu toe zo'n 27 buiten de gemeente. Enkele van hen komen bijna dagelijks van uit onder meer Rotterdam, Maassluis, Katwijk en Noordwijk. Volgens Van Leeuwen heeft de Wassenaarse politie ook moeilijk heden met het aantrekken van nieuw personeel omdat men deze mensen geen woonruimte te bieden heeft. "Sommige goede kan didaten uit bijvoorbeeld het oosten van het land kunnen we niet krijgen omdat we geen woning voor hen hebben." Een tweede probleem voor het Wassenaarse korps is dat ingewerk te krachten vertrekken als ze na een paar maanden nog steeds geen woonruimte gevonden hebben en nog altijd heen en weer reizen tussen hun woonplaats en werk. "Daar komt nog bij dat de oudere, gepensioneerde politiemensen meestal blijven wonen. Zo komt ook nauwelijks meer woonruimte vrij. Het is vervelend, maar door de slechte woonsituatie kun je gewoon niet altijd de krachten krijgen die je wenst" aldus Van Leeuwen. LEIDERDORP - De Persant Snoepweg krijgt een nieuwe as faltlaag. Het opnieuw asfalteren is pure noodzaak, omdat het wegdek de afgelopen winter erg te lijden heeft gehad, en de weg op sommige plaatsen zeer slecht te berijden is. Zodra er geld voor is zal het wegdek ingrijpend ge reconstrueerd worden, net zoals dat onlangs op de Engelendaal is gedaan. Het asfalteren gebeurt in twee ge deelten. Allereerst het gedeelte vanaf de Leiderdorpse brug tot de kruising van de Acacialaan. In verband met het drukke verkeer op deze plaats, zullen de werk zaamheden hier 's avonds en 's nachts worden uitgevoerd. Maandagavond 23 april vanaf 21.00 uur tot de volgende morgen 6.00 uur. De tweede fase beslaat de Persant Snoepweg vanaf de kruising met de Van Diepeningenlaan tot aan het bezinestation ter hoogte van het Sint Elisabethziekenhuis. Dit gedeelte wordt dinsdag 24 april overdag geasfalteerd. Het ver keer zal enigszins worden omge leid. Wat het openbaar vervoer betreft: in de eerste fase blijft de route ongewijzigd, terwijl tijdens de tweede fase de halteplaatsen aan de Persant Snoepweg worden verplaatst naar de omleidings route Acacialaan, Hoogmadese- weg, Simon Smitweg. Peuter gered van verdrinking VOORSCHOTEN - De 3-jarige Ronald Singer uit Voorschoten is gistermiddag rond kwart over een, ternauwernood van de ver drinkingsdood gered. Al spelen de was hij in de singel nabij het van Boeyenplantsoen gevallen. Omwonenden haalde het jon getje uit het water en pasten met een mond-op-mond beademing toe. Het slachtoffertje werd direct naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. Zijn toestand was gisteren redelijk te noemen. r een extra etage op de platte Wassenaar nog tegen extra etages in s Heerenbergstraat WASSENAAR - Op de huizen in de 's Heeren bergstraat in Wassenaar zal voorlopig geen etage worden bijgebouwd. Zestien bewoners van huizen in die straat hadden de gemeente Wassenaar gevraagd om een etage op hun huizen (die platte daken hebben) te mogen bouwen. De gemeente wil dit echter voorlopig nog niet toestaan De 16 bewoners hebben ge vraagd om alvast vooruitlo pend op een herziening van het in dit gebied geldende be stemmingsplan "Zijhvate- ring" hun huizen in de hoogte te mogen uitbreiden. Daarte gen zijn echter al bij voorbaat bezwaren gerezen. Verschil lende mensen die in hetzelfde rijtje huizen wonen willen geen etage erbij en ook de bewoners van de nabijlig- gende flats zien hun uitzicht in gevaar komen door een verhoging van de huizen. Omdat er nu al bezwaren zijn zien Burgemeester en Wet houders van Wassenaar het helemaal niet zitten om alvast door middel van de zoge naamde artikel-19 procedure de bouw te laten beginnen. Deze procedure maakt het mogelijk om vooruit te lopen op het vaststellen van een be stemmingsplan door bijvoor beeld al bouwwerkzaamhe den toe te laten die later in dit plan verwerkt zijn. B en W willen de plannen laten rusten tot begonnen wordt met de herziening van het be stemmingsplan voor die buurt. Het huidige plan i "Zijlwatering" komt dan trouwens "Hofcamp" te he ten. Daarin wordt de mogelijkheid gecreëerd om een etage op het huis te bouwen in de 's Hee renbergstraat. Dit herziene plan zal dan weer de gewone procedure van hoorzittingen en protestbehandeling door lopen. Begin juni hoopt men met het vooroverleg te kun nen starten. WOENSDAG 18 APRIL 1979 Woensdag Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21-24 Troef, Noordeinde 2a, "meidengroep' 20-22 uur, sport 18.30 uur Rode Kruisgebouw, Wassenaar, in- for.avond vrouwengespreksgroepen 20 Rijksherbarium. Schelpenkade 6, lezing over zeewieren 20 uur Clubhuis De Mirt, Lage Rijndijk 64, ver gadering over zwartboek wijkcomité De Kooi 20 uur Schouwburg, Oude Vest, cabaret Tekst pierement 20.15 uur Gesprekscentrum, Vrouwen kerkchoor- straat 17, lezing over "het christelijke opstandingsmysterie" 20 uur Femke, ontmoetingscentrum voor vrouwen, Volkshuis, Apothekersdijk 33 dond. 9.30-12.30 uur Vrijetijdscentrum, Breestraat 66. volks dansen 19.30 uur, etsen, jazzballet, teke nen en schilderen, gitaar, 20 uur Breehuys, Breestraat 19, scholieren- sporteafé, 15-17.30 uur, eethuis Repel steeltje 18-19.30 uur Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden CNV 19.30-20.30 uur Gebouw Irene Hoofdstraat 82 leider dorp, bijeenkomst werklozen, do., van 14-16 uur. tel. 146586 Donderdag Wijckerslooth en Rustenborch sos-dienst Troef, Noordeinde 2a, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140866 Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie open café avond 21-24 uur Apothekersdijk 33, open sociëteit 19-21 uur, vrijdag 9.30 uur Gemeentehuis Leiderdorp, cie. verkeer Gemeentehuis, Wassenaar, cie, maat schappelijke voorzieningen 19.30 uur Gesprekscentrum. Vrouwenkerkchoor- straat film "der Amerikanische Freund' 20 uur Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, film huis "Strawinsky" 21 uur Lak-theater, Levendaal 150, dansmani- festatie 20.30 uur Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 19-20 u Architectenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vry advies 19.30-21.30 uur Pieterskerkhof 19, 20-21 uur Breehuys. ingang Schoolsteeg, werklo zen adviescentrum vr. van 14-16 uur Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. t/m vr. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waaslaan, tel. 4641. Warmond - zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-14463. WASSENAAR - De mogelijkheid bestaat dat het pand Kerkstraat 46 in Wassenaar wordt afgebro ken en dat er op de vrijgekomen grond bedrijfsgebouwen worden neergezet. Mevrouw Van der Kley uit Wasse naar heeft als eigenaresse van het huisje bij de gemeente gevraagd of het onbewoonbaar verklaard kan worden. Wanneer dit ge beurt, kan het pand gesloopt worden. Voor de familie Van der Kley komt het stukje grond waar het huisje nu opstaat, dan vrij om er bijge bouwen neer te zetten bij het er naast liggende aannemingsbe drijf. De heer Van der Kley is overigens zelf bevreesd dat hij het pand moet opknappen. Hij meent zelfs dat de gemeent wil dat hij (of be ter gezegd zijn vrouw, als eigena resse van het pand) het huisje laat, verbeteren. "Maar ik heb helmaal geen zin om 100.000 gulden in dit huis te steken om het te laten res taureren. Het is niet meer op te knappen, de muren zijn ge scheurd, het dak is verrot, het is zelfs een gevaarlijke toestand daar". Van der Kley zegt het vreemd te vinden dat de gemeente hem wil verplichten het huis te restaure ren, terwijl in het nieuwe be stemmingsplan de mogelijkheid is open gehouden om bedrijfsge bouwen op het terrein waar het pandje staat, neer te zetten, "het huis is in het bestemmingsplan wegbestemd. Dit nieuwe plan "Centrum" maakt bouw van be drijfsgebouwen bij de al aanwe zige bedrijfsgebouwen mogelijk" aldus Van der Kley. Het betreffende huis, dat ietwat van de weg af achter een ander pand ligt, wordt nu nog voor zes gulden per week verhuurd. Van der Kley daarover 'De huidige bewoner zal zonder morren weggaan als hij iets beters aangeboden krijgt". En voor dat "beters" zou de gemeente moeten zorgen als deze instantie het gebouw "on bewoonbaar" verklaard. Toch heeft de gemeente een ietwat andere lezing van de zaak. "Wij hebben niet gevraagd het pand te restaureren, wij hebben gevraagd om de daar clandestien door de eigenaresse neergezette gebouw tjes weg te halen. De gemeente is er achter gekomen dat daar bij gebouwtjes zijn geplaatst en die moeten worden weggehaald", al dus een gemeentewoordvoerder. Van der Kley heeft nu volgens die zelfde woordvoerder uitstel ge vaagd om die gebouwtjes weg te halen totdat er een uitspraak is over zijn verzoek om het pand onbewoonbaar te verklaren. Of het huis Kerkstraat 46 werkelijk afgebroken kan worden is afhan kelijk van de plaatselijke techni sche diensten van de gemeente die de toestand van het huis gaat onderzoeken en verder nog van de Directie Wederopbouw Volkshuisvesting, die bekijkt of het economisch verantwoord is om het huisje nog op te knappen. Wordt het onbewoonbaar ver klaard, dan kan het afgebroken worden en dan mag Van der Kley er volgens het nieuwe bestem mingsplan bijgebouwen neer zet ten. Vinden beide instanties het nog niet nodig om het huis al onbe woonbaar te verklaren, dan zal Van de Kley het zelf moeten op knappen. Maar zover is het nog niet. Van Van der Kley: "Als er negatief over beslist wordt, heb ik het recht om door te gaan bij hogere instanties. Ik moet nog de voelhorens uitsteken in hoeverre dit mogelijk is". officieel open OEGSTGEEST - Het Oegstgeester verpleegtehuis Wijckerslooth en het verzorgingstehuis Rusten borch, zullen volgende week vrijdag officieel geopend wor den. Bisschop Simonis van het bisdom Rotterdam zal die dag een feestelijke mis voorgaan in de Willibrordkerk ter gelegenheid van de opening van beide instel lingen, die in eén gebouw geves tigd zijn. Wethouder Thorn zal verder s middags tijdens een receptie het officiële openingswoord doen. Daar zullen dan zo'n 600 geno digden aanwezig zijn. Het verpleegtehuis en het verzor gingstehuis zijn al een paar jaar open, maar tot een echte feeste lijke ingebruikname is het nog niet gekomen. Vandaar dat het bestuur nu voor de bewoners en werknemers van de tehuizen een feestweek organiseert van 1 tot en met 5 mei. Voor de 300 bewoners en ongeveer 200 personeelsleden zullen onder meer "Sempre Avanti" en de showband "De Burcht" optre den. Verder is er nog een film voorstelling. Vrijdag 4 en zater dag 5 mei zijn zogenaamde open dagen waarop iedereen welkom is in Wijckerslooth en Rusten borch. Dan wordt er ook een de monstratie van oude ambachten gegeven, terwijl verder de hele week derde-wereldprodukten verkocht zullen worden. Ton van Rijn beste solist ZOETERWOUDE - De grote win naar van de solistenwedstrijden, die de St. Jansfanfare uit Zoeter woude voor de derde maal in suc cessie organiseerde, is Ton van Rijn geworden. In de vaandelaf deling versloeg hij Wil Botman met een klein verschil en kwam zodoende in het bezit van een wisseltrofee. Voor zijn uitvoering op de bariton kreeg Ton 150 pun ten met lof. In totaal werd in vier afdelingen ge streden om de "Ome Joop wissel trofee". Winnaars in de derde af deling werd het duo Edgar Roe leven en Frank van Rijn. In de tweede afdeling was Maria van Leeuwen de sterkste, terwijl in afdeling 1 Peter Loos zich de bes te toonde. De halfjaarlijkse lompenactie van de St. Jansfanfare wordt zaterdag 21 april gehouden. Men wordt verzocht oude spullen e.d. op die dag alvast klaar te zetten zódat op één dag heel Zoeterwoude kan worden afgewerkt. Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775 Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave Leidsch Dagblad B.V. hoofdredacteur Han Mulder, hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 Zaterdag van 16.00-18 00 uur. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel: 071-144941 toestel 219. Privé: Dink Binnendijk, Gal gewater 2, Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33A, Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peeters 071-769935. Warmond: Jan Bonjer 01711-10390. Wassenaar: Piet Zonneveld 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Jansen 01715-1021. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post60,90 Jaarabonnement160,70 Jaarabonnement per post232,10 Losse nummers0,60 Abonnementsgelden b(j voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2